VERSLAG TOESTAND POLDER WALCHEREN OVER 1957 WALCHEREN V.V.V.-BESTUURDERS ZAGEN IN ÉÉN DAG VEEL VAN EXPO MARKTBERICHTEN WOENSDAG 23 APRIL 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE G O U R A N T. j OEVERVALLEN IN OOSTWATERING Nog geen overeenstemming over afstand tussen strandhoofden WestkapelleVrouwenpolder In het verslag: over de toestand van de Polder Walcheren over 1957 wordt medegedeeld dat het dank zij de medewerking van het gemeente bestuur van Zoutelande in 1958 mogelijk is het tweede het noordweste lijk deel van de plannen tot versterking van de zeewering voor Zou telande te beginnen. In mei van het verslagjaar werd rijksgoedkeuring aangevraagd voor de verbetering van zes strandhoofden in het kqstvak tussen Zoutelande en Westkapelle, alsmede een rijksbijdrage van 80 pro cent, die ook bij de verbetering van zes andere strandhoofden werd ver leend. Kort na het einde van het verslagjaar berichtte de minister van Verkeer en Waterstaat, dat in beginsel goedkeuring aan dit plan was gehecht, voorshands echter voorzover het twee van de zes strandhoof den betreft. In de kosten van deze werken werd een rijksbijdrage van 90 procent toegekend. Verwacht mag worden, dat het werk in de zomer van 1958 zal kunnen worden uit gevoerd. De kosten van verbete ring van de betreffende hoofden 17 en 21 worden thans geraamd op respectievelijk 232.000 er 328.000. De werkzaamheden voor 't verlen gen van de Westkappelse zeedijk in n.w.-richting met 600 meter werden in begin 1957 voltooid; de rijksbijdra ge bedraagt hier 90 procent. Nog geen oplossing werd bereikt in het met rijkswaterstaat bestaande ver schil van mening over de onderlinge afstand van de reeds gebouwde en in de toekomst nog te bouwen strand hoofden in het kustvak Westkapelle- Vrouwenpolder. Zoals reeds in het vorig verslag uitvoerig werd toege licht, heeft het polderbestuur zich akkoord verklaard met de bouw van hoofden om de 400 meter, omdat hier voorshands sprake zou zijn van een experiment. Het bestuur verleende slechts node medewerking aan dit experiment, omdat naar zijn mening hierbij de polder risico's werden op gedrongen, waartegenover de dek king onvoldoende is. Van het rijk werd immers geen onomwonden toezegging ontvan gen, dat, indien een mislukking van de proefneming zou leiden tot omvangrijke werken aan de hoofd waterkering, de kosten daarvan geheel of tenminste voor hetzelf de gedeelte als ten aanzien van de strandhoofden het geval is, voor rijksrekening komen. Ook de kwestie van de door het bestuur voorgestane verlenging van de hoofden in de vorm van „staar ten" en de financiële afwerking daarvan, is nog niet definitief ge regeld. Nog niet geslaagd De tot nu toe met de strandhoof den opgedane ervaring wijst volgens het bestuur nog niet in de richting, dat het experiment als geslaagd zal kunnen worden beschouwd. Tijdens de stormperiode van 24 tot 26 augus tus 1957 werd op de kop van hoofd 4 enige schade aangericht. Aan de zeewering van de Oost watering deden zich vier oevervallen voor, waarbij respectievelijk zand- ma8sa's van 6.222, 13.441, 28.000 en 6.800 (klei en zand) vierkante meter wegschoven. Bij de laatste oeverval op 20 december ging 292 vierkante meter zinkstuk verloren van het in 1947 gemaakte oeverwerk. In tegen stelling met andere vallen werd nier het oeverwerk ernstig aangetast. Gelet op de aantasting van dit stroomgeleidende vak is de toe stand van het oevervak tussen de strandpalen OS 48 en OS 53 nog ongustiger geworden dan hij reeds was. Aangezien bij het rea liseren van het drie-eilandenplan dit kustvak binnengedi.jkt wordt, waardoor stroomgeleidende wer ken dan overbodig worden, wer den geen plannen voor uiteraard KERKNIEUWS Ds. J. S. Hartjes zeventig jaar Ds. J. S. Hartjes van Holysloot (Am sterdam-Noord, emeritus predikant van de Nederlands Hervormde Kerk, hoopt vandaag, woensdag 23 april, de leeftijd van de sterken te bereiken. Ds. Hartjes werd op 6 januari 1918 bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Hall. In 1925 verwisselde hij deze gemeente met die van Rilland-Bath. Daarna diende ds. Hartjes nog bijna vijfentwintig jaar de hervormde gemeente van Vlissin- gen, waar hem met ingang van 1 mei' 1953 op vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn eme ritaat vestigde hij zich metterwoon te Holysloot (Amsterdam-Noord), waar hij thans nog bijstand in het pastoraat verleent. Afscheid predikant Op 27 april a.s. zal ds. A. G. Bar- key Wolff van de Nederlandse Zen dingsgemeente te Antwerpen met emeritaat gaan. Ds. Barkcy Wolff is ook in Zeeland geen onbekende. Hij verzorgde o.a. te Axel verscheidene malen predikbeurten, de laatste maal op zondag 6 april jl., toen hij voor ging in een jeugddienst. Het ligt in de bedoeling van de hervormde ge meenten in Z.-Vlaanderen op 27 april belangstelling te tonen als ds. Barkey Wolff zijn af scheidspredikatie houdt. VROUWENPOLDER Lezing voor N.C.V.B. De afdeling Vrouwenpolder van de Ned. Chr. Vrouwen Bond hield onder leiding van mevrouw E. de Kam-de Feijter haar maandelijkse vergade ring. Als spreekster trad op mejuf frouw A. N. Boudeling, directrice van de christelijke landbouwhuishoud- school te Middelburg, die sprak over „Gastvrijheid", Na afloop van de cau serie ontwikkelde zich een levendige gedachtenwisseling. zeer kostbare werken gemaakt ter stabilisering van dit kustvak. Een en ander heeft tot gevolg, dat verdere achteruitgang onvermijdelijk is. Om deze achteruitgang echter bin nen verantwoorde en aanvaardbare grenzen te houden, heeft dit kustvak de bijzondere aandacht en moet de noodzaak tot het uitvoeren van klei nere werken niet uitgesloten worden geacht. Door de gestadige achteruitgang van dit oevervak werd de duin voet tussen de standpalen OS 49 en OS 52 sinds 1950 gemiddeld 13 meter landwaarts verplaatst en is de lage en zeer smalle duin- regel dermate afgeslagen, dat de ze geen voldoende hoogwaterke ring meer genoemd kan worden. Bij de eerstvolgende stormvloed met een vloedhoogte van 2.70 a 3 meter boven NAP is overlopen van deze duinregel onvermijde lijk, zodat de in 19531954 aan gelegde inlaagdijk als waterke ring dienst zal moeten doen. Wat de peilingen der oevers be treft, ging over het geheel geno men de oever van het zuiderstrand der noodwatering enigszjns achteruit De Westkappelse zeedijk vertoonde weinig verandering. De uitslag der peilingen voor de oever van het noor- 1JCt llllJLlcl uat uc 1CUUJ 11UUB IO, derstrand was over het algemeen de Polder Walcheren in de toekomst gunstig, evenals die van de Oostwa- niet meer bij deze bank zou hoeven tering en van de Westwatering. 1 aan te kloppen. Bestuur Polder Walcheren wil krediet van 60.000,— Voor beteugeling afneming van Oostwatering Het dagelijks bestuur van de Polder Walcheren heeft de algemene verga dering tegen zaterdag 3 mei a.s. bij eengeroepen in het Polderhuis te Mid delburg. De agenda vermeldt een voor stel van het dagelijks bestuur, waar in de algemene vergadering verzocht wordt een krediet van 60.000,toe te staan voor het treffen van een sum miere voorziening tot beteugeling van de afneming beneden de berm bij strandpaal 53 van de Oostwatering. Bij ae inspecties waren de leden reeds in de gelegenheid de invloed van de oevervallen op dit kustvak nabij Vrouwenpolder in ogenschouw te ne men. De op handen zijnde afsluiting van het Veerse Gat heeft het bestuur tot nu toe weerhouden voorstellen te doen tot het nemen van kostbare ver dedigingsmaatregelen. Zoals de situa tie zich in de jaren 19541957 ont wikkelde leek net met het oog op d( grote kosten enerzijds en de toekom stige afsluiting anderzijds een aan vaardbaar risico deze oever nog en kele meters verder te laten afnemen, zulks temeer daar in 19531954 ach ter deze oever een behoorlijke inlaag- dijk werd gelegd. Nu echter met de laatste oeverval waarover in het verslag van de toe stand van de polder over 1957 uitvoe rig gesproken wordt reeds een klein gedeelte van de in 1947 gelegde zink- stukken mee is afgeschoven, meent het bestuur er op te moeten wijzen, dat ingrijpen alsnog noodzakelijk kan blijken. Wanneer het werk zal worden uitgevoerd, zou het bestuur voors hands willen laten afhangen van de verdere plaatselijke ontwikkeling en van het tempo van uitvoering van de werken in-het Veerse Gat. Voorts stelt het dagelijks bestuur voor, voor een bedrag van 500.00 'n 30-jarlge lening aan te gaan met de Nederlandse Waterschapsbank N.V. tegen een koers van 98 procent, een rente van 5% procent, onder de be palingen dat de eerste 10 jaar niet zal worden afgelost en daarna in 20 ge lijke jaarlijkse termijnen. Het bestuur wijst er op, dat, wanneer nu van het aanbod van de Waterschapsbank geen gebruik gemaakt zou worden, onder het motief dat de rente te hoog is, MIDDELBURG Jaarvergadering vereniging vrijzinnig hervormden. Onder leiding van de vice-voorzitter, mr. J, Moolenburgh, hield de Vereni ging van Vrijzinnig Hervormden te Middelburg haar jaarlijkse algemene vergadering in de bovenzaal van res taurant „Wöhler". Uit het uitvoerige jaarverslag van de secretaris bleek, dat het aantal leden constant is gebleven, n.l 443, en dat in alle afdelingen der vereniging de nodige activiteit heerst. Voorts wer den enkele belangrijke principe-be sluiten genomen inzake de herbouw van een verenigingsgebouw. Het af tredende bestuurslid, de heer J. J. de Reij, werd bij acclamatie herkozen. Trouwe hulp in de huishouding beloond. „Trek uw „zondags kostuum" maar aan",kreeg mejuffrouw M. Jobse dinsdagmorgen als „opdracht" van de heer en mevrouw F. B. den Boer te Middelburg te horen. Enigszins verrast heeft mej. Jobse aan deze „opdracht" voldaan en in de loop van de morgen bleek, dat daarvoor dan ook wel een reden bestond. Zij was namelijk 12^ jaar als hulp in de huishouding in dienst bij de fa milie Den Boer. Tijdens de „huldi ging" ten huize van de familie Den Boer was verrassing op het gezicht van mej. Jobse te lezen, toen zij werd overladen het geschenken, die vrien den en kennissen van de heer en me vrouw Den Boer haar kwamen aan bieden, Nog groter werd die verras sing, toen een deputatie van de afde ling Middelburg van de Nederlandse vereniging van huisvrouwen, mej. Jobse namens het hoofdbestuur de medaille en oorkonde der vereniging aanbood voor 12'A jaar trouwe dienst. In sympathieke bewoordingen her innerde de presidente van de afdeling Middelburg, mevrouw M. A. van den Boogert-Selhorst, aan de liefde, trouw en toewijding, die mej. Jobse gedurende die jaren aan de familie Den Boer betoond heeft. Gedachtig aan de bijbeltekst, wees mevrouw Van den Boogert op de talenten, die een ieder toebedeeld zijn. ,,U heeft die talenten wel op zeer bijzondere wijze gebruikt", aldus de presidente. Hierna speldde mevrouw Den Boer, tevens vice-presidente van de vereni ging van huisvrouwen te Middelburg, mej. Jobse de medaille op, waarna mevrouw Van den Boogert de oor konde overhandigde. In haar dankwoord verklaarde mej. Jobse „enigszins verbluft" te zijn door deze huldiging. Zij dankte de heer en mevrouw Den Boer voor de attentie die zij mocht ontvangen, waarna zij het bestuur van de vereni ging van huisvrouwen dankte voor de onderscheidingen. Ter gelegenheid van deze feestelij ke dag had de familie Den Boer de vlag uitgestoken. OOMBURG Uitvoering „Domburg". Gymnastiekvereniging „Domburg" gaf haar jaarlijkse uitvoering onder leiding van de heer Van de Velde en de dames Gillisse en Van de Velde. Voor deze uitvoering waren ook de ouden van dagen uitgenodigd. De heer Van de Velde wees er in ziin openings woord op, dat het wenselijk is, dat de vereniging een nieuw lokaal krijgt. Ook de toestellen moeten worden ver nieuwd. De scheidende penningmees ter werd vervolgens een bloemstuk aangeboden. Het hierna uitgevoerde programma was voortreffelijk. Vooral de „cowboy'-oefening en de „bloe- menwals" vielen bij het publiek in de kippeëieren li, smaak. 1 25 cent. VLISSINGEN De romantiek in de muziek Lezing door Henk Stam Henk Stam, directeur van de Zeeuwse Muziekschool, heeft maandagavond in „Britannia" tè Vlissingen de romanti sche stromingen in de muziek behan deld op een wijze, die de aanwezige leden van de maatschappij „Tot nut van 't algemeen", die de avond had belegd, bijzonder geboeid heeft. De heer J, Verkerk, secretaris van 't departement Vlissingen van 't Nut, opende met een kort woord de bijeen komst. Hij deelde mee, dat dit dc laatste Nuts-avond van dit seizoen was en toonde zich voorts tamelijk te vreden met het aantal bezoekers, dat naar deze meer „gespecialiseerde" avond was gekomen. De heer Stam begon hierna met een „klein alge meen exposé" van „De romantiek in de muziek", die bestond tussen on geveer 1815 en 1915. Spreker toonde met voorbeelden de kenmer ken van de romantische componisten aan: zij kenden de stijleenheid niet, hun muziek was in kleinere of grote re mate aan „een plaats" gebonden en zij beschouwden de muziek als een middel om iets uit te drukken, een standpunt, dat later door bijv. Stra- winsky sterk bestreden werd. Voorts is de muziek van een Gustav Mahler er niet geperiodiseerd, men kan hier spreken van „atonale muziek". Aan de hand van grammofoonplaten volg den enige verkenningen op het ter rein van de romantische muziek. Na de pauze verhaalde de heer Stam nog over de hoofdlijnen in de geschiedenis van de romantiek, over de scholen. De voornaamste kenmerken van die „scholen" nam spreker hierbij onder de loep. Gemeentevergadering sprak over geref. kerkenbouw Nog geen beslissingen genomen Tijdens een druk bezochte gemeen tevergadering der Gereformeerde Kerk te Middelburg, die dinsdag avond in de Hofpleinkerk aan het Hofplein gehouden is, hebben de le den onder meer uitvoerig gesproken over de door de kerkeraad voorge stelde plannen tot kerkbouw. Zoals bekend is voor de uitvoering van deze plannen enige tijd geleden een bouw commissie uit deze kerk benoemd, die thans bezig is met een project voor houw van twee kerken, die beide eer lang de Noorderkerk zullen moeten vervangen. De vergadering stond on der leiding van ds. J. H. de Boer, praeses van de kerkeraad. Tot een beslissing over de plaats van de kerken is het deze avond nog niet gekomen. Daarvoor bleken de meningen tezeer verdeeld te zijn. Een van de beide kerken heeft de bouw commissie geprojecteerd aan de noordzijde van de stad, namelijk aan de Breeweg-hoek Koninginnelaan, terwijl de andere kerk in het zuiden zou moeten komen. Hoewel een deel der gemeenteleden het met deze plaatsen wel eens was, meende een ander deel bezwaren te gen deze projecties te moeten inbren gen. Men wilde de nieuwe kerk of tenminste één in het centrum van de stad bouwen. Voorts werden nog meerdere ideeën naar voren gebracht, die de kerkeraad en de bouwcommis- ln de komende tijd zullen uitwer ken. Zodoende kwam dus deze avond evenmin vast te staan dat de Hof- fdeinkerk in de toekomst als „cen- rumkerk" zal blijven fungeren. Moderamen Generale Synode Herv. Kerk naar Middelburg Bestuur zal classicale vergadering bijwonen Het moderamen van de Generale Synode van de Ned. Hervormde Kerk zal op maandag 28 april a.s. een bezoek brengen aan de Classicale Vergadering van Middelburg (Wal cheren). Tot deze vergadering, die om 5 uur aanvangt met een bidstond in de Engelse Kerk onder leiding van ds. L. H. W. Theunissen van Aagteker- ke, scriba van de Classicale Vergade ring zijn behalve de officiële afge vaardigden van de kerkeraden van de Walcherse gemeenten de ouderlin gen, kerkvoogden en diakenen uitge nodigd. De vergadering zal aanvan gen om» half zes in het Schuttershof. Na opening door de praeses, ds. E. Durkstra van 't Zand (Middelburg), zal deze het door het moderamen van de synode te voeren gesprek inlei den. Het gesprek zal verder onder leiding staan van de praeses der Ge nerale Synode, dr. A. A. Koolhaas van Amersfoort. v -Besproken zal worden het veel zijdige terrein van de arbeid van de Hervormde Kerk in de classis- Walcheren .terwijl de belangen van de gemeenten zowel van de classis als van de afzonderlijke gemeenten, naar voren kunnen worden gebracht. Gouden jubileum van ,Ons Genoegen" te Kapelle Dinsdagavond is in hotel „De Zwaan" het gouden jubileum van de muziekvereniging „Ons Genoegen" te Kapelle gevierd. Allereerst werd door het bestuur een receptie gehouden, waarbij vele personen, afgevaardig den van plaatselijke verenigingen en zusterverenigingen uit de omtrek blijk van medeleven toonden, terwijl des avonds óp intieme doch feeste lijke wijze het vijftigjarig bestaan met diverse genodigden werd her dacht. Uit alles bleek overduidelijk, dat de vereniging „Ons Genoegen" zowel bij de inwoners van Kapelle als bij de diverse verenigingen een warme plaats inneemt en het de dank verdient, die het deze dag op zulk een spontane wijze werd gebracht. ZEELAND DICHTBIJ" Zeeuws-Vlamingen op „studiereis" „ZEELAND IS DICHTBIJ" dat is in dit jaar van de wereldtentoon stelling in •Brussel de slagzin van de Provinciale Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Hoe dichtbij „den Expo" voor Zeeland inderdaad is hebben dinsdag ruim zestig Zeeuws- Vlamingen ervaren, die met twee bus sen waaronder een spiksplinter nieuwe reiswagen van de Stoom tram Breskens-Maldegem naar de gi gantische wereldexpositie toerden. Binnen twee uur kregen de tientallen V.V.V.-bestuurders uit W.-Zeeuwsch- Vlaanderen, die deze bussen bevolk ten, het 102 meter hoge Atoraium let terlijk en figuurlijk middelpunt van de Expo, in zicht. De afstand Zeeland-dSxpo valt dus makkelijk te overbruggen. Dat heb ben al honderden Duitse toeristen er varen, die eerst naar deze provincie kwamen en vervolgens naar Brussel reden. En nu gingen dus ook de W.- Zeeuws-Vlaamse V.V.V.-bestuurders waarbij vele burgemeesters, wet houders en secretarissen als één van de eerste Zeeuwse groepen naar de Expo. „Een studiereis", noemde de heer P. Hoste uit Groede, voorzitter van de gezamenlijke V.V.V.'s in W.- Zeeuwsch-Vlaanderen het. Maar dan toch in ieder geval een vluchtige „stu diereis", waaraan overigens niets saais was. ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 5560. Weektotaal 7719. Vette koeien en ossen 325; gebrulksvee 203S; vette kalveren 290; graskalveren 219; nuchtere kalveren 2032; varkens 86; big gen 16; paarden 87; veulens 2; schapen of lammeren 258; weide/zuiglammeren 157; bokken of gelten 55. Prijs in cents per kg. Ie kw. 2e kw. 3e lew. Vette koeien 300—335 270—295 250—265 Vette kalveren 260—270 250—260 220—250 Slachtpaarden 260 240 210 Prijs in guldens per stuk le 2e 3e kwaliteit Graskalveren 425 300 250 Nuchtere kalveren 57 50 42 Schapen 100 90 80 Lammeren lio 90 ao Weide/zuiglammeren 70 60 40 Kalfkoeien Melkkoeien Vare koeien Vaarzen Pinken Vette koeion aanvoer kpyter, honde' slepend, prijzen als gisteren; vette kul veren aanvoer iets minder, handel vlot wat stijver in prijs; graskalveren aan voer als vorige week, handel kalm, prij zen stabiel; nuchtere kalveren aanvoer korter, handel vlug. prijzen iets hogei slachtpaarden aanvoer even kleiner han del redelijk, iets stijver ln prijs; schapen en lammeren aanvoer iets groter han dei redelijk, prUzen onveranderd; welde/ zuiglammeren aanvoer ruimer, handc! tamelijk, prijzen als vorige week: kalf koelen en melkkoeien aanvoer ruimer, handel levendiger, goed prijshoudend; vare koelen aanvoer groter, handel wil liger, ruim prijshoudend; vaarzen en pinken aanvoer iets meer handel kalm goed prijshoudend. F IER NOTERING GOES april. Bericht van handelaren eendeëieren 8, ganzeëieren 1275 1000 850 1275 100 850 890 750 050 900 780 586 580 489 380 VEILING GOES 22 april. Jonathan H 75-80 109—110, 70-75' 113. 65-70 110, 60-65 108, K 98, F 91—94, stele 38—39; Winston H 65-75 106. 55-65 103, H II 92, K 98—100, F 91—95; Golden Delicious H 65-70 117, 60-65 116, H II 101, K 102—116, F 90—101; Goudreinette K 111—118, F 103 —108.. BEURSBERICHT MARKT GOES 2£ april. Aardappelen. Klei-aardappelen noteerden heden: Bintje. 35 mm opw.. sortering 16—17, exp. sortering 16.50-r- 17.50; Alpha 35 mm opw., exp. sortering 16—17. Deze prijzen gelden per 100 kg, gele verd aan de sorteerinrichting, sorteer- kosten voor rekening van koper. De prijs van voederaardappelen be droeg 2.75—3.75 per 100 kg. Vlas. Goeed kwaliteit gerepeld vlas 18—24 ct per kg, afw, kwaliteit 12—17 ct. Goede kwaliteit ongerepeld vlas 16—17 ct per kg. afw. kwaliteit 6—16 ct. Eieren. De prijs van eieren bedroeg 2.08 per kg, AMSTERDAMSE AARDAFPELTERMIJNMARKT 22 april. De dagomzet op de aard- nppeltermijnmarkt van heden was 14 contracten. Deze kwamen tot stand voor Eerstelinge 35-50 mm in de pootaardappelenafdeling, namelijk 4 voor oktober a 18.10 en 10 voor no vember tegen eenzelfde prijs. De stemming was hier prijshoudend. Libertas 35 mm zand lag geheel verlaten. Voor de overige rassen was de stemming kalm bij geen om zet. VISMIJN VEERE 22 april. Export garnalen 496 kg 1.26— 1.01. schar 235 kg 0.27—0.43, bot 227 kg 0.16, tong 20 kg 2.19—2.79, rog 60 kg 0.36— 0.58, ongesort.. vis 8 kg 0.37, doorgedraai de bot 414 kg. Vluchtig, omdat ook deze Zeeu wen al heel snel tot de ontdekking kwamen, dat één dag niet voldoen de is om alles van deze overweldi gende en uitgebreide tentoonstel ling te zien. Overigens biedt die ene dag wel tijd genoeg dat was in het algemeen ae mening van de Zeeuws-Vlamingen een paar van de belangrijkste inzendingen wat intensiever te bestuderen. Dat zijn dan voor Nederlanders in ieder geval vooral het Neder landse paviljoen, verder natuurlijk het Russische en dus ook het Ameri kaanse. En passant kan men dan bij voorbeeld ook nog even dwalen door „Engeland", „Wet-Duitsland" en „Portugal". Maar er zijn ook nog „Luxemburg", „Noorwegen", „Fin land", „Heilige Stoel", „Canada", „Frankrijk", „Oostenrijk", enfin noem maar op... „Maar als je dat al lemaal wilt zien," zo werd gezegd, „ga dan liever een paar weekjes in Brussel wonen"... Maar al was die ene dag dan eigenlijk te kort om alles te zien, toch was deze dag voor de V.V.V.- bestuurders uiterst nuttig. Zij kre gen een totaalindruk van de ten toonstelling en dat was de bedoe ling. Met kennis van zaken zullen zij nu gasten, die vanuit Zeeland de Expo willen bezoeken, wegwijs1 kunnen maken. Zij weten dat de Expo snel te be reiken is, zij weten dat Nederland één van de beste inzendingen heeft van de tentoonstelling, zij weten dat de Russische inzending indrukwek- kênd, maar pompeus is, zij weten dat die van Engeland, Amerika en Por tugal bijvoorbeeld bijzonder artistiek zijn, zij weten, dat de architectuur zij weten ook waar eten en drinken nog het minst duur zijn... Kortom, als zij het met hun gasten over de Expo hebben, staan ze beslist niet met de mond vol tanden. lemaal in kannen en kruiken is. Er kunnen nog merkwaardige dingen gebeuren. Zo bijvoorbeeld met het I trammetje, waarmee de Zeeuwse be- zoekers van de parkeerplaats naar één van de Expo-poorten gingen. Plotseling kwam dat trammetje er gens midden tussen de parkeerter reinen tot stilstand. Een gedeelte van de rails bleek nog bedolven on- .der een grote hoop aarde en slakken. Het duurde een kwartier voor deze uit de weg geruimd was... En ook op het tentoonstellingster rein was nog niet eens alles in kan nen en kruiken, want de paviljoen? van Frankrijk, Brazilië, Turkije en Monaco bijvoorbeeld zijn nog niet eens geopend. Maar in de veelheid van de andere bezienswaardigheden valt dat nauwelijks op... De Zeeuws-Vlaamse V.V.V.-bestuur ders werden tegen twaalf uur in het Nederlandse paviljoen ontvangen door de heer Van Walsum, commis saris-generaal van dit paviljoen, en de heer Van Hoorn, chef van deze afdeling. Ook de heer F. Hendriks, directeur van het A.N.V.V.-bureau in Brussel was bij deze korte ontvangst aanwezig, evenals de heer G. W. Os kamp, directeur van de Provinciale Zeeuwse V.V.V. die de reis meemaak te. De heer Van Hoorn zette nog even uiteen hoe men in korte tijd toch het beste van de Expo kan ge nieten. Daarna zwermden d eZeeuw- se gasten yit over de vele en vele wagen van deze allesoverheersende wereldtentoonstelling. T rammetje De Zeeuws-Vlaamse V.V.V.-bestuur ders hebben ook gezien, dat deze We reldtentoonstelling nog niet eens he- Bevelandse paardenfokdag op 25 juni a.s. te Goes De jaarlijkse paardenfokdag, die de Bond van Zuidbevelandse Paarden fokkers organiseert, tegelijk met de merriepremiekeuringen van de afd. Zeeland van de Kon. Ver. „Het Ne derlandse Trekpaard", zullen dit jaar op 25 juni a.s. in Goes worden gehouden. Dit werd besloten tijdens de dinsdagmiddag in „De Landbouw" te Goes gehouden algemene vergade ring van de Bond van Zuidbevelandse Paardenfokkers. De leiding van deze foedbezochte bijeenkomst berustte ij de heer Iz. Groenewege te Krui- ningen. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer D. A. Timmerman te Kattendijke, bleek, dat de bond een vruchtbaar jaar achter de rug heeft. Het ledental bleef constant en be draagt thans 120. Ook de financiële positie van de bond is gezond. De af tredende bestuursleden, de heren Iz. Groenewegen, voorzitter, D. A. Tim- merman, secretaris en J. van Over- beeke te Kapelle, werden herkozen. Officiële publikaties VLISSINGEN Ingeleverde geldige kandidatenlijsten raadsverkiezing Nununeringszitting centraal stembureau De voüiziller van het centraal stem bureau voor de verkiezing van de leden van de raad der gemeente Vlissingen maakt bekend: 1. dat van de voorzitter van het hoofd- stembureau de mededeling is ontvangen welke geldige kandidatenlijsten voor die verkiezing zijn ingeleverd, van heden tot en met 25 april 1958 kun nen bij het centraal stembureau door zitting hebbende raadsleden verklarin gen worden ingeleverd, waarbij een kan didatenlijst voor een voorkeurnummer wordt aanbevolen. Formulieren voor deze verklaringen zijn ter gemeentesecretarie verkrijgbaar. 2e. dat de voor de kiezers toegankelijke zitting van het centraal stembureau voor de nummering van de kandidatenlijsten zal worden gehouden op zaterdag a.s., des voormtddags om 10 uur in het ge meentehuis. Vlissingen, 22 april 1958. Nagekomen advertenties. Door Gods goedheid wer den wij verblijd met de ge boorte van ons dochtertje en zusje MARGRIETHA WILLEMINA. A. VAN KEULEN M. VAN KEULEN VAN KEULEN en kinderen. Biggekerke, 21 april 1958. Tijdelijk ziekenhuis „Bethesda" Vlissingen. Heden overleed na een langdurig geduldig gé- dragen lijden, onze ge liefde zorgzame vrouw, moeder, dochter en be huwddochter JACOBA LOUISE VAN LUIJK, geb. LINDERS, op de leeftijd van 45 jaar. J. VAN LUIJK MADDY, JAN en WÏM E. LINDERS— CEVAAL M. VAN LUIJK— DE RIJK RIA DORLEIJN Vlissingen, 22 april '58 Hobeinstraat 54 De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 26 april a.s. des namiddags 1.30 uur vanaf Hobeinstraat 54. Geen bloemen. Heden overleed na een geduldig gedragen lij den, onze geliefde schoonzuster en tante JACOBA LOUISE VAN LUIJK, geb. LINDERS, op de leeftijd van 45 jaar. Uit aller naam: M. DE VOOGD- VAN LUIJK Vlissingen, 22 april '58 Heden overleed tot onze diepe droefheid, voor zien van de H.H. Sacra menten der Stervenden, mijn lieve man, onze zorgzame vader, be huwd- en grootvader ALEXANDER FRANCISCUS MINNEBOO, echtgenoot van ANGELINA PIETER- NELLA DE BLIECK, in de ouderdom van 75 jaar. A. P. MINNEBOO— DE BLIECK Kinderen en kleinkinderen. Veere, 22 april 1958 Kade A 128 Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde zorgzame man, vader, behuwd-, groot- en overgrootvader NICOLAAS DAVID FRANCHIMONT, ln de ouderdom van bij na 85 jaar. Uit aller naam: M. FRANCHIMONT— MOENS Middelburg, 22 april '58 Schuttershofstr. 12 De teraardebestelling zal plaatsvinden op za terdag 26 april a.s. om 12 uur vanaf het sterf huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3