PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer O.N.D.A. NU IN HET BEZIT VAN NIEUWE INSTRUMENTEN WALCHEREN Agenda „L0KALENPR0BLEEM" IS NOG STEEDS NIET OPGELOST ZEEUWSCH-VLAANDEREN m MAANDAG 14 APRIL 1958 PROVINCIALS ZEEUWSE COURANT. VROLIJKE KLANKEN IN R1TTHEM Symbolische overdracht door de burgemeester. „U hoeft nu niet langer jaloers te zijn op ,1'odens Motor Work» Band", zei zaterdagmiddag burgemeester P. Daniëlse van Ritthem in het Intieme verenigingsgebouw „Ons Dorpsleven", waar hy de nieuwe Instrumenten over handigde aan de leden van „O.N.D.A." Prachtige instrumenten, die 11.000 hebben gekost, waarvan 9000 door het gemeentebestuur werd geleend en de rest door de inwoners van Ritthem byeengebracht. Burgemeester Daniëlse dankte de schenkers voor de spontaniteit, waar mee zij dit hebben gedaan en verze kerde verder, dat O.N.D.A. bij het ge meentebestuur een goede naam heeft. Hiervan getuigt ook het voorstel van B. en W., indertijd gedaan, om de voor de nieuwe instrumenten benodigde 10.000 aan O.N.D.A. te schenken. De raad keurde dit voorstel goed, maar G. S. was het er niet mee eens. Wijziging subsidieregeling voor Walcherse V.V.V. In februari 1952 besloot de gemeen teraad van Middelburg een jaarlijkse subsidie toe te kennen aan de vereni ging tot bevordering van het vreem delingenverkeer in Walcheren van 'n even groot bedrag, als wordt ontvan gen aan contributies en bijdragen van particulieren, tot een maximum van 2000. Over 1952 werd op grond van dit-besluit 1710 uitgekeerd, in 1953 2000, in 1954 1797,50 en in 1955 en 1956 f 2000. Met inbegrip van deze subsidie sloot de rekening over 1956 met 'n nadelig en over de vorige jaren met een voordelig saldo Als gevolg van de redactie van het subsidiebesluit heeft de vereniging dus in de loop der jaren meer aan subsidie ontvangen, dan zij voor de kosten vanhaar activiteiten nodig had. Daar de subsidieverlening door de gemeente slechts aanvulling be oogt van dc particuliere bijdragen, stellen B. en W, van Middelburg voor om voor de jaren 1957 en vol gende de jaarlijkse subsidie te bepalen op het nadelig saldo van de rekening tot.een maximum van 2000 en te vens beperkt tot het totaal bedrag van de over dat jaar ontvangen con tributies en bijdragen van particu lieren. Examencommissie voor het nijverheidsonderwijs Tot lid van de commissie, die in 1958 belast is met het afnemen van de examens nijverheidsonderwijs voor de akte Na zijn benoemd de dames J. H. Spierenburg en A. Waalwijk uit Goes cn de heren A. de Muynck, Mid delburg en J. Roose te Goes. h< ZUID-BEVELAND Met bromfiets tegen wielrijdster gereden Een gebroken pols was het gevolg van een botsing welke vorige week geschiedde op de Postweg onder Ka- ">elle tussen de bromfietsberijder, de .leer H. uit 's Gravenpolder en een langs de kant van de weg stilstaande wielrijdster, mevr. de wed. M. uit Kapelle. De bromfietser heeft vermoedelijk mevr. M. te laat opgemerkt, waar door een botsing onvermijdelijk werd. Mevr M. echter had de bromfietser wel bemerkt en stond met haar rij wiel langs de kant van de weg te wachten om hem te laten passeren. De rqwlelen liepen praktisch geen schade op, maar dokter E. F. Fagee- Schaeffcr. die de eerste hulp verleen de, constateerde een gebroken pols. Na in het ziekenhuis St. Joanna te Goes behandeld te zjjn, kon z\j huis waarts keren. Om de damtitel Door de leden van de damclub Ka pelle werden weer een aantal partij en gespeeld om het persoonlijk dam kampioenschap. De uitslagen hiervan zijn: Chr. KorstanjeJ. Lindhout 2-0 Iz. op 't HofC. Sulsters 1-1; P. WestveerG. J Lepoeter 2-0: C. v. d. VlietJ. C. van Liere 0-2; Chr. KorstanjeC. Blankenburgh 2-0; J. J. Ganseman—W, v. d. Vrede 2-0 en P. WestveerJ. Lindhout 2-0. WOIPH AARTSDIJK Aantal baden Gedurende de maand maart 1958 werden in het gemeentelijk badhuis te Wolfaartsdijk 846 baden genomen. Na deze woorden droeg burgemees ter Daniëlse symbolisch de nieuwe in strumenten over door er enkele te overhandigen aan de oudste leden, de heren A. Schout, die reeds 23 jaar lid van de muziekvereniging is, aan de heer Paauwe en aan de twee jongste leden, Jan Oste Lzn. en Arie Schout J. Jzn. Tevoren had ook de voorzitter van OJJJJA., de heer J. J. Schout, het gulle gebaar van de schenkers geprezen en daarvoor de dankbaar heid van de O.N.D.A.-leden over gebracht. „We hebben dikwyls ge klaagd, en met recht, over de toe stand waarin de oude Instrumenten verkeerden", aldus de heer Schout, „maar nu hebben we alle reden om tevreden te zhn". De heer Schout deelde mede, aat twee pistons nog uit Engeland moeten komen, waar de instrumenten werden vervaar digd. Tijdens deze bijeenkomst in „Ons Dorpsleven" werd afscheid genomen van de heer Delbeke die, hoewel geen lid van O.N.D.A., toch tot de naaste medewerkers behoorde. De heer Del beke verleende namelijk bij ieder op treden assistentie door de zware trom op zijn rug te torsen. Dit zal in het vervolg niet meer nodig zijn, want de nieuwe trom wordt door de man, die hem bespeelt zelf gedragen. De heer Schout overhandigde de heer Delbeke voor de hulp die hij 23 jaar lang heeft geleverd een kistje si garen. Mevrouw Delbeke kreeg een fraaie azalia. Tot slot kregen de aanwezigen de mooie klank der instrumenten ook nog te horen. Onder leiding van de heer C. Cevaal Cz. speelde O.N.D.A. het Zeeuwse volkslied en enkele ande re muziekstukken, die met aandacht werden beluisterd en met applaus be loond. Burgemeester P. Daniëlse van Rit them overhandigde zaterdagmiddag K7i „Ons Dorpsleven" te Ritthem op symbolische wijze de nieuwe instru menten aan muziekvereniging „O.N. D.A.", die werden aangeschaft van de eljduizehd gulden, die gedeeltelijk werd geleend door het gemeentebe stuur en gedeeltelijk bijeengebracht door de inwoners van Ritthem. Uit handen van de burgemeester ont ving het oudste lid van „O.N.D.A.", de heer A. Schout,» de nieuwe „grote trom". Foto P.Z.C.) Uitslagen schoolvoetbal te Vlissingen AFDELING A. Poule I: Fr. Naereboutschool II Jacob Catsschool II 10; Jacob Catsschool IIIP. Louwerseschool II 18; Bonedijkeschool IIIFr. Naereboutschool II 01; Vincent van Goghschool IIJacob Catsschool II 05; Bonedijkeschool HIP. Louwerseschool II 02; Jacob Cats school inJacob Catsschool II 00. Poule II: Jacob CatsschoolJan Lighthartschool 10; J. van Dale- school—Prins Willemschool 07 Vincent van GoghschoolJacob Catsschool 00; Kon. Wilhelmina- schoolJ. Ligthartschool 60,; .Vin cent van GoghschoolPrins Willem- school 03: J. van Daleschool—Jan Lighthartschool 01. Poule-winnaar Prins Willemschool. Poule HI: P. LouwerseschoolGer. School Kasteelstraat 50; B. Ewout- schoolJul. van Stolbergschool 0 0; OranjeschoolGer. School Kas teelstraat 21; Bonedijkeschool B. Ewoutschool 01; Herv. School KoudekerkeJul. van Stolbergschool 34; Bonedijkeschool—Ger. School Kasteelstraat 3—2; Oranjeschool Jul. van Stolbergschool 10. Poule winnaar B. Ewoutschool. FINALE. Prins WillemschoolBouwen Ewout school 00; P. Louwerseschool II Prins Willemschool 1—3; P. Lou werseschool IIBouwen Ewout school 24. Kampioen van Vlissln- KERKNIEUWS NED. HERV. KERK. Beroepen te Nleuw-Lekkerland (wijk Kinderdijk) J. Klein Kranenburg te Hilversum. GEREF. KERKEN. Beroepen te Loenen aan de Vecht H. J. Bavinck, kand. te Amsterdam oost. Bedankt voor Diever W. H. J. de Boer te Heerenveen. EXAMENS. Voor het zendingsexamen te Baarn is geslaagd ds. F. L. Schalkwijk te Baarn. De classis Middelburg heeft praep. geëxamineerd en beroepbaar ver klaard op grond van art. 8 k.o. (sin guliere gaven) H. H. van der Linden te Goes, om te proponeren in haar ressort. GEREF. KERKEN ART. 81. Beroepen te Houwerzijl H. Smit, kand. te Utrecht. gen werd (door beter doelgemiddel- de) de Prins Willemschool. In afdeling B zijn de poulewin naars: van poule I de openbare ulo'ïï5 van poule II L.T.S. VIII en van pou le IH de Sint Paulusschool. De uit slagen van de finales in deze afde ling luidden: L.T.S. VIH—St. Pau lusschool 3—0; openbare ulo II— L.T.S. VIII 1—0; openbare ulo II— St. Paulusschool 40; openbare ulp II werd kampioen van Vlissingen. In afdeling C werd L.T.S. Hl kam pioen. In afdeling D is H.T.S. I kampioen van Walcheren geworden, nadat het met 20 van rijkskweekschool had gewonnen. MIDDELBURG Aardrijkskundig Jeugdcentrum Voor de leerlingen vanaf- de 6e klassen l.o., alsmede van het m.ö., u.l.o. en n.o. der Middelburgse scholen, die lid zijn van het aard rijkskundig Jeugdcentrum, zal in de Schouwburg op 8 en 9 mei a.s. door het bestuur van het centrum ver toond worden de film „Tussen zee spiegel en zeebodem" van de bekende diepzeeonderzoeker, dr. Hans. Dit is de laatste voorstelling van het sei zoen. NOORD ZEELAND Raad Nieuwerkerk verkocht strook industrieterrein De raad .van Nieuwerkerk besloot 1000 m2 industrieterrein te verkopen aan mejuffrouw Roffelsen. Aan de Zeeuwse Volks Universiteit werd de bijdrage van 30.toegezegd in het tekort over de laatst gehouden uit voering te Zierikzee. Een bijdrage van 70.werd toegezegd voor de brandweerwedstrijd te Bruinisse op 31 mei a.s., waaraan alle brandweer korpsen van het eiland zullen deelne men. Op verzoek van het Oranje-Co- mltc werd een bedrag van 50.be schikbaar gesteld voor de traktatie van de schoolkinderen op 30 april a.S. Voor de huisvlijttentoonstelling „Be zige Handen" te Middelburg zal een medaille beschikbaar worden gesteld. Bij de rondvraag vroeg de neer S. van Klinken het puin, dat tegen het kerkgebouw der Gereformeerde Ge meente ligt, te laten opruimen. NOORDGOUWE Examen Voor het te Breda gehouden exa men Engels-steno, slaagde mejuf frouw K. Flikweert te Schuddebeurs. vandaag. Terneuzen Luxor: .Bernardine", 8 uur, a.l. Concertgebouw: Terneuzens spaar fonds. „De huzaren", Nederlandse schouwspelers, 8 uur. Oostburg Ledeltheater: „Esther Cos- tello", 7.45 uur, 18 jaar. Sas van Gent. Olympia: „Der Bettel- student", 8 uur. JAARVERSLAG TECH. SCHOOL TERNEUZEN Ingrijpende wjjziging bij het avondonderwijs In het dezer dagen verschenen Jaarverslag van de Technische School te Terneuzen wordt er op ge wezen, dat het ontbreken van de reeds in een vorig jaarverslag ge noemde lokaliteiten, zoals metsel werkplaats, bouwloods, bijbehorende theorie- en tekenlokalen en de nood zakelijke uitbreiding voor invoering van een 3-jarige cursus, gedurende het verslagjaar een voortdurende zorg van het bestuur heeft uitge maakt. Vele besprekingen werden over deze zaak gevoerd, die evenwel aan het eind van het jaar nog niet tot een positief resultaat hadden ge leld. Met name de huisvesting van de metselaars verkeert ln een moeilijke situatie en de schoolarts merkte daarover in zijn rapport op, dat deze metselaars werken in „catacomben" met permanente kunstverlichting en dat hun onderwljslokaal absoluut on geschikt is en dit uit medisch-hygië- nlschê overwegingen niet tot een ge schikt lokaal is te transformeren. Wat het onderwijs op school be treft voltrokken zich belangrijke wij zigingen, zowel voor wat betreft het dagonderwijs als het aanvullend on derwijs op de avondschool, zulks in overeenstemming met de gewijzigde ideeën omtrent hetgeen aan het nij verheidsonderwijs als eis moet wor den gesteld. Daarbij wordt onder school steeg tot 266 op 31 december j.l., dat der avondschool bedroeg op die datum 213. In het schoolgebouw werden de volgende cursussen gege ven: binnenvaartschool, aannemers cursus, cursus ehemiciens, cursus wegenbouw, opleidingen voor V.E.V. en V.A.M. examens, gezel timmeren en metselen, gezel en vestigingswet, cursus schilderen, lascursus en scheepsbouwcursus. Feestavond brandweer De leden van de vrijwillige- en B. B.-brandweren te Terneuzen hielden in „La Belle Vue" hun jaarlijkse feestavond, die onder meer werd bij gewoond door burgemeester mr. P. H. W. F. Teilegen. Na een openingswoord door de heer J. Smit, plaatsvervangend hoofd van de B.B., volgde een succesvol op treden van de „Bonte avond club" uit Sluiskil, die onder leiding van de heer E. Hallegraeff een gevarieerd programma uitvoerde. Na een slotwoord door de heer K. Reinders, hoofd van de B.B., werd nog een verloting gehouden, gevolgd door een gezellig samenzijn. OOSTBURG Raad vergadert De raad van de gemeente Oostburg vergadert woensdagavond om haif acht. Do agenda vermeldt o.m. een voorstel tot het toekennen van sub sidie aan de stichting „Zeeuwsch- Vlaandercn" voor een helikopterver binding van dit gewest met Rotter dam en oen voorstel tot het aangaan van een tweetal vaste geldleningen met de N V. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Schietwedstrijd De reserve Rijkspolitie te Sas van Gent hield in de zaal Flora een k.s.o.- schietwedstrijd op karabqn en revol ver, waaraan ook werd deelgenomen door reservisten uit Westdorpe, Phi lippine en Hoek, de Rijkspolitie, Mare chaussee en reserve Marechaussee, terwijl leden van de plaatselijke com missie, Steun Wettig Gezag, de burge meester en het secretariepersoneel van Sas van Gent ais gasten aan de wedstrijd deelnemen. Nadat herhaal delijk moest worden gekampt omdat diverse deelnemers hetzelfde aantal punten schoten, werd de volgende uit slag verkregen. Karabijn: 1. P. Diele- man, 2. M. v. d. Berg, 3. E. Boogaert, 4. J. Stoffels, 5 J. de Ridder. Revolver: 1 J. Stoffels, 2, YV. Kruissen, 3. J. van DHk, 4. C. But, 5. J. Boogaert. Het schieten met de windbuks op de gelukschijf gaf het volgende resul taat: 1. T. Lauret. 2. ir. Horstmann- 3. J. Boogaert, 4. Eggermont, 5. Bogte. De prijzen werden uitgereikt door burgemeester Den Boer, die er in een korte toespraak op wees dat derge lijke avonden een goed middel waren tot versteviging van de banden tus sen de politie, reserve politie en mare chaussee. Hi] bedankte ook opper wachtmeester Van der Wal voor de goede organisatie. 852. Nadat de overlevenden en gewonden van de piraten schepen gehaald waren, liet admiraal Vuldun de vloot verzamelen. Niet lang daar na keerden ook de achter- volgingsschepen van 'n suc cesvolle jacht terug. Dit was een zwarte dag voor dictator Zorin! Nu de gevechtshandelin gen achter de rug waren, kon ieder zijn alarmpositie weer verlaten. De zuurstof helmen werden afgezet en de geringe schade die enke le schepen opgelopen had den, hersteld. De twee scho tels waren er ondanks alles wonderwel afgekomen, dank zij het tijdige ingrijpen van admiraal Vuldun. Juist toen deze het bevel wilde geven tot terugkeren naar Vale- ron, werd hij aan de televi sie geroepen. Het was de kapitein van een dei schotels, die hem meldde, dat het nog niet de finitief vaststond, dat Shor Nun's schotel ver nietigd was. Een dor waarnemers had hem na een zware ontploffing op het achterschip met groto snelheid zien verdwijnen in de richting van de Andromedanovcl. Admiraal Vuldun aarzelde geen seconde en daar zijn eigen slag kruiser, de „Bolaris" de snelste was, liet hij onmiddellijk de steven wenden, om te trach ten de schotel te achterhalen. De rest van de vloot moest intussen op halve kracht naar Va- leron koersen. meer een ruimere plaats ingeruimd voor de culturele vorming van de leerlingen, terwijl tevens getracht is de z.g. „horizontale binding" be ter tot zijn recht te doen komen. Bij wijze van proef werd tot de invoe ring van een z.g. „perioden-leer gang" overgegaan. Een nog ingrijpender verande ring voltrok zich bij het avond onderwijs. Hier werd het z.g. „part-time-onderwijs" Ingevoerd. De leerlingen komen daarbij zo mogelijk gedurende een vol jaar één middag per week naar school, terwijl de daarop aansluitende avond over een pe riode van 8 maanden les wordt gegeven. Een tweede avond gedurende de 6 wintermaanden Is bestemd voor de praktijkles sen. In totaal Is het aantal schoolavonden dus van 4 per week teruggebracht tot 2, waar door het dure en tijdrovende heen- en weer reizen der leerlin gen is gereduceerd en er meer vrije tijd voor huiswerk en ande re doeleinden vrij komt. De werkgevers gaven hun volle medewerking bij de invoering van dit gedeeltelijke dagonderwijs. Voor en kele, veelal uit oudere, niet meer in het leerlingstelsel opgenomen leer lingen cursussen, bleef dc oude vorm van volledig avondonderwijs nog ge handhaafd. Indien mogelijk zullen ook deze te zijner tijd worden om geschakeld. In het bestuur der school ontstond tijdens het verslagjaar door het be danken van dr. M. E. H. Camps een tussentijdse vacature. In het aantal leden kwam geen wijziging. De directeur der dag- en avond school, de heer A. F. H. Spijker werd tijdens het verslagjaar in vaste dienst aangesteld. Het aantal leerlingen der dag- Jaarvergadering „De Bruinvis" De Sasse Zwem- en Poloclub „De Bruinvis" hield zijn Jaarlijkse alge mene vergadering in Hotel Rotter dam. Voorzitter ir. C. A. L. Horst- mann deelde de vergadering mede dat het eerste zevental degradatie heeft verkregen naar de 3e klasse en hoopt dat volgend jaar een verjongde ploeg een waardige 3e klasser zal kunnen zijn. Tijdens de vergadering reikte de heer Horstmann aan mej. R. Vergauwen de bronzen K.N.Z.B.- prestatie medaille 1957 uit voor haar prestaties verricht op de 200 m schoolslag dames. De penningmeester kon de vergadering mededelen dat de clubfinancien zeer gezond zijn. Bij enkele kandidaatstelling werden de heren P. G. Sampon en E. L. de Vriend als bestuurslid herkozen. Bij de rondvraag deelde de voorzitter nog mede dat de Bruinvis weer zal meewerken aan zwemwedstrijden in de Braakman, gedacht wordt dan ook aan een lange-baanwedstrijd. Verder vroeg hij de aandacht voor de zes- landenontmoeting waterpolo tussen Rusland, Joego-Slavië, Polen, Frank rijk, Nederland en België te Gent op 21, 22 en 23 juni a.s. Verder werd medegedeeld dat het bestuur de volgende technische com missie heeft benoemd: mej. R. Ver gauwen, de heren A. Sampon, P. de Vrie, K. Hamelink en P. Bockstael. SAS VAN GENT L. de Vries ten grave gedragen Vrijdagmorgen Is het stoffelijk overschot van de heer L. de Vries, slachtoffer van de explosie op de N.V. Stijfsel- Glucosefabrick te Sa3 van Gent ten grave gedragen. Vooral van de zijde der werklieden en oud-werk nemers was de belangstelling zeei groot. Ook dc directieleden, de heren Hofman, Tittelboom en De Bruycke- re waren tegenwoordig. Een schat van bloemen bedekte de baar. Aan het graf werd niet gesproken. AARDENBURG Raad vergadert Maandag om 2 uur komt de raad van Aardenburg in vergadering bij een. Op de agenda staan ojn. de vol gende punten: verbetering rijwielpad St. Kruis; verfraaiing Elderschans en een verzoek van het bestuur van dc Algemene Aardenburgse Kleu terschool om beschikbaarstelling van gelden voor het aanschaffen van ontwikkelingsmateriaal en vloerbe dekking. Expositie „World Press photo '57' geopend. In het Stedelijk Museum te Amster dam heeft burgemeester mr. G. van Hall onder byzonder grote belangstel ling de internationale persfototen toonstelling World Press Photo '57 geopend. Op deze voor de derde ach tereenvolgende keer door de Neder landse vereniging voor fotojournalis ten georganiseerde expositie hangen 743 foto's van 288 inzenders uit 20 landen. De wereldbekende foto van het neger meisje Dorothy Counts uit Charlotte waarachter zich blanke leerlingen verdringen, die tot titel draagt „Little Rock", werd als de beste foto van de tentoonstelling door de jury aange wezen. Deze foto, gemaakt door de 32-jarige Douglas Martin uit Norfolk (Virginia) verwierf tevens de eerste prqs in de groep „nieuws". De twee de prijs in de groep „nieuws" ging naar Simon Smit (Nederland), die met z|jn foto van de redding van een blinde man uit een gracht als de beste Nederlandse foto daarmee voor de tweede keer de „zilveren camera" voor een jaar in zijn bezit kreeg. Senatoren pleiten voor vloot-decentralisatie. In het voorlopig verslug van de Eerste Kamer over de begrotingen van oorlog en van marine" hebben vele leden de vraag gesteld, of de minister het wel verantwoord acht, dat een zo groot deel van onze vloot in Den Helder Is gestationeerd. Een onverwachte aanval zou deze in één slag kunnen vernietigen. Is decentrali satie in Navo-verbond niet mogelijk? Voorts achtten enige leden het niet geheel juist een moderne kruiser als opleidingsschip in de vaart te heb ben. Uit een oogpunt van kostenbe sparing meenden zij, dat met een kleiner schip kan worden volstaan. Gaarna zouden zij hierover het oor deel van de minister vernemen. „Regering nam initiatief tot vermindering van de spanning". Vele leden der Tweede Kamer waren, blijkens het voorlopig verslag over de begroting van ooorlog en marine, met grote zorg vervuld over de be wapening van onze strijdkrachten met atoomwapens. De mogelijkheid, dat in een nieuw conflict, waarbij ons land betrokken wordt, alleen con ventionele wapens gebruikt zullen worden, is daardoor vrijwel uitgeslo ten, met alle gevolgen van dien. Deze leden wilden niet verhelen, dat zij eerst na rjjp beraad konden in stemmen mot atoombewapening van onze strijdkrachten, omdat het ge bruik van nucleaire wapens zulke verschrikkelijke gevolgen heeft. De wetenschap evenwel, dat de hui dige machthebbers in de Sowjet-Unie voor geen enkel middel zullen terug deinzen om de vrijheid van het wes ten te bedreigen had deze leden over tuigd van de plicht voor de Navo- bondgenoten om de militair-techni sche ontwikkeling zodanig te bevor deren, dat de Russische machthebbers ervan doordrongen zuilen zijn, dat iedere agressie tegen het westen met een vernietigende tegenaanval be antwoord zal worden. Daarmee is de regering echter niet ontslagen van de plicht alles in het werk te stellen, dat de welhaast ondraaglijke spanning tussen oost en west verminderd wordt. Deze leden verzochten de regering dan ook met de groot ste aandacht alle voorstellen in deze richting te bestuderen. Zij zouden het toejuichen, indien zij tot een weloverwogen initiatief in dezen zou kunnen komen. Risicoregeling Woningbouw niet voor nieuwe C.A.0.-lonen Volgens de thans geldende Risico regeling Woningbouw 1954 zouden de financiële gevolgen der nieuwe C.A. O. voor het bouwbedrijf (waarvoor thans overleg gaande is tussen re gering en bedrijfsleven), geheel moe ten worden doorberekend in lopende werken. Een zodanige toepassing der risicorcgeling wordt echter door mi nister Witte niet aanvaardbaar ge acht, aangezien de in de aanneemsom opgenomen loonposten in het alge meen voldoende ruimte bicden om ook dc tengevolge van de nieuwe C. A.O. verhoogde wettelijke lonen te bestrijden. De minister heeft thans besloten, dat voor werken welke worden aan besteed na 15 april 1958 de financiële gevolgen welke zullen voortvloeien uit de nieuwe C.A O. voor het bouw bedrijf niet bij de financiering voor woningen in aanmerking zullen wor den genomen en bijgevolg ook niet door een verhoogde huursom kunnen worden gedekt. In een circulaire aan de gemeentebesturen heeft de minis ter gezegd dat het aanbeveling ver dient, dat de bestekken voor bedoel de werken zodanig worden geredi geerd c.q. worden gewijzigd, dat de risicoregeling buiten werking wordt gesteld, voor zover het betreft de ver rekening van verhoogde Ionen en sociale lasten, welke het gevolg zijn van de invoering van de nieuwe C.A. O. De in de gemeenten werkzame wo ningbouwcorporatie» moeten dien- overeenkomstig handelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3