KAPPIE en de jungle-man 'ASPRO' AMBACHTSSCHOOL MIDDELBURG HAD BELANGRIJK JAAR méér kracht vóórkracht WALCHEREN UITBREIDING TERNEUZENSE VEILING NOODZAKELIJK WOENSDAG 23 APRIL 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 11 ALGEMENE LEDENVERGADERING Verlichting en elektrische installatie moeten hoognodig vernieuwd worden Het jaar 1957 was voor de vereniging „De Ambachtsschool" te Middelburg van grote betekenis, aldus bleek uit het jaarverslag dat de secretaris-penningmeester, de heer S. Caljouw, dinsdag tijdens de algemene ledenvergadering in één der lokalen van het schoolgebouw uitbracht. De vernieuwing, die het onderwijs in de laatste jaren onderging, is ook aan het technisch onderwijs niet voorbijgegaan, aldus merkte de heer Caljouw op. Er wordt aan merkelijk meer aandacht besteed aan algemene maatschappelij ke en culturele vorming. De vakopleiding in engere zin maakte plaats voor een algemene technische opleiding. Als ergens succes geoogst is bij vernieuwing, dan is het wel bij het nijverheidson derwijs, vervolgde de secretaris. Er kwam een voorbereidende klas tot stand, bedoeld als eerste algemeen leerjaar, waarin de leerlingen behalve algemeen vormend onderwijs, ook on derricht ontvangen in metaalbewer king, houtbewerking en schilderen. Aan het einde van dit eerste algeme ne leerjaar kunnen de ouders met de leraren zich beraden over een juiste beroepskeuze. De mogelijkheden, die de technische school de jongens thans biedt, zijn daardoor aanmerkelijk ver groot, waardoor de school steeds meer ln aanmerking komt bij het be palen van de koers na het verlaten van de lagere school. Verder werd het bestuur in staat gesteld een schoolge bouw aan de Singelstraat aan te ko pen, te verbouwen en in te richten. Met deze dépendance is er voldoende ruimte de 2-jarige opleiding om te zetten in een 3- respectievelijk 4-ja- rige opleiding, waarvoor ook toe stemming werd verleend. Bovendien konden door 't bijtrek ken van deze school lessen in liclia melijke oefening worden gegeven, daar men thans de beschikking heeft over een gymnastieklokaal. Het bestuur is zich wel degelijk bewust, dat dit niet een ideale op lossing Is en zal daarom blijven Ijveren tezljnertijd tot het bou wen van een nieuwe technische school te kunnen overgaan. Gunstige resultaten De resultaten van het onderwijs wa ren in het afgelopen jaar „zeer goed", aldus het verslag. Aan ruim 90 pro cent der leerlingen kon een einage- tuigschrift worden uitgereikt. Even gunstig was de plaatsing van deze geslaagde leerlingen. Hopeloos is het evenwel gesteld met de verlichting en elektrische installatie in het gebouw. Reeds in oktober 1956 wera door het depar tement van O. K. en W. toestem ming verleend deze geheel te ver nieuwen. Om financiële redenen is het nog steeds niet mogelijk deze werkzaamheden te laten uitvoeren. Even urgent is de vernieuwing van de smederij-plaatwerkerij-las- serij. Het bestuur hoopt, dat dit alles zijn beslag zal krijgen. De aanmelding voor nieuwe leerlin gen voor het cursusjaar 1957-1958 Spannende strijd tijdens „Baljuwrit" Zaterdag werd te Middelburg ge start voor de „Baljuwrit", een door de motor en autoclubs „De Zeeu wen" én „Scheldegouwen" georgani seerde en door de garage De Bal juw en Shell aangeboden oriënte- ringsrit over 65.7 km. Men besloot het batig saldo, alsmede op basis van het aantal opgelopen strafpun- ten 1 cent per punt. af te staan aan het comité „Sport steunt Zonneveld." Bij de automobilisten eindigde na een spannende strijd P. Gelok met 4 fitrafpunten als eerste, op de voet gevolgd door D. Roelse en A. de Pree, die eenzelfde aantal strafpun- ten lieten noteren. Bij de motorrijders ging J. J. Crucq met 5 strafpunten met de eer strijken. P. Baan zat met 8 strafpun ten dicht op zijn hielen terwijl J. de Rijke als goede 3e finishte met 11 strafpunten. Na afloop reikte de heer F. Gui- née in café-restaurant „De Een dracht", waar ook de start en finish was, de wisselbekers en andere prij zen uit, Waarbij hij de hoop uitsprak, dat in 1959 het aantal deelnemers, dat nu 52 bedroeg, zal worden over troffen. f Advertentie f E/ke morgen door de van de machinistenschool opleiding werktuigkundigen ter koopvaardij was groter dan ooit tevoren, zodat de klassen een maximale bezetting had den. Het ruimer bechikbaar stellen Van rijksstudietoelagen, alsmede beurzen, die verschillende scheep vaartmaatschappijen en de raad van bestuur voor de scheepvaart ver strekten, hebben hierop ongetwijfeld invloed gehad. Het aantal geslaagde leerlingen was hoger dan het vorig jaar en allen werden bij de scheep vaartmaatschappijen vlot geplaatst. Bij deze plaatsing bleek, dat er nog steeds een grote vraag is naar afge studeerde leerlingen scheepswerk- tuigkundigen. De nieuwe cursus per 1 september '57 ïg aan met 572 leerlingen, waarvan ae voorbereidende klas 82, in de le klas 171, in de 2e klas 170, in de 3e klas (timmerlieden) 22, In de cursus autotechniek 10 en voor de cursus voor scheepswerktuigkundigcn 117, waarvan 60 voor het eerste leerjaar en 57 voor het tweede. Van deze 572 leerlingen zijn er 414 bulten Middel burg woonachtig. LEZERS SCHRIJVEN Kritiek op toneel- en televisie-uitzending Naar aanleiding van het ingezon den stuk „Toneelkritiek", uit uw blad van 19 april j.l,, moet mij even het volgende van 't hart. Het is werkelijk interessant na 'n televisieuitzending gezien te heb ben, de mening hierover van huis genoten en kennissen te horen en later de verslagen in verschillende kranten te raadplegen. Ik wil hier als voorbeeld noemen het stuk van Molière: „School voor Vrouwen", dat j.l. woensdag 16 april vertoond werd.'Mijn huisgenoten en kennissen vonden het prachtig. In het verslag van uw blad bleef er zo wat niets goeds van dit stuk over. „Het Vrije Volk" bracht een ver slag uit met grote letters aan de kop als: „Tintelende Molière op de N.C.R.V. buis", en voegde er verder onder meer in dikdruk aan toe: „En doordat deze twee hoofdrollen met veel nuances en gevoel voor humor werden gespeeld, kreeg het stuk iets sprankelends." Het enige wat „Het Vrije Volk" als nadeel van dit stuk wist te zeg gen was: „Zo kwam de oude, schalk se Molière fris en tintelend op de beeldbuis, ook al slaagde de sprong van gewoon naar huiskamertoneel niet altijd even goed." ook de recensie in het „Algemeen Handelsblad" was zeer goed. Hier hebben we dus niet een ver gelijking tussen de mening van Wel- of Niet-bevoegden, doch louter de mening van verschillende verslagge vers; vakmensen dus. Zo zien we, dat we eerst het oor deel van een verslaggever moeten leren kennen, (óf door zelf zien en horen: óf door met andere versla gen te vergelijken) alvorens op de mening van deze persoon staat te kunnen maken. Niet iedereen is daartoe in de ge legenheid en wee de vereniging, die afhankelijk is van een verslaggever welke geen op-bouwende kritiek weet te leveren. H. M. C. Sandcrse v. Roekei. VLISSINGEN Gereformeerde vrouwen bijeen. De Gereformeerde Vrouwenvereni ging te Vlissingen hield haar tweede jaarvergadering. Naar aanleiding van 1 Petrus 3 1 tot 6 sprak me vrouw.; Homburg over de macht van de vrouw in de kerk, de maatschap pij en in het gezin. Vervolgens de clameerden énkele dames en ook werd er een spraakwaterval gehou den. Een koortje gevormd uit leden zong enkele liederen. Cabaret Malta bezorgde K.A.B. vrolijke avond Zondagavond werd in het Concert gebouw te Vlissingen door de Cultuur- en Ontspanningsvereniging van de K.A.B. de laatste feestavond van het seizoen gegeven, welke de voorzitter, P. Wanst, met een kort propagandis tisch woord opende. Het cabaret- en variétégezelschap Charles Matla uit Amsterdam bracht een gevarieerd programma voor het voetlicht. Het werk van de kléine man Matla met zijn jongleren en clownerieën werd door de aanwezigen zeer ge waardeerd en oogstte meermalen een daverend applaus. De conferenciers Coos v. d. Velde en Beppie Murray zorgden voor een aan gename afwisseling. De illusionist-Delcampo, Coos v. d. Velde, toonde staaltjes van zijn kunst. Het herscheppen van het toneel door genoemde artiest in een bloöméntuin was een bijzonder aardig nummer. Het geheel werd omlijst door kundig en humoristisch pianospel van Coi' van Veen. Bloemen, applaus en een dankwoord van voorzitter Wanst waren tolk voor de dank van de aanwezigen. Een ge zellig bal besloot deze feestavond. SINT-LAURENS Jaörfeest gereformeerde meisjes- en jongensclub De gereformeerde meisjesclub „Ont luikend leven" en de gereformeerde jongensclub „Benjamin" hielden hun jaarfeest in het gemeentelijk vereni gingsgebouw te Sint-Laurens. Na een openingswoord van een van de leid sters, mejuffrouw S. Marinissen hield Leny Ton een bijbelvertelling. De le den van de jongenscub voerden daar na het toneelstukje „De Wandelclub op stap" op. Na de pauze voerden de leden van beide clubs een kinder-operette op, getiteld „De Liedjeszanger" die bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Onder leiding van de heer E. P. Da- vidse werd een vragenwedstrijd ge houden. De heer J. Koole sloot de avond met dankgebed. KOUDEKERKE Jaarvergadering V.V.V. De afdeling Koudekerke van de V.V.V. hield onder voorzitterschap van de heer J. L. Dregmans haar jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat 1957 een nadelig saldo van 407,58 opleverde. Het voetpad op de duinen heeft de vereniging 6000 gekost. Vervolgens hield de provinciale di recteur van de V.V.V., de heer G. W. Oskamp, een causerie over het werk van de vereniging. De secretaris, de heer H. A. Mos selman, noemde 1957 in zijn jaar verslag een goed jaar; vooral het voorseizoen was beter dan andere jaren. De vraag naar gemeubileerde: zomerwoningen neemt nog steeds^ toe. De verhuur van strandtenten' steeg tot 294 stuks. De badgasten maken volgens de heer Mosselman veel gebruik van het wandelpad. Besloten werd een opgang in de duinen te maken, die uitloopt op 'n plateau, tegenover het melkbedrijf van dé heer L. Schout in het Vebe- nabos. De heren ds. L. Sloós en P. Flipse werden herkozen tot bestuurs leden. Vergadering N.C.V.B. De afdeling Koudekerke van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield onder lei ding van de presidente, mevrouw Hoekstra, haar maandelijks vergade ring. Spreker voor deze avond was de heer Ooms uit Soestdijk met het on derwerp „Het lezen van een roman". Met grote belangstelling werd hier naar geluisterd. De volgende verga dering, op 8 mei, zal spreken de heer Kolk uit Middelburg met het onder werp „Kinderzorg". RITTHEM Kandidatenlijsten Voor de a.s. «rei.ieenteraadsverkie- zing ziin te Ritthenj 2 kandidaten lijsten ingediend C.H.Ü.: 1 Joh. Cevaal Wz.; 2 W. Ce- vaal Az.; 3 W. J. Cevaal Pz.; 4 Jac. Osté; 5 W. J. Machielse; 6 P. C. Die- leman; 7 M. de Visser; 8 P. Machielse 9 Adr. Poelman; 10 J. P. Karreman; 11 C. Wisse Cz.; 12 Adr. de Pagter. A.R.: 1 H. K. Allaart; 2 Jac. de Lan- ge; 3 J. Poppe; 4 P. Meijers; 5 L. bppejan. Voor het eerst sinds de inundatie wordt in déze gemeente raadsverkie zingen gehouden. Burgerlijke stand ZOUTELANDE. Getrouwd: J. P. de Klerk, 27 j. en de Visser, 21 j. f Advertentie j Wacht niet tot Uw hoofd of keel gaat dlchtiitten. Neem onmiddellijk 'ASPRO' en U voelt zich opknappen Miljoenen men$en over de hele wereld ondervinden het degelijk» Ook zenuwpijn, reumatiiche aandoeningen en gevoel van rlllerlgheld verdwijnen »nel door 'ASPRO'. Mis niets van Uw levensvreugde Voel U prettiger opgewekter door 'ASPRO'. 'ASPRO' Irriteert Uw maag met Houd het altijd bij de hand 2'ASPRO" U&ntUf&h f&! ..HERHALING Of VEAZOLK- cmburg (208 m l Itdert zontfigmorpA 10.45 i OOSTKAPELLE Eindles Chr. lagere landbouwschool Oostkapelle Tijdens de eindles van de christelij ke lagere landbouwschool te Oostka- diploma's uit. 'ersteeg f de jongens en wees hen op de moge lijkheden van een verdere ontwikke ling. In deze geest sprak ook de voor zitter van de commissie van toezicht, burgemeester F. G. Sprenger. De eind les werd geopend met schriftlezing, gebed en een korte meditatie, waarna het hoofd der school, de heer M. A. van Strien de jongens een aantal vra gen stelde. Vervolgens hield ir. Vér- steeg een vraaggesprek met de klas. Namens het bestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. overhandigde de heer J. J. de Jager uit Kapelle aan Chris Kodde en Jan de Nood een boek; terwijl Adri Maljaars van het dagelijks bestuur van de school een boekenbon kreeg. Na de pauze werden de films „Jong geleerd, oud gedaan" over het hand- vaardigheidsonderwijs en „Ontsteking en bougies", als afsluiting van de les sen in motorkennis, vertoond. Vervol gens gaf ir. H. Steur een kort over zicht van de belangstelling voor het middelbaar landbouwonderwijs. Na mens de ouders dankte de heer S. de Visser het hoofd van de school. Jan de Nood dankte de leraren namens de leerlingen en bood de heer Van Strien een praktisch geschenk en de heer R. Krijger een boekenbon aan. Namens de coöperatieve landbouwvereniging woonde de heer W. K. van Nieuwen- huyzen de eindles bij. terwijl waarne mend burgemeester A. Goedbloed het gemeentebestuur van Serooskerke vertegenwoordigde. De voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Wattel, dankte in zijn slotwoord de heer J. G. van Liere voor het vertonen van de films en sloot daarop de bijeenkomst met dankgebed. De namen van de gediplomeerde leerlingen zijn: J. Hoef kens, G. Jobsè, A. de Visser en K. de Visser van Oost kapelle; A. Houmes te Domburg; F. de Kam te Grijpskerke; Chr. Kodde en Jac. de Visser té Aagtekerke; W. Louwerse te Serooskerke (W.); A. Maljaars te Vrouwenpolder; J. de Nood te Veere; C. Roelse en J. de Vis ser te Westkapelle. Van de derde naai' de vierde klas werden bevorderd: A. Adriaanse, P. Cevaal. P. Louwerse, W. B. Meyers, Adr. Louwerse, P. Sinke en J. de Vis ser te Serooskerke (W.); C. Besuyen te Veere; I. de Kam, J. Schoe en A. Wondergem te Oostkapelle; Chr. Lou werse, C. de Voogd en J. Wagenaar te Vrouwenpolder; .H. Maljaars en S. Si- monse te Aagtekerke; L. dé Visser te Grijpskerke. Collecte De collecte voor het Leger des Heils heëft ln de gemeente 's-Heer Arends- kerke 436,86 opgebracht. f Ad iiêrtêvtiel DE IDEALE OVERHEMD-BOORD Dé óronized boord VünKerko, met zijn versterkte punten en zijn speciale voering die 16 uur per dag glad en cor rect blijft zitten. De nieuwe, witte Kerko „Espresso" shirts zijn er mee uitgerust. Deze Espressoshirts kosten slechts f 13.50, dank zij rationele produktie VRUCHTENVEILING ZEEUWSCH-VLAANDEREN Koelhuis vermoedelijk nu reeds te klein. Het grote probleem van do zo snel groeiende veiling blijft de financie ring. Er moet een apparaat worden opgebouwd, dat ln staat Is de zeer aanzienlijk stijgende tuinbouwprodUc- tio van Zeeuwsch Vlaanderen naar de eisen van deze tijd af te zetten. Aldus wordt opgemerkt, in het thans ver schenen jaarverslag over 1957 van de coöp. vruchtenveiling „Zeeuwsch Vlaanderen" te Terneuzen. Het be stuur wijst er daarbij verder op, dat naar zijn mening in de eerstkomende jaren een verdere uitbreiding van de gebouwen noodzakelijk zal worden. De moeilijkste taak zal in de komen de jaren zijn: het aantrekken van voldoende kapitaal op aanvaardbare voorwaarden. Voor de geldgevers, met name de boerenleenbanken, is het be langrijk, dat de leden zelf op de eerste plaats bereid zijn tot het verlenen van steun aan hun veiling. Tijdens het verslagjaar werd een fr'oot deel van de aandacht van het estuur opgeëist voor de bouw van het koelhuis, dat op 3 december j.l. vol tooid in gebruik kon worden gesteld.' Ofschoon bij de aanvang van het eer ste koelseizoen nog niet alle cellen ge reed waren, werd een hoge bezettings graad bereikt, die zeer gunstig afstak tegen die van andere koelhuizen en luchtgekoelde bewaarplaatsen in Zee land. In het komende seizoen z&l het Ambon-avond. De afdelihg Middelburg van de Stichting „Door de Eeuwen Trouw" hield een Ambon-avond in het vereni gingsgebouw te Oostkapelle. De Ambonezenband „The Manuèla Boys" uit Souburg opende de avond met het spelen van het Zuid-Molukse volkslied. Hierna sprak burgemeester mr. F. G. Sprenger van Oostkapelle 'n wel komstwoord waarin hij o.a. begrip vroeg voor de toestand waarin de Ambonezen nu al acht jaar verkeren. „The Manuèla Boys" speelden daarna diverse liederen. Hierna werd het Woord gevoerd door de voorzitter van de afdeling Vlissingen van de stich ting, die de aanwezigen opriep Am- bons trouw met trouw te belonen cloor zich aan te sluiten bij de stich ting. In de hierop volgende pauze bleek de oproep niet tevergeefs te zijn geweest, want veleü gaven zich op als abonnê op de „Stem van Am- bon", het orgaan van de stichting. Na de pauze werden de films „Door de Eeuwen Trouw" en „Sapa- rüa" vertoond. Tüssen deze films werd de aandacht gevraagd voor de verlangens van de Ambonezen, die hopen eens naar hun vaderland te kunnen terugkeren. Nadat „The Manuèla Boys" nog enkele liederen hadden gespeeld, werd de avond besloten met het spe len van het Wilhelmus. Uitvoering „Crescendo" De muziekvereniging „Crescendo" te Oostkapelle gaf haar laatste uit voering van dit seizoen. Öiidèr leiding van de dirigent, de heer P. Wisse, speelde „Crescendo" een zestal num mers, waarvan vooral Jos Clèberts „De Postkoets" in de smaak viel bij het publiek. De toneelgroep van mu ziekvereniging Apollo* uit Domburg voerde de thriller „Een bruid kwam op bezoek" op. Er was voor deze uit voering een goede belangstelling. koelhuis hoogstwaarschijnlijk te klein blijken. Ook na het fruitseizóen kon het koelhuis worden benut voor het bewaren van andere produkten. Daar die veiling zelf in moeilijkheden eraakte, verminderde de concurren te van de veilihg Z.H.E. in Zeeuwsch Vlaanderen. Het bestuur hoopt, dat daarmee een einde is gekomen aan het tijdperk van verkeerde concurren tie door een zusterorganisatie, die ge dreven werd in een a-coöperatieve geest. Door het bouwen of aanschaffen on der meer van een losperron met twee verrijdbare losbruggen, een kistensta- pelaar en een laadbord met opvoer- ketting voor klemsteekwagens werd het interne transport in het bedrijf be- erh HHHMJHHHL „ing fet ier 1 januari, j.l, 122 (v. 3. 117). In iangrijk verbeterd, waardoor arbeidsbesparingen werden Het ledental der verenigini linke werden verkregen bedroeg 1957 Werd in totaal f 385.665,60 ge ïnvesteerd, waaronder begrepen voor het koelhuis en perron 233.578,80. De leden van de vereniging namen deel in de ledenobligatielening voor een bedrag van 16.700; daarnaast Werd een aanvang gemaakt met de vorming van een ledenkapitaalfonds, door liet Inhouden van 2% van de net- tö-veilingopbrengst, waardoor een be drag van bijna 17.500 aan de midde len der vereniging toevloeide. De exploitatierekening over '57 toont een netto batig saldo van 6.478,97 (v. j. 8.806,81). De omzet steeg ln dat jaar tot 1.256.253 (vórig jaar 1.047.463. In totaal werden 1.060.323 kg. appelen en peren door het sorteer- en pakstation verwerkt (vorig jaar 1.238.582 kg.). HOOG EN LAAG WATER 24 april hap nap nap nap Vlissingen 4.56 1.93 17.15 1.76 11.17 1.88 23.44 1.96 Terneuzen 5.22 209 17.45 1.93 11.43 2.04 Hansweert 5.56 2.21 18.18 2.08 —.02 2.33 12.18 2.18 Ziefikzéè 6.10 1.34 18.28 1 18 11.58 1.60 Wemeldinge 6.37 158 18.59 1.41 1.68 12.16 1.82 54. „Ziezo, capitano!" sprak signor Rlvaldi, ter wijl hij opgewekt in het oundeltje waardepapieren vingerde. „Dat hebben wij met onze draaifllmerij eer lijk verdiend, wat? Ên lij krijgt dc hell't, want zonder jou slimhoofdigheid had Rivaldi gèen kijkfilm en geen geldduiten gezien!" „Dai is van je, ja deksels Rivaldi!' mooi sprak „dan heb ik toch niet voor niks ge varen. Maar ik denk niet, dat ik nog eens aan dat filmspul meewerk... Dat is g. niets voor een zeeman ie hoort op zijn schuit en zo is het maar net!" Rivaldi schudde het hoofd „Ik ga weer een draaifil- mo maken!" sprak hij dro merig. „Ik heb een goede Idee-inval gekregen... moet je horen, capita nol" Maar Kappie vond dat het tijd word om afscheid te nemen. Hij had voorlopig genoeg van films en alles wat daar aan vast zat. Zijn binnenzak puilde er van Uit. „Neé, jong" sprak hij, „lk moet nou naar mijn schuit; we varen ja onmiddellijk weer af... Ik hoop dat lk Je nog eens in ni'n vaarwater tref!" „Adios, capitanö!' antwoordde Rivaldi. De lêefd zijn hoed llchtenr. „Kom nog maar eens kijken naar mijn draaifilmo, wat? Het wordt een komische oerfllm met in de hoofdspeelroi de grapkomièk Rivaldi!" „O", antwoordde Kappie, maar zijn gedach ten waren al weer op zee. „Een mens kan wat meemaken!" zuchtte hij. Terwijl hij naar de haven terugwandelde, „ik oen ja Denieuwd naar wat de goede Kraak weer allemaal voor de boeg heeft... Maar voorlopig is dat Lutje wier!" En korte tijd later koerste de trouwe sleepboot dan ook gehoorzaam op huis aan. EINDE RCSZEELANDIA 0—2. Het was duidelijk merkbaar, dat de uitslag van deze wedstrijd niet meer van beslissend belang was voor de eindstand, want er werd vaak lusteloos en slap gespeeld. In.de eer ste helft, toen de thuisclub de wind als bondgenoot had, demonstreerde zij een grote veldmeerderheid, maar bij de Vijandelijke defensie gekomen, wérd hét hopeloos mis. Nu dient ge zegd, dat deze defensie een behoorlij ke wedstrijd speelde, maar RCS slaagde er niet in het juiste spél te vinden om deze verdediging uit elk aar te rukken. Wat zo vaak gebeurt, vóhd ook hier plaats. Bij een der sporadische Zeelandia-uitvallen kwam de bal bij lihksbüiten Marijs die via de uitgelopen doelman Beun de bal in het net joeg (01). Tal rijke RCS kansen gingen om zeep en ook Jan de Ruytèr slaagde er niet in de score op te voeren, want Beun redde op fraaie Wijze. Maipau die ook al in de malaise deelde, schoot tegen de paai, maar Mondeel's doel doorboren kwam er niet van. Na de rust Wogen de partijen beter tegen elkaar op en Zeelandia kwam enke le malen gevaarlijk dicht bij één doelpunt, maar ook bij hén bleef het beslissende schot achterwege. RCS probeerde, door alles op de aanval Ce zetten, de kansen té doen keren maar alles bleef te doorzichtig om succes te kunnen oplevern. Toén Van Iren, scherp opgesteld, vijf mi nuten voor het einde een verre uit- trap van doelman Mondeel in bézit kreeg, trof zijn harde schot dóel, waardoor RCS een geslagen ploeg was (0-—2). ZUID-BEVELAND HOEDEKENSKERKE Boerenleenbank Hoedekenskerke had goed jaar In café A. A. Huyzen te Hoede kenskerke hield de Coöp. Boeren leenbank haar algemene ledenverga- delige beleggingen was het voor de heer J. Traas Pzn. Mede door voor- deligeq beleggingen was het voor de Bank een goed jaar, getuige dé cij fers van de verlies en winstrekening welke de kassier, de heer Q- Hoo- gerheide, nader toelichtte. Het 49e boekjaar sloot met een balanstotaal van 3.759.924,82 en een winst van 12.301,81. Als bestuurslid werd de heer C. van Damme herkozen en als lid van de Raad van Toezicht de heer M. van dé Ree, dié heiden hun herbe noeming aannamen. Op een vraag uit de vergadering antwoordde de voorzitter dat het aanstaande 50-jarig jubileum niet ongemerkt voorbij zal gaan, hoewel hiervoor nog geen vastomlijnde plan nen bestaan. KAPELLE Aanleg riolering De gemeenteraad te Kapelle heeft besloten om in de nieuw aan te leggen verbindingsweg Van der Bilt- laanKerkplein een riolering aan te brengen. Met dit werk dat voor 12.000 exclusief de rioolbuizen werd gegund aan de firma J. A. Leijs te Kapelle, is een aanvang ge maakt. Vooral de dragline trok de eerste dag vele jeugdige kijkers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 9