Verwaarloosd werfje groeide uit tot goed geoutilleerd bedrijf HENRI CALEF VERVAARDIGDE EEN UITSTEKENDE THRILLER beroemde geneesmiddelen in 1 tablet (doen wonderen! MASSALE „TEWATERLATING" IN KREEK VAN 0VWERKERK ^{oren, -ytew en.... scArijven l)E BIIEKMPIJR PRO-V'l N O I ALE ZEEUWSE COURANT WOENSDAG 23 APRIL. -1958 BIJKER GORINQHEM BESTAAT 25 JAAR Bloeiende dependance in Vlissingen Tien jaar geleden werden op de werf van Bijker's Aannemingsbedrijf n.v. (IJsehverf) te Gorinehem de bouwnummer» 107 en 108 afgele verd, bestaande uit twee roeiboten. Thans bouwt hetzelfde bedrijf on der meer drie schepen voor Griekenland van 15.000 ton, waarvan het eerste (bouwnummer 149) reeds in aanbouw is op een moderne nieuwe helling, welke onlangs in gebruik is genomen. In verbluffend korte tijd is een verwaarloosd werfje voor binnen schepen, dat door onkruid was overwoekerd, gegroeid tot een prach tig geoutilleerd bedrijf. Er is voor deze Gorinchemse onderneming dan ook aanleiding genoeg om het 25-jarig bestaan van de naamloze vennootschap op feestelijke wijze te vieren. Dit zal gibeuren op vrijdag 25 april a.s. Het is een merkwaardig feit, dat de n.v. Bijker zich aanvankelijk in het geheel niet met scheepsbouw be zighield, doch vrijwel uitsluitend staalconstructies monteerde. In 1933 kwam de n.v. tot stand als voortzet ting van het bedrijf van de heer W. Bijker te Rotterdam. In deze stad bleven aanvankelijk ook de kantoren gevestigd. Men wist met het monta gewerk het dieptepunt van de crisis door te komen, maar bij het bombar dement van Rotterdam in 1940 werd het kantoor vernield, waarbij de ge hele inventaris in vlammen opging. In 1942 vond men eed ander vesti- gingaterrein te Gorinehem op de ver laten IJselwerf,, waar vroeger bin nenvaartschepen waren gebouwd. De heer W. Bijker was toen directeur van het bedrijf. Een jaar later ging de directie over naar zijn zoon, de heer A. Bijker en de heer E. Huizin- ga, uit Hoogezand afkomstig. De nieu we directie zocht, aanvankelijk op zeer bescheiden wijze, expansie voor de n.v. in de scheepsbouw. Aanvan kelijk werd er met slechts drie of vier man gewerkt om het overwoe kerde terrein te zuiveren en in de montage werkten toen (in 1943) ca. 70 arbeiders. Als eerste schip bouw de men op vrij primitieve wijze een onderlosser voor „De Schelde" te Vlissingen, gevolgd door de motor dekschuit „Dynamo" voor de firma Groenewegen in Amsterdam, een mo tordekschuit voor het eigen bedrijf, twee roeiboten en twee havensleep boten voor „De Schelde". Een belang rijke opdracht was het twaalfde bouwnummer, de „Waigapoe" voor de K.P.M., eén schip van 96 meter lang. Nadien groeide het bedrijf snel uit tot een scheepswerf van beteke nis. Voor de Verenigde Tankvaart- rederijen werkt men thans aan een derde serie van vier blnnenvaarttan- kers, een viertal zeeschepen werd reeds gebouwd voor de redérij Fou- quet Sacop S.A. te Marseille, van de K.P.M. kreeg men regelmatig op drachten, evenals van de Scheepvaart mij. „Suriname". VOOR TWEE JAAR OPDRACHTEN Het jubilerende bedrijf is nog voor twee jaar van opdrachten voorzien. Daartoe behoren drie 15.000 tons vrachtschepen voor „De Schelde" (bestemd voor een Griekse opdrachtgever), twee schepen voor een Belgische rede rij, vier binnenvaarttankers van 500 ton voor de V.T. een een twee de gastanker voor de Marine Ca ribbean Lines Inc. te New York. De eerste propaangastanker voor deze rederij, de Marian P. Billups, werd in 1956 afgeleverd. Het was één van de mooiste op drachten waarmee het bedrijf in deze 25 jaar werd vereerd en de constructie van dit schip trok zeer de aandacht. De tweede propaan gastanker krijgt eeri inhoud van 3200 m8 en zal in 1960 worden af geleverd. In de afdeling scheepsbouw heeft de n.v. Bijker de laatste jaren grote bedragen geïnvesteerd, door de verwe zenlijking van ingrijpende uitbrei dingsplannen, welke thans zo goed als voltooid zijn. Men heeft de be schikking over een nieuwe helling van 150 meter lang, voor schepen tot cir ca 15.000 tón draagvermogen en lw.ee moderne torenkranen met een capa citeit van 25 ton voor de sectiebouw. waarop men heeft overgeschakeld. Er kwam een tweede afboüwkade, 'r, groot opslagterrein voor séctieboUW en een reusachtige scheepsbóuwloods, die over de oude werd heengébouwd, zodat het werk doorgang kon vinden. Het vloeroppervlak is 1750 m2 en sluit aan op de bestaande lasloods van 2000 m2. Tot de aanwinsten behoor den onder meer hog een nieuw be drijfsgebouw en kantine met was- en kleedlokaal voor 200 personen. Het aantal hellingen is nu uitgebreid tot drie, van reap. 70, 100 en 150 meter met vijf torenkranen ïn totaal werken bij het jubileren de bedrijf thans 500 personen, maar de bedriifscapaeiteft maakt opvoe ring tot 700 thans mogelijk. Het per soneel is niet uitsluitend in de scheepsbouw werkzaam. Toen de nieuwe directie in 1943 de montage een te smalle basis vond voor expan sie, grondde men dit oordeel op het karakter van deze specialisatie. De constructiedelen werden door andere bedrijven geleverd. De Waterstaat en de Ncd. Spoorwegen hadden in hun bestekken gewoonlijk een apar te post voor montage en voor die be drijven werd dan ook veel werk uit gevoerd. Tal van constructiebedrij ven hébben Intussen zelf het monta gewerk ter hand genomen. DEPENDANCE IN VLISSINGEN Rekening houdend mét de gehe le ontwikkeling op dit gebied be sloot de N.V. nu anderhalf jaar geleden tot stichting van een de pendance in Vlissingen. waar niet alleen het montagebedrijf werd I Adi ei trntie Van Nelle bestellen ondergebracht, maar men zelf ook constructiewerk ging uitvoe ren. Er werken daar nu honderd personen. Het gehele bedrijf wordt echter vanuit Gorinehem bestuurd. Voor de toekomst houdt de di rectie rekening met het oprichten van een reparatiewerf te Vlissingen voor kleinere schepen. Hoewel de scheepsbouw zich op spectaculaire wijze heeft ontwikkeld, zijn ook in de afdeling montage zeer belangrijke opdrachten uitgevoerd. Het 600Ste montagekarwei van de N. Van Nelle bestellen V. Is dezer dagen ingeschreven. Tot de nog uit te voeren werkzaamheden behoort de montage van de nieuwe brug te Maastricht, terwijl men reke ning houdt met een eventuele op dracht voor de nieuwe verkeersbrug over de Merwede bij Gorinehem, wel ke op nauwelijks 500 meter afstand van het bedrijf tot stand zal komen. In het verleden bouwde men o.m. de bruggen over de Lek te Vianen, te Zaltbommel en Hedel (die intussen al tweemaal werd hersteld), Zwolle, Katerveer, Moerdijk enz. Buitenland se opdrachten voerde men o.m. uit in Nigeria. Veel werk verricht het bedrijf voor elektrische centrales. Zo is men momenteel bezig met de mon tage van -4000 ton staal aan nieuwe ketels voor de P.É.N.-centrale te Vel- zen. Als commissarissen zijn aan het jubilerende bedrijf verbonden de he ren J. W. Hupkes, ir. C. Kapsen- berg, G. N. van Ginkel, ir. E. N'ie- meijer, H. Stekelenburg en ir. H. C. Wesselink. Laatstgenoemde behoort tot de oprichters van de N.V. en is 25 jaar commissaris. Er zuilen in het bedrijf vief jubilarissen gehuldigd worden, die 25 jaar in dienst zijn. Het feestprogramma vermeldt voor vrijdag 25 april om 2 uur een voet balwedstrijd tussen ploegen uit Go rinehem en Vlissingen met medewer king van de BAB-kapel, van 46 uur receptie in het ontspanningsge- bonw en voor zaterdag 26 april hul diging van de jubilarissen om 11.15 uur en een feestavond voor het per soneel. Er verschijnt een jubileum nummer van het bedrijfsorgaan. FILMS IN ZEELAND „Bastogne", hervertoning van knappe strijdopnamen. die mak richo" heeft ook „De gevolgen van een misstap", ELECTRO (Middelburg) op zijn naam staan. Het is een thriller, die van het begin tot liet eind vol spanning is. Een goed gevonden ver haal ligt er aan ten grondslag. Georges Dider Guéret is een gewaar deerd vertegenwoordiger van een grote autofabriek. Hij houdt veel van zijn vrouw, die niet geheel gezond is en zich op geen enkele manier mag in- venslustige cassière ontmoet begint hij met deze jongedame een verhou ding, die, zo denkt hij, later weer ge- iakkelijk te verbreken zal zijn. Het draait echter anders uit. Guéret's mis stap blijkt gevolgen te hebben. Daar hij weet, dat zijn vrouw het niet zou kunnen verdragen wanneer zij alles te weten zou komen begaat Guéret in zijn vertwijfeling een misdaad. Geor ges Marchal en Nicole Courcel geven goed spel te zien in deze rolprent vol tragiek. Het camerawerk is uitste kend. Al met al een film, die de moei te waard is om te zien. Luxor (Vlissingen) vertoont „Auto maniakken", een rolprent, waarin koelbloedig gespeeld wordt met het leven Van mensen op de weg. Een ru we geschiedenis met Leigh Snowden en Richard Hartunian. „Gijzelaars des doods" heet de beklemmende rolprent, die ïn GRAND (Goes) gedraaid wordt in Dubbele competitie van Zomeravondvoetbal In café Gillissen te Middelburg kwam de afdeling zomeravondvoelbal „vrije sector" bijeen. In zijn openingswoord gaf de voorzitter, de heer J. Sukkel, een kort overzicht over de plannen in het komend seizoen, na de splitsing die in de Z.A.V. is gekomen. De eerste week in mei zal de nieuwe competitie beginnen, met 5 of 6 clubs. Er zal oen dubbele competitie worden gespeeld, en na de competitie zal weer het jaarlijks voetbaltoernooi gehouden worden. Hot kontakt met de Z.A.V. in Bergen op Zoom zal verstevigd wor den en er zal getracht worden om wedstrijden te organiseren in Bergen op Zoom en in Middelburg- Tevens werd weer besloten een feestavond te organiseren. de plaats van het eerder aangekon digde „Lied van Bernadette". De „Gijzelaars" is niet de film, die men moet gaan zien, om wat te worden opgevrolijkt. Reden tót vrolijkheid kan het beeld van zeven mensen, die op een zekere dood wachten nooit zijn. Sterren in deze rolprent zijn onder anderen Forest Tucker en Maria Blanchard. Alhambra (Vlissingen) prolongeert de vertoning van „Monpti", een film die zeker Romy Schneiders slechtste niet is en reeds in deze rubriek werd besproken. DONDERDAG CYCLUS. In de donderdagcyclus is dan in Grand (Goes) toch „Het lied van Ber nadette" te zien. Ook deze film werd vorige week reeds door ons. besproken. De meesterlijke acteur James Ma son speelt de hoofdrol in „De deur naar de afgrond", Electro (Middel burg), het verhaal van de zieke, die een verdovend middel krijgt voorge schreven en daar hoe langer hoe meer van Inneemt, tot hij er aan verslaafd is. De overdosering maakt hem ten slotte waanzinnig. Alhambra (Vlissingen) brengt deze Week nog eens de oorlogsfilm „Bas togne" op het witte doek, die in zijn soort zo slecht nog niet is. Van John- soh en John Hodiak spelen uitsteken de rollen tegeh het decor van een ka potgeschoten Bastogne aan de Frans- Belgische grens. Advertentie Van Nelle bestellen A dvertentXe) Chefarine „4" Bij pijn, griep ol landerig gevoel zorgt ëen enkel (•biel dal U weer mei plezier Uw werk kunt doen I RADIO- EN T.V.-RUBRIEK Kaderweekend A.J.C. en Jonge Strijd te Vlissingen In de jeugdherberg te Vlissingen organiseerde de Moderne Jeugdraad voor Zeeland zaterdag en zondag een kaderweekend voor de bestuursleden van de afdelingen Middelburg, Ter- neuzen en Vlissingen van de A.J.C. en de afdelingen Goes, Middelburg en Vlissingen van de Jonge Strijd. De heer H. Hofman, voorzitter van de Provinciale Moderne Jeugdraad opende deze eerste grote bijeenkomst van deze organisatie, waarna de heer C. Schijve, muziekleraar te Oostburg, eeh lezing hield over het onderwerp: „Het luisteren naar muziek". Op geestige wijze behandelde de heer Schijve achtereenvolgens met demon straties op blokfluit en met tambou- rijn de begrippen ritme, maat en me lodie. De heer Schijve liet voorts zijn jeug-, dig publiek aan de hand van gram- mofoanplaten de opbouw van een groot concertstuk horen. Zondagmorgen sprak de heer Sam Naarden, landelijk secretaris van de Moderne Jeugdraad, over „Het jeugd werk in deze tijd." Het jeugdwerk, stuit op vele problemen, aldus spre ker, en het is de taak van het kader deze problemen op te lossen. De in teresse voor het jeugdwerk wordt steeds minder. De jeugd moet het antwoord geven waarom de jongeren niet meer naar de organisaties trek ken. Als één van de redenen van de verminderde belangstelling noemde de heer Naarden, de bindende eisen, die de jeugdorganisaties aan hun le den stellen. Spreker hoopte, dat het zogenaamde „open jeugdwerk" de jongeren weer naar de jeugdvereni gingen zal voeren. Het leven van de insecten „Zomervveide" opende gisteravond, het door de V.A.R.A. verzorgde film programma. DeZe bijzonder knappe documentaire verdient een eervolle vermelding. Zij bekeek het leven van de insecten vanuit een zeer interes sante hoek (opnamen in een honing raat), de hele ontwikkeling van rups tot vlinder en een zeer realistische opname van een spin, die een sprink haan in zijn web doodt. De hoofdfilm „Monsieur Taxi" was een rolprent om vanuit de rookstoel te zien. Huiselijk, wat traag van aan loop, maar met een onvervalst Parij- se inslag. Hoofdrolspeler Michel Si mon maakte de film acceptabeler dan de meeste diiisdagavondfilnistof. T.V.'plannen van Dorus Tom Mandeis zal op 10 mei af scheid hemen'van zijn vaste zater dagavondluisteraars. Hij zal in een optreden van'een uur oude praatjes en liedjes laten horen, met uiteraard een passend woord van afscheid. Do- rus komt het komende seizoen niet voor de microfoon. Hij zal (te begin nen in oktober) de hoofdpersoon zijn in een door zijn „gabber'1 Gij» Stap- pershoef geregisèeerde show. Deze show zal ongeveer een uur duren en eenmaal per maand op zaterdagavond op de beeldbuis komen. Dorus heeft zich reeds verzekerd van do mede werking van een aantal bekende kleinkunstarfiesten, zoals Jan Pruis, alias mr. Doodle, Rob Milton en Cor Steyn. De laatste zal uiteraard zijn hammondorgel meebrengen. Maar ook zal hij een parodistisch mannen koor van Dorusgabbers leiden. EXPO-kerkd ienst Het I.K.O.R., het interkerkelijk overleg voor radio- en televisie-aan gelegenheden, verzorgt op zondag teie vereniging noemde spreker nog de sportclub, die door zijn dynamisch karakter de jongeren meer aan spreekt en om zijn leden te binden, een gedeelte van het jeugdwerk heeft overgenomen. De heer Naarden sprak zich uit voor het plaatsen van een groter aantal meisjes in de top posities van de jeugdverenigingen, daar de jongens juist als ze goed in gewerkt zijn, in militaire dienst moe ten en na hu ndiensttijd vaak met meer in het jeugdwerk terug komen. Na deze inleiding ontstond een le vendige discussie over deze proble men. waarbij ook de Zeeuwse facet ten ter sprake kwamen. De rest van het weekend werd ge vuld met zang en volksdans. Onderhoudswerken aan kanaal door Zd.-Bevéland. Wegens het uitvoeren van onder houdswerkzaamheden aan het Kanaal door Zuid-Beveland zal van maandag 28 april a.s. tot en met zaterdag 10 mei a.s. of zoveel korter als mo gelijk of langer dan nodig zal blijken te zijn de waterstand in het ka naal worden verlaagd tot 0.60 m N.A.P.; Wegens het uitvoeren van herstel werkzaamheden aan de Middensluia te Hansweert zal na 12 mei a.s. voor onbepaalde tijd een verlaagde water stand van 0.45 m N.A.P. worden gehandhaafd. f Advertentie! Van Nelle bestellen Nederland B won van Nederland-ieugd (31) Het Nederlandse B-team heeft "dins dagavond in het Hilvcrsumse sport park voor 4000 toeschouwers een 3—1 zege behaald op het Nederlands jeugd- team, samengesteld uit spelers tot 23 jaar. Bij de rust had de B-ploeg reeds een 2—0 voorsprong. Smyslov won de 19e partij De 19e partij uit de tweekamp tus sen Smyslov en Botwinnik om het we reldkampioenschap schaken, is door Smyslov (wit) gewonnen. Botwinnik staakte de strijd bij de 35ste zet. De stand is nu 11—8 in het voordeel van Botwinnik. Engelse glasaal uitgezet Honderdtwintigdüizend glasaaltjes herkregen dinsdagmiddag in één van de kreken té Ouwerkerk, een over blijfsel van de stroomgaten tijdens «le ramp van 1953, de vrijheid. De dier tjes, die als een wriemelende door schijnende massa oj> linnen rekjes, keurig verpakt in kisten te Ouwer kerk arriveerden, hadden een lange reis gemaakt.. Zaterdag waren ze m Engeland, tijdens do trek gevangen. Per boot ging het naar Nederland en via Valkenswaard bracht chauffeur H. B. Kanters van de Organisatie Verbetering Binnenvisserij de visjes naar Schouwen-Duiveland, waar het transport met grote vreugde werd verwelkomd door het bestuur van de „Oösterschcl nen geen woorden vinden om hem te verguizen, anderen missen adjectie ven om hem hoog genoeg te prijzen. Maar hoe het ook zij, Ibsen is een be langrijk toneelschrijver, wiens wer ken nu nog altijd worden gespeeld. Een in vele opzichten „zware" tele- 'isïeavoiid dus. Liefhebbers van iets luchtiger» kunnen vluchten naar do radio, waar de V.A.R.A. eerst voetbal aan het woord laat, vervolgens de operette (met de beroemde opera solisten Uta Graf en Frans Vroon») tenslotte het orkest van Ger van Leeuwen. De JST.C.R.V. laat de Neder landse première horen vi»n twee ra diofonische composities, die in 1957 door Israël zijn ingezonden voor de Prix Italia. Voorts Janiiy van Wering aan de Mozartvleugel met een sonate in C van Haydn. 11 mei 's middags elevisie-uit- zending uit het protestants paviljoen op de wereldtentoonstelling in Brus sel. De dienst, die een interkerkelijk karakter zal dragen, wordt voorafge gaan door een documentaire over het paviljoen. Ibsen's Spoken Na de befaamde „Luipaard op schoot" brengt de A.V.R.O. vanavond een t.v.-opvoering van „Spoken" van dc Noorse schrijver Henrlk Ibsen. Zo als deze het zelf noemde „een familie drama in drie bedrijven". In de to neelwereld uiteraard de toeschou wers inbegrepen is men het lang niet in alle opzichten eens over deze Noorse dramaturg. Sommigen kun- Van Nelle bestellen Zeeuwse P. v. d. A.-vrouwen in Goes bijeen. De gewestelijke vrouwencommissie van de Partij van do Arbeid hield dinsdag een goed bezochte bestuur dersbijeenkomst in „De Prins van Oranje" te Goes, onder leiding van mevrouw C. Geldof-Goerse te Vlissin gen. Tijdens deze bijeenkomst wer den o.m. de ervaringen uitgewisseld bij het groepswerk, terwijl verschei dene secretaressen verslag uitbrach ten over de werkzaamheden van de groep. Voorts werden enkele mede delingen gedaan over het 25-jarig jubileum van het landelijk conferen tie-oord „De Born" te Bennekom. In de middagbijeenkomst werd het woord gevoerd door mej, dr. R. de Bruijn Ouboter, de landelijk secreta resse, die een praatje hield over de onlangs gehouden Statenverkiezingen en de aanstaande raadsverkiezingen. Na een Interessante discussie over dit onderwerp, werd de geslaagde bijeenkomst met een toepasselijk woord door de voorzitster gesloten. hengelsportvereniging de" tc ZierlkZCe. Negenendertig kilogram glasac heeft deze vereniging aangekocht en het bestuur heeft nog meerdere plan nen, zo vertelde voorzitter C. J. Schot, Men krijgt binnenkort nog pootaal en verder zijn watermonsters opgestuurd naar Utrecht, waar bestudeerd zal worden of ook karper en brasem in het brakke water van de kreek kun nen leven. Is de uitslag van het on derzoek gunstig dan zullen van deze vissoorten eveneens verscheidene ki logrammen gekocht worden. De hengelclub „Oosterschelde' heeft grootse plannen. Zoals be kend organiseert de vereniging op Hemelvaartsdag In deze kreek een grote internationale hengeiwed- strijd, waarvoor veel belangstelling bestaat. Wanneer deze eerste wed strijd een succes wordt, dan wil het bestuur elk jaar Jets dergelijks or ganiseren. In dat geval is een goede visstand eerste vereiste. Vandaar dat men nu (Advertentie) Van Nelle bestellen UIT DE ETHER DONDERDAG 24 APRIL. HILVERSUM I. 402 m 746 ke's. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00-74.00 NCRV. KRO: 7.00 NWS. 7.10 Gram. 7.45 Morgen gebed en 211. kal. frOO NWs. 8.15 Gram. 850 Voor de hulsvrouw. 9.35 Waterst. 9 40 Schoolradio. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12,00. Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 12.25 Wij van het land. 12.38 Danshnuz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kalh. nws. 13 20 Sopr. en piano. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Gram. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Metropole-ork. 15.45 Gram. 16.00 Bijbellezing. 16.30 Kamer-' muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram, 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.55 De koor zang onder .de loep. 18.15 Israëlische muz. 19.00 Nws. en weerpraatje.19.10 Op de man af, caus. 19.15 Gram. 19.20 Sociaal perspectief. 19.30 Lichte muz. 19.50 A.R., pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. programma. 21.45 Grarri. 22.00 Periodieken parade. 22.10 Orgelcone. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking, 23.00 Nws. J3>15 Zaal- sportuitsl. 23,20—24.00 Gram. HILVERSUM It. 298 m 1007 keto. 7.0» AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO, AVBO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9,00 Gym. voor de vrouw. 9.10 Voor de vrouw. 9.16 Gram. 9.40 Morgen wijding. 1O.00 Gram. 10.50 Voor de kleu ters. 11.00 Kookpraatje. 11.15 Twee plano's 11.45 Van de hak op. de tak, cans. 12.00 Lichte muz. 12.15 Gram. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.3)1 Pianospel. 12,50 Uit het bedrijfsleven, caus. 13.00 Nws. 13,15 Meded. en gram. 13.20 Mil. Kapel. 13-55 Beursber. 14 00 Viool en piano. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Gram. 15.45 Voordr. 16.00 Gram. 16.30 Amus. muz. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Orgelspel. 18.00 Nwa. 18.15 Amus. muz. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kinderen. 19.05 Wie opent de klui«7 20.00 Nws. 20.05 Pianorecital. 20.50 De oude man en de zee, hoorspel. 22.00 Pianorecital, (verv.). 22.30 Act.. 22.40 Gr. 22.50 Sportaet. 23.oo Nws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 Act. of gram. 23.25— 24.00 Discótaria. TELEVISIEPROGnAMM. NTS: 20.00 Journ. en weeroverzicht. KRO: 20.15 Gastenboek. 20.25 Vlagver toon. 20.45 Reportage, 21.15 De hoed voor U en mij. 21.45 Epiloog. Da ken". De nu uitgezette glasaaltjes zullen over enkele jaren groot genoeg zijn om gevangen te worden. De be stelde pootaal is misschien over een jaar reeds aan de maat. Er bestond voor de „tewaterlating" van de glasaal grote belangstelling. Voorzitter Schot stond zelf met grote. ,.Miac.4en in net hu.i'i; /.ij.i verrich tingen werden nauwkeurig gadegesla gen door penningmeester G. Timmer man, vice-voorzitter P. Vermont en de commissaris van de vereniging, de heer G. J. Wilbrink. - Ook burgemeester J. Romeyn van Ouwerkerk hielp Ijverig mee de aai tjes „uit te laden". n en oófit Tropische volièrevogels II De heer A, Rutgers geeft In het tweede deel van „Tropische volière- vogels" (een uitgave van de N.V. Lit- tera Script Manet Joppe (Gld.) aan vullende gegevens, speciaal in ver band met het meer en meer doordrih- gen van de lust diverse vogels te hou den, die ook buiten kunnen worden gehuisvest. Behalve dat hij vele aanwijzingen in deze zin geeft, houdt hij rekening met het op de markt brengen door fa brikanten van nieuwe en praktische gebruiksvvoorwerpen. Speciale hoofdstukken zijn gewijd aan het optreden en beheersen van mutaties en het houden van fazanten en siereenden. Een honderdtal bladz(j- den werd gereserveerd voor de be schrijving van niet in het eerste deel genoemde siervogels. Een grdot aan tal" afbeeldingen, waaronder enkele In kleur, illusteren het gebodene. Daar het recensie-exemplaar enkele mis drukken vertoont kunnen wij over de kwaliteit van de afbeeldingen geen uitspraak doen. Dokter in Siberië" langdurig verhaal Een arts uit een der Baltlschö lan den wist ln 3914 niet welke zijde hij zou kiezen. Uiteindelijk kwam 'hij te recht in Siberië. Vele jaren heeft hij In dat schrikwekkende gebied door gebracht. De dokter heeft daar ech ter niet alleen verschrikking, maar ook genegenheid ontmoet. Daarover wordt verhaald in het book „Dokter in Siberië" geschreven door Tr. V. Stackelberg. Het is een langdurige ge schiedenis, die zonder schade beknop ter had kunnen worden gehouden. De ontmoetingen met mensen worden op boeiende wijze beschreven, maar de schrijver verzinkt in de vele details, die het verhaal steeds doen stokken. De vertaling Is van H. Burgemeis ter en het boek werd uitgegeven door Forum boekerij Den Haag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8