KAPPIE en de iungle-man MINISTER VONDELING OVER GARNALENVISSERS TE VEERE WALCHEREN HET FORT" IN VLISSINGEN OPENT ZIJN POORTEN BRIEF AAN PROVINCIAAL BESTUUR OVER WEGAANLEG DE HEER J. J. VERHAGE NAM AFSCHEID VAN RAADSLEDEN WOENSDAG 16 APRIL 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. „Zij moeten nieuwe toestand onder ogen zien en zich daarop instellen". I)e vaste commissie voor de visserij uit de Tweede Kamer en minister Vondeling hebben op 11 maart j.l. mondeling overleg gepleegd over het visserijbeleid. Aan het verslag van het mondeling overleg, dat thans ver schenen is, ontlenen wij het volgende. Do vraag werd gesteld, of de ach teruitgang van de garnalenvisserij in het Deltagebied niet tot een sterkere concentratie van de aanvoer in die streek behoort te leiden. De minister was vooralsnog van mening, dat de concentratie van aanvoer op bezwa ren stuit, omdat de lijnen, waarlangs die aanvoer plaatsvindt, niet te lang mogen zijn. De minister achtte het van wezen lijk belang, dat de moeilijkheden voor de garnalenvissers te Veere in de eerste plaats bezien dienen te wor- Proeven in Hulst met plasticgasleiding. Te Hulst worden vanmiddag proe ven genomen met oen plastic hoofd gasleiding. Dit experiment zal wor den bijgewoond door directeuren van gasbedrijven uit Antwerpen, Gent, Namen, Doornik, Goes, Zierikzee en Axel. Tot dusver werden plasticbui zen bij de gasvoorziening uitsluitend voor kleinere leidingen gebruikt. Expositie van handwerken in Statenzaal Middelburg. Vandaag (woensdag) en donderdag is de Statenzaal te Middelburg weer het domein van do vrouw. Gezellige zitjes zijn in de plaats gekomen van de tafels en stoelen, waaraan en waarop anders de heren Staten leden de Zeeuwse belangen beharti gen. Voor de 120e maal wordt de „ex positie van vrouwelijke handwerken en andere nuttige zaken" gehouden, een tentoonstelling, die vanmiddag om half drie geopend wordt. Het mag wel als een bijzondere ver dienste worden aangerekend, dat de verschillende damescomité's er in ge slaagd zijn om het 120 jaar geleden genomen initiatief steeds weer voort te zetten. Dat kon en kan ook gebeu ren dank zij de onmisbare hulp van vele particulieren en Middelburgse middenstanders, die elk jaar voor een grote schat aan prijzen en voorwer pen zorgen. Keurig gerangschikt lig gen ook thans weer vele fraaie pronkstukken van geweven en ge haakte kleedjes en andere bewonde renswaardige handwerken op de lan ge tafels langs de muren van de zaal. Verder ziin er kleine werkstukken van hout, karton of vilt en huishoude lijke gebruiksvoorwerpen. Het geheel is keurig ingericht door de dames van het comité, die alle eer van haar werk hebben. Voor de aan deze tentoonstellng verbonden verlo ting zijn van de 1500 loten er reeds heel wat verkocht. Het leeuwenaan deel in deze verkoop nam mevrouw Klaasse—Griep voor haar rekening, die reeds 500 loten „aan de man" bracht. De loten worden nu nog voor dezelfde prijs verkocht als 120 jaar geleden. Naast de tentoonstelling en loterij zijn er voorts nog andere aantrek kelijke attracties. Hieronder behoort de theeschenkerij, waarvoor een aan tal zitjes is ingericht. Tijdens de mid daguren zorgt het duo Baby den Tonder geheel belangeloos voor mu zikale omlijsting. Verder is een tien tal meisjes van de Industrie- en Huis houdschool weer present. De leerlin gen verzorgen ccn demonstratie in de verschillende technieken van hand werken, terwijl een dame uit West- kape.lle een demonstratie kantklossen geeft. RAAD WISSENKERKE Verordening vastgesteld op bouw van zomerwoningen De raad van de gemeente Wissen- kerke kwam maandagmiddag in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van burgemeester J. van Halst. De gemeentelijke vertegenwoordigers van de commissie van beheer van de schoolartsendienst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland West wer den bij acclamatie allen herbenoemd. Met algomene stemmen werd als lid van het burgerlijk armbestuur de heer M. P. Kouwer herkozen. Men besloot met de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten een vaste geld lening aan te gaan uit de opbrengst van de emissie 1958. De lening is groot 5000, looptijd 25 jaar, rente Vastgesteld werd voorts een ver ordening tot het toekennen van een duurtetoeslag over het eerste half jaar van 1958 aan het daarvoor in Een verordening werd vastgesteld op de bouw en bewoning van zomer woningen. Het uitbreidingsplan zal worden voorbereid voor het bouwen van zomerwoningen in de noordelijke gedeelten van de Anna Frlso-polder, Jacoba-polder en Onrustpolder. Tijdens de rondvraag wees de heer R. C. Geele op de verandering in de schrijfwijze van Wissckcrke in Wis- senkerke. Hy zou dit graag in alle instanties doorgevoerd zien, zodat geen verwarring meer kan ontstaan. Dit is, volgens de voorzitter, dan ook de bedoeling. De voorzitter deel de tevens mee. dat de schrijfwijze mét n, teruggaande tot 1637, Is achter haald. De leden van de raad betuig den hun instemming met oen op merking van de voorzitter, dat voort aan aan de raadsleden de notulen van de vergaderingen van de com missie van 't Drie-Eilandenplan zul len worden toegezonden. De voorzit ter gaf hierna een toelichting over de aanlegplaatsen van jachtschepen aan de Wissenkerksc kuststrook. Op een vraag hierover, deelde hij mede. dat het klel-transport voor de aan te leggen dam In het Veerse Gat waarschijnlijk zal gebeuren van de haven van 'Kamperland af. den door de plaatselijke en regionale gemeenschappen, die zo nodig con crete voorstellen aan de regering kun nen voorleggen. De vissers zullen er verstandig aan doen, de nieuwe toestand onder ogen te zien en zich daarop in te stellen. Naar de minister verwacht, zal er in het Deltagebied heel wat nieuwe werkgelegenheid ontstaan; van de be trokkenen mag worden verlangd, dat zij de kansen, die op dit punt gebo den worden, zoveel mogelijk zullen benutten. Het initiatief behoort hier naar de minister meende niet primair van de centrale overheid uit te gaan. Overigens verklaarde de bewinds man zich bereid, het gehele complex van problemen, welke voor de visse rij voortvloeien uit de Deltawerken nog eens onder ogen te zien en de commissie (c.q. de Kamer) zo spoedig mogelijk omtrent het resultaat van dit beraad in te lichten. Aanvaring op Westerschelde berecht De kantonrechter te Terneuzen, mr. H. van den Belt, deed dinsdag uit spraak in de zaak tegen schipper A. J. W. van het motorschip „Emma" uit Terneuzen, die in november van het vorig jaar des nachts door ver keerd manoeuvreren op de Wester schelde een aanvaring veroorzaakte met het Duitse zeeschip „Oberhau- sen". Daarbij liep de „Emma" aan zienlijke schade op. De zaak werd reeds tweemaal voor het Terneuzense kantongerecht be handeld, waarbij tijdens de laatste be handeling de loods van de „Oberhau- sen" en een ambtenaar van de rijks politie te Waarde als getuigen werden gehoord. Schipper W. werd thans ver oordeeld tot een boete van 60 of twaalf dagen in totaal. De eis luidde 80.of zestien dagen. Solistenzangconcours te Kruiningen De gemengde zangvereniging „Cres cendo" te Kruiningen heeft zich on der auspiciën van de Zeeuwse Zan- gersbond „Zang Veredelt" belast met het organiseren van een solistencon cours, dat a.s. zaterdag gehouden wordt in het Dorpshuis te Kruinin gen. Het programma vermeldt 26 nummers. De heer Alex Schellevis is jurylid. Voor dit evenement zijn di verse medailles beschikbaar gesteld. SINT-LAURENS Uitvoering kinderkoor Het kinderkoor „Jong Leven", een onderafdeling van „De Lofstem" te Sint Laurens, gaf In het verenigings gebouw een geslaagde en fleurige opvoering van de kinderoperette in vier bedriiven „Hans en Grietje". Vooraf zongen do klassen van "liet koor enkele liedjes. Het geheel stond onder leiding van de dirigent, de heer A, Joosso. De heer L. Tissink, vice-voorzitter van „De Lofstem" opende de avond. Ook de burgemeester, de heer W. Baas, voerde het woord. De heer P. Francke sloot als voorzitter de bij eenkomst. 's Middags was een opvoering voor de kinderen gegeven. RITTHEM Overdracht instrumenten O.N.D.A. In ons verslag over de overdracht van de instrumenten aan de muziek vereniging „O.N.D.A." te Ritthem zijn helaas enkele onjuistheden geslo pen. De voor de aanschaf benodigde 11.000 zijn volledig door de inwoners van Ritthem geleend. De gemeente is voor 9000 garant voor de jaarlijkse rente en aflossing. De rente en aflos sing van de overige 2000 komen voor rekening van de vereniging. De heer A. Schout, die ais een der oudste leden bij de symbolische over dracht uit handen van burgemeester Daniëlse een van de nieuwe instru menten in ontvangst mocht nemen, was niet 23 maar 53 jaar lid. Ook de heer Pouwer behoort tot de oudste leden. Verder werd tijdens deze bijeen komst afscheid genomen van de gewe zen tromdrager, de heer Dellebeke. OOSTKAPELLE „Juliana" speelde voor „Crescendo" Op uitnodiging van de muziekver eniging „Crescendo" te Oostkapelle voerde de toneelafdeling van het Mid delburgse pijperkorps „Juliana" in 't Verenigingsgebouw 't blijspel in drie bedrijven „De tante van Charley" op. Na afloop van het stuk dankte ae voorz. van Crescendo, de heer A. Don, het gezelschap voor het gebodene. Auto reed in sloot Om omstreeks zeven uur maandag morgen reed een personenauto, be stuurd door de hoer M. B. in een sloot lanes de Donkcreweg te Noordgouwe. De neer B. verloor de macht over het. stuur toen hij een passerende kennis met een handzwaai groette. B, kwam er met een schaafwond aan hot hoofd af. De auto werd vrij zwaar bescha digd en moest uit de sloot worden ge takeld. Opening bejaardensociëteit Donderdagmiddag zal in het wijk- gebouw te Woiphaartsdijk door bur gemeester B. H. G. ter Haar Romeny de bejaardensociëteit worden ge opend. Deze sociëteit is in het leven geroepen door een plaatselijk dames comité onder loidlng van mevr. J. J. ter Haar Romeny-Keijzer en zal elke twee weken op donderdagmiddag worden gehouden. In afwachting van de totstandkoming van het Dorps huis, heeft de sociëteit voorlopig on derdak gevonden in hot Wijkgebouw van het Groene Kruis. Collecte De collecte voor de vereniging ..Het Hoogeland" heeft te Middel burg f 1005.09 opgebracht. De voorjaarscollecte voor de zen ding van de ned. herv. kerk te Sint- Laurens bedroeg f 172.50. Officiële publikaties VLISSINGEN. TER-INZAGE-LEGGING VAN EN BESLISSING OVER GELDIGHEID KANDIDATENLIJSTEN. De voorzitter van het hoofdstembureau In de gemeente Vlisslngen maakt be kend: 1. dat de in zijn gemeente Ingeleverde lijsten van kandidaten voor de op 28 mei 1958 te houden verkiezing van de le den van de raad der gemeente VHssln< gen ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage zijn nedergelegd; 2. dat het hoofdstembureau op 18 april 1958 a.s. om 10 uur v.m. in het gemeente huis een voor de kiezers toegankelijke zitting zal houden, waarin beslist zal worden over de geldigheid der Ingele verde lijsten van kandidaten en over het handhaven van de daarop voorkomende kandidaten. Vlissingen, 15 april 1958. Eén derde van raadsleden keert niet terug. Ter gemeentesecretarie van Goes zijn dinsdag de lijsten ingediend van kandidaten voor de aanstaande ge meenteraadsverkiezing in mei. Zes partijen zijn tezamen met vier lijs ten gekomen, namelijk lijsten van de P.v.d.A., de K.V.P., de Prot. Chr. Federatie (c.h.u., a.r. en s.p.g.) en de V.V.D. Van de vijftien thans in de raad zitting hebbende leden zullen er vijf niet terugkeren. De heer A. Ver- maire (middenstand) heeft zijn zetel beschikbaar gesteld, zoadt ae mid denstand thans ook niet met een eigen lijst uitkomt. De heer E. N. C. van Riessen heeft zich van de V.V.D.- lijst laten afvoeren, welke lijst thans wordt aangevoerd door mevrouw C. GriepDuinker. Het staat vast, dat de V.V.D. één, zo niet twee, zetels in de nieuwe samenstelling van de raad voor zich zal opeisen, zodat me vrouw Griep na de verkiezing het eerste vrouwelijke raadslid zal zijn in Goes. Ook de heer N. E. van Santé, die als tweede op de lijst van de V. V.D. staat, maakt kans in de raad te komen. De heer W. J. J. M. Vroome van de K.V.P. keert niet in de raad terug en indien de K.V.P. zijn derde zetel zal behouden is die voor de heer W. G. M. de Valk. Van protestants christelijke zijde heeft de nestor van de Goese raad, de heer A. Zuldema (a.r.), zich uit het politieke leven te ruggetrokken, evenals de heer M. de Bat (s.g.p.). Gezien de uitslag van de vorige verkiezing in maart j.l. laat het zich aanzien, dat de C.H.U., de A.R. en de S.G.P. wederom zes zetels veroveren, namelijk drie voor de C. H., twee voor de A.R. en een voor de S.G.P. Mr. J. G. van der Burgt zou dan voor. de AJt. zitting in de raad 99 SPEELTUIN IN BUITENWIJK Initiatief van jonge buurtvereniging Op 31 mei'aanstaande zal Vlissln- 5en een recreatlemogelijkheid voor e jeugd rijker zijn, wanneer speel tuin „Het Fort" aan de westelijke rand van de stad zjjn poorten opent. Speeltuin „Het Fort" Is het resultaat van langdurige gesprekken tussen 't besuur van de jonge buurtvereniging van dezelfde naam en B. en W. van Vlissingen. Buurtvereniging „Het Fort" word in juni 1957 opgericht en stArtte met 68 leden. Een der eerste zorgen was het jeugdwerk. Want de buurt wordt Collecte In de maand maart brachten de ge houden collecten in de Ned. herv. kerk te Hoedekenskerke de volgende bedragen op: diaconie f 95.60, kerk voogdij 122,48, herstel en opbouw ƒ89,75, paascollecte ƒ160,72. nemen en de heer A. Maljaars voor de S.G.P. De fractie van de P.v.d.A. zal In zijn huidige samenstelling terugke ven, waarbij de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat deze partij zelfs een zetel winst maakt. Die zou dan voor de heer D. P. M. G. Leupen zijn. RAAD B1GGEKERKE Bewoners Koudekerkseweg ontstemd De raad van Biggekerke heeft in zijn jongste vergadering de agen da In een vlot tempo afgewerkt. Ver schillende besluiten gingen zonder discussie of hoofdelijke stemming on der de hamer door. Dit was het geval met het voor stel van burgemeester en wethouders tot het weder inhuren van het strand van de staat der Nederlanden voor GEMEENTERAAD SEROOSKERKE De heer W. Brouwer als opvolger beëdigd. Tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Serooskerke, die dinsdagavond in het gemeentehuis gehouden werd, is afscheid genomen van de waarnemend gemeente-secre taris en gemeente-ontvanger, de heer J. J. Verhage. Na dit afscheid is de opvolger van de heer Verhage als waarnemend gemeente-secretaris en gemeente-ontvanger, de heer W. Brouwer, als zodanig beëdigd. De heer Adr. Goedbloed, de loco-burge meester, sprak de scheidende ambte naar, die in 1952 als tweede ambte naar ter gemeente-secretarie benoemd werd, in waarderende bewoordingen toe. De heer Goedbloed stipte a^n, dat do samenwerking met de heer Ver hage altijd van de prettigste aard geweest is. „U hebt uw taak uitge voerd zoals wij dat wensten", aldus de loco-burgemeester, die tot slot hoopte, dat de heer Verhage ln zijn nieuwe gemeente Ridderkerk even veel vreugde in zijn werk zal mogen vinden als in Serooskerke. Namens de raad overhandigde de heer Goed bloed een boekenbon. In zijn dankwoord wees de heer Verhage er op, dat hij in Seroosker ke een ruimer arbeidsterrein heeft gevonden, dan hij had durven denken. Woorden van oprechte dank had de heer Verhage voor de vroegere bur gemeester van Serooskerke, wijlen de heer P. Dregmans, in wie de heer Verhage een onvergetelijk leermees ter had. Nadat hij de raad en het col lege van B. en W. bedankt had voor het in hem gestelde vertrouwen, zei de heer Verhage, dat hij de burgerij had leren kennen als mensen met een innerlijke beschaving en een geduldig karakter. Tot slot hoopte de schei dende ambtenaar, dat de raad in af hankelijkheid van God de belangen van Serooskerke nog lang zal mogen dienen. Het raadslid L. Jongepier over handigde de heer Verhage een aar dig geoonstrucerde kapstok. Ver volgens logde de nieuwbenoemde ambtenaar, de heer Brouwer, de eed af. De burgemeester hoopte, dat in dezelfde sfeer en verhou ding samengewerkt zal worden als met de heer Verhage, waarop de heer Brouwer antwoordde deze wensen te zullen nakomen. Nieuwe burgemeester Op een vraag van de heer Louwer- se (c.h.) tijdens de rondvraag deelde do loco-burgemeester mee, dat thans nog niets beleend is over de benoe ming van een nieuwe burgemeester voor Serooskerke. In tegenstelling tot andere mededelingen merkte de heer Goedbloed op, dat in Serooskerke geen tijdelijke burgemeester benoemd zal worden. In dank aanvaardde de raad een geldbedrag, dat bij testamentaire beschikking geschonken is door wij len mevrouw C. P. LouwerseHuijs- soon. De heer M. van der Sluijs werd eervol ontslag verleend als gemeen telijk lijkschouwer, dit met ingang van 16 april a.s. Op voorstel van B. en W. besloot de raad de gemeente lijke vertegenwoordigers in de com missie van beheer van de schoolart- sepdlenst op Walcheren, Noord- en Zuid-Beveland (west) te herbenoe men. Voorts gingen nog enkele on- derwijsbesluiten onder de hamer door. de periode 1958 tot en met 1962, een nieuwe instructie voor de gemeente secretaris, het aangaan van een geld lening, groot 2000 met de Bank voor Nederlandse Gemeenten tegen een rente van 5% met het toe kennen van een duurtetoeslag aan het daarvoor ln aanmerking komen de personeel van de gemeente een wijziging van de legesverordening, in verband met de invoering van de toeristenkaarten, enkele wijzigingen van de begroting voor 1957 en 1958 en de vaststelling van de vergoe ding over 1957 en de voor vergoe ding in «aanmerking komende uitga ven over dat jaar voor de beide bij zondere scholen. De aftredende leden van de commis sie van beheer van de school-artsen- dienst op Walcheren en Noord- Zuid-Beveland (West) werden allen herbenoemd. Tot lid van het college van be heer van het Waterschap Wegschap Walcheren werd opnieuw benoemd de heer J. Kodde, wethouder. Op een vraag van de heer P. Lampert Jz. antwoordde de voorzitter, dat aan deze gemeente geen woningwet woningen voor 1958 zullen worden toegewezen, althans hierop behoeft niet te worden gerekend. De heer Meijers bracht naar vo ren, dat de bewoners van de Koudekerkseweg zeer ontstemd zijn over het feit, dat het laat ste stuk van deze weg, ter leng te van ongeveer 350 meter niet wordt gelegd. Hij wilde graag worden ingelicht of er nu toch geen enkele mogelijkheid meer is om tot aanleg over te gaan. De voorzitter deelde de heer Meijers mede, dat B. en W. volko men achter hem staan, doch de W.M.Z. is niet bereid dit laatste stuk aan te leggen, daar dan in de toekomst verlegging moet plaats vinden in verband met aanleg van een nieuw tracé voor de Provinciale weg. Dit zou voor de W.M.Z. extra kosten met zich mede brengen tot een bedrag van ongeveer 1000 en de W.M.Z. is niet bereid dit bedrag voor haar rekening te nemen. Blijft thans de vraag, wanneer de provincie overgaat tot verlegging van het tracé. Dat is heel moeilijk te zeggen. Na nog enige discussie werd besloten aan de Provincie een brief te schrijven om te informeren naar het vermoedelijke tijdstip van de verlegging en mocht dit de eer ste jaren nog niet mogelijk zijn, het bedrag van 1000 voor haar re kening te nemen. Enkele vragen van de heer Cla- risse over de brandweer en een vraag van de heer Wijkhuijs, over de mu ziekschool werden door de voorzit ter tot bevrediging der vragenstel lers beantwoord. 48. Na vele uren van ze nuwslopend wachten, kwam de Kraak, door een sterk op zettende vloed eindelijk vlot. Kappie en zijn bemanning die zich steeds paraat had den gehouden, maakten ogenblikkelijk gebruik van het gunstige getij en zo tuf te de trouwe sleepboot ten slotte weg van het eiland, waar zij zoveel onprettige dingen liaddon beleefd. Naarmate zij verder uit de kust kwamen, kwam Kap pie meer in zijn element. „Er is niks zo goed als weer op zee te zijn!" monkelde hij onder zijn snor. „Dat land- rottengedoe is ja niets voor een zeeman! Die hoort 1a op zijn schip en zijn schip hoort op zee en niet op het strand of ln een film! Bij de laatste woorden schoot het hem te binnen, dat hij eigenlijk wel eens kon gaan kijken, hoe zijn passagiers het maak ten. Ze konden tenslotte wel last van zeeziek te krijgen on dan wist h!1 een paar prohate middeltjes voor hen. Toen de kordate gezag voerder de kajuit binnentrad, bleek hom In derdaad, dat daar geen gezonde sfeer heerste, al werd che niet door zeeziekte veroorzaakt. Rivaldi en zijn filmmensen zaten met witte, verbeten gezichten om de tafel en gaven zich over aan sombere beschouwingen omtrent de toekomst. „Finite! Het is uitgedaan met ons!" riep Rivaldi smartelijk. „We worden thuis be- spotlacht om onze draaifilmo! Finissimol" „Het is spijtig gelopen, deelnemend. „M Rivaldi!" sprak hij Jaar wie weet ja, wat er nog allemaal kan gebeuren om het getij te keren!" Hij kon niet vermoeden hoe profetisch juist zijn troost zou blijken omgeven door grachten, die op de jeugd een gevaarlijke aantrekkings kracht uitoefenen. „Waarheen met onzj kinderen?", zo vroeg men zich af en het voor de hand liggende antwoord was „Naar de speeltuin." Het bestuur liet er geen gras over groeien. Do buurtver eniging werd een speeltuinvereniging. Maar noe kwam men aan een speel tuin? B. en W. met wie men contact op nam, waren er wel voor te vinden, maar de bestedingsbeperking dreigde roet in het eten te gooien. Weer kwam het verenigingsbestuur met een oplossing: „We plaatsen zelf de toestellen en de afrastering." De on kosten werden hierdoor aanzienlijk kleiner, waardoor het project voor de gemeente geen bezwaren meer ople verde. Verschillende toestellen wer den door de leden, waarvan het me rendeel werkzaam is bij de N.V. Ko ninklijke Maatschappij „De Schelde", zelf vervaardigd. De trots van de zo ontstane tuin is de glijbaan, een „bak beest" van vier meter hoog en 15 meter lang, zoals er geen an dere in Vlissingen te vinden is. De tuin zelf mag er ook wezen met z\jn oppervlakte van 8000 vierkante meter, waarin men spe ciaal een hoek heeft gereserveerd voor de kleuters. Op vertoon van een bepaald ge kleurd kaartje hebben kinderen tus sen drie en vijf jaar tot dit hoekje toegang. Zij zullen er geen kwaad kunnen stichten. Dat zal trouwen» niemand kunnen, want de tuinwach- ter zal van uit zijn huisje, dat aan drie zijden ramen krijgt, vry uitzicht hebben op de hele speeltuin. Voor de bouw van dit huisje en de aanleg van de toiletten zorgt d» gemeente. Behalve met voor de kinderen attractieve toestellen is de tuin uitgerust met een sportveld, waar op volleybal en korfbal zullen kunnen w-rden gespeeld. In de toekomst hoopt men verder nog een terras aan te leggen, waar de ouders onder het genot van een glas limonade of kopje thee het zorgeloze spel van hun kroost zullen kunnen gadeslaan. Maar dat zijd nog toekomstdromen. Reëler a de plannen vx>r een fancy-fair, die op 29, 30 en 81 mei in een tent op de Nieuwe Markt zal worden gehouden om de aandacht te vestigen op de opening van de tuin. Dit zal tevens worden gedaan in een advertentieblad, waarvan de voorpa gina met grote letters het nieuws zal vertellen en dat in een oplaag van tienduizend onder de Vlissingse bevolking zal worden verspreid. Want „Het Fort" wil ook de andere buurten in de omgeving van haar tuin laten profiteren. Het bestuur koestert de verwachting, dat spoe dig na de opening het ledental van 85 tot ongeveer 300 geste».en zal zijn. De grote attractie ran de fancy- fair is een verloting en de bekend making der prijzen van de adverten- tle-verzamehvedstrljd, die aan de actie verbonden is. Ook de opening zaterdagmiddag 31 mei om half drie zal op feestelijke wijze geschieden. Marktberichten VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 6388. Weektotaal 7522. Vette koelen en ossen 450. Gebrutksvee 1597. Vette kalveren 330. Graskalveren 225. Nuchtere kalveren 2204. varken* 92. Biggen 42. Paarden 121. Veulens 4. Scha pen of lammeren 209. Welde/zulglamme- ren 76. Bokken of gelten 36. Prijs in cents per kg le kw. 2e kw. 8e kw, 300-335 270-300 250-270 250-280 240—250 220-240 Vette koelen Vette kalveren Slachtpaarden 250 230 210 Prijs ln guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 425 300 250 •Nuchtere kalveren 60 60 45 Biggen 52 40 35 Schapen too 90 80 Lammeren HO oo 80 Kalfkoelen 1275 louo 850 Melkkoeien 1275 ïooo 850 Vare koelen 885 725 eoo Vaarzen 880 780 680 Pinken 575 475 875 Vette koelen, aanvoer tamelijk, handel kalm, prijzen vooral niet hoger. Vette kalveren, aanvoer ruim, handel willig, prijzen als vorige week. Graskaiveren, aanvoer iets groter, handel stug. prijzen constant. Nuchtere kalveren, aanvoer ruimer, handel stroef, prijzen niet geheel prijshoudend. Biggen, aanvoer klein, handel kalm, prijzen ruim prijshoudend. Slachtpaarden, aanvoer aanmerkelijk groter, handel kalm. prijzen iets lager. Schapen en lammeren, aanvoer ruimer, handel tamelijk, prijzen eerste kwaliteit lammeren Iets stijver ln prijs, verder vooral niet hoger. Kalfkoelen en melk koeien aanvoer ruimer, handel redelijk, prijzen prijshoudend. Vare koeien, aan voer flink, handel stroef, prijzen onge wijzigd. Vaarzen, aanvoer gewoon, han del lui, prijzen onveranderd. Pinken, aanvoer gewoon, handel lui. prijzen on veranderd. VEILING SINT-MAARTENSDIJK. 15 april. Bintjes 40 mm opwaarts t 19.90. Aanvoer 12H ton, Peen B f 41. Peen C l 25. Aanvoer 6 ton. BEURSBERICHT MARKT GOES. 15 april. Aardappelen. De prijs van kleiaardappelen bedroeg: Bintje, 35 mm opw„ binnen), sortering f 16—f 17. Bintje, 36 mm opw., exportsortering f 16—f 17. Alpha, 35 mm opw,, idem f 16—f 17. Deze prijzen golden per 100 kg, gele verd aan de sorteeriprichtlng, sorteer- kosten voor rekening van koper. Voederaardapelen noteerden f 2.50— f 3.50 per 100 kg. Vlas. Goede kwaliteit gerepeld vlas 18 —24 et per kg. afwijkende kwaliteit 12— 17 ct. Goede kwaliteit ongerepeid vlas 18—17 ct. per kg, afwijkende kwaliteit 6—16 ct. Eieren, Eieren noteerden I 2 08 per kg. EIERNOTEKING GOES. Bericht van handelaren: kippeöieren 11 cent; eendeeieren 8 cent; ganzeeeleren 25 cent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3