Ruilverkaveling in combinatie met industrialisatie van grote betekenis Ook lekespel of toneel kan middel voor verkondiging zijn KLANKBORD ANGLICAANSE KERK BUIGT VOOR ZONDAGSHEILIGINGSVERENIGNG ZATERDAG 26 APRIL 196» PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. S RAPPORT CENTRALE CULTUURTECHNISCHE COMMISSIE Bouw van bedrijfsgebouwen zou goedkoper kunnen geschieden „Meer en meer blijkt, dat de ruilverkaveling in combinatie met de regionale industrialisatie van onschatbare betekenis is voor de verdere uitbouw en ontplooiing van het platteland. De komende Euromarkt zal waarschijnlijk op lange termijn sterk bijdragen tot verhoging van de produktiviteit van de van nature vruchtbare gronden in Europa; die gebieden in ons land met hoge produktiviteit, of die welke zonder te hoge kosten op dit peil kunnen worden gebracht, zullen daarom voorzien moeten worden van een goede agrarische infra-structuur". Deze waarschuwende woorden zijn te lezen in het uitvoerige jaarverslag over 1957 dat de Centrale Cultuurtechnische com missie, tezamen met de Cultuurtechnische Dienst, de Herverka velingscommissie Zeeland, de Herverkavelingscommissie Wal cheren en de stichting tot het beheren van landbouwgronden heeft uitgebracht. Waarschuwend, omdat ook (je cul tuurtechniek niet aan de gevolgen van de bestedings- en investeringsbe perking is ontkomen. De subsidie- kredieten zijn verminderd van f 122 miljoen tot f 107,5 miljoen, en als een ander gevolg van de economische situatie moet in enkele delen van ons land extra aandacht worden geschon ken aan de cultuurtechnische aan vullende werken dooi- de ingetreden ontspanning op de arbeidsmarkt. De ze aanvullende werken moeten dienen tot bestrijding der werkloosheid. Rationalisatie van de landbouw, produktiviteitsverhoging dus, uit zich in een steeds verdergaande teruggang van het aantal mensen dat in deze sector werkzaam is, zodat het arbeidsvoorzlenings- vraagstuk van de landbouw ener zijds en van de industrie ander zijds, oplossingen eist, die op eik aars belangen zijn afgestemd. In het verslagjaar zijn gereedgeko men: de ruilverkaveling Maaskant west (3530 ha). Godlinze (2270 ha), Grebpolder (160 ha), en do herver kaveling Walcheren (17.350 ha) in totaal 23.310 ha. De totale gereed- oppervlakte steeg hierdoor tot 115.800 ha. In 1957 zijn 12 nieuwe plannen ontworpen en in stemming gebracht, zodat opnieuw met 30.280 ha kan worden begonnen. De in uit voering zijnde oppervlakte ruil- en herverkaveling is hierdoor met onge veer 7000 ha gestegen. Thans wordt in 81 blokken gewerkt, die in totaal 180.080 ha beslaan. In het afgelopen jaar is in de sector ruil- en herver kaveling rond 101 miljoen gulden ver werkt, de bijdragen van betrokke nen Inbegrepen. De rationalisatie van dc Nederland se landbouw wordt met de ruil- en herverkavelingen, doorgevoerd met ontsluitings- en waterbeheersings- werken, toegepast cultuurtechnisch onderzoek, landschapsverzorging, landbouwvoorlichting, bedrijfsvergro- ting en de bouw van landbouwbe drijfsgebouwen. Op dit laatstgenoem de gebied staat men nu voor grote beslissingen, aldus het verslag, en er wordt sedert enige tijd hevig over gediscussieerd. Per hectare worden namelijk hoge bedragen geïnvesteerd voor bedrijfs gebouwen, waarbij echter de vraag Hjst of deze bedragen rendabel zijn. Een bezinning over de richting, waar in de bouw van landbouwbedrijrsge- bouwen zich moeten ontwikkelen, zal niet kunnen uitblijven. Het verslag noemt twee moge lijkheden: de Amerikaanse metho de van pre-fabricated bedrijfsge bouwen met mogelijkheid tot In terne differentiatie en de Europe se dure en degelijke gebouwen, die echter geen mogelijkheden bieden tot aanpassing aan veranderingen in de bedrijfsstructuur. In ieder geval kunnen de bouwkos ten van do gebouwen, onder handha ving van voldoende doelmatigheid, verlaagd worden, wordt in het verslag gesteld, door uitschakeling van te in tensieve overheidsbemoeienis. Men noemt als voorbeeld, het stellen van op zich waardevolle, doch voor de landbouwbedrijfsvoering niet noodza kelijke eisen van landbouwkundige, bouwkundige of esthetische aard. Voorts door vergroting van de invloed van de betrokken boeren en door het verder ontwikkelen van goedkope bouwmethoden. Er is een begin gemaakt met enige proeven, onder andere een een voudige proefboerderij voor 10 hec tare m net Maaskantgebied (35.000 BELEEFDHEID BOVENAL. Als er iets is wat de Japanner na aan het hart ligt, dan is het beleefdheid. Vijf tien bioscoopbezoekers namen het uur dat zij samen gevangen zaten in een vastgeraakte bioscoojrtift te Osaka, filosofisch rustig. Maar hun blogd raakte aan het koken toen zij bij hun bevrijding bevonden dat geen enkele functionaris van de bioscoop was ach tergebleven om zijn excuses aan te bieden. Zij hielden een sitdown-sta- king in het kantoor van de bedrijfs leider, tot deze uit bed was gehaald, naar de bioscoop was teruggekeerd en beleefd gezegd had dat de affaire hem speet. BEHULPZAAMHEID. Zeven hui zen en de tas van een postbode zijn gisteren in vlammen opgegaan tij dens een brand in het dorpje Edslev bij Aarhus. De postbode had zijn tas met post bij een van de huizen weg gezet om behulpzaam te zijn bij de blussingswerkzaamheden. gulden.) Aan het onderzoek op lange termijn zal het nieuwe „instituut voor landbouwbedrijfsgebouwen" te Wage- nlngen leiding geven. De grondslagen van een urgentievolg orde voor ruilverkavelingen in Neder land zijn thans gereed en aan de op stelling van het hieruit voortvloeien de meerjarenplan voor ruilverkave ling wordt gewerkt. Tenslotte worden de financiële aspecten van ruilverka veling bestudeerd door een in 1957 door de centrale cultuurtechnische commissie ingestelde commissie ad hoe inzake financiering ruilverkave lingen. Dit is het derde, met vele foto's en. grafieken uitgevoerde jaarver slag van de diensten en commis sies die gezamenlijk werken voor de rationalisatie van de Neder landse landbouw, goede waterbe heersing, grote rendabel werken de bedrijven en welvarende dor pen, op een afstand van 12 tot 15 kilometer van elkaar. Hilversum begroette 100.000ste inwoner. Te Hilversum is gisteren de 100.U00- ste inwoner van deze gertleente inge schreven. Het is de jonggeborene Jo hannes Hermanus Geers, zoon van Hermanus Geers, bankwerker-lakker en zijn vrouw mevrouw G. Geers van 't Hof. Na de aangifte werden de klokken van Hilversum geluid, de vlaggen uit gestoken en maakten herauten te paard het heuglijk nieuws aan de bui-gerij bekend, nadat burgemeester Boot een proclamatie had voorgelezen vanaf het bordes van het raadhuis. Eerder had de burgemeester een rentespaarbrief van ƒ100 overhan digd. Hilversum is thans de veer tiende gemeente van het land met 100.000 of meer inwoners. Mislukte aanslag op president Tito? Het Italiaanse persbureau Ansa heeft vrijdag uit Triëst gemeld, dat volgens aldaar ontvangen berichten donderdag een aanslag zon zijn ge pleegd op president Tito van Joego slavië. De president bleef ongedeerd. Leden van zijn gevolg, die hem met hun lichamen beschermden, liepen verwondingen op, aklus de onbeves tigde berichten. Een woordvoerder van de Joego slavische ambassade in Rome deelde vrijdag mede, dat de ambassade geen berichten over een aanslag op Tito heeft ontvangen. Functionarissen in Ljubljana noemden en berichten vrij dag „belachelijk" en van alle grond ontbloot. Leden van een bende, die de stad Zarsat in het westen van de Zuidame- rikaanse republiek Colombia binnen drongen, hebben zes mannen en één vrouw doodgeschoten, aldus is te Bo gota vernomen. Balletvoorstelling voor bouw nieuwe kerk mag niet doorgaan. De machtige Britse „Vereniging voor Eerbiedigiug van de Dag des Heren" heeft een grote overwinning behaald, ditmaal op de Anglicaanse Kerk zelf. Door haar toedoen heeft name lijk de bisschop van Coventry moeten afzien van een plan om door middel van een balletvoorstelling in de ruïnes van de door Duitse bommen verwoes te kathedraal gelden in te zamelen voor de bouw van een nieuwe kerk. Deze actie zou naar schatting 150.000 gulden hebben opgebracht. Volgens het plan zou het „Festival Ballet" temidden van de resten van de kathedraal een uitvoering geven van „Les Sylphides". De „Vereniging voor eerbiediging van de Dag des Heren" kwam direct in het geweer, toen bleek dat de balletgroep alleen op een zondag zou kunnen optreden. De Vereniging beriep zich op een driehonderd jaar oude wet, die het geven van voorstellingen op zondag tegen betaling verbiedt. De organisa toren besloten hierop, dat er voor de voorstelling geen entree zou worden geheven, maar dat er in de pauze een collecte zou worden gehouden. De Na regen ook opklaringen (Van onze weerkundige medewerker) Nadat vrijdagmorgen een 1 zwak regenfront passeerde kwamen er weer opklaringen voor. Met dit regenfront werd de zachte lentelucht weer in oostelijke richting verdreven, waardoor het kwik een paar graden ging dalen. Gedurende het weekeinde is onbestendig weer te verwachten als gevolg van actieve oceaandepressies, die met grote snelheid over de =oceaan en Engeland naar het ==oosten trekken. Een regen- I =front van één dezer depressies üzal vandaag ons land passeren =en wordt zondag gevolgd door siets koelere oceaanlucht, waar- =in naast enkele buitjes ook op- inklaringen voorkomen. De zuid- i ^westelijke tot westelijke wind =wordt krachtiger, zodat het =weer in zijn geheel genomen =een meer onbestendig karakter ^krijgt, al zal het met de tempe- I mratuur nog meevallen, die voor =eind april vrij normaal zal blij- ^ven. Tussen de depressies door =zijn er ook zonniger perioden =te verwachten. Hoofdrol voor Hans Kaart in film „Fanfare" De hoofdrollen in de Nederlandse speelfilm „Fanfare", waarvoor na pinksteren in Giethoorn de opnamen zullen beginnen onder regie van Bert Haanstra, zullen worden vervuld door Andréa Domburg, Ineke Brink man, Hans Kaart, Bernard Droog, Wim van de Heuvel, Herbert Joeks. Johan Valk, Henk van Buren en Riet Schagen. vereniging voor de zondagheiliging gooide het toen over een andere boeg en herinnerde aan een wet van 1840, die het houden van voorstellingen in de -open lucht verbiedt tenzij de orga nisatoren over een zaal beschikken voor het geval het gaat regenen. Aangezien er niet een dergelijke zaal beschikbaar was^moesten de organi satoren hun plan opgeven. Het schijnt dat de vereniging dit maal in haar ijver te ver is gegaan. Doordat zij nu rechtstreeks in con flict met de Anglicaanse Kerk is ge komen, kan zij niet meer beweren dat zij de belangen van deze kerk be hartigt. Het gebeurde heeft het ver zet tegen de oude Britse wetten op de zondagsheiliging zeer versterkt. Fraude bij landmacht: giften aangenomen. Bij controle is onlangs een fraude zaak ontdekt, waarbij een aantal of ficieren en onderofficieren uit het in- fanterieschietkamp De Harskamp, de legerplaats Ermelo, de luchtmacht- technische school te Deelen, het ba rakkenkamp te Schoonhoven, het garnizoenscommando Arnhem, het depot cavalerie Amersfoort en het. in middels opgeheven kamp de Drie sprong te Ede, alsmede een burger, eigenaar van een levensmiddelen- firma, bleek te zijn betrokken, al dus deelt de legcrvoorlichtingsdienst mede. De firma leverde diverse produkten aan de militaire „mess" bij deze on derdelen, welke leveranties betaald werden uit de zogenaamde tafelgel den. Een „mess" wordt zelfstandig beheerd door het meebestuur, maar staat ónder controle van de organen van de militaixe administratie. In de ze zaak heeft een aantal van de mi litaire verdachten giften in geld of goederën aangenomen, terwijl verder enkele malen fictieve rekeningen wer den ingediend voor niet geleverde goederen, die later door de respectie velijke korpsadministrateurs werden voldaan. De burgerverdachte, die'aanvanke- lijk in verzekerde bewaring werd ge steld, bevindt zich thans weer op vrije voeten. Tegen de betrokken mi litairen is door de koninklijke mare- e.hairtjsee proces-verbaal opgemaakt, téfwijl enkelen van hen in hun dienst betrekking zijn geschorst. De mili taire verdachten zullen, indien daar toe termen aanwezig blijken, te zij ner tijd terechtstaan voor de krijgs raad. De directie van de Widringermeer zal op vrijdag 9 mei te Zwolle open bare aanbesteding houden voor het bouwen van zeven boerderijen in de N oord- Oostpolder. Vrijdagmiddag is in het ge- p p meentehitis van Krniningen af- scheid genomen van de groeps- commandant van de rijkepoli- =g tie, adjudant J. Buscop. Bij de ,;entree" in het gemeentehuis s mocht mevrouw Buscop van de 4-jarige Ronnie Mauer, een ff zoontje van de waarnemend groepscommandant, bloemen in M ontvangst nemen. In het mid- |l M den de heer Buscop; rechts de H burgemeester van Krniningen, de heer A. Schipper. (Foto p.z.c.) m lllllllllllllllllllllllllllilllilllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllll Uit Rotterdam ontsnapte gevangene in Hilversum gepakt De Hilversumse politie is er vrijdag avond in geslaagd de 37-jarige J. J. V. te arresteren, die donderdagmid dag kans gezien heeft uit de straf gevangenis te Rotterdam te ontsnap pen. De man is gepakt naar aanlei ding van een inbraak, die gisteravond in een villa te Hilversum is gepleegd. Toen de Hilversumse politie in ken nis werd gesteld van deze inbraak is zij direct een onderzoek begonnen en als gevolg daarvan bracht zij een bezoek aan een logement aldaar. Bij controle vond men een zogenaamde bandrecorder, die uit de villa was verdwenen. De man die het appa raat' in het logement had neerge zet was evenwel niet aanwezig. Gis teravond kwam deze in het logement opdagen en toen stond de politie hem op te wachten. Hij bleek de ontsnap te gevangene uit Rotterdam te zijn. Behalve de bandrecorder had hij uit de villa ook nog een portefeuille met geld meegenomen, gouden manchet knopen, een dameshorloge en ver scheidene kledingstukken. De man had de portefeuille met 200 nog iri zijn zak. Ook de andere gestolen goederen zijn alle terecht gekomen. STEMMEN UIT DE KERKEN Discussies over vraag of kerk hiervoor mag worden gebruikt Het vorige jaar las een kerkeraadslid van een gemeente in de classis Harderwijk in de krant dat er in de hervormde kerk van een paar plaatsen in het Gooi, een spel was opgevoerd. Dat be richt liet hem niet los. Met een warm hart gevoelend voor zijn kerk zullen we maar veronderstellen meende hij dat het de verkeerde kant op ging wanneer kerkdiensten werden misbruikt door er een spel op te voeren. Alles kan tegenwoordig maar! Op de eerstvolgende kerkeraadsvergadering heeft hij lucht gegeveu aan de overpeinzingen van zijn overkropt gemoed. De broeders kerkeraadsleden waren het met hem eens dat daartegen moest worden geprotesteerd en alzo werd besloten een brief te schrij ven aan de classicale vergadering, waarin duidelijk tot uiting kwam hoezeer men zich bezwaard gevoelde „over het opvoeren van religieuze spelen in een officiële kerkdienst". De leden van de classicale vergade ring van Harderwijk gingen zich ook bezwaard gevoelen toen zij de bezwa ren hoorden en waren van oordeel dat een stevig protest hier op zijn plaats zou zijn. Zij besloten een schrijven te richten tot de Generale Synode „of hier geen aanleiding bestaat zich ern stig te bezinnen over het wezen van de bediening des Woords". „De clas sicale vergadering meent dat door de opvoering van een religieus spel de vulling van de kerkdienst in duidelij ke tegenspraak geacht moet worden met de geest der reformatie en de belijdenisgeschriften der kerk". Steeds meer wordt er volgens deze classicale vergadering afgeweken „van de eenvoud van de Heilige Schrift en de duidelijke uitspraken van de belijdenis-geschriften". Door die classicale vergadering van Harderwijk is nog meer besloten. Een schrijven zou worden gericht aan alle classicale vergaderingen waarbij hun brief aan de Generale Synode was in gesloten en waarin werd gevraagd dat iedere classicale vergadering aan de synode zou berichten, dat zij het met Harderwijk van harte eens was en dat zij zich ook bezwaard gevoel de. 12 classes hebben op dit schrijven gereageerd. De rest heeft het voor kennisgeving aangenomen. Van deze twaalf hebben slechts vijf de ge vraagde adhesie betuigd. De zeven andere hebben dit in het geheel niet willen doen of tenminste niet zonder meer. Uit de brieveu die deze classes aan do Gen. Synode hebben gezonden blijkt echter dut er in dit opzicht toch wel bepaalde vragen zijn in de Ned. Herv. Kerk, ook al wil men niet met Har derwijk protesteren. Van verschillen de kanten zou men wel willen dat de Synode iets zei over de opvoering van religieuze spelen in kerkdienst. De verhouding van Evangelieverkondi ging en spel. beeld, drama enz. zou men nader bestudeerd wlUen zien. Na gedaan onderzoek is gebleken dat het kerkeraadslid dat zich het eerst bezwaard gevoelde, het bericht niet goed had gelezen. Het was geen offi ciële kerkdienst waarin het spel in de twee gemeenten in 't Gooi was opge voerd. Zodoende was het bezwaar van de classis Harderwijk dan ook een slag in de lucht geweest. Maar niette min blijft er bij menigeen een zeker onbehagen, wanneer hij leest dat een kerkgebouw is gebruikt voor een be paald spel. Men voelt hierin zo iets als ontheiliging van het kerkgebouw. Een ook, wanneer men zulk een argu ment niet zwaar laat wegen, blijft er toch de gedachte dat het gebouw van een kerk maar niet voor alles kan worden gebruikt. De toneelgroep „Studio" heeft on der leiding van de bekende Ben Groeneveld onlangs in een van de Amsterdamse kerken een opvoe ring gegeven van het stuk van Christopher Fry, Droom der ge vangenen. Vier krijgsgevangenen, een korporaal en drie soldaten, zit ten een hele nacht opgesloten in een kerkgebouw in het vijandelij ke land. De laatste dagen voor hun gevangenname hebben zij heel wat meegemaakt en de spanningen van de gevechtshandelingen waar in zij betrokken waren, zijn te groot geweest voor hun zenuwge stel. In het stuk komt dit natuur lijk volop tot uiting. Deze groep beroepstoneelspelers heeft voor de opvoering van dit stuk een kerk gebouw met preekstoel, banken en alles wat er verder in een kerkge bouw is, nodig. Kan dc plaat3, die er helemaal op ingericht is dat daar het Woord Gods verkondigd wordt, voor dit doel worden afge staan, ook al gaat het in zulk een stuk uiteindelijk over de verhou dingen van God en mens en van mens en wereld? Dezelfde vraag komt er ook al op bij het z.gai. lekespel, dat bepaalde ty pe van toneelspel door niet-beroeps- spelers, welk spel vooral na de laatste wereldoorlog vernieuwde betekenis heeft gekregen in de jeugdbeweging. Kenmerkend voor deze lekespelen is toch wel, dat daarin een bepaalde le vensbeschouwing of godsdienstige strekking tot uitdrukking wordt ge bracht. Ook hier wordt door sommi- ren de vraag gesteld of de kerk voor Ie opvoering van deze stukken de plaats is. In dit verband kunnen we ook denken aan kerkdiensten of wat het dan ook mag zijn, die vanuit een kerkgebouw door de televisie worden Het Wereldgebeuren Koopman Speciaal omdat Anastas Iwano- witsj Mikojan gisteren voor een dag of vier op visite kwam, heeft de Westduitse regering vlaggen met hamers en sikkels laten maken. Zulke vlaggen waren in de hele bondsrepubliek niet te vinden, maar men wilde dundoeken met deze stil levens erop uithangen om de eerste Russische vice-premier, te laten blij ken dat hij welkom is. En zo waait thans de Russische vlag naast de Westduitse op het hotel Köningsdorf te Bonn, waar Mikojan met de ze ventien andere leden van zijn dele gatie logeert. En bondskanselier dr. Konrad Adenauer heeft ook boven zijn eigen residentie, het paleis Schaumburg, en op het ministerie van buitenlandse zaken, rode vlaggen la ten hijsen. Mikojan, die zijn handtekening kwam zetten onder de onlangs geslo ten handels-, consulaire en scheep vaartovereenkomsten tussen de Sowjet-Unie en de Bondsrepubliek, heeft kennelijk van zijn kant het voornemen, trouw te blijven aan zijn merkwaardige reputatie „een inne mend", „koopman" te zijn. Men heeft Mikojan wel eens als „de grootste koopman ter we reld" aangeduid. En daar is iets voor te zeggen. Al een jaar of dertig immers heeft hij zich in de Sowjet- regering belast met functies op eco nomisch terrein. In feite zwaaide hij de scepter over de Sowjet-handelsor- ganisatie. Omdat het Kremlin op het eind van de twintiger jaren alle acti viteiten op commercieel gebied tot zich trok, is dat de grootste „han delszaak" ter wrereld met een omzet van niet minder dan 600 miljard roe bel per jaar. Hij trad vanzelfsprekend niet zelfstandig op, maar gaf als des kundige vorm aan de economische wensen, die eerst bij Stalin, later bij de „collectieve leiding" leefden. Deze wensen bestonden wel eens uit Russi sche uitbuiting van satellietlanden; anderzijds trok hij erop uit om in on derontwikkelde Aziatische landen te noteren, waarmee de Russen van dienst konden zijn. Dit laatste in het kader van de economische en psycho logische concurrentie tegenover het Westen. Mikojan heeft nooit ver bloemd, dat de handel met het buiten land moet worden beschouwd als een facet van Russische buitenlandse po litiek. In politiek opzicht volgt Mikojan meestal zorgvuldig de zwenkingen van de man die het uiteindelijk „aan de top" te vertellen heeft. Men stond daarom wat verbaasd te kijken, toen hij op het twintigste partijcongres in februari 1956 de eerste man was die met kritiek op de nagedachtenis van Stalin te voorschijn kwam. Men be greep dit weer beter, toen partijse cretaris Kroesjtsjew de vele vellen van zijn urenlange rede over hetzelf de onderwerp toen al in zijn binnen zak moet hebben gehad... In Miko- jans kritiek op de vroegere dictator viel overigens een tirade over de han del op. Hij bestreed namelijk Stalins stelling, dat dc verdeling van dc we reldmarkt in twee blokken uiteinde lijk zou leiden tot een produktiever- mindering in Amerika, Engeland en Frankrijk. Het nieuwe handels-, consulair en scheepvaartakkoord, dat 9 maan den onderhandelen tussen dr Lahr (West-Duitsland en Semjonow (Sowjet-Unie) tot stand kwam en dat Mikojan gisteren in Bonn onder tekende is in overeenstemming met deze „bredere" handelsopvattingen. Onder meer zal het voor de Russen mogelijk zijn, in Keulen een handels kantoor te vestigen met vijftig tot zestig man personeel. Met vraagt zich nu in West-Duitsland af. of Mi kojan méér komt doen, dan die over eenkomst ten bedrage van 3.15 mil jard mark ondertekenen, een aantal diners bijwonen en enkele fabrieken grondig bekijken. Velen hopen, dat hij van Kroesjtsjew een politieke ver rassing heeft meegekregen, waarbij men zich afvraagt of Duitslands her eniging wat dichterbij zal komen. Helaas echter moet worden gezegd dat Mikojan tot dusver op buiten landse reizen netelige politieke vra gen altijd (op elegante manier) heeft ontweken. Dat Rusland naar westerse wens vrije verkiezingen in heel Duits land mogelijk zou maken, moet uitge sloten worden geacht. Kroesjtsjew vindt het maar al te plezierig, dat op de gebouwen der Oostduitsc ma rionettenregering niet alleen bij het bezoek van een Russisch minister, maar ook op gewone werkdagen Sow- jetviaggen hangen, bij de vleet. ANASTAS MIKOJAN handel met Bonn uitgezonden. Zij die hiertegen zijn, komen dikwijls met een heel stel ar gumenten voor den dag, die voor een belangrijk gedeelte gevoelsargumen ten zijn en waartegenover gewoonlijk niet veel meer is te zeggen dan: Ik gevoel het niet zo. Het is wel al 25 jaar geleden dat XVeraoig op pagina 5),

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3