FEEST VAN EERSTE MEI IN ZONOVERGOTEN PARK GEVIERD WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZUID-BEVELAND DE HEER A. J. SCHOT VIERDE 40-JARIG AMBTSJUBILEUM VRIJDAG 2 MEI 1958 TR0V1NG1ALE ZEEUW BE COURANT. 7 IN „TOORENVLIEDT" Deelnemers uit Middelburg, Souburg en Vlissingen In het openluchttheater „Tooren- Yliedt" te Middelburg hebben leden van de Partij van de Arbeid, het N.V.V., A.J.C. en Jonge Strijd uit VlUningcn, Middelburg en Souburg donderdagmorgen het feest van de eerste mei gevierd. Naar schatting waren ruim 600 mensen in het zon overgoten park samengestroomd, toen de voorzitter van het gewest Zeeland van de P.v.d.A., de heer M. J. van Poelje de samenkomst opende. Sedert de eerste viering van het meifeest in 1890 zijn hiervoor verschillende leuzen gekozen; voor dit jaar gold: „Voor vrede en wel vaart, in een wereld van vrijheid en vrede". De heer Van Poelje compli menteerde met name de Middelburg se feestgangers met het bezit van een dergelijk fraai park en open luchttheater; een park, dat zich als het ware had „opgemaakt" voor dit feest. Het was bijzonder goed toeven in deze frisgroene omgeving! De volksdansen, die de A.J.C.-ers op het „podium" van het open- luchtheater uitvoerden, kregen hierdoor bijzondere luister. Leden van „De Volksstem" uit Vlissingen en Middelburg zongen gezamenlijk strijdliederen; enige dames uit Middelburg declameerden zeer ver dienstelijk. De heer L. P. van Oorschot hield een bezielende toespraak, waarin hij o.m. de laatste Statenverkiezingen be sprak. Hij gaf toe, dat de P.v.d.A. daarbij een „tik" heeft gekregen. Men moet echter niet denken, zo be toogde hij met nadruk, dat de P.v.d. A. uit het politieke leven is wegge vaagd. Hij riep verder in herinne ring, hoe de arbeiders in vroeger tij den het meifeest vierden en verge leek dit met de omstandigheden, waaronder dit thans gebeurt. Hij wekte allen op, paraat te zijn bij de aanstaande gemeenteraads verkiezingen. Terwijl de A.J.C. volksdatfstc, zong en declameerde, bleef men nog ge ruime tijd gedurende de ochtend uren in het zonnige park bijeen. Het avondfeest te Middelburg werd fevierd in „het Schuttershof", waar- Ij als spreker aanwezig was dr. G. Stellinga uit Rotterdam, die als on derwerp had „Het oude feest en de nieuwe partij". Het cabaret „Snoepje van de week", samengesteld „uit eigen krachten", oogstte veel succes met zijn sketchjes. „De Volksstem" ontving een gul ap- Slaus voor de door haar gezongen lie- eren van Frans Lehar e.a. Na de pau ze bleef men nog geruime tijd gezel lig bijeen. De leiding van het avondfeest be rustte bij de heer J. Goossen. Te Vlissingen hadden de Vrouwen bonden, A.J.C. en Jonge Strijd de or- Sanisatie op zich genomen van kin- erspelen. Zo was er in de middag uren een „levend ganzebord" op de Nieuwe Markt, waar ook andere spe len werden beoefend. Na afloop wer den de kinderen getrakteerd. In het Vlissingse Concertgebouw werd de meiviering in de avonduren voortgezet, met een programma, waaraan de arbeiderszangvereniging „De Volksstem" onder leiding van de heer De Vries meewerkte. In zijn openingsrede richtte de voorzitter, de heer M. J. van Poel je zich in een felicitatie tot de heer Joh. Sinke, die vijftig jaar geleden tot de S.D.A.P. toetrad. Hij bood hem een boeket rode tulpen aan. Na een optreden van „De Volks stem", hield de heer J. Lemaire uit Middelburg een voordracht, getiteld: „Het meifeest van vroeger tot nu in proza en poëzie", waarbij hij gedich ten zegde van H. Gorter, Koos Speenhof, Adema van Scheltema en Dirk Troelstra en zo de groei van het socialisme in de literatuur uit beeldde. De heer Th. J. Westerhout, te Mid delburg, lid van de Tweede Kamer, voor de P.v.d.A., behandelde vervol gens de meileuze, die dit jaar door de partij is gesteld. Tenslotte bracht de heer Van Poelje dank aan „De Volksstem", de heer Westerhout en vooral ook aan de heer Lemaire voor de zeer gewaardeerde medewerking. Hierna bleef men nog geruime tijd gezellig bijeen. Officiële publikaties VLISSINGEN. NATIONALE HERDENKINGSAVOND. De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis, dat met het oog op de Nationale herdenkingsavond op 3 mei a.s. van 18 tot 21 uur alle bioscopen en openbare vermakelijkheden gesloten moeten zijn en dat in de cafés die avond tussen 18 en 21 uur geen andere muziek ten gehore mag worden gebracht dan dia van de officiële Nederlandse radiopro gramma's. Da burgemeester verzoekt voorts aan de Ingezetenen op die dag van 18 uur af de vlag halfstok te doen uithangen. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: P. Lenselink—Kruljsse, z, A. JooBsede Bruin, d. W. Quequierre— Gillissen, d. P. van Eenennaam—de Vis ser, d. A. de Keuning—Buljs, z. A. Pe tiet—Bernard, 7.. M. A. Couzijn—Brasser, d. Th. Broodman—Meerman, d. T. IJs- sel—Jobse, d, J. Cappon—Malgo, d. Ondertrouwd: A. Simpelaar, 21 J. en P. M. Blanker, 22 J. Getrouwd: P. Leendertse, 27 J. en A. M. Plompen. C. J. Jansen, 29 J. en A. H. C. Roovers, 28 J. W. Ovaar, 24 j. en E. van Dalen. Overleden: J. Parent, 33 J. e.v. A. Stroo. J. Kraak, 64 j., e.v. M. Broek hoven. E. M. Hamerllnck, 69 J„ e.v. A. van Waesberghe. G. H. van Wijhe, 99 J., wed. v. T. J. Dop. Mr. Moolenburgh voorzitter van Zeeuws Genootschap Tijdens een vergadering van het Zeeuws Genootschap der Weten schappen is mr. J. Moolenburgh ge kozen tot voorzitter in de plaats van mr, J. A. E. Rink. Als bestuurslid werd gekozen de heer A. Pfaeltzer, arts te Middelburg. Voorts werden tot nieuwe leden be noemd: ir. C. A. Aengenendt, inge nieur R.W.S., Middelburg; kol. J. A. Agellnlc van Rentergem, comman dant Maritieme Middelen, Vlissingen; H. van Andel, chef Public. Rel. De Schelde, Vlissingen; ds. J. H. van Beusekom, theol. docts., predikant te Breskens; J. H. van Blommestein, vrouwenarts. Goes; A. J. Boom, ze nuwarts, Vlissingen; mr. H. B. Bouw man, secretaris Grondkamer, Goes; jhr. mr. W. J. van Citters, souschef der afd. Public. Relations B.P.M., 's- Gravenhage; J. P. Coppoolse, dieren arts, Middelburg: ir. J. Coumou, le raar chr. h.b.s.. Middelburg: H. J. J. Derckx, burgemeester, Heinkens- zand; ir. H. J. M. Diekerhof, inge nieur r.w.s., Terneuzen; F. H. J. Dieperinck, hist, docts., leraar r.h.b. s., Vlissingen; F. F. J. Drijkoningen, litt. docts., leraar gymnasium en r.h. b.s., Middelburg; S. Francke, burge meester, Kerkwerve; dr. C. de Ga- lan, socioloog E.T.I., Middelburg; mr. A. H. C. Gieben, secr.-gen. dep. Wa terstaat, 's-Gravenhage; ir. M. van der Graaf, ing. studiedienst R.W.S., Vlissingen; ds. A. van Haarlem, theol. docts, predikant te Nieuw- en St. Joosland; mej. J. Jansen, litt. docta, lerares lyceum, Goes; mej. D. Hz van der Kleine Mulder, apotheker, Vlissingen; ir. G. Kranen, bedrijfs- ing. Vitrite Works, Middelburg; ir. P. Liezenga, leraar h.t.s., Vlissingen; ir. J. F. A. Molenaars, houtvester Staatsbosbeheer, Bergen op Zoom; J. van Nieuwenhuyse, arts, Kruiningen; dr. ir. J. van Ooyen, ing. P.T.T. te Leidschendam; ir. J. M. B. Poelman, dienst Bodem kartering, Goes; mej. A, MIDDELBURG Zwembad wordt op 16 mei a.s. weer geopend Op vrijdag 16 mei a.s. zal de ge meentelijke bad- en zweminrichting aan de Poelendaeleweg te Middelburg weer voor het publiek worden open gesteld. VLISSINGEN N.C.V.B. bijeen De afdeling Vlissingen van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield onder leiding van mevrouw HolthuisVan den Broek een vergadering in het jeugd- ?ebouw. In deze bijeenkomst hield ds. immerman uit Yerseke een interes sante lezing over het onderwerp „De psychologie van de mode". DOMBURG Geslaagd oranjefeest Begunstigd door het fraaie weer heeft Domburg een Oranjefeest ge vierd als haast nooit te voren. Reeds om 8 uur reed een geluidswagen met muziek door het dorp, wat direct de jeugd op de been bracht. Burge meester mr. W. J. E. Crommelin hield om 10 uur een toespraak vanaf de pui van het stadhuis, waarin hij de grote betekenis van het Oranje huis voor ons land uiteenzette. Voor dat om half elf op het terrein van het Badhotel de kinderspelen begon nen, werden de kinderen getrakteerd. De spelen waren zo aanstekelijk, dat ook de oudere jeugd, de vaders en moeders vroegen om mee te mogen doen. Zo zag men bij het touwtrek ken, mastklimmen, zaklopen en vlag- getjessteken deelnemers van 15 tot 50 jaar. Zelfs de burgemeester en mevrouw Crommelin deden mee. 's Avonds trok de muziek naar het rusthuis Ter Mantelinge om de heer C. Louwerse, die de eremedaille in zilver ontving, een serenade te bren gen. Dit werd een van de mooiste momenten van deze dag. Het voor gazon werd geheel ineenomen door ae jeugd, die hossend en zingend „Ome Kees" omzwermde. Enkele mannen droegen hem met stoel en al door de kring rond. Op dit moment bleek hoe deze eenvoudige man bij jong en oud een geziene figuur is. Onaer de indruk van deze spontane hulde dankte de heer Louwerse voor deze serenade. Vervolgens maakte „Apollo" een rondgang door een deel van de ge meente. Tot besluit van deze dag trad op het Marktplein de Boeren- kapel van „Apollo" op. Samen met de muziek van de geluidswagen gaf de Boerenkapel zowel aan de kleinsten als aan ae groteren gelegenheid tot een dansje. OOSTKAPELLE Voorzitter Oranjevereniging nam afscheid De jaarvergadering van de Oranje vereniging te Oostkapelle werd gehou den in het café van de heer Helm- strijd onder voorzitterschap van de heer C. Wondergem. De belangstel ling van de zijde der leden was mi niem. Na de jaarverslagen volgde de bestuursverkiezing. De voorzitter, die sinds de oprichting der vereniging ongeveer 22 jaar zitting in net be stuur had, meende de tija gekomen om af te treden. De vice-voorzitter, de heer K. Melis, dankte de heer Won dergem in hartelijke bewoordingen voor het vele werk in al deze jaren verricht. Tot bestuursleden werden herkozen de heren I. C. Klok en A. Coppoolse en gekozen de heren St. Francke en A. Bimmel jr. Op voorstel van het bestuur werd besloten op 5 augustus a.s. een lampionoptocht te organiseren. Uit het kasgeld zal de feestverlichting worden, uitgebreid. Men besloot dit jaar op koninginnedag geen fecstelijkhedert te organiseren, doch zo mogelijk in 1959 op uitgebrei de schaal. RITTHEM Oud-sluismeester kantonnier onderscheiden De burgemeester van Rittheni heeft in bijzijn van de voorzitter van de Polder Walcheren, jhr. mr. G. C. Rutgers van Rozenburg, de grif- Post, biol. docta, wet .-assistentefier mr. Plomp, de ingenieur ir. H. - - - - Visser, de ontvanger, de heer A. v. d. Kop en de technisch-ambtenaar de heer D. H. Korstanje de eremedail le, verbonden aan de Orde van Oran- je-Nassau in brons uitgereikt aan de heer Koppejan te Ritthem, oud- sluismeester-kantonnler bij de Polder Walcheren, die 52 jaar in dienst van deze polder was. De muziekvereni ging O.N.D.A. te Ritthem bracht de heer Koppejan 's avonds nog een serenade. proefstation, Goes; I. G. N. Renaud, wet.-ambtenaar R.OJB., Amersfoort; B. H. G. ter Haar Romeny, burge meester, Wolfaartsdijk; ds. A. D. H. Roscam Abbing, predikant, Bigge- kerke; A. J. Schilstra, schoolarts, Zierikzee; ir. H. Steur, directeur chr. landbouwschool. Middelburg; mevr. dr. J. Uri, lerares r.h.b.s.. Middel burg; ir. H. Wieringa, hoofdingenieur R.W.S.Vlissingen; mr. Joh. de Widt, burgeniep°W, Middelburg. RAAD NW.- EN ST.-JOOSLAND Muziektent zal worden herbouwd De raad van Nieuw- en St.-Joos- land kwam in vergadering bijeen on der voorzitterschap van burgemees ter F. S. K. J. Graaf van Randwijck. Vastgesteld werden een gewijzigde verordening op de vleeskeurings dienst en een nieuwe destructiever ordening. De rijksregeling voor toe kenning van een duurtetoesiag werd van toepassing verklaard op het ge- meentepersoneel. De vertegenwoor digers in de commissie van beheer voor de schoolartsendienst werden herbenoemd. De woning Molendijk 32 werd onbewoonbaar verklaard. Be sloten werd de oude keibestrating bij de weegbrug aan de weg naar de haven door een betere te vervangen. Nu het rijk een belangrijke bijdrage wegens oorlogsschade heeft toege zegd besloot de raad over te gaan tot herbouw van de in de oorlog ver woeste muziektent. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar een sinds maanden leegstaande woning op de Oude dijk en werden klachten geuit over het niet opruimen van achter gebleven hout, afkomstig van gerooi de bomen in de kom der gemeente. B. en W. zullen hieraan aandacht be steden. Viering koninginnedag De traditie getrouw heeft de mu ziekvereniging „O.N.D.A." te Nieuw en Sint-Joosland ander leiding van waarnemend-directeur G. Meliefste op koninginnedag, na een rondgamg door 'het diorp onder het spelen van vader landse liederen, een serenade gebracht aam burgemeester mr. F. E. K. J. Graaf van Randwijck. Hierbij waren aanwezig het bestuur van de Buurte- bond „Oranje-Bovenal", bestaande uit de heren E. Verlare, A. M. v. Zwe den, P. Boone en A. J. Lous. Nadat de heer Verlare de burgemeester had toegesproken hield deze een toe spraak, waarbij hij de muziek dank bracht voor de gebrachte serenade tijdens de verjaardag van de konin gin. Tevens deed hij mededeling van het feit, dat de gemeenteraad had besloten tot de bouw vam een nieu we muziektent over te gaan, hetgeen met applaus werd begroet. Na een driewerf hoera op de koningin, werd het bestuur van de Oranjebond en de muzikanten uitgenodigd ten huize van de burgemeester, waar zy een trakta tie in ontvangst moohten nemen. Welgemoed trok het muziekgezel schap daarop verder naar de woning van wethouder P. W. de Lange, die was begiftigd met de eremedaille in zilver verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Ook hier werd een serenade gebracht en de heer De Lan ge werd door de heer Verlare gefeli citeerd met de verleende koninklijke onderscheiding. De burgemeester had een dag te voren de versierselen aan betrokkene uitgereikt. Na een rondgang door het dorp werd de mars besloten. Collectes De Emmabloemcollecte heeft te Oost en West-Souburg een bedrag van f 245.30 Ned. Chr. Vrouwenbond vergaderde De afdeling Oostkapelle van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield haar jaarlijkse vergadering. Als spreker trad voor de afdeling op de heer Kolk uit Middelburg met het onderwerp „Kinderbescherming". Met grote be langstelling werd hiernaar geluisterd en veie vragen werden door spreker op prettige wijze beantwoord. GRIJPSKERKE Kinderfeest in Grijpskerke Ter viering van de jaardag van H.M. de Koningin werd te Grijpsker ke een kinderfeest georganiseerd. '8 Morgens gingen de kinderen van de lagere school en de kleuterschool, rijk met oranje versierd, door het dorp. Bij het gemeentehuis werd een zanghulde gebracht, die door burge meester, wethouders en vele aanwe zigen, met aandacht werd beluisterd. Enige muzikanten van Serooskerke begeleidden de zang. vóór de aanvang van de zanghulde hees een leerling de vlag, waarna het Wilhelmus werd gezongen. De burgemeester dankte voor deze spontane hulde en liet een driewerf hoera ter ere van de koningin aan heffen. Na de traktatie was het voor die morgen afgelopen. 's Middags begonnen, begunstigd door het fraaie lenteweer, om 2 uur de verschillende spelen, waarvoor prijzen beschikbaar waren gesteld, zodat alle kinderen iets meekregen. Vele ouders en belangstellenden ga ven blijk van hun belangstelling met dit blijde kinderfeest. De Chr. Oranjevereniging, die het initiatief nam, kan op een geslaagde en genoeglijke dag terugzien. Collecte De ln Grijpskerke gehouden collecte ten bate van Simavl bracht op f 212.90 en de collecte voor het Leger des Hells f 124.32. COÖPERATIEVE VELUWSE EIERVEILING BARNEVELD—EDE. 1 mei. Weekaanvoer circa 800.000 stuks. Handel ln henne-eieren vlug, ln grotere kalm. Notering: eieren van 42—46 gram f 9.5110.20, idem van 46—50 gr. f 10.64— 11.75, idem van 50—54 gr. f 12-07—12-61, ld. van 54—60 gr. f 12.83—13.63, Idem van 63 gr. f 13.70—1381, Idem van 63—69 gr. f 13.79—14.33, eende-eieren 68—73 gram f 9.90—10.40, alles per 100 stuks. EIERVEILING S.B.E. Aanvoer 834.390 stuks. Handel kalm. Notering: eieren van 4346 gr. t 9.61— 10.40, eieren van 60-63 gr. f 13.61—13.71, eieren van 63—67 gr. f 13.66—14.22, eende- eleren 64—73 gr. f 9.29—10.33, alles per 100 stuks. EIERMARKT. Aanvoer 1.250.000 stuks (schatting). Han del redelijk. Notering: eieren van 60—65 gram t 13.70—14.00, algemene prijs f 13.85, kiloprijs f 2.23, basis 62 gr., henne-eieren f 9—12. WESTKAPELLE Onderlinge damcompetitie De door de jeugddamclub D.E.S. te Westkapelle gespeelde onderlinge competitie eindigde als volgt: 1. J. v. Rooyen 2. J. Houmes Wz. 3. J. Brasser 4. K. Houmes 5. W. Houmes 6. P. Hengst 7. J. Westerbeke 8. L. Wouters 9. J. Houmes Az. 10. A. Lievense 11. F. Dominicus 12. R. Gabriëlse 0 42 5 32 5 29 8 27 8 24 22 20 2 22 15 2 22 12 5 22 13 1 22 10 4 22 11 1 10 23 22 7 8 7 22 8 5 9 21 8 3 11 19 8 0 14 16 2 1 19 5 2 0 20 4 22 22 ZOUTELANDE N.O.V.I.B. Voor de N.O.VJ.B. is door de meis jesclub „Martha" te Zoutelande ln de maand april 21,25 bijeengebracht. GOES Concert „Hosanna" op 5 mei Ter herdenking van de bevrijding zal liet muziekgezelschap „Hosan na" te Goes op maandag 5 mei a.s. des avonds om half acht een concert geven op de Grote Markt. Het pro- framma luidt als volgt: 1 Wilhelmus; V.V.-mars; 3 Grootvaders Klok; 4 Donauwellen, wals; 5 De Postkoets; 6 Julianamars; 7 American Patrol; 8 In School en Huis; 9 Finale. YERSEKE Nummervolgorde kandidatenlijsten De kandidatenlijsten voor de aan staande gemeenteraadsverkiezing te Yerseke werden tijdens de dinsdag gehouden zitting van het centraal stembureau bij loting als volgt ge nummerd: 1. C.H.U.; 2. Gemeentebe langen; 3. A.R.; 4, S.G.P.; 5. P.v.d.A. KAPELLE Nummering kandidatenlijst De kandidatenlijsten voor de ko mende gemeenteraadsverkiezingen zijn te Kapelle de volgende numme ring toegekend. Als lijst no. 1 zal uitkomen de P.v.d.A.; 2 de C.H.U.; 3 de A.R.; 4 de V.V.D.; 5 vrije lijst Schore; 6 S.G.P. en 7 vrije lijst Ka- pelle-Biezelinge. Koninginnedagviering Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Juliana werd voor de schoolkinderen te Kapelle en Bieze- linge in het veilinggebouw een kin derfeestmiddag georganiseerd. Er waren een goochelaar en een pop penkastvoorstelling en natuurlijk amuseerden de kinderen zich hierbij kostelijk. Des avonds maakten het tamboer en pijperkorps „Jonge Kracht" en het muziekgezelschap „Ons Genoegen" een rondwandeling door beide dorpen waarbij „Ons Ge noegen" bij haar leden van verdien ste een serenade bracht. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN Toneelclub opgericht Dezer dagen is te 's Heer Hendriks kinderen een plaatselijk toneelgezel schap opgericht, dat de toepasselijke naam „Heer Hendrik" heeft aange nomen. Het voorlopige bestuur is als volgt samengesteld: J. Dubois, voor zitter: J. J. Lindenbergh, secretaris; n Schipper, penningmeester; mevr. DekkerKuilder en mevr. H. JanseGlerum, bestuursleden. BIJ 'S RIJKSBELASTINGEN Waardering voor de wijze waarop hij taak vervulde Woensdag vierde de heer A. J. Schot, hoofdcontroleur van 's Rijksbelastin gen in de inspectie Middelburg, zijn 40-jarig ambtsjubileum. Het personeel van de belastingdienst op Walcheren kwam voor de huldiging van de jubi laris des morgens in het inspectiege bouw bijeen. Het hoofd van de inspec tie, de heer A. Vermeulen, schetste in een toespraak de eervolle loopbaan van de beer Schot, die achtereenvol gens werkzaam was te Tholen, Ber gen op Zoom, Amsterdam en Middel burg, waarvan de laatste 17 jaar bij de Schade-Enquête-Commissie voor Zeeland, aanvankelijk als bureauchef, maar later, na het vertrek van de heer J. A. Pleters, als secretaris. Door zijn langdurige arbeid in die functie verkreeg de heer Schot grote bekendheid bij de vele oorlogs- en rampslachtoffers en kreeg hij waar dering van de autoriteiten voor de be kwame wijze waarop hij zijn taak vervulde, aldus de heer Vermeulen. Onder aanbieding van de gebruikelij- I ke jubileum-gratificatie en enkele ge schenken namens het gehele perso neel, wenste de heer Vermeulen de ju bilaris in de vervulling van de hem nieuw opgedragen taak, nog vele goe de jaren toe. De heer J. S. Hoek, sprekende als oudste collega, wees op de diensten door de jubilaris aan de gemeenschap bewezen, niet alleen op ambtelijk ter rein, doch ook als gemeenteraadslid, als opziener in de kerk en als be stuurslid van scholen. Door zijn vrien delijke eenvoud en grote kennis van zaken, ook op deze gebieden, verwierf dc jubilaris de achting en waardering van velen. Spreker achtte zich geluk kig daarvan te mogen getuigen. De commies-secretaris, de heer A. K. Louws, sprak woorden van geluk wens en waardering namens de bu reau-ambtenaren en evenzo de heer J. H. Drivel, chef-dienstgeleider, namens het personeel van de buitendienst. De heer A. D. Grims droeg in Zeeuws dialect een door hem vervaardigde feestrijm voor, waarna de heer Schot dankte voor de wijze waarop aan zijn jubileum aandacht was geschonken, alsmede voor de geschenken. Bovenal dankte hij God, die hem sterkte tot zijn taak en hem nu nog deze eer gaf. Badhuis Medisch Centrum Gedurende de maand april werden in het badhuis van het Medisch Cen trum te Goes 3736 douchebaden ge nomen. s-GRAVENPOLDER Burgemeester J. D. Jansen vierde jubileum In intieme kring van genodigden herdacht donderdag burgemeester J. D. Jansen in het gebouw „Ons Dorps leven" te 's-Gravenpolder zijn 25-ja- rig jubileum in gemeentedienst. Na dat de gemeentesecretaris van 's-Gra venpolder, de heer J. Walrave, allen hartelijk welkom had geheten, bracht wethouder A. Hoogesteger de felicita ties van het gemeentebestuur van 's- Gravenpolder over aan de burgemees ter en mevrouw JansenTimmers. Spreker memoreerde vervolgens de werkzaamheden, die de laatste tijd in deze gemeente voltooid zijn onder lei ding van burgemeester Jansen. Hij wenste, dat de burgemeester nog vele jaren aan de opbouw van 's-Graven polder zal werken. Ook de wethouder van Nisse, de heer I. Jansen, bood na mens het bestuur van zijn gemeente gelukwensen aan; terwijl de wethou der van 's-Heer Abtskerke dit deed namens deze gemeente; beide spre kers brachten hulde aan het werk van de jubilaris. De wethouders van de drie gemeen ten boden aan burgemeester Jansen een gratificatie aan namens de ge meenten afzonderlijk. De "heer C. de Ruiter, secretaris van Nisse en 's- Heer Abtskerke. getuigde van de goe de samenwerking tussen de burge meester en het gemeentepersoneel en bracht de felicitaties van het gemeen tepersoneel van deze beide gemeenten over. Het hoofd van de openbare la gere school te 's-Gravenpolder, de heer A. J. Geensen, sprak namens het personeel van de openbare scholen van Nisse, 's-Heer Abtskerke en 's- Gravenpolder en bracht een verzoek van zijn leerlingen over, namelijk de aanleg van een speelweide voor de jeugd. De heer Walrave, die als laatste spreker de burgemeester de geluk wensen van het secretariepersoneel aanbood, getuigde eveneens van een prettige samenwerking. Aan mevrouw Jansen bood spreker een mand met bloemen aan. Burgemeester Jansen dankte allen voor deze mooie dag en voor de goe de en prettige woorden, die tot hem waren gericht. WAARDE Viering koninginnedag Te Waarde werd de koninginnedag gevierd met een schoolfeest voor de leerlingen van de o.l.-school en de kleuterschool. Verschillende spelen werden uitgevoerd in de Dorpsstraat, waarbij velen een prijs konden win nen. 's Avonds maakte de muziek vereniging „Vooruit" een rondgang met de schooljeugd. KRABBENDIJKE Nummering kandidatenlijsten Voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing te Krabbendijke is de volgende lijsfennummering vastgesteld 1. C.H.U., 1. J. Mallekote; 2. S.G.P.. 1. G. v. Velzen; 3. Vrije lijst, 1. de heer M. Weslslrale; 4. A.R., 1. H. v. Harm; 5. P.v.d.A„ 1. L. M. Markusse; 6. V.V.D., 1. M. Griep. KLOETINGE „Excelsior" rukte uit Het muziekgezelschap „Excelsior" te Kloetinge hield op de avond van ko ninginnedag een feestelijke mars door een zeer groot gedeelte van de gemeente. Aan het eind van deze rondgang werd een serenade ge bracht aan de heer M. de Laat, die een koninklijke onderscheiding heeft gekregen in de vorm van de ere medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in brons. Nummering kandidatenlijsten Het hoofdstembureau heeft de lijs ten voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing aldus genummerd: 1 C.H.U.; 2 P.v.d.A.; 3 V.V.D.j 4 A.R. PRIJSNOTERING GELDERS- OVERIJSSELSE VERENIGING VAN EIERHANDELAREN. Grote eieren 13.65—14.15, gewicht 62— 68 gr., kleine eieren 1 13.00—13.55, gewicht 5661 gr., henne-eieren f 9.0011.25. AMSTERDAMSE AARDAPPELTERMIJXMARKT Arasterdam 1.5. De totale dagomzet op de vandaag gehouden aardappel- termijnmarkt was 6 contracten, ni. bij de pootaardappelen voor eerste- lingen-e 35/50 mm. Gedaan werd voor november a 19.00. Voor alle andere rassen geen omzetten. Alle noteringen waren onveranderd bij dinsdag 29 april. EIERNOTERINGEN Elemotenngen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaan de vrijdag 2 mei 1958. Prijsklasse 0 18 ct., prijsklasse I 17 cent, prijsklasse II 16 cent, prijsklasse XII 15 cent, prijsklaase IV 14 cent, prijsklasse V 13 cent. VISMIJN VEERE 418 kg exportgarnalen 1.73—2.07. 208 kg handelsgarnalen 1.79—1.87. 535 kg schar 16-26. 211 kg bot 16—21. 46 kg tong 1.57— 2.54. 20 kg rog 29—33. 7 kg wijting 36. 2 kg visiever 3.51. 135 kg doorgedraaide vla. Collecte De Emmabloencollecte heeft te Zou telande 52,79 opgebracht. Flinke aanvoeren van winterbloemkool De teelt van winterbloemkool heeft de laatste jaren een goede opgang gemaakt. Vooral op Walcheren Is er veel aandacht aan deze cultuur be steed. Tengevolge van het koude voorjaar valt dit jaar de oogst onge veer veertien dagen later dan die van vorig jaar. De oogst van de vroege rassen is dit seizoen praktisch mis lukt, wat te wijten is aan de vorst. De vroege rassen spelen echter een zeer kleine rol. De hoofdteelt vindt men in de middelvroege rassen, wel ke aanvankelijk ook schade hebben opgelopen, met name weinig blad, doch deze hebben zich later flink hersteld. Momenteel zijn er op de coöperatieve veilingvereniging Wal cheren te Middelburg flinke aanvoe ren waar te nemen, welke de laatste dagen een kwantum van acht tot ne genduizend stuks beliepen. De kwali teit van de winterbloemkool is be langrijk verbeterd. De grootste vraag gaat momenteel naar de grootste maat die een prijsnotering te zien geeft tot 80 cent per stuk. De middenmaat, mits deze mooi ge kleurd is noteert een prijs van rond 50 cent. Het produkt wordt geheel afgenomen door het binnenland. Scholieren tegen boekhouders Op het gemeentelijk sportterrein te Kloetinge werd op koninginnedag in de morgenuren een vriendschappelij ke voetbalwedstrijd gespeeld tussen een elftal van de vereniging „Astra" van het christelijk lyceum té Goes en een elftal van de combinatie boek- houdbureau Z.L.M.-secretariaat Z.L. M. en N.A.K. Laatstgenoemd elftal won na een vlotte en aantrekkelijke wedstrijd met 5-1. Heden verblijdde de Heere ons met de geboorte van ons zoontje en broertje WILHELMUS G. A. A. ADELAAR N. ADELAAR— VERHAGE AUKJE en LENTE Meliskerke, 1 mei 1958 Heden overleed na een geduldig gedragen lij den, na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Ster venden, onze geliefde, zorgzame moeder, be huwd- en grootmoeder ANTONIA GERMANA CELINA DE BREE, geb. VANDE- KERCKHOVE, op de leeftijd van 58 jaar. Uit aller naam: L. S. GOOSENS— DE BREE Vlissingen, 1 mei 1958 Jan van de Capelle- laan 14 De uitvaartdienst zal plaatsvinden op- maan dag 5 mei a.s. in de Onze Lieve Vrouwe- kerk om 10 uur. waar na de begrafenis zal plaatsvinden op de r.-k. begraafplaats. Heden overleed, na een langdurig geduldig gedragen lijden, in het ziekenhuis Bethesda, onze geliefde vrouw, moeder, behuwd- en grootmoeder CATHARINA SUZANNA GILLISSE, op de leeftijd van 57 jaar. Koudekerke A. AARNOUTSE. 's Hertogenbosch A. VADER— AARNOUTSE. W. VADER. WIM en INEKE. Koudekerke, 30 april 1958. Vlissingsestraat 126.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15