Beweegbare brug aan de „Val" geplaatst Agfa Silette Zeeuwse Almanak MAANDAG BEGIN AANLEG DAM N00RD-BEVRAND-WALCHEREN RAPPORT STICHTING ZEELAND OVER HET AMATEURTONEEL Ruïon- r BBbbbbhI 1 kaas Agenda PROVINCIALE ZB SOW BB COURANT. VRIJDAG 18 APRIL. 1958 IR. SWATERS WAS IN ZIERIKZEE Aanlegponton wordt vandaag bevestigd Donderdagmiddag is de 40 meter lange brug, die de beweegbare verbin ding vormt met de nieuwe aanlegplaats van de provinciale boot aan de „Val" te Zierikzee, geplaatst. Deze plaatsing werd bijgewoond door ir. H. D. J. Swaters, hoofdingenieur-directeur van de Provinciale Waterstaat, vergezeld van het personeel van zijn bureau en het hoofd van de afdeling algemene zaken van de Provinciale Waterstaat, ir. C. Koning. Ir. Swa ters was bijzonder verheugd, dat de werkzaamheden aan de nieuwe aan legplaats van de provinciale boot nu bijna gereed zijn. Nog enkele weken en dan zal de eerste vaart van Katseveer naar Zierikzee„de Val" ge maakt kunnen worden. Het varen door het lange havenkanaal is dan niet meer nodig en de reisduur Zierikzee—Katseveer en omgekeerd wordt aanmerkelijk verkort. De 100 ton wegende brug, die woensdag in Zierikzee was aangeko men, is gisteren door een staf van personeel van de firma Bijker uit Vllssingen op zijn plaats gezet. Tot op milimeters nauwkeurig werd de brug, die op een ponton was beves tigd, donderdagmorgen bij hoogwa ter tussen de pilonen gevaren, 's Mid dags bij afgaand water zakte de brug op zijn plaats en omstreeks 20 minu ten over 4 was de brug aan het land- hoofd bevestigd. Ruim een half uur later lag het andere einde van de brug op een zogenaamde „bagger- balk". Vandaag, vrijdag, zal de pon ton, waaraan de boot zal afmeren, aan de brug gevaren worden. Met deze 100 ton wegende aanlegpont wordt dan dezelfde procedure ge volgd als met de brug: aanvaren bij hoog water en bevestigen bij afgaand water. Vrijdagavond denkt men de brug en de ponton definitief bevestigd te hebben. Dan is het grootste en meest nauwkeurige karwei, waarop men nog moest wachten, gereed. De provinciale boot zal dan echter nog niet op de „Val" kunnen varen. Verschillende kleinigheden moeten nog afgewerkt worden, zoals het be kleden van de dukdalven met hout en (Advertentie) het lassen van de koppelingen. Met elkaar zullen deze werkzaamheden nog wel enkele weken oponthoud ge ven. Maar binnen afzienbare tijd zul len het motorschip „Koningin Em ma" of het motorschip „Oosterschel- de" naar de „Val" varen. Ook wanneer de boot aan de nieuwe aanlegplaats zal afmeren, is men aan de „Val" nog niet gereed. Men is na melijk bezig met het uitbaggeren van de haven om voldoende diepgang te krijgen voor de boot, die straks niet meer zoals nu in het havenka naal behoeft te draaien voor hij weg kan varen. Achterwaarts varen, zo als thans ook veel gebeurt is even eens niet meer nodig. Restaurant Naast het parkeerterrein is men begonnen met de bouw van het res taurant, waarvoor de betonpalen voor de fundering reeds zijn geheid. Dicht bij komen de kantoren voor het per soneel van de provinciale stoomboot- dienst en twee woningen. De bestra ting van het parkeerterrein is reeds gereed en de nieuwe weg, die aan sluiting geeft op de weg naar Dulve- land en de provinciale weg naar (Advertentie) ZEER VOORDELIGE AANBIEDING KLEIN BEELD CAMERA'S Deze 3 Silettes zijn uitgerust met de prachtige, op kleu ren gecorrigeerde AGFA APOTAR lens en zi|n voor zien van een sneltrans- porthandel voor de Film, die gelijktijdig de sluiter spant. Vanzelfsprekend: flitscontact. Bovenge noemde prijs verschillen hebben betrekking op de sluiters: PRONTO (met zelfontspanner) PRONTOR SVS (meer tijden en eveneens zelfontspanner) COMPUR RAPID (de sluiter van topklasse). Het Agfa camera-assortiment biedt U nog Veel méér. Vraag brochure* aan Uw fotohandelaar of bi] de Agfa Amateur-Servlce-Dlenst, Postbus 98, Arnhem. Belgische rechter door rechtbank vrijgesproken. Verdachte zou in Renesse op patrijzen gejaagd hebben. De Middelburgse rechtbank heeft woensdag de Belgische rechter D. J. M. C. de R. uit Essen, werkzaam in Antwerpen, die ten laste gelegd was op 3 september van het vorige jaar met ztfn zoon op een stuk terrein van de metselaar en jager C. van L. te Renesse op patrijzen gejaagd te hebben, vrijgesproken. De rechter had verklaard, dat hij zijn hond, die het terrein opgelopen was, wilde te rughalen. De officier, in appel ge gaan tegen het vonnis van de kan tonrechter, waarbij verdachte even eens werd vrijgesproken, had twee boetes van 125 geëist. De krantenbezorger K. B. uit Mid delburg, die door de Middelburgse kantonrechter veroordeeld was tot 15 omdat hij plotseling vanaf het Smijtegeldbruggetje links de Heren gracht was opgereden en tegen hét vonnis in appel gekomen was. kreeg door de rechtbank dezelfde straf op gelegd. Ook de officier had bevesti ging van het kantonrechterlijke von nis gevorderd. De vertegenwoordiger H. v. d. V. uit Den Haag, die in de bebouwde kom van Vlissingen ln ztjn auto sneller dan 50 km gereden had, werd conform de eis van de officier ver oordeeld tot een boete van 15. Landelijk voorzitter A.R. in mei naar Goes. De landelijke voorzitter van de Anti- Revolutionalre Partij, dr. W. P. Berghuis uit Kampen, komt In de maand mei naar Goes. Tijdens de jaarvergadering van het Provinciaal Comité van de A.R. op zaterdag 17 mei a.s. zal hij dan een spreekbeurt houden. Schouwen, is ook klaar. De verkeers borden zijn reeds geplaatst. Begin mei zal de zaak provisorisch in ge bruik genomen kunnen worden, deel de Ir. Swaters ons mede. Nog een week of drie en Schouwen-Duiveland zal 20 minuten dichter bij het cen trum van de provincie Zeeland lig gen VOOR EERSTE DEEL Zaterdag wordt mijnsteen voor dichting verwacht. Maandag, uiterlijk a.s. dinsdag, zal een begin worden gemaakt met de aanleg van het eerste deel van de dam, onderdeel van het Drie-eilandenplan - die Wal cheren met Noord-Beveland zal verbinden. Dit eerste, 1700 me ter lange deel, zal vanaf de VAN <3.tvi in TOT BEZOEK UIT V.S. De „Queen Elizabeth" bevaart thans de wereldzeeën op weg naar Europa. Aan boord van deze oceaanreus be vinden zich twee meisjes en één jon gen uit Amerika; om precies te zijn: Phyllis Joan Secondino uit Clinton (Indiana, Rosemary Weiss uit Jack son (Missouri) en Herman Henry Felstehausen uit Clark in Zuid-Dako- ta. Het zijn plattelandsjongeren, die zes (niet zoals anders vier) maan den in ons land bij landbouwers zul len verblijven. Dit geschiedt in het kader van de jaarlijkse uitwisseling van plattehindsjongeren Amerika- Nederland. Vier Nederlandse jonge ren zullen binnenkort met de „Sta tendam" in tegenovergestelde rich ting vertrekken. De Amerikanen zul len ook Zeeland aandoen. Waar zij precies zulen logeren is ons nog niet bekend, maar wél is zeker, dat zij tussen 15 september en 18 oktober in deze provincie zullen vertoeven TORENSPITS IN STELLINGEN Deze week is men in Kruiningen be- Sonnen met herstel van de torenspits. >e leibedekking zal geheel worden vernieuwd, terwijl men bovendien een Gistermiddag een koekje gehad bij de redactionele thee en hoeivel wij ter dege beseffen, dat het U, lieve lezer, o een zorg zal zijn" of wij koekjes 'bij de thee krijgen, zij het hierbij toch vermeld. Een klein eerbewijs aan de meisjes van het zogeheten v. g.l.o. van de Prinses Beatrixschool in Goes, die deze koekjes voor ons ge bakken hebben. Jawel, zó goed staan wij aange schreven bij die onderwijsinstelling, waar de P.Z.C. ten dienste van het onderwijs wordt gebruikt. Men leest er, zo menen wij te weten, klassikaal de krant en zo komt men tot behan deling van allerlei actuele -problemen en probleempjes, tot taalgebruik in de praktijk en misschien tot nog heel veel andere zaken meer. De P.Z.C. als leermiddel derhalve en dat is zo goed in de smaak gevallen, dat leer krachten en leerlingen meenden iets terug te moeten doen. Vandaar die koekjes. Heel lekkere, eigengebakken koekjes. En mochten er nog andere onderwijs-instellingen zijn, die overwegen de P.Z.C. as leer middel in te voeren, dan houden wij ons minzaam aanbevolen.-^* strijd is begonnen tegen houtworm en boktoren, die het houtwerk van de toren belaagden. De herstelwerk zaamheden worden uitgevoerd onder toezicht van het T.N.O te Delft. Voorlopig zal de torenspits dus in de stellingen staan. GEESTDRIFTIGE HENGELAARS De belangstelling voor de zeehen- gelwedstrijd, die door de henge- iaarsvereniging te IJzendijke wordt georganiseerd en die zon dag 20 april bij Hoofdplaat langs de Westerschelde zal worden ge houden is overweldigend. Uit alle windstreken stromen de inschrij vingen binnen. Zo zijn er bijvoor beeld aanmeldingen uit Den Haag Enschede, Boulogne en uit het Walenland. De middenstand ver leent weer alle mogelijke mede werking aan dit hengelsportevene- ment en heeft prachtige prijzen geschonken. Een drietal muziek gezelschappen zal voor de vro lijke noot zorgen. De dag aan de oever van de Schelde zal worden besloten met een dansavond in het clublokaal. Noordbevelandse kust (de On rustpolder) tot aan de laagwa- terlijn worden aangelegd. Dit damgedeelte zal zich uittstrekken in het ondiepe gedeelte van het Veer- se Gat, over de zandplaten. Na de aan leg zal men het „diepe" het mb'ël- lijkste werk nog moeten afdam men over een lengte van circa één kilometer. Aanstaande zaterdag worden reeds de schepen verwacht, die de voor de aanleg van dit eerste dam gedeelte benodigde mijnsteen zul len aanvoeren. ZIJ zullen dit is nog niet uitgemaakt of ln de buitenhaven van Veere of in de werkhaven een ligplaats kiezen. Men hoopt reeds a.s. maandag de eerste mijnsteen in het Veerse Gat te storten. Zaterdag worden ook andere materia len en een zandzuiger in Veere ver wacht. Bij de werkhavens wordt thans naast de hier reeds eerder ge plaatste directieketen van de Rijks waterstaat nog een zestal keten op getrokken, dat als kantoren van de aannemers en verblijven voor de werklieden zal dienen. Aanbesteding uitbreiding middelbare landbouwschool Donderdag werd de uitbreiding en de verbouwing van de Rijks Middel bare Landbouwschool te Schoondijke aanbesteed. Negen firma's en aan nemers schreven in. De uitslag van de aanbesteding luidt: L. Martens, Hoofdplaat 85.900; J. Geschiere, Middelburg 84.500; Versluis, Mid delburg 84.900; M. Walraven en Zonen, Middelburg 82.800; firma De Bliek, Schoondijke 79.943; N.V< Gebroeders v. d. Poel, Terneuzen 82.300; A. Krieckaert, Hengstdijk 80.500; C. A. de Ruysscher, Hoofd plaat 88.000 en J. M. Th. Poucke, IJzendijke 82.995. PEIL ZEER BEHOORLIJK Helft van de 105 werkende verenigingen bevindt zich in Zeeuwsch-Vlaanderen. De stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel werk heeft een rapport uitgebracht over het amateurtoneel In Zeeland. Dit rapport is het resultaat van een schriftelijke enquête, die in november 1956 door de stichting Zeeland gehouden is bij ruim 100 amateurtoneelverenigingen in de provincie. Iets minder dan de helft van deze verenigingen vulde de formulieren in de periode tot mei 1057 in. Met deze enquête streefde de stichting Zeeland het doel na te komen tot een breder overzicht van de wijze waarop deze vorm van vrijetijdsbesteding wordt beoefend naar om standigheden en moeilijkeheden. In Zeeland is de laatste jaren veel ge daan aan het amateurtoneel. Uit de verslagen van de jury's voor de vijf Zeeuwse Landjuwelen bleek, dat het peil, gezien het isolement, zeer be hoorlijk was. Éi geen p&ds IKIM. inimS is te gebruiken als steel - stofzuiger hand - stofzuiger hand eteel - stofzuiger slede-etofzuiger e grote zuigkracht degelijke constructie, tóch lichter van gewicht onbreekbare, practische hulpstukken e moderne vorm, prachtige kleuren Vraag Uw leveranciar U d« Rucon-Handy te demonser«r*n. Zie onze volgende publicatie orer de Draaibar* plutic slant en verlang- buis voor ombouw tot sladestofxul- Ier F. 16.- STOFZUIGERS Wat de belangrijkste elementen van amateurtoneeluitvoeringen ln Zeeland betreft spel, regie en keuze van het stuk het is alles een kwestie van scholing. Bij het spel is er no{ steeds meer sprake van goede wi dan van kennis van techniek. Wat de keuze van het stuk betreft, is er een gebrek aan kennis van de mogelijk heden. Veelal kiest men nog uit sen timent; men moet naar de beschik bare bezetting zien. Door verscheidene omstandigheden zijn de moeilijkheden van het ama teurtoneel op het ogenblik niet te onderschatten, aldus wordt opge merkt. In vele opzichten speelt im mers het sociale leven vooral van de jongeren uit de kleinere dorpen zich door de betere verbindingsmogelijk heden meer en meer af in de cen trumplaatsen. In het rapport wordt Goes hiervan een typisch voorbeeld genoemd. Verder wordt door de groei van de jeugdverenigingen en belan genorganisaties de toeloop naar ..et amateurtoneel belemmerd. Een derde punt wordt genoemd de Invloed van bioscoop en televisie, terwijl ook het vinden van goede leiding steeds meer tot een probleem wordt. Enkele cijfers, verkregen uit de gegevens van gemeentesecreta rieën van de N.A.T.U. en 't WJK. A., zijn wellicht wel interessant om vermeld te worden. Van de 105 werkende toneelverenigingen in Zeeland zijn er 14 In Noord- Zeeland (Schouwen-Duiveland 6 en Tholcn en St. Phllipsland 8), 38 in Midden-Zeeland (4 op Noord- Be. veland, 18 op Zuid-Beveland en 16 op Walcheren) en 68 in Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij de N.A.T.U. waren 27 vereni- fingen aangesloten, bij het W.K.A. 0, terwijl er 58 geen lid van een organisatie zijn. Aan het Zeeuws Landjuweel namen 39 verenigingen deel. Wat de spreiding van het ama teurtoneel betreft, komt Zeeland ze ker niet achteraan bij de andere pro vincies. Wat de regionale vergelij king betreft: het accent ligt sterk op Zeeuwsch-Vlaanderen, vooral op het westelijk deel (in Oostburg zijn 5 verenigingen, in Breskens, Aarden burg en IJzendijke elk 4). Schouwen- Duiveland en Zuid-Beveland komen duidelijk achteraan, in Walcheren is dit slechts schijnbaar het geval ten gevolge van de grotere kerngrootte. Ledental Het ledental van 45 van de 47 me dewerkende verenigingen bedroeg in totaal 991. Omgerekend over de 113 verenigingen komt dit neer op 2400 personen of 0.9 procent der bevol king. De financiën vormen vrijwel steeds een probleem voor de verenl- Bijbels examen aan chr. kweekschool Woensdag werd in het gebouw van de christelijke kweekschool te Mid delburg het Bijbels examen afgeno men aan de leerlingen van de werde klas. Alle 22 kandidaten behaalden het diploma. De geslaagden zijn de dames: L. de Meij, L. H. E. van Ooljen, J. M. van Wijk en M. P. van Tuil uit Mid delburg; Th. Cal jouw en M. de Smidt uit Bergen op Zoom; A. S. J. La- port en C. E. J. Zachariasse uit Goes; T. W. Louisse uit Kloetlnge; C. C. Wleles uit Axel en E. de Vos uit Vllssingen. En de heren: W. J. Antheunisse uit Souburg; P. Boone uit Koudeker- ke; J. Deij uit Oud-Vossemeer; J. Donker, H. J. D. de Graaf, A. C. Dourleijn en Tj. R. de Haan uit Mid delburg; J. de Keijzer uit Bergen op Zoom; M. P. de Lange uit Kortgene; B. van Mourik uit Vlissingen en P. J. Rottier uit Yerseke. i gingen. In vele opzichten zijn de kos ten gestegen. Vervolgens wordt ln het rapport gesproken over de technische as pecten van de uitvoeringen, de zaal, het toneel, de verlichting, de decors, de kostuums en het kap- werk. De keuze van het stuk is steeds een moeilijk punt voor de amateurtoneelverenigingen. Een vereniging schreef zelfs, dat jaar lijks wel een 70 tot 100 stukken werden doorgenomen voordat een definitieve keuze werd gemaakt... Ook de regie vormt een probleem. In totaal zijn door 50 verenigingen in Zeeland sedert de ramp van 1 fe bruari 1953 gespeeld 299 stukken. Hiervan waren 108 van Nederlandse origine, 43 Engels, 22 Amerikaans, Oostenrijks, 4 Frans, 3 Italiaans en 1 Duits. Wat de kwaliteit der stuk ken betreft, valt op, dat 106 ervan niet vermeld worden in de catalogus van de Nederlandse Bibliotheek voor amateurtoneel. Deze stukken zijn van geringe waarde enkele uit zonderingen daargelaten en beho ren eigenlijk niet door amateurtoneel gespeeld te worden. De 193 wel ln de catalogus vermelde stukken voldoen ook niet alle aan de redelijke eisen. Dit wordt bevestigd door de poging die thans wordt ondernomen om de stukken, die niet aan enigszins rede lijke eisen voldoen, te schrappen. Het rapport is opgesteld door drs. L. Turksma, socioloog der stichting, met medewerking van de heer Hessel Jongsma uit Den. Haag. Advertentie j 4' NA' j Een dagelijkse puzzle: 1 iaat eten tee vandaag T Bi K^VBI \£p Natuurlijk Een kaasgerecht! (Een originele en 6 zo lekkere oplossing van Uw probleem KAASGEHAKT zoo gr. kaai (vraag naar oudt, pikante kaai I), 200 gr. ryst of aardappelen, 2oo gr. (oud) brood, i ui, 2 tieren, v« pakje roomboter. Het brood, het uitje en de kaas raspen en mengen met de ge kookte koude rijst of de fyn ge stampte of gemalen aardappelen. Alle Ingrediënten- goed dooreen kneden en op smaak afmaken met zout, noot en aroma. Er mooie balletjes van vormen en deze ln de koekepan ln de hete boter rondom goudbruin bakken. Doe nog meer met KUNST. „Het Nederlands Ballet". Middelburg, Schouwburg! Z.V.U.-voorstelUng. MET EEN BEPERKT en toch veel zijdig, uit scherpe tegenstellingen sa mengesteld programma heeft „Het Nederlands Ballet" (onder artistieke leiding van Sonla Gaskell) zich dit seizoen in Zeeland gepresenteerd. In de keuze uit het tegenwoordig geluk kig rijk geschakeerde repertoire schuilt wellicht ook de grootste ver dienste van dit optreden, dat gister avond in de Middelburgse Schouw burg geschiedde onder auspiciën van de Z.V.U. Met deze voorstelling im mers gaf „Het Nederlands Ballet" als 't ware 'n „doorsnee" van zjjn kunnen, voorzichtig ingeleid met een klassieke „Pas de quatre" van Anton Dolin naar een 19e-eeuws werkje van Jules Perrot en met als fascinerende ver rassing een „Circle" van Maurice Bó- jart. Een programma van tegènstellin- gen. Na de schoolse „Pas de quatre", strikt volgens de regelen gedanst door Janine van Thor, Willy de la Beye, Irène de Vos en Olga Dziallner, de vermoedelijk als hypermodern bedoel de „Creation" van de Amerikaan Da vid Lichine. Een mislukte poging tot oorspronkelijkheid, die bleet steken in een steriel, quasi-kunstzlnnig bewe gingsspel, dat weinig of niets meer met ballet te maken heeft. Een zwoe- f;end corps de ballet trachtte de bedoe- ingen van de choreograaf leven in te blazen, maar dat wag een bij voorbaat verloren strijd. Na deze moeizame worsteling was het traditionele ballet „Dessins pour les six" van John Ta- rag op muziek van Tsjalkofsky een verademing; soepel en technisch zui ver gedanst, met als hoogtepunt de solo van Willy de la Beye en Jaap Flier, die daarmee voor enkele ogen blikken spontane, waarachtige dans kunst zorgden. Een fascinerende verassing was zoals opgemerkt het typisch heden daagse ballet „Le Circle*' van Béjart op muziek van Joh. Seb. Bach, „aan gevuld" met „concrete" (elektroni sche) muziek van Pierre Henry. Een verwonderlijk homogene schepping, waarin de op zijn minst genomen toen uitzonderlijke combinatie van Bach en een Henry volkomen dienstbaar was gemaakt aan de knappe en wel zeer balletmatlge choreografie. Met Aart Verstegen als een bezielende soliiSt gaven de strak en gedisciplineerd dan sende mannen van het gezelschap deze creatie van Béjart overtuigend ge stalte, daarin knap terzijde gestaan door de enige danseres ln dit ballet, Annemarle verhoeven. De kennisma king met deze dans, zó gebracht door „Het Nederlands Balletbetekende een plezierige confrontatie met al thans één facet van het ballet, zoals dat op het ogenblik in ons land bloeit. Volkomen ln overeenstemming met het klaarblijkelijk welbewust gevari eerd gehouden „tourneerepertoire" was weer het slot van deze voorstel ling: het 18e-eeuwse verhalende ballet „Les caprices de Cupldon" van Galeot- ti. Een pretentieloos, kleurig kijkspel letje met bilzonder fraaie kostuums van Harry Wich op muziek van Jens Lolle. Een wat zoetige anti-climax na het boeiende ballet van Béjart, maar wel passend in dit programma met „voor elck wat wils". De begeleiding van pianist André Presser was helaas niet vrij van een zekere nonchalance, die ln sommige gevallen een vervlakkende uitwerking op het geheel had. In de middaguren wag de ballet groep reeds opgetreden voor scholle ren van het middelbaar, uitgebreid, lager en nijverheidsonderwijs, v. B. Eindles van cursus in planten en materialen. Van do door do afdeling Walcheren van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde georganiseerde cursus in planten en muterialen, is een dezer dagen in de bovenzaal van café-res taurant „Suisse" te Middelburg de eindles gehouden. De naam materialenkennis is een samenvatting voor de kennis van bo men, heesters en vaste planten. Nadat de leerlingen blijk hadden gegeven van de verschillende aanwezige tak ken niet alleen do naam, maar ook bijzonderheden to kennen, werden hen door de rijkstuinbouwconsulent lr. J. J. van Hennik, met een toepas selijk speechje de getuigschriften uit gereikt. De heer J. H. E, Bouwman dankte de heer Kr. Goudzwaard onder aan bieding van een boekenbon voor het genoten onderwijs. Als voorzitter van de afdeling Walcheren sloot de heer C. Sanderse met waarderende woor den voor rijkstuinbouwconsulent en leraar, de bijeenkomst. De namen van de geslaagden zijn: mevr. A. Dirkzwager-v. d. Have en de heer M. Harinck te Goes, de heer Pieterse, Kruiningen, Joh. Poel man, 's-Heer Arendskerke, J. de Bree, J. J. Herrebout. J. v. d. Lijcke, P. Ma- rinisse en A. Redder, allen uit Vlis slngen, A. Basslc, Souburg, L. Bas- tlaanse, Domburg. P. J. Lourense, J. C. Puijpe, K. v. Vlaanderen en J. de Witte, allen uit Koudekerks, J. H. E. Bouwman, A. Heemstra, J. G. den Hollander, C. L. de Klerk, M. Ton en A. de Wilde allen uit Middelburg. Ds. A. D. C. Kok overleden Donderdag is te Voorburg overle den ds. A. D. C. Kok, emeritus-predi kant van de gereformeerde kork van Idskenhuizen (gem. Doniawcrstal Friesland), die van 1912-1916 de ge meente van Scharendljko diende. VANDAAG Middelburg Electro: „Dwars door Pa rijs", 7 en 9.15 uur, 14 Jaar: Schouw burg: Poppentheater voor loden (6—15 jaar) Jeugdorganisaties, 7.30 uur. Vlissingen Alhambra: „Monpti", 7 en B uur, 18 Jaar; Luxor: „Kerels en ko gels", 8 uur, 14 jaar; Kunsthandel Bikker: Schilderijen van Peter van den Braken en houtplastleken van J. H. Bakker. Goes Grand: „Het lied van Bernadet- te", 8 uur; Prlna van Oranje: Foun dation-show, 7.30 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2