KAPPIE en de jungle-man KONINGINNEDAG MIDDELBURG MET JEUGD-DRUMFESTIVAL WALCHEREN K0UDEKERKE HEEFT GEBREK AAN KINDERSPEELTERREIN DINSDAG 15 APRIL 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RAN T. r DUIZEND KINDEREN SLAAN HET BLIK Aantrekkelijk program van Uit het Volk - Voor het Volk De koninklijke vereniging „Uit het VolkVoor het Volk" heeft haar programma voor de a.s. kouiuginnedagviering op 80 april te Middelburg bekendgemaakt. Van de vroege ochtend tot de late avond is het een aan trekkelijk geheel geworden, mede door de initiatieven die verschillende Middelburgse verenigingen genomen hebben en wier plannen door „Uit het VolkVoor het Volk" in zijn programma gecoördineerd zijn. Een van de hoogtepunten, zo niet het hoogtepunt van het progTamma is een drum- festival voor de jeugd, dat georganiseerd wordt door het tamboers- en pijperskorps „Juliana". Op deze koninginnedag opent „Juliana" namelijk de festiviteiten ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan, waarvan het hoogtepunt zal vallen in mei en wel op Hemelvaartsdag met de nationale pijpersdag, die tegen de 2000 tamboers, hoornblazers en pijpers met „sup porters naar de Zeeuwse hoofdstad zal trekken. Het programma ziet er dan als volgt uit: T30 uur: reveille, te verzorgen door „Juliana"; de route van deze mars zal onder meer leiden naar de Koningin Julianastraat. Vervolgens verleent „Juliana" medewerking aan het'vlaghijsen op de markt, dat om 8.30'uur gehouden wordt. Na dit vlag- hijsen omstreeks 8.45 uur wor den dertien nieuwe paradetrommen, die dank zij een verloting gekocht konden worden, aan „Juliana" over gedragen. Deze overdracht zal ver moedelijk officieel geschieden door B. en W. Drumfestival Van 10 tot 11 uur wordt dan het drumfestival voor de jeugd ge houden, iets geheel nieuws voor Middelburg. Dit festival wordt een grote optocht voor jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar, die in groepen verdeeld „er krachtig op los zullen slaan, hoe harder, hoe mooier". Dat slaan gebeurt op blikken bussen „Juliana" heeft reeds de beschikking over 500 bus sen en het bestuur hoopt, nu maar, dat de kinderen of ouders zelf voor de resterende 500 bussen zullen zorgen, want de opzet is een optocht met 1000 kinderen. Diverse buurtverenigingen, gymnas tiek- en jongensclubs en scholen heb ben hun medewerking reeds toege zegd. De route duurt ongeveer een uur. Voor het „zwaardere volume" zorgen „Juliana", de drumband van de padvinders en de signaalafdeling van „Achilles". Wegens vertrek van het grootste deel der huidige forma tie moest de C.O.A.K.-band jammer genoeg verstek laten gaan. Na deluidruchtige tocht door de stad komen de tamboers samen op de Markt om er een oorverdovend „slotakkoord" aan te heffen. Ver volgens is het etenstijd, waarna de organisatoren hopen, dat de vaders en moeders de blikken bus sen achter slot en grendel willen stoppen. Vanwege het lawaai.... In de ether Een deel van het Middelburgse feest komt ook in de ether. Want wahrfeer van 13.30 tot 16 uur een ringrijderij met versierde fietsen wordt gehouden voor de jeugd van 12 tot 15 jaar, ver zorgt de Nederlandse Radio Unie van af 14.45 uur in het Schuttershof een voorstelling, die van 15.30 tot 16.45 uur zal worden uitgezonden in het na tionaal programma. Deze voorstel ling is bestemd voor de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scholen en voor de leerlingen van het m.o., het u.l.o. en het h.o. Van 16 tot 18 uur worden er op de Markt sportwedstrijden gehouden. M.V.C. uit Middelburg en Zuidwes ters uit Souburg spelen een volley balwedstrijd, waarna de handbal- ploegen van EMJVI. uit Middel burg en Walcheren uit Vlissingen in het strijdperk treden. Voorts worden nog onderhandelingen ge voerd om te komen tot een esta fettewedstrijd voor scholieren. Muziek en dans De muziek- en dansliefhebbers komen in do avonduren aan hun trekken. Van 19 tot 20 uur geeft „Excelsior" een concert op de markt, gevolgd door een lampionoptocht, waaraan deelne men „Excelsior", de signaalafdeling van „Achilles", het Middelburgs mu ziekkorps en „Juliana". Van 21.15 tot 22 uur concerteert liet Middelburgs Muziekkorps op de markt en tenslot te is er van 22 uur tot middernacht een openluchtbal op de Markt met SINT-LAURENS Vergadering Coöperatieve Boerenleenbank De Coöperatieve boerenleenbank „Sint-Laurens" te Sint-Laurens hield onder leiding van haar voorzitter, de heer J. W. van 't Hoff, haar algemene vergadering. De secretaris, de heer Joh. Marinissen, las de notulen. De kassier, de heer W. Davidse Jzn., gaf een financieel overzicht over het de 44e boekjaar en een toelichting op cijfers van de rekening en balans, Het eindcijfer der rekening was 5.091.000 hoger dan vorig jaar en bedroeg 31.373.181,09, de balans was 232.900 hoger dan vorig jaar en gaf een eindcijfer aan van ƒ3.999.241,44. Per 31 december waren er 1527 spaarders ingeschreven welke teza men een bedrag van 2.583.859,69 hebben gespaard. Aan 25 jonggebo renen werd een gratis inlage van 2,50 verstrekt. Van de ruim 200 re kening-couranthouders werd ontvan gen 15.035.793,77 en aan hen werd terugbetaald ƒ15.069.473,80. Na af- en bijschrijving werd een winst ge boekt van 9.483,98. De gezamenlijke reserves van de bank bedragen na bijschrijving van de winst over 1957 189.634,13. Tot lid van het bestuur werd her kozen de heer J. W. van 't Hoff. Het bestuur werd uitgebreid mot twee le den, de heren P. Rooze en J. Davidse Lzn. De heer Y. Koole Dzn. werd her kozen als lid van de Raad van Toe zicht. muzikale medewerking van „The Moonliners". Tijdens dfe activiteiten op de Markt is er gelegenheid om deel te nemen aan een ballonwedstrijd. Zevenhon derd ballonnen gaan er omhoog, ter wijl de baten ten goede komen aan het instrumentenfonds van de padvin dersband. Hoewel de ringrijdersver- eniging „Nooit Gedacht" te Middel burg nog geen contact opgenomen heeft met de organisatoren, zullen ook de lanciers op hun paarden op het Molenwater optreden. Bij gunstig weer is er om 8 uur een rondrit op versierde paarden door de stad, waarna om 9 uur de wedstrijden aanvangen, waarbij te vens de afgevaardigden naar de klas sewedstrijden worden aangewezen. Schoorsteenbrand in pand aan Veerseweg. Omstreeks kwart over zes ontstond maandagavond in het pand Veerse weg 2 te Middelburg, bewoond door de familie B., een zware schoorsteen brand. De oorzaak was een verstop ping van de schoorsteen, bestaande uit een nest, dat een ijverig kraaien- echtpaar daar aangebracht had. Zo doende moest de Middelburgse brand weer voor de tweede maal in drie da gen uitrukken voor een schoorsteen brand. In he't bestrijden hiervan hebben de hoofdstedelijke brandweerlieden ove rigens de laatste weken reeds een ze kere reputatie verworven. Ook maan dag werd de schoorsteen weer dege lijk en vooral ordelijk geveegd. Want in de woonkamer, waar de kachel stond, was juist enkele dagen geleden een nieuw behang 'aangebracht. Na dat het kraaiennest uit de schoor steen verwijderd en de kachel schoon gemaakt was, waarbij men nog wat water moest gebruiken, was zelfs geen spatje vuil op het nieuwe be- hang te bekennen. Daarvoor komt de brandweer stellig een pluim toe. „Hervormd en gereformeerd, één...? De ring Walcheren van de Her vormde Mannénvereniging „In Dienst der Kerk" houdt vrijdagavond 25 april a.s. in de Bogardzaal te Mid delburg een vergadering, waarin zal worden gesproken over het onder werp „Hervormd en Gereformeerd, één...?" Als sprekers treden op ds. P. Homburg en ds. Y. van der Schoot resp. gereformeerd en her vormd predikant te Vlissingen. MIDDELBURG Krediet gevraagd voor de reorganisatie secretarie Voor de reorganisatie van de ge meente-secretarie te Middelburg en de opheffing van het afzonderlijk kantoor van de gemeente-ontvanger verzoeken B. en W. van Middelburg de raad om een krediet van rond 4000. Vanaf 1 september a.s. zal de administratie van de gemeente ontvanger worden gecombineerd met de comptabele administratie van de afdeling ter secretarie. Gelden voor financiering verbouw Herv. school B. en W. van Middelburg stellen de gemeenteraad voor om een vaste geldlening van 326.000 aan te gaan, aangeboden door de Bank voor Nederlandse gemeenten te Den Haag. Deze aangeboden lening is bestemd voor de financiering van de bouw of verbouw van de bijzon dere school voor gewoon lager on derwas aan de Zuidsingel. Zware schoorsteenbrand in het Bastion Tengevolge van een vuile schoor steen ontstond zaterdagavond om streeks half acht in het pand Bas tion 31 te Middelburg een vrij zwa re schoorsteenbrand, die zich aan vankelijk ernstig liet aanzien. Er was namelijk een flinke rookont wikkeling waar te nemen. Dankzij het snelle optreden van de brand weer, die onmiddellijk gewaar schuwd was, kon de vuurhaard uit de schoorsteen verwijderd worden. Vooral door de sterke wind vrees de men, dat het vuur aangewakkerd zou worden en daar het pand aan een hoek gebouwd is, was er kans op snelle uitbreiding. De brand weer, die met twee motorwagens in het Bastion arriveerde, legde daar om enkele slangen uit. Er hoefde echter geen water gegeven te wor den. De schade in het pand was be perkt. Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: P. D.M. Lagaay—Van Loen- hout, z.| M. Wal thuis—Tevel, z.; M. Rle- mens—le Due, d.; M. J. Vermeulen—Cap- pon, d. Ondertrouwd: W. Stuijvan den Herik. 26 j. en A. N. J. Damman, 22 J.; E. G. Buckley, 22 j. en M. M. J. Blok, 23 J.; M. Bravenboer, 22 j. en C. P. Polderman, 21 j.; W. A. Goudswaard, 24 j. en P. S. Meijers, 23 J.; C. J. Janssen, 29 J. en A H. C. Roovers, 28 j. Getrouwd: J. P. de Ridder, 26 j. en T. C. Meeuwse, 22 j.; C. Baljeu, 25 J. en J. P. Fraanje, 21 J.; C. P. Loontjans, 28 j. en C. Schuit. 25 J. Overleden: J. J. van Doeselaar, 84 j, echtgenoot van M. w. de Veil; J. N. Ja- cobse, 87 J., echtgenoot van K. de Steur; J. A. Roelse; J. Verhage, 77 J.; C. A. Vreke, 85 j.; J. j. Clarijs, 64 J.. echtgenoot van E. M. c. Moer el; w. C. Suurland, 71 j„ weduwe van H. Peute. O.- EN W.-SOUBURG „Souburgs Toneel en Cabaret" met „Wij weten' niet alles" Het „Souburgs Toneel en Cabaret' gaf zaterdagavond in „De Zwaan' een alleszins verdienstelijke opvoe ring van Koos Beswino's toneelspel „Wij weten niet alles". De schrijver voert in dit drie bedrijven tellende stuk een afgestudeerde zoon van een voorgegeven kwakzalver ten tonele, die onenigheid krijgt met zijn vader over diens praktijken in het dorp. Wanneer deze zoon Toine assis tent wordt bij de enige dokter, die het dorp telt en er tevens nog in slaagt, de charmante dochter van zijn „werkgever" in het huwelijks bootje te trekken, stijgt de ruzie ten top. De complicaties stapelen zich op, familiebetrekkingen worden verbro ken, een vroeger buurmeisje wordt plotseling héél anders bejegend... De Climax dreigt dramatisch te worden, als een vrouw komt te over lijden en de „kwakzalver" die zich later echter als een bekwaam medicus ontpopt de schuld krijgt. Via een acute blindedarmontsteking verschaft de schrijver de uitkomst, die nodig is om, nog voordat het doek zakt, de toneelmatige hemel ge heel te laten opklaren... De heer Reyerse als Garm Schel- tema de kwakzalver liet even als de heer J. Lammers (de zoon), uitstekend spel zien. Mevr. Frankin bracht een ijverige huishoudster op het toneel, terwijl ook mej. A. Boo- gert zeer verdienstelijk spel toonde, De heer L. Bosschaart zorgde als Peer Wandelaar, voor menige ko mische noot en mej. C. van Schalk als de verongelijkte liefde van Toine liet eveneens bijzonder ver dienstelijk spel zien. De arts Bret- houder kreeg door de heer C. Ver- tregt een goede vertolking, terwijl ook mevr. Wielemaker als Mies van Sprang zich goed weerde. De grime werd verzorgd door de heer Iz. Lo- rier en de regie berustte bij de heer A. C. Jansens. Ditzelfde stuk zal nog tweemaal worden vertoond, op 19 en 26 april a.s. OOSTKAPELLE Jaarfeest „Sursum Corda" Het chr. gemengd koor „Sursum Corda" te Oostkapelle vierde onder grote belangstelling zijn jaarfeest in het verenigingsgebouw. Na een wel komstwoord van de voorzitter, zong het koor een 4-tal nummers, waarna tot de pauze een gevarieerd pro gram van schetsjes, voordrachten en zang werd afgewerkt. Na de pauze werd 't toneelspel „Schip op Strand" opgevoerd. Dit dramatisch spel, dat voor amateurs een zware opgaaf is, werd op verdienstelijke wijze ver tolkt. Het is een uitstekend geslaag de avond geworden. Officiële publikaties B. en W. van Middelburg, gelet op het bepaalde In artikel 112 van het besluit bevolkingsboekhouding. Staatsblad 1936, nr. 342; herinneren de bevolking aan haar verplichtingen, omschreven in de artike len 3 tot en met 16 van genoemd besluit; brengen als voornaamste ter openbare kennis; 1. dat, behoudens afwijkingen, leder, die In Nederland nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust geniet, on verwijld moet worden opgenomen in één der bevolkingsregisters; 2. dat ieder moet. worden opgenomen in het bevolkingsregister der gemeente, waar hij voornemens is duurzaam of voor onbepaalde tijd als regel zijn nachtrust of de daarvoor in de plaats tredende rust te genieten; 3. dat in geval van onzekerheid omtrent het onder 2 vermelde bijzondere voor schriften gelden; 4. dat, behoudens afwijkingen, ieder, die Nederland verlaat, overwijld van het bevolkingsregister moet worden afge voerd; 5. dat bij adresverandering binnen de ge meente de nodige wijzigingen ln het bevolkingsregister moeten worden aan gebracht. Voorts, in verband met het bovenstaan de: a. dat aangifte van vertrek uit of van verhuizing binnen de gemeente n deling of schriftelijk moet geschieden op de dag van, of uiterlijk vijf dagen né het vertrek (bij het verlaten van Nederland, ten hoogste vijf dagen te voren) of nk de adresverandering, met opgave van het laatste adres en van de naam der gemeente, of van het land en de plaats, waarheen vertrokken en het nieuwe adres (zo nodig met opga ve van de naam van het hoofd van het gezin); b. dat aan de aangever van een vertrek, behoudens bijzondere gevallen, on middellijk een verhuiskaart wordt uit gereikt of toegezonden, welke hem dient als bewijs van afmelding welke binnen vijf dagen moet worden ingeleverd bij het bestuur der Neder landse gemeente, in welker bevol kingsregister de persoon moet worden opgenomen; c. dat ieder, die in de gemeente nacht rust of de daarvoor in de plaats tre dende rust geniet en die nog niet in een bevolkingsregister is opgenomen of die ten onrechte nog in het bevol kingsregister ener andere gemeente is opgenomen, zich binnen vijf dagen na zijn aankomst in persoon moet aan melden bij het gemeentebestuur onder overlegging van een paspoort of an der identiteitsbewijs, indien hij uit een plaats buiten Nederland en van een verhuiskaart of legitimatiebewijzen, in dien hij uit een andere gemeente van Nederland is gekomen, tenzij hij over eenkomstig de desbetreffende bepalin gen is vrijgesteld van aanmelding; d. dat bestuurders van instellingen, stichten of schepen waarin personen onder enige bestuur inwonen, alsmede hotelhouders, pensionhouders en ka merverhuurders uiterlijk vijf dagen na de opneming of huisvesting of na het vertrek, mededeling moeten doen van de geslachtsnaam en de voorna men van ieder persoon, die langer dan veertien dagen ln de instelling, het ge- sticht, schip, hole!, pension of huis wordt of is opgenomen of gehuisvest, alsmede van ieder zodanig persoon, die daaruit vertrekt; e. dat overtreding van de voorschriften wordt gestraft volgens de wet: f. dat voor persoonlijke aanmelding en voor mondelinge aangifte voor het be volkingsregister gelegenheid zal wor den gegeven op werkdagen van 9 tot en met 12 uur bij de 3e afdeling (be volking c.a.) der gemeentesecretarie, gelegen Lange Noordstraat 1. Middelburg, 12 april 1958. VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE GEMEENTERAAD. STEMMEN BIJ VOLMACHT. 1. De burgemeesters van Middelburg en Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeenten kos teloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij de a.s, verkiezing van de leden van de gemeen teraad bij volmacht te stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op 14 mei 1958 door de kiezer worden inge diend bij burgemeester en wethouders der gemeente in welker klezersregister hij op de dag der kandidaatstelling is opge nomen. 3. Bij het verzoekschrift moet een ver- klarlhg van de gemachtigde worden in gediend, dat deze bereid is als zodanig op te treden. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opge nomen in het klezersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt, en be voegd zijn tot het deelnemen aan dezelf de verkiezing. 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. 6. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de. stemming deel te nemen. DISCUSSIE IN RAAD OVER GRONDAANKOOP Middelburg. - 11 april 1958. Medewerking aan bouw 4e lokaal hervormde school. In de rondvraag van de maandag middag gehouden vergadering van de raad van Koudekerke is het probleem gezonde vrijetijdsbesteding-baldadig heid van de jeugd aan de orde ge komen. Het werd aangesneden door de heer J. Vos (c.h.) die naar de mo gelijkheid informeerde, een deel van het oefen-voetbalveld als speelplaats voor de kinderen beschikbaar te stel len. De voorzitter, burgemeester J. L. Dregmans, antwoordde hierop, dat de kinderen er wel zouden mogen spelen, als het daarbij maar bleef Het is namelijk eens geprobeerd. De burge meester maakte er persoonlijk een eind aan, toen de kinderen op het dak van het kleedlokaal een dans uit voerden Niettegenstaande deze mededeling drong hierna de heer K. van Sparren- tak (a.r.) er op aan, een deel van het terrein af te bakenen en aldus als kinderspeelplaats in te richten. „De jeugd heeft daar behoefte dan", zo betoogde het a.r.-raadsltd. De heer P. Flipse (g.b.) zag het bij zonder somber in. Hij verhaalde van een jeugd uit een ander deel des lands een jeugd, die van een dergelijk in gerichte speelplaats achtereenvolgens een ijzeren omheining, een stalen en een uit een speciale staalsoort samen gestelde omheining met grote vaar digheid wist te slopen.... Wijze woorden sprak wethouder J. de Kroo (a.r.) die er op wees, dat er door de overheid een apparaat in stand wordt gehouden, dat de bezit tingen van de Nederlanders be schermt. Dit apparaat, zo sprak de wethouder, dient bij de uitoefening van zijn taak door de ouders te wor den geruggesteund. Als men het in die richting kan leiden, is het pro bleem geen probleem meer; daarom zal, zoals burgemeester Dregmans toezegde, de oplossing van het pro bleem worden uitgevoerd in de zin, zoals het door de lieer Van Sparren- tak naar voren werd gebracht. Tevoren had de raad na een korte discussie zijn goedkeuring gehecht aan het voortel tot medewerking aan de bouw van een vierde leslokaal aan de hervormde lagere school. De eer ste klas van deze school Is thans nog onder--*—-*"*■ -^gg|| bouw De heer Flipse betreurde het, dat dit werk niet gelijktijdig met het herstel van de school is uitgevoerd, waardoor een aanzienlijke besparing verkregen zou zijn. Nadat de voorzitter hem had verzekerd, dat dit, zo dit mogelijk zou zijn geweest, ook inderdaad wel zou zijn gebeurd, verklaarde wethou der J. Jasperse (c.h.), meer nog in z'n kwaliteit van lid van het schoolbe stuur: „Het schoolbestuur had dit even graag gedaan als de heer P. Flipse..." Een uitvoerige discussie ontstond over het agendapunt „Aankoop eigendommen P. Hollebrandse", waarmee de raad zich overigens zonder stemming accord verklaar de. Deze grond, aan de Noord straat en het Langeweegje, ligt in het uitbreidingsplan voor de be bouwde kom-dorp. Op het perceel kunnen 7 4 8 wonin gen worden gebouwd; er blijft dan nog een stukje grond over, dat wel licht als speelterrein voor de jeugd kan worden ingericht. De discussie ontstond over de prijs, die de gemeente voor het perceel zal betalen. De heer Flipse vond de taxa tie van acht gulden per vierkante meter „verschrikkelijk hoog" en wil de niet meer geven dan zes gulden en elf cent. Voordeliger „Het is een billijke prijs" meende burgemeester Dregmans, maar de heer Flipse zei „Vlissingen koopt veel voordeliger". De heer Van Sparrentak vond het bedrag ook hoog, maar de voorzitter betoogde vervolgens dat de Commissie Van Nooten bij een eventuele ont eigeningsprocedure tot een vrijwel gelijkluidend bedrag zou komen. Hoewel deze in een ander vlak lagen, had ook wethouder. De Kroo bezwa ren; de heer Vos vond de prijs ook hoog, maar zei „laten we zorgen, dat die grond in ieder geval gemeente grond wordt". En zo is het ook ge beurd. „Het Is een prachtobject, dat netjes afgewerkt kan worden" ver zekerde burgemeester Dregmans nog. Kritiek leverde de heer Flipse ook op het voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet van 9200 voor het egaliseren van een deel van het bouwplan West. Aanvankelijk was hiervoor slechts 2 a 3000 geraamd, maar weer en grondslag werken bij de uitvoering van het werk tegen. „Er is hoegenaamd geen stagnatie door de regen geweest" meende de heer Flipse. die een en ander van zeer nabij had kunnen beschouwen. „Meer dan 200 procent boven de ra ming dat noem ik belachelijk". Nadat wethouder Jasperse had ver klaard, dat het weer de aannemer wel degelijk parten had gespeeld, werd ook dit voorstel aangenomen. Als vertegenwoordiger in de contact commissie van de Zeeuwse Muziek school werd burgemeester Dregmans benoemd. Tijdens de rondvraag stelde de heer Flipse de vraag, of de capaciteit van de zuiveringsinstallatie van het Vebe- nabos bekend is. De voorzitter zegde een onderzoek toe. Marktberichten ROTTERDAMSE VEEMARKT. Aanvoer in totaal 2138. Vette koelen en ossen 1397; varkens 739. Vette koeien le kw. 300—335, 2e kw. 270 T-J00, 3e kw, 250—270; varkens (lev. gew.) le kw. 182, 2e kw. 180, 3e kw. 178, belden in cents per kg. Vette koeien aanvoer ruim, handel kalm, vooral niet hoger ln prijs, enkele prima exemplaren boven notering: var kens (lev. gew.) aanvoer groter, handel redelijk, prenzen lager, enige prima exemplaren boven notering. ROTTERDAMSE GRAANBEURS. 14 april. Binnenlandse granen. Ochtend- beurs officieuze notering per 100 kg. franco Rotterdam. Tarwe rode op vochtconditie met zeer klein aanbod, dat vlot werd opgenomen ln schuitjes tot f 30.60 en op auto tot f 30.40. Prima witte, zover nog voorra dig, door de vlakmolenaars tot f 31.00 en hoger betaald. Voeóergranen eveneens vast. Zomer- gerst, waarvan sporadisch aanbod, naar kwaliteit van f 26.08—29.50, extra circa f 30.00. Haver bij tamelijke aanvoer naar kleur en droogte van f 27.75—29 25 met extra blanke daarboven. Rogge ln de doorsnee kwaliteit van f 23.00—24.00, bakrogge circa f 25.00. Peulvruchten, met weinig handel, groe ne erwten circa f 33.00; schokkers cir ca f 65.00; bruine bonen circa f 65.00, al les boerenschoon. ROTTERDAMSE AARDAPPELBEURS. 14 april. Kleiaardappelen 35 mm op waart. Eigenheimers f 16.00—20.00; bintjes f 16.00—18.00; bevelanders f 16.50 18.00; furore f 21.08—22.00; meerlanders f 15.58—16.00. 40 mm opwaarts, gewassen eigenheimers f 18.00—24.00; bintjes f 19.00 —22.000. Voor export, 40 mm opwaarts, bintjes f 19.00; alpha f 18.75. Voor ex port, 35 mm opwaarts, bintjes f 18.00. Zandaardappelen, 35 mm opwaarts, Noorderling f 11.00—13.00; libertas f 11.00 —13.00. Voeraardappelen f 2.004.00, prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptieaardappelen op wagon, schip of auto. TERMLJNMARKT VOOR AARDAPPELEN TE ROTTERDAM. De officiële slotnoterlngen voor resp. consumptie- en pootaardappelcn. verhan deld op de termljnmarkt voor aardappe len te Rotterdam lulden als volgt: Consumptieaardappelen: Eigenheimers 35 mm kiel aug 12.40—12.20, sept. 12.08-11.80 en okt. 11.30—10.50, omzet 9. Bintje 35 mm klei aug. 12.30— 12J0, sept. 10.98—10.70, okt. 10.9010.60. nov. 10.90—10.60, dec. 11.28— 10.80, jan. 12.00—11.50, febr. 12.20—12.00. maart 14.00 laten, april 14.00 laten, omzet 20. Bintje 45 mm klei aug 14.00—13.50, sept. 12.58—12.40, okt. 12.50—12.00. nov. 11.80 bieden en dec. 11.70 bieden, omzet 5. Voran 35 mm zand aug. 9.00—8.50. okt. 8.78—8.60, nov. 8.80—8.60. omzet 9. Libertas 35 mm zand okt 9.50 laten, nov. 9.30 laten geen omzet. Pootaardappelen: Bintje ,.A" 35-45 mm klei nov. 16.80—16.50, omzet 5. Bintje „E" 35-45 mm klei okt. 17.18—16 60. nov. 17.60 17.10, omzet 11. Eersteling ..E" 35-50 mm klei okt. 18.48—18.00, nov. 18.40—18.00. om zet 6. Slrtema „A" 35-55 mm klei okt. 18.10—17.50. nov. 18.00—17.70, omzet een. Sirtema „E" 35-55 mm klei nov. 19.00— 18.40, geen omzet. Voran „B" 35-45 mm zand nov. 12.80—12.50, geen omzet Elk contract omvat 15 ton. Noteringen opgemaakt respectievelijk ln laten en bieden. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 14 april. Aardappelen: Koopm&ns BI. grote 15.20—16.30. Furore grote 16.40. Gele Eigenh. 14. Bintjes bonken 16.70, grote 10.70. Sla A 12—17, B 8—13, C 5—11. Andij vie 65—86. Spinazie 70—92. Rabarber 52—68. Winterbloem kool B 62—65, C 28—52. Ra dijs 17—24. Prei 52—68. Rodekool 23—29. Uien afw. 12—23. Boerenkool 22. Snijsla 45—53. Witlof 93—1.12. De aanvoer van de sla was: 16.000 stuks. VISMIJN VEERE. 14 april. Aangevoerd: 523 kg export- garnalen 4.36—5.13; 141 kg schar 0.44—0 64; 756 kg bot 0 20—0.25; 10 kg tong 1.88—5.10: 4 kg rog 0.54: 5 kg wijting 0.37—0.38; 150 kg pufgarnalen 0.06. 47. Toen Rivaldl's groots opgezette junglefilm voor- foed was uitgewist, trok- en de wilden voldaan af, de waardeloze slierten film materiaal achter zich aan slepend. Voor de leden van de filmploeg zat er nu niets anders op dan maar naar huis te gaan met de eerste de beste reisgelegenheid. Maar van dat laatste was niemand zeker, want de Kraak lag nog steeds op het zand en men moest maar afwachten, wanneer het schip vlot kwam. Ieder een was dan ook danig uit zijn humeur en er heerste aan boord van de Kraan een gedrukte stemming Toch waren er twee, die de thuisreis in een bijzonder zonnige stemming aanvaard den. Dat waren Parasito zijn helper, die nergens op hoefden te wach ten en bovendien vele trommels vol met zeer geslaagde filmopnamen aan boord hadden. „Adieu!" riep de filmparasiet hatelijk. „Wel thuis enne...... bedankt voor de samenwer king, Rivaldi! Je zult zien, mijn film wordt een succes!" Aan boord van de Kraak klonk een machte loos en spijtig geloei. „Die ellendige bandietschurk!" huilde Rivaldi. „Als dit een oorlogsslagschuitschip was zou Ik hem met schietkanonnen vernielen!" „Dit is geen oorlogsschip!" viel Kappie hem ontstemd in de reae. „Dit is ja een door en door fatsoenlijk schip van eerlijke zeelui, die zich nooit met die overgehaalde film van jou hadden moeten inlaten! Nou zitten we vast en we moeten ja maar afwachten hoe we weer thuiskomen!" SEROOSKERKE (W.) Ontspanningsavond C.J.B.T.B. Zaterdag gaf de C.J.B.T.B. afd. Se- rooskerke (W.) haar jaarlijkse ont spanningsavond in het verenigings gebouw onder leiding van haar voor zitter, de heer Ad. Maliaars jr. Mede werking hieraan verleende de to neelvereniging „Contact" van Sou burg met het toneelspel „Stenen voor brood"! Dit stuk speelt in het gezin van een kweker die door de aanleg van een grote verkeersweg door zijn kwekerij voor grote moei lijkheden komt tc staan. Dit wordt nog gecompliceerder als blijkt, dat een van zijn zoons zich wil verloven met de dochter van een hem niet be paald gunstig gezind gemeenteraads lid, die er eigenlijk de oorzaak va» is dat het plan voor de aanleg van de weg er door komt. Na vele inge wikkelde problemen komt tenslotte het happy end met een massale emi gratie naar Canada. Het stuk werd voortreffelijk opgevoerd. In het bij zonder de heer De Jager en mevr. Faasse verdienen' een pluim voor hun prima spel, terwijl de dames mevr. Van Leeuwen en mevr. Castel en de heren Joosse en de Klerk goed spel te zien gaven. Ook mevr. Louwerse en de heren Janse, Faasse en de Vis ser speelden zeer verdienstelijk. De regie was in handen van de heer C. de .Visser,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7