BANISH BANISH PÏIiOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer JUBILEUMVIERING „JULIANA" MET NATIONALE PIJPERSDAG WALCHEREN ZUID-BEVELAND WESTHOEK VAN SCHOUWEN WACHT DRUK SEIZOEN verdrijft roos MAX FACTOR'S VRIJD AO 25 APRIL 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. MASSALE TAPTOE IN MIDDELBURG Uitgebreid programma wordt in mei a.s. afgewerkt Het tamboer- en pijperkorps „Juliana" te Middelburg zal in mei a.s. in het middelpunt van de belangstelling staan. Het pittige en altijd fleur brengende korps zal namelijk zijn 25-jarig bestaan vieren met een pro gramma, waarin naast een drumfestival, een herdenkingsdienst, een re ceptie, concerten en marsen de nationale pijpersdag op Hemelvaartsdag ongetwijfeld het hoogtepunt is. Niet minder dan 25 Nederlandse korpsen komen die dag hun opwachting maken in de Zeeuwse hoofdstad, waar onder de bekendste, zoals „Advendo" uit Sneek, „Jubal" en „Jong Jubal" uit Dordrecht, „Excelsior" uit Amsterdam, de „Apeldoornse Pijpers", om er maar enkele te noemen. Ongeveer 2000 pijpers, tamboers en hoorn blazers, alsmede hun „supporters", zullen die dag Middelburg een fees telijke aanblik geven. De dag wordt geopend met een con cert van gewijde muziek in de Graanbeurs, door het grootste en oudste korps in Nederland, „Jubal". Om 10 uur zijn er kerkdiensten in de Nieuwe Kerk en de Noorderkerk, waar zullen voorgaan ds. P. F. Th. Aalders uit Middelburg en ds. P. Homburg uit Vlissingen. Organisten zijn de heren Jan J. van den Berg uit Delft en H. van Winkelhof uit Middelburg, terwijl muzikale mede werking wordt verleend door trom petters van „Onda". Om 11 uur is er dan een „grote picknick" op het terrein bij kasteel Westhove bij Oostkapelle. Er zijn daar diverse attraeties ingericht, terwijl muzikale bijdra gen worden verleend door de boe- renkapel van „Onda", de Mereco's uit Goes, „The Ricardo's" uit Mid delburg en „Juliana" zelf. Het 120 leden tellende Jeugdkorps van „Ju bal" brengt de patiëntjes van het sanatorium Zonneveld een muzi kaal bezoek. Verder zullen op Westhove de besturen van de deel nemende korpsen worden ontvan gen. Défilé Om 8 uur volgt in Middelburg het deflié van alle korpsen afzonderlijk. Dit défilé wordt afgenomen door het gemeentebestuur van Middelburg op het Molenwater vóór de muziektent. Hierna volgt een groot showpro gramma, waaraan meegewerkt wordt door „Jubal", „Harmonie" uit Schie dam, „Excelsior" uit Rotterdam, „Advendo" uit Sneek en „Beatrix" uit Hilversum, welk laatste korps zal optreden met een doedelzakafdeling. Om half zeven volgt het hoogtepunt van „Juliana's" jubileum, namelijk een taptoe door 1700 pijpers, tam boers en hoornblazers, gedirigeerd door de korpsleiding van de jubile rende vereniging. „Excelsior" uit Goes en „Juliana" strooien na afloop van dit gebeuren nog even „Confetti van lVi Volt". Zoals reeds bekend is, begint de Jubileumviering van „Juliana" op ko ninginnedag a.s. Eerst wordt meege werkt aan de reveille en aan de vlag- genparade. Hierna worden aan het korps 13 nieuwe trommels overge dragen, als resultaat van de grote verloting in 1957. Op de muziektent op de Markt zullen de oude trommels worden Ingenomen en de nieuwe na mens de burgerij worden aangebo den door burgemeester mr. Joh. de Widt. Vervolgens is er voor de Mid delburgse jeugd een groot drumfes tival: een fleurige optocht van alle kinderen met blikken bussen, zoals in het programma beschreven wordt. Ook de padvindersband, de signaal afdeling van „Achilles", „Juliana" en het Middelburgs Muziekkorps zullen ^eraan meewerken. Zaterdag 10 mei geeft „Juliana" In de feestelijk versierde Graan beurs een Jubileumconcert. Woens dag 14 mei, aan de vooravond van de nationale pijpersdag, komt „Ad- •"■ndo" uit Sneek als eerste korps aan in de hoofdstad. Het korps, prachtig geüniformeerd, zal een mars door de stad maken, waarna het in de Burgerzaal van het stad huis wordt ontvangen door B. en W. Hierna geeft „Advendo" een galaconcert op de Markt. Om streeks half negen arriveren „De Apeldoornse pijpers" en de „Jonge Apeldoornse pijpers", die met „Ju liana" voorop naar de Markt mar cheren. Op dinsdag 20 mei, de oprichtings datum, wordt in de Nieuwe Kerk een herdenkingsdienst gehouden, waarin ds. W. J. Koole, oud-lid van „Julia na" zal spreken. Muzikale medewer king verlenen de chr. muziekvereni ging „Onda" onder leiding van de heer J. C. F. Kramer, het Middel burgs Kamerkoor onder leiding van Bart Levnse en Jan Rijn, orgel. Zaterdag 24 mei is er een receptie in café-restaurant „Wöhler", waarna de feestvreugde in mei besloten wordt met „Jubileumklanken in vergeten straten", een mars door de smalste straatjes van Middelburg. Tjoba werd door Vios royaal geklopt (3—8) Zeeuwse korfbalcompetitie In de uitslagen van de Zeeuwse Korfbalbond vielen in het afgelopen weekeinde enkele grote verrassingen te noteren. Tjoba I, dat gezien de prestaties in de vorige twee wedstrij den sterk favoriet was tegen Vios I kreeg met niet minder dan 83 de kous op de kop. Van deze misstap Erofiteerde Elto, dat Scampolo i ansloos klopte (81) dankbaar. Het kwam nu alleen aan de leiding mét twee punten voorsprong. Togo I herstelde zich keurig en nam tegen Animo I de volle winst mee naar huis (38). De stand aan de kop is nu: Elto I 3-6, Togo I 3-4, Tjoba I 3-4. De volledige uitslagen luiden: le kl.: Vios I—Tjoba I 8—3, Elto I Scampolo I 81, Animo ITogo I 2e' kl. A: Vopo I—Swift III 3—4, Vitesse IZuidwesters I 54, Tjoba II—BKC 5—2. 2e kl. B: Zeelandia IOlympia I 40, Togo IIDe Poel 41. 3e kl. A: Vedo I—Top II 3—3. 3e kl. B: Blauw WitZeelandia II 11—3, WKV—Elto II 1—3, Luctor II Voto 4—3. 3e kl. C: Olympia IIVZOD II 4—3, DOS '55—SSS 3—7. 3e kl. D: Atlas—AKC 6—3, BKC nZuidzande 110. Aspiranten afd. A: VitesseZuid westers a 22, Animo aSwift a 2—7. Afd. B: Vopo—Swift Snel 0—0, Animo bAnimo c 70. Afd. C: ViosTjoba a 50, Togo aLuctor a 16. Afd. D: DOS '55—Swift Lenig, 22, Animo dNoad 09. Afd. E: AtlasSwift Rap 30. Afd. F: Elto bScampolo b 11. Pupillen: ZuidwestersAnimo I 5—1. Groene Kruis te Krabbendijke bestond vijftig jaar Da vereniging „Het Groene Kruis" te Krabbendijke hield onder leiding van dhr. H. Don haar 50ste algem. le denvergadering in de zaal „Verburg". Het verslag van de penningmeester, de heer J. J. van Kervinck. gaf de volgende cijfers te zien. Rekening l&oT: Aan ontvangsten en uitgaven: badhuis 3979,38, ziekenhuisverple- £mg 15.994,51, t.b.c.-bestrijding 2751,03, wijkverpleging 10.105,16, Groene Kruis 21.554,44. .Begroting 1958: badhuis 4000, «ekenhuisverpleging 16.000,t.b. e^-bestrijding 2900,wijkverple- '"pg 9200,Groene Kruis T 12.006,39. Uit het jaarverslag van de secreta ris bleek, dat de vereniging in 1957 50 jaar bestond. Uit het fonds buiten landse giften heeft de vereniging 10.000,ontvangen. De vereniging, telt thans 859 leden. In 1957 werden in het badhuis 14091 douchebaden ge nomen. Aan contributies werd een be drag van 4784,60 geïnd. De gehele bevolking is lid van de vereniging. Vervolgens sprak de heer A. de Lange uit Goes, namens de Provin ciale Vereniging. Hij feliciteerde de vereniging met het 50-jarig bestaan, en schetste wat er in die jnren verbe terd is op het gebied van de medische verzorging. Hierna richtte hij het woord tot de heer H. A. Fontcyne die als bode de vereniging 25 jaar heeft gediend. De heer De Lange reikte Rem de zilveren eremedaille van het „Groene Kruis" uit. De voorzitter H. Don sprak namens bestuur en leden de heer Fonteyne toe en overhandigde hem een fraai polshorloge, terwijl mevr. Fonteyne een doos lepeltjes met het embleem van het „Groene Kruis" en een bloemstuk ontving. In de vacature L. J. v. Langevelde werd tot bestuurslid gekozen de heer M. Griep, terwijl de heden H. Don. S. J. de Kok en J. J. van Kervinck werden herkozen. Het verzoek van het bestuur tot machtiging, om zo nodig de werk- commissie bejaardenzorg op te hef fen, werd door de vergadering ver leend. VLISSINGEN Gevonden voorwerpen In het tijdvak van 16 tot en met 23 april 1958 zijn de navolgende voor werpen als gevonden op het politie bureau te Vlissingen aangegeven: enige dames- en herenrijwielèn; enige autopeds; enige portemonnaies (met en zonder inhoud); damesglacé; foto; Tiroler hoedje: bruin kinderschoentje welpenpet; enige broches; enige huis-, fiets- en rolschaatssleuteis, armband; snoer kralen; enige wanten; das; schooletui; een paar suède schoenen; badhanddoek; heren polshorloge; vul pen; een duimstok; bankbiljet; mo tor bril. ZOUTELANDE Uitvoering Duinzangertjes Hot chr. kinderkoor „De Duinzan- gei*jes" uit Zoutelande geven op za terdag 26 april a.s. onder leiding van de heer J. Hekhuis in zaal Midden dorp een uitvoering. Het programma vermeldt, behalve een aantal zang nummertjes en voordrachten ook het zangstuk „Maartse Buien". Burgerlijke stand f Advertentie) GRATIS LIPPENSTIFTEN in MIDDELBURG (Zie pagina 13) Scheepvaartberichten vlissingen aangekomen op 23 april: La Paloma van Rochester; Lotus van Lon den; Delfborg van Kamperland; Maas van zee; Catharlna W van Portsmouth, 24 april: Zeevaart van Hansweert. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 23 april: Lekkerkerk van Bremen; Egbert-S van Londen-Gent; Kieldrecht van Duinkerken; Leuvehaven van Calais; Tuko van Dieppe-Hansweert: Despatch van zee-Hansweert; Antje van zee-Gent; 24 april: Aardenburgh van Rotterdam: Jurgen de Vries van Londen; Deo-Duce van Amsterdam: Willem van zee-Hans- weert; Waterland van Rotterdam-Vllssin- gen rede; Astra van Londen; Beja van Londen. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 23 aprli: Wilca naar Goole; Anne- Christlne naar Rotterdam; Elda naar Lon den. Zonnekerk naar Rotterdam; Wester- eems naar zee-Gent; Hunter naar Bres- kens-Terneuzen; Geert-Bodewes naar Dunkirk; Twente naar Palnacky; Marie- Christine naar Purinerend-Hansweert; Donata naar Londen-Terneuzen; Rlo naar Londen; Helloo naar Londen; 24 april: Carmen naar Rotterdam; Heron naar West-Point; Zephyr naar Methll; Water land naar Santos-Vllsslngen rede. Marktberichten VISMIJN VEERE Exportgarnalen 401 kg 174—211; han delsgarnalen 82 kg 176; schar 267 kg 18— 29; bot 320 kg 16—23; tong 82 117—2921 rog 125 kg 32—39; wijting 5 kg 40. VLISSINGEN. Bevallen: P. E. van Nieuwland—Rade maker, z.; J. M. Nooijens—Karelse, d.; M. de Kraker—Koch, z.; J. M. w. Heijse— Van Schagen, z.; P. C. van den Hoek— Van Luijk, z.: H. G. Meerman—Plas. z.; M. J. Baeten—Jinkes, z.; A. Kunnen— Vos, z. en d.: P. WitteGrootveld, z.; J. S. J. de Meulmeester—Crinsé, z.; M. W. de Zwart—Warren, z.; J. E. Bertijn— Ovaa, z.; J. de Leeuw—Stroo, z.; L. P Michels—Heijnsdijk, d.; C. W. van der Werf—Van Haaften, d.( M. Tissink—Min- naard, z.; J. W. Hessing—Gunst, 2 d.; J. H. Rodermond—Van der Leek, z.; M. A. van Est—Huizing, d. Ondertrouwd: J. Walrave, 25 J. en T. Hamelink, 22 J.^F. K. Schipper, 23 J. en H. M. Th. Helrnich; A. Huibregtse, 26 j en E. H. Braat, 21 F. P. de Smit, 26 J. en M. L. Theune, 22 j. Ondertrouwd: J. C. Kloeg, 60 j. en H. J. Willems, 54 J.; J. C. van der Burgh, 68 j. en M. Snikkers, 68 j.; P. Slnke, 23 J. en S. E. Ekkebus, 20 J. Overleden: J. van de Ketterij, 91 J., wed. v. B. Meerman; G. Sturm, 46 j., echt. van G. Schroevers; A. Groenen- berg, 74 J., echlg. van W. Minderhouu; H. M. Harlnck, 49 J., echt. v. P. Hamelink; R. Oreel, 80 j., wedn. v. N. Jasperse; J. J. Groen, 63 j., echtg. v. H. C. Verheij- den. Eindles chr. landbouwschool 1HE1NKENSZAND Advertentie te 's-Heer Arendskerke In aanwezigheid van het schoolbe stuur, de commissie van toezicht en de ouders van de leerlingen werd donder dagmiddag in het Verenigingsgebouw te 7s Heer Arendskerke de eindles ge houden van de Christelijke Lagere Landbouwschool. Hierbij werd aan veertien geslaagden het diploma uit gereikt, hetgeen geschiedde door de voorzitter van de commissie van toe zicht, het lid van Gedeputeerde Staten, de heer C. Philipse. Voordat het noofd der school, de heer H. W. Ellenkamp en de rijkscon sulent voor het lager landbouwonder wijs, ir. J. Versteeg te Goes, de leer lingen voor de laatste maal onder vroegen, had de voorzitter van de school, de heer A. J. de Jager te 's H. Arendskerke, een kort begroetings woord gesproken. Na de eindles, werd het woord verleend aan de heer Phi lipse, die de jongehs feliciteerde met het bereikte resultaat. Nadat hij nog op het belang van verdere studie had gewezen, reikte hij de diploma's uit. De vice-voorzitter van de C.B.T.B., de heer P. Ton te Grijpskerke, bracht eveneens zijn gelukwensen over. Hij bood de beste leerling, P. J. Katsman te Wolfaartsdiïk een boek aan. De heer D. Moerdijk, die namens de N.C.L.B. de jongens feliciteerde met het behalen van het diploma, overhan digde de tweede leerling op de lijst van geslaagden. I. C. Goeman te 's H. Abtskerke, een boek. Voorts spraken nog de heren J. de Jager te Kapelle, voorzitter van de C.B.T.B. Zuid-Beve land, G. M. de Schipper, gemeente secretaris van 's Heeer Abtskerke, en ir. J. Versteeg. Laatstgenoemde bracht met name hulde aan het hoofd der school, de heer H. W. Ellenkamp, die hij dankte voor het vele en vrucht bare werk, dat deze heeft verricht. Namens de ouders spraken tenslotte de heren Van Schaik uit Kortgene en De Vos uit 's Heer Arendskerke een dankwoord. De geslaagden waren: D. Eggeboom, Wolraartsdijk; I. C. Goe man, 's Heer Abtskerke; P. J. Kats man, Wolf aartsdijk; M. Klaassen, Kats; W. J. de Kok, 's Heer Arends kerke; D. Louwerse, Lewedorp; M. J. Meulbroek, 's Heer Arendskerke: J. Minnaard en C. Polderman, 's Heer Abtskerke; L. Zandee, Kamperland; P. C. van Schaik, Kortgene; J. A. Schrijver, 's Heer Arendskerke; B. J. Verburg, Kortgene; A. de Vos, 's H. Arendskerke. Afgewezen geen. WOLPHAARTSDIJK Raad komt bijeen De gemeenteraad van Wolf aartsdijk vergadert dinsdagmorgen 29 april a.s. In deze vergadering zal een subsidie verzoek over 1957 door de Stichting Gezinszorg Goes en omstreken wor den behandeld. Voorts prijkt op de agenda een voorstel tot intrekking van het besluit tot aankoop van grond voor de bouw van vier woning wetwoningen te Oud-Sabbinge. Dc vergadering begint om half tien. Advertentie GRATIS LIPPENSTIFTEN in GOES (Zie pagina 13) V.V.V. BURGH-HAAMSTEDE Bunkers zullen worden opgeruimd Binnen niet al te lange tijd ver wacht het bestuur van de V.V.V. Burgh-Haamstede dat de resten van Duitse bunkers op het strand van Westenschouwen opgeruimd zullen worden. Jlir. R. J. H. Q. Röell deelde dit mede tijdens de algemene jaarver gadering, die donderdag in hotel Bom te Haamstede werd gehouden. Aanvankelijk was het de bedoe ling, dat deze winter de werklozen van het eiland via de Dienst Aan vullende Werken ingeschakeld zou den werden bij het opruimen van de resten van de grote betonmuur op het strand te Westensehouwen en het verwijderen van bunkers in de dui nen. In de sector van de landbouw stijgt momenteel echter de vraag naar arbeidskrachten weer; daarom verwacht men niet. dat nog dit voor jaar wordt begonnen. Burgemeester Röell deelde echter mede, dat thans de rijkswaterstaat zich voor het verwijderen van de bunkers interesseert, in verband met de oeverbeveillging van de Schouw- se kust. ijde rondvraag bleek, dat de toe ristische belangstelling voor de West hoek in 1958 weer zeer groot is. Voor het hoogseizoen is ale ruimte reeds bezet. Alleen in het voor- en nasei zoen zijn nog huisjes beschikbaar. V.V.V. Burgh-Haamstede heeft voor het aanstaande seizoen reeds een evenementenlijet gereed, waaruit blilkt, dat in juli en augustus vrij wel iedere avond iets wordt georga niseerd voor de vakantiegangers. De rekening over 1057 werd vastgesteld en goedgekeurd. Bij de bestuursver kiezing werd de voorzitter herkozen. In de vacature van de heer A. van Zuyen werd benoemd de heer H. Ly- serï uit Burgh.,De statuten en het huishoudelijk reglement van de ver eniging werden vastgesteld. Na de koninklijke goedkeuring zal het hui dige bestuur aftreden en zal een nieuw bestuur worden gekozen. De contributie werd met honderd pro cent verhoogd. Verhuurders van meer dan drie zomerhuisjes zullen nu 20 moeten betalen. Zij die minder dan drie huisjes verhuren, betalen dit jaar 10,Het bestuur zal onder zoeken of bij de ingang van de do- maniale bossen ook automaten ge plaatst kunnen worden voor het ver strekken van toegangskaarten. Nog te vaak wordt in de bossen en dui nen gewandeld zonder toegangs kaart. Tenslotte werd medegedeeld, dat van de zijde van het P.T.T.-dis- trict Breda afwijzend is beschikt op het verzoek voor het plaatsen van een publieke telefooncel op kosten van de gemeente Haamstede. Men zal thans naar een andere bevredi gende oplossing zoeken. Uitvoering meisjeskoren In het verenigingsgebouw Marana- tha te Heinkenszand gaven het meis jeskoor „De Nachtegaaltjes" eh het kinderkoor „De Madeliefjes" een zanguitvoering onder leiding van mej. P. J. Meulblok. De leden van de koren voerden ook enkele toneelstukjes op. Muzikanten en schutters bezochten de Expo De muziekvereniging „Euterpe" en de schuttersvereniging „Soranus" uit Heinkenszand hebben een bezoek ge bracht aan de wereldtentoonstelling te Brussel. „Euterpe" heeft op de Expo een concert gegeven; terwijl de schutters een wedstrijd aanbonden met Belgische schutters, waarbij „Soranus" de overwinning behaalde. Uitvoering „Euterpe" De muziekvereniging „Euterpe" te Heinkenszand gaf in zaal Hoondert haar jaarlijkse uitvoering onder lei ding van de directeur, de heer H. den Toonder. Op deze avond, die door de voorzitter, de heer H. P. van Maanen, werd geopend, werd het nieuwe vaan del van ae vereniging gepresenteerd. Nadat „Euterpe" een zestal nummers had uitgevoerd, voerde de toneelver eniging „Kunst naar Kracht" het to neelstuk „Achter de wolken schijnt toch de zon" op. Bevestiging ds. N. H. Heiner In de gereformeerde kerk te Hein kenszand zal zondag aanstaande de kandidaat N. H. Heiner uit Ter Aar in de morgendienst worden bevestigd door zijn vader, ds. P. Heiner uit Ter Aar. 's Middags zal de intrede-dienst worden gehouden. Collecte De paascollecte heeft in de Neder lands hervormde kerk te Heinkens zand 263,50 opgebracht. ■s-HEERENHOEK Modeshow. In de jeugdhoeve te 's-Heerenhoek hielden enige Goese zakenlieden een modeshow. Op de eerste modeshow, die te 's-Heerenhoek gehouden is, werden niet alleen verscheidene da mestoiletten en herenkostuums ge toond, maar ook een collectie schoei sel en parfumerieën. In de pauze werd aan de dames een consumptie aangeboden; terwijl de organisatoren zeven waardebonnen van 10 ter be schikking stelden. Feestavond Middenstandsvereniging. In het café van HoornickSpeller te 's-Heerenhoek, hield de midden standsvereniging haar jaarlijkse feestavond. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer H. Verhoe ven, hield de geestelijke kernleider van de Katholieke Middenstands bond een causerie over het midden standsgezin in de hedendaagse tijd. Na de pauze voerde de toneelclub van de r.-k. jongere boeren „Jong leven op Morgenrood" op. Dit blijspel werd door deze toneelclub goed ver tolkt en het viel zeer in de smaak bij de aanwezigen. KRUININGEN Contactmiddag Landbouwhuishoudschool Woensdag was er in de Landbouw huishoudschool te Krulnlngen een contactmiddag voor de leerlingen van de assistentenklas en de dames waar deze leerlingen enige tijd in de huis houding hebben geholpen. Op deze bij eenkomst verscheen het college van B. en W. om bij monde van burge meester A. Schipper een drietal prij zen uit te reiken voor de beste ver slagen van de raadsvergadering, die deze leerlingen onlangs nebben bijge woond. Met een dikwijls opmerkelijke originaliteit en geestigheid, hadden de meisjes hun indrukken op papier ge zet en daarbij de tekst van hun ver halen verlucht met fraaie tekeningen. Was het een fout of was het met op zet toen een van hen schreef: „Toen tikte de voorzitter met de voorha mer...?" De prijzen werden toegekend aan 1 Corry Domlnlcus te Wemeldlnge, 2 Janny de Waard te Krabbendijke en 3 Paulien Dek te Krulngen. HANSWEERT De postduivenhoudersvereniging „De Blauwe Doffer" te Hansweert hield haar eerste wedvlucht van dit seizoen vanuit Moescroen (België) een af stand van 97 killometer. Ingekorfd waren 158 duiven. De uitslag was: van Eijkeren; 2, 7, 13, 15, 37 G. Flips; 3, 12 P. Westdijk; 4. 35 A. Martiin; 5, 18, 19, 28, 38 A. de Leeuw 6 H. Vermue; 8 J. de Keijzer; 9, 26, A. van Ertsvelde; 10, 31 F. van de Kreeke; 11, 32 P. van Eijkeren; 14, 21, 22, 25, 30 J. P. Tiieenaart; 16, 17 D. J. van Ertsvelde; 20, 24, 29 Gebr. Smallegange; 23, 27 L. Schrier; 33, 40 Ed. Mollet; 34 M. Poortvliet; 39 de Klerk. NIEUWE WETENSCHAPPELIJKE FORMULE REKENT AF MET ROOS EN H00FDJEUKI Roos? Hoofdjeuk? Voor u geen probleem meerl Banish verdrijft béfde - snel en voorgoed. Wèg, die hinderlijke schilfertjes! Banish reinigt en verkwikt de hoofdhuid maakt de poriën vrij - geeft uw haar levenskrachtige soepelheid. Banish irriteert de huid niet BANISH had succes in 97.3*1* van ernstige proef- gevallen. anti-roos preparaat van max Factor Hollywood Imp. M&rfac N.V., Huddestr. 5. A'dara 862. Arend slaakte een zucht van verlichting toen hij weer „vaste grond" on der de voeten voelde. De gehele reddingsmanoeuvre had nog geen drie minuten geduurd, maar ónze piloot vertelde Shor Nun, dat hij voorlopig geen behoefte ge voelde voor een herhalings oefening! Zijn begolcidei grijnsde cn sloeg kwasic-bo schaamd de ogen neer. „He* spijt me geweldig, Storm" zei hij verontschuldigend „Ik was werkelijk vergeten ie de werking van het rcac tieplstool uit te leggen Maar je hebt nu gezien noe je het in geval van nood gebruiken moet". Het inwendige van de schotel beneden de stuur- knuppel, was er met de ontploffing nog vrij goed afgekomen. De grote bagageruimte had de meesteaverij opgelopen en ongelukkigerwijs stond daar iuist de Horzel. Arend maakte zich dan ook geen illuhies, toen hij zag hoe zijn Vliegende Driehoek er bij lag. Het toestel was door een der verbogen binten getroffen, waar- doof het rechter draagvlak en het landingsge stel volkomen vernield waren. Maar Shor. Nun stelde zijn vriend van de aarde gerust. „Maak je geen zorgen. Storm. Onze technici zullen je vliegtuig weer prima in orde brengen, voordat je naar je eigen planeet terugkeert". Programma classicale kerkdag in Kloetinge Dc classis Goes van de Nederlands Hervormde Kerk heeft thans het programma vastgesteld voor de op tweede pinksterdag te Kloetinge te houden kerkdag. De dag vangt om 10.15 uur aan met een wijdingsdienst in de Ned. herv. kerk van Kloetinge, waarin ds. G. van Schuppen te Kort gene zal voorgaan met als thema:" „God met ons". Het kerkkoor van Kloetinge zal zijn medewerking ver lenen aan deze dienst. Van 11 tot 11.30 uur is er samenzang in de kerk, waarna de deelnemers aan de kerk dag een half uur de tijd hebben om naar het terrein te wandelen. Bij slecht weer zal de kerkdag binnen Worden gehouden. Nadat ds. P. Kloosterman van Kloetinge een wel komstwoord zal hebben gesproken, krijgt men tot 1 uur de gelegenheid de maaltijd te gebruiken. 's Middags wordt eerst gelegenheid gegeven de tentoonstellingsstands te bezichtigen, wa_arna ds. H. M. Stra- ting een toespraak zal houden over het onderwerp: „God met ons..." Wij in Zeeland". Vervolgens zal groepsgewijze over het gesprokene worden gediscussieerd. Voorts ver meldt de middagbijeenkomst om 16.15 uur de opvoering van het leke- spel „Des Heilands Tuin" van M. Nij- hoff, dat wordt gebracht door de le- kespelgroep uit Goes onder leiding van wika D. E. Hiensch. Ds. F. Don zal de sluitingsliturgie verrichten. Voor de jeugd is er een speciaal pro gramma samengesteld. HOEDEKENSKERKE Raad vergadert De raad van Hoedekenskerke komt maandagavond 28 april a.s. in ver gadering bijeen. Op de agenda staat o.m. een voorstel om medewerking te verlenen bij de aanschaf van groot materiaal ten behoeve van de r.-k. kleuterschool te Kwadendamme en een voorstel betreffende enkele grond- transacties in het uitbreidingsplan „Vreeland". Na afloop van deze raadsvergadering, die om half acht begint, zal een vergadering van de woonruimtecommissie worden gehou den. OVEZANDE De sociëteit „Spes Nostra" te Ovezan- de hield een concours op de liggende wip waaraan door 48 schutters werd deelgenomen. De uitslag was als volgt: hoogvogel, P. Koens, Soranus, Heinkenszand; le klep, P. Schreurs, Zeelandia, Ovezande; 2e klep, H. Koens, Spes Nostra, Ovezande; 3e klep, A. de Jonge, Willem Teil, Ove zande; le zij vogel, J. de Baar, idem; 2e zijvogel, F. Menheere, Zeelandia, Ovezande. Overige prijswinnaars: P. Remijn, Eengezindheid, 's Heerenhoek; P. Schreurs, Zeelandia, Ovezande; J. v. Doorn, Zorgvliet, Ellewoutsdijk; A. Schouwenaar, Batavieren, Goes. KAMPERLAND Teraardebestelling C. Leenpoel. Woensdagmiddag werd onder zeer grote belangstelling het stoffelijk overschot van de heer C. Leenpoel, die tengevolge van een motorongeluk om het leven is gekomen, door zijn collega's muzikanten van „Ons Ge noegen' Waar de overledene een aan tal jaren lid van was, ten grave ge dragen. Vele kransen dekten de baar. Aan de geopende groeve wer^ het woord gevoerd door ds. Postma. Na mens de muziekvereniging sprak de heer S. J. van Langeraad. Nagekomen advertentie- Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje CORNELIS FRANK p. C. KIEVIT M. KIEVIT-MINDlOUD René Britz street 19 Nelspruit Zuld-Afrika 14 april 1958

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15