Bespreking over garantieprijzen voor tarwe en suikerbieten PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer méér kracht vóórkracht geprikkeld 'He vermiste ooyyywiq K. sell. sell. o. C.B.B.B, 8 PROVINCIALE ZEEUWSE C OUR ANT. WOENSDAG ie APRTTj 1958 VERGADERING DAGELIJKS BESTUUR Z.L.M. Nog niet vastgestelde suikerprijs onaangenaam voor telers en ondernemers In de maandag gehouden vergadering van het dagelijks bestuur van de Z.L.M. is ilitvoerig gesproken over de door minister Vondeling vastgestelde garantieprijzen voor tarwe en suikerbieten. Uit de publikatie van het mi nisterie van landbouw blijkt, dat de regering het principe van de hogere elge- naarslastcn wel wil aanvaarden, doch het ontbreekt aan geld om deze lasten ook in de prijzen door te berekenen. Het dagelijks bestuur betreurde het ten zeerste, dat dit standpunt wordt ingenomen. Het was van mening, dat reali sering van het aanvaarde principe niet achterwege zal mogen blgven. Het bestuur wees met itlem op de noodzaak om het standaardisatiepercentage van de melk te verhogen, juist omdat de minister als voornaamste argument heeft aangevoerd, dat de afzet van de zulvelprodukten en met name van de boter veel zorgen baart. Ten aanzien van de bietenprijs werd opgemerkt, dat de nog achterwege ge bleven vaststelling van de suikerprijs ernstige moeilijkheden voor de fabrie ken oplevert. Zij kunnen nog geen con tract vaststellen, hetgeen voor de te lers en voor de ondernemers bijzonder onaangenaam is. Indien de suikerbie- tenprijs naar berekening van de on dernemers in de suikerindustrieën niet hoog genoeg zou uitvallen, zullen de telers daar uiteindelijk toch de dupe van worden. Het dagelijks bestuur van de Z.L.M. steunt ten volle de pogingen van het Landbouwschap en de onder nemers in de vlasindustrie om van de minister van landbouw gedaan te krij gen, dat de vlasteelt en de vlasverwer king worden gesteund, zolang enkele landen als Rusland en Frankrijk de markt van vlas bederven. Bij de aanvang der vergadering had de voorzitter, ir. M. A. Geuze te Poortvliet, het dezer dagen over leden lid van het dagelijks bestuur der Z.L.M., de heer A. Haak te Zaamslag, herdacht. Tevens wijdde de voorzitter enkele woorden aan de nagedachtenis van de heer L. Th. Vogelaar, oud-vöorzitter van de afdeling KrabbendHke van de Z.L.M. WERKGEVERS AANGELEGENHEDEN. De heer W. Koster deed enkele me dedelingen omtrent de stand van za ken bij de werkclassificatie. Uit de pu blikatie van minister Vondeling over de prijzen voor de akkerbouwproduk- ten bljjkt, dat de werkclassificatie dit jaar slechts gedeeltelijk zal worden ingevoerd. Besprekingen zrjn thans gaande hoe een en ander verwezenlijkt moet worden. Hét bestuur was van mening, dat er voldoende tgd moét zijn om de werkgevers in de verschil lende dorpen Voor te lichten, voordat tot definitieve invoering kan worden overgegaan. Besloten werd, dat de Elke i morgen door de Z.L.M. deze voorlichting in de komen de maanden in geheel haar werkge bied zal geven. Ten aanzien van de verordening van het Landbouwschap inzake ar- beids- en rusttijden in de landbouw, verklaarde de heer Koster, dat de staatssecretaris van sociale zaken hierover advies heeft gevraagd aan de S.E.R. Afgewacht moet worden hoe dit advies zal luiden. Daarna zullen eventuele toepassingen in de provincie kunnen worden geregeld. By het punt onderwijszaken werd medegedeeld, dat de plannen voor de bouw van een nieuwe landbouwhuis- houdschool te Tholen bestek- en aan- besledingsklaar mogen worden ge maakt. Met de bouw van de nieuwe landbouwhuishoudschool te Axel is in middels een begin gemaakt. De plan nen voor uitbreiding van de bestaande lagere landbouwscholen te Middelburg .en Scherpenisse zijn in een vergevor derd stadium. Tenslotte werden enke le mededelingen gedaan over de op 19, 20 en 21 juni te Scherpenisse en St.- Maartensdijk te houden landbouwda- gen. Burgemeesters opnieuw benoemd Bij koninklijk besluit van 17 maart j.l. zijn burgemeester J. C. Everaars van Groede en Nieuwvliet, burge meester S. W. A. Laurense van Oos- terland en burgemeester mr. J. J. Versluys van Oud-Vossemeer op nieuw in hun ambt benoemd. Bij koninklijk besluit van 28 maart zijn burgemeester P. J. Dominicus van Borssele en burgemeester J. A. EekHout van Breskens opnieuw be noemd. Declamatiewedstrijd in Goes van C.P.M.B. en C.J.B.T.B. Zaterdag, a.s. wordt in „De Prins van Oranje" te Goes de traditionele declamatiewedstrijd van de Zeeuwse C.P.M.B. en C.J.B.T.B. gehouden. Er hébben zich 20 deelnemers voor deze provinciale wedstrijd gemeld. De ju ry bestaat uit mej. F. A. Groot Nlb- belink te Kamperland en de heren F. J. Hoek te Goes en T. Stol te Mid delburg. Vakdiploma's melk- en zuivelhandelaar. Uitreiking te Middelburg en Axel Dezer dagen werden de vakrllplo- ma's melk- en zuivelhandelaar te Mid delburg en Axel uitgereikt. Te Middelburg opende Ir. W. L. Harmsen, directeur voor het vakon derwijs in Zeeland, de bijeenkomst. HÜ feliciteerde de aanwezigen met het behaalde succes en wees op de nood zakelijkheid van het vakonderwijs in onze provincie. Aangezien de heer Harmsen wegens het bijwonen van een vergadering elders zelf niet in de ge legenheid was de diploma's te over handigen, droeg hij dit onderdeel op aan de heer C. den Engelsen, hoofd assistent A bU de veeteelt- en zuivel- voorUchtlngsdicnst. Deze reikte met een toepasselijk, welgekozen woord, het zozeer begeer de document uit. De heer Voogd, voorzitter van de Walcherse Melkfederatie, wees op het belang van deze organisatie en de heer Janse, die zestig jaar in de melk handel werkzaam is. stipte de ontwik keling van de melkhandel in dë loop der jaren op geestige wijze aan. De heer Boone feliciteerde de geslaagden namens het Bedrijfschap Melk en de heer Polderman deed dit namens de Prot.-Chr. Bond van Melkhandelaren. Als Vertegenwoordiger van de cursis ten voerde de heer Sterjnen uit Mid delburg het woord en overhandigde de leraren een kistje sigaren. Namens de leraren sprak de heer Voogd een' dankwoord. Te Axel vond zowel de opening van de bijeenkomst als de uitreiking van de diploma's plaats door de directeur van het vakonderwijs, de heer ir. Harmsen. Ook hier werd het belang van een goede vakopleiding nog eens extra onderstreept. Namens de Zeeuwse Melkfederatie werden de ge slaagden gefeliciteerd door de heer Zee en namens het Bedrijfschap Melk door de heer Boone. Met een hartelijk woord voor ieder der geslaagden, reikte de heer Harmsen de diploma's uit. Namens de cursisten sprak de heer Broijl uit Terneuzen. die hierbij wees op de moeilijke tijd. die de melk handelaar ongetwijfeld tegemoet gaat, maar tevens op de belangrijke taak, die de melkhandelaar dan juist heeft. Evenals het vorige jaar kon ook nu weer aan alle cursisten van de vakcursus te Axel het diploma uitge reikt worden Aan de gehouden examens namen in totaal 48 personen deel, waarvan 3 buiten cursusverband. HiërVan slaagden 44 personen, terwijl 1 kan didaat wegens ziekte geen deel kon nemen aan het mondelihg exainétt^eh later nog geëxamineerd zal worden. Van de vakcursus te Middelburg slaagden: J. van Anrooij, Yerseke; P. Birza, Aagtekerkc; A. BommeSjé, Koudekerke; N. Cijsouw. Middelburg; F. van den Dries, Aardenburg (zui velhandel); J. N, Filius, Wissenker- ke; P. Francke, Zoutelande; J. A. Haaij, Wemeldinge; A. H. Heqboer, Wemeldlnge; C. J. Hollcstclle, Kloe- tinge; J. M. Korstanje, Goes; A.i F. Lindhout, Hoedekenskerke; Ph. G. „Bonsoir", Franse dag op Hedenesse op 20 april Zondag 20 april zal het vormings centrum Hedenesse een grote groep jongeren nit West Zeeuwsch-VIaan- deren als gasten ontvangen. De streekjeugdcentrale heeft namelijk een zogenaamdsc „Franse dag" geor ganiseerd. Een jeugdfeest, zo zou men kunnen zeggen, dat zoveel mo gelijk „op z'n Frans" gevierd zal worden. Een groep jongeren zal 'a ochtends reeds komen om alles voor te be reiden; het terrein wordt versierd, er komen versterkers, de tafel moet ge dekt voor de talloze gasten. Om half vier worden de gasten (jongeren vanaf 16 jaar) verwacht. Na de ont vangst volgt om vier uur een jeugd dienst, waarin wlka Wasterval voor gaat. Het thema van de dienst is „Adieu". Na de dienst zal men zich om de gedekte tafels verzamelen, een eenvoudige maaltijd staat dan klaar. De Lyceumband van Oostburg zorgt voor de tafelmuziék; wika Uringa verzórgt een opdrachtenspel, waar in een reis door Frankrijk wordt gemaakt. Volksdansen en een grote polonaise Vullen het volgende uur van het programma, waarna een korte ballet-demonstratie de aandacht van de deelnetners zal vragen. Tenslotte wordt de Franse film „De boom des Levens" gedraaid. „Bonsoir", zoals deze dag ge noemd wordt, vraagt van veel jongeren voorbereidend werk. Tientallen zijn onder de enthou siaste leiding van de voorzitter, de heer L. Tack uit Groede, bezig om te proberen deze ontmoetings dag tot een echt jeugdfeest te maken! Eerste werken Grevelingendam aanbesteed De Deltadienst van de Rijkswa terstaat heeft dinsdagochend een nieuw deel van de deltawerken aan besteed. De aanbesteding gold het maken van een bouwput voor een schutsluis, een werkhaven en een ge meentehaven met bijkomende werken aan de zuidelijke oever van de Gre- velingen onder de gemeente Brui- nisse. De laagste inschrijver was R. Boltje en zonen N.V. te Zwolle met 2.562.000. Philipse, 's-Heer Arendskerke: A. J. v. d. Plasse, Sluis; A. Polderman, Vllssingen; G. Polderman, Vllsslngen; C. Poppe, Vlissingen; mej. J. C. M. Provo, Retranchement; J. Smallegan- ge, Biezelinge; M. J. Steketee, Ril- land-BathP. J. Steijnen, Middelburg; Chr. Verhage, Middelburg; M. Verha- ge, Koudekerke; L, Vos, Vlissingen; A. Wielemaker, Middelburg. Van de vakcursus te Axel slaagden: A. P. Biesbroeck, Hulst; D. E. L. M. Biesbroeck, Hulst; M. Blaakman, Hoofdplaat; G. F. de Bock, Meerdonck (België); J. A. M, Borm, Hengstdijk; J. J. Broijl,-Terneuzen; J. J. de Bruijn, Terneuzen; P. B. Cnluwé, Koewacht; M. E. J, Eggermont, Kloosterzande; R. de Koek, Kloosterzande; mej. F. G. Krijger, Terneuzen; W. A. M. de Maat, Stoppeldijk; C, F. Mariman, Clinge; mej. Th. J. S. de Moor, Sint-Jansteen; A. I. Schillemans, Graauw en Lan- gendam; C. F. de Smet, IJzendijke. Buiten cursusverband slaagden voor het vakdiploma melkhandelaar F. de Bruin, Dordrecht; mej. J. van Dam me, Hengstdijk en E. L. Quataert, Sluis. RADIO- EN T.V.-RUBRIEK AnVWWA*WWVWVW^V^* 3\ore\y, yew ew.... sclirijvevt Het haasje De heren van het N.T.S.-journaal hebben dinsdag iets goedgemaakt. De vorige week brachten zij een jon getje op het scherm dat een door z'n moeder in de steek gelaten haasje had gevonden en opgenomen. Er kwa men vele reacties binnen van dieren vrienden, die met klem betoogden, dat dit haasje ten dode opgeschreven is. Soms lijkt het, dat de moeder weg is, maar die is nooit ver uit de buurt. In het journaal kwam nu een bij uit stek deskundige tussen neus en lip pen door uitleggen, dat men zulke diertjes nooit mag meenemen. Hulde voor deze rechtzetting. De N.T.S. bracht na het journaal een uitstekende documentaire over de opbouw van de Expo, De hoofdfilm liet Ingrid Bergman zien in een film van haar ex-echtge noot, de Italiaanse regisseur, Roberto Rosellini. „Europa '51" gaf een beeld van een vrouw, die nadat het door haar verwaarloosde zoontje is over leden in het krijt treedt voor haar medemensen. Een film vol naasten liefde, geen prettige vermaaksrol- prent, maar een nogal dramatisch, nogal sentimenteel en nogal simplis tisch maar goed bedoeld brokje idea lisme. „Een school voor vrouwen Jean Baptiste Pocquelin, beter be kend als Molière, levert vanavond de stof voor de „dramatische avond". De N.C.R.V. laat namelijk de prettige komedie van Molière „Een school voor vrouwen" op het scherm bren gen door de jonge toneelgroep „Are na", die dit stuk ook in vele plaatsen van het land al opvoerde. Een vrolijk stuk, wel wat ver ouderd, maar ondeugend genoeg voor een genoeglijke avond. Voor do radio een hoorspelreportage van Jan de Troye en S, de Vriea jr. over het tienjarig bestaan van de staat Israël, met muziek van Hans Krieg. Gabri de Wagt wijdt zijn „Marimba" van avond helemaal aan de wereldten toonstelling. Morgenvroeg gaat wie tijd heeft via de camera's naar Brus sel om daar (tussen tien voor tien en twaalf) de plechtige opening van de Expo door koning Boudewijn mee te maken. Uit de ether geplukt Aanstaande maandag volgt uit het Singermuseum in Laren een nieuwe aflevering van „Anders dan anderen". De vorige uitzending met Johan Fabricius als hoofdpersoon had zo'n stormachtig succes, dat vele kij kers met meer dan gewone belang stelling deze nieuwe (en voor dit jaar laatste) aflevering van dit op een Amerikaanse uitzending geïnspi reerde programma uitzien. NEDERLAND—CURAcAO. Van de voetbalwedstrijd Nederland Curasao, die op woensdagavond 23 april in het Feyenoordstadion te Rot terdam zal worden gespeeld, zal de V.A.R.A. een rechtstreekse reporta ge uitzenden. Verslaggevers zijn Jan de Troye en Ad van Emmenes. 354. Met toenemende snel heid stormde de stuurloze schotel zijn ondergang tege moet. De vier mannen in de controlekoepel hadden ten slotte door de ondragelijke hitte het bewustzijn verlo ren. Maar het leek er nu op, dat de redding nabij was. De radaroperateurs hadden de schotel op hun schermen te pakken en men twijfelde er niet aan, of Shor Nun en de zijnen zouden bijtijds be reikt worden. Ondanks de temperatuurregelaar begon men nu echter aan boord van de Polaris ook de in vloed van de zonnehitte le gevoelen. De zuurstofhel men werden weer opgezet, om een regelmatige adem haling te verzekeren en om op alles voorbereid te zijn. Eindelijk lag de grote krui ser gelijk met de schotel en onmiddellijk wer den de magnetische trossen uitgeworpen. Nog steeds vielen beide schepen met grote snel- heid naar de zon, maar zodra zij contact ge maakt hadden, klonk het bevel: ..Volle kracht vooruit". De Polaris was onmiddellijk gekeerd en de manschappen slaakten een zucht van verlichting, toen zij de zangerige zoemtoon van de reactlemoter vernamen. A.V.R.O.'s populaire rubriek „Koek en ei", die plaats heeft moeten maken voor de „Wie opent de kluis"-actie zal op Hemelvaartsdag terugkeren. Het programmaschema is vrijwel on gewijzigd. Ook Jetty Paerl komt te rug. Na enige weken onderbreking wordt het muzikale blijspel „Bonjour Caroline" op zondag 20 april voort gezet, Dat wordt dan de 25ste afle vering. Half mei en verder de hele zo mer door brengt de V.A.R.A. op zaterdagavonden een nieuw licht mu zikaal programma, onder de titel „Dertig liedjes en melodietjes in der tig minuten". Medewerkenden zijn onder meer Corry Brokken, Yvonne Oostveen, Sonja Oosterman, Jaap Dubbelboer, Dick Doorn en Frits Smienk. KLMEN uit de ETHER DONDERDAG 17 APRIL. HILVERSUM 1. 402 m 746 kc/s. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Mor gengebed en lit. kal. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Voor d<? huisvrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Gram. NCRV: 10.00 Gram. 10.30 Morgen dienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Koorzang. 12.00 Middagklok noodklok. 12.03 Gram. 1225 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinbouwmeded. 12.38 Gram. 12.45 Herhaling van de opening van de Wereldtentoonstelling te Brussel. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Platennieuws. 13.20 Blaaskwint en soliste. NCRV: 14.00 Metropoleork. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Instr. septet. 15.40 Vocaal ens. en sol. 16.00 Bijbeloverdenking. 1G.30 Tenor en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 17.50 Orato riumvereniging. 18.10 Huismuz. 18.30 Gram. 19.00 Nws.- en weerber. 19.10 Op de man at. 19.15 Gram. 19-20 Soc. perspec tief. 19 30 Lichte muz. 19.50 C.H.U., pol. caus. 20.00 Radiokrant. 20.20 Gevar. pro gramma. 21.45 Gram. 22.00 Periodieken- parade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Nabeschou wing schaken. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Zaalsportuitsl. 23.20— 24.00 Gram. HILVERSUM II. 298 m 1007 kc/s. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 NWS. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7,50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 8.4» Morgenwijding. 10.00 Opening Werellentoonstelllng te Brussel. 10,50 Voor de kleuters. 11.00 Tussen de wal en het schip, caus. 11,15 Kamerork. en solist, 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 Pianospel. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Lichte muz. 13.55 Beurs ber. 14.00 Altviool en clavecimbel. 14.30 Voor de vrouw. 15.00 Logboek 1941. 15.30 Zang en piano. 15.45 Gram. lG.oo Van vier tot vijf. 17.00 Voor de Jeugd. 17.45 Orgelspel, in.oo Nws. 18.15 Gcvar. progr. voor de militairen. 18.45 Sportproblemen. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Voor de kinderen. 19 05 Wie opent de kluis? 20.00 Nws. 20.05 Radio Phllharm. ork., koor en sol. 21.20 Wat iedere vrouw wel weet, hoorsp. 22.30 Journ. 2240 Gr. 2250 Sportact. 23.00 Nws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 Act. of gram. 23.25 —24.00 Nieuwe gram. TELEVISIEPROGRAMMA. NTS: 9.50—12,00 Eurovisie: opening We reldtentoonstelling te Brussel. 19.30— 20.00 idem (film). 20.00 Journ. en weer- AVRO: 20.15 Sportpanorama. 20.45 Op treden Johnny Ray. 21 JO—22.00 Is dit ook uw probleem? (Advertentie) door voortdurende pijn "AKKERTJES" helpen direct l FEUILLETON door l'ATRICIA WENTWORTH. Ze is razend en dol op rose, wat heel best zou zijn als ze het maar niet overdreef. Wacht maar tot je haar kamer hebt gezien". Ze zouden juist op weg gaan toen Cecily door de tuin kwam met twee honden achter zich aan een oude gevlekte jachthond en een zwarte taks, die nu erg braaf deed omdat hij, na de kat van juffrouw Caddie te hebben opgejaagd, aan de ketting was gelegd. „Hij doet het altijd", zei Cecily, terwijl ze het dier weer losmaakte. „En ze houdt er helemaal niet van... ik bedoel juffrouw Caddie, niet de kat. Daarom moet ik hem wel vast houden tot we de „Grange" voorbij zijn. Natuurlijk maakt de kat het uitstekend", voegde ze cr bij met een tikje droge humor, zonder zelfs een zweem van een glimlach. „Katten v/innen het altijd en dit ls er een van de felle stroperige soort, een ware tijger. Ze zit op de muur en t Bramble uit, zodat hij half dol wordt". Een ogenblik keek ze Frank met glinsterende ogen aan, maar keerde zich toen weer met doffe blik naar haar moeder. „Toen ik uitging, kwam ik juffrouw Caddie tegen en ze keek, alsof ze me wilde verslinden". Deze bewering gaf Monica gele genheid, naar kennis van dorpsaan- gclegenheden te luchten. „Maar Cis, ze is altijd tot vijf uur bij juffrouw Vinnie. Weet je zeker, dat het Juffrouw Caddie was?" Cecily lachte kort en hard, zoals ze zich de laatste tijd had aange wend. „Natuurlijk weet ik het zeker! Het wordt nu donker, maar niet te donker om mensen te herkennen en toen was 't in geen geval donker. Ze kwam de Laan langs toen ik haar ontmoette en ze zag er uit, alsof ze aan één stuk door had^ge-' schreid. Ik denk, dat het om die'Al- bert is. Ik begrijp niet, waarom die vent in de oorlog ongedeerd is ge bleven, zodat hij daarna het hart van de arme Ellen kon breken". Plotseling wendde ze zich met een felle blik, tot Frank. „Vroeger was ze dienstbode bij grootmoeder een van de goede soort maar ze ver loor zowaar op latere leeftijd haar hart nog aan de chauffeur van Mark Harlow en was gek genoeg om hem te trouwen. Ën nu mag Joost wéten, wat hij heelt uitgehaald, maar ze ziet er uit als een dode. Wat kun nen vrouwen toch mal zijn!" Bij deze woorden stampte ze met de voet en verdween plotseling in de vallende duisternis, gevolgd door de twee honden. Eerst toen ze haar eigen kamer bereikt had, staakte ze haar snelle gang: ze smeet de deur achter zich dicht en grendelde die. Een ogenblik later echter moest ze de verwende Bramble, die niet op hield met blaffen, weer binnenlaten, waarna hij luid keffende tegen haar opsprong en haar met zijn Ietwat ruwe liefkozingen aan het schreien bracht. Daarom haastte ze zich, an dermaal de kamerdeur te sluiten, want niemand, wie dan ook, had haar sinds ze vijf jaar was geworden in tranen gezien. Niemand behalve Bramble, die het zich nu op 't bed gemakkelijk had gemaakt en daar als een' zwarte reuzenslak lag te sla pen. In Grant's bijzijn had ze nooit geschreid. Tranen in Grants tegenwoordig heid? Integendeel, als ze aan hem dacht, laaide de vlam van haar ver ontwaardiging weer hoog op, zó hoog, dat alle tranen er van opdroogden. Grant had haar iets moois, iets onbe schrijflijk moois voor ogen getoverd en per slot van rekening was het be driegen j gebleken. Onrustig liep ze de kamer op en neer maar in haar gedachten was ze buiten, bij de „Grange", waar ze Bramble aan de ketting had gelegd, Terwijl ze dit deed, was Mark Har low naar buiten gekomen en ze had hem op korte afstand naar haar zien kijken. „Ga je wandelen?" had hij ge vraagd. „Wel een beetje laat, niet waar?" „Ik houd van wandelen in de sche mering." ,,'t Zal donker zijn voor je terug komt." „O, van wandelen in 't donker houd Ik ook." „Nu, ik vind het niet prettig als je het doet." Toen hij haar zich boos had zien oprichten, was hij gaan lachen. „Je wilt zeggen, dat het mil niet aangaat Nu, ik geloof, dat Je 't bij het rechte eind hebt!" „Ja." Na dit antwoord had hij, dichterbij gekomen, haar even op de schouder getikt, onder woedend protest van Bramble en met wat zachtere stem gezegd: „Je bent toch een koel, on aandoenlijk persoontje, nietwuar?" Hem met donkere ogen strak aan ziend had ze wéér „ja" geantwoord. „Mag ik met ie meegaan?" „Neen, Mark." „Waarom niet?" „Ik heb je niet nodig. Ik heb nie mand nodig." Lachend had hij zich omgedraaid en was weggewandeld. Cecily had haar wandeling voortgezot. Een eind je verder had ze Bramble weer los gemaakt en was met hem voortge- rend, terwijl de oude Tumble achter aan kwam sukkelen. Bramble in ac tie was een heel grappig beest. Zijn Advertentie) (Kal* ichuur om Ctta-Bavw Buitanbijls) grote oren flapperden om z'n kóp en van tijd tot tijd deed hij een soort verkenningssprongetje, want er kon den zich wel eens konijnen, een we zel of een hermelijn in de buurt op houden; ja misschien wel die erf vijand van hem en zijn rasgenoten, de das. Een hele reeks hondenge- neratlcs, zijn voorouders, alle afge richt op de dassenjacht, had hem als erfenis de drift, waarmee hij de lucht placht op tc snuiven, nagelaten. Cecily was In snelheid bijna tegen Bramble opgewassen. Ze had niet verder willen gaan dan tot het kruis punt met de rijweg, tussen het land van Harlow en dc woning van Grant Hathaway. Aan de overzijde van de weg zette de Laan zich voort, maai de honden ontvingen nu niet meer, als vroeger, het steeds nog door hen verwachte bevel om verder te gaan. Tumble, oud en dik, liet dc nalatig heid koud, maar Bramble kreeg nooit genoog van een wandeling. Voor hem was de veranderde staat van zaken dan ook een groot verlies. Ook ditmaal had Cecily bij het kruispunt rechtsomkeert gemaakt. De zon was ondergegaan en een kou de nevel viel over het land, over de Luan en de twee heggen langs de Laan. Plotseling was iemand zwij- 8end en vlug komen aanfietsen: rant Hathaway. Hij was hen voorbij voordat zij cr erg in hadden, maar toen snel van zijn fiets gesprongen en naar haar toegekomen, alleen door Bramble luidruchtig verwelkomd. iWordi vervolgd)

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8