„Nood'-landbouwhuishoudschool thans officieel in gebruik B IIISK iJC'i Wie in de toekomst kijkt! YOEROEK en KIRAS Tapijten WYERS Zeeuws» Almanak GESCHIEDENISONDERWIJS OP U.L.0. BEHOEFT VERNIEUWING Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. ZATERDAG 8 MEI 1988 ORANJEZON IN OOSTKAPELLE Vreugde van vele zijden DE MILDE MEIZON speelde vrolijk over Oostkapelle, toen mevrouw C. F isprenger-Staring de vrouw van Oostkapelles eerste burger er met twee „plechtige" handelingen de nieuwe christelijke landbouwhuishoud- school van de Z.L.M. officieel opende. Met een ruk aan een touw ver wijderde zij eerst de nationale driekleur van de gevel.... en de naam van de school, die voor deze zomerdag wel heel toepasselijk „Oranjezon"was gedoopt, kwam tevoorschijn. Vervolgens hanteerde mevrouw Sprenger de schaar, waarmee zij een lint doorknipte aan dat lint hing papieren kleding zodat men door de hoofddeur de school kon betreden. Toen ging men rond door de school, die sedert februari 1958 al op volle toeren draait en velen verrastte door de keurige, kleurige en moderne afwerking. Er zijn drie lokalen in deze school die he t predikaat „noodgebouw" toch feitelijk niet verdient. Er is een zeer ruim, fris en goed-inge- richt praktijklokaal met fornui zen en wat dies meer zij er is 'n met naaimachines uitgerust naai- lokaal en er is een keurig ver zorgd theorielokaal. Tevoren was er in het verenigingsge bouw een feestelijke bijeenkomst ge houden. wnar vele vreugdevolle en dankbare woorden aan de nieuwe school werden gewijd. Ds. E. R. O. Ri chard. Nederlands herv. predikant, opende de bijeenkomst. Burgemees ter F. G. Sprenger van Oostkapelle sprak vervolgens een welkomst woord uit, waarin hij zéér in het kort nog even de moeilijkheden memoreerde, die er aan de totstand koming van het gebouw waren voor af gegaan. Spr. dankte de Oostkap- pelse raad voor de soepele medewer king. De voorzitter van de commissie van 't landbouwhuishoudonderwijs van de Zeeuwsche Landbouw Maat schappij, burgemeester B. H. G. ter Haar Romeny van Wolphaartsdijk, sprak vervolgens een openings woord uit, waarin hij uiteenzette, dat deze school feitelijk een beet je van de Z.L.M., maar ook een beetje van de gemeente Oostkapel le is. Spr. schetste de ontwikke ling van deze landbouwhuishoud- school, wees op de grote Interesse die er voor was en legde de nadruk op de importantie van een derge lijk instituut in dit „centrum van Walcheren". Namens de minister van o., k. en w. voerde vervolgens mejuffrouw Gr. G. Smit het woord. Zij schetste het voordeel van de hedendaagse platte- landsjeugd, die niet meer naar de centra behoeft te gaan voor haar ontwikkeling. „Maar de mooie school mag niet alleen een sieraad zijn", zo sprak 2ei, „de opleiding is noodzaak". Vervolgens droeg burgemeester Sprenger de school aan de Z.L.M. over. De letters op de gevel van dc school, die de naam vormen, zijn een geschenk van hem. Mevr. M. E. Noo- me-Giljan sprak namens de bond van plattelandsvrouwen. De heer P. de Buck schonk de school namens de afdelingsbesturen op Walcheren van de Z.L.M. twee mooie elektrische klokken. Mevrouw S. S. de Buck Sallomé bracht de gelukwensen van de commissie van toezicht over. Na haar rijmende gelukwens bood zij ge bakvorken aan. De heer A. W. Cevaal I sprak namens het kringbestuur van de Z.L.M. en mejuffrouw M. E. Kole Zweedijk, directrice van de Axelse landbouwhuishoudschool, namens de andere directrices en de consulente. Zij overhandigde een gebakstel. De heer P. de Kam sprak als aannemer Zijn bedrijf heeft de vloermat ge schonken. Mevrouw C. E. Sprenger- Staring opende het gebouw hierna „symbolisch" en de directrice, mej. P. M. de Wilde verhaalde nog enige verhuizingsperikelen. Even later, na de pauze en na een plezierige „huishoudparade" door de leerlingen, volgde de wandeling door het zonovergoten, rustige Oostkapel le naar de Torenstraat, waar mevr. Sprenger kort daarna het gebouw of ficieel in gebruik stelde. In Oostkapelle werd gisteren de „nood"-landbouwhuishoudschool „Oranjezon" officieel geopendHier ziet men mevrouw C. E. Sprenger Staring de tweede „openingsplechtig heid" verrichten: met een schaar knipt zij het lint voor de hoofdin gang door. FOTO P.Z.C Verbeteren van wegen op Walcheren aanbesteed De Polder Walcheren heeft in op dracht van de Herverkavelingscom missie Walcheren aanbesteed het ver beteren van bestaande wegen In de gemeenten Vrouwenpolder, Oostka pelle, Ritthem, Vlissingen en Koude- kerke. Inschrijvers waren: Gebrs. Schelvis, Heemstede 133.700; Fa. A. Otte Zn., Nieuwdorp 129.770; N.V. „Zee land", Middelburg ƒ,127.900; B. Ste- gnk, Vlissingen 126.600; Gebrs. eldof, Serooskerke (W.) 122.370; C.V. J. van 't Verlaat, Hardinxveld 119.820; G. J. Eland, Vlissingen 119.000; J. en K. T. de Oude, Bier vliet 117.600; F. Duijnhouwer Zn., Goes 116.000; A. de Bourgraaf, Wilhelminadorp 110.700; M. Uil, Middelburg 109.400; P. A. Remeeus Zn., Kats 89.052. Vragen van mr. Schlingemann nlatlelandsieufd-ioekomst Tijdens een vrijdag in Utrecht ge houden bijeenkomst, waarop de toe komst van de plattelandsjeugd werd besproken, heeft mr. J. F. G. Schlin gemann, secretaris van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij, de volgen de vragen gesteld: „zou de beroeps voorlichting niet een taak kunnen zijn voor de plattelandsorganisa ties?" en „zou een nadere bestude ring van het huidige landbouwonder wijs en de aansluiting daarvan op de andere opleidingen geen nuttige zaak zijn?" koopt een Kiras of een Yoe- roek tapijt, waarvan de gloed volle oosterse kleuren jaar in jaar uit behouden blijven. Prijzen: (bijv. 140 x 200 cm) 1108.- en f 125.- Vraag uw woninginrichter naar gegarandeerd door Kleurendia's over Westhoek op Rotterdamse expositie De heer J. P. C. Boot uit Haamstede natuur- en vogelkenner, is de eer te beurt gevallen om zijn medewerking te mogen verlenen aan de natuur- tentoonstelling „Rotterdammers, waarheen?" De tentoonstelling, die gehouden wordt in het Van Leer-paviljoen na bij de Ahoy-hallen, van 26 april tot 6 mei, wordt georganiseerd door de Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni ging en de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie. Mosselzaadvisserij begonnen Alle Bruinisser mosselvaartuigen zijn thans naar de Waddenzee ver trokken, zodat de haven geheel leeg is. Alleen een vaartuig dat de oester visserij beoefent, is nog thuis. Op de Waddenzee is deze week de mosselzaadvisserij op het Friese Wad begonnen en de berichten, die hier binnenkomen, wijzen voor wat de eerste dagen betreft beslist op een ruime vangst. De mosselzaadvangst is van grote betekenis, omdat daarvan afhangt of er in de komende Jaren weer mos selen aan de markt zullen komen. Het zaad schijnt van goede kwaliteit te zijn. Examen Tijdens het te Vlissingen gehou den examen voor machinist op ae bin nenvaart slaagden voor de verklaring en het diploma A de heren J. H. C. v. Ochten, G. W. Raman en C. L. Ver burg: voor het diploma A en de ver klaring B de heer D. H. Sandijk: voor het diploma A de heer C. M. Pel en voor het praktijkdiploma A de heer G. H. Ossel. Drie kandidaten werden af gewezen. ZEEUWSE ZANG In de Nederlands hervormde kerk te Vecre werd een samenzangavond onder leiding van Meindert Boekei, mot medewerking van het Middel burgs Kamerkoor onder leiding van Bert Leynse en met orgelbegeleiding van Maarten Kooy gehouden. Het programma, dat werd uitgevoerd, be stond voor het grootste deel uit liede ren van Valerius. Onder meer werden gezongen „Wilt heden nu treden", „Geluk kig is het land" en het volkslied. Van de uitvoering werden opnamen ge maakt, die op 4 mei van vijf minuten over zeven tot vijf minuten voor half FEESTGEZANG En ondeugend maandblad (voor mensen), wijlen „De Mandrilriep enkele jaren geleden ter gelegenheid van naar wij menen te weten de vol tooiing van de eerste, moeizame jaargang uit: „Weest met uw feest gezang niet karig, uw Mandril is he den jarig". Wij zijn geen maandblad, maar wij waren gisteren wél jarig en dat was te merken ook. Gij, lezers familie, zijt met uw feestgezang niet karig geweest en daar hebben wij zo nu en dan ontroerd en tersluiks een traan van moeten wegpinken. Mógen we event Na tweehonderd jaar Nou Voor één dag gingen alle grieven in een enorme doofpot; het schrij nende zeer om muziek- en toneelkri tieken van Aardenburg tot. Vlis singen de ergernis over „ontijdige" publikaties, de hartepijn over alle rol lende en niet-rollende rapporten, het zat allemaal knus bijeen in een Pan- dorra-achtige doofpot, die zorgvuldig gesloten bleef. Er was slechts feest gezang en een eensgezind gemompel over de krant, die ge niet missen kunt. Geen dag. Een héérlijke dag, de dag van gisteren, voor ons. Geen vrijdag, geen werkdag, maar een fééstdag. Dat moogt ge gerust weten. En wélbedankt, lieve lezeressen en le zers en weet, dat de kolomemn van de rubriek ,£ië*ers schrijven" nu weer ivijd voor U open staan. Na alle hulde ons gisteren gebracht kunnen we er weer even tegen. Misschien wel tweehonderd jaar... acht zullen worden uitgezonden over de zender Hilversum I onder de titel „Cantate Domino". Het programma werd verzorgd door de N.C.R.V. MOLENAARS De witte molen van Haamstede is een monument waarop de inwoners van deze plaats trots zijn. De molen is echter niet alleen een stukje schoonheid zonder meer. maar doet nog werkelijk dienst. De heer W. Dijkman, die de molen dertig jaar geleden van zijn vader overnam, heeft gezorgd, dat do wieken konden blijven draaien. Hij werd daarin bij gestaan door zijn knecht, de heer J. Zijta, die op 1 mei j.l. eveneens der tig jaar in de molen werkte. De heer Wijkman overhandigde de heer Zijta daarom donderdag een geschenk als blijk van waardering voor zijn trou we dienst. TIENTALLEN LITERS MELK De Bierensstraat te Sint-Annaland deed dezer dagen denken aan een tafereel uit het sprookje over lui lekkerland. Tientallen liters melk vloeiden over de straat. Een melk- auto uit Wouw had namelijk bij het achteruitrijden enkele melk bussen verloren, waarvan de in houd over het plaveisel stroomde. GOUDEN BRUILOFT Het echtpaar M. Krijger—J. Krij ger-van Houte te Borssele viert op woensdag 7 mei a.s. zijn vijftigjarige echtvereniging. Proefvaart van „Prinses Beatrix" gestaakt Wegens technische storing De nieuwe veerboot „Prinses Bea trix" bestemd voor Vlissingen-Bres- kens heeft vrijdagmiddag de proef vaart wegens een technische storing onderbroken en ligt thans in de bui tenhaven van Vlissingen. Uit Enge land zullen onderdelen voor het elek trische circuit moeten worden aange voerd, voordat de boot naar de werf van J. en K. Smit te Kinderdijk kan terugvaren om te worden afgewerkt. Tijdens het nemen van snelheids- en remproeven in de Westerschelde ontstond bij het overschakelen van volle kracht achteruit naar volle kracht vooruit trad een storing op waardoor de boot niet naar wens rea geerde. Hoewel men in staat was op eigen kracht naar de buitenhaven van Vlissingen te varen, wilde men geen risico nemen zodat gebruik ge maakt werd van de sleepboot Lek stroom, die de „Prinses Beatrix" op haar proeftocht begeleidt. Men achtte het raadzaam de proef vaart te staken en bepaalde onder delen voor het elektrische circuit in Vlissingen te vernieuwen, voordat naar Kinderdijk wordt teruggevaren. Geslaagd De heer L. J. Lokerse uit Vlissin gen slaagde te Breda voor het schrif telijk gedeelte van het examen Ge meente Administratie 1. DU de zakdoek voor iSK haar/ U.L.O.-CONFERENTIE TE GOES Prof. dr. L. W. G. Scholten „Niet volproppen met feitenkennis" Op de eerste dag van de vierde Zeeuwse-Westbrabantse ULO-conferentie, die in hotel „De Korenbeurs" te Goes wordt gehouden, heeft prof. dr. L. W. G. Scholten te Utrecht een felle aanval gelanceerd op de huidige vorm van geschiedenisonderwijs aan de scholen voor ULO. In een boeiende in leiding hekelde de inleider de methoden volgens de geschiedenisboekjes, die slechts op een grote dosis feitenkennis zijn afgestemd. Spreker wek te zijn aandachtig luisterend gehoor op bij het geschiedeenisonderwljs het accent te leggen op het gehele wereldgebeuren, de oorzaken en gevolgen op te sporen en daarbij de gebeurtenissen nader onder de loep te nemen, die een apart cachet geven aan een bepaald tijdvak. „Geschiedenisonder wijs betekent niet zoveel mogelijk weten en leren, maar het gaat er om te zoeken naar de band tussen het verledenen en het heden", zo stelde prof. Scholten met nadruk vast. „Omzien in wrok' Vlissingen, Toneelgroei i ondergang door bewust gecultl- rde atoomkrachten. Osborne gaf In zijn openingswoord had de voor zitter van de conferentie, de heer H. C. van Donk uit Goes, zich met een bijzonder woord van welkom tot de inspecteur van het l.o., mr. L. G. Wolf te Goes, gericht. Ook de leer lingen van de vijfde leerkring van de kweekscholen te Middelburg heette hij hartelijk welkom. Spre kende over de toekomst van het ULO-onderwijs noemde de heer Van Donk het van groot belang, dat de ULO-vierjarig blijft. Er is een stre ven naar een vijfjarige cursus, maar in een reeds door de minister van O. K. en W. vrijgegeven rapport wordt over een driejarige cursus gesproken. Voorts blijkt uit dit rap port, dat er een tendens is om het voortgezet onderwijs de onderbouw te laten worden van het beroepson derwijs. Wanneer het algemeen vor mend onderwijs van thans inderdaad omgeschakeld zou worden tot een onderbouw van het beroepsonder wijs, betekent dit een verarming en verschraling van deze onderwijstak, aldus de conferentievoorzitter. Geschiedenis „Geschiedenisonderwijs op de school voor ULO", zo luidde de ti tel van het onderwerp van prof. Scholten, die er op wees, dat de opvallende bloei van de scholen voor ULO vooral wordt veroor zaakt door het feit, dat zij zo voortreffelijk aansluiten bij de be hoeften van de maatschappij. Wa ren in 1952 rond 28% twaalfjari gen leerling van het ULO, in '56 volgde 34% van de twaalfjarigen dit onderwijs, aldus de inleider. •Sedert 1952 is het aantal leerlin gen in totaal toegenomen met on geveer eenderde. Hoewel de ULO in zijn geheel goed aansluit op hetgeen de maatschuppij vraagt, maakt het geschiedenisonderwijs hierop een uitzondering, zo meen de spreker. De maatschappij vraagt betrekkelijk weinig van het geschiedenisonder wijs, maar niettemin worden de kinderen „volgestopt" het feitenken nis. Het is van geen enkel belang of je de namen van alle vier de echtgenoten van Willem van Oranje of van Jacoba van Beieren kunt op noemen, aldus prof. Scholten. In dat verband wees hij op de waarde, die in bepaalde kringen aan de televi sie-quiz wordt gehecht. Het ls slechts een kwestie van en uit dat oogpunt gezien is volslagen waardeloos, zo zeide de professor. Het geschiedenisonder wijs - moet zich richten op het ge heel van het wereldgebeuren. We moeten bij het geven van dit onder wijs spreken over het causale ver band, de oorzaken en gevolgen dus opsporen. Uitvoerig ging spreker voorts in op de verschillende methoden, die vol gens hem de leerlingen enig inzicht verschaffen in het wezenlijke van het geschiedenisverhaal. Men moet zich vooral richten op de vorming van de persoonlijkheid der leerlin gen, hetgeen juist in deze tijd van vervlakking en uniformering van zo'n groot belang is. Volgens spreker zou het In dat licht gezien eveneens beter zijn om geschiedenis als examen ook af te schaffen. Door de leerlingen te doen inleven in het keten der geslachten en in het geheel der mensheid, werkt men de atomise ring van het volk tegen en ver sterkt men de kracht der natie, aldus besloot de proffessor zijn met grote aandacht gevolgde in leiding. Tot slot volgde er nog een geanimeerde discussie, die voor velen verhelderend heeft gewerkt. Mid dagbijeenkomst In de middagbileenkomst hield dr. L. de Klerck uit Utrecht een rede over ht onderwerp: „Het taalondei-wijs als determinatiemiddel". Allereerst ging spreker nader in op de termen deter minatie en selectie. Bij de determi natie zoekt men naar het positieve in het individu, dat bij iedereen een be paalde ontwikkeling doormaakt. Se lectie is een kwestie van sorteren, soms van niet toelaten, aldus de in leider. Als de leerling het taalonderwijs wil volgen, zal hij in staat moeten zijn de geschreven en gesproken taal goed op te nemen. Een groot deel van de kinderen komt echter voor moeilijk heden te staan, omdat zij de taal die in de school wordt gesproken niet voldoende kunnen verwerken. Volgens een bij verschillende scholen voor ULO ingesteld, doch nog niet beëin digd onderzoek, ligt het rendement van het gesproken woord beneden de 50%. We zullen dus naar middelen moeten zoeken om hierin verandering te brengen; de leerling vraagt hier om, aldus de inleider. Ook het begrijpen en transformeren van de geschreven taal levert grote moeilijkheden op. Vele leerlingen van het ULO kunnen de geschreven tekst niet spoedig genoeg overzien en zij verwerken haar dientengevolge slechts langzaam. De resultaten zijn hierdoor weer minder, zo stelde dr. De Klerck vast. Voorts blijkt het in vele gevallen verre van gemakkelijk de eigen gedachte in een voor ieder een begrijpelijke taal tot uitdrukking te brengen. Nadat dr. De Klerck nog enkele facetten van het taalonderwijs had belicht, ging hij in het kort in op de vreemde talen. Vervolgens bespraken een \ijftnl sec- tics dc causerie, waarna enkele rap porteurs in de plenaire zitting hun vi sie weergaven. In de avonduren ver telde de lieer lm. Stel te Kruidingen r zijn reis naar de Verenigde Sta ten, waarbij hij tevens plaatjes ver toonde. Aan deze vierde ULO-confe rentie is ook een tentoonstelling van leerboeken- en middelen verbonden, die keurig is verzorgd. Morgenoch tend wordt de slotdag gehouden van deze voor het Zeeuwse ULO zo be langwekkende conferentie. Regenval onder normaal In de maand april bleef de regen val met 40 mm onder normaal; de normale regenval in onze streken is voor deze maand 47 mm. Bovendien viel de regen, aldus werd geconstateerd op het Proefbedrijf Scheldemonden, in het laatst van de maand cn wel voornamelijk in de et malen van 25 op 26 en van 26 op 27 april resp. 13% en 17,4 mm. Vlissingen, „Britannia"; 1 groep „Theater". EVEN GRAUW EN BEKLEMMEND als 't suggestieve décor van Wim Ves seur was de fascinerende opvoering, die de toneelgroep „Theater" vrij dagavond in „Britannia" te Vlissin gen gaf van John Osborne's wel zeer hedendaagse toneelspel „Omzien in wrok" (Look back in anger). Deze jeugdige Britse auteur heeft kans gezien in zijn spel de werkelijkheid te benaderen op een manier, die voor velen afschrikwekkend moet zijn'. In de schijnwereld van schmink en schijnwerper projecteerde hij een macaber facet van het hedendaags bestaan; de uitzichtloosheid waar sommige jongeren, vertegenwoordi gers van de „oorlogsgeneratie", aan ten onder dreigen te gaan en in som mige gevallen misschien ook inder daad aan ten onder gaan. Voor het realiseren van zijn thema koos de auteur het milieu van een jong echt paar, waarvan de man een intelli gente volksjongen zijn wrok te gen deze maatschappij botviert op zijn uit de „betere kringen" stam mende vrouw. Jimmy Porter, de hoofdfiguur, „ziet om in wrok" is een tot een gewetenloze bitterheid vervallen vertegenwoordiger van een generatie, die meent geen toekomst meer te hebben en die meent slechts terug te kunnen zien op een recent verleden, waarvan de vertegenwoor digers verantwoordelijk zijn voor die gewraakte uitzichtloosheid. „Wij hebben niets meer om voor te vech ten", klaagt de hoofdfiguur op zeker ogenblik en verklaart daaruit zijn negativisme tegenover heel de huidi ge maatschappij, die weinig anders meer te bieden schijnt te hebben dan een i veerde zeker géén beeld van wat zo te pas en te onpas wordt aangeduid als „nét jeugdprobleem"; hij belichtte er hoogstens een facet van, maar deed zulks dan ook op een wijze, die al sinds de première in Engeland over vloedig stof tot spreken heeft gege ven. „Theater" heeft dit stuk in Neder land op de planken gezet. Onder re gie van Robert de Vries, die in zijn opvattingen wel een bijzonder goed inzicht toonde in de bedoelingen, die de schrijver ongetwijfeld heeft ge had. Onder zijn leiding kreeg „Om zien in wrok" volkomen de ingeto- ren uitbeelding, in een volledig over le gehele linie doorgevoerd „under statement" die het verlangt. Zo kwam op de planken een brok wrange werkelijkheid tot leven die zich tot diep in de zaal voortplantte en waar menigeen geen weg mee wist. Osborne voerde zijn vrijwel drie bedrijven lang opgeroepen tneo- riën overigens niet consequent door; aan het slot suggereert hij een mo gelijkheid tot inzicht bij de „boze jongeman", die omzag in wrok. De voorstelling. Dank zij regie en décor, maar vooral uiteraard ook dank zij het spel uiterst suggestief. Kees Brusse, hoewel fysiek nü niet direct de aangewezen figuur om een fanatiek denkende en handelen de jongeman uit te beelden, speelde dit bezwaar in een bezielde creatie: vrijwel weg. Ontroerend en indrin gend was Anne-Marie Heyllgxirs als het intelligente, gevoelige jonge vrouwtje met vaak zeer sterk spel en raak getypeerd was ook de vriendin van Anny de Lange. Bern- hard Droog gaf knap gestalte aan de vriend des huizes Cliff Lewis en Jacques Snoek bracht zijn bijrol ver antwoord. Zo werd „Omzien in wrok", gegeven onder auspiciën van de Z.V.U., in sa menwerking met Vlissingse Nutsde- partement, een belevenis in dit toneel- seizoen en tevens een waardig sluit stuk. Om een conventionele term te bezigen voor een bepaald niet-conven- tioneel toneelgebeuren. Want een ge beuren was het. Examen De heer J. c. Sol. vroeger te Terneu- ;n, thans te Leende (Noord-Brabant) slaagde te 's-Gravenhage voor het exa men assistent Invoerrechten en accijn zen. Advertentie J VANDAAG. Middelburg Electro: „De dijk is dicht" 7 en 9.15 uur. Schouwburg; De woes tijn zonder genade", 9 uur, 10 j. Ab dijgebouwen: Tentoonstelling „Twee honderd jaar pers in Zeeland". Vlissingen Alhambra: „Esther Cos- tello", uur, 10 J. Luxor: „Zwarte Jack. de desperado", 9 uur, 14 j. Ge bouw Edenburg: Tentoonstelling „Wie was Rembrandt?" Goes Grand: „De held van Bengha zi", 9 uur, 14 J. Prins van Oranje: „In dienst der kerk", 3 uur. Korenbeurs: ulo-conferentie, 9 uur. MORGEN. Middelburg: Electro: „Kalserwalzer", 3.30, 7 en 9.15 uur, a.l. Schouwburg: Als zaterdag. 2.30 en 8 uur, 18 J. Vlissingen Alhambra: Als zaterdag, 3, 7 en 9 uur, 18 J. Luxor: Als zaterdag, 3. 7 en 9 uur. Gebouw Edenburg: Tentoonstelling „Wie was Rem brandt?" 's middags. Goes Grand: Als zaterdag, 7 en 9 uur, „De slag om het- vrouwenfort" 3 uur, 14 Jaar,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2