Clemente straf voor „joy-rider" en inbreker uit Middelburg oren, 31 en en.... sclmjven KLAM bit de ETHER 10 PRO VIN (fl ALE ZEEUWSE COURANT. VRIJDAG 2 MEI'1958' RECHTBANK MIDDELBURG Bromfietser reed „voor de lol even scherptussen drie mensen door Geef W. O. een pijlsnel door de golven klievende tanker onder de voe ten en hij zal stellig zijn leven beteren. Tot deze overtuiging zou men gekomen kunnen zijn na afloop van de zitting van de Middelburgse recht bank, waarvoor deze 21-jarige hoofdstedelijke Inwoner zich donderdag morgen verantwoorden moest. Want op de straat voelt hij zich kennelijk niet al te best thuis, vooral niet als hij zonder werk ls. Op 80 januari j.l. was hij er tezamen met een vriend in de Zusterstraat te Middelburg in een jeep van K.M. vandoor gegaan, op 8 maart had hij ook weer in het bijzijn van zijn vriend ingebroken in een patates-friteskraam in Temeuzen en omdat de beide jongelui toen geen zin meer hadden om naar Sluiskil terug te lopen, pakten zij maar een voor een huis staande bromfiets mee. W. O. gaf het allemaal volmondig toe. Mr. J. L. Andreae, de officier van justitie, stipte aan, dat de in braak in de tent te Terneuzen het ernstigste van de drie feiten is. Uit brieven, die verdachte naar huis ge schreven had, was de officier geble ken, dat O. vond onrechtvaardig in de gevangenis gestopt te zijn. Voorts weet O. het plegen van de delicten aan werkloosheid. „Hij belooft nu koeien met gouden horens", merkte inr. Andreae vervol gens op, „niets is hem te veel, mits hij maar uit de gevangenis komt en zijn zin krijgt. Thans moet hij nog leren te berusten, wanneer hij zijn zin niet krijgt". Uit het reclasse- ringsrapport was de officier voorts gebleken, dat O. wil varen, liefst op een tanker. Dat achtte mr. Andreae voor verdachte wel een leven, dat hem ligt. In dit verband eiste de offi cier een gevangenisstraf van 6 maan den, waarvan 2 maanden onvoorwaar delijk met aftrek, vier maanden voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en toezicht van het Nederlands Genootschap voor Reclassering. Mr. J. J. van der Weel, de raads man van O., stipte aan, dat vol gens hem de delicten gelegen zijn in de sfeer van overigens on toelaatbare baldadigheid, het 2volg van een wat te grote fan- de. De rechtbank zal uitspraak doen op 14 mei a.s. De leerling-lasser J. C. J. uit Re- nesse reed op de 9e februari met drie vrienden, allen op bromfietsen, over de Hogezoom tussen Haamstede en Renesse. In de verte zag hij drie be kenden staan, twee in de berm en één op de weg. Op „hoogst roekelo ze, onverantwoordelijke en onvoor zichtige wijze", zoals de officier op merkte, reed J. tussen de twee op de berm staande mannen door. Een er van, T.K., raakte hij tegen de schouder, waardoor beiden 'vielen. Een der achteropkomende bromfiet sers kon niet snel genoeg meer rem men en sloeg over de beide jongens heen, gelukkig zonder zich ernstig te bezeren. Scherp rijden „Voor de lol wou ik eens even scherp rijden", had J. tot de politie verklaard. Maar aan de president van de rechtbank verklaarde hij, dat hij twijfelde waar hij moest passeren, temeer daar de drie mannen hem reeds van ver zagen aankomen. K. liep van dit ongeluk een gebroken rib op en kon 14 dagen niet werken. De officier merkte op, dat hier grove schuld in aanmerking geno men moet worden. „Welbewust en opzettelijk heeft J. een groot risico genomen", aldus mr. Andreae, die een boete eiste van 00, alsmede ontzegging van de rijbevoegdheid ge durende een tijdvak van 4 maanden. Ook in deze zaak zal de rechtbank uitspraak doen op 14 mei. De koopman S. van 't H. uit Qos- terland verleende op 10 januari te Kerkwerve op de kruising Zwaard- weg-Thayersweg geen voorrang aan een van rechts komende personenauto, bestuurd door A.N.S. uit Nieuwer- kerk. De echtgenote van S. liep bij de hierdoor veroorzaakte botsing een zware hersenschudding op, de vee auto kwam in een sloot terecht en de andere draaide om zijn as. S. ver klaarde de auto eerst op het laatste moment gezien te hebben. De officier had zich bij het lezen van het proces-verbaal verbaasd over de gedachtengang van ver dachte. Hij had tegen de politie verteld, zich in het geheel niet schuldig te voelen. „Ook thans heeft Van 't H. zich nog niet ver beterd", aldus de officier. „Elk gevoel van schuld is niet aanwe zig". Maar het verkeer van rechts heeft voorrang en dat schijnt ver dachte niet te kunnen begrijpen", zei de officier, die een boete eiste van 150 of 30 dagen. Uitspraak eveneens op 14 mei. De bedrijfsleider A. T. uit Zierik- zee verleende op 28 december van het vorige jaar op de provinciale weg (Advertentie) Van Nelle bestellen Zierikzee-Haamstede bij de kruising met de Grachtweg tijdens het naar links afslaan geen voorrang aan een personenauto, die uit de richting Haamstede naderde en bestuurd werd door W. de V. Hierdoor ontstond een botsing met ernstige gevolgen: T. kreeg een zware hersenschudding en enkele gekneusde ribben en ook de Inzittenden van de andere wagen werden gewond. Mistig weer Verdachte merkte tot zijn verdedi ging op, dat het die dag mistig was. Voorts meende hij, dat de kleur van de andere auto en van de mist gelijk geweest zijn, waardoor hij de tege moetkomende wagen niet opgemerkt had. Mr. Andreae kwam tot de con clusie, dat T. zeker niet roekeloos ge reden heeft; wel onachtzaam. De of ficier eiste een boete van 100. De rechtbank zal op 14 mei uitspraak doen. Tot slot stond terecht de landbou wer P. D. uit Oostkapelle. D. was in appèl gegaan tegen een vonnis van de kantonrechter te Middelburg, die hem veroordeeld had tot een boete van 25 wegens overtreding van de jachtwet. De hond van verdachte zou namelijk achter een haas gejaagd hebben, terwijl D. op het land. van St. B. aan het ploegen was. D. merk te op, dat het hier een zieke haas betrof. NIET ZIEK? „U had in elk geval de hond kun nen terugroepen", merkte mr. Van Empel op. D. verklaarde dit gedaan te hebben, maar uit ver klaringen van twee getuigen, de landbouwer A. de V. en de machi nist G. W. bleek ,dat dit waar schijnlijk niet gebeurd was. De laatste getuige had voorts niet de indruk, dat de haas ziek was, daar de hond moeite genoeg had om het dier bij te houden. De vader van D. verklaarde bij het schoon maken van de haas geconstateerd te hebben, dat deze ziek was en dat hij hom daarom weggegooid had. De zieke of niet-zieke haas vond de officier, mr. T. Lebret, overigens niet belangrijk. „Belangrijk is", al dus de officier, „dat D, zelf jager, zijn hond meenam en het gehele jachtveld van een ander in opstand bracht". Mr. Lebret vroeg bevesti ging van het vonnis van de kanton rechter. De raadsman van D., mr. P. C. Adriaanse, meende dat hier van overmacht gesproken kan wor den, want hoe' had D. moeten ver hinderen, dat de hond achter de haas aanliep. Op 14 mei zal de rechtbank ook hier uitspraak dóen. Verdachten uit moordzaak Anjum kregen vier jaar De rechtbank te Leeuwarden heeft Ïisteren de 20-jarige landarbeider ohannes I). te Anjum wegens dood slag van de slikwerker Pieter Steeg- stra veroordeeld tot een gevangenis straf van vier jaar met terbeschik kingstelling van de regering. De me dedader, de 26-jarige timmerman Al le S.„ ook te Anjum, werd veroor deeld tot dezelfde straf. De tijd in voorlopige hechtenis doorgebracht (bijna twintig maanden) wordt van deze gevangenisstraffen afgetrok ken. De officier had tegen deze verdach ten zeven en vijf jaar met aftrek en terbeschikkingstelling geëist. De moeder van Johannes D., de 38-jari- ge Folkje D.D„ .werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes jaar met aftrek van eveneens twintig maanden (zij werd ervan verdacht de daders tot deze moord te hebben aangezet). De vader van Johannes D., tegen wie in laatste instantie twee en half iaar met aftrek was ge- eist, werd vrijgesproken. Naar wij vernemen gaf Folkje D. •reeds het voornemen te kennen appél te zullen aantetkenen tegen het von nis. De beide hoofdverdachten wensten zich over een eventueel hoger beroep nog te beraden. Vijftien jaar geëist tegen man, die zijn vrouw doodde De procureur-generaal bij het ge rechtshof te Arnhem mr. A. W. Hol- steyn, heeft donderdag vijftien jaar gevangenisstraf met aftrek geëist tegen de 55-jarige koopman H. de J. te Deventer, die ervan wordt ver dacht op 26 oktober 1956 zijn 54-ja- rige echtgenote om het leven te heb ben gebracht en te hebben gepoogd zijn 21-jarige dochter eveneens van het leven te beroven. De rechtbank te Zutphen, die deze taak destijds met gesloten deuren behandelde, ver oordeelde de koopman tot 12 jaar ge vangenisstraf, nadat de officier vijf tien jaar had geëist. Hein Cujé derde op 3000 meter Tijdens Internationale atletiekwed strijden te Wolfsburg zijn de Euro pese recordhouders op de sprint, Manfred Germar en op de 110 meter horden, Martin Lauer, het nieuwe seizoen goed begonnen. Lauer won in 14 sec. precies en nestelde zich hiermee op de derde plaats van de ranglijst 1958. Slechts de Amerika nen Gilbert (13.8) en Cobb (13.9), waren reeds sneller dan de Duitser. Manfred Germar was de snelste op de 100 meter. Hij kreeg tot 70 meter goede tegenstand van zijn landgenoot Mahlendorf. Germar finishte zeer sterk in 10.5 sec. Hans Huneke (Wolfsburg) bleek de snelste op de 3000 meter, die hij in 8 min. 18.4 sec. won voor Bumann (Hannover) in 8.19.4 en onze landgenoot Hein Cujé (E.E.M., Middelburg) in 8.19.6. De gebrilde Zeeuw verbeterde hiermede zijn beste persoonlijke prestatie en is nu, na Wim Slijkhuis (8.08.8) de snelste Nederlander op deze afstand. (Advertentie) Van Nelle bestellen Botwinnik op drempel van wereldkampioenschap De 21e partij van de tweekamp om het wereldkampioenschap scha ken tussen Smyslov (wit) en Botwin nik, donderdag te Moskou gespeeld, is na 23 zetten in remise geëindigd. De stand is nu 129 in het voor deel van Botwinnik. Met nog drie partijen te spelen heeft Botwinnik nog een halve punt nodig om zich wereldkampioen te mogen noemen. Kantonrechter veroordeelt K.N.V.B.-toto De kantonrechter te Den Haag, mr. G. J. M. van Dungen, heeft donder dag de secretaris van de Kon. Ned. Voetbalbond, de heer L. Brunt, ver oordeeld tot een boete van elf gul den subs, vijf dagen hechtenis we gens het houden van de K.N.V.B.-to to. Deze toto wordt door de kanton rechter dus als een verboden loterij beschouwd. De uitspraak is in over eenstemming met de opvatting van de officier van justitie. Deze is van mening, dat de K.N.V.B. toto 'n niet voldoende besloten opzet vertoont en dat de deelnemers een onvoldoende nauw verband met de houders van de „pool" hebben. Over het beroep aantekenen van de K.N.V.B. zal de heer Brunt eerst overleg plegen met de rechtsgeleer de raadsman in deze zaak, mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom. Piet Rentmeester behaalde te Zomergem tiende zege Donderdag behaalde Piet Rentmees ter uit Yerseke zijn tiende overwin ning in dit seizoen in een ploegencri- terium in Zomergem (België). Aan dit criterium nam een ploeg van Mid delkamp uit Goes, bestaande uit P. Rentmeester, J. Beers, Jac. Duinkerk en K. Raas, deel. De wedstrijd be stond uit twee delen" een ploegentijd rit over 10 km en een criterium met massastart. In het ploegen criterium over 80 km vormde zich na veel schermutselingen een kopgroep van drie man, waaronder Rentmeester, die 'n voorsprong had van ruim 1 mi nuut op het grote peloton. Piet Rent meester won met een voorsprong van ongeveer 100 meter op de twee an deren uit de kopgroep. De uitslag van ae ploegentijdrit is: 1 Gentse Velosportclub; 2 Middel kamp. De uitslag van het criterium luidt: 1 P. Rentmeester 1 uur 58.20; 10 J. Beers; 11 Jac. Dulnkerke; 14 K Raas. Algemeen ploegenklassement: 1 Gentse Velosportclub; 2 Middelkamp. Veldhandbal Zondag a.s. gaan Volt en Tonido bij de heren uitmaken wie van hen beide de ernstige kandidaat voor de titel zal worden. Met nog 4 wed strijden te spelen, staat Tonido rela tief er het beste voor, daar Volt nog bezoek krijgt van E.M.M. We houden het echter nog op Volt. Marathon moet van Longa kunnen winnen en E.M.M. van Geel-Blauw. PROGRAMMA Heren le klas: VóltTonido LongaMarathon (2); Gl. Blauw E.M.M. (2); Taxandria—S.O.A. (2). Bij de dames district le klas zien we Zeeland Sport rechtstreeks naar het kampioenschap oprukken. Het zal daardoor het recht hebben om met 5 andere kandidaten, uit de ver schillende districten om een plaats in de hoofdklas te strijden. Dames district le klas. VoltTo nido (3); LongaMarathon (2); Gl. BlauwWalcheren (1); Were Dl— Zeeland Sport (2); E.B.H.V.— Hon- tenisse (1). District 2e klas heren. Volt II—To nido n (2); Be FairMarathon II (2); FortunaOlympus (1). ïn de afdeling le klas heren is Hel las al bijna zeker van de titel, daar met nog 4 wedstrijden voor de boeg er geen elftal in deze klas is die hen nog kan inhalen, tenzij Hellas tegen Fortuna II, Sios II en Tonido III zou verliezen en dit zien we er toch nog niet in. Programma herenafdeling le klas. Tonido IIIHellas (2); Volharding— E.M.M. (2); dames afdeling le klas. Marathon IIE.M.M. (2); dames af deling 2e klas OlympusO.D.I, (1); dames junioren afdeling A. Luctor M. I—Walcheren (1). MIDDELBURG II—RAPIDE II 4—2. Onder slechte weersomstandighe den speelden de reserves van de M.M. H.C. haar laatste competitiewedstrijd tegen Hulst. Het duurde vrij lang tot de Middelburgers hun normale spel- eil bereikten. Bij een onverwachte :apide-aanval werd de keeper door Zaman gepasseerd 01. Toen de Ra- •ide-back onrechtmatig de bal op de loellijn stopte benutte W. Sandberg de toegekende strafbully. Ditzelfde herhaalde zich toen de Raplde-doel- man een overtreding beging. Het Middelburgse binnentrio onderschep te teveel de passes, die bestemd wa ren voor de buitenspelers, daardoor bleef het spel te peuterig en liepen zij elkaar dikwijls voor de voeten. Nog slechts twee doelpunten werden aan de score toegevoegod. De Mid delburgers eindigden door deze zege op een eervolle tweede plaats in deze afdeling. MIDDELBURG III—BREDA IV 0—4. Breda verscheen met een sterk team en al spoedig bleek, dat de thuisclub aan het kortste eind zou trekken. De Middelburgse verdedi ging moest alle zeilen bijzetten om de steeds terugkerende Bredanaars af te slaan, hetgeen geruime tijd felukte. Na 20 minuten spelen open- e Breda de score en geleidelijk werd de score verhoogd tot 40 in het voordeel van de bezoekers. B WalcherenO.D.I. (1); Olympus O.D.I. (1) jongens adspiranten E.M. Tonido 12); dames junioren afdeling Middelburg III kan door de laatste uitwedstrijd in Huist te winnen, nog van de onderste plaats afkomen. Argentinië won van Uruguay Het Argentijnse voetbalelftal heeft woensdag te Buenos Aires een 20 zege behaald op de ploeg van Uru guay. Bij de rust was de stand 00. Extra treinen voor interland Nederland-Turkije De Nederlandse Spoorwegen zullen op zondag 4 mei a.s. ten behoeve van bezoekers van de te Amsterdam te spelen voetbalwedstrijd Nederland Turkije extra treinen laten rijden van Groningen, Leeuwarden. Eindho ven, Rotterdam, Den Haag en Utrecht naar Amsterdam c.s. en te rug. (Advertentie) Van Nelle bestellen RADIO- EN T.Y.-RUBRIEK De felbewogen jaren van het natu ralistische toneel van kort na de eeuwwisseling kwam gisteravond ge durende enkele uren tot leven voor de VARA-televisie. Ter gelegenheid van de eerste meiviering had Willy van Hemert, Herman Heijermans „De opgaande zon" voor de TV be werkt. Zoals „Gluck auf" het pro bleem van de mijnwerkers behan delde en „Op hoop van zegen" dat van de vissers, is de strijd van de middenstand tegen het opkomende warenhuisbedrijf, het onderwerp van dit stuk. Het heeft weinig zin op deze plaats een oordeel te geven over „De opgaande zon" als zodanig. Her man Heijermans trok alle registers van zijn grote schrijverschap erin open. Hij tekende de groteske wereld van de winkelier Mathijs de Sterke met de mensen om hem heen, zoals hij dat slechts kon: de grootste na turalistische toneelschrijver, die Ne derland ooit heeft gekend. Onder leiding van Willy van He mert liet men de felle dramatiek van "Heijermans alle recht wedervaren. Lang niet iedereen zal deze proble matiek nog willen en kunnen aan vaarden, maar ledereen zal met res pect gekeken hebben naar de prach- ige creaties van in de allereerste plaats Johan Kaart en Heripan Bou- ber, respectievelijk als Mathijs de Sterke en de grootvader. Ellen van Hemert groeide vooral in de laatste scènes tot de prestatie van grootse allure. Dit drietal maakte „De op gaande zon" tot een dramatische pre sentatie van formaat. Van Nelle bestellen Opbouw Nat. Reserve heeft kans van slagen. De landelijke contact-commissie der Nationale Reserve, die voortgekomen is uit de vrijwilligers, heeft op een te Utrecht gehouden bijeenkomst de sta tus van de Nationale Reserve bespro ken naar aanleiding van overleg dat in de Tweede Kamer is gevoerd en de stukken die tussen de minister van oorlog en de leden der Tweede Kamer zijn gewisseld. De contactcommissie is thans van oordeel, dat, ondanks het feit, dat er nog wensen blijven op basis van de thans bekend zijnde regelingen, het voortbestaan en de opDouw van de Nationale Reserve kans van slagen kan hebben. Daarom adviseert de commissie alle vrijwilligers der Na tionale Reserve, geen ontslag te ne men, maar de schouders onder het werk te zetten. Hun die reeds ontslag hebben gevraagd, zal worden verzocht deze ontslagaanvrage zo spoedig mo gelijk ongedaan te maken. Besluiten van Generale Synode der GerefKerken De generale synode der Gerefor meerde Kerken ziet geen aanleiding zich te richten tot de Nederlandse regering met een uitspraak, die eeu oordeel zou inhouden over het ge bruik van de thans ter beschikking staande strijdmiddelen. De generale synode besloot de kerken en haar leden op te wekken tot voortdurend gebed voor de over heid om wijsheid in het bijzonder in verband met haar grote verantwoor delijkheid ten opzichte van het oor- logsvraagstuk; tot een positieve houding ten opzichte van verant woorde pogingen, die de vredelieven de verstandhouding onder da volke ren op grondslag van recht en ge rechtigheid bevorderen; tot het me dewerken aan het verlenen van hulp aan vluchtelingen en aan zogenaam de minder ontwikkelde gebieden. In communistisch China ls de zestig ste verjaardag van de Amerikaanse ne gerzanger Paul Robeson op uitbundige wijze gevierd. In een theater te Peking zong een te zijner ere en werden films, waai in de bas optreedt, vertoond. Ook de Russische pers maakte veel op hef van Robesons verjaardag. ZIJ noemde hem een „moedige kampioen voor de vrede", Vragen over uitlatingen van minister Witte Naar aanleiding van uitlatingen van minister Witte heeft het Eerste Kamerlid de heer De Vos van Steen- wijk schriftelijk aan minister Drees gevraagd, of het niet minder wense lijk is, dat leden van het kabinet, vooral over onderwerpen als de wo ningbouw, waarover de meningen zo sterk uiteenlopen, in eea politieke vergadering of tegenover de pers uit latingen doen. De vragensteller wijst hierbij op de kwestie van de tienduizend extra woningwetwoningen. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, Witte, heeft tijdens een vergadering van de Eerste Kamer gesteld, dat zijn ambtgenoot van financiën, de heer Hofstra, in dit extra kwantum niet zou kunnen aanvaarden. Minis ter Witte voegde daaraan toe, dat het gehele kabinet en ook hijzelf dit niet zouden kunnen verantwoorden. Bliikens een artikel in „De Volks krant1' heeft minister Hofstra vol gens de vragensteller tijdens een ver gadering van de P.v.d.A. betoogd, dat het vraagstuk van 10.000 extra wo ningwetwoningen niet in het kabinet aan de orde is geweest en dat hij er zich dus niet tegen heeft verzet. Vol gens dit artikel zou minister Witte telefonisch aan de parlementaire re dacteur van „De Volkskrant" hebben gezegd, dat onder bepaalde omstan digheden het aantal woningwetwo ningen opgevoerd zou kunnen wor den. De heer De Vos van Steenwijk vraagt premier Drees, of de uitin gen van minister Witte, indien deze in het artikel van „De Volkskrant" juist zouden zijn weergegeven, niet in strijd zijn met het standpunt, dat de minis ter zo kort hiervoor in de Eerste Kamer als de mening van het ka binet heeft uitgedragen. Centrale Suiker Mij. optimistisch gestemd De directie van de N.V. Centrale Suiker Maatschappij (O.S.M.) te Am sterdam heeft geen sombere ver wachtingen wat betreft de gang van zaken in het lopende boekjaar, zo werd de aandeelhouders in de giste ren gehouden algemene vergadering medegedeeld. De werkbezetting van de Wester suikerraffinaderij maakt de grootste zorg uit. Hiervoor is tot nu toe geen volledige voldoening ge vende regeling mogelijk geweest. Men hoopt ook [n 1958 weer een lo nende exploitatie mogelijk te maken. Door de fiscale discriminatie van het particulier bedrijf ten opzichte van de coöperatieve ondernemingen op landbouwgebied, bevindt de C.S.M. zich in een ongunstige concurrentie positie. Er zijn besprekingen met de overheid over dit punt gaande en men hoopt dat een gunstige regeling getroffen zal worden. Wat de Euromarkt betreft, verwacht de directie een hogere export naar Duitsland. Van de bij de C.S.M. bestaande voor- schottenregeling voor bietenverbou- wers wordt niet het maximum ge bruik gemaakt. De financiering van de campagne geschiedt door ieder seizoen terugkerende bankleningen. De directie verwacht dit jaar een eigen produktic van 400.000 ton, vol doende ter dekking van de behoeften. Het weer in Europa Wcerrapporten van gisteravond 7 uur: Helsinki, regenbui, 11 gr. Stockholm, licht bewolkt, ifi gr. Oslo, lioht .bewolkt, 17 gr. Kopenhagen, onbewolkt, is gr. Aberdeen, half bewolkt, 19 gr. Londen, onbewolkt. 21 gr. Amsterdam, onbewolkt, 17 gr. Brussel, onbewolkt, 22 gr. Luxemburg, onbewolkt, 20 gr. Parijs, onbewolkt, 22 gr. Bordeaux, onbewolkt, 28 gr. Grenoble, onbewolkt, 24 gr. Nice, onbewolkt, 18 gr. Berlijn, zwaar bewolkt, 18 gr. Frankfort, onbewolkt, 21 gr. München, onbewolkt, 18 gr. Garmtsch p., onbewolkt, 17 gr. Zürlch, onbewolkt, 19 gr. Genève, onbewolkt, 29 gr. Locarno, onbewolkt, 21 gr. Wenen, half bewolkt, 19 gr. Innsbruck, onbewolkt, 22 gr. Rome, onbewolkt, 22 gr. AJacclo, onbewolkt, 18 gr. Madrid, onbewolkt, 2S gr. Algiers, onbewolkt, 21 gr. Het leven van Coen van der Lende De VARA heeft op de avond van de eerste mei heel toepasselijk een stuk vakbewegingsgeschiedenis doen herleven. Aan de reeks succesgen aan de serieuitzendingen, „Dit is uw le ven" K, gepresenteerd door Bert Garthoff, werd er weer één toege voegd. Coen van der Lende, een brokje levendige historie van het N. V.V., was het sympathieke en zo af en toe bijzonder geestige slachtoffer van deze avond. De oproep van Coen v. d. Lende om de A.V.O. te steunen, was bijzon der sympathiek en werd overigens direct beantwoord door de aanbieding van een auto voor een van de A.V. O.-mensen. Dat de staatssecretaris van sociale zaken, mr. dr. A. A. van Rhijn, hem in verband met zijn ru briek „Van de wieg tot het graf" een onbetaalde hoofdambtenaar van de voorlichtingsdienst van het ministe rie noemde, was een groot compli ment. Vele facetten van dit zo rijke leven passeerden de revue. Kijk en luister Vanavond heeft de televisie rust. Voor de radio zal men ook moeilijk belangrijke hoogtepunten kunnen vinden. De K.R.O. brengt na de vro lijk vliegende schijven de rubriek „Echo" en het politiek forum, waar na Jules de Corte zijn veertiendaag se roulette weer laat draaien. Na het nieuws van elf uur presenteren Guus Jansen jr. en Ton Kool hun jazz- rubriek, waarin Rita Reys, Pim Ja cobs en Peter Schllperoort verschil lende aspecten van de jazz zullen be spreken. Voor Hilversum n o.m. een kwar tiertje met de befaamde Franse zan ger Charles Aznavour en de tweede in de serie lezingen over atoom kracht van prof. dr. F. Barendregt. De V.A.R.A, laat het politieke caba ret Prikkebeen in de ether komen, het etherforum (twee forums op één avond dus), wat muziek, het buiten lands overzicht, en om kwart over elf twee cantates van Bach. (Advertentie) Van Nelle bestellen ZATERDAG 3 Mei. HILVERSUM I. 402 m 748 kc/i, 7.0» KRO. 19.30 Nationaal programma. 20.30 —24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 De zin gende kerk. 7.45 Morgengebed en UL kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8,50 Voor de huis vrouw. 10.00 Voor de kleuters. 10.15 Gr. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Voor de zie ken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Promenade-ork. en so liste (12.30—12.33 Land- en tuinbouwme- ded.). 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en lcath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 Voor de Jeugd. 14.20 Eng. lés. 14.40 Voor de jeugd. 15.25 Harmonie-ork. 15.45 Gram. 16.00 Voetbalrep. 16.45 Sport of gram. 17;is De schoonheid van het Gre goriaans. 17.45 Lichte muz. 18.00 Journa listiek overz. 18.10 Koorzang. 18.15 Van het Binnenhof. 18.25 Strijkork. 18.45 En nu mijn geval. 19.00 Nws. 19.10 Comm. 19.15 Gram. Nationaal programma: 19.30 Omr.ork. 19.50 Klein mannenkoor. 20.00 Stilte. 20.02 Wilhelmus 20.04 Orgelconc. 20.13 Omr.ork. en groot koor. KRO: 20.30 Gram. 21.00 Vogels hebben een nest, hoorspel. 22.00 Tenor en piano. 22,35 Wij luiden de zondag in, avondgebed en lit. kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22—24,00 Nouveauté's HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/«. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 Nationaal programma. 20.30—24.00 VARA. VARA: 7.00 NWS. 7.10 Gym. 7.83 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. s.oo Voor de vrouw. VPRO: 10.00 „Tijdelijk uitgeschakeld", caus. 10,05 Morgenwijding. VARA: 1020 Amus. muz. 10,30 Buitenl weekoverz. 11.05 Annemarleke. 11,35 Viool en clave- cimbel. 12.00 Dansmuz. 12 30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Orgel en zang. l3.oo Nws. 13.15 VARA-Varia, 13.20 Promenade ork. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Voor de jeugd. 14.35 Lichte muz. 15.00 Boekbe spreking. 15.25 Lichte muz. 15.45 Betuws progr. 10.10 Radio Pbilh.ork. en solist. 16.45 Wenkend perspectief, caus. 17 00 Ballroomork. 17.30 Weekjourn. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Orgelspel. 18.45 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. Nationaal pro gramma: 19.30 Zie Hilversum I. VARA: 20.30 Nws. 20.35 Gram. 21.15 Socialistisch comm. 21.30 Mezzo-sopr., altviool en plano. 21.50 De meisjes uit Vlterbo, hoor spel 23.00 Nws, 23.15—24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: Eurovisie: voetbalwedstrijd: Man chester United—Bolton Waoiderera. AVRO: 17.00-17.30 Voor de kinderen. NTS: 19.35 Journ. en weeroverz. 19.55 Nationaal programma.: Dodenherden king. 20.25—20.40 Lied der Volkeren, film. Van Nelle bestellen 1

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6