BANISH BANISH FIETSPAD DOOR DUINSTREEK VAN OOSTKAPELLE VOLTOOID WALCHEREN verdrijft roos MAX FACTOR'S NIEUW GEBOUW VOOR LEESZAAL EN FILIALEN NODIG OFFICIËLE PUBLIKATIES VRIJDAG 18 APRIL 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. VOOR BROMFIETSEN TABOE Vier kilometer lang project van Ned. Heidemij Gisteren I» de laatste hand gelegd aan het vier kilometer lange rijwiel pad, dat zich over het grondge bied van Oostkapelle door een van de mooiste streken van Walche ren, door bossen en onderlangs de duinen slingert. Het pad werd voor de vereniging „Rijwielpad Walche ren" aangelegd door de Nederlandse Heidemaatschappij. Met de aanleg van dit ruim twee meter brede rij wielpad een project, dat in D.A.C.W.-verband kon worden uitge voerd is men in januari van dit jaar begonnen. Nog voor de aanvang van het toeristenseizoen reeds op de eerste paasdag maakte het pu bliek er een „officieus" gebruik van is men dus met de aanleg gereed gekomen. Dit, terwijl per dag slechts gemid deld zes mensen aan het project heb ben gewerkt. Er is, zoals de heer A. Mailly, hoofd van het ambtsgebied Middelburg van de Heidemaatschap pij verzekerde, bijzonder hard ge werkt. Het nieuwe rijwielpad begint op de grens van de gemeenten Dom burg en Oostkapelle, bij het zee hospitium „Zonneveld" en loopt door de bossen en over de vroon- gronden tot nabij het landgoed „Overduin". Gedeeltelijk volgt het het- oude, smalle rijwielpaadje, dat door onvol doende verharding vaak moeilijk be gaanbaar was. Vanaf „Zonneveld" tot aan dit gedeelte werd voor de aanleg een weg gehakt door de be staande beplanting. Het verharde ge deelte, dat een bovenlaag van schel pen kreeg, is 2.10 meter breed. De „doorgangsbreedte" bedraagt echter twee-en-een-halve meter. De door gangshoogte werd overal op 2.50 me ter gehouden. Toen men in januari met het werk begon, heeft men eerst het hout ge rooid en de onderlaag van „stoppen" vrijgemaakt. Vervolgens werd een tien centimeter diep cunet gegraven. Hier werden achtereenvolgens zeven centimeter sintels, drie centimeter klei en weer vier centimeter sintels ingebracht. Deze onderlaag Werd ge- fraisd en afgewalsd met een wals van 2500 kg. Daarna werd de twee centimeter dikke bovenlaag van schelpen aangebracht, die met behulp van een handwals tot een uitstekend berijdbare oppervlakte werd ge maakt. Schelpen De benodigde schelpen werden door de mensen, die aan dit project werkten, op het strand verzameld en met behulp van kar en paard over de duinen gebracht. Het is het bestuur van de vereni ging „Rijwielpad Walcheren" geble ken, dat op de eerste paasdag toen nog niet do rechthoekige bord jes „Rijwielpad" waren geplaatst talloze jongelui op bromfietsen het pad werkelijk onveilig" hebben ge maakt. Het regende terstond al klachten... Met de bromfietsen zal op dit Idyl lisch gelegen fietspad het lawaai worden geweerd. Het moet vooral in deze mooie omgeving, een rustig fietspad blijven. Vandaar de recht- hoedige bordjes... Het over glooiend terrein aange legde fietspad „leent zich uitstekend" voor een „terreinrit op verharde baan" voor jeugdige heethoofden op opgevoerde 50 c.c. machientjes. De politie zal er echter streng op toe zien, dat zich geen bromfietsen op het „parcours" vertonen. Zoals reeds eerder werd gemeld, leeft bij do vereniging „Rijwielpad Walcheren" do wens, dat dit pad in de toekomst zal worden doorgetrok- Marktberichten AARDAPPELTERMIJNMARKT. Amsterdam, 17 april. Op de aardappel- termijnbeurs zijn voor alle rassen note ringen tot stand gekomen. Bij de con- sumptle-aardapelen bestond belangstel ling voor Bintje 45 mm kiel, waarin voor november 10 contracten werden gedaan a f 12.00 bij prijshoudende stemming. BIJ Bintjes 35 mm kiel ging voor augustus contract om f 12.00. Hier was de stem ming kalm. Op de pootaardapelenafdeling wa9 de omzet voor Blntje-A 35/45 mm kiel voor november 3 contracten 16.50, stem ming kalm. Voor Blntje-E 35/45 mm klei kwamen geen omzetten tot stand. VISMIJN VEERE. 17 april. Aangevoerd 464 kg exportgar nalen 1.79—3.88; 61 kg schar 34—44! 628 kg bot 16—18: 10 kg tong 2.97—4.06: 10 kg rog 49—56; 12 kg ongesorteerde vis 3552. Met behulp van een handwals is gis teren de „laatste hand" gelegd aan een vier kilometer lang rijioielpad, dat door het duingebied van Oostka pelle, tussen ^Zonneveld" en „Over duin" werd aangelegd. Foto P.Z.C.) ken tot bij het fort „De Haak" te Vrouwenpolder, via het prachtige, duingebied van Oranjezon. Men zou hiermee bereiken, dat zich vanaf Vlissingen een vrijwel ononderbroken rijwielpad langs de Walcherse kust slingerde, tot aan de plaats, waar de dam tussen Walcheren en Noord- Beveland zal worden aangelegd. Subsidie voor tweede geref. kerk te Goes. Tien procent van bouwkosten. Op 21 maart 1956 besloot de raad der gemeente Goes in principe tot. het verlenen van subsidie aan de Gere formeerde Kerk te Goes voor de bouw van een tweede bedehuis, annex ver gaderlokaal voor de jeugd, aan de Bergweg. Bepaald Werd daarbij, dat de subsidie later zou worden vastge steld, wanneer de dóór de minis! van binnenlandse zaken toegezegde richtlijnen betreffende de subsi diëring van kerkbouw door de over heid bekend zouden zijn. Dit laatste is inmiddels geschied, zodat B. en W. de raad voorstellen de subsidie op 27.000 vast te stellen. De kerkeraad van de Gereformeerde Kerk heeft na melijk verzocht de subsidie op 10 van de totale bouwkosten - 270.000 - te willen bepalen. B. en W. achten dit alleszins redelijk. In zijn toelichting wijst het college er op, dat de nè. 1 januari 1956 ge bouwde kerken door de overheid wor den gesubsidieerd. Tenminste, krach tens een voorontwerp der wet, dat echter nog niet tot wet is verheven. Daar de bouw van het tweede gere formeerde bedehuis in december 1955 is gegund, kan de Gereformeerde Kerk van Goes geen aanspraak ma ken op een rijksbijdrage. Daar thans de rijksbijdrage in de stichtingskos- ten van een kerkgebouw op 25 procent is gesteld, acht hot college van B. en W. van Goes een subsidie van 10 alleszins aanvaardbaar. In verband met de moeilijke budgetaire positie van de gemeente geven B. en W. de raadsleden in overweging, te vens te bepalen het bedrag van 27.000 uit te betalen in tien Jaar lijkse termijnen van elk 2700. De eerste termijn zal betaald worden zo dra het desbetreffende besluit door G.S. van Zeeland is goedgekeurd. Voor het geval achteraf mocht blij ken, dat de Gereformeerde Kerk toch aanspraak kan maken op een bijdra ge uit 's rijks kas, stellen B. en W. voor aan het besluit de restrictie te verbinden om in dat geval de ge meentelijke subsidie te verminderen met het bedrag waarop aanspraak kan worden gemaakt uit 's rijks kas. MIDDELBURG Middelburgse voortrekkers organiseren wandelmars. De voortrekkers van de Christiaan de Wetstam te Middelburg organise ren a.s. zaterdag een wandelmars: „De grote trek" over afstanden van 8 a 10 km voor kabouters en welpen en van 15 h 20 km voor padvindsters en padvinders. De start is bepaald om half drie vanaf het h.b.s.-terrein aan de Spanjaardstraat. Iedere deel nemer krijgt een speciale herinnering en elke ploeg van meer dan 12 per sonen krijgt een ploegprijs. Voor de beste groep is een wisselschild be schikbaar gesteld. Er zijn ongeveer 275 deelneemsters en deelnemers uit Vlissingen en Mid delburg, die tot aan de Oude Veerse- weg uitgeleide worden gedaan door de padvinderadrumband. De route hierheen is: Spanjaardstraat, Wage> naarstraat, Hofplein, Lange Noord straat, Markt, Lange Delft, Korte Delft, Dam, Rotterdamse kaai, Ne- derstraat, Veersesingel. Postzegeltentoonstelling in Middelburg. Tijdens 15-jarig bestaan van afdeling Walcheren „Philafelica" Ter gelegenheid van het 15-jarig bestaan van de afdeling Walcheren van de postzegelvereniging „Philateli es" zal in het Schuttershof te Middel burg op 11, 12 en 13 december een Zeenwse postzegcltentoonstelling worden gehouden. Het doel van deze „Zephito" is propaganda te maken voor hot verzamelen van postzegels, wat bijzonder leerzaam is voor de jeugd en een uitstekende vrijetijds besteding voor de ouderen. Een der gelijke tentoonstelling houdt tegen woordig heel wat anders in dan vroe ger. De inzendingen omvatten alles op postzegelgebied, onder meer de leer- zame thematische verzamelingen, die zijn opgebouwd naar een thema, zo als de Tweede Wereldoorlog, de re ligie, het mijnwezen enz. Een onder wijzer bijvoorbeeld kan aan de hand van een dergelijke série voor zijn leerlingen een tijdperk uit de geschie denis ontrafelen. Hieruit blijkt de bij zonder grote opvoedkundige waarde van een postzegelverzameling. Vervolgens worden ingezonden de beeldverzamelingen, zoals die van bloemen, dieren, sport, het Rode Kruis enz. Bij een tijdelijk in het Schuttershof in te richten postkan toortje zal een speciaal stempel te verkrijgen zijn, terwijl voorts speciale enveloppen verkrijgbaar zijn met een Zeeuws cliché. De jury bestaat uit drie leden, die een aantal aantrekke lijke prijzen,zal verdelen. Alle leden van de acht Zeeuwse afdelingen kun nen aan deze tentoonstelling deelne men. Bovendien zijn er aan deze exposi tie nog enkele aantrekkelijke attrac ties verbonden. Er is namelijk een verzameling te zien van een Amster dams lid, terwijl voorts nog onder handelingen gaande zijn om een in zending van het postmuseum uit Den Haag naar Middelburg te krijgen. De zegels worden tentoongesteld in ra men van 110 bij 115 centimeter groot. Vele leden van de Zeeuwse afde lingen zijn thans reeds bezig met hei treffen van voorbereidingen om met hun verzameling(en) zo goed moge lijk voor de dag te komen. Rest nog te vermelden, dat de afdeling Wal cheren in 1S43 werd opgericht in café „De Duif" in Souburg. De eerste voorzitter was jhr. mr. A. F, C de Casembroot, thans commissaris der koningin in Zeeland. Jaarlijkse ledenvergadering geref. gezinsverzorging Onder leiding van haar voorzitter, de heer C. J. Dourleyn, hield de vere niging voor gereformeerde gezinsver zorging te Middelburg haar jaarlijk se ledenvergadering in de Bakkers zaal van het Schuttershof. Uit de jaarverslagen van de secretaris en de penningmeester bleek, dat het aantal leden een stagende lgn vertoont en dat de financiële positie der vereni ging goed is. Het aantal medewerk sters daalde echter in het afgelopen Jaar, waardoor de vereniging gehan dicapt werd in haar werk. Aan de uitbouw van het werk kan dan ook niet worden gedacht, hoewel het be stuur daarop steeds bedacht is. De bejaardenzorg bijvoorbeeld zal in de toekomst ter hand moeten worden genomen. Daarvoor zijn echter krach ten nodig. Het bestuur blijft in deze diligent. De aftredende bestuursleden, de heren Nijenhuls en Dourleyn, werden herkozen. De laatste tevens als voor zitter. Na de pauze vertoonde de ge reformeerde filmcommissie enkele films. Met de opwekking allen mede te werken aan de opbouw van deze tak van gereformeerd maatschappe lijk werk besloot de voorzitter deze geanimeerde, goed bezochte vergade ring, die werd bngewoond door afge vaardigden van kerkeraad en diaco nie. Lezing over werkloosheid en omscholing De heer D. J. Marijs, directeur van het gewestelijk arbeidsbureau te Middelburg zal In een gezamenlijke vergadering van de Vlissingse Be- stuurdersbond (N.V.V.), de Christe lijke Besturenbond (C.N.V.) en de Katholieke Arbeidersbeweging op dinsdag 6 mei in de zaal van de A.N.M.B. aan de Dr. Staverman- straat te Vlissingen spreken over „Werkloosheid en omscnoling". P.v.d.A. sprak over de gemeenteraadsverkiezing De afdeling Vlissingen van de Partij van de Arbeid vergaderde in het verenigingsgebouw in de Noord straat ter bespreking van de aan staande gemeenteraadsverkiezingen. De voorzitter, de heer M. J. van Poelje vergeleek deze met de jong ste Statenverkiezing. In een discussie, die zich hierna ontspon werden verschillende sug gesties voor de propagandavoering gedaan. Hierna herdacht men met een minuut stilte het overlijden van mevrouw M. Reus-Wienepenningx. De vergadering, waarvan de agenda niet volledig kon worden afgewerkt, werd besloten met de vertoning van de geluidsfilmstrook over Zeeland „Wij bouwen aan een nieuwe provin cie". samengesteld door de heren M. J. Neels (foto's) en G. J. Brouwer (tekst). Deze strook, die betrekking heeft op het werk van de P.v.d.A. in Zeeland werd door het gewest Zee land van de P.v.d.A. beschikbaar ge steld. Collecte Een collecte voor de stichting „Het Hoogeland" heeft In Zoutelande f 59.12 opgebracht. Een collecte voor de Simavi bracht in Westkapelle 169.11 op. NIEUWE WETENSCHAPPELIJKE FORMULE REKENT AF MET ROOS EN HOOFDJEUKI Roo»? Hoofdjsuk? Voor u geen probleem meer! Baniih verdrijft beide •nel en voorgoed. Wèg, die hinderlijke echilfertjeil Banish reinigt en verkwikt de hoofdhuid - maakt de poriin vrij - geeft uw haar levenskrachtige soepelheid. Banish irriteert de huid niet geurt prettig! BANISH had succes in 97.3*1* van ernstige proef- gevallen. anti-roos preparaat VAN MAX FACTOR HOLLYWOOD Imp. Marfan N.V., Hudöestr.5, A'dam Oriëntatierif Zaterdag organiseert de contact commissie „Scheldegouwen"„De Zeeuwen" een oriëntatierit. Deze rit, die ongeveer 70 km lang is, draagt de naam „Baljuwrit", ornaat hij aange boden is door de directie van garage „De Baljuw". Iedereen, ongeacht of men is lid van een auto- en of mo torclub kan aan deze rit meedoen. De start is om 20.00 uur, terwijl inge schreven kan worden vanaf 19.30 uur in hotel „De Eendracht" op de Markt te Middelburg, waar ook de start zal zyn. CONCLUSIE IN JAARVERGADERING De jeugdbibliotheek voldoet niet meer woensdagavond haar jaarvergadering in de leeszaal. In zijn openingswoord noemde de voorzitter, de heer J. JP. Ventevogcl, 1957 een goed jaar. De herstelde leeszaal werd heropend, terwijl men niet mag klagen over het bezoek. Financieel, aldus ao heer Ven- tevogel, was liet jaar minder roos kleurig, maar toch is er hoop op uit komst. Volgens spreker eisen drie punten de belangstelling, namelijk de bouw van een nieuw gebouw aan de Nieuwe Markt, de verhuizing van de jeugdbibliotheek naar het oude ge bouw van de lagere technische school de Badhuisstraat en de noodzaak In verband met de uitbreiding van de gemeente Vlissingen van minstens twee filialen in de buitenwijken. De secretaresse, mevrouw L. P. C. Kemper-Blankert, herdacht in haar jaarverslag de opening van de nieuwe leeszaal, die in zijn vernieuwde vorm wel een schrijnend contrast vormt met de jeugdbibliotheek, die door het gebrek aan een behoorlijke lokaliteit en door het niet ontvangen van een eigen subsidie, niet heeft kunnen vol doen aan de eisen, die men hieraan mag stellen. Uit het jaarverslag van dc penningmeester, de heer H. P. Mastenbroek, bleek, dat 1957 een na delig saldo opleverde van 438,56. De heer Mastenbroek noemde het te be treuren, dat de aanschaf van leesma teriaal op zijn begroting de sluitpost moet vormen, daar op de andere pos ten niet bezuinigd kan worden. Dit kan volgens spreker voorkomen wor den indien gemeente en provincie als nog besluiten een extra subsidie voor de jeugdbibliotheek te verstrekken. Het propagandistisch effect van de gedaantewisseling, die de leeszaal hoeft ondergaan, was groot, merkte de directeur, de heer D. H. Baarslag, op. De stijging van het ledental be droeg in de eerste vier maanden van het afgelopen jaar het dubbele van dat van de vorige jaren. De heer Baarslag betreurde het, dat om fi nanciële redenen de aanschaf van boeken het laatste half jaar drastisch verminderd moest worden, wat voor al in de jeugdleeszaal een vermin dering van het ledental opleverde. De voorzitter maakte bekend, dat een dringend verzoek aan de gemeen te Vlissingen gedaan zal worden het voorbeeld van het rijk te volgen, dat een subsidie van 33% voor het jeugd bibliotheekwerk verschaft. De koste zijn sterk gestegen, aldus de heer Ventevogel, en de jeugdbibliotheek heeft dringend nieuwe boeken en meubilair nodig. Spreker stelde ver der voor om een bijdrage te vragen uit een fonds van Zweedse gelden uit de tijd van de watersnood. In plaats MIDDELBURG Kosteloze inenting en herinenting tegen pokken. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat op dinsdag 6 mei 1958, des voormiddags te.9 uur, gelegen heid bestaat tot kosteloze inenting er herinenting tegen pokken in het Medisch Centrum, Elgenhaardstraat 2. Er wordt ln het bijzonder de aandacht op gevestigd, dat de leeftijd beneden de 2 jaar als de meeat gesohlkte voor inen ting moet worden beschouwd. Voor een juiste vermelding in de vac cinatiebewijzen van de namen en ge boortedata der kinderen, is het gewenst, dat bij de aanmelding het trouwboekje der ouders wordt medegebracht. Middelburg, 15 april 1958. MIDDELBURG VERKIEZING GEMEENTERAAD Ter Inzagelegging kandidatenlijsten De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Middelburg, brengt ter openbare kennis, dat ingevolge arti kel H 3 der kieswet op de secretarie der gemeente voor een leder ter inzage zijn nedergelcgd de op 15 april j.l. ingelever de en door het hoofdstembureau onder zochte lijsten van kandidaten. Middelburg, 15 april 1938. MIDDELBURG VERKIEZING GEMEENTERAAD Zitting van het hoofdstembureau De voorzitter van het hoofdstembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Middelburg, brengt in gevolge artikel H 4, lid 2, der kieswet, ter openbare kennis, dat dit bureau op 18 april 1958 te 9 uur, in de burgemees terekamer ln een voor de kiezers toe gankelijke zitting zal beslissen over de geldigheid van de voor de op 28 mei 1953 te houden stemming ingeleverde kandi datenlijsten en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten. Middelburg, 16 aprü 1958. Mej. Teunissen benoemd in Groningen. Mej. M. A. Teunissen, jeugdleid ster van de Hervormde Gemeente te Middelburg, is met ingang van 1 september a.s. te Groningen benoemd tot catechisante, belast met het ge ven van godsdienstonderwijs aan de scholen in die gemeente. Visserijproblemen rond het Deltaplan. Overleg over rapport-Van der Zaal gaande Minister Vondeling werd bij een mondeling overleg met de vaste vis serijcommissie uit de Tweede Ka mer, de vraag gesteld of de achter uitgang van de garnalenvisserij in het Deltagebied niet tot een sterkere con centratie van aanvoer in die streek behoort te leiden. Hierop heeft de* mi nister thans geantwoord, dat hij vooralsnog van mening Is dat de con. centratie van aanvoer op bezwaren stuit, omdat de lijnen, waarlangs die aanvoer plaats vindt, niet te lang mo gen zijn. De minister heeft voorts gezegd, dat de moeilijkheden voor de garnalenvis- sers te Veere in de eerste plaats be zien dienen te worden door de plaat selijke en regionale gemeenschappen, die zo nodig concrete voorstellen aan de regering kunnen voorleggen. De vissers zullen er verstandig aan doen de nieuwe toestand onder de ogen te zien en zich daarop in te stellen. Naar de minister verwacht, zal er in het deltagebied heel wat nieuwe werkgelegenheid ontstaan. Van de betrokkenen mag worden verlangd, dat zij de kansen die op dit punt worden geboden, zoveel mogelijk zul len benutten. Het initiatief behoort hier niet primair van de centrale overheid uit te gaan. Overigens verklaarde de bewinds man zich bereid het gehele complex van problemen, welke voor de visserij voortvloeien uit de deltawerken nog eens onder ogen te zien en de commis sie of de Kamer zo spoedig mogelijk omtrent het resultaat van dit beraad in te lichten. Do minister antwoordde voorts dat over do voorstellen vervat in het rap- iort van de commissie Van der Zaal nterdepartementaal overleg gaande De minister verwacht, dat de re gering binnen enkele maanden con crete voorstellen naar aanleiding van het rapport zal kunnen doen. Uitspraak in aanvaring te Wemeldinge. Kapitein sleepboot kreeg boete. Conform de eis van de officier van justitie, heeft de Middelburgse recht bank de 22-jarige kapitein van de sleepboot „Neptunus", C. van Z. uit Rotterdam, die tijdens het uitvaren in de havenmond van Wemeldinge een verkeerde manoeuvre gemaakt had, veroordeeld tot een boete van 75. Deze boete was eveneens uitge sproken 'door de kantonrechter te Middelburg. Zoals bekend voeren op vrijdag morgen 14 december 1956 de „Nep tunus", die twee schepen trok, en het motorvaartuig „Rijn Schelde 18" op elkaar, hetgeen aan de 67-jarige R. de Rover uit Rotterdam, de stuurman vai. de „Neptunus", het leven kostte. Volgens de tenlastelegging was Van Z. plotseling naar bakboord gegaan, terwijl hij een stuurboordsein gege ven zou hebben. Van Z. had tijdens de zitting van 3 april verklaard, dat hij steeds een bakboordsein gegeven had. Dat vertelden ook 2 andere ge tuigen. hoewel vier andere getuigen weer verklaard hadden, dat zij een sein gehoord hadden, dat als stuur- iin g< boordseln was opgevat. van het aftredend bestuurslid mejuf frouw D. M. de Boer, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd me vrouw W. J. Bax-Bouwman gekozen. De aftredende bestuursleden mevr. L. P. C. Kemper-Blankert, mevrouw M. Kolff-Kruizing en de heren H. P. Mastenbroek en J. W. G. Leeflang werden allen herkozen; tot lid van de kascommi8sie werd ir. G. A. Kemper benoemd. MIDDELBURG Aanvulling stratcnlUit B. en W. van Middelburg, daartoe ge machtigd bij besluit van de raad dier ge meente van 28 Juni 1955, overwegende, dat het ln verband met de uitbreiding van de bebouwing van het terrein begrensd door de Oude Koude- kerkseweg Koninglnnelaan Breeweg noodzakelijk is de 3 aldaar geprojecteer de straten van een naam te voorzien en de stratenlijst aan te vullen; besluiten: de stratenlUst aan te vullen als volgt: Adelaarstraat gerekend vanaf de Kerkstraat van perceel sectie S, no. 2362 tot de Koninglnnelaan. Leeuwerlkatraat van de Nachtegaal straat tot de Koninglnnelaan. Nachtegaalstraat van de Oude Kou- dekerkseweg tot de Adelaarstraat. Middelburg, 14 april 1958. MIDDELBURG VERKIEZING GEMEENTERAAD Nummering van de lUsten van kandidaten De voorzitter van het centraal stem bureau maakt bekend, dat op vrydag 18 april a.s. te 9.15 uur, ln een voor de kie zers toegankeUJke zitting ln de burge meesterskamer ten stadhul2e de in art. H 15 der kieswet voorgeschreven num mering van de voor de aanstaande ver kiezing van de gemeenteraad ingeleverde geldige kandidatenlijsten zal plaatsheb ben. Middelburg, 16 april 1958. Stagnatie in plannen voor bodendienst Zuid-Beveland. Jaarvergadering „Handelsbelang" Tgdens de algemene ledenvergade ring van de vereniging „Handelsbe lang" te Middelburg, die ln restaurant „Wöhler" onder voorzitterschap van de heer A. Imanse gehouden is, zyn enkele mededelingen gedaan over de bodendienst naar de „zak" van Zuid- Beveland, waarvoor „Handelsbelang" een Initiatief genomen heeft. De heer Imanse deelde mee, dat de uitvoering van de plannen is belemmerd, omdat aan de vrachtautodlenst fa. Caljouw vergunning ls geweigerd om alle plaatsen te bedienen. Tengevolge hier van kunnen geen goederen vervoerd worden naar Borssele. Nlsse, Baar land, 's-Gravenpolder, Hoedekensker- ke en Ellewoutsdijk. De dienst fungeert wel naar de plaatsen Nieuwoorp, 's-Heerenhoek, Heinkenszand, Kwadendamme, Oudelande, Driewegen en Ovezande. De heer Imanse verzekerde, dat het bestuur pogingen in het werk zal stel len om ook een vergunning te verkrij gen voor de andere gemeenten. Nu de heer W. de Boer wegens ver trek uit Middelburg voor het voorzit terschap van „Handelsbelang" heeft moeten bedanken, zal 'n nieuwe voor zitter gekozen moeten worden. De heer Imanse deelde mee, dat men er nog niet in geslaagd is om een kan didaat voor aeze functie te vinden. Tijdens deze vergadering herdacht de voorzitter een der figuren uit het verleden, die steeds zyn beste krach ten aan „Handelsbelang" gegeven heeft, namelijk mr. J. J. Snoep, die ja renlang bestuurslid is geweest. Voorts werd meegedeeld, dat het nog niet gelukt is gegadigden te vin den voor de woningen, die op initiatief van „Handelsbelang" gebouwd wor den. Indirect heeft dit initiatief er ech ter toe bijgedragen, dat er grotere be langstelling voor woningbouw in de Zeeuwse hoofdstad gekomen is. In het jaarverslag van de penningmeester, de heer F. B. den Boer, werd een achter uitgang van het kassaldo met 35.67 vermeld, waardoor per 1 januari j.l. een saldo van 3551,04 ln kas was, De periodiek aftredende bestuursle den, de heren F. B. den Boer en I. M. van Houte werden herkozen, In de plaats van de heer C. W. D'huy werd gekozen de heer J. P. Christiaansen. •e heer Imanse dankte de heer D'huy voor de prettige samenwerking en zijn waardevolle adviezen, waarop de heer D'huy eveneens voor het in hem ge stelde vertrouwen dankzegde. Nagekomen advertenties. Heden overleed tot onze diepe droefheid na een geduldig gedragen lijden onze innig gelief de zoon en broeder GERARD STURM op de leeftijd van ruim 46 jaar. M. MARIJS- JASPEP.SE JOH. MARIJS Wraz. PAULUS STURM Vlissingen, 17 april 1Ö58. Glacisstraat 129, Heden overleed tot onze diepe droefheid onze zwager en oom GERARD STURM. Uit aller naam, P STURM J. STURM- RIJSDUK Vlissingen, 17 april 1958. Prinsenstraat 27. Door omstandigheden nu eerst geplaatst. Op 16 april overleed tot onze droefheid myn lieve dochter, zuster, behuwdzuster en tante, Mevrouw S. ATTEKUM- MINDERHOUT op de leeftijd van 53 jaar. Valkenboskade 216, Den Haag. Uit aller naam: A. MINDERHOUT Korte Delft 27, Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 11