Kritiek voorzitter Handelsbelang op negatieve houding leden Zeeuwse Almanak ALLEEN COLGATE SUPER TANDPASTA BEVAT GARD0L, DAT DE GEHELE DAG TANDBEDERF BESTRIJDT. MINISTER VONDELING SPRAK MET AGRARISCH ZEELAND BOUWPLAN CHR. KWEEKSCHOOL THANS IN GOEDE RICHTING Agenda 2 PROVING IALE ZE EDW 8 E <7 OOR ANT. DONDERDAG 17 APRIL 1958 JAARVERGADERING TE MIDDELBURG Voorstellen contributieverhoging en aansluiting KJN.M.B. aangenomen Tijdens de algemene ledenvergadering van vereniging „Handelsbelang" te Middelburg, die woensdagavond in restauxtvnt „Wöhler" gebouwen is, heeft de voorzitter, de heer A. Im an se, in felle .bewoordingen kritiek uitge oefend op de negative houding van een groot aaikjai by „Handlsbelang" aan gesloten middenstanders ten opzichte van de initiatieven van het bestuur en eomité's, die in het belang van de welvaart van Middelburg genomen zijn. „Men is niet bereid een kwartje te offeren, als mvn niet weet, dat er een gulden voor in de plaats komt", aldus karakteriseerde de voorzitter de men taliteit van een deel der middenstanders. In dit verband meende de heer Imanse ook te moeten protesteren tegen het geringe bezoek voor deze alge mene vergadering acht leden van de 192 waren aaiftvezig temeer daar enkele belangrijke punten op de agenda stonden ais contributieverhoging en aansluiting by de Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond. Enkele voorbeelden, haalde de heer Imanse aan, die volgens hem de „slap pe houding" van Middelburgse mid denstanders typeerden. „Bij een vorig jaar gehouden enquête over hetgeen de middenstanders nodig achtten ter verhoging van de welvaart in de stad, had één der leden de „treurige moed" om het comité in het openbaar te bele digen", zei hij. Ook de initiatieven by de Sint-Nicolaasactie vonden bij vele middenstanders weinig sympathie. „Een der leden van het comité ont ving zelfs een bijzonder onaangename anonieme brief", aldus de heer Iman se. „Als w© verder zien hoe vereni gingen als de V.V.V., de stichting „Nieuw Walcheren" enz. moeten vechfen voor hun bestaan, vervult my dat met zorg", vervolgde hij. „Waarom moeten deze midden standers vergeten, dat al deze or ganisaties werken voor de wel vaart van de burgers en ook voor de leden van „Handelsbelang?". De heer Imanse hoopte tot slot. dat de „slappe houding" zou verdwijnen en de middenstanders In de toe komst enig begrip zullen tonen voor wat het bestuur meent in het belang van Middelburg te moeten doen. Samenwerking Sprekend over de samenwerking tussen de middenstandsverenigingen In de Zeeuwse hoofdstad, merkte de heer Imanse op, dat in de loop der ja- Eén mislukking maar toen werd ze wijzer Moeder en,moeders moeder gebruikten al MAÏZENA DO RYE A, dus bestelde 't jonge vrouwtje 't ook. Maar verzuimde te doen,*toat die ervaren moe ders deden en nóg doen: toesden datzeookMAIZENA D OR YEAJcrijgen. De naarh op^t gak, daarop moet O letten, om- zeker te zijn dat ge inderdaad MAÏZENA DO RYE A koopt, die ver maarde MAÏZENA voor 't binden van groenten, soepen en sausen. ren telkens weer gebleken Is, hoe moeilijk een bepaalde mate van sa menwerking tot stand te brengen ls. Hoewel de heer Imanse reeds enige tijd geleden aanleiding gevonden heeft d initiatieven om tot samenwrking te geraken stop te zetten, wilda,hij hoewel met de uiterste omzichtigheid niettemin een nieuw,e poging onder nemen. Overigens toonde de voorzitter aan dat „Handelsbelang" kén samen werken, waarbij hij met rïame de prettige contacten met de Z.R.V. aan stipte. „Die samenwerking stad-plat- teland is vaak belangrijker dan het vreemdelingenbezoek", meende de heer Imanse, die vervolgens opmerk te, dat de vreemdeling in Middelburg niet moet worden tegemoet getreden als een winstobject. Uitvoerig werd gesproken o»ver het voorstel tot verhoging van de contri butie van 10 tot 20 over 1958, die met ingang van 1959 25 per ji*ar zal bedragen, alsmede over bet voorstel tot aansluiting van „Handelsbelang" bij de K.N.M 8. Het eerste voorstel werd tenslotte aangenomen met 1 stem tegen en het tweede met '1 stem blanco. In,een. toelichting bij het voortstel tot contributieverhoging merkte do voor zitter op, dat de taak van „Handels belang" in de loop der jaren in een an dere richtipg verlegd is. Ebr moet thans steun gegeven worden aam ring- rijderij, evenementencommissi'p, ver- lichtingscomniiissie, de V.V.V., voor het behoud van „Miniatuur Walche ren". „Dat kan niet alleen ge beuren met materiële steun", aldus cle heer Imanse", daarbij worden ook grotere financiële offers gevraagd". Noodzakelijk In onmiddellijk verband met deze contributieverhoging stond de aan sluiting bij de K.N.M.B., daar "hier- Volgende week wordt nieuwe suikerprijs bekend. Waarschijnlijk zal ln de loop van de volgende week de suikerprijs tvoor de nieuwe campagne medegedeeld kunnen worden, zo verklaarde minis ter Vondeling woensdagmiddag tij dens een persconferentie in hotel „De Korenbeurs" te Goes. Het was niet mogelijk gebleken dit, evenals andere jaren, gelijktijdig te doen met het bekendmaken 'van de bietenprijs. yan 3hhh TOT <3, ijfi LIJVIG KALFJE Dit hoekje is uitermate geschikt voor „kleine enormiteiten" binnen de provinciale grenzen en men heeft er reeds menigmaal bijzonder lijvige bieten of heel vroeg ontloken sneeuw klokjes kunnen „aantreffen". Ook vandaag een biologisch bijzonder- heidje: een kalf van niet minder dan zeventig kilo. Dat werd dezer dagen namelijk geboren bij een veehouder onder de gemeente Hoek, die dus reden tot glimlachen had, want een „normaal" kalf weegt „slechts" veer tig kilo— REEDS DERTIG JAAR is het echtpaar P. Boone-Wondergern in dienst bij de douairière Van Citters- de Vukter van Noorden te Schudde- beurs in de gemeente Noordgouwe. De Nederlandse Vereniging van LIJSTEN Links en rechts zijn nu overal (le kandidaten voor links en rechts weer officieel gesteld en zo bereiden we ons dan weer voor op de gemeente verkiezingen, nog nauwelijks beko men van de spanningen, die er heer sten bij de Statenverkiezingen. Alle lijsten tn alle gemeenten zijn inge diend en we weten precies waar we aan toe zijn. Hoewel, precies. Wan neer ge leest, dat er in Hulst, in de Reinaertstad, een „V.O.S.-lijst" i-s in gediend, dan zoudt ge waarachtig gaan twijfelen. Want waar een vos zich in de politiek mengt is er lijkt ons alle redenen om nog eens ernstig na te denken over de aloude zegswijze, waarin betoogd wordt dat een vos wel zijn haren, maar noo.it zijn streken verliest. Maar Reinaert zelf heeft geweigerd zich op de vos- lijst kandidaat te laten stellen, zo vernamen wij en dat valt dan weer mee. Hij heeft er slechts zijdelings zijn naam aan verbonden Cjl dat lijkt vrij onschuldigOngeveer zullen de Hulster ingezetenen dus wel uetgn waar zij aan toe zijn Huisvrouwen reikte het jubilerende echtpaar medailles en oorkonden uit. NOG TIEN JAAR langer, name lijk veertig jaar, is de heer J. Bal werkzaam aan de „Willibror- du&school" in Hulst. Woensdag herdacht hij het heuglijke feit: sedert 1 mei 1918 is de heer Bal onderwijzer te Hulst. KLAAR.... OVERS IN AXEL. Zoals men steeds meer ln grote steden ziet, zullen ook in Axel bin nenkort jeugdige verkeersagentjes leerlingen van lagere schalen behulp zaam zijn bü bet oversteken van druk ke kruispunten. Althans, dit ligt in de bedoeling van het plaatselijk comité voor Vei lig Verkeer in Axel. Er zal, volgens de plannen, een cursus worden ge geven en die cursus heet „Klaar- Over-Cursys"... SPUIT. Niet zo lang geleden kwam de nieuwe brandspuit in Noordgouwe aan. Dezer dagen werd de tweewie lige spuiter gedemonstreerd... Onder de vele belangstellenden bevonden zich burgemeester N. A. van Wijk, bijna de gehele gemeenteraad van Noordgouwe en (uiteraard) ook het brandweerpersoneel. NIEUW! Het sneeuwwitte Kerlco „Es presso" shirt met de oroni- zed boqrd! Een shixt van no- iron poplin, dat u wèrkelyk nief of nauwelijks hoeft te strijken. En een boord, die 16 uur per dag onberispelijk glad blijft.1 Slechts 13.50, dank zij zeer grote produktie voor 7.50 per jaar per lid gevo teerd zal moeten worden. De heer Imanse stipte aan, dat die aanslui ting noodzakelijk is, wil „Handels belang" een stem in zeer belangrij ke zaken en adviezen krijgen. "Een der leden zag het belang der ver eniging echter niet meer, wanneer bij de K.N M.B. aangesloten werd. Hij achtte het daarom overbodig om de contributie te verhogen. Deze spreker stelde voor te probe- rep „Handelsbelang" op te lossen in de K.N.M.B. Een aparte aansluiting bij de bond werd echter door het be stuur niet wenselijk geacht. „Handels belang" moet volgens het bestuur de algemene sector van het handelsleven in Middelburg blijven behartigen. Uitvoerig werd ook gesproken over de door de raad afgegeven urgentie- verklaring voor de christelijke mid denstandsvakschool. „Handelsbelang" heeft getracht een „compromlsschool" toegankelijk voor leerlingen van elke gezindte ip Middelburg te krij gen, maar dat ls niet gelukt, aldus de neer Imanse, die echter de kans, dat in Middelburg een chr. school komt, zeer miniem achtte. In Goes zal zeer waar schijnlijk wel een „compromis-school" aangenomen worden en de heer Iman se vermoedde, dat d,eze school voor Zeeland eerder een flat zal verkrij gen dan de Middelburgse. Tweede Kamer stelde Delta-commissie in De Tweede Kamer besloot in haar ufoenttHagniirfdog gehouden vergade ring tot de instelling van een Delta commissie uit haar midden. Toen dg Kamer het ontwerp-Deltawet behan delde, is de wens geuit een com missie samen te stellen, die met de minister van verkeer en waterstaat en ook met andere ministers van ge dachten zou kunnen wisselen over Delta-zaken. Aan deze wens is thans dus uitvoering gegeven. De commissie bestaat uit zestien leden, elk met een plaatsvervanger. Aangezien de Kamer de benoeming niet aan zich wenste te houden, be noemde de voorzitter tot leden, de heren v. d. Zaal, De Ruiter, Den Har- tog, Verkerk, Posthumus, v. d. Heu vel, Gortzak, ZegeringsHadders, Van Meel, Egas, Kodde. Van Dongen, Van der Peijl, Westérhout en Kleis- terlee. Brug en ponton voor de veerhaven in Zierikzee „bedrijfsklaar". Woensdagmiddag omstreeks drie uur zijn de brug en de ponton voor de aanlegsteiger van de provinciale boot in nieuwe aanleg haven „De Val" ln Zierikzee aangekomen. De gevaarten, die elk honderd ton we- S?n zijn vervaardigd bij de firma ijker in Vlissingen. Vandaag, don derdag, zal de brug op zijn plaats ge bracht worden. Het is niet. uitgeslo ten dat ook de ponton vandaag nog Ïeplaatst zal worden. De nieuwe veer aven zal deze maand echter niet moer in gebruik genomen worden. (Slot van pag. 1) vond de minister, die zich er ver der ook over had verbaasd, dat in Zeeland nog; zo. weinig van der gelijke verenigingen bestaan. Wat heeft de boer voor zijn staudorgarüsatie over, als men daartegenover kijkt naar wat de landarbeider doet", zo merkte de bewindsman op. „Dat geldt ook ten aanzien van de voorlichting". Ik zou graag willen dat de boeren, die zo graag ook praktisch willen zijn, ook op dat punt praktisch zouden zijn". Een der landarbeidersvertegen woordigers ln de gewestelijke raad, de heer J. L. Lukaart, heeft het pro bleem van de werkgelegenheid aan gesneden. Ook de minister zag dit als een niet direct gemakkelijk op te lossen vraagstuk. Overigens was hij van oordeel, dat de perspectieven voor Zeeland op lange termijn gezien, toch wel gunstig zijn. Voordat h et- echter zover is, zullen nog grcle moeilijkheden op het gebied van de werkgelegenheid voor het platteland moeten worden overwonnen. Voorts kwamen ter sprake de In poldering van het Land van Saaftmge de minister zegde toe in Den Haag nog eens na te gaan, in welk stadium deze internationale zaak verkeert, de moeilijkheden bij de afwikkeling yan de ruilverkaveling, terwijl mr, J. F. G. Schlingemann in de gewestelij ke raad ook verder de aandacht had fevraagd voor de verdroging van de raakmangronden. Een studiecom missie stelde hierover een rapport sa men. Daar het een zaak van de Do meinen is, zegde minister Vondeling toe, een en ander met zijn ambtge noot te zullen bespreken. Ook werd aandacht gevraagd voor het vraag stuk van de financiering van de ge bouwen voor fruitbedrijven in de Braakman. De vlassersproblemen Uitvoerig werd tevens gediscus sieerd over de moeilijke situatie van de vlassers. Naar de minister aan de pers meedeelde, zal deze kwestie maandagavond in een be spreking met het Landbouwschap te Den Haag aan de orde komen. In een nota zijn bepaalde sugges ties gedaan voor een oplossing van dit probleem. Daar hiervoor een zekere financiële medewerking wordt gevraagd, is het moment niet het meest geëigend, vond mi nister Vondeling. „Zonder de moei lijkheden te willen onderschat ten", zo merkte de bewindsman verder op, „moet men toch wel bedenken, dat vlas nu eenmaal een speculatief gewas is. Elr zijn goe de jaren geweest en daarom moet men niet bij de eerste of tweede stormwind om een warme winter jas aan de overheid vragen". Uit de veelheid van onderwerpen, die met de minister werden bespro ken, stippen we verder pog aan: de plannen voor het consulentephuis, kosten van waterkeringen en de Aanleg van de haven in St.-Annaland aanbesteed. Namens het gemeentebestuur van Sint Annaland is woensdagmiddag Sint Annaland aanbesteed de aanleg van de nieuwe haven. Er werd [riggr. schreven door firnia Sanders, Delft, 880.00-1; J,. Moerland, St. Annaland, 929.000; Gebr. Hakkers, Werkendam, 973.000 J. G. van Oord. Utrecht 1.047 000; M. van Oord, Werkendam, 1.062.00,0 De Oude en De Jonge, Zierikzee, 1.072.000; E. Blok. Rotterdam, 1.090.000; firma Geerink, Rotter dam, 1.120 000; B Stegink. Vlissin gen. 1.130.000; B Blankenvoort, 6)oemendaal, f 1.130.000; Jasper van 't Verlaat, Hardinkxveld, 1.134.000: W. van Vossen, St. A'land, 1.170.600 firma Htllen en Roosen, Amsterdam, 1.178.000; Volker Beton, Sliedrecht, 1.195.000; Van Splunder, Ridder kerk, 1.200.000; C. de Groot, Leus den. 1.220.000: A. Verhage, Breda, 1.238.Q0Q; v/h A. Tubbefs, Molde, I.2fi5 000, Reef, QUlenzaal; 1.320.000; Van Hoeven, Den Haag, 1.3,90.000. De gunning is aangehouden, moeilijke verkeersverbindingen. Minister Vondeling wees tenslotte ln bet personderhoud op de noodzaak, dat men komt tot een groots opge zette campagne tot vergroting van bet melkverbruik. Gisteravond had de minister een bespreking over de herverkavolings- aangelegenheden met de commissaris der koningin, jhr. mr. A. F. C. de Ca- sembroot, de voorzitters van de Her- verkavelingscomniissie in Zeeland en van de agrarische subcommissies, do heren mr. A. J. van der Weel, mr. dr. A. J. J. M. Mes, C. Phil ipse en ir. M. A. Geuze, alsmede de directeur van de Cultuurtechnische dienst, ir. S. Herweijer en de hoofdingenieur- directeur voor Zeeland, ir. D. v. d. Zaken. Minister Hofstra, die 's avonds bij de besprekingen tegenwoordig zou zijn en vandaag de excursie naar het herverkaveUngsgebicd Schnuvven- Duiveland zou meemaken, was op het laatste moment verhinderd, doordat zijn aanwezigheid in de Kamer ver eist was. Alleen Colgate Super bevat Gardol, het meest actieve bestrijdings middel tegen tandbederf, dat de moderne wetenschap tot nu toe ontwikkelde. Gardol vormt na éénmaal poetsen een onzicht baar beschermend schild op Uw tanden, dat er minstens 12 uur niet afgaat! Ook met eten en Sari drinken niet! Gebruik Colgate Super met Gardol - 's werelds meest verkochte tandpasta - voor wittere tanden, gezondere tanden, frissere adem. Verwateren van mosselen in de Waddenzee Onderzoek ingesteld Minishor Vondeling heelt zich in de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer over de begroting van land bouw, vissery en voedselvoorziening bereid verklaard nauwkeurig te doen onderzoeken, welke mogelijkheden de Waddenzee biedt voor het verwateren van consumptiemosselen. In feite is pret dit onderzoek reeds een begin gemaakt. Vooruitlopende op de resultaten kan reeds thans worden gezegd, dat natuurlijke verwaterplaatsen van dezelfde hoge kwaliteit als die in Zeeland, lp de Waddenzee piet te vin den zpllen zijn, omdat het getijver- schil in de Waddenzee zoveel ge ringer ia dan in Zeeland. Indien men echter met een minder volmaakte en well licht ook minder efficients wijze van verwateren genoegen wil nemen, lijkt het niet uitgesloten, dat de Wad denzee enige mogelijkheden biedt, zij het op beperkte schaal. Het is echter zeer wej denkbaar, dat door de bouw van een speciale installatie het pro bleem van het verwateren van mos selen in de Waddenzee kan worden opgelost. De bewindsman spreekt voorts de verwachting uit. dat de regering bin nen enkele maanden concrete voor stellen naar aanleiding van het rap port Van der Zaal inzake de IJsel- raeervlssery aanhangig zal kunnen maken. JAARVERGADERING TE MIDDELBURG Hopelijk kan nieuw gebouw tydena gouden jubileum in mei 1960 geopend worden. Nadat de verwezenlijking der plannen voor de nieuwe christelijke kweekschool voor Zeeland te Middelburg in het afgelopen jaar niet be paald naar wens gegaan is, kon de Becretaris van de vereniging tot stichting en instandhouding van een chr. kweekschool voor Zeeland, de heer S. Caljouw, tijdens de woensdag gehouden algemene vergadering onder voorzitterschap van de heer R. Batten enkele verheugende mede delingen doen. Wanneer de ministeriële goedkeuring voor de ontwerpen niet te lang zal uitblijven en wanneer bovendien de minister maatrege len weet te treffen om de huidige kredie|positie wat ruimer te maken, bestaat de mogelijkheid, dat de nieuwe school in mei I960 in gebruik genomen kan worden. Daar de christelijke kweekschool op 1 mei 1960 vijftig jaar bestaat, zou dit een bijzonder mooi jubileumgeschenk zijn. Er is thans goedkeuring verkregen voor de aankoop van 5830 vierkante meter terrein op 't Zand. Het archi tectenbureau kan in Juli de stukken defipitief naar het ministerie zenden, waarna gehoopt wordt, dat het ge bouw in septemher of oktober aan besteed kan worden. Dat de bouw van de nieuwe school hoogst noodza kelijk is, bleek wel uit het vervolg van het jaarverslag en eveneens uit 't verslag van de directeur der school, de heer A. J. van Bennekom. Zes jaar geleden, toen de heer Van Benpekpm als directeur beno.emd werd, bezochten 78 leerlingen de school. Thans telt de school 129 leerlingen en volgens een voorlopige schatting zullen ïp september a s. bij het begin van de nieuwe cursus 140 leerlingen ingeschreven staan. Dat zal dan het grootste aantal zijn in de geschiedenis van de school. De directeur was dankbaar voor deze grote toeneming, maar hij wees er op, dat dit getal het personeel en 't bestuur bijna voor onoverkomelijke moeilijkheden plaatst wat betreft de huisvesting. Er ziju thans 10 klassen, die ondergebracht moeten worden in 6 lokalen en het vereist ecu Sa ldino's oordeel om het zo te pluu- nun, dat de leerlingen nog met 'ili hot fietsenhok hoeven te zitten, aldus de heer Van Beiuiekum. He opleidingsschool voor kleuterleid sters telt thans 100 Icerliugen eu do waardering van deze school van de overheid blijkt wel uit het feit, dat door de schooi thans de examens ulgciiotucu mogen uur- den. Nijpend tekort Vervplgens stipte do lieer Van Ben nekom aan, dat er in alle sectoren van het onderwijs nog steeds een bijzonder pijpend tekort is aan leer krachten. ..Wij levurep op de chr. kweekschool ondanks do verheugen de stijging van het leerlingental nog niet genoeg leerlingen af om te voor zien in de behoefte aan onderwijzers en onderwijzeressen", aldus zei de directeur. Dat geldt ook voor de an dere christelijke kweekscholen. De heer Van Bennekom merkte op, dat er bij de chr. nationale scholen per 1 januari 1957 376 vacatures waren De klassen liepen of op straat of kre gen les van gepensioneerde onder wijskrachtenVolgens een schat ting van de heer Van Bennekom zou den er landelijk bij het chr. onder wijs ongeveer 1000 vacatures ver vuld niootcn worden. De directeur wees er op, c|«t dc „papieren propaganda" van liet mi nisterie niet voldoende vrpchteu af werpt. Persoonlijk contact met {te leerlingen van het middelbaar en uitgebreid lager onderwijs zou vol gens spreker veel effectiever ziju, waarbij men systematisch te werk moet gaan. De heer Van Bennekom hoopte tot slot, dat er van over- heidszijde voldoende maatregelen genomen zullen worden om het be staande tekort te dekken. De periodiek aftredende bestuurs leden, de heer Batten, Caljouw en A. I. Catsman werden herkozen. Voorts gullen pogingen in het werk wor den gesteld om het bestuur uit te breiden tot 13 leden. „Eureka V" nog niet geborgen De berging van de ln de mond van ile vluchihaven te Zijpc gezonken baggermolen „Eureka V" is woens dag voortgezet ondanks de last, wel ke de bergers ondervonden van de wind en de stroom. De duikers zagen kans om een staaldraad onder liet wrak door te brengen, waarna de drijvende hok „Adelaar" het bijna ge heel onder water liggende wrak ver- dor heeft gesleept.. Vanmorgen zou men trachten de baggermolen recht te trekken. De arbeidsvoorziening in de Zeeuwse landbouw. Nu de verplegingsperiode weer aan staande is, vestigt de Gewestelijke Raad voor Zeeland van het Landbouw schap in het bijzopder de aandacht op de noodzaak om arbeiders voor een zo lang mogelijke periode aan te vra gen, aangezien b.v. voor Tholen en St.-Philipsland het gevaar aanwezig is, dat de thans elders werkzame landarbeiders niet bereid zullen zijn hun dienstverband in de havens te Rotterdam voor enkele weken te ver breken. Het afsluiten van een dienst verband voor het gehele seizoen is dan ook zeer aan te bevelen. Mocht blijken, dat de benodigde ar beiders niet in eigen omgeving be schikbaar zijn, dan zal in overleg met het districtsbureau voor de arbeids voorziening worden getracht deze ar beiders van elders aan te trekken, met toepassing van de daarvoor gel dende subsidieregeling. Da z.g. B.-regelipg, waarbij arbei ders in colonneverband werden te werkgesteld, is echter vervallen. De overheid wenst uitsluitend gelden be schikbaar te stellen voor de A-rege- ling, een regeling waarbij met subsi die op het vervoer en huisvesting ar beiders van elders kunnen worden aangetrokken. Zeeuwse smeden bijeen tijdens „familiemiddag". Tijdens een te Goes gehouden „fa miliedag" van de leden der afdeling Zeeland van de Bond van Vrije Sme- denpatroqnsorganisaties (sectie Trac toren en Tractorwerktuigen) heeft de landelijk voorzitter van deze bond de heer S. de Gorter, een uiteenzet ting gegeven over de positie van de smeden. Hij betoogde, clat de mid denstander en in het bijzonder de smid, alleen niet meer opgewassen is tegen de vele problemen, waarvoor men in het huidige bestel wordt ge- Êtyatst. lij zeide, dat een doeltreffende orga nisatie nodig is, wil men zich in de toekomst als zelfstandig ondernemer kunnen handhaven. Voorts wees hij er op, dat de smedenorganisatie in Zeeland, voor wat betreft de organi satie, als voorbeeld voor het gehele land mag gelden. Een gezelschap uit Utrecht verzorg de tijdens deze „familiedag" een aan trekkelijk programma, dat ten dele een „bedrijfsmatig" karakter droeg. In zijn openingswoord had de voor zitter. do heer A. C. de Jonge uit Ove- zande, mede verwelkomd de heren S. HiUebrand, hoofdbestuurslid en de heer A. Korstanje, de rijksmidden- standsconsulent voor Zeeland. Collecte De ln Nieuwvliet gehouden collecte ten bate van SIMAV1 heeft f 35.— opge bracht. Die ten bate van de vereniging „Het Hoogeland" i 11,—. vraagt tiw kleermaker____— Middelburg Electro: „NafCQtlca", 7 en 9.15 uur, 18 jaar; Statenzaal: Tentoon, stelling „vrouwelijke Randwerken'li 2—5 uur. VUsslogen Alhambra: „Jenny", 7 en 9 uur, 14 Jaar; Luxor: „Bij ons op Ha waii", 8 uur. 18 jaar; Kunsthandel Bikker: Schilderijen van Peter van Uen Rrakep en houtplastieken van H. Bakker. Oom Orandt „Jenny", uiur, 14 jeur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2