Sla met Livorno: elke dag opnieuw een lekkernij KAPPIE en het geheim van Kattekol ZON ZETTE LUISTER BIJ AAN KONINGINNEDAGVIERING WALCHEREN Waar zijntonze schepen DONDERDAG 1 MEI 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 'I Bevolkte boulevards, concert en plezierig dagje vrij-af OVERAL in Zeeland heeft de zomer zon extra luister aan de koninginne dagviering bijgezet. Niet in het minst uiteraard in Vlissingen, waar zich vooral 's middags een schier duizendkoppige menigte over de bou levards bewoog. De terrasjes daar en elders in de Scheldestad waren over vol, zodat het vrolijk vlaggend Vlis singen gistermiddag, op de verjaar dag van koningin Juliana, wél een feestelijke aanblik bood. Vele Vlis- singers ook hadden het „stalen ros" hun fiets of hun brommer be stegen om een gedeelte van deze zo merdag in duinen of op stranden' door te brengen, 's Avonds werd de binnenstad bevolkt door vrolijke feestvierders, die merendeels hun overjas maar thuis hadden gelaten. „Ons Genoegen" gaf in de muziek tent op het Bellamypark haar eerste zomerconcert, waar de drumband ook ZUID-BEVELAND RAAD HOEDEKENSKERKE Toegangsweg tot dorp zal worden verbeterd De gemeenteraad van Hoedekens- kerke vergaderde dinsdag onder voor zitterschap van burgemeester mr. H. J. M. Stieger. Bij de ingekomen stuk ken bevond zich een schrijven van Gedeputeerde Staten van Zeeland, waarin de verbetering van de toe gangsweg naar het dorp Hoedekens- kerke (provinciale weg GoesHoede- kenskerke) wordt toegelicht. Het provinciaal bestuur overweegt het wegvok vanaf de boomgaard van de heer Leendertse tot aan de ingang van het dorp afdoende te verbeteren. Deze verbetering kan gebeuren in het kader van de herverkaveling, hierdoor worden het tijdrovende be sprekingen met de eigenaars van aanliggende gronden vermeden en kan er deze zomer nog met de werk zaamheden worden begonnen. Het provinciaal bestuur heeft nog plannen voor een rondweg, die noor delijk van de spoorlijn langs het ge maal over de zeewering toegang zal verschaffen tot de aanlegplaats van de provinciale boot. Wanneer dit laatste plan zal zijn uitgevoerd, zal de thans te verbeteren toegangsweg naar het dorp een ondergeschikte rol spelen; vandaar dat Gedeputeerde Staten aan het gemeentebestuur heb ben verzocht te zijner tijd geen be zwaar te maken in overname in be heer en onderhoud van dit wegge deelte. De toegangsweg is van ur gent belang en daarom werd het plan tot verbetering met grote instem ming begroet. De voorzitter deelde voorts mede, dat de Nederlandse Helde Maatschappij in D.A.C.W.- verband is begonnen met het uitdie pen van de brandvijver bii Peeters te Kwadendamme. Zonder hoofdelij ke stemming werd besloten tot her benoeming van de zitting hebbende leden in de commissie van beheer in gevolge gemeenschappelijke regeling schoolartsendienst op Walcheren en Noord- en Zuid-Beveland (West). Besloten werd het bestuur van de rooms-katholieke kleuterschool te Kwadendamme een bedrag van 232,25 beschikbaar te stellen voor aankoop van groot materiaal. De voorzitter wees op de noodzakelijk heid de Koningin Julianastraat te la ten herbestraten. burgemeester en wethouders werden gemachtigd de nodige stappen te doen binnen het kader van de begroting. De kanton nier zal de trottoirs van de Kerke- boomgaardstraat herleggen. Rond de brandvijver bij café Peeters zal do Nederlandse Helde Maatschappij een omheining plaatsen. Verder zullen B. en W. nog nagaan of het met de be schikbare middelen nog mogelijk is do oprit aan het eind van de Boni- faclusstraat afdoende te verbeteren. Aan de P.Z.E.M. zal een prijsopgave worden gevraagd voor het plaatsen van twee lichtmasten in de Vreeland straat. de mogeiiikheid van uitvoer zal worden bepaald door de beschik bare middelen. RAAD DRIEWEGEN Subsidie van 50 voor de r.-k. h.b.s. te Goes De raad van Driewegen vergaderde onder voorzitterschap van burgemees ter D. Lodder. Wethouder J. Boogert werd aange wezen tot lid van het algemeen be stuur van de centrale werkplaats „De Bevelanden" te Goes. In de commissie van beheer van de schoolartsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (West) wer den als vertegenwoordigers gekozen mr. J. de Widt, W. Poppe, P. Danrëlse, H. U. Bouwman, A. A. Schuit, D. M. Vermet, W. N. van Liere en mr. H. J. M. Stieger. Het krediet in rekening-courant bij de N.V. Bank voor Nederlandse Ge meenten werd voor 1958 verhoogd tot f 100.000.—. Een aanvraag van de provinciale huievlijttentoonstelling „Bezige Han den II" voor het beschikbaarstellen van een hennnermgsmedaille wees de raad af. Ten behoeve van het St.-Willibrord- college r.-k,- hogere burgersschool A en B te Goes is voor 1956 en volgende jaren een subsidie verleend van f 50 per leerling. Het bouwterrein aan de Smitsweg zal voor 1958 verhuurd worden voor volkstuintjes tegen f 10 per perceel per kalenderjaar. Men besloot een demonstratie aan te vragen met een motormaaimachine. De begroting 1957 werd gewijzigd. WOLPHAARTSDIJK Collecte De Emmabloemcollecte heeft te Wolfaartsdijk f 98.— opgebracht. haar medewerking aan verleende en dat door velen aandachtig werd aan gehoord. Al eerder was „Ons Genoegen" in actie geweest, 's ochtends al. Teza men met haar signaalafdeling ging het korps vooraf aan de kinderen van de Posthoornbuurt en andere jeugdige «tadgenootjes, die hun dag- vrijaf zeker niet zonder plezier wil den laten voorbijgaan. De optocht ging van het Eiland of, zo door de Posthoornbuurt. De „Posthoornkin deren" werden, nadat de stoet was ontbonden, in het Concertgebow ver gast op een komische film en een tractatie. 's Avonds was er voor de ouderen (boven de veertien) uit de Posthoornbuurt een filmavond-met- verloting in het Concertgebouw. De kinderen, die in de buurt „Hobein- straat en omgeving" wonen, hebben overigens óók niet te klagen gehad. Daar werden, georganiseerd door de ze buurtvereniging, kinderspelen ge houden in de Clijverstraat. Het be gon 's morgens met ringrijden op de fiets, ringrijden met kruiwagens, ringsteken en blokjes rapen. Mid dags waren er diverse spelen, o.m. biskwi ebli klopen, schietwedstrijden en het befaamde zaklopen. Voorts kon men zich vermaken met werp- tenten en een vrolijke keuken, 's Avonds kwam de harmonie „St,- Caecilia" in het geweer, die voorop ging aan een kleurige stoet, met lampionnetjes hoog iri top. Tien geslaagden voor eerste deel INAS-diploma Tijdens een bijeenkomst in de christelijke landbouwhuishoudschool te Middelburg is aan tien leerlingen het eerste deel van het examen voor inrichtingsassistente, het zogenaam de „INAS"-diploma, afgenomen. Aansluitend op dit examen wordt nu het praktijkjaar gehouden, bestaan de uit 6 maanden praktijk in een zie kenhuis, 3 maanden in een inrich ting, bijvoorbeeld een bejaardente huis, en 2 maanden in een gezin. De andere maand hebben de meisjes tij dens deze bijzonder drukke periode een verdiende vakantie. Deze opleiding heeft ten doel meis jes een opleiding en vorming te ge ven, die haar in staat stellen ver schillende functies in ziekenhuizen, inrichtingen, internaten en dergelij ke te vervullen. Wil men deze oplei ding volgen, dan moet men echter in het bezit zijn van een getuigschrift der 1-jarige opleiding voor huishoud- assistente, dat behaald kan worden na de 2-jarige primaire opleiding. Na dit praktijkjaar volgen nog 3 maanden schoolonderricht, gevolgd door de eindproef, waarna de meisjes kunnen solliciteren naar de functies in de inrichtingen. Deze opleiding is van groot nut, omdat ze in de toe komst kan meehelpen te voorzien in het grote tekort, aan geschikte ar beidskrachten. De namen der geslaagden zijn: Koos Coppoolse, Juul van Leeuwen, Dineke Koole, Henny Roest, Addy Goedbloed, Ria de Nood, Nel den Hol lander, Hanny Wondergem, Jaapje Roogerbrugge en Laura Versluys. Dr. Gutierrez Marin sprak in Middelburg In de Nieuwe Kerk te Middelburg heeft dr. Gutierrez Marin uit Barce lona, voorzitter van de Spaanse Evan gelische kerk, dinsdagavond gespro ken over de situatie van het protes tantisme in Spanje. Dr. Marln brengt momenteel een bezoek aan Nederland op uitnodiging van de vereniging „Het evangelie in Spanje", met steun van de oecumenische raad van ker ken en de commissie Rome-Reforma tie der geref. kerken in Nederland. In zijn rede stipte dr. Marin aan, dat de protestanten in Spanje een bijzonder zware strijd te voeren heb ben. Ondanks de verdrukking groeit de kerk echter sterk. Do Evangeli sche kerk bestaat officieel in Spanje niet; zij wordt slechts geduld in een beperkte verdraagzaamheid. De 30.000 protestanten in Spanje leven in feite anoniem, aldus dr. Ma rin, zij zijn een kerkgemeenschap zonder rechten. Het concordaat, dat in 1953 gesloten werd tussen het Va- tlcaan en de regering van Franco, heeft hierin geen verlichting ge bracht. Een van de moeilijkheden openbaart zich in de strijd om de erkenning van het burgerlijk huwelijk. „Ner gens in Europa en misschien zelfs in de gehele wereld", zei de Spaanse predikant, „is een Evangelische min- derhetd, die onder zo zware omstan digheden moet leven als in Spanje. Toch kent de Evangelische kerk in Spanjo de vreugde van de bevrijding in Christus. Temidden van vrolijke en dansende Spanjaarden met een uit zichtloos leven door hun instelling ten opzichte van de dood, heeft de Evangelische kerk een mooie taak om het woord van God te brengen. Voorts vertelde dr. Marin nog over de clandestiene invoering van bijbels, de opleiding van predikanten, die on danks alle tegenkantingen van de zijde der politie toch voortgang vindt en de groeiende sympathie van de merendeels jeugdige katholieken, die de protestanten als mede-christenen gaan zien. Tot slot van zijn toespraak riep dr. Marin de aanwezigen op om te bidden voor de Spaanse protestan ten, daar deze zich verbonden weten met de christenen ln andere landen en speciaal met die in Nederland. Forumvergadering P.v.d.A. Het bestuur van de afdeling Middel burg van de P.v.d.A. had de niet-leden, die enige maanden terug het enquête formulier van „de Ideeënbus der de mocratie" hadden ingevuld, uitgeno digd tot een bijeenkomst in de grote zaal van de „Gouden Poorte". De aan wezige personen konden in deze bij eenkomst vragen stellen over de plaatselijke en landelijke politiek. Van de geboden gelegenheid werd ruim gebruik gemaakt. De vragen werden beantwoord door de fractie van de P.v.d.A. in de gemeenteraad Van Middelburg, onder wie de beide wethouders, de heren A. J. Berenpas en jhr. mr. T. A. J. W. Schorer. De vragen hadden voor wat Middel burg betreft o.m. betrekking op het begrotingstekort van de gemeente, groot 600.000, de noodzakelijke ver vanging van de Koningsbrug bij het station, de economische wenselijkheid van het plaatselijk elektriciteitsbe drijf, de woonruimteverdeling en de woningbouw. De vergadering nad een geanimeerd karakter. VLISSINGEN Feestavond van het gemeentepersoneel Tijdens de op do vopravond van koninginnedag in het Concertgebouw gehouden feestavond van de perso neelsvereniging van de gemeente Vlissingen dankte burgemeester mr. B. Kolff het personeel voor de bloe menhulde, die hij dinsdag ontving ter gelegenheid van zijn benoeming tot officier in de orde van Oranje-Nas- sau. Het programma van deze feest avond werd gevuld door het cabaret gezelschap „The Moonliners" onder leiding van de heer P. M. van Hese. De band van „The Moonliners" on der leiding van de heer J. J. Kempe zorgde voor de muzikale afwisseling. Het programma van schetsjes, zang en declamatie werd vlot uitgevoerd en het hartelijk applaus na afloop hadden deze amateurs dan oók wei verdiend. Vooral de declamatie door Simon Berrevocts viel in de smaak van het publiek. Ook de schetsjes en de door een duo gezongen operet te-melodieën werden op prijs gesteld. De heer A. J. Schermer, die aan het begin van de avond ook een openingswoord had gesproken, dank te alle medewerkenden aan het eind er van en overhandigde de heer Van Hese een taart. Het feest-werd met een gezellig oranje-bal op muziek van „The Moonliners" besloten. Belastingontvanger onderscheiden Omstreeks elf uur dinsdagmorgen trad de directeur van 's Rijksbelas tingen directie Breda, de heer J. O. Hamstra Pik het kantoor van 's Rijksbelastingen te Vlissingen bin nen. In tegenwoordigheid van de hoofdinspecteur titulair, de heer A. A. Vermeulen te Middelburg en de hoofdinspecteur titulair J. L. van Veeren te Vlissingen, spelde de heer Hamstra Pik de ontvanger van 's Rijksbelastingen tc Vlissingen, de heer E. F. J. van den Bosche, even later de versierselen behorende bij de onderscheiding van Officier in de Orde van Oranje Nassau op de borst. In een korte toespraak belichtte de heer Hamstra Pik vervolgens de ver diensten van de heer Van den Bos sche voor de dienst van 's Rijksbe lastingen. DOMBURG C. Louwerse onderscheiden De secretaris-penningmeester van de afdeling Domburg der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij, de heer C. Louwerse, die thans in een rusthuis te Oostkapelle woont, werd dinsdag in het gemeentehuis te Domburg de ere-meaaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in zilver verleend. In tegenwoordigheid van het bestuur van de afdeling Domburg der Z. L. M., het bestuur van do kring Wal cheren van de Z.L.M., de coöperatieve landbouwvereniging „Eiland Walche ren" en de coöperatieve boerenleen- kank in Domburg speldde de burge meester van Domburg, mr. W. J. E. Crommelin, de onderscheidene de me daille op de borst. De heer Louwerse is 40 jaar secretaris van de afdeling Domburg van de Z.L.M. en 40 jaar LAATSTE NIEUWS Beschieting van „Aquila" en de „Armonia" De aanval op het 5.330 ton metende Italiaanse vrachtschip „Aquila" en de 2.740 ton nietende Griekse vracht boot „Armonia", waarvan reeds eer der melding is gemaakt, blijkt maan dag te zijn uitgevoerd, toen de twee schiepen in de naven van Ambon la gen (volgens de gezagvoerder van het Griekse schip werd de aanval Sedaan door een vliegtuig van de Jn- onesische opstandelingen). Blijkens een door de eigenaars van de „Aquila" ontvangen rapport werd dit schip tot zinken gebracht. 22 le den van de bemanning werden door de „Armonia" opgepikt. Het lot van de overige twaalf opvarenden is niet bekend. Het schip was naar Ambon gekomen om een lading copra voor Kopenhagen in te nemen. kassier van de coöperatieve boeren leenbank. Gelukwensen werden hierna uitge sproken door de heren J. de Visser, voorzitter van de afdeling Domburg van de Z.L.M., W. de Buck uit Me- liskcrkc namens de kring Walcheren van de Z.L.M., H. J. Ikken, directeur van de coöperatieve landbouwvereni- gng „Eiland Walcheren" en W. rand, voorzitter van de coöperatieve boerenleonbank te Domburg. Na de uitreiking werd de heer Louwerse door de burgemeester van Oostka pelle, de heer F. G. Sprenger, naar net rusthuis „Ter Mantelinge" gere den, waar de bewoners en het per soneel hem het „Lang zal hij leven" toezongen en de directrice, mevrouw Oskamp, hom hartelijk toesprak. KOUDEKERKE „Oranjefeesten" een succes Te Koudckerke werd het Oranje feest op de gebruikelijke (plezierige) manier gevierd. Reeds vroeg in de mofgeh bevolkten opgetogen jongens met fleurig versierde fietsen de stra ten van het dorp. Voor negen uur nog kwamen de signaalafdeling van de V.T.V. uit Vlissingen, gevolgd door de Koudekerkse harmonie „Voorwaarts" het dorp binnen. Deze korpsen haalden de schoolkinderen van alle vier scholen op en begeleid den deze naar het centrum van het dorp, paar het gemeentehuis; waar de -feeststoet op het bordes werd op gewacht door burgemeester J. L. Dregmans en echtgenote en de ge meentesecretaris en echtgenote. De kinderen zongen hierna met en zón der muziek. In zijn overigens har telijke toespraak hief burgemees ter Dregmans hierna nog een waar schuwende vinger op: „er mogen nooit meer vogelnestjes uitgehaald worden!". Vervolgens ging men in optocht naar de rusthuizen „Der Boede" en „Ter Poorte", waar men opgewekt door de zieken en bejaar den werd ontvangen. Terug in het dorp, omstreeks elf uur, werd de stoet ontbonden. De muzikanten kre gen een opkikkertje in hotel „Wal cheren" en de leerlingen werden ge trakteerd in hun scholen, 's Avonds trok „Voorwaarts" door de straten Van het dorp. Van negen uur tot kwart voor tien werd een concert in de muziektent gegeven. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Kandidatenlijsten De kandidatenlijsten voor de ge meenteraadsverkiezing te Nieuw- en Bint Joosland luiden als volgt: Lijst 1. Partij van de Arbeid: 1 S. Janse Jzn; 2 J. Knuijt Sr; 3 C. v. Nimwegen; 4 L. de Voogd; 5 A. de Kraker; 6 P. C. Reijnhoudt; 7 P. Baas Izn; 9 Joh. Rijkse Jzn; 10 M. Theune. Lijst 2. Staatkundig Gere formeerde Partij: 1 J. Lukasse; 2 P. Baas; 3 C. Beekman; 4 P. Moens. Lijst 3. Anti-Revolutionaire Partij: 1 J. Kwekkeboom Sr; 2 J. K. Crucq; 3 A. J. Lous; 4 P. Joosse; 5 P. Da- vidse; 6 M. T. de Dreu. Lijst 4. Ge meentebelang: 1 C. A. Polderdijk: 2 C. Markusse; 3 N. J. Mol; 4 P. Do- minicus; 4 A. H. Baurdoux; 5 J. J. Markusse. Lijst 5. Christelijk Histo rische Unie: 1 P. W. de Lange; 2 A. de Jager; 3 W. J. Dingemanse; 4 M. Kakebeeke; 5 R. Joosse; 6 I. Joosse; 7 L. Wijkhuijs; W. A. Kloot; 8 P. G. de Lange; C, P. Reijnhoudt. Aardljk 28 860 m. n.o. Aroren. Aalsdijk 28 te New York. Abbekerk p. 28 Kreta. Alcor 20 te Las Palmas. Aldabl 28 v. Genua n. Pt. Said. Alderamin 28 18 m. n.n.w. Kp. Roca. AUoth 29 te Santos. Alphard 28 te Antwerpen. Alwakl 27 te Genua. Amstelbrug 27 v. Aden n. Suez. Amsteldijk 25 v. Houston n. New Orleans Amstelsiad 26 te Basrah. Ameland 29 te Rotterdam. Annenkerk 26 te Shanghai. Aeneas p. 29 Vilano. Alcyone 28 330 m. z.w. St. Vincent. Andljk 29 te Lissabon. Blltar 29 te Rotterdam. Boskoop 30 te Cartegena. Bussero 27 83 m. wm.w. Kp. Spartel. Camerounkust 30 te Aacra. Callisto 28 525 m. w.t.z. Mallnhead. Caltex Lelden 28 125 m. n.w. Djeddeh. Camitla 28 570 m. o.n.o. Fayal. Caltex The Hague 27 55 m. w.z.w. DJeddah. Caltex Rotterdam p. 28 Aden. Carlllo 29 v. New Orleans n. Prt. Barrios Corllla 28 430 m. z.z.o. Mogadiscio. Cottlca 29 te Amsterdam. Amstelkroon 23 520 m. n.o. Mozambique. Alhena p. 28 Finisterre. Almkerk 27 v. L. Marques n. Belra. Congokust 28 135 m. z.o. Lagos. Crania 29 450 m. o. Recife. Dalerdijk 27 v. Houston n. New Orleans. Delfland 26 te Rosarlo. Diemerdijk 28 v. Bilbao n. Los Angeles. Dongedijk 28 te San Francisco. Dordrecht 28 v. Baton Rouge n. Goodtaope. Eenhoorn 29 v. Rotterdam n. Beyrouth. Esso Amsterdam p. 29 Dungeness. Garoet 29 te Casablanca. Haarlem 27 te La Union. Helena 28 v. Guanta n. P. Cardon. Heemskerk 26 te Hamburg. Ivoorkust 29 te Bremen. Kalydon verm. 1 v. Stockholm n. Rotterdam. Raad Aagtekerke besloot geldling aan te gaan Dinsdagavond kwam de raad van Aagtekerke ih vergadering bijeen on der voorzitterschap van ae waarne mend burgemeester, wethouder J. Melse. Bij de raad was een schrijven ingekomen van de heer A. Willemse, daar daarin mededeelde te bedanken als lid van de raad. In zijn plaats werd benoemd de heer J. Moens (ar.). Ver der werd besloten een lening aan te gaan met de N.V. Bank voor Neder landse Gemeenten tot een bedrag van 2000. De begrotingen 1957 en 1958 werden volgens ontwerp-besluit ge wijzigd. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: C. Elve—Meulmeester, z.: A. Stumphius—Gerritsen, d.^ J. M. de Hondt—v. d. Lee, z.; S. v. Lous—v. d. Slot, d.; J. Butljn—Kopmels. d.; J. C. Schout—v. d. Woestljne, d.: M. J. Bras ser—Plasse, d.; A. Mijnheer—Rljkeboer, z.; 3. 3. S. Leyns—Van Loo, z.; J. Keu- lemans—Gilde, d.; A. M. Zerbowskl— Heljman, d.; J. G. Bleuel—De Waard, z.; S. Provoost—Walter, z.; M. J, P. Klaas- sen—v. d. Watering, z.; R. D. Banninga— Van Dijk, z. Ondertrouwd: A. Horward, 31 J. en J. J. ,f. de Klerk, 28 j.; W. Louwerse, 27 J. en B. van Breemen, 41 J.; C. van Prooljen, 25 j. en I. P. v. d. Hoek, 22 J. Getrouwd: A. A. M. de Waal, 27 J. en J. M. Nederlof, 29 j.; A. J. Sommeljer, 19 i. en L. M. L. M. Aspeslagh, 19 J.; A. Hut- bregtse, 26 j. en E. H_. Braat, 21 J.j J. F. Nljssen, 23 j. en C. van Loon, 18 j.: P. de Bree, 24 j. en A. K. v. d. Koolj. 25 J.; A. Smid, 25 J. en W. 3. KuUper, 20 J. Overleden: J. L. Llnders, 45 J„ e. v. J. van Luijk; H. Kuljpers, 64 J., e. v. J. H. de Groene; W. M. v. d. Broecke, 74 J., e. v. H. B. Siegers. Marktberichten VISMIJN VEERE 30 april. 1316 kg exportgarnalen 1.24— 1.53. 427 kg schar 16—20. 187 kg bot 16— 20. 106 kg tong 1.82—2.61. 145 kg rog 26— 34. 3 kg tarbot 1.55. 20 kg wijting 22—26. 71 kg doorgedraaide vis. Collecte De collecte ten behoeve van het Leger des Heils heeft te Zuidzande f 29.69 opgebracht. 7. „Dus U vindt de expe ditie wel interessant, presi dent?" vroeg doctor Priegl hoopvol. „Mogen we dan naar het beeld van Katte- kopl gaan zoeken? vroeg doctor Prak. „En krijgen we daarvoor ja een vergun ning?" wilde Kappie weten. „Mogen?" riep generaal Jeminee uit. „HA! De expe ditie móét doorgaan! Ge weldig BELANGRIJK! Dat KatteKoplbeeld is toch zeker SCHATTEN waard?!" „Zo is het. excellentie", beaam den de oudheidkundigen „Nou dan!" antwoordde du president, terwijl hij hen op da schouders klopte. „Dan wordt het ook gevonden.... laat dat maar aan Pedro Jeminee over! Geef die kaarti eens hier!" Hij griste het document uit de handen van de deskundigen en trok driftig aan een schellekoord. Onmiddellijk verschenen er enige officieren. „Werp ze in het cachot!!" bulderde de pre sident, terwijl hij op de onthutste expeditiele- ,Dit is ÜHfti den wees. i een verdachte groep! Ha!" Kappie was ten zeerste verontwaardigd over deze onheuse manier van doen. „Wel alle knie- zebieters!" riep hij uit, terwijl hij woedend tussen zijn bewakers indanste. „Wat is dat voor een verraderlijke, overgehaalde, stiekeme schuimermethodeI Jij lelijke, opgeblazen, ver gulde landkikker!" „Onbelangrijk!" sprak de heer Jeminee luch tig, „voer ze wegHA! SCHATTEN! BELANGRIJK!!" Kara 28 v. Aden n. Colombo, Kelll8 28 390 m. z.o. Cocos eil. Keiletla 30 v. Rotterdam n. Fawley. Khasiella 28 te Rotterdam. Korovina 28 v. Hull n. Curacao. Kosicia 27 300 m. z.w. Santa Maria. Kryptos p. 28 Perlm. Kylix 28 te Teesport Merwede p. 20 Las Palmas. Leopoldskerk 30 te Damman. Loenerkerk 29 te Prt. Said. Maetsuycker p. 28 Str. Karimata. Mataram 25 te New York. Limburg 28 v. Singapore n. Djakarta, Mellskerk 27 140 m. n.w. Formosa. Langkoeas 28 te DJeddah. Llndekerk 27 te Basrah. Loosdrecht 27 dw. Kp. Vincent. Lutterkerk 28 te Bremen. Maashaven 30 te Recife. Marne Lloyd 29 te Ras Tanura. Merwe Lloyd 28 160 m. W. Str. Ormoe». Montferland 29 te Montevideo. Munttoren 28 van Cabimas n. R'dam. Musilloyd 26 te TJirebon. Mijdrecht verw. 1 te Yokohama, Neass Commander 27 loo m. n.n.w. Kp. vincent. Noordam 28 200 m. o.z.o. Sable ell. Ondina 80 te Mena al Ahmadl. Oostkerk 29 te Cagayan. Oranje-Nassau 29 te Puerto Ltmon. Ouwerkerk 27 150 m. n.w. Alexandrië. Overijsel 27 v. Nagoya n. Yokohama. Parkhaven p. 28 F. N'oronha. Peperkust 27 v. Abidjan n. Monrovia. Joh Willem Friso 28 te Houston. Rijndam 28 te New York. Schelpwljk 28 v. Hudsonrlvler n. Curacao. Scherpendrecht 29 Palembang loodsboot. Schle 28 v. Rhodos n. Eleusls. Omala 30 te Rio de Janeiro. Rempang verw. l te Genua. Oldekerk 29 te Kaapstad. Rijnkerk 28 te Zanzibar. Sliedrecht 28 v. Suez n. Mena al Ahmadl. Sloterdijk 28 600 m. n. Azoren. Soromelsdijk 29 te Baltimore. Stad Rotterdam 29 v. Freetown n. Ymuiden. Stella Prima 29 v. Famagusta n. Iskenderun. Straat Lombok 24 te Kaapstad, steenwijk 28 290 m. z.t.o. Sable ell. Sumatra p. 29 Oporto. Tara 27 240 m. o.n.o. Prto. Alegro. Tawali 28 te Rangoon. Telamon 29 te Pt. Cabello. Talisse 27 te Bahrein. Vasum p. 29 Oporto. Vivipara verw. 4 te Eastham. Westerdam 28 300 m. W. Lands Eng. Willem Ruys p. 28 Socotra. Witmareum 29 te Houston. Wonogirl 27 te Legaspl. Wonorato 27 te Mamla. Wonosari 25 te Galveston. Zaankerk 28 te Alexandria. Zuiderkruis 28 v. Amsterdam n. Kaapstad via Las Palmas. Voorjaarsconferentie Ned. Zondagsschool Vereniging Het district Walcheren van de Ned. Zondagsschool Vereniging hield dezer dagen zijn voorjaarsconferentie te Middelburg. De voorzitter van het dis trict, de neer Ch. Schipper, opende deze confcrenito met gebed, waarna hij een korte bijbelinleiding hield. In zijn openingswoord richtte hij in het bijzonder een hartelijk woord van wel kom tot de directeur der Ned. Zon dagsschool Vereniging, de heer A. Kroese, en de trainer der N.Z.V., mej. T. de Vries. De heer Kroese hield daarna een korte inleiding over het onderwerp: „Het Pinksterfeest". Als hoofdge dachte kwam in zijn toespraak naar voren de vraag „Wat doet het Pink sterfeest voor ons?" Het pinksterge beuren is een vervulling van een belof te, het is een uitzonderlijk feest, waarbij twee geheel andersdenken de „werelden" tegen elkaar botsen. Dit geeft een onverwachte spanning, aldus de heer Kroese. Vervolgens gaf mei. T. de Vries een pinksterdienst-verteliing, zoals die zou kunnen worden beleefd. Onder leiding van de heer Kroese en mej. De Vries volgde een praktische beschouwing van de pinksterliturgie (rooster), waarbij enkelen uit de aan wezigen na een kleine voorbereiding een en ander moesten behandelen, waarop een vrije discussie ontstond. Hierbij sprak sterk de „manier" waar op men voor de zondagsschoolkinde ren gesteld wordt om een pinkster- dienst te leiden in het bijzonder, en de normale diensten ln het algemeen. Het bleek een gelukkige en leerzame keuze te ziin geweest om op deze vol komen andere manier een „liturgie" voor te bereiden en te leiden. Tenslotte werden nog enkele zake lijke mededelingen gedaan, zoals het bezoeken van de jaarvergadering der M \T T-»n„ o a N.Z.V. te Den Haag op 3 en 4 juni a.s., De jaarlijkse buitenmiddag der zc~ dagsscholen van de N.Z.V. wordt houden op „Torenvliedt" te Middel burg op 14 juni a.s. Het N-Z.V.-week- end te Hedenesse is bepaald op 13 en 14 september a.s. Spaans circus in Zeeuwsch-Vlaanderen kort op zijn Nederlandse tournée ook Zeeuwsch-Vlaanderen bezoeken en voorstellingen geven in Hulst (3 en 4 mei) Terneuzen (5, 6 en 7 mei), Sas van Gent (8 en 9 mei), Oostburg (10 en 11 mei), ln een programma onder het motto „Een echt circ.usfeest uit het zonnige Zuiden" maakt men kennis met het circus zoals het in Spanje reist en werkt. Deze fleurige show wordt gebracht in een speciaal voor deze tournée ontworpen tent, welke plaats biedt aan plm. 3500 toe schouwers. Buiten diverse staaltjes van Spaanse circuskunst, komen er verschillende internationale circusat tracties in de piste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15