Kwestie met zomeravondvoetbal in Goes reeds opgelost DK BOEkttM MET KATAPULT ONDER VALSE NAAM IN VERBODEN DUINEN ONTWIKKELING VAN DE VLAS INDUSTRIE IN ONS LAND uit de ETHER DONDERDAG 24 APRIL 1958 PROVINCIALE ZEEÜWSE COURANT 8 GEMEENTERAAD GOES Burgemeester wees geleverde kritiek van de hand De tien zomeravondvoetbalverenigingen In Goes zullen ondanks het feit, dat zij niet meer over een eigen terrein beschikken deze zomer tocli gewoon hun competitiewedstrijden kunnen spelen. Er is namelijk overeenstemming bereikt, hetgeen resulteerde in het beschikbaar stellen door de gemeente van het grote sportveld ten behoeve van 't zomeravond voetbal. Burgemeester mr. W. C. ten Kate deed deze mededeling naar aan leiding van een vraag van de heer Ph. Haverhoek (p.v.d.a.) tijdens de woensdagavond gehouden raadsvergadering. De voorzitter wees de kri tiek, die door de voorzitter van de spoorwegsportvereniging „De Combi natie" op het Goese gemeentebestuur is geleverd, met klem van de hand. Hij ging voorts de gehele gang van zaken gedurende de laatste anderhalf jaar nog eens na, waarbij hij tot de conclusie kwam, dat het gemeente bestuur geenszins „onelegant" heeft gehandeld, zoals „De Combinatie" had doen voorkomen. „Het is een onverkwikkelijks zaak", aldus mr. Ten Kate, die er voorts op wees, dat het sportterrein voor de zomeravondvoetballers, gelegen aan de Willem Barentszstraat, al enige tijd ongeschikt was als voetbalveld. Op een vraag van de heer E. N. C. van Riessen (v.v.d.) deelde hij mede, dat het terrein thans gedraineerd en geëgaliseerd wordt en als speel plaats voor de jeugd zal worden be stemd. Er werden deze avond nog meer aportaangelegenheden behandeld, want aan de orde kwam ook een voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor het dienstjaar 1958 In verband met vernieuwing van de vloer in het gymnastieklokaal aan de Boudewijn de Wittestraat. Voor het leggen van een nieuwe hou ten vloer was een bedrag geraamd van 4.500. De heer J. Laport (R.r.) zag evenwel liever een vloer van kurklinoleum dan van hout, omdat deze z.i. veel beter zijn en langer mee gaan. De heer G. W. Vervest (k.v.p.) was het hier volkomen mee eens. Juist nu men moderne gymnastiek op blote voeten pleegt te doen, is een dergelijke vloer een pracht oplossing, aldus spreker. Wel zal een kurklinoleumvloer een grote re uitgaaf vergen, doch dat is het alleszins -waard, zo verklaarden verscheidene raadsleden. Besloten werd, dat B. en W. een en ander nog eens nader zullen bezien en In een volgende raadsvergadering met een nieuw voorstel zullen ko men. Het voorstel tot verlenen van een subsidie van 27.000 aan de Gerefor meerde Kerk te Goes voor de bouw van de Oostkerlc aan de Bergweg, ontlokte enige discussie. Krachtens 't rapport van de commissie Sassen uit de Tweede Kamer, zullen de na 1 Januari 1956 gebouwde kerken 25 subsidie ontvangen, doch de tweede geref kerk te Goes werd eind 1955 gebouwd en valt dus buiten deze regeling. De gemeente had reeds (Advertentie) Van Nelle bestellen I Van en ooct Keizerin Theodora van Byzantium Paul I. Wellman tekent in zijn boek „Theodora, keizerin van Byzantium" (uitgave Cultuurserie, Zuidholl. Uit- gevers Mij. Den Haag) een beeld van et zevende-eeuwse Byzantium, dat onder zou gaan. Die ondergang werd bepaald door zedelijke verwording, corruptie en door diepe ellende onder het eenvoudige volk. Uit dit verdorven milieu komt ccn straatmeisje (ThcO' dora) omhoog dat uiteindelijke keize rin van Byzantium wordt en dat zich overgeeft, aan velerlei verdorvenhe den op het gebied van tirannie wreedheid. Wellman moet heel wat detailstudie gemaakt hebben, om zijn uitvoerige historische roman zo levensecht te kunnen schrijven als hij heeft gedaan. Het boek is vlot geschreven en of schoon het veel kwaad van keizerin Theodora vermeldt, ontkomt men niet aan de indruk, dat Wellman ook door enkele goede en dappere eigenschap pen, welke Theodora bezat haar toch wil zien als een vrouw van historische betekenis. Zes wereldgodsdiensten Over de grote wereldgodsdiensten zijn welhaast een ontelbaar aantal boeken geschreven. Wanneer men grondig wil kennis nemen van die godsdiensten dan zou men gehele bi bliotheken moeten doorworstelen. Voor wie dat niet wil doen, bestaan er ook andere mogelijkheden om eni germate op de hoogte te raken van wat de grote wereldgodsdiensten le ren. Een van die mogelijkheden is het lezen van het 216 pagina's tellende boekje, dat L. Aletrino schreef over „Zes wereldgodsdiensten" en daarbij niet het christendom, want dat mocht hu bij zijn Nederlandse lezers beter bekend veronderstellen. Het loffelijke in Aletrino's boekje is, dat hij de godsdiensten beschrijft zonder partij te kiezen. Hij geeft iets van hun theorie, iets van het gods dienstig denkleven en iets van de praktijk, zonder een oordeel te geven. Want het doel van het boekje is alleen maar kennis te verspreiden om de „andersdenkende" medemens in een wereld, die zozeer snakt naar vrede en naar bevrijding uit de benauwenis. Het boekje verscheen bij de N.V. Scheltema en Holkema te Amsterdam. eerder een principebesluit genomen tot het verlenen van een subsidie, die thans door B. en W. naar aanleiding van een verzoek van de kerkeraad der geref kerk op 10 van de bouwkosten van 270.000 was ge steld. De heer J. S. Visscher (p.v.d.a.) kon zich wel met het voorstel verenigen, doch hij bestreed de opmerking van B. en W., dat hieraan geen consequenties Voor de toekomst zouden zijn verbon den. Het rapport is nog niet tot wet verheven en als het er nim mer zal komen, dan zijn er wel degelijk consequenties voor de ge meente, zo betoogde hij. De tien procent subsidie op zichzelf vond spreker geenszins te hoog, maar als het besluit van de raad wèl gevolgen zou hebben, dan is het toch te veel, gezien de financiële toestand van de gemeente. Nadat de heer R. Zuidema (a.r.) en wethouder J. J. van Melle hun mening over dit voorstel hadden ge geven, waarbij, er op gewezen werd, dat het zo'n vaart niet zal lopen met eventuele consequenties voor de gemeente, werd het voorstel zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Besloten werd tot aankoop van de woningen Rozemarijnstraat 4, 28 en 30 voor resp. 2.500 en 7.600. Voor de som van 245.672 werd een per ceel grond van ruim 1% ha ver kocht gelegen aan de Burgemeester van Dusseldorpstraat-Bergweg, voor de bouw van een nieuw openbaar lyceum. Met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten werd een geld- lèning aangegaan van 158.000, die aangewend zal worden voor de fi nanciering van de 72 en 52 woning wetwoningen in plan West te Goes. In verban dmet de ontsluiting van Plan Valckeslot ging de raad ak koord met een voorstel van B. en W. tot het ruilen van enkele eigendom men. De politieverordening te Goes werd in die zin gewijzigd, dat men thans bepalingen heeft tegen klach ten en plagerijen, welke bewoners van woningen in hoogbouw elkaar aandoen. Besloten werd, dat de win kels op 30 mei a.s. ter gelegenheid van de wielerwedstrijd „Olympia- toer" tot 10.00 uur geopend mogen zijn. Voorts werden o.m. vastgesteld de voorschotten voor het lager en het kleuteronderwijs in Goes voor 1958. Aan de heer E. M. de Groene werd eervol ontslag verleend als on derwijzer aan de Jan Ligthartschool Tot onderwijzeres aan de H. v. d. Veenschool werd benoemd mej. V. G. van Leverink te Middelburg. De namen met Wit, With of Witte geven de bewoners van Goes nogal eens aanleiding tot vergissingen. B. en W. brachten om deze reden een voorstel ter tafel, waarin zij voor stelden de naam Boudewijn de Witte straat om te zetten in Dam. De heer Haverhoek merkte op niet erg aan namen te hechten, maar het toch wél jammer te vinden dat juist de naam van zo een verdienstelijk man als Boudewijn de Witte moest ver dwijnen. Dit was overigens geen re den voor hem, zijn stem aan het voorstel te onthouden. Over het voor stel tot het verstrekken van een hy- gothécaire geldlening aan de C.V. anbella Corsetindustrie te Goes voor de stichting van een nieuw fabrieks gebouw, verklaarde de voorzitter naar aanleiding van vragen door de financiële commissie, dat er mis schien wél mogelijkheden zijn voor dit bedrijf om het geld bij een bank op te nemen. Het motief om deze industrie voor Goes te behouden, heeft evenwel de doorslag gegeven. Wanneer de gemeente een lening verstrekt, is het zeker, dat het be drijf in Goes gevestigd blijft. De heer Visscher was het hiermee ech ter niet helemaal eens. „Als er langs de gewone weg geld te krijgen is, waarom klopt men dan bij de ge meente aan?" zo vroeg hij zich af. Vervolgens werd het voorstel zon der hoofdelijke stemming aangeno men. Bij de rondvraag bracht de heer Zuidema het rapport van de Nationa le Woningraad ter sprake. „Is het college nog voornemens aan de raad zijn standpunt mede te delen in ver band met een publikatie uit dit rap port over de woningbouwverenigin gen in Goes?" vroeg hij. De voor zitter antwoordde hierop, dat het college nog geen kennis had geno men van het rapport. Wellicht zal er in een volgende vergadering als B. en W. het rapport hebben bestu deerd méér over deze kwestie te ver tellen zijn. (Advertentie). Van Nelle bestellen KANTONGERECHT MIDDELBURG „Cornells Dlngemanse" gaf de 18- jarige brander V. J. L. uit Vlissingen aan de verbaliserende rijkspolitieman als naam op, toen hij op 1 maart j.l. in de verboden duinen in de ge meente Koudekerke werd aangetrof fen, terwijl hij met behulp van een _iult steentjes het fietspad zond.., Dat waren drie overtredingen, in bescheiden bestek ondergebracht. Vooral tegen dc laatste overtreding, die L. had begaan, het opgeven van een valse naam, had de kantonrechter te Middelburg, mr. J. Moolenburgh, tijdens de zitting van woensdagmor gen, ernstige bedenkingen. Ook de officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop noemde het een „bedenkelijke geschiedenis". Hij vorderde voor het zich in de met bordjes „verboden toegang" getooide duinen bevinden een boete van ƒ5. subs. 1 dag heehtenis, voor het schie ten met de katapult 10.subs. 2 dagen en voor het opgeven van de valse naam 15.subs. 3 dagen, met verbeurdverklaring, c.q. vernietiging van twee aan L. toebehorende en in beslag genomen katapulten... De kan tonrechter vonniste conform. De Vlissinger J. van L. had zijn zoontje laten rijden op een bromfiets, die verstoken was van een deugdelijk werkende reminrichting. Tevens werd bij deze gevaarlijke escapade door de verbalisant geconstateerd, dat het achterlichtje niet functioneerde, het geen voor de berijder nog een aparte bekeuring opleverde In de eerste plaats maakte de kantonrechter uiteraard bezwaren tegen de overtreding van vader L. Daarnaast moest deze echter een berisping in ontvangst nemen1 voor de wijze, waarop hij de verbali sant, toen deze aan zijn deur ver scheen, had bejegend. „Ik heb niet graag van die gabbers aan m'n deur" moet L. de politieman hebben toevertrouwd. Niet gelukkig „Wat betekent dat?" vroeg de kan tonrechter aan de min of meer beteu terd kijkende L., die voor deze aan duiding zo één-twee-drie geen juiste uitleg kon geven „Dat zal toch niet in prijzende zin bedoeld zijn" veronderstelde de kan tonrechter, „Ik vind die uitdrukking niet gelukkig". Nadat dc officier een boete van 10,had geëist, vonniste de kantonrechter 7.subs. 3 d. De verslaggever P. B. v. d. B. uit Middelburg, had zich, bij zijn vesti ging in de Zeeuwse hoofdstad in ja nuari van dit jaar, niet binnen 5 da gen bij het gemeentebestuur aange meld. De verslaggever bracht als verweer naar voren, dat hij de aanmaning hiertoe door de gemeente verzonden, drie weken te laat had ontvangen. Hij had namelijk bezwaren tegen het eer ste pand, waarin hij zich vestigde en verliet dit perceel daarom reeds na en kele dagen. De nieuwe bewoner ver zuimde de aan V. d. B. gerichte aan maning tijdig door te sturen. Waaruit de kantonrechter conclu deerde, dat, zo dit niet was gebeurd, hij de melding nog straffeloos had kunnen verrichten. „Een droeve sa menloop van omstandigheden" vond de officier, „maar men moet zichzelf aanmelden". Het vonnis was conform, 3.subs. 1 d. Mevr. D. A. v. D.-G. uit Middelburg werd ten laste gelegd, dat zij haar rij wiel onbeheerd in de Keldermans straat had laten staan. Toen zij bij de Solitie de vermissing meldde, kon aar karretje zo meenemen. Mevr. Van D. verklaarde echter, dat haar fiets voor haar eigen woning moet zijn weggenomen en later in de Keldermansstraat teruggezet. De officier achtte niet bewezen, dat zij de fiets zelf in de Keldermansstraat had geplaatst en vorderde vrijspraak, waarbij de kantonrechter zich aan sloot. Tegen de onderwijzer W. A. M. uit Axel, die met zijn fiets, toen de Vlis- singsesingel van de Zeeuwse hoofd stad was opgebroken, over het trot toir reed, vorderde de officier een boe te van 5.subs. 1 d. In de hoop, dat hij de kinderen be ter zou onderwijzen dan met voorbeel den als dit, maakte de kantonrechter hier 2 subs. 1 dag van. (Advertentie/ Van Nelle bestellen Advertentie Zeeuwse grasdrogerij in Lepelstraal uitgebrand Woensdagmiddag omstreeks half zes brak brand uit in de grasdrogerij van de heer K. Jansen uit Wolpliaartsdijk, gelegen aan de Lageinetenweg onder Lepelstraat. De schade, die tiendui zenden guldens bedraagt, wordt door de verzekering gedekt. Het personeel was reeds naar huis toen omwonenden de brand ontdek ten. De brandweer van Halsteren be streed het vuur met nevelspuit en lagedrukspuit. Met zes stralenen wer den de vlammen tenslotte bedwongen. In de drogerij en het pakhuis lagen zakken met 90 ton gedroogd gras, lu cerne en klaver. Omwonenden en per soneel wist zoveel mogelijk te red den, onder meer een vrij nieuwe gras- droogmachine. Omtrent de oorzaak van de brand tast men in het duister. De heer Jan sen koesterde reeds enige tijd plannen dit bedrijf op te heffen en een nieuw te beginnen in Steenbergen. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK ^\orew, 310* en.... sclvrijvcn Uitzending met dramatische hoogtepunten De A.V.R.O. heeft gisteravond on der regie van Tom Lensink en in een vertaling van mevr. J. Clant van der mijllPiepers, die alle werken van Ibsen heeft vertaald, een opvoering gegeven van „Spoken". Het is een goede uitzending geworden niet dra matische hoogtepunten, mede dank zij de sterke rolbezetting. Vooral Leo van Hensbergen als do minee Manders vertolkte op geraffi neerde, verfijnde wijze de rol van de schijnheilige herder en in alle tona- ties wist hij de kracht van dit type te leggen. Loudi Nijhoff, als de moeder aanvankelijk wat aarzelend, bracht het tot slot tot een mooie creatie. De rol van Regine, gespeeld door Riny van Slingelandt, stak er wat bij af, terwijl Oswald de zoon, gespeeld door Hans Culeman te speels van de ene stemming in de andere verviel, maar tenslotte toch tot een sterke vertol king kwam. De regie van Tom Lensink was voortreffelijk en op sublieme wijze aangepast aan het karakter van dit stuk, dat voor een deel sterk samen spel en verder prachtige monologen kent. Een toneelavond met Ibsel, die weer eens bewezen heeft dat het werk, hoewel meer dan een halve eeuw oud, nog springlevend is, en door de tele visie een dankbaar en breed publiek heeft gevonden. (Advertentie) Van Nelle bestellen Kamerleden stellen vragen De heren Van Meel en Van Dongen, leden van de Tweede Kamer, hebben aan de minister-president, de minis ters van financiën, van landbouw, vis serij en voedselvoorziening en van economische zaken en de staatssecre taris van economische zaken de vol gende vragen schriftelijk gesteld: 1. Hebben de ministei's en de staats secretaris zich op de hoogte gesteld van de ontwikkeling van de vlasin dustrie in Nederland, die voor vele ge zinsondernemingen reeds desastreus Ïeworden is en voor de overige op orte termijn desastreus dreigt te worden, tengevolge van de voor de vlasteelt abnormaal ongunstige weersomstandigheden in enkele van de voorafgegane jaren, gevolgd door een „vlaspolitiek" van enkele landen, waar de Nederlandse vlasindustrie geen afdoend verweer tegenover kan stellen 2. Zijn de ministers en de staatsse cretaris niet van oordeel, dat de Ne derlandse vlasteelt en -industrie ten gevolge van de gevorderde techniek op het gebied van de bereiding van kunstvezels zich in een positie bevin den, analoog aan die van de teelt van meekrap en de verwerking daarvan in de laatste decennia van de vorige eeuw tengevolge van de toen opko mende bereiding van kleurstoffen 3. Indien vraag 2 bevestigend wordt beantwoord, handhaven dan de minis ters en de staatssecretaris de mening, gegeven door de minister-president Advertentie 1 Driedubbele feestvreugde in Colijns- pluat op 30 april! Eén van de rede nen is de opening van het mooie, nieuwe kleedlokaal op het hernieuiv- de sportterrein. De foto toont de nieuwe kleedgelegenheid, die op de laatste dag van deze maand officieel door de gemeente aan de korfbal vereniging „S.S.S." en de voetbalver eniging „Colijnsplaatse Boys" zal worden overgedragen. (Foto P.Z.C op 25 oktober 1954 bij de beantwoor ding van vragen, gesteld door de heer Van Meel, welke mening luidde: „Ook de ondergetekende" de heer minister-president „is van me ning, dat een gezonde vlasindustrie voor de Nederlandse economie van groot belang kan worden geacht. Hij is er voorts van overtuigd, dat de hier- bedoelde gezinsondernemingen, mits goed geleid, van een wezenlijk belang zijn voor een goede sociale en econo mische structuur van ons land"? 4. Wanneer vraag 1 en vraag 3 be vestigend worden beantwoord, is de regering dan niet van oordeel, dat op zeer korte termijn dient te worden nagegaan of en, zo ja, op welke wijze door de overheid de behulpzame hand kan worden geboden? Ds. P. Homburg sprak voor geref. vrouwenverenigingen Tijdens een bijeenkomst van de ring Walcheren der gereformeerde vrouwenverenigingen, die dinsdag avond in de Bogardzaal te Middel burg gehouden is, heeft ds. P. Hom burg uit Vlissingen gesproken over het onderwei'p „Rondom depreek". Op duidelijke wijze ging ds. Hom burg onder meer in op de vraag wat de preek eigenlijk is en hoe er ge preekt moet worden. Aan het slot van zijn betoog, bracht de predikant de dames, die in grote getale naar Middelburg waren gekomen, onder de aandacht, dat er veel meer voor de predikant gebeden moet woi'den niet alleen 's zondags vóórdat de dienst begint terwijl er minder gekritiseerd behoort te worden. Voorts wees ds. Homburg er op, dat de gemeenteleden de preek rus tig moeten laten „bezinken", wan neer ze thuiskomen. „Praat er eens met de kinderen over, maar draai niet dadelijk de radio aan." De Vlis- singse predikant noemde de preek de moeilijkste opgave, die God aan de mens kan geven. ,,Ik en dat geldt voor al mijn collega's zie er ontzettend tegen op", aldus ds. Hom burg. Verder ging de predikant in op de vraag, waarom er gepreekt wordt. Hij stipte hierbij aan, dat de preek missionair moet zijn, de predikant er rekening mee moet houden, dat er mensen in de kerk zijn die wellicht God niet kennen, de preek moet een onderwijzend karakter hebben, een etiscli element bezitten. Het wezen van de preek noemde ds. Homburg de verkondiging, dat God onder de mensen wil wonen. Het Woord Gods moet gebracht worden in een zoda nige vorm, dat ieder het begrijpen kan, aldus besloot ds. Homburg zijn toespraak, waarna discussie volgde. „De oude man en de zee Het meest interessante program ma komt vanavond niet uit het tele visie- maar uit het radiotoestel. Het heet „De oude man en de zee" en is een hoorspelbewerking van het prach tige gelijknamige verhaal van Ernest Hemingway, waarmee deze grote schrijver in 1954 de nobelprijs voor literatuur won. De oude man in kwestie is een Cu baanse visser, die sinds 84 dagen geen vis heeft gevangen. Hij waagt zich te ver in zee, waardoor hij ver wikkelt raakt in een worsteling met een reuzenvis. Twee dagen en twee nachten duurt deze schijnbaar onge lijke, strijd. Maar tenslotte overwint de visser. Hij bindt de reuzenvis aan zijn bootje en aanvaardt de thuisreis Maar helaas, haaien komen op het kadaver af en verorberen elk lood vlees daarvan, zodat de visser uitein delijk in de haven terugkeert met alleen het skelet van zijn vangst... Kommer Kleyn regisseert de hoor spelbewerking van dit prachtige (ook voor de film bewerkte) ver haal, waarin Albert van Dalsum de hoofdrol speelt. Voor en na het hoor spel opnamen van het concert, dat de Chileense pianist Claudia Arrau op 11 april in het Concertgebouw gaf. Voor de N.C.R.V. steravond, 'n kwartier optreden van de Kees Kuyt combo (moderne jazz), een orgel concert door Arie Peters en na het nieuws van elf uur een opname van de Peer Gynt suite. De T.V. wordt verzorgd door de K.R.O. met o.m. een toelichting van Klaas Sierksma over de nationale vlag en een reportage uit de socië teit St. Thomas in Amsterdam, waar vrouwelijke studenten het achtste lustrum van haar vereniging, R.I.A., vieren. In televitrine wordt de hoe- denmode belicht (geshowed en be zongen). Nationaal programma Op koninginnedag, 30 april, komt wederom een nationaal programma op radio en T.V. 's Morgens 10.30 uur komen alle verzorgers van zie- kenprogramma's, Alex van Wayen- burg, Jan Koopman en Rien Tang, op bezoek bij collega Joop Smit. 's Middags „De jeugd viert feest" uit het Schuttershof te Middelburg en sport op koninginnedag. „Nederland jubelt" is de titel van het avondprogramma met zangkoren uit alle Nederlandse provincies, en o.m. de cabaretgroep van Jelle de Vries. Voorts een karakterschets in hoor- spelvorm van „Julia van Stolberg", de stammoeder van het Huis van Oranje. De T.V. brengt, 's morgens een reportage uit Zeist en 's avonds een filmoverzicht van de feestelijk heden in den lande en een toneelspel van Herman Roelsink: „Freuleke". (Advertentie) Van Nelle bestellen (Advertentie 1 Van Nelle bestellen Ministerieel overleg over kanaal Gent-Terneuzen Woensdag is iu de Trèveszaal van het ministerie van verkeer en water staat in Den Haag een Belgisch Nederlandse bespreking gehouden over de plannen ter verbetering van het kanaal Gent.Terneuzen. Van Belgische zijde namen aan de bespre king deel: de minister van financiën, de heer H. Llebaert en de minister van openbare werken en wederop bouw, de heer O. van Audenhoven en van Nederlandse zijde de minister van financiën, mr. II. J. Hofstra, en de minister van verkeer en water staat, mr. J. Algera. De besprekin gen hadden een gunstig verloop. VRIJDAG 25 APRIL. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Ge wijde muz, 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Voor de vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Kamerork. en solist. 10.30 Morgendienst, li.oo Gram. 11.30 De jeugd op eigen wieken, hoorspel. 12.00 Bariton en piano. 12.30 Land- ert tuinbouwmeded. 12.33 Gram. 12.50 Vakantierubr. 13.00 Nws, 13.15 Lichte muz. 13.40 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.25 Promenade-ork. en koor. 15.10 Voordr. 15.30 Pianorecital. 16.00 Tuinbouwpraatje. 16.15 Vocaal ens. 16.35 Pianorecital. 17.00 Voordr. 17.20 Muz. caus. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Harmonie-ork. 18.20 Stemmen van overzee. 18.35 Voor de jeugd. 19.00 Nws.- en weerpraatje. 19.10 Op de man af. caus. 19.15 Regeringsuitz.: De statistiek antwoordt. Prof. dr. Ph. J. Idenburg, di recteur-generaal van de statistiek be antwoordt vragen over de 25ste land bouwtelling. 19-25 Gram. 20,00 Radio krant. 20.20 Gram. 20.30 De jeugd op eigen wieken, hoorspel. 21.00 Radio Fil- harm. ork. en soliste. (21.25—21.45 Naar een rechtsorde van de arbeid. Ons da gelijks werk, caus.). 22.25 Gram. 22.40 Sport. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Langs wegen van kunst en schoon heid. 23.40—24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 12.00 AVRO. Ib'.OO VARA. 19.30 VPRO. 21.00 VARA. 22.40 VPRO. 23.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbijlelub. 9.00 Voor de vrouw. 9.40 Schoolradio. VPRO: ïo.oo Avonturen met kinderen, caus. 10 05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de zieken. 11.05 Voor de kleuters, 11.20 Plantaardig en mineraal. AVRO: 12.00 Theaterork. en soliste. 12.20 Regeringsuitz.: Landbouw- rubriek: Credietverlening ln de land bouw. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Sport en prognose. 12.50 Pianospel. 13.00 Nws. 13.15 Meded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13.55 Beursber. 14.00 Fluit, clavecimbel en viola da gamba. 14.20 Li terair progr. 14.40 Meisjeskoor. 15.00 Gr. 15.10 Gevar. progr. VARA: 16 00 Orgel en zang. 16.30 Conc. voor de jeugd. 17.10 Voor de Jeugd. 17.40 Gram. 17,55 Act. 18.00 Nws. 18.15 P.v.d.A., pol. caus. 18,25 Latijnse klanken. 18 50 De puntjes op de i, caus. 19.00 Voor de jeugd. 19.10 Muset- te-ork. VPRO: 19.30 Leven in Nederland, caus. 19.55 VPRO-nws. 20.00 Nws. 20.05 Boekbespr. 20.10 Harprecital. 20.30 Euro pa één, caus. 20.40 Het atoom. caus. VARA: 21.00 Ritm. muz. 21.30 Ons dorp de wereld, klankb. 21.55 Jazzclub. 22.25 Buitenl. weekoverz. VPRO: 22.40 Zorg om de mens, caus. VARA: 23.00 Nws. 23.15—24.00-Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS. Relais Vlaamse TV: 20.30—22.00 De voltallige bemanning, TV-spel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7