Omvorming van Nationale Raad tot senaat zal worden besproken ov Prinses Beatrix bezocht Veere KLAmORD DIRECTEUR VOETBALPOOL WEERVOOR KANTONRECHTER DINSDAG 22 APRIL 1958 PROVINCIALE! ZEEUWSE COURANT. ALS REBELLEN IN INDONESIË VERSLAGEN ZIJN... Regeringskringen in Djakarta bezig met uitwerken van plannen De omvorming van de omstreden Nationale Raad van presi dent Soebarno in de vorm van een senaat, een ingrijpende reor ganisatie van liet kabinet-Djoeanda en versnelling van het proces ter verlening van autonomie aan de buitengewesten, zul len deel uitmaken van de agenda voor een overleg, dat kort 11a de uiteindelijke militaire overwinning op de rebellen op Sumatra gehouden zal worden, zo heeft maandagavond een gezaghebben de bron in Djakarta meegedeeld. Vooraanstaande regeringskringen in Djakarta zijn thans met de verder gaande opmars der regeringstroepen nabij Boekittingi en de verwachting op de spoedige val van deze laatste sterkte der rebellen in het vooruitzicht begonnen met de uitwerking van plannen, die een duurzame oplossing moeten brengen in de veelvuldige problemen waarvoor Indonesië zich thans geplaatst ziet. Op de vraag of de voormalige vice- president van Indonesië. Mohamed Hatta in deze ook genaderd zal wor den, werd een bevestigend antwoord gegeven. De woordvoerder wees er op, dat Hatta beschouwd wordt als een voorname figuur in het komende overleg. De rebellerende groep in Indonesië heeft te kennen gegeven, dat zij Mo hamed Hatta als de leider van het nationale kapinet wenst te zien. Op de vraag of men met de politie ke hervormingen niet zou wachten tot na de verovering van Noord-Celebes op de rebellenregering. werd gezegd: „Wij zullèn de beëindiging van de militaire acties in dit gebied niet af wachten. Politiek bezien is Noord-Ce lebes niet belangrijk. De rebellie al daar zal mettertijd worden beëindigd. Maar wij zien wel in dat dit een lang durige kwestie kan worden". Vliegramp in Amerika: 49 mensen omgekomen Ken viermotorig Amerikaans pas sagiersvliegtuig is maandag op grote hoogte boven de woestijn van Nevada in botsing gekomen met een straal jager. Beide toestellen stortten neer en braudden uit. Alle 47 inzittenden van de DC-7 zijn om het leven ge komen. De 2 straaljagerpiloten kwamen eveneeens om het leven. Het onge luk geschiedde op een 25 km van Las Vegas, boven eenzaam woestijngebied dat bekend staat als Blue Diamond. Directie N.V. Excelsiors Buizenfabriek geschorst De commissarissen van de N.V. Kxcelsior's Buizenfabriek te Schie dam hebben gisteren de directie van de nieuwe fabriek te Oosterbout in Noord-Brabant geschorst. Dit betreft de commercieel directeur drs. W. Ke- mtrdel de Lavalette en ir. h. van der Veen, de technisch directeur. Dit besluit volgt op het ontslag dat dc directie zaterdag heeft gegeven aan 70 personeelsleden, kort na de feestelijke opening van de nieuwe fa briek. Bij het inrichten van de fa briek en het proefdraaien hebben zich nogal wat technische moeilijkheden voorgedaan. In verband daarmee werd de opening ook enige tijd uitge steld. De commercieel directeur heeft op een persconferentie welke vooraf ging aan de opening van dit bedrijf, een uiteenzetting gegeven over de af- zetproblemen op de internationale markt en de zware concurrentie. In het nieuwe bedrijf werd 22 miljoen gulden geïnvesteerd. Ongeveer 5 mil joen gulden meer dan was begroot. Dit leidde tot een daling van de Koers van de aandelen van de naamloze vennootschap. Over de redenen van de schorsing werd door de commissarissen niets positiefs medegedeeld. Zij hebben zelf het beheer over de fabriek op zich genomen. Twee van de drie commissarissen zijn de heren ir. C. Hoek en ir. W. Hoek, directeuren van Hoeks machinefabriek te Schiedam. De mogelijkheid wordt in beurskringen aanwezig geacht dat dit bedrijf de buizenfabriek in Oosterhout zal gaan overnemen. VERKEERSOBSTAKEL. In alle gemoedsrust reed een wielrijder over de Guido Gezellelaan in het Belgische plaatsje Puurs. Plotseling stak een dier de straat over, dat de peddelaar slechts door snel reageren kon ont wijken. Groot was echter de verba* zing, toen hem bleek dat hij voor een leeuw was uitgeweken... Hevig geschrokken reed hij met al le kracht, die in hem was, een andere kant uit. De uit een circus ontsnap te leeuw was echter niet minder ge schrokken en ook hij vluchtte... in tegenovergestelde richting. De leeuw werd tenslotte slapende onder een «ar aangetroffen. Dierenverzorgers van het circus hebben een einde aan zijn escapade gemaakt. het kleine niet gefcerd. Dieven hebben uit een bankgebouw in Montreal een grote glazen fles met 17.000 pennies gestolen. Achter af hebben zij kennelijk hun buit te zwaar gevonden, want enige straten bij het bankgebouw vandaan hebben zij de fles op straat gesmeten. Tien politiemannen zijn meer dan een uur bezig geweest om alle pennies op te rapen. Verenigde Naties De premier van de Middcn-Suma- traanse revolutionaire regering, heeft maandag voor radfo-Boekittingi ver klaard, dat zijn regering bij de Ver enigde Naties zal protesteren tegen het gebruik door president Soekarno van Russische schepen bij de jongste landingen bij Padang. De premier deelde mede, dat liet protest zal wor den ingediend door Sultan Moham mad Raspid, de kortgeleden door de centrale regering wegens onvoldoen de loyaliteit uit zijn functie ontheven ambassadeur van Indonesië in Rome. In kringen van de Verenigde Na ties heeft men maandagavond com mentaar geleverd op de aankondi ging van de Indonesische revolu tionaire premier, Sjafroedin. Men wees er met nadruk op dat de Verenigde Naties slechts één In donesische regering die welke in Djakarta zetelt erkennen. De tegenregering, zo verklaarde men, kan een brief met klachten aan de Verenigde Naties zenden, maar zij beschikt niet over de middelen om een formeel protest bij de wereld organisatie in te dienen. Dr. Albert Schweitzer doet nieuwe vredesoproep Dr. Albert Schweitzer zal op 28, 2» en 30 april een nieuwe oproep tot de wereld richten. De drie lezingen waar in zijn oproep vervat is zullen door 90 radiostations en talrijke kranten op die dagen gepubliceerd worden. De titel van de lezingenreeks is „Vrede of atoomoorlog", en de oproep is, evenals die van vorig jaar april, bedoeld als een waarschuwing tegen de grote gevaren van een atoomoorlog. De drie lezingen zullen achtereenvol gens de titels dragen: „Beëindig de proefnemingen met kernwapens". „Zweer het gebruik van atoomwapens af" en „Onderhandelingen op het hoogste niveau". De directeur van het comité voor de Nobelprijs voor de vrede, Gunnar Jahn, heeft dl*. Schweitzer geholpen bij het vinden van publikatiemogelijk- heden voor diens oproep. De 90 radiostations zullen op de drie dagen de lezingen om 18.25 uur g.m.t. (19.25 uur Ned. tijd) uitzenden. Belastingconsulentendag in Amsterdam gehouden De Nederlandse federatie van belas tingconsulenten heeft zaterdag onder grote belangstelling haar jaarlijkse belastingconsulentendag te Amster dam gehouden, onder leiding van prof. mr. Ph. A. N. Houwing, die in zijn openingsrede o.a. vertegenwoor digers van 't ministerie van financiën dat van onderwijs, kunsten en we tenschappen, van het gemeentebe stuur van Amsterdam en professoren in de belastingwetenschappen welkom heette. Het programma bestond uit twee voordrachten over het onder werp „voorraadwaardering". De eco nomische zijde hiervan werd belicht door prof. dr. Diepenhorst, de fiscale kant door mr. A. J. van Soest. TWEE GELDBOETES GEËIST Officier van Justitie: feiten zijn niet strafbaar Tegen de voorzitter-directeur van de nationale voetbalpool „Caritas' heer M. G. H. te Heerlen, heeft de officier van justitie, mr. A. W. Ro- singh, maandagmiddag voor het kan tongerecht te Heerlen twee geldboe tes geëist van 6,subs, tweemaal een dag hechtenis, wegens het over treden van de loterijwet. Op 17 de cember van verleden jaar had de Ho ge Raad het door de officier van jus titie aangetekende beroep niet-ont- vankelijk verklaard in een andere zaak tegen de directeur van deze voetbalpool. Op 10 februari maakte de hoofd inspecteur van politie te Heerlen, de heer G. J. H. van Vlijmen, voor de derde maal proces-verbaal op tegen de voorzitter-directeur van „Caritas". In zijn requisitoir motiveerde de of ficier van justitie zijn eis aldus: „Per- Veiligheidsraad behandelde Russische klacht Vluchten van Amerikaanse vliegtuigen met kernwapens De Sowjet-Unie heeft maandag op de spoedzitting van de Veiligheids raad te New York in een resolutie er bij Amerika op aangedrongen „een eind te maken aan de vluchten van Amerikaanse vliegtuigen met kern wapens in de richting van de grenzen van andere landen". De Russische permanente V.N.-af- gevaardigde, Sobolew, herhaalde de beschuldiging van de Sowjets, dat Amerikaanse toestellen met kernwa pens onlangs herhaaldelijk over Pool gebied in de richting van de Sowjet- Unie waren gevlogen. De voornaamste Amerikaanse ge delegeerde, Cabot Lodge, die tevens deze maand voorzitter van de Vei ligheidsraad is, noemde de Russische beschuldiging onwaar: „Wij hebben niets gedaan, dat in enig opzicht ge vaar voor de vrede oplevert. Niets, behalve wat voor onze zelfverdedi ging vereist was. De Verenigde Sta ten voelen zich gedwongen om maat regelen voor zelfverdediging te tref fen totdat alle vrees voor verras singsaanvallen weggenomen zal. zijn. Eerste vrouwelijke lid van de Raad van State Met ingang van 1 juli 1958 is (in de vacature dr. J. H. Scholten) be noemd tot lid van de Raad van State mej. mr. A. E. Ribbius Peletier te Amsterdam. Zij is thans lid van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland voor de Partij van de Arbeid en de eerste vrouw, die in de Raad van State benoemd is. Mej. Ribbius Peletier is oud-lid van de Eerste Kamer. soonlijk ben ik van oordeel, dat bij „Caritas" sprake is van beslotenheid. De feiten acht ik wel wettig en over tuigend bewezen, maar niet straf baar. Logisch zou het dan ook zijn, wanneer ik U van rechtsvervolging zou ontslaan. Teneinde echter de mo gelijkheid tot beroep open te laten zal ik dit niet doen". Mr. Rosingh zag echter belangrijke verschilpunten tussen beide voet balpools. waarbij hij onder meer sprak van een „losse .band tussen de leden van de K.N.V.B.". „Het zal mij dan ook niet verwonderen" al dus de officer van justitie, „als in de zaak tegen de K.N.V.B., welke donderdag a.s. in Den Haag behan deld wordt, een veroordeling zal volgen". De officer was van oordeel, dat zich in het afgelopen jaar bij de „Cari- tas"-pool geen principiële wijzigingen hebben voorgedaan in de opzet en oubouw en merkte op, dat hier ge sproken kan worden van besloten heid. Mr. H. I'rickartz uit Heerlen, die optrad als verdediger, vond het be vreemdend, dat de heer H., na door de Hoge Raad te zijn vrijgesproken, andermaal terechtstaat voor hetzelf- Wilton-Feijenoord 13 pet. dividend over '57 De dok- en werfmaatschappij Wilton- Fyenoord N.V. te Schiedam boekte blijkens het jaarverslag over 1957 een saldo bedrijfsrekening, na aftrek van betaalde en reserveringen voor nog te betalen belastingen van 21.072.123 (v. j. 20.651.772). De afschrijvingen bedragen 12.206.751 (vorig jaar 15.043.479), aan de reserve wordt toegevoegd 2 miljoen (v. j. 1 mil joen) zodat ter verdeling overblijft 6.865.377 (v. j. 4.£>.5.931), waaruit wordt voorgesteld uit te keren als di vidend op de preferente aandelen 5% (onv.). op de gewone en prioriteits- aandelen 13% over f 28.377.600 (v. j 16% over 13.666.800), uitkering*aan directeuren en commissarissen 596.245 (v. j. 477.277) en aan het personeel 2.663.564 (v.j. 1.638.216) Met nieuwe investeringen zullen in 1958 uitgaven gemoeid zijn van naar schatting 14.000.000. waarbij het strevën er op gericht blijft, de uitvoe ring van dit programma dooi- interne financiering tot stand te brengen. Op 31 december 1957 waren in aan bouw of in opdracht 15 koopvaardij schepen, waarvan 11 tankschepen, 3 vrachtschepen en 1 passagiersvracht- schip met een totaal draagvermogen van 382.000 ton d.w. VObrtS is voor rekening van het mini sterie van marine onderhanden de re paratie. verbouwing en modernisering van Hr. Ms. „Karei Doorman". Wat de vooruitzichten betreft meldt het verslag, dat men het nieuwe boekjaar is ingegaan met een order portefeuille voor nieuwbouw, die in deze afdeling werk verschaft tot in 1961. De reparatieafdeling was tot dusver in 1958 behoorlijk van op drachten voorzien. Arrestatie in verband met meineed in de zaak-Soble De Amerikaanse recherche heeft een 50-jarige Amerikaan van Russische afkomst Mark Zborowski, gear resteerd op beschuldiging van mein eed in de spïonagezaak-Soble, aldus is maandag officieel te Washington bekendgemaakt. Toen men de activiteit van dc Rus sische spion Zoebilin onderzocht, ont dekte men, dat Zborowski iets te ma ken had met de zaak van Jack Soble, die in oktober 1957 tot zeven jaar ge vangenisstraf werd veroordeeld we gens spionage voor de Sowjet-Unie. Zborowski, die in Frankrijk heeft gestudeerd, is in 1941 naar de Ver enigde Staten gegaan, waar hij in 1947 de Amerikaanse nationaliteit verwierf. In het Amsterdamse R.A.I.- gebouw wordt de tentoonstel- H ling „De Suiker" gehouden. M H Voor de aan deze expositie ver- bonden wedstrijd stuurden de M h= leerlingen van de banketbak- kersscholen o.a. de werkstuk- H ken >rEen steigerend paard" en de „Accordeonvirtuozen" in. Het Wereldgebeuren Moeilijkheden bij hervormde gemeente in Katwijk aan Zee Sedert het vertrek van ds. P. J. J. Monster naar Gouda heersen er in de Hervormde Gemeente van Katwijk aan Zee ernstige moeilijkheden. De kerkeraad heeft kortgeleden een pre dikant van de hervormd gerefor meerde richting (ds. J. W. de Bruyn te Harderwijk) in deze vacature be roepen, maar de afdeling van de ge reformeerde bond was in de keuze van de beroepen predikant niet ge kend en verzette zich er daarom te gen. De kerkvoogdij berichtte aan ds. de Bruyn, dat als hij zou komen, zij zijn traktement niet zou kunnen betalen, en dus hem, als hij de gemeente zou komen bezoeken ter kennismaking, ook niet kon ontvangen. De commissie voor het opzicht uit de provinciale kerkvergadering van Zuid-Holland heeft besloten vijf kerkvoogden en negen notabelen te Katwijk aan Zee voorlopig uit te sluiten van de deelneming aan het H. Avondmaal en van het verrichten van kerkelijke handelingen krach tens hun functie (en aangaande één hunner ook krachtens zijn ambt van ouderling) zolang de kerk geen eind oordeel heeft uitgesproken, terzake van zeer ernstige bezwaren, welke zijn gerezen tegen de wijze, waarop zij hun functie vervullen. Deze be zwaren bestaan in het verstoren van de orde in het leven en werken der kerk. Met nadruk wijst de commissie er op, dat hier niet van een tuchtmiddel sprake is, doch voorlopig slechts van een maatregel om meer wanordelijk heden te voorkomen. Vertegenwoordiger pleegde voor 90.000 oplichting De 32-jarige Haagse vertegenwoor diger H. J. van B.. die vorige week is aangehouden omdat hij werd ver dacht van oplichting blijkt tot nu toe meer dan 90.000 met zijn praktij ken te hebben binnengehaald. Hij leende van relaties geld met de be lofte een hoge rente te zullen beta len. De oplichtingen pleegde hij in de jaren 1953 tot 1958. Illllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllillllillllililillllllllllllllllllllllllliillllllllllllilllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllll H Kroonprinses logeerde bij vriendin in Zoutelande 1 PRINSES BEATRIX heeft maan- dagmiddag strikt incognito een onverwachts bezoek aan Veere gebracht. In gezelschap van een H tiental jongedames heeft onze kroonprinses geruime tijd aan ha- ven en kade getoefd, zonder dat M 'ij werd herkend. Zo kon zij onge- stoord, temidden van haar studie- genoten, op de muren nabij dc Campveerse Toren zittend, het bin- nenlopen van de vissersschepen s gadeslaan. Voordat de mare „Priu- ses Beatrix is in Veere!" goed en H wel door het stille stadje had ge il klonken, gebruikte Hare Konink- lijke Hoogheid reeds de thee ten huize van de familie De Graaf uit H Waalre, welke familie aan het Kraanstraatje in Veere een huis heeft laten restaureren en inrich- H ten als vakantiewoning. H De letters AA Koninklijk Huis op de glimmend zwarte li- mousine, waarmee de prinses was gearriveerd, hadden in Veere reeds enige beroering verwekt en allengs herkenden meer mensen in het H sportieve meisje met zonnebril tus- sen de andere meisjes op de kade de kroonprinses. prinses Beatrix zich in het witte huisje aan het Kraanstraatje op hield, betrokken velen vooral kinderen „de wacht" bij de hof- auto, die met een sportwagen en een kleine personenauto nabij het parkeerterrein van de Campveerse Toren stond opgesteld. En zo zag men achtereenvolgens zes jongeda mes uit de verbindingsgang van Kraanstraatje en parkeerterrein komen, maar, geen prinses... Prinses Beatrix was incognito en zij verdedigde deze status met sportieve en briljante mid delen! Eerst verscheen een da me men meende hierin een hofdame te herkennen die de kleine personenauto tot voor het witte huis reed (waarin nog steeds de prinses vertoefde). Dc jeugd van Veere stoof weg van sportterrein en parkeerplaats, naar het Kraanstraatje. Maar 't wegrijden van de kleine perso nenauto was, althans zo leek het bedoeld, een afleidingsma noeuvre. De jeugd had de wacht bij de hofauto nog niet verlaten, of daar verscheen de prinses in de verbindingsgangPrinses Beatrix had kennelijk plezier in het geval en zij bleef lachen, toen «je kinderen haar ook hier de pas dreigden af te snijden. Schaterend speelde zij het spel- letje mee. wijzigde haar plan om de inmiddels weer door de jeugd belegerde hofauto te be- s reiken en vertrok omstreeks half zes snel in de kleine per- sonenauto... s Daarmee reed de prinses onop- gemerkt naar ...Zoutelande. waar 1 zij reeds jongstleden zondagna- §f middag was gearriveerd. Naar wij vernamen houdt dit M particuliere bezoek van de kroon- prinses aan Walcheren verband met de verjaardag van een studie- ff genote wier moeder in Zoutelande een zomerhuis bezit. Er bestaat geen zekerheid, of prinses Beatrix ook vandaag nog op Walcheren of elders in Zeeland zal vertoeven. Maar voor «ie en waar men haar herkent mag de houding van de vissers in de ha- p ven van Veere als voorbeeld wor- §j den gesteld. Onder de vissers, die hun schepen losten, nas de aan- ff wezigheid van de prinses zeer spoedig bekend. Zij liepen echter niet te hoop en gingen rustig door |f met hun werkzaamheden, als wil- den zij de kroonprinses het beeld van Veere laten zien, zoals het op fj alle dagen is. Daarmee toonden zij, dat zij de belangstelling der prin- ses wisten te waarderen. Woestijn in bloei sraëls minister van buitenlandse I zaken, mevrouw Golda Meir, is afkomstig uit Rusland. Zij heeft daarvan nooit een geheim gemaakt. Vandaar, dat haar Russische af komst een enkele keer ter sprake kwam gedurende het jaar, dat zij, na de afkondiging van Israëls on afhankelijkheid, als ambassadeur op trad in Moskou. Zo richtte zij zich een keer in het Engels tot de bezoe kers van een receptie. De communis tische schrijver Hya Ehrenburg maakte haar toen in het openbaar het verwijt, dat zij „als een Russi sche Jodin toch eigenlijk Russisch had moeten spreken". verigens verliet Golda indertijd het nog tsaristische Rusland als achtjarig meisje. Haar ouders trokken namelijk met hun gezin naar de Verenigde Staten waar zij zich als immigranten vestigden. En voordat Golda in 1921 een nieuwe grote emigratiereis en wel naar Pa lestina aanvaardde, was zij een tijdje als onderwijzeres verbonden aan een school in Milwaukee (V.S.) Of zij nog vloeiend Russisch spreekt is de vraag. Een feit is echter, dat zij zich het gemakkelijkst uitdrukt in het Engels en in het Hebreeuws, de taal van de staat Israël, die vandaag be gint met de viering van ■zijn tien jarig bestaan. Toen Golda in Palestina aankwam stond het land nog onder Brits mandaat en dreigde voor de Zio nistische nederzettingen voortdurend het gevaar van Arabische overvallen. Bij één der collectieve boerderijen die de immigranten stichtten, stond ook deze uit Amerika gearriveerde onderwijzeres met een geweer op de schouder op wacht, voordat zij ge roepen werd om de Israëli's in an dere functies te dienen, vooral in de vakverenigingen. Het gelukte haar zelfs, in de jaren voor de tweede wereldoorlog een samenwerking tot stand te brengen tussen Joodse en Arabische vakbondsafgevaardigden. Gezamenlijk voerden zij een campag ne tot verhoging van de lonen dei- ongeschoolde arbeiders boven het la ge niveau dat in Egypte gold. In het geboorteland van Golda Meir heeft dezer dagen een Rus, ge- interviewd door Serge Croussard, correspondent van het Parijse con servatieve blad ,.Le Figaro" een me ning over de Joden uitgesproken, die geenszins als een lofprijzing was be doeld. Groussard was namelijk door gedrongen tot de vertrekken van partijleider en premier Nikita S. Kroesjtsjew. Hij polste de Russische leider over de mislukking van de poging om in het oosten van de Sowjet-Unie en wel in Birobldjan, een Joods auto noom gebied te doen ontstaan. Kroesjtsjew antwoordde: „De Joden hebben er altijd de voorkeur aan ge geven, onafhankelijk hun brood te verdienen als kleermaker, winkelier, drogist of meubelmaker. Zij houden niet van collectieve arbeid en groeps- discipline. Het zijn individualisten". Bovendien zei hij. te geloven dat de Joden „te onafhankelijk denken" om met elkaar in gemeenschap te kun nen leven. Joden interesseren zich voor alles, zo zei hij, ze gaan te diep op alles in, argumenteren overal over en het gevolg is, dat er grote culturele verschillen tussen hen ont staan. „Een echte Joodse culturele gemeenschap is niet te verwezen lijken, evenmin als een Joodse po litieke gemeenschap". n westerse oren klinken dergelijke woorden bijzonder ongerijmd. Men kan ?ich immers gemakkelijk voorstellen, dat mensen een gemeen schap vormen, zonder het in elk op zicht over alles eens te zijn. „onaf hankelijk denken" bevordert het wel zijn van de gemeenschap omdat uit de botsing der meningen iets goeds kan ontstaan. En dat individualisten, als zij de noodzaak daarvan inzien, in hechte samenwerking en samen leving „collectief" iets kunnen berei ken, dat heeft de ontwikkeling in Israël tot dusver wel bewezen. De in Rusland geboren, maar tegenwoordig als Israëlisch minister van buiten landse zaken optredende mevrouw Gqlda Meir (die onder meer op Pales tijnse collectieve boerderijen werk te) heeft dan ook op de uitlatingen van de Russische leider mft deze, in hun eenvoud welsprekende, woorden gereageerd: „Laten Kroesjtsjew en de andere Russische leiders zelf ko men kijken, hoe de Joden in Israël de woestijn tot bloei hebben ge bracht". goldf\ meir ...kom maar kijken... Franse bar van Carlton door brand verwoest. Door tot nog toe onbekende oor zaak is in de nacht van zondag op maandag brand uitgebroken in de Franse bar van het Carlton hotel in het centrum van Amsterdam. Het ze ven meter brede en vijftien meter lange vertrek op de eerste verdieping brandde uit. Het vuur was in een kwartier tijds bedwongen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3