PREDIKBEURTEN GROTE INTERESSE VOOR DE Z.L.M.-TENTOONSTELLING ZEEUWSCH-VLAANDEREN WALCHEREN WOESTIJN IS STRIJDTONEEL IN „DE HELD VAN BENGHAZI" ZUID-BEVELAND ZATERDAG 3 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. VAN 19—21 JUNI IN SCHERPENISSE Tenminste vijftig expositietenten De Z.L.M.-tentoonstelliug wordt zoals gemeld dit jaar georgani seerd door de kring Tliolen en St. Philipsland van de Z.L.M., namelijk op 19, 20 en 21 juni op een 14 ka groot weiland in de gemeente Scher- penisse. Volgens de laatste gegevens zullen een 15-tal grote en kleine ten ten worden geplaatst. Reeds is 2600 m2 tentoonstellingsterrein afgehuurd door ruim 60 handelsfirma's en in stellingen. Deze gegevens kwamen ter beschik king tijdens een op dezer dagen ge houden vergadering van het tentoon- stellingsbestuur onder voorzitter schap van de heer A. J. Groenewege. De tentoonstelling zal op donderdag 19 juni om 14 uur worden geopend. Op die dag kan men tot 6 uur n.m. de stands bezichtigen. Op de daar aanvolgende dagen zal het terrein tot 8 uur 'a avonds geopend zijn. Tij dens de tentoonstellingsdagen zal op een 4 ha groot terrein, gelegen naast de tentoonstelling, een gi-ote regiona le demonstratie met kunstmeststrooi ers en laad- en loswerktuigen wor den- gehouden. Deze demonstratie wordt georganiseerd door de bedrijfs- studiegroep Tholen en St. Philipsland. Van de zijde van het Instituut voor Landbouwtechniek en Rationalisatie te Wageningen heeft men o m. mede werking toegezegd. Volgens de voorlopige ramingen zullen ongeveer 130 Texelse schapen aanwezig zijn: terwijl ook voor de rundvee- en paardenafdelingen grote belangstelling bestaat. Op vrijdagmorgen 20 juni zal de gebruikelijke rijtoer plaatsvinden, waaraan, naar mag worden verwacht door 150 personenauto's en en kele tientallen bussen zal worden deelgenomen. Deze is thans gepro jecteerd over het gehele eiland Tho len en voert o.m. over de gemeente Oud-Vossemeer, St. Annaland en Sta- Stille tocht naar oorlogsmonument Ter gelegenheid van de herden king van de gevallenen uit de Twee de Wereldoorlog wordt zaterdag avond in Terneuzen een zogenaam de stille tocht gehouden naar het oorlogsmonument aan de Westsluis. De start van deze tocht is om kwart voor acht op de Markt. De harmo nie „Terneuzen" zal haar medewer king verlenen. De openbare verma kelijkheden zullen zaterdagavond tot negen uur gesloten zijn. OOSTBURG Bevrijdingsconcert Ter herdenking van de bevrijding zal de Oostburgse „Harmonie" op maandagavond 5 mei een concert ge ven in de muziektent. AARDENBURG Koninginnedag Op het gemeentelijk sportterrein worden op koninginnedag kinderspe len gehouden met medewerking van de koninklijke muziekver. „Aarden- burgs Fanfare" en de muziekvereni ging „Elk naar zijn krachten" te St.- Kruis. De uitgeloofde medaille voor voetbal werd gewonnen door het elftal van de o.l. school die in de finale met 32 van Eede won. De medaille voor trefbal werd gewonnen door de meis jes van Eede. Burgemeester J. M. A. C. van Dongen reikte de medailles uit. De uitslag van dc overige spelen was: jongens le klas. blokjesrapen: W. van den Broecke; blokjesrapen, 2e klas: H. Richena; jongens 3e klas. zaklopen: F. de Muijnk; jongens 4e klas, touwtrekken: R. Blaecke; jon gens 5e klas, bloklopen met spijker slaan: 1. Lucomahua; jongens klas: bussenloop met spijkerslaan: T. Martens. Meisjes le klas, vlaggetjes plan ten: I. Lippens; meisjes 2e klas, touw tje springen: H. Verpraet; meisjes 3e klas, eierlopen op lepels: Y. Talloen; meisjes 4e klas, blokjes rapen: Ch. Cauwels; meisjes 5e klas, zigzag lo pen tussen flessen door: B. van de Vijver; meisjes' 6e klas, was ophan gen: V. Paridaen; meisjes 6e en 7e klas, was ophangen: A. Goethals. Tijdens de spelen werden de kinde ren getrakteerd op koek en limonade. De kleuterscholen vierden hun ko- ninginnefcest in de school, 's Avonds werd een concert op de Markt gege ven, eerst door de muziekvereniging uit St.-Kruis en daarna door de Aar den burgse Fanfare. De prijzen voor de kinderspelen werden door mevr. Van Dongen uitgereikt. In totaal na men ruim 600 schoolkinderen uit Aar denburg, Eede en St.-Kruis aan dit mede door het schitterende weer wel zeer geslaagde kinderfestijn deel. Wedvluchten De postcliiivcnhoudersverenlging „De Grensvliegers" te Aardenburg nam ln sa menwerking met „De Bonte Duif" deel aan de prljsvlucht uit Arras met 156 oude duiven. De snelheid van de eerst- aankomende duif was 1489 3 meter per minuut. De eerste prijswinnaars waren: 1, 4 en 7 P. Staelens; 2 B. Herman; 3. 5 en 9 R. Galle; 6 A. Standaert; 8 M. de Smet; 10 A. Klaaljsen. BRESKENS Wedvlucht Wedvlucht van „Nog Sneller" te Breskens op Arras d.d. 27 april. Snel heid 1451 m. 1 en 7 P. Verduijn; 2 en 9 P. Buize; 3 I. Riteco; 4 J. Klaas- sen; 5 J. Faas; 6 A. v. d. Voorde; 8 J. v. d. Broecke; 10 A. Hansdinck. Wedvlucht van „Strijd in Vrede" te Groede op Arras. 1, 8 en 9 Joh. v. d. Wege; 2 en 6 G. Dusarduijn; 3. J. Becu; 4 L. v. d. Wege; 5 J. 'de Krij ger; 7 P. Ras; 10 H. Elfrinck. venisse. Na de rijtoer zullen uitge breide rundvee-, paarden- en scha penkeuringen plaatsvinden, terwijl ondertussen door de muziekvereni ging „Stampersgat" uit Dinteloord 'n concert zal worden gegeven. Ook in het avondprogramma van die dag is een concert opgenomen, terwijl ver volgens de Landbouw Jongeren Ge meenschap-Zeeland een toneelstuk zal opvoeren. Het voorlopige pro gramma vermeldt voorts nog dat de verschillende muziekgezelschappen van het eiland Tholen 's zaterdags middags zullen optreden. Wij vernemen voorts dat een groot aantal diensten voor de ten toonstelling hebben ingeschreven en dat behalve een speciale Z.L.M.-tent ook een voorlichtingsdienst-tent, een coöperatietent, een tent voor de tuin bouw en één voor de bond van platte landsvrouwen, de Z.P.M. en de L.J.G., zullen verrijzen. Op zaterdagavond 21 juni zal o.m.. een gymnastiekdemonstratie door de Vlissingse Turnvereniging op het terrein worden gehouden. Zilveren jubileum van de heer Camper bij P.Z.E.M, Donderdag vierde de heer W. Cam per te Middelburg, boekhouder op de afdeling Stroomverkoop der N.V. Provinciale Zeeuwse Elektriciteits- Maatschappij zijn zilveren dienstju- bileum. Des morgens werden de heer en mevrouw Camper ontvangen in de directiekamer van het P.Z.E.M.-kan- toor aan de Poelendaelesingel,..waar de directeur, Ir. T. Michielsen, de ju bilaris hartelijk dank bracht voor de gedurende 25 jaar aan het bedrijf bewezen diensten en hem de gebrui kelijke enveloppe met inhoud aan bood. Des avonds recipieerde de ju bilaris te zijnen huize, waar vele chefs en collega's hem kwamen ge lukwensen. Namens het personeel werden de jubilaris enige blijvende herinneringen aangeboden, terwijl mevrouw Camper bloemen ontving. Ook van andere dan P.Z.E.M.-zijde mocht de heer Camper vele blijken van belangstelling ondervinden. De personeelsvereniging der PZEM bood eveneens een geschenk aan. Collecte De Emmabloemcollecte heeft in St.- Laurens opgebracht de som van 124,72. MIDDELBURG Hervormde vrouwenvereniging herdacht 10-jarig bestaan In de geheel met leden en den gevulde, grote zaal van Gouden Poorte" te Middelburg hield de plaatselijke afdeling van de Her vormde Vrouwenvereniging ,,In Dienst der Kerk", een feestelijke bij eenkomst ter herdenking van haar tienjarig bestaan. De presidente mevr. Don, die ge durende deze tien jaar presidente is geweest, herdacht in haar openings woord de belangrijkste gebeurtenis sen uit het leven der vereniging in die periode. Dé secretaresse, mevr. Keizer en de penningmeesteresse mevr. Den Hollander brachten vervolgens ver slag uit. Mevr. Jebbink-Paap van Kapelle, bracht daarna de gelukwensen over van het bestuur van het gewest, mevr. Van Woerden vertegenwoor digde hot ministerie van predikan ten welks leden wegens het be zoek van het Moderamen der Syno de aan de classis-Middelburg, niet aanwezig konden zijn. Mevr. Moll uit Vlissingen en mevr. Hogesteger uit Oost- en West-Souburg wensten geluk namens de Ring Walcheren der vereniging, de dames Biaauw en Ikkink voor de plaatselijke afdeling van de N.C.V.G., de dames Schoen maker en Geluk namens die van de vrouwenvereniging der Vrijzinnig Hervormden en tenslotte de heren Pagter en W. Keij namens die van de Hervormde Mannenvereniging. Na de pauze verschenen niet min der dan 22 leden, waaronder de pre sidente, die van de oprichting der vereniging af lid waren geweest, op het podium. Zij werden door de waar nemend presidente mevr. Groenewold toegesproken en ontvingen een aan denken. Het eigenlijke program ving aan met de opvoering door de dames Dekker, De Klerk, Langejan, Pluy- mers en Smolders onder regie van mevr. Stufkens van het toneel stuk „Tante". Mevr. Adriaanse-Bergansius oogst te na de tweede pauze veel succes met haar declamatie. Tenslotte werd op hartelijke wijze afscheid genomen van de waarne mend presidente mevr. Groenewold, in verband met haar vertrek naar Gorkum. De presidente bood haar een aandenken aan. Ook de dames Koole en De Vos ontvingen een at tentie. De punten van het programma werden afgewisseld door zang van het zangkoor der vereniging, onder leiding van mevr. De Vos. Mevr. Groenewold sloot deze uitstekend ge slaagde lustrum-feestavond. Bijeenkomst „Sursum Corda" en „Onderzoekt de Schriften" In verband met de verjaardag van H.M. de Koningin was in het kerkge bouw der Geref. Gemeente aan de Segeersstraat te Middelburg een bij eenkomst belegd, uitgaande van de studievereniging „Onderzoekt de schriften" en de zangvereniging „Sursum Corda". Op stijlvolle wijze werd hier de jaardag van de konin gin herdacht. Na opening met gemeenschappelij ke zang, gebed en schriftlezing, werd een drietal onderwerpen door le den van de Studie Vereniging inge leid, handelende over respectievelijk het leven van Willem de Zwijger, stadhouder-koning Willem III en over prinses Wilhelmina en koningin Juliana (van 1940 tot heden). Deze onderwerpen werden afgewis seld met het voorlezen van een ge dicht door één der leden, gemeen schappelijke zang der gemeente en het zingen van toepasselijke liederen door dc leden van Sursum Corda. Na sluiting met gebed door één der ouderlingen, werd nog gezamen lijk gezongen palm 118 14. Concert van gewijde muziek Middelburgs Muziekkorps Het Middelburgs Muziekkorps geeft zondag 4 mei a.s. van 12 tot 1 uur 's middags een concert van gewijde muziek in de muziektent op de Markt. Het programma voor dit concert luidt: 1 Meditation, L. Mon- tagne; 2 Adagietto uit de „L'Arle- sienne suite" van Bizet, arr. L. Cho- mel; 3 Bevrijdingshymne van G. Boedijn; 4 Intermezzo uit „Cavul- leria Rusticana" van P. Mascagni, arr. J. Bouchel; 5 Zegekoor uit ,TJu- das Maccabeüs" van G. F. Handel, arr. L. Biaauw; 6 Gcdcnckklank uit „Valerius", arr. P. J. Wiest; 7 Psalm 84, M. H. van 't Kruis. Officiële publikaties GEMEENTE VLISSINGEN Medewerking art. 72 l.o. wet 1920. Burgemeester en wethouders van Vlis singen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn verga dering van 25 april 1958 aan het r.-k. kerk- en schoolbestuur alhier medewer king ls verleend voor het herstel van de stormschade aan de rijwielbergplaats der onder het schoolbestuur staande St. Petrusschool aan de Adriaen Coortelaan. Vlissingen, 28 april 1958. SINT-LAURENS Oranjefeest Traditiegetrouw verwelkomde heer W. S. Pouwer, voorzitter van de Oranjevereniging te St. Laurens de kinderen woensdagmorgen in het verenigingsgebouw waar ze zoals ge woonlijk getrakteerd werden, waarna enkele films werken gedraaid, afge wisseld met het zingen van enkele lie deren. Ook sprak de burgemeester, de heer W. Baas, die met de beide wet houders aanwezig was, de kinderen toe. DOMBURG Ned. Chr. Vrouwen Bond Voor de afdeling Domburg van de N.C.V.B., die haar maandelijkse ver gadering hield onder leiding van me vrouw Jellemavan Dijk, sprak ds. J van Vliet over Kaj Munk. Voorts werd Kandidatenlijst K.V.P. De K.V.P.-kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen te Mid delburg is in de onlangs gehouden algemene vergadering als volgt sa mengesteld: 1. P. H. M. Adriaansens, 2. F. A. M. Clarijs, 3. A. v. Leest, 4. D. J. Niesthoven. VLISSINGEN Filmavond Gereformeerde Jeugdcentrale De Gereformeerde Jeugdcentrale in Vlissingen hield donderdagavond een filmavond in Britannia, die ook werd bijgewoond door jongelui van andere protestantse richtingen. „Jeugd in de branding" was de titel van de Duitse film, die werd ver toond en die, zoals de titel reeds aan- feeft handelde over het jeugdpro- leem. De film was beschikbaar ge steld door de Christelijke Film Ac tie. De heer J. Suurmond wekte na afloop van de voorstelling de aanwe zigen op om met Krabbendijke en Serooskerke als voorbeeld ook in Vlissingen een afdeling van de Chris telijke Film Actie op te richten. Hij stelde voor een commissie te vor men, die voorlopig een gesprek over dit onderwerp zal aanknopen met andere protestants-christelijke groe peringen. De bijeenkomst werd ten slotte door ds. P. Homburg op de ge bruikelijke wijze gesloten. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie te Vlis singen zijn in het tijdvak-van 23 tot 30 april de volgende voorwerpen ge deponeerd: diverse dames- en heren- rijwielen, alsmede enige autopeds, witte sluier, 2 sleuteltjes, jongens jasje, vulpen, reclamebord, stropdas, rozenkrans, fietspompje, portemon nee, baret, regenbroek, ballettricot, diverse handschoenen en wanten. Op dit bureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent de adressen, waar de volgende voorwerpen kunnen wor den afgehaald: herenpolshorloge, zakdoek, kwitanties, kinderschepje, lederen jas, loper, colbertjes, mapje foto's, bankbiljet, gouden oorknop, portemonnee met inhoud, reddings boot, zangboekjes, zakkam in etui, sleutelbos, windjack, armband, poe derdoos, armplaatje blokploeg. me daille, paar damesschoenen, sleutels en diverse handschoenen. RITTHEM Koninginnedag In Ritthem werd op koninginnedag 's morgens in „Ons Dorpsleven" voor de schoolkinderen en, voor zover er nog plaats was, voor verdere inwo ners een feestmorgen door de „Oran jevereniging" georganiseerd. Na het zingen van het Wilhelmus gaf de heer J. Kemeling uit Middelburg een poppenkastvoorstelling. Voorts wer den de kinderen getrakteerd en ont vingen allen een foto van het ko ninklijk gezin. s Middags van half 2 tot 4 uur was er ringrijden op een weide van de heer J. de Pas-ter. Er waren 21 deel nemers, een gecombineerde groep uit Ritthem en Souburg. De uitslag hier van luidde: 1. P. Cevaal Wz. 14 r.; 2. M. Filius 13 r.; 3. J. de Pagter Jr. 11 r.; 4. P. C. Dieleman 10 r.; 5. Abr. Breel 9 r.; 6. Abr. Barentsen 7 r.; 8. A. Bakker 7 r.; 9. Hogesteger 6 r. 10. Jobse 5 r.; 11. J. Bosschaert 5 r.; 12. D. van Eikeren 5 r.; 13. J. de Lange 5 r.; 14. F. de Witte 4 r.; 15. Abr. Goedhart 4 r.; 16. C. Baas 3 r.; 17. J. Dieleman 3 r.; 18. J. de Pagber sr. 3 r.: 19. W. Bakker 3 r.; 20. P. de Visser 2 r.; 21. Arn. Goedhart 1 r. 's Avonds om 8 uur gaf de muziek vereniging O.N.D.A. te Ritthem in de muziektent een concert, waarna deze feestdag besloten werd met een muzikale wandeling door het dorp. ARNEMUIDEN Vergadering N.C.V.B. De afdeling Arnemuiden van dc N.C.V.B. hield haar maandelijkse ver gadering in de consistorie der Gcrcf. Kerk onder leiding van zuster Van Donk. Ds. Van der Moolen, chr. geref. predikant te Middelburg, hield een le zing over: „De weg tot God", waarin hij zei dat alleen het geloof de weg is tot God. Enkele vragen werden door spreker op duidelijke wijze beant- woord. De volgende vergadering zal I gehouden worden in de consistorie der geref. kerk op 29 mei. AAGTEKERKE Nieuw raadslid Het nieuwe raadslid van Aagte- kerke, de heer J. Moens, behoort niet tot de A.R., zoals abusievelijk in het raadsverslag werd vermeld, maar heeft zitting voor de „Hervormde kiezers". hierbij een film vertoond. Op 22 mei a.s. zal ds. E. Durkstra uit Middel burg spreken. Marktberichten Amsterdamse aardappeltermünmarkt. Amsterdam, 2 mei. De totale dagomzet van de gisteren gehouden aardappel- lermljnmarkt bedroeg 33 contracten. BIJ de consumptie-aardappelen kwamen 18 contracten tot stand voor Bintje 45 mm kiel, n.l. 3 voor sept., 10 voor okt. en voor nov., alle tegen f 12. Bij de poot- aardappelen werden voor Eersteling e 35-50 mm kiel 12 contracten gedaan, voor nov. a f 19 en voor Bintje E 35-45 mm kiel 3 contracten voor november f 17 60. Stemming prijshoudend. Totale weekom- zet voor alle rassen 101 contracten. VEILING GOES. 2 mei. Kropsla A I 21—25, A II 14—18, B I 18. B II 12—13, BfW. 17—18. Wltlol B I 36—40, B II 31—34, afw. 25—32. Eloem- kool A I 50-68. A II 40—48, B I 26—33, B II 28—30, afw. 15—39. Rabarber 15—31. Uien 4—12. Lamsoren 40—54, Spinazie 33—37. Radijc 28. Prei 11—27. Sjalotten 21. Selderij 12—13. Aardappelen 5—9. Aard beien per stuk 7.50—8. Vroege aardappe len (grote) 127. kriel 92. Aanvoerder van de eerste bak-aardbelen was dhr. J. I. Wisse te Heilnkenszand. van de eerste vroege aardappelen dhr. Joh. Slabbekoorn te Yerseke. VEILING KAPELLE. 2 mei. Rabarber 13—29. Bloemkool 1.50 —64. Kropsla 5—15. Radijs 22. Prei 21— 24. Spinazie 16—37. witlof 51. St. Remy Glasaardbeien 5.50, 10 per stuk. VEILING TERNEUZEN. S'.a A II 16,60—23,70, B 14 20. Bloem kool A II 47—73, B II 23—37, C II 7—27, C afw. 4—17. Selderij 10—17. Radijs 25— 28. Andijvie 69—70. Rodekool B 7. Was- peen A II 32—33. Rabarber 33—41. Spi nazie H 17—28, afw. 8.50—10. Witlof B II 51—62, B afw. 10—16. VEILING BERGEN OP ZOOM. 2 mei; Andijvie 27—54. Rode kool 13—19. Witte kool 20. Prei 10—19. Radijs 20. Sla 1025. Stoofsla 24—29. Spinazie 8.50— 29. Witlof 13—81. Rabarber 10—26. Raap stelen 8—9. Postelein 56—64. Bloemkool 8—100. Asperges 40—10.70. Aardbeien 8 —29 per stuk. VISMIJN VEEKE. 2 mei. Export garnalen, aanvoer Tf28 kg, 2.12—2.49. Schar, aanvoer 55 kg, 16— 21. Bot, aanvoer 92 kg, 1617. Tong, aan voer 31 kg, 1.90—2.39. Rog. aanvoer 23 kg, 22—28. Doorgedraaide vis, 85 kg. FILMS IN ZEELAND IT Weense tafereeltjes in romantische „Kaiserwalzer" In „De held van Benghazi" (Grand Goes) zien we een internationaal ge zelschap van sterren op het witte doek. In de hoofdrol allereerst Curt Jurgens als de Engelse majoor Brand die van het hoofdkwartier in Noord- Afrika de opdracht krijgt met zijn mannen een aanval te ondernemen op het Duitse hoofdkwartier in Beng hazi. De film speelt namelijk in de Tweede wereldoorlog en in de Noord- afrikaanse woestijn. Brands vrouw Jane (Ruth Roman) schenkt de laatste tijd veel aandacht aan een ondergeschikte officier van Brand, kapitein Leith (Richard Bur ton). Dit laatste is een van de rede nen waarom Brand zijn opdracht aanneemt. De aanval lukt en zij ma ken gevangenen. Wanneer zij de te rugtocht aanvaarden komen de moei lijkheden in de verschroeide woestijn die zij doortrekken. Onder deze om standigheden tonen zich de ware ka rakters van Brand en kapitein Leigh, die elkaar hoe langer hoe meer gaan haten. Aan de zijde van Leith staat Mokrane, de Arabische gids, een creatie van Raymond Pellegrin. De regie van deze spannende film, waar in meer aandacht is besteed aan de geestelijke strijd tussen de beide hoofdpersonen, dan aan dc oorlogs handelingen, berustte bij Nicholas Ray. In ELECTRO (Middelburg) draait deze week „Kaiserwalzer", een rolprent vol Weense romantiek met muziek van beroemde compo- WEMELDINGE Rustige koninginnedag in Wemeldinge De verjaardag van onze koningin is op Wemeldinge op waardige en kalme wijze gevierd. Des morgens zongen de schoolkinderen enige lied jes voor het gemeentehuis waarna de burgemeester C. N. F. van Sas een verjaringsrede uitsprak. Vervolgens werden alle schoolkin deren in de scholen getrakteerd op een versnapering. Na de middag voetbalden de school jongens uit de hoogste klassen van de openbare lagere school en de christelijke school op het voetbalter rein. Des avonds gaf het muziekge zelschap O.K.K. na een korte wande- lind door het dorp een concert in de muziektent aan de Dorpstraat. Ri jkspostspaarbank Op het hulppostkantoor te Wemel dinge is in de maand april aan spaar- -elden ingelegd 31.691,72 en terug- ietaald 16.469,—. Gouden -bruiloft Woensdag vierde het echtpaar De RooijKosten in de Burenpolderweg te Yerseke zijn gouden bruiloft, waarvoor grote belangstelling be stond. Des avonds bracht de harmo nie „Mozart" een serenade. nisten als onder andere Strauss. Een en al vrolijkheid met de ge ijkte opnamen uit de gezellige Weense cafeetjes, waar net bier uit kannen wordt gedronken en vredige toneeltjes met de Alpen weiden als décor. En natuurlijk wordt er geestdriftig in gewalst. In verband met de nationale her denking vertoont „Electro" (Mid delburg) zaterdag de Nederland se speelfilm „De dijk is dicht". „Zwarte Jack, de desperado", Lux or (Vlissingen) is een western van Earl Bellamy. Jack Ketchum heeft genoeg van het wilde leven en keert terug naar de streek, waar zijn meis je woont met de bedoeling een rustig en respectabel leven te beginnen. Het lukt echter niet zo bijster, want ge dreven door zijn goede hart schiet hij reeds voor het huis van zijn meisje in zicht is een kerel neer, die een halfbloed indiaan bedrijgde. Bo vendien blijkt het dat de bewoners van de Horseshoe-vallei te lijden heb ben van de oneerlijke praktijken van een rijke rancher en ook dat is te veel voor onze held, (Howard Duff). „De slag om het vrouwenfort", zon dagmiddag in Grand (Goes) te zien en „Esther Costello", Alham- bra (Vlissingen) werden onlangs al door ons besproken. In de „Schouwburg" (Middelburg) draait „De woestijn zonder genade". Walcheren ZATERDAG 8 MEI Adventisten: Vlissingen: 9.15 dienst, 10.15 bijbelstudie. Middelburg: 10 bij belstudie, 11 dienst. Interkerkelijk Avondgebed. Vlissin gen (Engelse kerk) 7.30-8. ZONDAG 4 MEI. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Biggekerke 9.30 ds. Roscam Abbing, 2 ds. van 't Hof; Domburg 10 ds. v. Vliet, 7 ds. Ri chard; Gapinge 2 ds. de Boer; Grijps- kerke 10 en 2.30 ds. Wisse; Klevers- kerke 10 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Hoffman, 2.30 ds. Durkstra. 7 Vliss. str. ds. Durkstra; 't Zandt 10 ds. Durkstra (H.D.), 10.15 jeugdk., 7 ds. Hoffman; Meliskerke 2.30 ds. Kloos terman; Middelburg, Nieuwe Kerk, 9 ds. Dijskmeester, 10.30 ds. v. d. Linden (H.D.), 7 ds. Aalders; Engel se Kerk 10 ds. v. Haarlem; Koorkerk 10 ds. v. Houte; Nieuw- en St.-Joos- land 10 ds. Aalders. 2.30 ds. v. Haar lem, jeugdk.; Souburg 9.30 en 11 ds. Wagener, 7 ds. Wisse, 9.30 Concordia, jeugdk.; Oostkapelle 10 ds. van 't Hof, 7 ds. v. Viet; Ritthem 10 ds. van 't Hof, 7 ds. v. Vliet (jeugdd.); Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wint: St. Laurens 10 en 2.30 ds. Kalkman; Veere 2 ds. Otte; Vlissingen, St. Ja- cobskerk, 10 ds. Kloosterman, 5 ds. de Groot; Johanneskcrk 9.30 ds. Kwast (jeugdd.), 7 ds. Kloosterman; Havendorp 10 ds. de Groot; Vrou wenpolder 10 ds. de Boer; Westka- pelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zou- tclande 9.30 ds. v. d. Schoot, 2.30 ds. Wagener. Eglise Wallonne Middelburg 10.30 Pasteur Risseeuw. Evangelisatie op G. G. Vlissingen (Kazerne Willem III) 10 en 5 dhr. Nelisse. Gerf. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman; Domburg 10 leesd., 2.30 ds. Dondorp; Gapinge 9.30 ds. v. d. Wal, 2 ds. Boot; Grijpskerke 10 en 2.30 drs. Vlaardingerbroek; Koude kerke 9.30 en 2.30 ds. Elshout; Me liskerke 9.30 en 2.30 de. v. Heesen; Middelburg Hofplelnkerk 9.30 ds. v. Til, 2.30 en 5 ds. Homburg; Noor- derkerk 9.30 ds. Homburg, 5 ds. v Til; Lutherse kerk 7.15 de heer Wes ter; Oost- en West-Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 9 en 2 kand. v. Ulden; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. Wouwe; St. Lau rens 1 Oen 2.30 ds. Tissink (H.A.); Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk; Vlis singen 9.30 en 5 drs. Verschoor; Vrouwenpolder 10 ds. Boot. 7 ds. Poelman; Westkapelle 9.30 ds. Don- dorp, 2.30 ds. v. a. Wal. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 11 en 4 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zou- telande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Coppoolse. Ver. v. Vrijz. Herv. en Remonstr. kring. Vlissingen 10.30 ds. v. d. Wall. Evang. Luth. Gem. Middelburg 10.30 ds. Hermann; Vlissingen 9 ds. Her mann. Doopsgez. Gem. Vlissingen 10 ds. de Boer. Hcrst. Apost. Zcndingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Horst. Apost. Zendingsk. Vlissingen (Kasteelstraat) 10 en 5 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Heilsamenk., 7.30 verlossingssamenk.; Vlissingen 10 en 7.30 samenk. o.l.v. brig. Nijman. G.G.N. Middelburg (kantinezaal veiling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. ZONDAGDIENST ARTSEN Middelburg: dokter J. Z. S. Pel. Rou- aanse Kaai 11, tel. 2585. Vlissingen: dok ter J. Vader, Badhuisstraat 106. tel. 2472 Veere. Serooskerke en Oostkapelle: dok ter G. Schep, Dorpstraat 46, Seroosker ke, tel 01189212. Zoutelande, Koude kerke en Westkapelle: dokter L. Sloos, Middelburgsestraat 1, Koudekerke, tel. Apotheek Vlissingen: j, h. Tan- MeJjer, Singel 60, tel. 2025. Apotheek Middelburg: dokter Nonhebei, Lange Delft 133, tel. 2538. Lezing voor Maatschappij voor Nijverheid en Handel „Produktiviteit en rentevoet" was de titel van het onderwerp dat pro fessor ir. D. Dresden uit Delft vrijdagmiddag op de lunchbijeen- komst van liet departement Zeeland van de Nederlandse f.i latschappij voor Nijverheid en handel in hotel „De Burg" te Middelburg inleidde. In een boeiend en vlot betoog be naderde de professor de begrippen rentevoet en produktiviteit, waarover hij zeer interessante opmerkingen maakte. Na te hebben vastgesteld, dat de invloed door overheid of cen trale bank op de stand van de rente voet uitgeoefend, een onvermijdelij ke onvolmaaktheid vertoont, ging hij na waarom een rentevoet van rond vijf procent door de eeuwen heen als normaal aangenomen wordt. Hij meende hiervoor het antwoord te hebben gevonden in het bijbelse ver haal van Jakob en Laban, die de toe name van de kudde deelden. Aan de hand van diverse bereke ningen kwam professor Dresden op ongeveer 5 een percentage dat als traditie blijvend is aanvaard. De oor spronkelijke verdeling van het ac cres in twee gelijke parten, zoals in de tijd van Jacob en Laban, is ech ter thans verdwenen. Nu krijgt de arbeid (lonen) aanzienlijk veel meer dan het kapitaal (rente). Door de techniek is de totale pro duktiviteit belangrijk vergroot, zo wel in de industrie als in de land bouw. Er is dus meer te verdelen. De rente is echter veelal gelijk geble ven; behalve dat de arbeid meer heeft gekregen is ook een belangrijk deel van de meerdere opbrengst be nut voor verbeteringen van fabrie ken, wegen enzovoort. Spreker gaf ook zijn visie op een verdere toene ming van de produktiviteit in de toe komst, mede in verband met de groei van de wereldbevolking. Alleen door het doen van investeringen zal het mogelijk zijn om de toenemende be volking aan de kost te laten komen. „Onze welvaart wordt niet bepaald door wat er uit ons land wordt uitge voerd, maar wat er in ons land wordt uitgevoerd", zo besloot prof. Dresden zijn met grote aanaacht beluisterde lezing. De voorzitter van het departement Zeeland van de Ned. Mij. voor Nij verheid en Handel, ir. J. P. Berdenis van Berlekom, wijdde in zijn wel- komstspeech ook enkele waarderen de woorden aan het adres van ons jubilerend dagblad. Heden overleed, nog onverwachts, na een geduldig gedragen lij- derr, onze geliefde va der, behuwd-, groot- en overgrootvader WILLEBOORD GABRIËLSE, in de gezegende ouder dom van 86 jaar en bij na 6 maanden. Middelburg: A. GABRIËLSE— DAANE A. H. H. DAANE Westkapelle: J. GABRIËLSE A. GABRIËLSE— MINDERHOUD P. LIEVENSE GABRIËLSE J. LIEVENSE Klein- en achter kleinkinderen. Westkapelle, 1 mei 1958. Koudorpstraat 2. Zondagsdienst Taxi's Middelburg! VAN DOESELAAR, tel. 2158. TRIO TAX, tel. 2600.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3