HOFNAR PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer DRONKEN KELNER TE GROEDE KREEG 2 WEKEN CELSTRAF GOEDE BEDRIJFSRESULTATEN BIJ BANK VOOR ZEELAND Y 0UTH-F 0R-CHRIST-RALLY VOOR ZEELAND IN MIDDELBURG IVOROL DeTmulpüstü van standing Zoon van elf - schildert zelf - met gemak en CETALAC 2 e vermiste aarrmg 10 PROVINCIAL hl •AL NU W 8 hl COURANT. ZATERDAG ÏO^RIL 1958 POLITIERECHTER MIDDELBURG Voor de politierechter te Middelburg, mr. B. S. Sieperda, moest zich donderdagmiddag verantwoorden de kelner H. J. B. uit Groede. Op 2 de cember j.l. had hy in de omgeving van Schoondyke zijn auto onder invloed van sterke drank bestuurd en op 20 januari j.l. gebeurde hem hetzelfde, terwijl hy een jeep bestuurde. De eerste maal kwam hij in botsing met 'n tractor. Hij had toen zeven glazen bier gedronken, vertelde hy, hóewei de politie veronderstelde, dat het er wel enkele meer zouden zyn. De tweede maal, dat hij geverbaliseerd werd, had hy nog meer gedronken, wan 't pro millage bedroeg toen 1,85. De officier wees er op, dat er met deze ver dachte al veel aan de hand geweest is, getuige zyn strafblad. Boze vrouw beet buurman in de rug Alle pogingen, die aangewend wer den om hem aan te tonen, dat een dergelijke manier van drinken on juist is, faalden. De officier vroeg zich verder af waarom verdachte in het bezit van twee auto's is. Tot slot eiste de officier een gevangenis straf van 6 weken, waarvan 4 we ken voorwaardelijk met een proeftyd van 3 jaar, alsmede twee jaar ont zegging van de ry bevoegdheid. Be halve de ontzegging van de rijbe voegdheid, die mr. Sieperda slechts voor 1 jaar oplegde, vonniste de po litierechter conform. Een Ambonese vrouw uit Groede had tijdens een ruzie een buurman in de rug gebeten. Zy had eerst een klap van de buurman grhad Toen haar man zich met d._ ;::ic be moeide rolden de beide r.spoe dig al vechtend over de grond. Ty- dens het gevecht sloeg zy niet, maai beet de verontwaardigde echtgenote toe. Conform de eis kwam haar dat op 25 te staan. De los-werkman J. J. van H. uit Goes had in een autobus van Hoe- dekenskerke naar Goes verschillende reizigers lastig gevallen en was zelfs overgegaan tot het gebruiken van beledigende woorden. Van H. had de zaterdagavond in Terneuzen doorge bracht en bij dc thuisreis 's avonds laat bezorgde hy zijn mede-reizigers als gevolg van enkele glaasjes te veel gebruikte sterke drank deze moeilijkheden. In Goes begon hy zelfs met een heer, die hh reeds in de bus had lastig gevallen, te vechten zolang totdat hy de man door een ruit druk teDe officier stipte aan, dat op de boot en in de bus van het traject Terneuzen naar de zak van Zuid- Beveland vaak moeilijkheden ont staan tydens de weekeinden. Er is 'n speciale politie nodig om deze ern stige baldadigheden de kop in te drukken. Conform de eis werd ver dachte veroordeeld tot 30. „VRESELIJK DRIFTIG". De tuinman L. de Z. uit Terneuzen had op 22 februari j.l, P. F. van V. mishandeld. „Dat is zo", gaf ver dachte volmondig toe, „ik heb me. vreselijk driftig gemaakt op Van V., die steedse probeerde met mijn doch ter In contact te komen." De officier kon de boosheid van Van Z. wel begrijpen, „maar U had niet mogen slaan." Conform de eis werd Van Z. veroordeeld tot 20 boete. De 28-jarige matroos A. W. S. uit Nieuwerkerk had" het op 20 februari in een café in Zienkzee wat al te bont gemaakt. Toen de echtgenote van de caféhouder de matroos uit de zaak wilde verwy- Tennisprogramma. Zondag a.s start in Zeeland de lawn- tenniscompetitie, waarvoor de volgen de wedstrijden zijn vastgesteld: 2e klas zuid: Halve Maantje IMLTC I; 3a klas zuid I: Animo ILTC Dom burg, DOS IRapid; afdeling II: De Schelde—Animo II, KLI II—SBOZ I; 4e klas zuid afdeling I: Sjef IIML TC III, Goese Sla RaakHulster Am bacht I: afdeling II: MLTC II—Sjef I, SBOZ IIOlympia; 5e klas afdeling I: TC AxelAnimo III, Drive Smash I; afdeling II: Smash IIDOS II, Hulster Ambacht HSchelde II; afdeling HI: MLTC IV—Halve Maan tje II, DOS IIISchelde III; afdeling IV: TC KruiningenOudenbosch TC, NOCO II—MLTC IV. Weer remise tussen Smyslov en Botwinnik. De 17e partij uit de tweekamp om het wereldkampioenschap schaken tussen Smyslov en Botwinnik is na de 49ste zet in remise geëindigd. De stand is nu 107 in het voordeel van Botwinnik. deren en hem op straat zette, kreeg de vrouw enkele klappen in het gezicht. Het kostte de ma troos een boete van 40,die mr. Sieperda hem conform de eis oplegde. De pretroleumventer J. J. B. uit Hulst reed op 25 november van het vorige jaar met zyn paard over de Markt te Hulst, tervvyl hy onder in vloed van sterke drank verkeerde. Verdachte heeft echter na deze mis stap aangetoond, dat hy alles in het werk gesteld heeft en nog stelt om zijn leven te verbeteren. Conform g de politierechter daarom met eis van de officier mee: 1 maand voorwaard el yke gevangenisstraf met een proeftijd van 3 jaar. Dokter W. Lucas Luijckx te 's-Heerenhoek gehuldigd In de Jeugdhoeve te 's-Heerenhoek heeft de bevolking van dit dorp op passende wyze hulde gebracht aan dokter W. H. C. C. J. Lucas Luyckx, die na byna 40 Jaar zijn actieve dok tersloopbaan heeft afgesloten. Als huisarts heeft de thans 70-jarige dok ter Luiickx de sympathie en de gene genheid van vele honderden bewoners in de Zak van Zuid-Beveland verwor ven. Hy was een van de eerste Neder landse doktoren, die zich intensief be zighield met de bestrijding van de kin dersterfte en op dit terrein heeft hij in de „Zak" baanbrekend werk verricht. Tijdens de huldigingsbijeenkomst in de Jeugdhoeve werd dokter Luijckx toe gesproken door de heer J. A. Duyve- styn hamens het comité. Deze schetste daarbij de grote verdiensten van de 's-Heerenhoekse huisarts, waarna hij hem namens de patiënten enkele ca deaus aanbood. Ook burgemeester Th. J. Andrlessen van Ovezande en burge meester R. O. M. Waelput van 's-Hee renhoek brachten de scheidende ge neesheer hulde voor diens arbeid, Voorts werd nog het woord gevóerd door dokter A. I. Vos als voorzitter van de Maatschappij voor Geneeskun de. afdeling Zuid-Beveland, de heer C. Rijk namens „Het Groene Kruis" en pastoor Holtkamp. Dokter Luijckx sprak tenslotte mede namens zijn echtgenote een dankwoord. JAARVERSLAG VERSCHENEN Dividendvoorstel: 5 De Bank voor Zeeland N.V. te Goes is alleszins tevreden over de be haalde bedrijfsresultaten over 1957. Op de inkomsten van het bedrijf had het optreden der economische terug gang dit jaar geen merkbare invloed en viel er zelfs in dit opzicht een ver betering te constateren, zo merkt de directie In het pas verschenen jaar verslag op. Het debiteurencijfer nam toe, als mede de aan de Bank toevertrouwde bedragen in deposito op korte termijn en de kredietgelden in rekening-cou rant. Inleggelden op de spaarreke ning', alsmede in deposito óp lange termijn gaven een teruggang te zien. Deze ontsparing is een algemeen voorkomend verschijnsel en vindt in hoofdzaak zijn oorzaak in het feit, dat een gedeelte van deze gelden werd aangewend voor inschrijving op de Nationale Woningbouwlening en diverse aantrekkelijke obligatielenin gen, waardoor ongetwijfeld een ho ger rendement kon worden verkre gen. zo vervolgt het verslag. Voor de landbouw was het jaar 1957 beslist niet gunstig. Do vele re gens en de te lage temperaturen wa ren, van zeer nadelige invloed op. de kwaliteit en de hoeveelheid van de oogst, terwijl van enige compensatie door hogere prijzen geen sprake was. Ook de fruitteelt zag schade aange richt door nachtvorsten tijdens de bloei, waardoor de oogst aanmerke lijk lager lag dan normaal. In Zee land was er evenwel toch een behoor lijke produktie, zodat mede door de bijzonder hoge prijzen de financiële resultaten uiteindelijk zeer gunstig kunnen worden genoemd. De oester- cultuur had een redelijk seizoen, de groei van oesters was beneden de normale en de handel toonde in het algemeen een kalm beeld. Wat de mosselbranche betreft zag het er aanvankelijk niet erg hoopvol uit in verband met de zeer geringe vraag uit Frankrijk in de eerste maanden van hot seizoen. Later is de vraag aanmerkelijk toegenomen, waardoor de mossel- kwekerijen nog op een bevredi gend seizoen kunnen terugzien. De handelaren in dit produkt konden elkaar evenwel niet vinden, waar door een hevige concurrentie op trad. Het gevolg is geweest, dat de resultaten in deze sector aller minst bevredigend zijn. De balans van de Bank sluit in ac tief en passief met een bedrag van 4.736.038,41, terwijl de verlies- en Advertentie HALF-TIME Aankoop voor sanering van „oud-Vlissingen". De door oorlogsgeweld verwoeste panden aan de Molenstraat (no's 51 en 53) te Vlissingcn, zullen vermoe delijk door de gemeente worden aan gekocht. Het bezit van de grond, waarop deze huizen gebouwd zijn, is voor een toekomstige sanering van de ou de stad gewenst. Nu de Zuid-Neder landse Bouw- en Handelscombinatie deze panden aan de gemeente te koop aanbiedt, lijkt het B. en W. ge wenst op dit aanbod in te gaan. Zij stellen de raad, volgende week vrij dag bijeen, voor de panden aan te kopen voor een prijs van f 1850. Botsing bij achteruitrijden. De auto van de gemeentelijke rei nigingsdienst te Sluis kwam in de Vleeschhouwersstraat bij 't achteruit rijden in botsing met een dichtbij de hoek geparkeerd staande luxe auto. Het laatste voertuig liep daar bij schade op. Krediet voor inrichting L.T.S. te Vlissingen. De kosten voor de eerste inrichting van de houten lagere technische school aan de Zaaihoekweg te Vlis singen zijn geraamd op 287.410. B. en W. van Vlissingen stellen de ge meenteraad voor een krediet tot dit bedrag te verlenen, zodat men in staat is de school, die 1 september 1958 in gebruik zal worden genomen, tijdig van de vereiste middelen te voorzien. Gecommitteerden uit Zeeland benoemd. Bij beschikking van de minister van onderwijs, kunsten en wetenschap pen zijn benoemd tot gecommitteer den bij de dit jaar te houden eindexa mens voor stuurmansleerling en leer- ling-scheepswerktuigkundige, de he ren G. Bosveld, M. Braak, G. K. Brou wer, A. H. van Dijk, G. Harlaar allen te Vlissingen, de heer K. Faase te West-Souburg en de heer P. van Ooijen te Middelburg. winstrekening over hot boekjaar 1957 een winst van 58.535,96 (vorig jaar 24.609,80) aanwijst, waaron der 144,56 onverdeeld saldo vorig jaar. Aan de Reserve Koersverschil len Eigen Fondsen werd een bedrag van ruim 3000 toegevoegd, 7000 aan de Reserve Mogelijke Risico's en ruim 7000 aan Fonds Personeels voorziening. Het voorstel is om aan de preferente aandelen 4 dividend uit te keren, aan de gewone aandeel houders 5 en een uitkering van 74.17 op elk bewijs van deelgerech- tigheid. Sedert de oprichting van de Bank werd in totaal 206 dividend uitgekeerd, hetgeen een jaargemid delde van ruim 5 is. VOLGENDE WEEK ZATERDAG Ds. Gravendeel uit Genk houdt toespraak. Onder het motto „Halt, hier is de grens", belegt de afdeling Middel burg van de „Youth for Christ' terdag 28 april a.s. in de Nieuwe- en Koorkerk te Middelburg een grote opwekkingssamenkomst, bedoeld voor de Jeugd van geheel Zeeland. Ds. J. Gravendeel, predikant bij de Belgi sche evangelische zendingskerk te Genk in de Belgische Kempen zal over dit onderwerp spreken. Verder zal medewerking worden verleend door het koperkwartet van de chris telijke muziekvereniging „ONDA" en door een massaal koor van 300 stem men, samengesteld uit de leden van acht Walcherse koren, het geheel on der leiding van dirigent Ton de Vries. De heer Jan Rijn zal het orgel bespelen. Ds. Gravendeel is in Zeeland geen on bekende meer. Via de evangelisatie kring in Zeeland kwam hij met de „Youth for Christ" in aanraking. In Vlissingen belegde hij bijbelstudïebij- eenkomsten, die na een wat aarzelend begin thans door over de 60 jongeren bezocht worden. Het werk, dat ds. Gravendeel, die vroeger in een Ne derlandse gemeente stond, in België verricht, vertoont een zekere over eenkomst met het werk van de „Youth for Christ", namelijk het evangelie brengen aan ongelovige mensen. De omstandigheden zijn in de Belgi sche mijnstreek, waarin Genk ligt, overigens heel wat moeilijker dan in Zeeland, Genk is een stad, waar liefst 37 nationaliteiten wonen, die samen een bevolking van 40.000 zielen vor- AllCfi tent Jet Tube 95-70d 857. De boodschap dat de atoomgeneratoren van de Polaris weer op volle toeren konden werken, verloste ad miraal Vuldun van het ne men van een moeilijke be slissing. Reeds tolden de wij zers van de snelheidsmeters als razend rond en binnen enkele uren was het kolos sale ruimteschip uit de ge vaarlijke aantrekkingszone van de zon. Nu behoefden de technici aan boord van de defecte schotel niet lan ger in de ongemakkelijke asbestpakken te werken en met behulp van elektrische leidingen uit de Polaris kon het mechanisme van de vei ligheidskleppen in werking gesteld worden. Kort daar op was de rest van de scho telbemanning uit hun isole ment verlost en naar de hospitaalafdeling van het vlaggeschip overge bracht. Wonderlijk genoeg had de ontploffing geen slachtoffers geëist, hoewel de meesten zware brandwonden opgelopen hadden. Toen Piloot Storm de ogen opende, had hij enige tijd nodig om zich te realiseren waar hij zich bevond. Langzaam herinnerde hij zich hoe hij voor het laatst opsteeg van Tarmac en alles wat daarna gebeurd wasDe val naar de zon... Het was zeker een fantastische droom... Maar opeens zag hij zijn omzwachtelde handen en met een ruk kwam hij overeind. Zijn hool'd tolde Suf zat hij naar zijn handen te staren. Naast zich hoorde hij iemand zacht lachen. Het was Shor Nun. „Verbrande handen!" sprak hij. „Maar maak Je niet ongerust. Onze super zalfjes hebben een uiterst snelle werking. Haal het verband er maar eens af". En inderdaad, toen Arend de zwachtel loswikkelde, zag hij een paar handen, zo glad en zacht als die van een kantoorjuffrouw f I Een collecte voor „Sonnevanck" en „Zonnegloren" heeft ln Ouwerkerk f 87,60 opgebracht. men. Er waren veel onverzorgde kin deren, die thans door de omvang rijke arbeid van ds. Gravendeel en zijn staf hun opvoeding genieten in twee kindertehuizen. Hier wordt de jeugd positief tot het evangelie ge bracht. Het is wel frappant, dat men sen, die in het kamp eenmaal met het evangelie in aanraking zijn gekomen en later wegtrekken, het evangelie weer verder uitdragen in hun nieuwe woonplaats. De opwekkingsrally, die volgend© week zaterdag gehouden wordt, is de eerste, die ds. Gravendeel leidt. Zoals gezegd, niet alleen voor de Middelburgse jeugd, maar voor de gehele Zeeuwse. Er komen name lijk ook jongeren uit Zeeuwsch- Vlaanderen. 8 houwen-Dulveland en Tliolen luisteren naar de evan gelieboodschap van de Belgische predikant. Vooral voor Tholen is dit van belang, want het ligt in de bedoeling om ook op dit eiland een afdeling van „Youth for Christ" op te richten. Zo zal tij dens de Z.L.M.-tentoonstelHng, die de ze zomer in Poortvliet wordt gehou den, het rijdend openluchtpodium op geslagen worden, dat dc plaats van de ln Vlissingen vernielde tent zal Innemen en op 3 juni in Goes zal wor den overgedragen. Rest nog te ver melden, dat de Middelburgse organi satoren veel medewerking ontvangen hebben, van de kerken. Nagekomen advertenties. Enige kennisgeving. Heden werd plotseling van onze zijde weggeno men onze man, vader, broer, zwager en oom PETRUS VAN DIXIIOORN op de leeftyd van 55 Jaar. Weduwe VAN DIXIIOORN WILLY Familie VAN DIXHOORN Sas van Gent, 18 april 1958. De begrafenis zal d.v, plaatahebben a.s. dins dag, 22 april, des n,m. 2 uur te Terneuzen van af Bernhardstraat 11. Heden overleed plot seling, onze geliefde zorgzame man, vader, behuwd- en grootvader ADRIAAN GROENENBERG in de ouderdom van 74 Jaar. W. GROENENBERG- MINDERHOUD C. HEIJMANS- GROENENBERG P. A. HEIJMAN9 CORRJE en WILLY Vlissingen. 18 april 1958. Anjelierenlaan 113. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dinsdag 22 april a s. dos namiddags 2 uur vanaf het sterfhuis. I FEUILLETON door PATRICIA WENTWORTH. Juffrouw Vinnie trad nogal heftiz tegen zoveel toegevendheid ln 't krijt en Monica Abbott bracht dus de con versatie handig op juffrouw Caddie, blijkbaar de om haar aardbeienjam zo geprezen Ellen, die hun gastvrouw dagelijks in de huishouding kwam helpen. „Cecily ontmoette haar in de Laan en ik dacht nog wel, dat ze de hele dag bij U bleef werken. Volgens Cis leek het wel, alsof ze vreselijk ge schreid had. Is er iets niet in orde?" Nu kwetterde juffrouw Alvina er weer lustig op los. „Dat heb ik ook tegen haar ge zegd, mevrouw Abbott. U weet, dat ze om negen uur hier komt ik zorg zelf voor mijn ontbijt en zodra ik haar zag zei ik: „Lieve help, Ellen, wat is er aan de hand? Je ziet er uit, alsof je de ogen uit je hoofd hebt ge schreid". Dat heb ik letterlijk zo ge zegd. Maar ze antwoordde alleen, dat ze hoofdpijn had en ik vond het beter, dat ze dan naar huis ging. Toen ze verzekerde, liever tc willen werken, ried ik haar aan, een kop sterke thee te drinken, maar later op de dag heb ik haar toch naar huis gestuurd. En nu mag ze nog zoveel beweren over hoofdpijn die ze ook wel gehad zal hebben maar ik ben bang, dat er thuis iets niet in de haak is. Albert Caddie mag nog zo'n goed chauffeur zijn, maar ze heeft dom gehandeld door met een zoveel jongere, hier he lemaal vreemde man te trouwen. In tussen, we mogen niet kwaadspreken, wel?" Zich eensklaps ongevraagd tot Frank wendend, deelde juffrouw Vin nie mee, dat Caddie bij meneer Har low van de „Grange" als chauffeur werkzaam was en daar ook het mid dagmaal gebruikte. „Dat wil zeggen: hij was al sinds de mobilisatie in dienst bij de oude meneer Harlow en toen deze verleden jaar stierf is hij chauffeur bij diens erfgenaam en neef meneer Mark gebleven. Meneer Mark houdt er niet erg van zelf te rij den, wat ik nogal vreemd vind voor zo'n jongeman. Weet U de reden soms, mevrouw Abbott? Hij is im mers erg bevriend met Cecily, niet waar?" Mevrouw Abbott moest, als steeds wanneer iemand Mark Harlow's naam met die van Cecily in één adem noemde, een gevoel van snel opko mende boosheid onderdrukken Het kostte haar moeite, maar ze slaagde er in cn zei glimlachend, op haar meest beminnelijke toon: „Ik weet niet, of ze zó bevriend zijn, maar hij is wel ccn heel prettige kennis. Door dat hij erg vaak weg is, zien we hem minder dan we wel zouden willen. Ik zou niet weten, waarom hij niet zelf zijn auto bestuurt, maar U zou het kunnen vragen, nietwaar?" Nu sloeg de kerkklok zes. Juffrouw Alvina scheen een tikje in de war. „O, daar zou ik niet aan durven denken! 't Zou zo...... indringerig lij ken". „Misschien wel", gaf Monica Ab bott tou. maar juffrouw Alvina ging toch op het onderwerp door. „Ik neb zo terloops aan Ellen Cadd ie gevraagd, of hij soms last had van nachtblindheid, zoals ze dat, meen Ik, noemon. Overdag rijdt hij namelijk wel ccn» zelf en natuurlijk ook sóms 's avonds. Ellen antwoordde, dat ze niet aan een of ander beletsel van die aard geloofde, maar ik vroeg me af, of het toch niet wat dergelijks kon zijn. De oude meneer Tolley leed er ook aan, maar ik vind, dat meneer Harlow zulke prachtige ogen heeft. Ja, hij is ook zo'n knappe man". „En een heel prettige kennis", her haalde mevrouw Abbott bij wijze van besluit. Toen wendde ze zich plotse ling om en riep: „Wat gebeurt er? 't Lijkt wel, of cr Iemand lremt aanren nen". Frank Abbott had de nu en dan struikelende, haastige stappen al eni ge seconden vroeger gehoord. Nu noordon ze die allen; do stappen kwa men van het oude pad langs de meent en staken de weg over. Daar werd de klink van het hek haastig opgelicht en nog eer ze de voordeur konden be reiken. klonk een luid, zenuwachtig geklop, terwijl een vrouwenstem gil de: „Moord! Moord! Laat mc binnen!" HOOFDSTUK IV Twee of drie dagen later zat Frank Abbott, die avond vrij van dienst, be haaglijk in een der VictoriaanB-ouder- wetse stoelen van juffrouw Silver, zag haar vreedzaam zitten breien aan de andere zijde vun de haard en brak even zijn relaas af mot de opmerking: „Hoe jammer, dat U er niet bil is geweest. Het was juist een kolfje naar uw hand". Juffrouw Silver liet haar breinaal- don rustig voorttikken, terwijl een ktnderborstrok geleidelijk de voltooi ing naderde. Als naar gewoonte even kuchend, sprak zo: „Ga alsjeblieft verder, beste Frank". Hij voldeed aan het verzoek op een half-plagende manier, die toch slechts ten dele zijn grote toegene genheid en hoogachting verborg. In alle opzichten, van haar streng door een haarnetje bij elkaar gehouden kapsel tot haar zwartwollen kousen en met kraaltjes omboorde schoe nen, vertegenwoordigde ze een heden ten dage vrijwel uitgestorven type Ze kon zo uit een familie-album zijn gestapt en zou dan onmiddellijk zijn herkend als een oude Jongejuffrouw met beperkte middelen, maar onbuig zaam van karakter, of als een uitste kende gouvernante, wier leerlingen in hun later leven nooit zouden verge ten, hoeveel ze haar verschuldigd waren. Niemand zou echter op de ge dachte zijn gekomen, dat juffrouw Silver, na een school-carrière van cir ca twintig jaren, een zeer succesvolle particuliere detective was geworden. Men versta ons wel: Zij had zich zelf deze aanduiding van haar be roep niet toegedacht. Op haar visite kaartje stond: „Miss Maud Silver, 15 Montague Mansions". En heel in do rechter-benedenhoek las men: „Particuliere nasporingen". Dit nieuwe beroep nu had haar modern comfort en een hele schaar vrienden bezorgd. Hun portretten verdrongen elkaar op de schoorsteen mantel en enige tafeltjes. Onder dc hier afgebeelden bevonden zich veel j jongelui van belde seksen en een reeks welvarende baby's, wier foto's J f AdvertentieI STAATSEXAMEN (HBS Gym©.) Do kortito on voordeligste opleiding RESA-HILVERSUM (Bekende Schriftelijke Cursus) prijkten ln ouderwetse zilveren of uitgezaagde lijsten. Niets verried meer de ravage, door een op straat gevallen bom ook hier aangericht. De gebroken vensters waren hersteld, de blauw-pluche gordijnon door haar trouwe dienstmeisje Emma onzicht baar gerepareerd, het tapijt van de zelfde tint keurig van vuil, stof en puin gezuiverd. En aan de wanden prijkten als voorheen de platen met zinrijke en romantische voorstellin gen. waarop juffrouw Silver In alle bescheidenheid zo trots was. In dit milieu, dat haar telkens weer nieuw genoegen en huiselijkheid schonk, luisterde ze vol aandacht naar Frank's mededelingen. „Nu, zoals ik al zeide: het is Juist oen kolfje naar uw hand. Stol U voor een meisje, dat op de deur trom melt, „moord" en nog eens „moord" schreeuwt, dan de kamer binnenrent en pardoes flauw valt. En een aardig meisje ook! „Kenden uw tante en Juffrouw Grey haar?" (Wordt vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 6