Vierde school van ,Chr. Onderwijs' te Vlissingen officieel geopend Zeero Almanak VERNIEUWD GERECHTSGEBOUW IN GEBRUIK GENOMEN Agenda PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. VRIJDAG 25 APRIL 1958 EINDE AAN NOODTOESTAND Kon. Wilhelminaschool kan toeloop leerlingen voorlopig opvangen Donderdag-morgen is de nieuwe Ko ningin Wilhelminaschool, die voor de Vereniging tot bevordering van Christelijk Onderwijs te Vlissingen aan de Here. Segherslaan (hoek Mijn- dert Hobbemoiaan) is verrezen, offi cieel geopend. Dit gebeurde niet een toespraak door de voorzitter van de vereniging, ds. B. F. C. de Groot, her vormd predikant te Vlissingen. De Koningin Wilhelminaschool is een moderne, fraaie aulaschool met zes lokalen. Met de totstandkoming van dit ge bouw is een einde gekomen aan de noodsituatie, zoals men die op de drie reeds bestaande scholen van genoem de vereniging kende. Deze vierde school van „Christelijk Onderwijs" zal althans voorlopig... de toe- VOOR DE VROUW Piekfijn ziet uw man er uit met zo'n "prachtig sneeuw- wit Kerko „Espresso" shirt. Keurig, die oronized boord, die volle 16 uur per dag glad blijft zitten! En zo prettig: Espressoshirts hoeft u wérkelijk niet of nauwelijks te stryken! Slechts f IS.50. loop van leerlingen kunnen opvangen, zoals de vereniging die in de laatste jaren kent. Die toeloop, het ligt voor de hand, maakte de bouw van de school, die nu „Koningin Wilhelmina school" heet, mogelijk. Dit, en ook de wordingsgeschiedenis van de nieuwe school stipte ds. De Groot in zijn toe spraak aan. Dankbaar was de voor zitter temeer omdat men voor het bouwen van een aulaschool juist met de hakken over de sloot van de beste dingsbeperking kwam. Hij sprak zijn erkentelijkheid uit jegens de architect, de heer P. Göt- zen uit Middelburg, de aannemer, de fa. B. Stegink uit Vlissingen, de on deraannemers en de arbeiders. Nadat ds. De Groot de school voor geopend had verklaard, droeg hij het nieuwe gebouw over aan het hoofd, de heer A. Holthuis. Felicitaties Namens het gemeentebestuur van Vlissingen voerde vervolgens wethou der W. Poppe het woord, die memo reerde, dat de eerste besprekingen over de bouw van deze school reeds in het voorjaar van 1955 werden ge voerd. Hij constateerde, dat op deze voor Vlissingen „verheugende dag" een „mooi object" tot stand is geko men. De gedeputeerde, de heer A. Schout zeide, dat de provinciale overheid twee Instanties kan feli citeren, het school- én het gemeen tebestuur. De inspecteur van het lager onder wijs, de heer A. A. Leenhouts, die VAN e^Hti in TOT POLITIEMANNEN. IN EEN KLEINE gemeente Is een politieman vaak een vertrouwde fi guur, iemand die men ként en tot wie men zich derhalve gaarne wendt. Als zo een figuur afscheid neemt bij de politie, en dan dus min of meer „uit het dorpsbeeld verdwijnt", wordt dat door de inwoners beschouwd als een gevoelig verlies. Dat is ook het geval met de heer M. de Witte, op- Serwachtmeester en postcomman- ant van de rijkspolitie in Oud-Vos- semeer. Op 3 mei is het veertig jaar gele den. dat de heer De Witte zijn loop baan begonin Oud-Vossemeer. En de laatste dag van dezelfde maand zal het ook de laatste dag in zijn politieloopbaan zijn. De jubilaris heeft de pensioengerechtigde leeftijd bereikt en vertrekt dan. In zijn plaats komt waarschijnlijk per 1 mei wachtmeester L. J. Nelis, die thans werkzaam is in een plaatsje, dat Stolkwijkersluis heet. Dat is één. Nummer twee, die bij de Oud-Vosse- meerse politiemacht vertrekt Is de heer M. E. Hoeijenbos wacht meester die op 1 mei naar Bres- kens vertrekt. In zijn vacature is tot op heden niet voorzien. VOO» DE BEJAARDEN. VOOR DE OUDEN van dagen zit „het" seizoen er weer op. „Het" sei zoen dat is de periode van gezellig heid, van prettige bijeenkomsten, kortom: van de „Bejaardensociëteit", ASBAK Een mysterie, waar die man uit Souburg nog lang over zul piekeren, is het mysterie van de koperen as bakdie plotseling „uit het niets" op de rijweg belandde, vlak voor zijn voorwiel. Hoewel, uit het nietsEven te voren had de man, die van zijn werk in Vlissingen op weg was naar huis en die rustig door de Vlissingse stra ten fietste, wél een daverende klap fehoord, get uigd door glasgerinkel, n onmiddellijk daarna plofte die asbak op de straatstenen. Wddr de asbak vandaan kwam, werd dus wel duidelijk. Uit het pand namelijk, dat een gebroken vensterruit had. Maar het hoe en waarom van deze taak zal wel nooit duidelijk worden. Welk drama zich achter dit asbak-mysterie verschuilt zal in nevelen gehuld blij ven, maar het moet wel een kort en hevig drama geweest zijn. Met als climax het door de ruiten werpen van een koperen asbak. Bots, béng. Ge moet er niet aan denken, dat de Vli8singers er een gewoonte van zouden maken om hun twisten te be slechten met het door de ruiten wer pen van al dan niet koperen asbak ken. Als voetganger en fietser kunt ge dan beter thuis blijven die deze winter Zeeland wederom veroverde. In Axel, waar de oudjes re gelmatig in het torenlokaal van de Nederlands hervormde kerk bijeen kwamen, zal de laatste „soos" op 7 mei zijn en dan gaan de poorten van dat torenlokaal dichtTot de volgende winter. Maar eerst genieten hopen maar dat dat mogelijk is van de zon en van al het plezie rige, dat een zomer kan bieden. WEER DAT ROEPJE KOEKOEKOEKOEK, weer dat roep- Je, ergens van tussen de bomen. Weer de koekoek, wellicht bezig met het leggen van 'n ei want net is nog geen mei. De heer J. Janse vervulde zijn dagtaak en wandelde door het bos bij Rammekens (de heer Janse is n.l. boswachter) toen hij het hoor- HUISHOUDSCHOOL VERHUIST. WANNEER het nieuwe huishoud schoolgebouw aan de Poststraat te Bruinisse officieel geopend zal wor den is nog niet bekend, mede door dat de directrice, mej. Van der Kooy op het ziekbed ligt. Maar wèl is ons en nu ook U bekend, dat het school gebouw is voltooid en betrokken kan worden. Kón worden, mogen we wel zeggen, want reeds nu verhuist de huishoudschool, die van september af in het Nederlands hervormd vereni gingsgebouw was ondergebracht, naar het nieuwe gebouw. onderen met de nieuwe raamventilator typt INDOLATOR 20 S tuigt blees! dttulttrt Vraag Uw alaklro-imtallaiaur om damoniiratia. i Publikotie- "ITHOSCHIEDAM" Na de officiële opening van de Ko ningin Wilhelminaschool van de Ver eniging tot bevordering van chris telijk onderwijs te Vlissingen, gin gen bestuur, leerkrachten en enkele genodigden even terug naar de schoolbankenGeheel links het hoofd der school, de heer A. Holt huis. Vierde van rechts !s de voor zitter, ds. B. F. C. de Groot, die de schóól in een toespraak voor ge opend verklaarde. fFoto P.Z.C.) hierna 6prak, stelde vast, dat de vier de school van Christelijk Onderwijs te Vlissingen een buitengewoon goe de huisvesting heeft gekregen, waar bij de aula tal van, mogelijkheden zal weten te benutten. De voorzitter van de Contactraad Uienexport bedroeg in maart 10.000.000 kg In de maand maart kregen de koel huizen gelegenheid hun uienvoorra- den op te ruimen. Ruim 10 miljoen kg werd geëxporteerd tegen prijzen, die varieerden van 12 cent in het begin van de maand tot 18 cent aan het eind van de maand. In de laatste week kwam echter een terugslag, als gevolg var* het op de Engelse markt komen van Egyptische uien. De prijs daalde toen tot beneden de 10 cent, om begin april weer enigszins op te lopen. Ruim 6 miljoen kg uien ging in aart naar Engeland, bijna 1% mil joen naar Frankrijk en ruim 1 mil joen kg naar België. De totale ver zending van dit seizoen bedroeg eind maart 127% miljoen kg. Christelijk Onderwijs, de heer J. P. Ventevogel, die ook namens de ver eniging voor Christelijk m.u.l.o. en Christelijk Kleuteronderwijs een feli citatie uitbracht, wees er op. dat de verenigingen nog meer nieuwe scho len op het programma hebben staan. Zo hoopt het Christelijk Kleuteron derwijs spoedig een „goede buur" van de Koningin Wilhelminaschool te worden. Vervolgens feliciteerden nog ds. F. S. Kloosterman, hervormd predikant te Vlissingen, de heer A. W. de Vries, hoofd van de openbare Jan Ligthart- school die de goede verstandhou ding memoreerde, die er gedurende de twee jaren, dat de beide scholen in één gebouw gehuisvest waren heers te de heer W. van Sabben, hoofd van de „oudste" de Prins Willem- school van de vier scholen van de vereniging (de heer Van Sabben bracht de gelukwensen van alle col lega's over) en de heer Holthuis. De laatste richtte nog woorden van dank tot zijn collega De Vries. Ten slotte sprak ds. De Groot een dank woord. Nadat hij de bijeenkomst met dankgebed had besloten, bestond gelegenheid tot het bezichtigen van het gebouw, dat bijzonder doelmatig is ingericht en waarin grote aandacht is geschonken aan kleur en licht. Advertentie Ik vind alleen maar die mannen aantrekkelijk die weten hoe het hoort, die schoon, fit en fris zijn en die er goed verzorgd uitzien, 's avonds nog net zo als -'s morgens. Ik bedoel man nen die zich scheren met water, zeep* en blauwe Gillette Elke man die zich met Gillette scheert, kent dat heerlijke schone, frisse gevoel, dat da gehele dag blijft. Haal ook meteen Uw pakje Gillette. 5 stuks 75 ct. - Gillette scheercrème is het beste! (Slot van pag li veroordeeld tot zeven en een haff jaar. Belangwekkend waren de medede gen van de president over de on- rnandeiingen in de vorige eeuw lint den tussen het rijk enerzijds en het pro vinciaal bestuur van Zeeland ander zijds over het gebruik van het ge bouw, waarbij het provinciaal bestuur zich bijzonder hardnekkig toonde en vele malen als overwinnaar uit de onderhandelingsstrijd kwant. De laat ste fase in deze strijd werd in 1934 beëindigd toen de provincie het ge bouw aanvankelijk gesticht als woonhuis door de regent Van de Per- re aan het rijk overdroeg voor één gulden. Mr. Van Empel sprak hierna woor den van dank tot dc minister, tot de architect, tot de rijksgebouwendienst, tot de aannemer Stegink en diens uitvoerder Dingemanse. In dit dank woord richtte hij nog in het bijzonder tot zijn ambtsvoorganger, mr. C. R. F. van Roggen, dié als „bouw-presi- dent" bijzonder veel voor restauratie en uitbreiding had gedaan. Tenslotte dankte hij bet personeel van recht bank en parket voor de wijze, waar op het tijdens de verbouwing had ge werkt en doorgewerkt. In dit ver band getuigde ae president van zijn bijzondere waardering voor de bu reelchef van de griffie, de heer A. H. Verbeek. De volgende spreker, de griffier mr. J. W. Muller, sloot zich Bij deze laatste woorden aan en waagde voorts van de grote vooruit- rg, die thans bil de huisvesting van griffie is bereikt. De minister Minister Samkalden, die als eerste het woord voerde na de leden van de rechterlijke macht, verklaarde dat de Staat het «iet gemakkelijk heeft als eigenaar van gerechtsgebouwen. In de dertiger jaren verhinderde de cri sis verbouwing of nieuwbouw, ver volgens kwam de oorlog met daarop de tijd, die aan de woningbouw de grootste prioriteit toekende. „En thans maken we weer een periode mee. waarin de gevolgen van overbc- steding zich doen gelden" verzuchtte de bewindsman. Hij was verheugd, dat niettemin Middelburg een fraai gerestaureerd feboUW bad gekregen. „Het legt ge- uigenis af van de eerbied onzer ge meenschap voor bet recht. Ik hoop, dat diegenen die in dit gebouw arbei den er een blijvende inspiratie in zul len vinden voor de verwezenlijking van hun hoge taak" zo besloot de mi nister. Namens het provinciaal bestuur werd het woord gevoerd door het lid van Ged. Staten, mr. A. J. van der Weel, die in dit nieuwe, moderne ge rechtsgebouw, opgetrokken achter een strakke gevel, een symbool zag voor het moderne recht, dat zich heeft aangepast bij deze gecompliceerde tijd. Op geestige wijze zinspeelde mr. Van der Weel op de scheiding der machten, die het een rechterlijk college verhindert op de stoelen van een heleldscollege te gaan zitten. „Daarom heeft net provinciaal be stuur de oude stoelen van de pro- Teraardebestelling H. M. Harinck jr. in Vlissingen Ouder grote belangstelling is don derdagmiddag op de algemene be graafplaats te Vlissingen het stoffe lijk overschot van de heer H. M. Ha rinck jr. ten grave gedragen. In leven was de overledene boekhouder-kassier van de fa. F. v. d. Velde jr. en van het Vlissingse kantoor van de Pro vinciale Zeeuwse Courant. Op weg van het sterfhuis naar de begraaf plaats ging de stoet langs het P.Z.C.- kantoor in de YValstraat, waar de vlag halfstok was geheseii. Voor het gebouw, waar tientallen leiieti van het administratieve, redactionele en technische personeel stonden opge steld, hield de stoet een ogenblik halt. Namens het personeel werd hier een krans aan de bloemstukken toege voegd. Bijzonder groot was de belangstel ling op de begraafplaats. Talrijke vrienden en bekenden uit het Vlis singse organisatie- en verenigingsle ven, uit kerkelijke kringen en ook uit het Vlissingse en Middelburgse bedrijf van de P.Z.C. brachten de overledene een laatste groet. Aan de groeve sprak als eerste de heer C. Harinck uit Amstelveen, een broer van de overledene, namens de familie. Hij wees er op, dat de thans overledene altijd een centrale fi guur was in de hechte, gesloten fa milieband. Steeds was hij de steun voor de gehele familie, vooral voor zijn ouders. Met nadruk wees deze spreker erop, dat de houding van zijft broer tijdens de lange maanden van diens ziekte een lichtend voorbeeld is geweest voor leder, die nog met hem in aanraking kwam. Daarna sprak Bert Harinck, zoon van de overledene: „De levensdraad, die U hebt neergelegd, nemen wij weer op". Namens de directie van de P.Z.C. sprak de heer F. van de-Velde jr., die er op wees, dat de heer Harinck meer dan dertig jaar zijn krachten aan het bedrijf gegeven heeft. „Voor ons is zijn heengaan een groot verlies", zo sprak dhr. Van de Velde, „niets was hem teveel en met hem te werken was zowel voor de directie als voor het personeel prettig". De heer S. Rijke- boer, chef van de Vlissingse adver tentie-afdeling was woordvoerder voor het personeel. „Hij was ons aller vriend en collega", aldus dé heer Rij- keboer, „en hij is steeds een steun geweest voor het gehele personeel". „Het mooiste werk in Gods Konink rijk, de kinderen te brengen tot Jezus Christus, heeft de heer Harinck zeer positief en met veel liefde gedaan", zo sprak de heer J. Jobse, als voor zitter van de vereniging van bijzon der lager onderwijs op gereformeer de grondslag. De heer Harinck heeft bijna tien jaar als bestuurslid zijn krachten gegeven aan deze vereni ging. Namens de christelijke bestu renbond, in het bijzonder namens de grafische bond en de beambtenbond, sprak de heer J. Lodder. „Samen werken met hem was niet moeilijk", aldus spreker, „omdat niets hem te veel was en omdat zijn adviezen wel doordacht waren en getuigden van een grote Innerlijke overtuiging". Nadat ds. P. Homburg, gerefor meerd predikant, die ook de rouw dienst in het sterfhuis leidde, nog woorden van troost tot de nabestaan den had gesproken, dankte tenslotte de heer C. Harinck allen voor het be toonde medeleven. Iers schip liep op de Westerschelde omhoog Ter hoogte van de Frederlkspolder op Belgisch grondgebied is donder dagmorgen in de Westerschelde het Ierse stoomschip „Irish Oak" aan de grond gelopen. Het schip, dat 5077 ton meet en dat van Dublin onder weg was naar Antwerpen, liep vast juist toen het water begon te vallen. Des middags bij vloed is het schip weer vlotgetrokken. Ongeluk bij aanleg weg naar veerhaven Breskens. Tijdens het werk aan de nieuwe weg naar de Veerhaven te Breskens is de ambtenaar van de Rijkswaterstaat, L. H., door een auto aangereden. H., die te Breskens woont, kwam te val len voor het achterwiel van een met asfalt geladen vrachtwagen, dat over een van zijn benen reed. Op ad vies van dokter J. E. v. d. Maas, die eerste hulp verleende, is H. naar het ziekenhuis te Oostburg vervoerd. Rode Kruis huldigde Bevelandse colonneleden In de deze week gehouden jaarver gadering van de afdeling Zuid-Beve- land oost van het Rode Kruis werd aan een viertal leden van de trans- portcolonne de oorkonde uitgereikt wegens 20-jarige trouwe dienst. De voorzitter, burgemeester J. C. W. Job- se van Rilland Bath speldde de heren I. Reijngoudt, J. G. Hamelink, J: A. Beubenzerg en M. J. Ie Clercq uit Hans weert het ereteken op de Dorst. De kringsecretaris, de heer A. D. Constandse te Middelburg, hield een hartelijke toespraak, waarbij in het I bijzonder de verdiensten van de heer I Reijngoudt werden geroemd. Wegens het bereiken van de 65-iarige leertijd heeft deze thans afscheid moeten ne men van de transportcolonne. Met zijn echtgenote, die vele jaren optrad als leidster van de helpsters, heeft de heer Reijngoudt met zeer veel liefde en toe wijding het Rode-Kruiswerk verricht. vlncie in dit gebouw niet in eigen dom aan hec rijk overgedragen, doch voor eigen gebruik teruggeno men Namens dc balie werd het woord ge voerd door de deken mr. C. M. Kegge, die o<a. woorden van dank sprak je- fens het gemeentebestuur van Mid- elburg voor de huisvesting in het stadhuis, verleend tijdens de ver bouwingsperiode, waarna tenslotte de arcnitect, ir. H. de Lussanet de la Sa- blonière een overzicht van de herstel en uitbreidingswerkzaamheden gaf. Hij bood daarbij aan de president en aan de oud-president een foto van het gebouw aan. Na deze plechtige zitting werden verversingen aangeboden en maakten de genodigden een rondgang door het gebouw. KUNST „De Fluwelen Handschoen** Middelburg, Schouwburg! Toneelgroep „St Taulus" „DE FLUWELEN HANDSCHOEN" is de titel van een uitgesproken rooms-katholiek probleemstuk, dat Rosemary Cassy situeerde in de staat New York. Een Amerikaans toneel stuk derhalve en een stuk, waarin de geestelijke vrijheid binnen de ka tholieke kerk in het geding wordt gebracht door middel van een to neelmatig zwakke intrige, maar met voor „insiders" wellicht een be langwekkende tendens. De handeling speelt zich af in een klooster, waar van de moeder-overste en een direc trice van een meisjesschool, gesteund door een bejaarde, levenswijze deken de strijd aanbinden tegen een bis schop. die ten dele uit materiële over wegingen een geziene en bekwame leraar wil ontslaan. Die leraar zou zich „schuldig" hebben gemaakt aan het beïnvloeden van zijn leerlingen met communistische of seml-commu- nistische ideeën en de bisschop eist zijn verwijdering, op instigatie van enige financieel invloedrijke lieden. Moeder-overste, directrice en de de ken zien deze handelwijze als on rechtvaardig en strijden „met de flu welen handschoen" dat wil zeg gen beleidvol en volgens een bepaal de erecode tegen deze gang van zaken. Daarnaast ontwikkelt zich dan nog een liefdesidylle tussen de leraar en de secretaresse van de moeder-overste; een idylle, die de auteur tevens aanwendde tot het ac centueren van tegenstellingen, zoals die ontstaan kunnen tussen „bekeer lingen" en „geboren" rooms-katho- lieken. Uit deze summiere aanduiding van de inhoud moge blijken, dat „De Flu welen Handschoen" nu niet bepaald een glashelder en eenvoudig toneel spel is; de probleemstelling wordt bovendien omkranst door vele zoet- moedige „terzijdes", waarin zacht aardig en vaak niet ter zake dienen de zelfspot wordt bedreven ten aan zien van bepaalde zuiver katholieke zaken. Voor „Insiders" misschien grappig; voor buitenstaanders alleen maar gewild grappig. Met een nei ging naar effectbejag. Rosemary Cassy creëerde voor dit stuk typen op het zwart-wit-thema, met slechts hier en daar een nuan cering. De r.-k. toneelgroep „St. Palus" te Middelburg heeft het aangedurfd dit gecompliceerde toneelspel op het repertoire te nemen en het is dit waagstuk, dat mede aanleiding werd tot een bespreking in deze kolom. Onder regie van L. Castenmiller (met Jan Lemalre Jr. als raamregis- seur) is een oprechte poging gedaan om de hier gestelde problematiek tot leven te brengen, maar bH de gister avond in de Middelburgse Schouwburg gegeven voorstelling is het bij een po ging gebleven. De probleemstelling viel uiteen in fragmenten; de talrijke mono- en dialogen, die de toeschou wer voorzichtig Inleiden in de materie werden geen fascinerende eenheid. En dat heeft „De Fluwelen Handschoen" broodnodig. Maar daar is ook meer, veel meer voor nodig dan amateur- tonelisten kunnen geven. In dit licht bezien hebben wij waar dering voor de prestatie van deze to neelgroep, die een in vele opzichten toch verdienstelijke opvoering gaf, waarbij vooral de grote rolvastheid bewondering verdiende. Daarnaast werd in enkele rollen uitgesproken spel te zien gegeven. Zo verraste mej. R. Jellema aoor haar ongedwongen frisse en zuivere typering van de jeug dige secretaresse en maaltte de heer L. van Hecke een kleine, rake creatie van de dekenfiguur. Mej. I. Loontjes speelde vlot en overtuigend de strijd bare zuster Monica, zoals mej. L. de Groot ook wist te overtuigen als de daarentegen ingetogen, deemoedige zuster Lucy. Het spel van mej. H. Jellema als de moeder-overste bleef helaas te vlak en te overdadig afgestemd op de vergees telijkte kant van deze figuur, die daar door te weinig menselijk werd en de handeling bovendien door een te traag tempo afremde. Hetgeen voor een deel op rekening van de regie komt. In de belde andere hoofdrollen bleven do he ren J. Wever (als de bisschop) en J. Sies (als de leraar) eveneens beneden het niveau, dat voor deze rollen on ontbeerlijk ls; aan een waarachtige karakterisering kwamen zij niet toe. In bijrollen traden verder nog op mej. M. Roovers en de heren F. Meijer en F. Jellema. Het decor (van F. Meijer) was uitermate smaakvol. „St. Paulus" heeft een ernstige en te waarderen poging gedaan tot het brengen van een inhoudsvol toneel werk en ai pogend zeer verdienstelijke prestaties geleverd, die een gang naar de Schouwburg wel rechtvaardigen. Vanavond is er wederom een voorstel ling. v. B. Ir. A. W. van der Plassche opent proeftuin te Haamstede De directeur-generaal van de land bouw, ir. A. W. van der Plassche, zal op 7 mei aanstaande in Haamstede de nieuwe proeftuin van de vereniging tot bevordering van het tulnbouwon- derwijs op Schouwen Duivcland offi cieel openen. De nieuwe proeftuin van deze vere niging komt in de plaats van de oude tuin, die tijdens de watersnoodramp van 1953 geheel is verwoest. De proef tuin ls gelegen aan de Oude Hoge- zoom te Haamstede. Na dc openings- Elechtigheid zal in hotel Bom te [aamstede een koffiemaaltijd ge bruikt worden. VANDAAG Middelburg Electro „Schurken gaan naar de hel", 7 en 9.15 uur, 18 Jaar. Schuttershof: Schooldag prot. chr. on derwijs, 10 uur. Vlissingen Alhambra: „De wildernis der samenleving", 7 en 9 uUr, 18 Jaar. Luxor: „Bloed ln de sneeuw", 8 uur, 14 Jaar, Britannia: Vlisslngsch Schouw- spel met „Klokslag negen", 8 uur. Goes Grand: „Bonjour Trlstesse", I uur, 18 jaar,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2