PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer MUZIEKCONCOURS DIT JAAR IN HOOFDPLAAT WALCHEREN Waar zijn onze schepen? ZEEUWSCH-VLAANDEREN DONDERDAG 24 APRIL 1958 PttOVINUlALE ZEEUWSE U O U R A N T. OP HEMELVAARTSDAG Besluit op vergadering van muziekverenigingen. „Laat een ieder van ons zich er toch vooral op bezinnen, dat het jaarlijks door onze bond te organiseren muziek concours geen noodzakelijk kwaad mag worden voor enig muziekkorps". Dat waren de enigszins waarschuwen de woorden van de voorzitter van de Bond van Muziekverenigingen in Zeeuwsch-VIaanderen, de heer P. A. Ocké uit Hoek, die hij uitsprak tijdens de goedbezochte algemene vergade ring, welke zaterdagmiddag in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg werd ge houden. Deze woorden bracht de heer Ocké naar voren na het bespreken van het agendapunt in welke gemeente dit jaar het muziekconcours zou worden gehouden. Het bleek dat een viertal aangesloten verenigingen, namelijk Breskens, Oostburg, Retranchement en Watervliet niet aan dit concours zullen deelnemen. Uit het Jaarverslag van de secreta ris, de heer J. F. Filius uit Terneuzen, bleek dat de activiteit van de bond door het in 1956 genomen besluit tot aansluiting bij de Koninklijke Neder landse Federatie van Harmonie- en Fanfaregezelschappen, sterk is terug gedrongen met daaraan verbonden het verliezen van zelfstandigheid, maar dat anderzijds toch ervaren is, dat de bond door deze aansluiting de steun voor en een controle op het concours van de federatie krijgt, waardoor het muziekleven in de streek op gelijk ni- veau komt te liggen met overig Neder land. Daarbij Komt nog de mogelijk heid van de opleiding van jonge muzi kanten in verband met de ingestelde muziekexamens, welke in 1957 voor de eerste maal zijn gehouden en wel in Temeuzen. Naar aanleiding van dit muziekexamen ontspon zich een dis cussie, waarbij de voorzitter een op roep deed aan alle verenigingen en di recteuren om te trachten zoveel mo- felijk jeugdige muzikanten te doen eelnemen aan deze examens voor het diploma A, waarvan uiteindelijk de verenigingen zelf de resultaten zullen kunnen merken. Uit het jaarverslag bleek verder dat er momenteel 15 ver enigingen zijn aangesloten bij de bond. Besloten werd ook dit jaar het con cours te laten beoordelen door 2 jury leden. Het jaarverslag van de pen ningmeester, de heer P. Rookus uit Breskens gaf een batig saldo te zien van 283,96. Bij de bestuursverkiezing werden de twee aftredende leden, de heren A. W. Gossije te Oostburg en J. F. Filius te Terneuzen, bij acclamatie herkozen, zodat het bestuur er ongewijzigd als volgt blijft uitzien: P. A. Ocké te Hoek, voorzitter; J. F. Filius te Ter neuzen, secretaris; P. Rookus te Bres kens, penningmeester; A. W. Gossije te Oostburg, vice-voorzitter en de le den L. Bekaart te Watervliet, I. de Hullu te Breskens en I. Bliek te Schoondijke. Voor de organisatie van het bondsconcours waren twee gega digden, t.w. „Oefening baart Kunst" te Hoofdplaat en „Elk naar zijn krachten" te Sint-Kruis, waar van eerstgenoemde na gezamenlijk overleg uiteindelijk de organisatie in handen kreeg, omdat het spor tieve St.-Kruis zijn verzoek introk, echter uitsluitend omdat er in de algemene vergadering van het vo rige jaar reeds enigszins een toe zegging aan Hoofdplaat was ge daan. Met algemene stemmen werd beslo ten dit jaar het concours te houden op Felle brand in hangar te St.-Jansteen Driekwart miljoen kg vlas ging verloren Waarschijnlijk tengevolge van kortsluiting is woensdagmorgen om streeks half elf aan de Heerstraat in St. Jansteen een hangar met ruim 750.000 kg gerepeld strovlas uitge brand. De schade wordt geschat op twee en een halve drie ton. De eige naar dhr. A. Saaman, im- en expor teur van vlaslint, is tegen brand verzekerd. Een aanzienlijk deel van het verbrande vlas was reeds door verkocht aan Belgische vlassers. De brandweer van St. Jansteen, onder leiding van commandant M. Verschueren, zag zich voor een Ëraktisch onmogelijke taak gesteld. >e gehele voorraad vlas, de hangar en een aantal machines werden een Èrooi der vlammen, ij het uitbreken van de brand ver toefde de eigenaar in de Noord- Oostpolder, terwijl zijn echtgenote 'n rouwdienst in de parochiekerk van St. Jansteen bijwoonde. Bouw nieuwe christelijke school te Souburg aanbesteed. Woensdagmiddag werd in „De Zwaan" te Souburg namens de school vereniging „De school met de Bijbel" de bouw van een nieuwe zesklassige lagere school aanbesteed. Ingeschre ven werd als volgt: A. C. Haeck, Sou burg, 199.925; L. de Jonge, Vlissin gen, 210.888; P. Hoppenbrouwers, Bergen op Zoom, 212.500; fa. wed. Post Zn., Vlissingen, 213.300: S. A. Versluis. Middelburg, 217.000; J. Geschiere, Middelburg,, 219.600; J. M. Goedemondt, Vlissingen, 219.775; B. de Wolf, Souburg, 221.343; B. Stcgink, Vlissingen, f 222.900: fa. M. Walraven, Middel burg, 223.000; fa. Poelman Zn., Ritthem, 223.950; Gevaerts Berg hoef, Rotterdam 232.500; D. v. d. Poel, Öudelande. 232.614; J. Priem, Ovezande, 237.758; A. Blanken- burgh, Nieuwdorp, 239.000; J. v. d. Linde. Kloetinge, 239 316. Ook het schilderwerk werd aanbe steed. Men schreef nis volgt in: W. J. Bauwer, St. Laurens, 11.990; firma De Jong Van Wijk, Souburg, 12.115; C. W. Braam, Waarde, 13.473; Schildersbedrijf R.Z.B.. Vlissingen, f 13.494: J. C. de Koek, Middelburg, 13.700. Eerste glasaardbeien op veiling te Terneuzen Op do veiling te Terneuzen heeft woensdag de kweker Th. dc Rijk uit Kuitaart de eerste glasaardbeien aan gevoerd. Zij brachten 30 cent per stuk op. Verschillende telers voerden op dezelfde dag de eerste spinazie en rabarber van de koude grond aan. Faillissementen in maart In maart j.l. is in Zeeland één faillissement uitgesproken tegen vier failïssementen in maart 1957. In Ne derland werden in maart in totaal 114 failisscmenten uitgesproken, te gen 108 in maart van het vorige jaar. Padvinders in Zeeland vierden St-Jorisdag Telegram naar schipper van Veerse reddingboot Gisteren hebben de padvinders in Zeeland weder op traaitonele wijze Sint-Jorisdag gevierd. In de vroege morgenuren luister den de jongens om de vlaggemast naar de woorden van hun commissa rissen; des avonds in eigen groeps- milieu werd rond het kampvuur de belofte hernieuwd en werd de legen de van Joris, symbool van moed en opofferingsgezindheid verteld. Als verbinding, tussen sage en wer kelijkheid, werd de Middelburgse padvinders gewezen op het vastbera den en moedige optreden van de man nen van de Veerse reddingsboot, op 11 en 12 januari j.l., waarbij 19 be manningsleden werden gered van de zeesleepboot de „Ebro".. Aan schipper J. Minneboo, lid van de Commissie voor Zeeverkenners- groepen, werd een telegram van hul de gezonden. De Broederschap van Oud-Padvin ders, kring Middelburg, vierde deze internationale padvindersdag met een opgewekte bijeenkomst en een in stallatie. Deze avond werd besloten met een uitgebreid souper. MIDDELBURG Jaarvergadering vereniging Kinderzorg" op 1 mei a.s. De Zeeuwse vereniging „Kinderzorg" houdt haar 51e jaarvergadering op donderdag 1 mei a.s. in de gymna stiekzaal van „Kinderzorg" te Mid delburg. Het jaarverslag zal worden uitgebracht door de secretaris, ds. F. H. A. van der Winden te Serooskerke, en rekening en verantwoording zal worden gedaan door de penningmees ter, de heer A. C. Burger te Goes. Verder zal een bestuursverkiezing moeten gebeuren wegens periodieke aftreding van de leden mevr. S. C. de Casembrootbaronesse Van der Feltz, W. F. E. baron van der Feltz, I. J. van Houte, mr. W. H. K. Diele- man en ds. W. Dijckmeester te Mid delburg, mevr. M. W. van der Peyl Schuilwerve te Goes, de heer Adrl- aanse te Vlissingen en notaris J. Chr. Kram te Kapelle. Na de pauze, waarin een maaltijd zal worden gebruikt, zal mr. B. W. van Houten, kinderrechter te Arnhem, spreken over „De jeugd van tegen woordig". Feestavond C.J.V.F. De verschillende afdelingen van de C.J.V.F. te Middelburg zijn dinsdag tijdens een propaganda-feestavond in de grote zaal van de Schouwburg voor het voetlicht getreden met een geheel door de meisjes verzorgd pro gramma, dat blijkens de bijval hogelijk gewaardeerd werd door de vele ouders en belangstellenden. Aan dit programma werkten mee de „Nachtegaaltjes", „Klimop A en B", de „Zonnestraaltjes", „Meibloesem", „Van knop tot bloem" en „Jong Le ven". Het geheel stond qnder leiding van de jeugdleidster in Middelburg, mej. M. A. Teunissen. Na de opening kwamen de „Nach tegaaltjes" op de planken met „Nik kertjes", waarna „Klimop A" zijn bijdrage leverde met „Het mannetje Bellevue." Vele lachsalvo's ontlokten de meisjes van „Meibloesem" met ,De ideale dienstbode", waarvoor ze een hartelijk applaus ontvingen. .Klimop B" voerden hun bezoekers zelfs mee naar de maan, terwijl „Van knop tot bloem" het „Circus Rens" in twee afleveringen bracht. De „Zonnestraaltjes" gaven op aller aardigste wijze een volksdansje weer en tot slot zorgde „Jong Leven" met „Jeanne d'Arc" eveneens voor een gewaardeerde bijdrage. Tijdens de pauze werd een verlo ting gehouden. (Advertentie) GRATIS LIPPENSTIFTEN In MIDDELBURG Zie pagina 4. Forum over betekenis van Deltaplan voor vrouwen. De plaatselijke raad Zeeland van de Nationale Vrouwenraad belegt dinsdagmiddag 29 april a.s. een bij eenkomst in het Nederlands Koffie huis te Middelburg, waarin een fo rum het onderwerp „Wat betekent het Deltaplan voor vrouwen?" zal belich ten. In het forum hebben zitting ge nomen mr. J. F. Hornstra, directeur van de Stichting Zeeland voor Maat schappelijk en Cultureel Werk, ir. M. de Vink, directeur van het Bureau Provinciale Planologische Dienst en drs. M. C. Verburg, directeur van het E.T.I. voor Zeeland, allen lid van de werkgroep Deltazaken Zeeland. „Heuvel 24 antwoordt niet" in Vlissingse Johanneskerk Nu allerwegen aandacht wordt be steed aan het feit, dat de zelfstandi ge staat Israël tien jaar bestaat, wordt door de Ned. hervormde ge meente te Vlissingen een voorstelling georganiseerd van de in Israël ver vaardigde film „Heuvel 24 antwoordt niet". De Britse regisseur Thorold Dickin son is erin geslaagd, een aangrijpend beeld te geven van de moeilijkheden die de Israëli's te overwinnen hadden kort voor, tijdens en na de onafhan kelijkheidsverklaring. In zekere zin is dit een oorlogsfilm, maar dan een van bijzondere aard. Niet de held haftige strijd van de zionisten tegen de invallende Arabieren vormt het hoofdbestanddeel, maar de geestelij ke worsteling, die de drijfveer is tot deze gevechten en die de toeschou wers duidelijk wordt uit de lotge vallen van de hoofdpersoneneen Ier, een Amerikaan en een inwoner van Palestina, die, op weg naar het front, elkaar hun belevenissen vertellen. De voorstelling, die gratis toegan kelijk is, zal vrijdagavond a.s. wor den gegeven in de Johanneskerk. „De Uiterton" viert tienjarig bestaan Dit jaar viert „De Uiterton", de sportvereniging van het personeel bij 't Nederlands Loodswezen te Vlissin gen, haar tienjarig bestaan. Ter ge legenheid hiervan zal op 10 mei een jubileum-voetbalwedstrijd worden ge speeld tegen een elftal van het Bel gisch Loodswezen te Vlissingen, wel ke wedstrijd om half drie op het tweede terrein aan de Baskenburgse- weg aanvangt. De directeur van het Nederlands Loodswezen, de kapitein ter zee C. ter Poorten heeft een prijs beschikbaar gesteld en zal tevens de aftrap verrichten, 's Avonds is er een toneelavond in het Concertgebouw. De Amateurgroep Vlissingen zal het toneelspel „De schipper van de Maartje Jacoba" over het voetlicht brengen. T eraardebestelling onderbaas J. Parent. Onder grote belangstelling werd woensdagmiddag op de algemene be graafplaats te Vlissingen de heer J. Parent, onderbaas van de N.V. De Vitrite Fabriek te Middelburg, ter aarde^jesteld. Aan de groeve sprak de directeur van dit bedrijf, ir. J. F. Ber denis van Berlekom, die met waar dering getuigde van het werk van de heer Parent. In de zeven jaar dat de thans overledene op dit bedrijf werk zaam was, heeft hij zich een goed vakman getoond. Daarom ook was hij enkele jaren geleden, toen een vacature ontstond, tot onderbaas be noemd. Ir. Berdenis van Berlekom noemde het plotseling overlijden van de heer Parent een groot verlies voor het bedrijf; het personeel verliest in hem een goed collega. Namens de vriendenkring sprak de heer J. M. Kerpestein. Na een korte meditatie, bad ds. P. F. Th. Aalders uit Mid delburg het „Onze Vader". Een zwa ger van de overledene, de heer Stroo, dankte voor de betoonde belangstel ling. SINT-LAURENS Collecte. Opbrengst van de collecte voor „Zonnegloren" bedroeg te Sint Lau rens 77,09. VEERE Voetbalvereniging „Veere" viert tienjarig bestaan. De voetbalvereniging „Veere" zal a s. zaterdag haar 10-jarig bestaan vie ren. Veere komt momenteel uit in de 2e klas A van de zaterdagcompetitie en de Veerse voetballers hebben daar bewezen een geduchte tegenstander te zijn. Vooral het vorig seizoen, toen de Veerenaars er in slaagden om het kampioenschap in hun afdeling te veroveren en bijna tot de eerste klas wisten door te dringen. Zaamslag was de Walcherse afgevaardigde echter net iets te sterk af. Voor deze jubileumviering heeft het bestuur een aantrekkelijk sportpro gramma samengesteld, vanzelfspre kend voor het grootste gedeelte be staande uit voetbalwedstrijden. Het programma begint om twee uur met een pupillenwedstrijd tussen een ploeg van Zeelandia uit Middelburg en een ploeg van de jubilerende vereni ging. Een uur later treedt het eerste team van Veere in het veld tegen een Middelburg-combinatie, waarna om vijf uur de Veerse veteranen hun op wachting op het veld maken. Twee ploegen zijn er geformeerd, namelijk „Oude Glorie" en „Oude Roem"... Veelzeggende namen dus! Tenslotte wordt het sportieve deel van het pro gram des avonds om zeven uur af gesloten met een juniorenwedstrijd. Om half negen worden de feestelijk heden besloten met een lampionop tocht, waaraan het muziekkorps „Veere's Genoegen" zal meewerken. Het korps zal ook 's middags tijdens de wedstrijden voor een muzikale om lijsting zorgen. Donderdag en vrijdag a.s. zal het gezelschap van Wim de Graaff uit Middelburg in het „Lam metje" een feestprogramma verzor gen. Officiële publikaties VLISSINGEN. SPREEKUUR WETHOUDER VOLKSHUISVESTING. Het spreekuur van de wethouder van volkshuisvesting en bouwnijverheid van Vlissingen op donderdag 24 april, gaat niet door. GEMEENTE VLISSINGEN. Sluiting bureaus en diensten der gemeente op 30 april 19S8. B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennist dat ter gelegenheid van de verjaardag, van H. M. de Koningin op 3ff april a.s. de bureaus van alle open bare instellingen en diensten der ge meente op deze dag voor het publick ge sloten zullen zijn. Vlissingen, 21 april 1938. Aagtedljk p. 22 Kp. Finisterre. Aar dijk 18 te Antwerpen. Abbekerk 21 te Aden. Alcor 21 150 m. w. Ilbeus. Alderamin 22 v. Rotterdam n. Bombay. Alioth 18 te Buenos Aires. Alamak 22 te Bremerhaven. Alnati 21 v. Antwerpen n. Hamburg. Alphard 20 te Hamburg. Alphacca 19 te Buenos Aires. Alwskl 21 170 m. z.z.w. Ouessant. Amstelbrug 22 v. Aden n. Suez. Amsteldljk 21 v. Havana n. Houston. Amstelstad 19 te Abadan. Ameland 21 te Stanlow. Annenkerk 22 te Hongkong. Arendskerk 21 115 m. z.w. Lands End. Astrid Neass p. 22 Santa Maria. Alhena 22 te Rotterdam. Alkaid 21 150 m. z.o. St. Vincent. Blitar 23 te Barcelona. Boissevaln 19 te Buenos Aires. Boskoop 23 te Trinidad. Bussem 23 v. Amsterdam n. Perz. Golf. Camerounkust 22 te Dakar. Calllsto 21 330 m. z.w. Sable Isle. Caltex Lelden p. 22 Kp. Bon. Calamares p. 21 Key West. Caltex The Hague p. 22 Finisterre. Caltex Rotterdam 21 80 m. w. Bizerta. Carillo 20 te Puerto Cortez. Cartago 21 170 m. z.o. Savannah. Corilla 20 v. Durban n. Abadan. Cottica 20 700 m. z.w. Flores. Aleyone 21 130 m. w. Lissabon. Almkerk 21 te Hamburg. Amstelkroon 21 285 m. z.w. Bombay. Camitla 18 te Liverpool. Dordrecht 21 159 m. z.w. Bermuda. Congokust 18 te Lagos. Crania 21 150 m. o.z o. Barbados. Dalerdijk 19 te Tampico. Delfland 20 te Buenos Aires. Diemerdtjk 21 820 m. z.w. Azoren. Dongedijk 18 te Vancouver. Eemdijk 21 160 m. z. Sable Isle. Esso Amsterdam 21 170 m. o.n.o. Azoren. Essó Nederland 22 te Fao. Garoet 21 210 m. n.w. Alexandrlë. Grotekerk 21 270 m. n.w. Djeddah. Haarlem 20 te Corinto. Helena 22 v. Kingston n. Guanta. Ivoorkust 21 te Le Havre. Kalydon 22 te Rotterdam. Kara 24 le Suez. Kellia 21 390 m. z.o. Ceylon. Kabylia 20 v. Turku n. Rotterdam. Kelletia 21 900 m. z.w. FloreS. Kieldrecht 21 te Stanlow. Kosicia 22 v. Rotterdam n. Curacao. Kryptos 21 90 m. n.o. Bahrein. Kyllx 20 v. Rotterdam n. Londen. Maetsuycker 21 te Singapore. Meliskerk 23 te Hongkong. Limburg 23 te Penang. Lieve Vrouwekerk 20 dw. v. Aden. Loenerkerk 20 50 m. o.n.o Barcelona. Maziekerk 19 v. Melbourne n. Sydney. Mataram 21 te Baltimore. Lezing voor Nationale Vrouwenraad. De Plaatselijke Raad Zeeland van de Nationale Vrouwenraad Nederland, het overkoepelend orgaan van de Vrouwenverenigingen, belegde dins dag een druk bezochte bijeenkomst in hotel „De Eenhoorn" te Oostburg. Behalve tal van dames, leden van diverse verenigingen waren ook de leerlingen van de hoogste klassen van de h.b.s. en van de huishoudschool aanwezig. Tijdens deze bijeenkomst hield mej. Ir. M. Beekman te Goes, tot voor kort onder-directrice van de keuringsdienst van waren te Goes, een causerie over het werk van de dienst. Voorts belichtte zij uitvoerig de warenwet in verband met de huis houding. Mej. Beekman vertelde daarbij hoe de gang van zaken is met betrekking tot het nemen van mon sters en het onderzoeken daarvan. Na deze aandachtig beluisterde causerie, die de aanwezige dames enig inzicht gaf in het werk van de dienst, wer den nog enkele vragen gesteld. De vergadering stond onder leiding van de presidente van de Plaatselijke Raad Zeeland, mevrouw E. J. v. d. Broeckede Man te Aardenburg. Ook de secretaresse van de Raad, mevrouw C. H. van WerkumCohen woonde deze bijeenkomst bij. AARDENBURG Wedvlucht. De postduivenhoudersvereniging „De Grensvliegers" te Aardenburg nam, ln samenwerking met de p.v. „De Bonte Duif", deel aan de prijsviucht uit Moes- croen met 46 oude duiven. De snelheid van de eerstaankomende duif was 1540.7 meter per minuut. De uitslag: 1, 2, 4 en 8 M. de Smet; 3, 9 en 10 J. de Vreeze; 5. 6 en 7 M. de Baerdemaeker. Opening „Paraat". De route van de muzikale rond wandeling, welke de Koninklijke Mi litaire Kapel en liet Jachthoornkorps van het garderegiment Jagers a.s. vrijdag van drie tot kwart voor vier ter gelegenheid van de opening van de leger- en luchtmachttentoonstel ling „Paraat" door Terneuzen zullen maken is als volgt vastgesteld: Ka zerne Kon. Marechaussee (Nieuw- straat), Arsenaalstraat, Burgemees ter Geillstraat, Markt, De Jonge- straat, Herengracht, Axelsestraat, Van Steenbergenlaan N.Z., Emma- laan, Axelsestraat, Geraniumstraat, Rozenstraat, Kerkhoflaan, Veilingge bouw. Van vijf uur tot kwart voor zes wordt vervolgens op de Markt een concert gegeven, waarna om half ne gen eveneens op de Markt, de be weeglijke taptoe wordt geblazen. Bazaar E.O.S.-groep van Nederlandse padvindsfers. De E.O.S.-groep van de afdeling Terneuzen van het Nederlandse Pad- vindstersgilde houdt op donderdag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 april, in het tijdelijk clubhuis aan de Ro- segracht een bazaar, waarvan de baten ten goede komen aan de bouw van een nieuw clubhuis. Van vele zijden mocht men mede werking ondervinden bij het organi seren van deze bazaar en zo konden vele aantrekkelijke stands worden ingericht; daarnaast zijn er voor de bezoekers nog diverse attracties, 's- Zaterdagsmiddags zijn er bovendien speciale attracties voor de kinderen. De bazaar wordt hedenavond 24 april om zeven uur geopend. HOOG EN LAAG WATER 25 april H- nap nap nap nap Vlissingen 5.37 1.78 17.57 1.58 11.57 1.73 Terneuzen 6.04 1.95 18.26 1.75 —.09 2.12 12.21 1.89 Hansweert 6.35 2 09 18.55 1.90 —.40 2.26 12.54 2.03 Zierikzee 6.46 1.31 19.06 1.14 —.16 1.63 12.47 1.51 Wemeldinge 7.14 1.53 19.37 1.35 —.40 1.83 12.56 1.70 861. „Kerel, wat ga je nu doen?" lachte Shor Nun, maar onze piloot wist van verbouwereerdheid niets te antwoorden. Hij had het ge voel van iemand, die niet zwemmen kan en opeens midden in de Atlantische Oceaan ligt. Steeds verder dreef hij weg van de twee ruimteschepen. Toen hij zijn stem terugvond, riep hij ge prikkeld lïit: „Sta niet te lachen, Shor Nun! Zeg me, wat ik doen moet!" Shor Nun slikte z'Jn lach in en sprak geruststellend „Wees maar niet bang! Alles komt in orde. Ik was verge ten, je de werking van het reactie-pistool uit te leggen, dat aan je ruimtepak hangt. Maar ik kom wel even bij je. Maak geen onnodige be wegingen". Na die woorden zag Arend hoe de ander zich doodkalm van de schotel afzette en op hem toe kwam zweven. In de ene hand klemde hij een soort pistool, dat hij naar achteren af- vuurde. De terugslag van de kleine explosie bracht hem in minder dan geen tijd naast de hulpeloze heelalpionier. Opnieuw schoot Shor Nun het wapen af, ditmaal vóór zich uit. Bijna tegelijkertijd had hij zich met grote behendig heid omgekeerd en Piloot Storm bij een arm gevat. Weer flitste het reactie-pistool en daar zweefde het tweetal terug naar de schotel. Langkoeas p. 22 Mieikoi. Leopoldskerk 21 110 m. z.t.w. Djeddah. Lemsterkerk 21 170 m. o.t.z. Malta. Loosdrecht 21 60 m. z.w. Kreta Lutterkerk 22 te Le Havre. Maashaven 21 v. Las Palmas n. Recife. Merwede 20 v. Takoradl n. Freetown. Merwe Lloyd 21 v. Khorelmufatta n. jCuwelt. Montferland 20 te Santos. Munttoren p. 22 Prt. of Spain. Musilloyd 19 te Djakarta. Neass Commander p. 22 Kreta. Nieuw-Am»terdam 23 te New York. Niéuw-Holland p. 21 Soembawa. Noordam 21 te New York. Ondina 20 v. Abadan n. Karachi. Oostkerk 20 te Hongkong. Oranje-Njssau 22 v. Trinidad n. La Guaira. Ouwerkerk 21 250 m. n.n.o. Kp. Finisterre Parkhaven 22 v. Las Palmas n. B. Aires. Peperkust 21 v. Prt Harcourt n. Lagos. Johan Willem Friso 18 te Maracalbo. Ridderkerk 20 te Hamburg. Rijndam 20 v. Cobh n. New York. Schelpwijk 21 470 m. z.z.o. Bermuda. Scherpendrecht 21 110 m. w. Sabang. Schie 19 35 m. z.w. Kreta. Omala 21 455 ro. n.o. Belem. Rempang p. 20 Kp. Guardaful. Sliedrecht p. 22 Algiers. Sloterdljk 23 te New York. Sommelsdijk 22 te New York. Stad Rotterdam 21 190 m. w. St.-Vincent. Stella Prima 20 v. Haifa n. Cyprus. Steenwljk verw. 24 te Norfolk. Tara p. 22 F. Noranka. Tara p. 22 F. Noronha. Telamon 21 350 m. o. Kp. Canaveral- Teucer 18 te New York. Tallsse 21 te Abadan. Tomori 19 te Djakarta- Utrecht 21 v. Barcelona n. Rotterdam. Van Waerwijck 21 510 m. n.n.o. Dlego Garsla. Vasum p. 22 Lands End. Vivipara 22 te Suez Willem Ruys p. 23 Sabang. Witmarsum 22 te Hamilton. Wonoglrl 12 te Manilla. Wonorato 20 te Port Swettenham. Wonosari 19 v. Baltimore n. Savannah. Zaankerk 23 te Prt. Sudan. RAAD SCHOONDIJKE Uitbreiding landbouwschool gegund. De raad van Schoondijke kwam in vergadering bijeen, hoofdzakelijk ter bespreking van een voorstel van B. en W. om aan de directie van het Land bouwonderwijs te Den Haag voor te stellen de uitbreiding van de rijks middelbare landbouwschool met een werktuigenlokaal en bijkomende wer ken te gunnen aan de laagste inschrij ver, de fa. Iz. de Bliek te Schoondijke, voor de som van 79.943.De voor zitter deelde mede, dat het werk ge raamd was op 78.935. De raad ging met het voorstel ak koord. De voorzitter voegde nog enkele punten aan de agenda toe en wel een verzoek van de r.-k. kleuterschool te Schoondijke om de vergoeding voor 1957 en het voorschot voor 1958 vast te stellen op 1311.en een vefzoek van de heer P. J. Steijaert te Sasput om een vergoeding krachtens' de rege ling vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte. Van het ministerie van maatschappelijk werk was name lijk mededeling ontvangen, dat het ministerie bereid is om hiervoor een bedrag van 800.beschikbaar te stellen, op voorwaarde dat hiervan 200.door de gemeente zal worden gedragen. De woning zal vergroot worden om meer slaapruimte te bieden voor de 8 bewoners. Het voorstel werd met algemene stemmen aangenomen. Tijdens de rondvraag vestigde de heer De Badts de aandacht op het aan leggen van een parkeerplaats aan de linkerzijde van de Prinses Beatrix- straat, aangezien in deze straat zowel aan de rechter- als aan de linkerzijde geregeld geparkeerd wordt, waardoor het fietspad voor een groot gedeelte in beslag genomen wordt. De voorzitter zegde toe dat B. en W. een en ander zouden bezien en bespreken met de gemeente-opzichter. Marktberichten VISMIJN VEEip 23 april. Exportgarnalen 556 kg 1,57— 1,78, schar 247 kg 0,21—0,27, bot 241 kg 0,16, tong 53 kg 2,25—3,51, rog 80 kg 0,48-0,58, ongesorteerde vis 7 kg 0,20—1,07, doorge draaide bot 352. VEILING TERNEUZEN Sla All 11.90—13.80, BH 11—15,40, Cll 8.80. bloemkool An 62—73. BH 38—16, CU 16—30, DII 10—15, afw. 6—25. radijs 21—22. afw. 20. aardappelen I 15, II 6.70. sla 30— 38, andijvie II 78, afw. 72, rode kool All 16—21, B 11—18, breekpeen 18—21, prei I 52—58, II 1741. rabarber 57—68, spinazie II 62—92, afw. 19—57, uien n 4—13, witlof AH 51—77, BH 40—66, afw. 31. VEILING MIDDELBURG 23 april. Aardappelen: Furore, grote 15,2016,40, Bintjes, bonken 17,80. grote 13,80. Groenten: sla A 10—20, B 5—12, C 5—8, spinazie 44—78, andijvie 54—85, wit lof 73—87, prei 32—47, rabarber 36—57, bloemkool 4 per bak 7088 st., 6 per bak 39—79 St., 8 per bak 21—57, 10 per bak 20—43 st., 12 per bak 15—28 st., 15 per bak 616 St., rode kool 23, radijs 17—28. Totaalaanvoer sla 15.000 st. In verband met Koninginnedag is de veiling 30 april verzet naar dinsdagmiddag 29 april Aan voer tot 2 uur n.m., aanvang veiling 4 uur n.m. Nagekomen advertentie. Heden overleed in het Ziekenhuis „Bethesda", tot onze diepe droefheid onze geliefde zuster, behuwdzuster en tante JOZINA CORNELIA YVISSE in de ouderdom van 66 jaar. Uit aller naam: J. C. WISSE Vlissingen, 23 april '58 De begrafenis zal plaatshebben op zater dag 26 april a.s. om 11 uur vanaf Bosjeslaan 50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3