KAPPIE nieuws urr de kerken VELPON-schotel DS. G. UNS UIT SLOTERMEER I „VERKOOPT" ZIJN GEZINNEN oraaHKiaiH en het geheim van Kattekol '2>e vervnisfe ooYYiwq SSH07EL' DONDERDAG 24 APRIL! 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 15 OM VIER TON VRIJ GELD Drieduizend gezinnen hebben hervormd centrum nodig (Van onze speciale verslaggever) In vijf jaar tijds verrees aan de westrand van Amsterdam een geheel nieuwe, moderne stad met 40.000 inwoners: Slotermeer. Meer dan driedui zend gezinnen, ingeschreven bij de Hervormde Kerk, missen in deze stad een centrum voor sociaal-maatschappelijk werk. Een houten barakje doet dienst als noodkerk, en een gehuurde schoolzaal-zonder-kerksfeer plus drie parages zijn in gebruik voor het jeugdwerk. Het is eenvoudig een schande voor de Ned. Hervormde Kerk", aldus de 45-jarige (zeer actieve) predi kant ds. Gabriel Lans, die hier sinds 1954 werkzaam is en de laatste tijd de achthonderd meelevende gezinnen uit zijn kerkelijke gemeente gezin voor gezin „verkoopt" om aan de vier ton vrij geld te komen, nodig voor de bouw van het buurt- en wijkcentrum in Slotermeer, zoals het door architect P. Zanstra in tekening is gebracht. „Inderdaad", zo zei ds. Lans ons, „zijn er meer gemeenten van de Ne derlands Hervormde Kerk, waar het •en en ander moet gebeuren, terwijl er geen geld voor is. Maar nergens ln Nederland is zo'n noodtoestand als hier. Hier wonen overwegend jonge gezinnen met een groot kindertal be neden de vijf jaar. Deze kinderen zul len later elders werken en wonen. In die latere vestigingsplaatsen zullen de gevolgen merkbaar zijn van wat hier nu wordt gedaan of nagelaten. Daar om is deze bouwgeschiedenis van de Hervormde Kerk in Slotermeer een nationale aangelegenheid". Is het ds. Lans er in de eerste plaats om begonnen een centrum te stichten, waar mensen zich geborgen kunnen voelen, een ere-zaak wordt het langzamerhand ook. De rooms-katho- lieken, gereformeerden en doopsgezin den hebben in Slotermeer reeds lang hun kerk. Eerst vorig jaar vernam ds. Lans, dat de Synode en de Stich ting Hervormde Kerkbouwactie Am sterdam geen kans zagen hulp te bie den, en dat men hem dus graag de vrije hand liet om de centrum-plan nen te verwerkelijken. En toen Is hij met 't idee gekomen om „zijn" gezinnen te gaan „ver kopen", waarbij dan de verkoop bestaat uit een fictieve adoptie van een lidmaat van de Sloter- meerse hervormde gemeente door een hervormde gemeente elders. De prijs van zo'n adoptie-gezin is 500.Wanneer er achthonderd meelevende Slotermeerders „ver kocht" worden, zijn de vierhon derdduizend vrij geld bijeen, waar uit met twee ton geleend geld het project gefinancierd kan worden. „En", hebben de ds. Lans gevraagd, „is er belangstelling in het Tand voor de Slotermeerse gezinnen?" „Ik zou het wel denken. Met wat we in de eigen gemeente bijeen heb ben gebracht, is er al meer dan een ton beschikbaar gekomen. Honderd vijftig gezinnen gingen al van de hand. Daarnaast worden er in tal van gemeenten elders de laatste weken collecten voor ons gehouden. Binnen drie weken was in Ballum en Hollum op Ameland meer dan 1000.voor ons opgebracht. In Berkel beliep één collecte 930.en in Ommen werd f 900. ingezameld. In meer dan dertig gemeenten, vooral in Drente, Overijsel en Gelderland, werd 500. bijgedragen". Natuurlijk, met die dikke ton is Slotermeer er nog niet. Maar ja, er zijn nog ruim zeshonderd gezin nen beschikbaar, die graai* naar de plaats willen reizen, welke hen wil adopteren, om er het een en ander te vertellen aan de hand van foto's, films of iets dergelijks uit hun eigen leven of dat van hun nieuwe woongemeenschap. Daar naast heeft ds. Lans zich nu fris en zakelijk en met goed inzicht in moderne reclamemethoden tot de iadustriëlen gericht, met het ver- Manfred Steinbach vlucht naarWest-Duitsland De 24-jarige Oostduitse sprinter Manfred Steinbach, lid van het Duit se olympische team dat werd afge vaardigd naar Melbourne, is naar West-Berlijn gevlucht. Steinbach, die medisch student is te Halle, heeft Oost-Duitsland verlaten nadat hem enkele malen door Oostduitse func tionarissen was verweten dat hij te veel sympathie voor het westen toonde. zoek hem te helpen. Hoewel dit nog maar een recent initiatief is, heeft het hem alweer de nodige duizendjes opgeleverd. Maar de tijd dringt. De gebouwen moeten er spoedig komen om het en thousiasme voor het eigenlijke werk tijdig op te vangen. Eind 1959 zou ds. Lans dit Hervormd Centrum de kerk met 550 zitplaatsen en in het sousterrain ruimte voor jeugdwerk, bejaardenzorg, kamers voor wijkver pleegster, sociaal werkster e.d. willen inwijden. EVEN NADENKEN MVhlHMvl ïiAüMTUUUiül ■TiifHAiiMTH iilAUBH*U£ Horizontaal: 1 heelal; 8 bloem; 9 bij naam Eisenhower; 11 jongstleden; 12 televisie, afk.; 15 springerig insekt; 16 afdeling, afk.; 17-soort onderwijs, afk.; 19 gewicht; 20 vast; 23 schie ten; 26 tot steen worden. Verticaal: 1 groente; 2 element, afk; 3 te koop; 4 ieder; 5 soort gras; 6 element, afk.; 7 voornaamwoord; 10 alstublieft, afk.; 11 zeilbootje; 13 koe; 14 meisjesnaam; 18 werk, compositie; 19 slijtplek in weefsel; 21 artikel, afk.; 22 heen en terug, afk.; 23 vrou welijk, afk.; 24 een ongenoemde, afk.; 25 voorzetsel. Si39Hïï] □da Bffl 5-Q(3 a«saiias]*s susanaa 03» sQB 3 sHanaca* □□na «sanan tot vl- M. Hoo- NED. HERV. KERK. Beroepen te Kockengen P. Vroeginde- wey te Gameren. Beroepen te Strijen (toez.): C. Boo gaard te Noordbergum (Fr.)te Mak- kum: A. Stegenga kand. te Utrecht. Bedankt voor Oosterwolde (Gld.): I. Schipper te Ede; voor 's-Graven- hage-Loosduinen (vierde pred.plaats): W. Bartlema te Leeuwarden. Benoemd tot vicaris te Boxtel (ar beid kerkvoogd protestantisme in het zuiden): mej. S. R. C. van Kempen kand. te Boxtel. Aangenomen de benoeminj caris te Zoeterwoude: N. J. gendijk kand. te Pijnacker. GEREF. KERKEN Beroepen te Avereest H. E. Wjjn- Ja te Godlinze; te Den Burg op Texel S. de Lange, kand. te Rotterdam. Aangenomen naar Noorden-Ze venhoven J. W, Genuit, kand. te Sprang-Kapelle, die bedankte voor Heer Hugowaard, Houwerz\jl, Mee- dum, Neede en voor Niezijl; naar Ap pelscha D. Bai-ten t© Wolverd. Beroepen te Broek onder Akker- woude H. J. Bavinck, kand. te Am sterdam. Beroepen te Schagen A. Bolwijn, kand. te Amsterdam. Beroepen te 't Harde A. Bolwijn, kand. te Amsterdam. Bedankt voor Oost- en West Sou burg (tweede pred. pl.) B. Berends te Beesterzwaag. Bedankt voor Rotterdam-IJselmon- de C. Ch. Griffioen te Noordwijk. Be noemd tot hulpprediker te Silixen A. Klaassen kand. te Echtlerveld (Kreis Bentheim, Duitsland). Bedankt voor 's-Gravenhage-Oost (vac. F. E. Hoekstra) w. Griffioen te Nijkerk. Bedankt voor Oenkerk: P. van der Spek te De Lier; voor Leerdam: P. A. Bohlmeyer te Wilnis; vóór Amster dam (vac. R. C. Harder)A. Broek te Groningen-noordvoor Leeuwarden- west (derde pred. plaats): P. Heinen te Noordwijk-binnenvoor Harlingen: B. J. Aalbers te Bant (N.O.-polder). Beroepen: Te Diever R. Akkerman te Echteren; te Utrecht-west (derde pred. plaats) C. P. T. Rijper te Wa tergraafsmeer. Aangenomen naar 't Harde A. Bol wijn, kand. te Amsterdam, die be dankte voor Culemborg, Lexmond, Nieuwerburg aan de Rijn, Ooltgens- plaat, Wieringen en Willemstad. CHR. GEREF. KERKEN. Beroepen te Zaandam M. W. Nieu- wenhuizen te Amsterdam. Beroepen te Klundert B. Bijleveld te Noordeloos. Beroepen te 's-Gravenmoer: L. Hol- trigter te Onstwedde; te Kronhorn: J. M. Visser te Dokkum. Bedankt voor Rotterdam—Kralingen G. de Vries te Zeist. Bedankt voor Schiedam C. van der Weel te Leiden. OUD GEREF. GEMEENTEN. De heer L. Gebraad, oefenaar te Kapelle aan de IJsel is toegelaten tot het predikambt en door de ge meente van Kapelle a.d. IJsel be roepen, welk beroep h(j ook heeft aangenomen. DOOPSGEZINDE BROEDERSCHAP Beroepen te Haarlemmermeer-Aals- meer mej. M. Keyser, prop. te Texel, die dit beroep ook aannam. Instrumentenfonds voor 40-jarig Rotterdams Philharmonisch Orkest. De vereniging tot instandhouding van het Rotterdams Philharmonisch Orkest uil, nu dat orkest op 10 juni veertig jaar bestaat, een geschenk aanbieden in de vorm van een spe ciaal instrumentenfonds. Er is berekend dat met het ver vullen van redelijke wensen op dit punt ln de eerstvolgende jaren een bedrag van 25.000 tot 30.000 gemoeid zal zijn. Het bestuur hoopt een zo groot mogelijk deel van dit bedrag te kunnen bijeenbrengen met behulp van de grote kring van belangstellenden in de steden, waar het R. Ph. O. naast Rotterdam regel matig concerteert te weten Amster dam, Antwerpen, Breda, Delft, Dord recht, Goes, Gouda, Den Haag, Hulst, Leiden, Roosendaal, Schiedam, Vlaar- dingen en ook daarbuiten. Amsterdamse wisselmarkt CONTANTE PRIJZEN. Londen 10.57%—10.60%, New York 3.78%3.78%, Montreal 3.90%— 3.90%, Parijs 89.80—89.90, Brussel 7.59%—7.80%, Frankfurt 90—90%, ZUrich 88.58%—86.63V2, Zürich (vr. francs) 88.32%—88.37%, Stockholm 73.07%—73.12%, Kopenhagen 54.76— 54.7654.81, Oslo 52,94—52.99, Milaan 60.72%—60.77%, Wenen 14.59%— 14.60%, Turkse ver. dollar 3.79A 3.7911. W*\"WWW\W REMONSTR. BROEDERSCHAP Bedankt vóór Hoogeveen drs. Th. Rozingh, prop. te Leiden. Beroepen te Sommelsdijk drs. Th. Bosingh, prop. te Leiden. NEDERL. PROT. BOND Benoemd tot voorganger van de vrije gemeentekring te 's-Gravenhage dr. P. D. Royen voorganger Nederl. Prot. Bond te Beilen, aie deze benoe ming ook aannam. GEREF. KERKEN ART. 31. Beroepen te Nijmegen J. Mulder te Gees (Dr.). Aangenomen naar Beverwijk: L. E. Oosterhoff te Ten Post. GEREF. GEMEENTEN. Tweetal te Nunspeet: J. B. Bel te Krabbendljke en P. van der Bijl te Rhenen, van wie laatstgenoemde is beroepen. Bedankt voor Zeist K. de Gier te 's Gravenhage. (Advertentie) anders! rookt heeft gelijk Ook met filter verkrijgbaar. AMSTERDAMSE EFFECTENBEURS Philips vast in lagere markt 22 april 23 april Nederland 1951 (3%) 94% 94% Nederland 1948 (3%) 86% 86% Nederland 1955 (3%) 87 A 87A Nederland 1947 (3%) 1 91H 91« Nederland 1937 3 86% 87 Dollarlening 1947 1 «3 ft 93A Investerlngscert. 3 93% 93% Nederland 1962-64 3 93 93ft Nederland N.W.8. 2% 59% 59% Ned. Indlë 1937 3 90% 90% Woningbouwlening 107H 107% Nat. Handelsbank 72 74 Ned. Handelsmlj. 141% 155 Alg. Kunstzijde Unie 174% 173% Berghs' en Jurgent 271 268 Calvé-Delft 282 282% Hoogovens n.r. 285% 288% Ned. Kabelfabriek 224 222 Philips 276 281 Unilever 334% 332% Wllton-Feljenoord 202 201 Billlton 226 226 Kon. Petroleum Mij. 163 160 Amsterdam Rubber 61 62 Holland Amerika Lijn 137% 135% Kon. Paketvaart 110% 109% Rotterdamse Lloyd 114% 111% Scheepvaart Unie 121% 110% Stv. Mij. Nederland 141 139 H.V.A. 94% 93% Dell Mij. 79% 80% Bank van Ned. gqm. 4% 96% 96% Bank van Ned. gem. 0-5-10 115% 115% Van Berkels Patent 193% 193% Centrale Suiker 175 Kon. Mij. De Schelde N.B 161% 162 1. De felle zon die boven de havenstad Plattepetl hing, veranderde het dek van de Kraak in een soort stoofplaat, waar niemand het langer dan een minuut op uithield. Kappie en de Maat waren de wal opge gaan om te zien, of zij er» gens een vrachtje voor de terugreis konden oppikken. „Laten we daar ons anker maar eens uitgooien, jong!" stelde Kappie na een tijaj© voor en hij wees op een over schaduwd terras, „daar zit ten heel wat landrotten. Al licht komen we daar meer te weten!" De Maat wierp een angstige blik op de mannen, die daar zaten. „Ze hebben allemaal ge weren en pistolen", zei hij bedrukt. „Als zc cr maar niet mee gaan schieten!" Ach, aardappel die je bent sprak Kappie en hij drukte de Maat ongeduldig in een van de rieten stoeltjes. „JIJ begint altijd dadelijk te mekkeren. Al hebben die lui hier nog zo veel geschut aan bakboord en stuurboord, daarom hoeven wij er ons nog niets van aan te trekken. Dat schietspul schijnt hier een soort speelgoed te zijn". Maar al gauw bleek, dat met dit speelgoed gevaarlijke spelletjes werden beraamd. „Het leven in Plattepetl wordt met de dag saaier", hoorden zii een van de cafébezoekers morren. „Er is al dagenlang geen schot gelost!" „Ja, nou je het zegt..." beaamde de ander. „We konden wel weer eens revolutie gaan ma ken. Laten we maar dadelijk beginnen!" Intern. Nickel 74% 73% Anaconda 45A Baltimore en Ohio 26A Bethlehem Steel 38% 37% General Motors 36A 35A Kennecott 84 83 Missouri K.T. 6% 7% New York Central 16% 16 Pennsylvania 13 12% Republic Steel 40% 40% Shell OU Comp. 68% 67 Tide Water 22% 23 U.S. Steel 58% 85 PREMIELENINGEN. Amsterdam 1951 86 86% Breda 1954 82 Eindhoven 1954 81% 82% Enschede 1954 81% 83% Den Haag 1952 I 90% 90% Den Haag 1952 li 95% Rotterdam 1952 II 89 90% Utrecht 1952 92 92 Amsterdam 1956 I 80% 80% Amsterdam 1956 n 95 95 Amsterdam 1956 III 95% 95% Amsterdam '33 (C. en A.) 97% 97% Dordrecht 1956 81 81% Alkmaar 1956 80% 80 A.N.P.-C.B.S. BEURSINDICES. Intern, concerm Industrie Scheepvaart Banken Indon. fondsen Algemeen 21-4 22-4 23-4 267.91 270.61 269.28 135.50 135.11 134.98 124.19 126.11 124.62 112.44 112.60 113.42 70.20 70.57 71.12 186.49 187.88 187.24 BEURSOVERZICHT. Favoriet van de beurs was gisteren het aandeel Philips. Hoor de binnenkort te verwachten Introductie op de belang rijkste beurzen van West-Dultsland, be stond er gisteren mede van deze zijde vraag voor de aandelen. Ook het pu bliek, de beroepshandel, en de arbitrage was in de markt om beslag te leggen op de stukken. Hierdoor overheerste bij de opening van de markt de vraag in sterke mate het aanbod waardoor de koers zich bepaalde op 282% tegen eergisteren 276 als slotprijs. In het verdere beurs- verloop, toen aan de vraag was voldaan, ging van de koerswinst een half puntje af. Aan de winst van eergisteren van 5 punten werd gisteren dus opnieuw 6 punten toegevoegd. Unilevers openden op 333% tegen eergisteren 334%. Tegen het sluiten van de markt werd nog 332 ge daan. A.K.U-'s konden de winst van eer. gisteren handhaven en noteerden vrijwel onveranderd. K.L.M. een paar dubbeltjes hoger op f 108. Aandelen Kon. Olie gin gen als vanzelfsprekend met de teleur stellende slotkoersen van Wallstreet mee. Door wat aanbod voor Londense rekening werd rond de f 160.60 gehandeld tegen een slotkoers van f 162.40 de vorige dag. Scheepvaarten voeren in kalm vaar water. Aandelen Scheepvaart Unle's no teerden lil ex 9.7 pet. dividend tegen eergisteren 121. Over het algemeen was de markt hier een kleinigheid in reactie, hetgeen door de beurs als gunstig werd gekwalificeerd, gezien de vaste koersen voor de aandelen van de laatste dagen. Ver. Deli's waren in een kalme markt 80 bieden voor 10 stuks. Er moest ech ter 80% betaald worden tegen eergiste ren 79%. Amsterdam Rubbers lagen in de belangstelling en konden zich bijna 2 punten verbeteren. H.V.A.'s onveranderd. Op de steeds terugkerende gunst'ge weekstaat van de Nederlandsche Bank raakt de beurs zo langzamerhand uitge keken. Een verdere discontoverlaging zal, aldus de beurs, onmiddellijk hogere koersen voor de staatsfondsen te zien ge ven. Dit was gisteren niet het geval, want de obligaties lagen onbewogen tot goed prijshoudend ln de markt. De handel was zee? rustig. Prolongatie 4 procent. I FEUILLETON door PATRICIA WENTWORTH. Terwijl zc een beschuit met honing nam en Monica Abbott .hoorde uit leggen, dat Cecily de bijen verzorgde, sloeg juffrouw Silver onopvallend de Ionge vrouw gade, die, op het liaard- :lecd gezeten, enige koppen thee na elkaar dronk, maar niets hoege naamd at. Frank Abbott had haar 'n klein bruin schepseltje genoemd en juffrouw Silver vond dit uitstekend gezegd. Immers, zowel haar als ogen en huid waren bruin, haar en ogen niet zo donker als bij mevrouw Ab bott, maar de huid veel donkerder. Een van haar wangen was door de hitte van 't haardvuur rood ge kleurd. Cecily leek prachtig geschikt om met vuurrode bessen in haar kap sel een stormachtige Zigeunerdans uit te voeren. Intussen, zulke vermetele fantasieën waren juffrouw Silver verre. Ze zag alleen een vrouwtje, bijna meisje nog, dat erg ongelukkig was en dodelijk vermoeid door haar eigen ongeluk. Inmiddels achtte de gast het ogen blik gekomen om zien wat tc gaan opknappen en geleidde mevrouw Ab bott haar naar haar kamer. Een ver trek, dat met zijn solide meubelen uit dc tijd van koningin Victoria en rode ribsgordijnen, zeer in de smaak der nieuwe logé viel. Na zich van haar zwarte mantel en dito overjarige hoed, waarop een bosje kunstviolen prijkte, te hebben ontdaan, bracht juffrouw Silver haar „coiffure" in orde, trok haar met kralen omzette hulsschoentjes aan, waste zich de handen, nam een lei kleurige sitsen breitas mee en keer de naar de huiskamer terug. Ze droeg een de vorige hefst aange schafte flesgroene wollen japon, bij de hals gesloten door een roosvor- mige eikenhouten broche, waarvan een grote z.g. Ierse parel afhing. Aan een fijn gouden kettinkje was, voor het lezen van klein drukwerk, een lorgnet bevestigd, terwijl een meer massieve ketting een medaillon tors te, versierd met de Initialen van juf frouw Silver's ouders, een A voor Alfred en een M. voor Maria. Zijzelf placht Alfred, „die arme Papa" en Maria „die lieve Mama" te noemen en bewaarde trouw een tweetal haar lokken in 't medaillon. Voor het vuur gezeten, nam ze een knot lichtblauwe wol uit haar breitas en begon de steken op te zet ten voor een soortgelijk jekkertje als ze de vorige avond had afgemaakt. Kieine kinderen hebben om schoon en warm tè blijven, een paar van die kledingstukken nodig en dit bleek een heel aardig model. Toen mejuffrouw Silver eenmaal het juiste aantal had opgezet, was ze gereed voor een praatje met haar gastvrouw; beiden waren, tot groot genoegen van de logé, nu geheel al leen. Kolonel Abbott en Cecily had den de kamer verlaten en Frank had telefonisch laten weten, dat hij wel laat zou thuiskomen. „U weet niet, hoe blij ik ben, met U te hebben kennis gemaakt", zei Monica. „Frank aanbidt U gewoon weg". „Maar beste mevrouw Abbott!" „O, 't is heus waar. En 't is best voor hem, want hij is helemaal niet het type om iets te aanbidden. Zo koud en spottend als hij kan zijn! Mijn schoonmoeder ls ook zo slecht Alii f tentte voor hem geweest en hij lijkt veel op haar, tenminste oppervlakkig, want innerlijk is hij heel anders. Hij heeft U zeker haar gedrag na de dood van zijn vader wel verteld. Maar ze heeft hem nog vrij wat meer afhandig ge maakt dan geld alleen en dat andere hebt U hem teruggegeven. Daarom verlangde ik er zo naar, U te ont moeten. En ook om die gepleegde moord. Als er tenminste van moord sprake is. Frank zegt, dat het onzin is en daar heeft het ook veel van, nietwaar Maar hoe dan ook, het is nogal angstwekkend". „Zo?" zei juffrouw Silver, wier brei naalden zacht voortklikten. Monica Abbott had meer kleur op de wangen gekregen. „Ja, aat is het", hernam ze. „Als het een gewone moord was, zou 't vrese lijk zijn, maar dan zou je tenminste kunnen zeggen, dat een twist de oor zaak was of misschien jaloezie, dron kenschap, geld nu ja de gewone oorzaken van zulke misdaden. Maar dit we weten niet eens wat er ee- beurd is, laat staan waarom. En aat vind ik juist het griezelige, 't angst wekkende van de zaak". „Vertelt U mij eens wat meer over alles. Wat voor soort meisje is die Ma- rv Stokes aa is hot iomaad. oo wier verhalen je zo'n beetje aan kunt?" „Ik weet het niet", zei Monica Abott langzaam. „Wéét U het niet?" „Ziet U, ik heb geen enkel uitgangs punt. Ik mag haar niet, maar eigenlijk moest ik dat niet zeggen, want een be paalde reden daarvoor ontbreekt me. Ik kan U alleen vertellen wat U zelf ook binnen vijf minuten zou zien. Ze is circa vier- of vijf en twintig, maar heeft het uiterliik van een die haar weetje weet. Bij net einde van de oor log behoorde ze tot een van de vrouwe lijke hulpdiensten. Veel heeft ze niet in Deeping vertoefd, maar wij zijn hier natuurlijk ook niet meer dan eni ge maanden geweest. Voor mijn man uit Engeland vertrok, legden we korte beleefdheidsbezoeken af, maar we be hoorden niet tot de „kongsie". „En Mary Stokes wèl?" „Neen. zeker niet. O, ja, de jonge meisjes trachten zich te kleden zoals zij en het haar zo op te maken, maar geliefd is ze niet. De mensen vinden, dat ze te veel verbeelding heeft". „En heeft ze die?" „Ik geloof van wel, al kan ik het feitelijk niet met zekerheid zeggen en deed ik misschien beter, er over te zwijgen. Maar ziet U, ze is absoluut geen dorpsmeisje ze is vrij wat gewiekster en veel meer gekunsteld. Ze komt alleen naar de boerderij, wan neer ze geen baantje heeft of van be trekking wenst te veranderen. Sterk is ze niet en ze ziln goed voor haar, maar waarschijnlijk vinden ze 't een opluchting als ze weer weggaat. Laat stelijk heeft ze op een kantoor in Len- ton gewerkt, maar daar is ze ziek ge worden, waarna de dokter haar een maand rust heeft voorgeschreven. Ik denk wel, dat die firma haar zal te rugnemen". „Is ze knap?" „O, ja!" zei Monica Abbott ietwat bitter. Het breiwerk van juffrouw Silver was al een eindje opgeschoten en ze sloeg met welgevallen de vorderingen gade, terwijl ze, als terloops, vroeg: „In welk opzicht „O, in het opzicht, dat mannen zo bevalt. Misschien komt ze de natuur wat te hulp, maar ik geloof, dat ze al tijd blond is geweest. Ze heeft blauwe ogen en stelt zich een beetje aan. Maar neen, het is beter dat ik zwijg... ik mag haar niet en kan dus niet goed eerlijk zijn". „Waaróm mag U haar niet?" „Och, d44rom!" (Wordt vervolgd).

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 11