KAPPIE en de iungle-man GUNSTIG VAKANTIESEIZOEN VOOR ZEELAND VERWACHT WALCHEREN HEIN CUJÉ WON ANDERMAAL DE VIERDUIZEND METER MIDDELBURGSE VOORTREKKERS ORGANISEERDEN WANDELMARS MAANDAG 21 APRIL 1958 PROVINCIALE ZE EUW8E COURANT. PROVINCIALE V.V.V. VERGADERDE Inkomsten in 57 op 37 miljoen geschat De directeur van de Provinciale V.V.V., de heer G. W. Oskamp ver wacht voor Zeeland een gustig vakantieseizoen, dat grotendeels afge stemd zal zijn op het bezoek van buitenlanders, die naar de Wereld tentoonstelling in Brussel gaan. Vooral Zeeuwsch-Vlaanderen, Walche ren en Zuid-Beveland zullen hiervan zijns inziens profiteren. Deze mede deling deed hij tijdens de algemene voorjaarsvergadering van de Pro vinciale Zeeuwse V.V.V., die zaterdag in hotel Vliegveld te Haamstede werd gehouden, onder voorzitterschap van mr. J. Moolenburgh uit Mid delburg. De propaganda voor Zeeland is af gestemd op de Wereldtentoonstelling. Veel reclame wordt gemaakt voor dagtochten naar de Expo. Het aan tal aanvragen hiervoor is groot. Er zullen dagelijks tochten naar Brus sel worden gemaakt. Volgens de heer Oskamp zou het zeer gewenst zijn, wanneer de verschillende bedrijven in Zuid-Beveland zich meer op de Wereldtentoonstelling zouden oriënte ren. Ten aanzien van het dagtoeris- me was de directeur van de Provin ciale V.V.V. minder enthousiast ge stemd. Hij verwachtte dat het bezoek niet zo groot zal zijn als in 1957, waarschijnlijk als gevolg van de be stedingsbeperking. Ten aanzien van de verdere toe komst liet de heer Oskamp een gun stig geluid horen. Zeeland kan van de op handen zijnde grote werken evenzeer profiteren als destijds rond de Zuiderzeewerken is gebeurd. Voor al de na verloop van tijd te vormen binnenmeren na voltooiing van het Drie eilandenplan en de afsluiting van de Oosterschelde bieden voor Zeeland grootse perspectieven. Voor Schouwen Duiveland is in dit verband van groot belang, dat er naar wordt gestreefd de rust in dit gebied te handhaven. Tijdens zijn algemene toeristische beschouwingen deelde de heer Os kamp nog mede, dat de Nederlan ders die met vakantie gaan zeven tig miljoen gulden meer naar het buitenland brengen, dan de buiten landers in Nederland verteren. Daar kon\t bij dat Nederland tot voor kort goedkoopte-eiland in Europa, deze plaats langzamerhand gaat verliezen. JAARVERSLAG In het jaarverslag over 1957 wordt gezegd, dat het vreemdelingenver keer in 1957 in Zeeland van gro te betekenis is geweest. Het aan tal bezoekers is hoger geweest dan in 1956. Hoewel het cijferma teriaal nog niet voorhanden is, verwacht men toch, dat in het af gelopen jaar de inkomsten uit het vreemdelingenverkeer één miljoen gulden hoger liggen dan in 1956 en dat het totaal ongeveer 37 miljoen gulden zal zijn. Helaas is de belangstelling van Bel gische zijde in 1957 minder geweest dan in andere jaren. Het busvervoer beperkt zich meer en meer tot het zo genaamde groepsvervoer, zoals van verenigingen, bejaarden en school jeugd. Opvallend is het meerdere be zoek geweest van Engelsen, die hun vakantie aan de Belgische kust door brengen. Het Franse dagbezoek toon de een geringe stijging evenals het Duitse bezoek, waarvan in het jaar verslag wordt opgemerkt, dat dit laatste voor de economie van het ge west Zeeland steeds belangrijker gaat worden. Ook Scandinaviërs kwamen meer naar Zeeland dan in andere ja ren. Verheugend was aldus het jaarver slag, dat de provinciale overheid haar subsidie van 6000 via 16.000 ver hoogde tot 23.000. Van de Kamer van Koophandel voor de Zeeuwse eilanden en van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Wesc- Zeeuwsch-Vlaanderen werd eveneens' een hogere subsidie ontvangen. In totaal werden door het provin ciaal bureau 42.318 brieven verstuurd (in 1952: 2360). Ontvangen werden 4832 brieven (in 1952: 1178). De rekening van de provinciale ver eniging sluit met een nadelig saldo van ƒ4,24 op een totaalbedrag van 33.821,88. Op de begroting voor 1958 is een nadelig saldo geraamd van 4100. Alle periodiek aftredende be stuursleden werden bij acclamatie herbenoemd. Mr. J. Moolenburgh werd ook herbenoemd als afgevaardigde naar de algemene vergadering van de AN.V.V. Getracht zal worden de vol- fende voorjaarsvergadering van de 'rov. V.V.V. in Hulst te houden. De afgevaardigden van de verschil lende V.V.V.'s hebben zaterdag niet al leen vei'gadcrd. Na aankomst van de provinciale boot van half elf werd een rondrit over Schouwen gemaakt. Deze Zeeuwse handelsreizigers (N.H.R.V.) in Goes bijeen. Enkele tientallen Zeeuwse leden van de afdeling Goes der Nederlandse Handelsreizigersvereniging kwamen vrijdagavond in ledenvergadering bij een in hotel „Terminus" te Goes. Voorzitter C. van Roon kon in zijn openingswoord circa 50 leden welkom heten, onder wie acht nieuwe leden. De verschillende agendapunten wer den vervolgens vlot afgewerkt. De se cretaris, de heer C. Munnikhof, las het jaarverslag over 1957, waaruit bleek, dat de afdeling een periode van ongekende bloei kent. Het ledental is gestegen tot 69. Ook de financiële toestand van de afdeling is gezond. Bij de bestuursverkiezing werden de heren I. l. van Daalen en C. Mun nikhof bij acclamatie herkozen. Namens de propagandacommissie werd voorts het woord gevoerd door de heer I. l. van Daalen, die de ac tiviteiten van deze commissie rele veerde. Als afgevaardigde naar de algemene vergadering op 17 mei a.s. te Rotterdam werden benoemd de he ren C. Munnikhof en I. l. van Daa len. Als hun plaatsvervanger werden aangewezen de heren F. J. Boone en K. Kanaard. Tenslotte werd de beschrijvings brief voor de algemene vergadering op 17 mei a.s. besproken. gouwe en Zonnemaire naar Brouwers haven. Vandaar over de Rampweg naar „Repart", de grens tussen dijk en duin te Scharendijke. Op het gemeentehuis te Haamstede werd het gezelschap officieel ontvan gen door het gemeentebestuur. Tij dens deze ontvangst heeft de burge meester van Haamstede, jhr. R. J. H. Q. Röell een korte inleiding gehouden over het vreemdelingenverkeer in de Westhoek van Schouwen. De heer Röell gaf tevens een toelichting op het nieuwe uitbreidingsplan van de ge meente. Hierna werd nog naar de uitzicht toren van Haamstede gereden. In ho tel Vliegveld, waar de voorjaarsver gadering werd gehouden, werd tevens de koffiemaaltijd gebruikt. Bevestiging en intrede ds. W. Duvekot Na een vacature van ongeveer drie maanden heeft de Ned. herv. gemeen te te Zonnemaire zondag een nieuwe predikant gekregen. Het is een hoog tijdag geweest, niet alleen voor de hervormde gemeente, maar ook voor de predikant, ds. W. Duvekot uit Sou burg. In de morgendienst werd kandi daat Duvekot in het ambt bevestigd door professor dr. J. N. Sevenster van de gem. universiteit van Amsterdam. Aan de handoplegging nam deel ds. Buinink uit Noordgouwe, die tot gis teren consulent te Zonnemaire is ge weest. Prof. Sevenster hield een pre dikatie naar aanleiding van 1 Cor. 4 113. Ds Duvekot hield in de mid- dagdienst zijn intrede met een preek naar aanleiding van Matth. 8 :10: „Toen Jezus dit hoorde, verwonderde Hij zich en zeide, „Voorwaar zeg Ik U, bij niemand in Israël heb Ik zo een groot Geloof gevonden". Na de dienst werd de nieuwe predi kant verwelkomd en gefeliciteerd door ds. Westerhof uit Nieuwerkerk, namens de classis Zierikzee en het convent van hervormde predikanten op Schouwen-Duiveland. Namens de ring Brouwershaven sprak ds. Van der Ban uit Eikerzee. Voorts spraken nog ds. Buinink van Noordgouwe als consulent van Zonnemaire, ds Melse van de gerefor meerde kerk te Noordgouwe. Namens de burgerlijke gemeente werd de nieuwe predikant verwelkomd door burgemeester H. J. Roelvink. Ouder ling B. S. Hanse sprak namens de kerkeraad. Tenslotte zong de ge meente de nieuwe predikant gezang 121 1 toe. VLISSINGEN Lezing over Rivièra De afdeling Walcheren van de Ne derlandse Reis Vereniging organiseer de in hotel Noordzee-Boulevard te Vlissingen een bijeenkomst, waar de voorzitter, de heer A. P. H. Goossen uit Goes, een lezing hield over zijn reis naar de „Zonnehoek van Euro pa". Toegelicht met talrijke schitte rende kleurendia's nam de spreker zijn gehoor mee door België en Frank rijk via de route Napaleon naar Can nes en verder langs de kust naar Nice, Monte Carlo, Menton tot aan San Re- mo. Mede door de prettige voordracht van de spreker zal bij velen het ver langen ontstaan zijn de Zonnehoes van Europa te leren kennen of de ken nismaking te hernieuwen. Het bestuurslid, de heer Daalhuizen te Vlissingen sprak aan het slot een dankwoord. Filmavond In de conferentiezaal van de Cen trale Zeeland aan de Edisonweg al hier, werd voor leden van het P. Z. E. M.-personeel een filmavond gege ven, waar de diverse bedrijfsfilms werden vertoond. Voor deze avond bestond veel belangstelling. OOSTKAPELLE Kamerlid sprak voor P.v.d.A. De afdeling Oostkapelle van de P. v. d. A. belegde vrijdag in het vere nigingsgebouw een „praatavond". De voorzitter, de heer A. Don, raadslid te Oostkapelle, hield na zijn ope ningswoord een inleiding over de raadsverkiezing van 1958. „Wij strij den met open vizier, aldus spreker, die uitvoerig aantoonde, dat ook voor Oostkapelle een doelmatig beleid ho ge noodzaak is. Vervolgens sprak dr. H. Vermooten uit Amsterdam, lid van de Tweede Kamer, over „Waar om koos ik als belijdend Christen voor de Partij van de Arbeid?" De christelijke partijen, aldus spreker, hebben hun bestaansgrond verloren, nadat de grote strijd voor gelijkstel ling van het christelijk onderwijs is gestreden. Spreker ontpopte zich als een voorstander van het christelijk onderwijs en had diep respect voor al die voortrekkers, die in de strijd tegen het liberalisme, dat nu zo óp de bres staat voor de vrijheid, op Officiële publikaties VLISSINGEN. WIJZIGING VAN DE BOUWVERORDENING DER GEMEENTE VLISSINGEN. B. en W. van Vlissingen: brengen ter openbare kennis, dat heden Is afgekon digd een verordening tot wijziging van de bouwverordening der gemeente Vlis singen, vastgesteld door de raad dezer gemeente In zijn vergadering van 27 fe bruari 1958, onder no. 6, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Zeeland bij hun besluit van 25 maart 1958, no. 1419/385, 3e afdeling, welke verordening in werking treedt op 24 april 1958; dat deze verordening betrekking heeft op het gebruik van zand- en grinttrech- ters: dat deze verordening gedurende drie maanden op de gemeente-secretarie, 2e afdeling (kamer l) voor een leder ter le zing is nedergelegd en aldaar tegen be taling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Vlissingen, 21 april 1958. de bres hebben gestaan. Na de Eerste Wereldoorlog ontstond evenwel een geheel nieuwe situatie en uitvoerig ging spreker in op de geestelijke ont wikkeling tot 1945. Spreker bestreed de opvatting, dat de taak der politieke partijen is het christendom te beschermen. „Dat is allereerst een taak van de kerk." Na de inleidingen was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Collecte De ,,Emmabloem"-collecte te Oost kapelle heeft 55,opgebracht. SEROOSKERKE IW.) Gymnastiekuitvoering De gymnastiekafdeling van de S.V. „Serooskerke" gaf haar jaarlijk se uitvoering in het verenigingsge bouw. Deze nog maar enkele jaren bestaande afdeling telt ruim 200 le- aen en onder de bekwamo leiding van de oud-keur turner, de heer J. de Keyzer, is men reeds tot zeer goede prestaties in staat. Dit bleek ook weer op deze uitvoering waar diverse nummers op behoorlijk peil stonden. Vooraf de nummers brug met onge lijke liggers voor meisjes junioren en ringen dames en meisjes waren van goed gehalte. Ook de jeugdafdelin gen muitjes eri jongens kwamen goed voor de dag met hun turnen aan het toestel en ae vrije oefeningen. De knotsoefeningen voor dames was goed, evenals het spectaculaire „lan ge mat" voor heren en junioren. Een speciale attractie was het keurige ringenzwaaien van de 5-jarige Lauki de Keyzer. De voorzitter, de heer J. A. van Haveren, opende en sloot de ze geslaagde uitvoering en bood de hulpleidsters en -leiders een attentie aan. Zaterdag 26 april is er nogmaals een uitvoering voor het publiek. Opbrengst bazaar De bazaar, die ten bate van het in strumentenfonds van de muziekver eniging „E.M.M." vorige week te Se rooskerke werd gehouden heeft een netto bedrag opgeleverd van/ 1250. Dit deelde de voorzitter van het ac tiecomité, de heer Js. Cevaal, mede op de wekelijkse repetitie van het korps. Een vijftal nieuwe instrumen ten is inmiddels reeds besteld. SEROOSKERKE (W.) Benoeming Tot tweede ambtenaar op de secre tarie te Serooskerke (W.) is met in gang van 15 mei a.s. benoemd de heer P. J. Leendertse, thans derde ambtenaar op de secretarie te Oost kapelle. ZOUTELANDE Kandidatenlijst S.G.P. De Staatkundig Gereformeerde Kiesvereniging te Zoutelande heeft voor de a.s. gemeenteraadsverkiezin gen de volgende kandidatenlijst op gesteld: 1 K. de Wolf. 2 J. de Vis ser, 3 J. Kodde. 4 P. Jacobse, 5 A. Dommissie, 6 M. Verhage. De te Borsséle gehouden collecte voor het Hoogeland heeft 116,65 op gebracht. Jaarverslag N.V. Vlismar. Dividendvoorstel: 7 pet. Het jaarverslag over 1957 van de N.V. Vlismar te Rotterdam meldt dat het batig saldo van de N.V. na de ge bruikelijke afschrijvingen en toevoe ging aan de vervangingsreserve van het oliebnnkerstation (tot een totaal bedrag van f 49.254) f 427.851.— be draagt. Voorgesteld wordt om over het boekjaar 1957 een dividend van 7 pet. uit te keren. Met betrekking tot het oliebunker-' station aan de Vlissingse buitenhaven is de N.V. met de Steenkolen-Handels vereniging N.V. te Utrecht overeen gekomen, dat de Vlismar het station wederom voor een aantal jaren zal huren. De dochteronderneming van de N.V. Vlismar, de Asfaltexpress N.V., heeft over het boekjaar 1956 een dividend van 6 pet. uitgekeerd, welke bate, zo meldt het jaarverslag voorts, ad f 29.400.voor de N.V. Vlismar ten gunste van het boekjaar 1957 is ge komen. Na afschrijvingen van f 44.441.op het garage-complex en f 193.168.op het wagenpark resulteerde bij de As faltexpress over het boekjaar 1957 een winst van f 1208, welk bedrag naar nieuwe rekening werd overgeboekt, zodat de N.V. Vlismar uit deze deel neming geen dividend ten gunste van het boekjaar 1958 zal ontvangen. De Nederlandse Opslag Maatschappij N.V. heeft over het boekjaar 1957 een winst van f 971.000.Uit dit netto-resul taat werd een dividend van 9 pet. over het aandelenkapitaal, groot f 6.000.000.uitgekeerd. Voorts wordt nog mededeling gedaan over de in 1956 opgerichte deelneming Straat steenfabriek Nederhemert N.V. Biljartkampioenschap 3e, 4e en 5e klas begonnen. In café „Baarends" te Goes is be gonnen de finale van het dis trictskampioenschap bandstoten voor de 3e, 4e en 5e klas libre-spelers. De deelnemers zijn: 1. G. Bleyenberg, Vlissingen; 2. P. de Vos, 's-Heeren- hoek; 3. J. Westdorp, 's-Heerenhoek; 4. J. Walrave, Souburg; 5. P. Oost- dijk, Ovezande; 6. G. Luijk, Goes; 7. F. Landa, Goes; 8. J. Verbeem, Ove zande. De uitslagen van de eerste dag zijn: J. VerbeemP. Oostdijk 02, J. WestdorpP. de Vos 02, G. Bley enbergJ. Walrave 02, G. Luyk F. Landa 02, J. WestdorpBleyen berg 20, J. WalraveP. d. Vos 02, J. VerbeemF. Landa 20, G. LuykP. Oostdijk 20, J. Westdorp J. Verbeem 0—2, P. OostdijkP. a. Vos 0—2. VIERDE WALLENCROSS HULST Met fraaie voorsprong op rivaal Hans Bostelaar De wallencross te Hulst is zondag middag door Hein Cujé gewonnen. Het was voor de organisatoren van de vierde internationale wallencross te Hulst prettig te horen, dat ook Hein Cujé van EMM, Middelburg, zou deelnemen bij de senioren. De KNAU had Cujé eerst een startver bod opgelegd met het oog op zijn verkiezing tot lid van de Nederland se ploeg. Het ging als een lopend vuurtje rond dat de nationale cross kampioen en winnaar van de Hulster wallenloop en wallencross van ver leden jaar, aan de start zou verschij nen. Burgerlijke stand OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: H. Bömer—Baas, z.; C. Lijnse Koppejan, z.; J. C. Soumokil—De Wolf, z.; M. van Eekeren—De Bart, d.; L. H. IJzer—De Jonge, z. Ondertrouwd: A. Coppejans, 21 J. en N, Wisse, 21 j. Overleden: L. J. Vis, 50 j., e. van G. Jagt; J. Soepainten, 73 j., wed. van L. A. Beemer. Geen verlaging van de gasprijs midden-Zeeland Een onderzoek met betrekking tot de door de gasbedrijven in midden- Zeeland te betalen inkoopprijs van gas, afkomstig van de cokesfabriek te Sluiskil, en de mogelijkheden om tot verlaging van deze inkoopprijs te ko men heeft een negatief resultaat opge leverd. Dit bleek uit de memorie van ant woord van de minister van economi sche zaken aan de eerste Kamer. In deze memorie wijst de minister er verder op, dat de mogelijkheid van een eventueel benutten van aardgas in het thans door de Staatsmijnen met cokesgas verzorgde gebied, voor zo ver dit althans ter beschikking komt voor de openbare gasvoorziening bui ten het eigen verzorgingsgebied van het Staatsgasbedrijf, een aangelegen heid is, die onder competentie van de binnenkort op te richten N.V. Na tionale Gas Maatschappij zal vallen. Indien te eniger tijd de hoeveelheid aardgas zodanig zal blijken te zijn, dat deze afzetmogelijkheid in aanmerking komt, zal het vraagstuk binnen het kader van genoemde instelling nader moeten worden gezien. Landingsterrein in Zeeland voor hefschroefvliegtuigen In het voorlopig verslag der Eerste Kamer over de begroting van verkeer en waterstaat wordt de vraag gesteld of op het departement rekening wordt gehouden met de ontwikkeling van het verkeer met hefschroefvliegtuigen voor streken, welke terzijde van de grote verkeerswegen liggen, In dit verband wordt geïnformeerd of er bijvoorbeeld gezorgd wordt, op de Zeeuwse en Zuidhollandse eil den ruimte blijft voor landingsterrei nen voor hefschroefvliegtuigen. De hier aan het woord zijnde leden zou den het betreuren indien te zijner tijd een voldoende outillage voor deze nieuwe vorm van verkeer zou ontbre ken, in het bijzonder op deze eilanden, welke ten aanzien van de verkeers- mógelijkheden toch al niet bevoor recht zijn. „GROTE TREK" Alle deelnemers liepen de mars uit Voor de eerste maal is zaterdag de door de Middelburgse voortrekkers van de „Ohristiaan de. Wet-stam" der Nederlandse Padvinders, georgani seerde wandelmars van start gegaan en tot een goed einde gebracht door 273 padvindsters, padvinders, kabou ters en welpen uit Vlissingen en Mid delburg. In totaal namen zestien groepen aan deze uitstekend georga niseerde „Grote Trek" opgezet naar het voorbeeld van de tocht, die de voortrekkers in Zuid-Afrika maak ten deel, namelijk 8 padvindsters- en padvindersgroepen en eveneens 8 kabouters- en welpengroepen. Bij dë „groten" kwamen de Vlissingse zee verkenners, de „Watergeuzen", als eersten uit de bus met 138 punten, terwijl bij de „kleintjes" de kabouters Aan de Berkenboskring (Gouden Cir- kelgroep) te Middelburg de meeste punten behaalden, namelijk 129. De start was op het h.b.s.-terrein aan de Spanjaardstraat. Onder leiding van oubaas J. Suurmond werd hier eerst de vlag gehesen en de padvin- derswet opgezegd. Oubaas Suurmond wenste de groepen vervolgens een „o-oed spoor", waarna de tippelaars nog een mars door de stad maakten, voorafgegaan door de padvinders drumband. Voor het eerst na ruim twee jaar kwamen de tamboers en hoornblazers weer op straat. Deze hernieuwde kennismaking met de padvindersband is zeker niet tegen gevallen. want onder leiding van tamboer-maïtre H. Kruisse maakte de band een keurige indruk. Datzelfde kan gezegd worden van de diverse groepen, die zich met name in de stad van hun beste zijde lieten zien. Tot aan de Oude Veerseweg werden de wandelaars uitgeleide ge daan door de band. Daarna volgden de padvindsters en padvinders de 15 km-route via Zanddijk en Gapinge weer terug naar Middelburg, en de welpen en kabouters de 10 km-route door de Schellag en de Nadorst en weer terug. Na afloop bleek, dat er geen enkele uitvaller was. Daarna was het wachten op de uitslag van de jury, die overigens geen gemakke lijke taak had. Uitslag De uitslag ziet er als volgt uit: Pad vindsters en padvinders: 1 Watergeu zen, Vlissingen, 138 punten; 2 en 3 Duinvendel van de Gouden Cirkel- groep, Middelburg en Berdenis van Berkelgroep, Middelburg, beide 135 punten, 4 en 5 Vikings, Vlissingen en Paul Krugergroep, Vlissingen, beide 134 punten, 6 St-Jeanne 'd Arcgidsen, Middelburg 132, 7 Dierenvendel, Gou den Cirkelgroep 131, 8 St.-Willebror- dusgroep, Vlissingen 127. Kabouters en wemen: 1 Berkenbos kring, Gouden Cirkelgroep, Middel burg 129 punten; 2 Totemkring, id. 128 p; 3 Berdenis van Berlekomhorde I, Middelburg- 127; Berdenis van Ber lekomhorde n 126; 5 Onze Lieve Vrouw van de Polder, Middelburg 120 p; 6, 7 en 8 Paul Kruier, St.-Wil- lebrordus en Vikings, alle 118 pun ten. Het wisselschild voor de beste groep werd gewonnen door de Water geuzen. 52. Ja, Parasito had alle reden om in zijn schik te zijn. Hij deed goede zaken met Rivaldi's temperament. En nu was daar de grote man zelf ook nog versche nen, om in levende lijve een indrukwekkende smartpres- tatie weg te geven. Betere reclame kon hij zich niet wensen! Maar zoals alle schurken werd hij overmoe dig, zodra het hem goed ging. „Welk een verras sing!" riep hij tot zijn bio scooppubliek. „De grote Ri- valdi is hier persoonlijk aan wezig om fragmenten uit zijn film voor te spelen!" Zo kwam het, dat Rivaldi hem over de hoofden van de menigte heen ontdekte. „Oplichtbedrieger schreeuwde de getergde filmkomiek. „Jij verdient geldcenten met mijn verdriet, wat?!! Jij maakt van Rivaldi een oerkomische draairolprent, hè Wacht, ik zal je!" En vol boze voornemens spoedde Signor Rival- di zich naar de fiimparasiet met wie hij stel lig iets heel onprettigs zou hebben gedaan, wanneer Kappie hem niet had tegengehouden. „Wacht even met stoomafblazen, jong!" raad de Kappie. „Ik weet ja iets beters... en daar op fluisterde hij Rivaldi iets in het oor. Op slag verhelderde het vergramde gelaat en in Rivaldi's ogen verscheen een slim lichtje... Cujé zette direct na de start een dusdanig hoog tempo in, dat reeds na de eerste ronde het gehele veld uit elkaar lag. Gestadig verhoogde hij zijn voor sprong en zonder door enige tegen stander te zijn belaagd finishte de Middelburger met een voorsprong van niet minder dan 33.2 sec op zijn rivaal Hans Bostelaar van Dynamo Middelburg. De tijd van Cujé was 11 minuten, 47.6 sec op de 4000 me ter. In klas D.E. senioren was een mooie strijd te zien tussen Rini Mondeel van Dynamo en M. Dae- nen van Diomedon uit Steenber gen. Aanvankelijk lag de Middel burgse atleet voor, maar al naar gelang het einde dichterbij kwam zette Daenen er meer vaart ach ter en Mondeel moest loslaten. Met fikse spurt plaatste Daenen zich als eerste, zijn tegenstan der 8.1 sec achter zich latend. Bij de A-junioren kon de plaatse lijke favoriet W. Biesbroeck van R.K.H.A.V. net niet verder brengen dan de vijfde plaats achter de ster ke P. Dancet van A. C. Lebbeke, België. De Hulstenaar hield aanvan kelijk goed stand, maar in de twee de ronde reeds raakte hij achter. Ook Cas Mulder van Dynamo kon het te gen deze Belgische loper niet bolwer ken. Zijn achterstand op de winnaar was 10 sec. De belangstelling voor dit atletiek- evenement was groot. Naar schatting keken ruim 1200 sportliefhebbers toe. De gedetailleerde uitslagen luiden: Senioren A. B. C. 4000 meter: 1 Hein Cujé, EMM, 11.47.6; 2 H. Bostelaar, Dynamo, 12.20.4; 3 P. Zwartepoorte, Dynamo, 12.35.4; 4 G. Gijselink, S.C. St, Niklaas; 5 J. Picavet RK.H.A.V. 6 G. Vervaet, S.C. St. Niklaas; 7 De nijs, Olympia '47; 8 J. Wuijts, R.C. St. Niklaas; 9 J. Lamaine, Goes; 10 R. de Witte, R.C. St. Niklaas. Senioren E en D 4000 meter: 1. M. Daenen, Diomedon, 13.7; 2 R. Mon deel, Dynamo, 13.16.9; 3. G. van Aart, Olympia '47 Halsteren; 4. Willems, Thor; 5. M. de Baat, Diomedon; 6. J. Danen, Olympia; 7. H. Mondeel, Dy namo; 8. P. Picavet, RKHAV9. T. Brouwer, Dynamo; 10. D. Segers, NPSB. Junioren A 2400 meter: 1. P. Dan cet, A. C. Lebbeke, 7.21; 2. J. Leen- houts, Het Zwin, 7.30; 3. C. Mulder, Dynamo, 7.31; 4. C. de Wilde, ACL; 5. W. Biesbroeck, RKHAV; 6. E. Per soon, SC St.-Niklaas; 7. L. van Llerop, ACL; 8. F. Kooien, Olympia '47; 9. Krijnen, Thor. Junioren B 1600 meter: 1. V. de Meijst, A. C. Lebbeke, 4.45; 2. P. Arijs, A. C. Lebbeke, 4.48.4; 3. C. Allonsius, A. S. Rieme, 4.51.5; 4. F. Briquet, A. S. Rieme; 5. P. Lossie, RKHAV; 6. F. van Stichel, ACL; 7. L. de Bruijn, RKHAV: 8. Danis, België; 9. T. Blan- cquart, A. S. Rieme; 10. H. Joossen, Goes. Junioren C 800 meter:. 1, A. Nelis, A. C. Lebbeke, 2.12.4; 2. Kremers, A. S. Rieme 2.18.5; 3. A. van Goethem, 5.C. St.-Niklaas, 2.31.8; 4. C. de Vis, A. C. Lebbeke; 5. A. van Steen, ACL; 6. N. van Kerckhoven, RKHAV; 7. R. Dhanis, SC St. Niklaas; 8 Verhulst; 9. B. Neve, RKHAV; 10. M. Ligten- berg, Diomedon. Twee opvarenden van schip te Middelburg bedwelmd Door uitlaatgassen van benzinemotor Zaterdagmiddag omstreeks half vijf raakten twee opvarenden van het motorschip „Johanna Catarina" uit Middelburg, dat ligplaats geko zen had nabij de Spijkerbrug, tijdens werkzaamheden in de machinekamer bedwelmd door uitlaatgassen van een benzinemotor. Het waren de eige naar van de „Johanna Catarina", schipper H. C. V'. en zijn neef VV. V., beiden uit Middelburg. De mannen waren in de machine kamer aan het werk om met behulp van een benzinemotor water uit het schip te pompen. Doordat de uitlaat gassen geen uitweg naar buiten had den, zijn de twee schippers vermoe delijk bedwelmd geraakt door deze gassen. Schipper H. C. V. slaagde er met veel moeite in om de trap naar het dek op te klimmen en de aan dacht van een voorbijganger te trek ken. Hij riep deze man tóe, dat zijn neef zich nog in het ruim bevond, waarna hij bewusteloos in elkaar zakte. Met behulp van een touw slaagden omstanders er in om ook de andere eveneens bewusteloze man uit de ma chinekamer te trekken. Op advies van mevrouw dokter J. Pel-Mellink, die spoedig gewaarschuwd was, wer den beide mannen per ziekenauto naar het Gasthuis overgebracht, (vaar zij de gevolgen van het onge luk weer te boven gekomen zijn. Vader en zoon C. weer op vrije voeten De directeur van de Zeeuwse Metaal- maatschappij S. C. te Vlissingen en diens 22-jarige zoon D. C., dié zoals gemeld vorige week op last van de douane-recherche te Rotterdam wer den gearresteerd, verdacht van over treding van het deviezen besluit en van eventuele fiscale overtredingen, zijn zondagmiddag weer op vrije voe ten gesteld. Hoewel het onderzoek nog voort duurt, achtte de Officier van Justitie in Den Haag, mr. dr. J. C. Maris, £een termen aanwezig om verdachten m hechtenis te houden. Zilveren jubileum Bijker's N.V. Bijker-'s Aannemingsbedrijf N.V. te Gorinchem, waarvan een afdeling te Vlissingen is gevestigd, bestond op 3 april 25 jaar. Ter gelegenheid van dit iubileum recipieert de directie van dit bedrijf op vrijdag 25 april a.s. van 4 tot 6 's middags in het ontspannings gebouw van de werf te Gorinchem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3