Veel waardering voor directeur gemeentebedrijven Middelburg WALCHEREN MARKTBERICHTEN WEER SENSATIE IN DUEL SMYSLOV-BOTWINNIK DINSDAG 29 APRIL 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 6 BIJEENKOMST IN BURGERZAAL Ir. Roeters van Lennep nam afscheid „Middelburg nwg zich gelukkig prijzen aan het hoofd van een vitaal bedrijf vele jaren een even vitaal en kundig persoon te hebben aangetrof fen". Deze woorden sprak de burgemeester van de Zeeuwse hoofdstad, mr. Joh. de Widt, maandagmiddag tijdens de afscheidsbijeenkomst van ir. B. C. Roeters van Lennep als directeur van de gemeentebedrijven, die in de stemmig versierde Burgerzaal van het stadhuis gehouden werd. Een groot aantal genodigden en belangstellenden woonden deze bijeenkomst bij, onder wie het college van B. en W. van Middelburg, talrijke hoofden van dienst, alsmede personeels- en oud-personeelsleden. Uit het midden van deze aanwezigen kwam een tiental sprekers naar voren, om namens allen hun dank en waardering uit te spreken voor de wijze, waarop ir. Roeters van Lennep vooral gedurende moeilijke perioden de belangen van de Zeeuwse hoofdstad heeft gediend. Bijna 27 jaar leidde de scheidende directeur de gemeentebedrijven. Burgemeester De Widt was ervan overtuigd, dat al die jaren veel voor ir. Roeters van Lennep betekend hebben, evenals zijn werk veel voor Middelburg betekende. „Het dirige ren van de drie bedrijven was geens zins een eenvoudige zaak", aldus mr. De Widt, die in een korte terugblik aanstipte, dat in het bijzonder de rampen een stempel gedrukt hebben op de werkzaamheden van de direc teur. Als dank van het gemeentebe stuur overhandigde mr. De Widt een boek over de historie van Zee land. Het gemeentebestuur onderstreep te zijn dank zelfs in drievoud, want na de burgemeester spraken de wet houder jhr. mr. T. A. J. W. Schorer en zijn collega wethouder L. J. van 't Westende. Gedurende de laatste jaren was jhr. Schorer diep onder de Indruk gekomen van drie facetten, die het werk van Ir. Roeters van Len nep karakteriseerden. Ten eerste was dat de grote liefde voor het werk, ten tweede de grote kennis van zaken en ten derde de zorg voor het personeel. Jhr. Schorer overhandigde een zilveren schaal. Wethouder van 't Westende wees er op, dat ir. Roeters van Lennep immer de belangen van de installa teurs op uitstekende wijze behartigd heeft. Zeven jaar had hij met de scheidende directeur samengewerkt en vooral in moelijke perioden, on der meer gedurende de rampperiode van 1953, had de heer Van 't West ende grote waardering voor de di recteur der bedrijven gehad. Man van de daad Gemeentesecretaris J. Ph. Koene, sprak namens de hoofden van dienst, alsmede namens twee oud-hoofden van dienst .Spreker kenschetste ir. Roeters van Lennep als een man van de daad, die weinig woorden ge bruikt. „Altijd mochten wij een pret tige samenwerking hebben", aldus de secretaris, die als stoffelijke blijken van belangstelling een boek over tuinieren en een grammofoonplaat van Beethovens zesde symfonie over handigde. Namens het personeel was de heer J. J. Jansen de woordvoerder. Hij stipte aan, dat uit het personeel een comité gevormd was, dat met mede werking van talrijke „oud-gedien- den", reeds verhuisde personeelsle den, installateurs, firma's en leveran ciers, de wethouder van bedrijven, alsmede uiteraard het personeel gel den bijeen gebracht had om ir. Roe ters van Lennep een televisie-toestel te overhandigen. „Wij wensen U in uw verdere leven de vitaliteit toe, die U altijd gehad heeft", aldus be sloot de heer Jansen zijn toespraak. Na een korte pauze werd nog door verschillende sprekers het woord ge voerd. Namens leraren en leerlingen van de commissie Gewalo, waarvan ir. Roeters van Lennep voorzitter is, sprak de heer C. J. Buurman, na mens de vereniging van gasfabrikan- ten de heer D. J. Adriaanse, die dit speciaal namens de afdeling zuid west deed. Verder getuigden van hun grote waardering de heren ir. C. J. van Royen (deze spreker vertolkte zijn dank in dichtvorm), directeur van het rijksinstituut voor drinkwa tervoorziening, mede namens de com missie van deskundigen voor de wa tervoorziening in Zuid-Beveland en Walcheren, burgemeester P. de Kam van Vrouwenpolder, als bestuurslid van de waterleidingmij. „Midden-Zee land", ir. J. P. Berdenis van Berle- kom, directeur van de N.V. Vitrite Fabriek, C. Kunst, voorzitter van de vereniging van elektro-technische werkgevers en tot slot de heer P. Kas, de voorzitter van het bestuur der W.M.Z. Dankwoord Ir, Roeters van Lennep dankte B. en W. vervolgens voor het vertrou wen, dat zij immer in hem gesteld hadden. In dit verband getuigde hij ook van zijn erkentelijkheid voor de waarderende woorden, die de raads leden mr. P. van Empel en L. J. Breel tijdens de laatste vergadering spraken. Van alle moeilijkheden tijdens zijn ambtsperiode vond ir. Roe ters van Lennep de februari-ramp van 1953 de ergste. „Want hier is iets gebeurd, dat onder de gege ven omstandigheden niet had móéten gebeuren", aldus spreker. „Het levenswerk van velen ging daarbij verloren. En daarbij kwam nog, dat we moesten vech ten voor de schadevergoeding". Tien burgemeesters had ir. Roeters van Lennep in zijn Middelburgse loopbaan meegemaakt en dat meen de hij toch wel als een nadeel te moeten zien. Als prettige omstan digheid stond daar volgens de schei dende directeur tegenover, dat het contact met de wethouders zo lang durig mocht zijn. Als dominerende factor van zijn directeurschap der bedrijven zag spreker echter het feit, dat hij van het personeel nooit een wanklank hoorde. Uitstekend te spreken was hij over de samenwerking met de „cliëntèle", met de secretarie en de verschillende hoofden van dienst, de collega's van de zusterbedrijven. Voorts memoreer de ir. Roeters van Lennep nog de buitengewone wijze, waarop het Rot terdamse Waterleidingbedrijf in fe bruari 1953 geholpen heeft. En tot slot dankte hij B. en W. voor de wij ze, waarop dit afscheid in de Burger zaal gehouden is. Hierna namen ve len met een handdruk afscheid van de heer Roeters van Lennep. Bromfietser te Nieuw- en St.-Joosland aangereden Bij het oversteken van de Nieuwe Rijksweg nabij het café .Rode Leeuw' te Nieuwland is zondagavond de bromfietser J. G. v. N. uit Middelburg door een auto, bestuurd door C. H. uit Souburg, aangereden. De uit de richting Goes komende auto greep de bromfiets, waarbij v. N. tegen de grond werd geworpen. Op advies van dokter J. P. Brons uit Nieuwland, die eerste hulp verleende, werd v. N. met een gebroken been en een hersenschudding naar het zieken huis te Middelburg overgebracht. De auto werd licht, de bromfiets zwaar beschadigd. Kransleggingin de „De Ruyterschool" Zaterdag 3 mei a.s„ om 15.30 uur, zal tijdens een plechtigheid bij de ge denkplaat in de „De Ruyterschool" te Vlissingen een krans gelegd worden. Op deze gedenkplaat zijn de namen vermeld van de oud-leerlingen en de leerlingen, die in de jaren 1940— 1945 hun leven gaven voor de vrij heid van ons volk. Examen Aan de Technische Hogeschool te Delft is de heer A. Francke uit Oost- kapelle cum laudc voor scheikundig ingenieur geslaagd. MIDDELBURG „Luctor et Emergo" stelde technische commissie in Onder voorzitterschap van de heer J. A. van Dixhoorn hield de Middel burgse reddingsbrigade en zwemver eniging „Luctor et Emergo" in café restaurant „Wöhler" haar algemene ledenvergadering. Uit het jaarverslag van de pennmgmeesteresse bleek, dat er een kastekort was van 306,14. Ge lukkig was er het jaar tevoren een voordelig saldo overgebleven van 613,48, zodat het tekort van 1957 kon worden opgeheven. De aftreden de bestuursleden, de dames D. Si- monse-Poerstamper en A. Cornelisse, werden herkozen. Vervolgens werd overgegaan tot in stelling van een technische commissie, waarin gekozen werden de dames C. Voogd, C. Sturm en J. van Loo en de heren P. A. Bouwense, L. Kamermans, P. Rotte en B. de Vries. Tot commis saris materialen werd de heer C. van Herwijneo gekozen. Voorts werd nog meegedeeld, dat op 29 en 31 juli a.s. gezwommen wordt in het kader van de stedenontmoeting Middelburg Folkestone. Tevens werden de prijzen uitgereikt aan die leden, die in 1957 de beste prestaties behaald hebben: bij de meisjes behaalde Rosita Rijkse de le en Janet van Gendt de 2e prijs. Bij de jongens waren dat resp. Addi Booy en Theo Vervooren. Bij de dames be haalde de le prijs Annie Cornelisse en de 2e was voor Corrie Voogd. Jan Dirkse zette de beste prestatie bij de heren op zijn naam, gevolgd op de 2e plaats door Piet Rotte. De voorzit ter reikte aan Jan Dirkse de bronzen medaille uit, die beschikbaar wordt gesteld door de bond, wanneer onder een bepaalde limiettijd is gezwommen. Vereniging slechthorenden hield bijeenkomst Op de laatste bijeenkomst in dit sei zoen van de afdeling Middelburg van de Vereniging van slechthorenden sprak de heer Junius Ingerman uit Haarlem over Rome. Op boeiende wijze vertelde hij over de schoonheid van de eéuwige stad, waar hij een paar jaar heeft gewoond De rede werd afgewisseld door mooie lantaarnplaatjes en Italiaanse zang en muziek. De opkomst was bijzonder groot. Het jaarlijks uitstapje van de reis- club is op 9 juli naar Brussel en om geving o.a. Waterloo (niet naar de Expo). Bijeenkomst Gehrelsvereniging in rijkskweekschool In de muziekzaal van de rijkskweek school te Middelburg belegde de af deling Middelburg van de Gehrels vereniging een bijeenkomst, waarop als spreker aanwezig was de heer W. ter Burg, de algemeen voorzitter van de Gehreisvereniging. Op bijzonder aantrekkelijke en leerzame wijze be handelde de heer Ter Burg tezamen met de talrijke bezoekers een zang les, die vervolgens in „de praktijk febracht" werd met een aantal leer- ngen van een vijfde en zesde klas van een lagere school. Namens het bestuur van de afdeling Middelburg sprak de heer J. den Hol lander een welkomstwoord. Hierna stelde de heer Ter Burg een les sa men, rekening houdend met het ni veau, dat de klas reeds bereikt had Met deze jongens en meisjes werd vervolgens deze les ingestudeerd en hierbij bleek nogmaals overduidelijk welke mogelijkheden de Gehreisme- thode biedt. Na afloop van de les werd het bereikte resultaat met de klas aan een nader onderzoek onderwor pen. Jeugdouderling benoemd De wijkkerkeraad van wijkgemeente IV van de Hervormde Gemeente van Middelburg heeft tot jeugdouderling benoemd ars. H. Verdam. Examen De heren H. J. Neels te Vlissingen, L. de Vlieger enC. de Vos te Middelburg, allen werkzaam ter provinciale grif fie van Zeeland te Middelburg, slaag den voor het schriftelijk gedeelte van het examen gemeente-administratie. Herdenking gevallenen op zaterdag 3 mei Zoutelande kan over twee ton beschikken Maandagmiddag vergaderde de ge meenteraad van Zoutelande onder voorzitterschap van waarnemend bur gemeester P. Leynse. Van de minister van binnenlandse zaken had men de mededeling ontvangen, dat via de Pol der Walcheren een bedrag van 200.000 ter beschikking van de ge meente zal worden gesteld. De raad besloot van de heer M. Ver- ige 66 vierkante meter grond met opstal aan te kopen tegen de prijs van 513.50, echter niet op dezelfde voor waarden, zoals B. en W. hadden voor gesteld. Volgens het voorstel van B. en W. zou ae heer M. Verhage de schuur aan de Schuitvlotstraat num mer 10 mogen gebruiken, maar hier tegen hadden diverse raadsleden ernstige bezwaren, zodat de raad ten slotte de aankoop wél goedkeurde, maar het gebruik van de schuur niet toestond. Vervolgens besloot de raad het pand aan te kopen van de heer A. Melis, gelegen aan net Kerkplein, voor de prijs van 43.875.Dit pand zal over acht maanden ontruimd moeten zijn. Tijdens de rondvraag werd ver zocht om ook in de maand juni het huisvuil tweemaal per week op te ha len. Dit verzoek werd in handen ge steld van B. en W. Tenslotte deelde de voorzitter op een vraag naar de gang van zaken betreffende het tegelpad over de duinen mede, dat men van Gede puteerde Staten goedkeuring had ontvangen en dat men nog deze week zal beginnen met de aanleg van dit tegelpad. Het bestuur van de stichting 1940- 1945 heeft weer zijn programma samengesteld door de jaarlijkse her denking der gevallenen voor het va derland, die op zaterdag 3 mei a.s. te Middelburg gehouden wordt. Van zes uur 's avonds wordt men verzocht de vlaggen halfstok te han gen van alle openbare gebouwen en particuliere woningen. Om 7.15 wordt ieder, die hulde wil brengen aan de Nederlandse militairen, zeelieden, verzetstrijders en geallieerde mili tairen, die voor de bevrijding van het vaderland zijn gevallen, de gelegen heid gegeven om deel te nemen aan de zogenaamde „stille omgang", die zal aanvangen vanaf de loods bij de Hoge Brug (dit met het oog op het verkeer). Gezamenlijk wordt dan om 7.30 uur gewandeld naar de algeme ne begraafplaats, waar een eenvou dige hulde zal worden gebracht. Ieder wordt verzocht zo mogelijk losse bloemen mee te brengen. Deze „stille omgang" kent rang nog stand. In overeenstemming met de geest die onze gevallen helden, die naamloos streden, bezielde, zullen geen toe spraken worden gehouden, terwijl de weg naar de algemene begraafplaats slechts te voet en in volkomen stil zwijgen zonder vlag of vaandel wordt afgelegd. Van 7.45 tot 30 seconden vóór 8 uur zal de klok van de Nieu we Kerk worden geluid evenals die van de r.-k. kerk. Om 8 uur precies zal 2 minuten van volkomen stilte op de algemene be graafplaats in acht worden genomen, hetgeen wordt aangekondigd door een hoornsignaal. Daarna zal onder begeleiding van het muziekcorps „ONDA" het 6e couplet van het Wil helmus worden gezongen. Zij die aan de „stille omgang" deel nemen, begeven zich na de plechtig heid op de algemene begraafplaats in formatie langs de voorgeschreven route naar de Dam, waar in aanslui ting hierop om 8.30 uur een herden kingsdienst zal worden gehouden. Schoorsteenbrand In het pand Dam 41 te Middelburg, bewoond door de familie P., ontstond zondagavond omstreeks kwart over zeven een schoorsteenbrandje. Even daarvoor hadden de bewoners een aantal oude schriften in de kachtel verbrand. Doordat zich roetafzetting in de schoorsteen bevond, konden de vlammen niet snel genoeg een uitweg vinden, waardoor de schoorsteen ging branden. De brandweer was snel ter plaatse en slaagden er in de brand in de kiem te smoren. Er was enige waterschade. VLISSINGEN Uitvoering kinderkoor „Jong Leven" Het kinderkoor „Jong leven", een onderafdeling van de gemengde ar beiderszangvereniging „De Volksstem" in Vlissingen, heeft zaterdagavond met haar uitvoering in het Concert gebouw bewezen, dat er flink gerepe teerd was. Dat bleek niet alleen uit de kleurige kinderoperette, die het programma na de pauze besloeg, maar ook uit de diverse aardige liedjes, die er door de vier klassen A, B, C en D vóór de pauze werden gezongen. Nadat de heer J. P. van Beveren. voorzitter van „Jong leven", het tal rijke publiek welkom had geheten, volgde het gevarieerde programma, waarvan „Het fluitketeltje", muziek van Westering, tekst van Annie M. G Schmidt, door klasse B, „Tante eti oom in Laren" door de klasse C en nog enkele andere grappige en goed- gebrachte nummers wel bijzonder in de smaak vielen. Twee jarigen werden spontaan door het koor en de zaal toegezongen. „De prins van Smd". operette in vijf bedrijven, bracht de zaal in de sprookjessfeer en de klas sen B en C legden bijzonder veel eer met dit werkje in. Evenals trouwens dirigent Ab Lichtendahl en regisseur C. Romijn. Deze en nog enige ande de uitvoering hadden gedaan, kregen ren, die veel voor het welslagen van een presentje aangeboden. De heer Lichtendahl sprak een slotwoord, waarna men zich amuseerde op een bal. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Rotterdam, 28 april. Kleiaardappelen 38 mm opwaarts Eigenheimers t 18—t 21. Bintjes f 17—t 20. Bevelanders t 17—f 20. Furore f 22—f 23.50. Meerlanders t 15.50- f 16.50. 40 mm opwaarts, gewassen. Eigenhei mers f 13.50—f 24.50. Bintjes f 20—f 22.50. Voor export klei 40 mm opwaarts. Bintjes 1 21. Alpha f 21. Voor export 35 mm opwaarts. Bintjes f 20. Zandaardappelen 35 mm opwaarts. Noorderling f 11—f 13. Libertas f 11—f 13. Voeraardappelen f 2—f 4. prijzen bere kend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 28 april. Aardappelen: Gele Eigenhei mers, grote 5.90—6.50. Furore, grote 16.70 —17.20. Bintjes, grote 9.90^-13.10. Idem bonken 7.60—18.30. Koopmans Blauwe, grote 17.40. Groenten: Sla A 12—19, B 5—25, C 11. Bloemkool 4 p. kist 47—80, 6 p. kist 28- 77, 8 p. kist 15—45. 10 p. kist 14—29, 12 p. kist 11—15, 15 p. kist 5—14. Spinazie 22— 45. Rabarber 2442. Andijvie 56—76. Ra dijs 21—35. Kroten 4Va—5. Witlof 77—98. Prei 27—54. Postelein 92—98. Stoofsla 21. Aanvoer sla 12.000 stuks. Aanvoer spi nazie 9000 kg. Aanvoer bloemkool 8000 st. Heden werd de eerste postelein aange voerd door de heer C. van de Putte, Na- dorstweg 46, Middelburg. Ned. Bond van Vervoerspersoneel in 1957 Voor de Nederlandse Bond van Ver voerspersoneel is 1957 een belangrijk jaar geweest, aldus het dezer dagen gepubliceerde jaarverslag van de af deling Vlissingen van deze bond. In dit tweede jaar van het bestaan is de opbouw van de organisatie namelijk gereedgekomen. De vier bedrijfsgroe pen hebben bovendien met succes tal van acties ondernomen. De bedrijfsgroep spoorwegen heeft j Concertgebouw; 10—12 filmvoorstel- Koninginnedag in de Posthoornbuurt Voor de viering van koninginnedag heeft de buurtvereniging „De Post hoorn" te Vlissingen het volgende programma samengesteld: 8.30 ver zamelen en opstellen In de Kanaal straat op het Eiland, voor een rond wandeling door de „Posthoornbuurt" met de harmonie „Ons Genoegen" en haar signaalafdeling; 8.45 vertrek. De route van deze rondwandeling is: Kanaalstraat, van Speijkstraat-Gra- vestraat, Hendrikstraat, Steenenbeer Kleine Kerkstraat, Wagenaarstraat, St.-Jacobsstraat, Oude Markt, Kerk straat, Bellamypark, Nieuwstraat, Wilhelminastraat, Zeilmarkt; 9.45 Ontbinding van de stoet voor het geijverd voor een vervroegde herzie ning van het_ reglement dienstvoor-i waarden. Het' resultaat hiervan is, dat een dergelijke herziening binnen kort kan worden verwacht. De be drijfsgroep havens herdacht op 16 fe bruari 1958 het feit, dat vijftig jaar geleden de moderne havenarbeiders- bond tot stand kwam. Voor wat be treft de activiteiten in de afdeling Vlissingen kan worden geconstateerd, dat de positie van het wèrkplaatsper- soneel van de N.V. Haven van Vlis singen belangrijk verbeterde toen een concept-c.a.o. door de directie werd aanvaard, waarvan bekrachtiging, al dus nog steeds het jaarverslag van de afdeling, kan worden tegemoet gezien. Ook de arbeiders in de bunkersta tions kregen loonsverhoging. De bedrijfsgroep binnenscheepvaart behaalde een succes door het vastleg gen in de c.a.o. van een regeling van de arbeidstijd. Voorstellen zijn ingediend om de vier ploegen van de sleepbootdienst d'er S.H.V. met één te vermeerderen, zodat ook in deze sector de arbeids tijd zal kunnen worden verkort. Voor een verbeterde c.a.o. voor het ber gingsbedrijf wordt nog steeds ge ijverd. Het ledental van de afdeling is ge stegen van 256 tot 282. De rekening over het afgelopen jaar sluit met aan inkomsten en uitgaven een bedrag van 13.824,82. In samenwerking met de-afdelingen Breskens en Middelburg kon voor 87 kinderen tussen 6 en 12 jaar een één- dagsuitstapje worden georganiseerd. De oudere kinderen brachten een week vakantie door in Vierhouten. Door middel van de N.V.V. fondsen voor gezondheidszorg kon in zes ge vallen hulp worden geboden. In één overlijdensgeval werd een uitkering verstrekt. De jaarvergadering van de afdeling wordit zaterdagmidag 3 mei aanstaan de gehouden in het A.N.M.B.-gebouw aan de Dokter Stavermanstraat. Concerten „Ons Genoegen" De koninklijke harmonie „Ons Ge noegen" te Vlissingen geeft ter ge legenheid van de verjaardag van HM. de Koningin op 30 april om 8 uur haar eerste zomerconcert. „Ons Genoegen" zal een nationaal-populair programma ten gehore brengen. Van 8 tot 9 uur verleent de drumband haar medewerking. Op Hemelvaartsdag zal „Ons Ge noegen" een concert op dc Expo te Brussel geven en op 29 juni verzorgt deze harmonie een concert te Oosten de. ling, komische films (alle leeftijden); 's Avonds om 8 uur wordt in het Concertgebouw een filmvoorstelling voor leden, donateurs en hun huisge noten boven de 14 jaar gegeven. VEERE Voetbalvereniging „Veere" vierde tienjarig bestaan Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de voetbalvereniging „Veere" trad gedurende twee avon den in „Het Lammetje" te Veere het cabaretgezelschap van Wlm de Graaf op. De verschillende schetsjes werden vlot uitgevoerd en Ket gezel schap mocht na afloop dan ook een daverend applaus in ontvangst ne men. Aan het begin van beide avon den werd een openingswoord gespro ken door de voorzitter van de voet balvereniging, de heer H. A. Cranen- burgh, die de enige dame van het gezelschap, mevrouw F. Loekemeijer bloemen aanbood. De eerste avond werd besloten met een gezellig bal onder leiding van de heren J. Ren- drikse en Baby den Toonder. RITTHEM O.N.D.A. concerteert op koninginnedag De muziekvereniging O.N.D.A. te Ritthem geeft op koninginnedag een concert in de muziektent in de Dorpsstraat. Het programma luidt: Wilhelmus van Nassouwe (W. Boer); Eer aan de Dapperen (mars van A. Kappert); Rio Grande ouverture (te vens concoursnummer, Johan Pala); De Postkoets (Jos Cleber), Triphon (mars van Saint); De Vogelkoop man (Van Leeuwen); Le Harlequin (polka van Zikoff); Wonnetraum (wals van Benoodt); Nederland in Lied en Dans (Oomes); Marche des Héros (Nicholls). Na afloop zal een muzikale wandeling door de gemeen te worden gemaakt. ZOUTELANDE Koninginnedag In verband met de aanstaande ver jaardag van H.M. de Koningin zal de Zoutelandse Oranjevereniging voor de schoolkinderen van twee tot vijf uur op het Raadhuisplein kinder spelen organiseren, onder andere kruiwagenrace, ringsteken en hinder nisrijden op de fiets en op de step. 's Avonds zal de muziekvereniging „Luctor et Emergo" van acht tot negen uur een rondwandeling maken door het dorp. GRAANBECRS ROTTERDAM. Binnenlandse granen ochtendbeurs (officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam). Tarwe. Rode op voehtcondltle bij uiterst klein aanbod van f 30.75-1 31. Voor en kele schuitjes. De prima witte tot f 31.50. Voedergranen zeer kalm. Zomer- gerst naar kwaliteit van f 26.75 tot t 29.50 met extra daarboven. Haver. Naar kleur en droogte van t 28 tot f 29,50. extra blanke daarboven. Rogge flauw ln de doorsnee kwa liteit circa f 23.75 en bakrogge ca, t 24.75. Peulvruchten. Er ging weinig om ln groene erwten op ca. f 32.50: schokkers en bruine bonen evenwel bij meer belang stelling hoger genoteerd, circa f 67.50, alles boerenschoon. school 47 en van de chr. lagere school 23. In totaal moesten 7 leerlingen worden afgewezen. Zo spoedig mogelijk zal door de plaatselijke verkeersonderwijscom- missie het praktisch gedeelte van dit examen worden afgenomen. VEEMARKT ROTTERDAM. Aanvoer in totaal 1728 stuks. Vette koelen en ossen 1166 stuks. Varkens 562 stuks. Prijs ln cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koelen 300—335 270—295 250—265 Varkens (lev. gew.) 180 178 176 Vette koelen: aanvoer Iets kleiner, han del redelijk, prijzen prijshoudend, pri ma's boven notering. Varkens (lev. gew.) aanvoer aanmerkelijk korter, handel vlot, prijzen prima's boven notering. AARD APPELMARKT ROTTERDAM Rotterdam, 28 april. De stemming op de termijnmarkt voor consumptie- en pootaardappelen te Rotterdam was van daag kalm. Omgezet werden 49 contrac ten, t.w. 1 contr. aug. 11.90: en 2 contr. sept. 10.80. In Bintjes 35 mm opw. kiel werd ge daan aug. 3 contr. 11.90 en 2 contr. 11.80, sept. 1 contr. 10.60, okt. 2 contr. 10.20 en 1 contr. 10.30 en dec. 1 contr. 11.10 en 5 contr. II.—, februari l contr. 12.30. Bintjes 45 mm opw. kiel september 8 contr. 12.—, oktober 4 contr. 12.—, als mede nov. 3 contr. 12. In Voran 35 mm zand en Libertas 35 mm zand kwamen geen omzetten tot stand. In pootaardappelen was er omzet in Bintjes „e" 35/45 mm klei november 2 contr. 17.50, 1 contr. nov, 17.40 en 3 contr. nov. 17.50. Eersteling ,.e" 35/50 mm kiel 4 contr. nov. 18.80, 5 contr. nov. 18.90 en 5 contr. nov. 19.—. De soorten Bintje „a" 35/45 mm kiel, Sirtema „a" 35/55 mm klei, Sirtema „e" 35/55 mm klei, alsmedo Voran ,.b" ^5/45 mm zand lagen verlaten. VISMIJN VEERE 28 april. 403 kg exportgarnalen 2.70— 3.69. 213 kg schar 25—35. 304 kg bot 25—30. 51 kg tong 1.88—2.99. 48 kg rog 31—51. 2 kg griet 1.06. 5 kg ongesorteerde vis 24. Uitvoering kinderkoor Zaterdagavond heeft het christe lijke kinderkoor „De Duinzangertjes" zijn eerste uitvoering gegeven in „Middendorp". Er werd een gevari eerd programma uitgevoerd van kin derzang, blokfluit voordracht en een lentestukje getiteld: „De maartse buien". De presidente, mejuffrouw L. van Kleunen, wekte in haar ope ningswoord de aanwezigen op het kinderkoor te steunen door als be gunstiger op te treden. In zijn slot woord dankte ds. J. F. Wagener de dirigent, de heer J. Hekhuis, en zijn koor. SINT-LAURENS Schoorsteenbrand Vorige week ontstond in de woning van wed. S. te St. Laurens een schoorsteenbrand tengevolge van de straffe wind. De bewoonster trachtte eerst met behulp van omwonenden de brand meester te worden, maar toen dit niet ging werd de brandweer ge waarschuwd. die spoedig ter plaatse was en na enige Ujd de brand had geblust. Schade van betekenis werd niet aangericht. OM DE WERELDTITEL Stand nu 811 in het voordeel van uitdager (red drs. M. C. Verburg) Dc sensaties In deze tweekamp zijn nog niet uit. In de 19c partij versloeg namelijk Smyslov met wit Botwinnik op verpletterende wijze. Een Caro- Kann-opcning werd door hem al di rect zeer scherp opgezet. Op de 9e zei speelde hij met g4 op konïngsaanval. Zwart reageerde hierop met een slecht berekende tegenaclie die zeer veel tijd kostte. Op de 14e zet stond wit dan ook al zeer overwegend door ruimte-voordeel en het loperpaar. Bij de 20ste zet sloeg hij toe en midden op het bord staande raakte de zwarte koning in een matnet. Na de 35ste z«t gaf zwart het op. Smyslov heeft deze partij sterk ge speeld, maar zijn tegenstander heeft het hem erg gemakkelijk gemaakt Het lijkt of Botwinnik aan het bezwij ken is onder de druk en vermoeienis. In de 17e partij slaagde hij er nog juist in door knap tegenspel remise te bereiken. In de 18e partij kou Smyslov op de 26e zet winnen; na deze teleurstelling verloor hij nog. Wanneer hij inderdaad had gewonnen was de stand na de 19e partij 910 in plaats van 8II geweest. Dan was nog alles mogelijk geweest: de overi ge vijf partijen met 41 te winnen is iets anders dan met 32! Intussen heelt Smyslov zich verlo pen donderdag ziek gemeld, hetgeen hem nu evenals Botwinnik twee maai overkomen is. Speelt hij onzeker om dat hij ziek is of is hij ziek doordat hij onzeker speelt. Het is opgevallen dat Smyslov voor het eerst van zijn leven van zijn stuk gespeeld is. Er wordt zelfs opgemerkt dat beide spe lers door deze zware match geteis terd zijn. Ziet Smyslov kans tijdens zijn „ziekteverlof" zichzelf te hervin den en misschien Botwinnik, 10 jaar ouder, niet? De 20ste partij zal hier over uitslag geven. ZEELAND SPORT—BIERVLIET 4—3. Zeeland Sport was technisch beter dan de bezoekers. Jammer dat reeds direct na de hervatting één der Bier- vliet-voorwaartsen, de linksbuiten v. d. Bossche, met een hoofdwond het veld moest verlaten. Reeds na 4 minuten werd Rob Zwigtman door Schuit in staat ge steld de Biervliet-doelman te ver schalken. De Biervliet-aanvallen wa ren niet ongevaarlijk mede door slor dig spel van spil Klopmeijer van Zee land Sport. In de 11e minuut strafte Versluijs een dezer fouten goed af en gaf doelman Meyer geen kans 11. De thuisclub bleef sterker, toch duur de het nog 32 minuten eer De Ridder zijn thuisclub aan een voorsprong kon helpen 21. Na de thee een fel verdedigend Biervliet, dat zowaar in de 10e en 12e minuut door resp. linksbuiten en linksbinnen op dat moment verdiende voorsprong nam (23). De thuisclub zag het gevaar in en enige goede aanvallen zetten nu het Biervliet-doel onder druk. Vooral lnksbuiten Van Rijswijk L. gaf keu rige voorzetten en zodoende kreeg Nol Schuit de kans in de 15e minuut de doelman met een kopbal te ver schalken. Enige felle schoten van linksbuiten Van Rijswijk werden door paal en lat gekeerd. Toch viel de beslissing ten gunste van de thuisclub toen linksbuiten Van Rijswijk een hard hoog schot loste dat door de Biervliet-doelman verkeerd werd beoordeeld 43. Het Zeeland Sport-doel kwam nog wel enige ma len in gevaar, maar doelpunten ble ven echter verder uit. Officiële publikaties VLISSINGEN. TER-INZAGE-LEGGING LIJSTEN VAN KANDIDATEN VOOR DE GEMEENTERAAD. De burgemeester van Vlissingen maakt bekend dat de lijsten van kandidaten voor de verkiezing van de leden van de raad dezer gemeente, met vermelding van'hun nummers, voor een ieder op de secretarie der gemeente ter inzage zijn nedergelegd. Vlissingen, 28 april 1958.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3