Kerk en toren rijzen in St.-Anna ter Muiden weer ongeschonden op Zccnwsc Almanak als ik ooit trouw Gillette FEL UITSLAANDE BRAND IN CAFÉ TE 00STERLAND L. TH. VOGELAAR OVERLEDEN z.v.u. Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. VRIJDAG 11 APRIL 1958 „FEESTELIJKE DIENST9 BEZEGELDE OVERDRACHT Hervormde gemeente is niet verguld met eigendom van toren OORLOG, VUUR EX WATER hebben in de loop der eeuwen de toren en de Nederlands hervormde kerk in Sint-Anna ter Muiden zwaar geteis terd. Vooral de laatste wereldoorlog sloeg diepe wonden in het monumen tale kerkje met de ongeveer dertig meter hoge, stompe toren. Maar van al die zware beschadigingen is nu niets meer te zien, want In het centrum van het verstilde Sint-Anna ter Muiden rijzen kerk en toren weer onge schonden op. Een restauratie, die mogelijk werd door steun van Monu mentenzorg, provincie en gemeente Sluis, hebben dit historische bouw werk in zijn oude luister hersteld. Mooier eigenlijk nog dan het voorheen was, want de ontsierende witte verflaag over het prachtige eikenhout In het interieur van de kerk is verdwenen. De kerk was al enkele maanden in gebruik, maar donderdagmiddag Is het gebouw officieel overgedragen aan de kerkeraad. Namens de kerkvoogdij deed de heer T. Bos dat en hij bezegelde de overdracht symbolisch met een handdruk aan de voorzitter van de kerkeraad, ds. L. P. W. Groenveld. Direct na deze overdracht om streeks half drie werd een „feeste lijke kerkdienst" gehouden, zoals voorganger ds. Groenveld het noem de. Na het zingen van gezang 137 vers 1, 3 en 4, hield ds. Groenveld een predikatie over het thema „ont moeting". Hij ging daarbij uit van de teksten Hebreeën 12 vers 22 en Johannes 20 verte 19. Daarin is spra ke van de nadering tussen God en de mensen. Ds. Groenveld was er van overtuigd, dat de drang tot de ze nadering ook de drang is geweest om de kerk te herstellen", „want dit is de plaats waarin wij in gemeen schap God kunnen benaderen". Hij wees er op, dat om dezelfde reden in 1660 op de puinhopen van de in de 12e of 13e eeuw gebouwde kruiskerk een nieuw huis des Heeren is ge bouwd. Ds. Groenveld achtte liet niet moge lijk, dat de mens in de technische en culturele vooruitgang bevrediging zal vinden. De geborgenheid vindt hij pas in de kerk, die altijd de belang rijkste plaats voor het bijeenkomen der Christenen blijft. Radio en televi sie kunnen wel helpen Gods woord te verbreiden, maar het blijven lapmid delen, omdat de gemeenschap van een kerk ontbreekt, aldus spreker. Daarom was hij zeer verheugd, dat ook Sint-Anna ter Muiden weer een kerk bezit. Niet-gewenste toren Nadat nog gezongen was gezang 132 vers 3 en 6, kregen verschillende aanwezigen gelegenheid het woord te voeren. Namens de kerkvoogdij sprak eerst de heer T. Bos, dis een uitvoerig dankwoord richtte tot de verschillende instanties, die de res tauratie mogelijk hebben gemaakt. (Advert entte) EEN VERRASSING op de overhemdenmarkt ia het nieuwe Kerko „Espresso" shirt. Eindelijk een shirt, waarbij no-iron inderdaad be tekent: niet of nauwelijks strijken! En een oronized boord, die 16 uur per dag keurig glad blijft zitten. Espressoshirts kosten slechts f 18.50. Hij toonde zich uiteraard zeer verheugd over 't herstelde bouw werk, maar zei toch ook, dat hij „het liefst zou zien, dat de toren niet het eigendom van de her vormde gemeente zou zijn, want dit bouwwerk drukt Jaarlijks zwaar op ons budget". „Het blijkt zeer moeilijk om het eigendom van de toren te bewijzen", zei hij, daarbij doelend op het feit, dat de toren in handen van de ge meente Sluis is geweest. Burgemeester P. F. van Hootegem van Sluis herinnerde er aan, hoe in november 1944 vele Slulzenaren in Personenauto met bulldozer-capaciteiten Lichtmast en boom onder Zaamslag geramd Bewoners van de Terneuzense straat bij de ingang van het dorp Zaamslag werden in de nacht van woensdag op donderdag gewekt door een hevige klap. Het bleek, dat iemand, die een personenauto bestuurde, bezig was zichzelf in moeilijkheden te brengen. Nadat hij met zijn wagen enkele me ters heg had geslecht, had hij een lichtmast van de P.Z.E.M. geramd en deze mast met kabel en al uit de grond gelicht. Tenslotte had hij een vrij dikke boom tot afknappen ge bracht. De boom viel over een berm- sloot en de auto schoof gedeeltelijk op de boom, om tenslotte stil te staan. De wagen was blijkbaar van goede constructie, want de automobilist schakelde achteruit, waarna de auto weer op de weg terechtkwam. In oostelijke richting verdween het voer tuig. De politie gaat thans na wie dit voertuig bestuurde. Directeur Zeeuwse Metaalmaatschappij in hoger beroep De 33-jarlge directeur van de Zeeuw se Metaalmaatschappij, B.M., een der verdachten in de schrootaffaire, heeft hoger beroep aangetekend te gen het vonnis van de Haagse recht bank van 3 april, waarbij hem een gevangenisstraf van 1 jaar en 3 maanden werd opgelegd. De Haagse referendaris D. v. d. G., die veroordeeld werd tot 1 jaar en 9 maanden gevangenisstraf, zal niet in beroep gaan. VAN cS.fUlf1 TOT slijpt Orna-bazaar Dat het zo omstreeks 1800 nog zo kwaad niet was. hebben we gister avond ontdekt in het Vlissingse Con certgebouw. Daar heerste namelijk een vrolijke, maar tevens een acht tiende eeuwse sfeer. De huizen TRAKTEREN Op gezette tijden ontmoet ge al tijd wel iemand, die verzucht dat er nooit iets gebeurt. Maar dat is niet waar. Er gebeurt altijd en overal wel iets, vermits ge maar oog hebt voor het kleine. Dat ziet ge maar weer aan dat gebeurtenis je in Yerseke. ,f)e kunt het gerust in de krant zetten het te waar gebeurd maar mijn naam durf ik niet te noemen, want mijn vrouw zit ook in dat naaikransje" zo schreef ons een onbekende en nu weet ge nog niets, maar dat komt, beste mensen, dat komt. De vrouw van een notabel in Yerseke, presidente van dat krans je, heeft op de laatste bijeenkomst getrakteerd. Niet zo maar getrak teerd, nee zij trakteerde op be schuit met muisjes en nu moet ge niet onmiddellijk roepen „is dat al les, er worden dagelijks zoveel kin deren geboren", dat moet ge niet doen, want daar ging het helemaal niet om. De presidente trakteerde omdat een geliefd konijn in haar gezin voorspoedig was bevallen van vijf piepkleine konijntjes. Een leuke ge woonte, die vooral weerklank zal wekken bij fabrikanten van be schuiten met muisjes, want het be looft de omzet aardig te vergroten. En wie zei daar, dat er nooit iets gebeurt f Nou, wief winkelpanden eigenlijk behoorden duidelijk niet tot nieuwbouw, de kle ding van de (voornamelijk jónge) dames was kleurig en té ingewikkeld voor deze tijd. De geveltjes droegen merkwaardige opschriften als „In de geldsnv'jter", „De vliegende plek", .De wolbaai" en „De Schutter". De ouderwetse dames in de winkeltjes noodden de bezoeker tot „geldsmij- ten", tot sjoelbakken, en tot het aan schaffen van wol ondergoed enz. Een „hedendaagse" wethouder, de heer W. Poppe, had, voordat wij dit alles zagen, een lint doorgeknipt, dat hij „eigenlijk te mooi vond om door te knippen". Hij was hiertoe uitge nodigd door de heer C. Plasse, voor zitter van het bazaar-comité, dat dit festijn organiseerde. "Tc heer Piasse had tevoren nog gesproken, dank gebracht aan de actieve dame» en heren le den van „Oranje Nassau", de chris telijke gymnastiekvereniging, voor wie de baten van de bazaar bestemd zijn. De heer Poppe antwoordde hem en sprak de hoop uit, dat deze bazaar ook een gymnastieklokaal zou ople veren, te huren of te kopen! Toen de heer Poppe het lint had door geknipt, kreeg zijn vrouw bloemen van voorzitter Plasse. Binnen was al les zo plezierig, dat wij er niet aan twijfelen, of „Oranje-Nassau" kan na afloop zijn oefenmateriaal, o.m. een brug met ongelijke liggers, aanschaf fen. Want dat is toch de uiteindelij ke bedoeling van alle bazaar-roman- tiek: dat er geld In het laad je komt. Waarvan „Oranje Nassau" het nood zakelijke materiaal ka nkopen! Van daag en morgen duurt de bazaar voort. Zaterdagmiddag zijn er „spe ciale uurtjes voor de kleintjes". MENSEN OP DE BEEN En wederom kreeg St.-Annaland be zoek van een coaster! Het was de Groningse kustvaarder „Margaretha". Velen, zo wordt ons gemeld, gingen een kijkje nemen, toen de „Margare tha" een flink en fraai vaartuig in de kleine haven lag, om aardappe len in te nemen. Sint-Anna ter Muiden bijeenwaren, „blij met de bevrijding"! „Nu zijn we weer dankbaar, omdat het in de na-oorlogse jaren mogelijk is geble ken dit bouwwerk zo prachtig te her stellen", aldus de burgemeester. Spreker wees er op, dat er enorme sommen in de kerk geïnvesteerd zijn. „Als Sint Anna ter Muiden dit al leen had moeten opbrengen zou het f 300.per hoofd van de bevolking hebben betekend en als Sluis het had moeten doen was het f 30.per hoofd van de bevolking geweest", aldus de heer Van Hootegem. „De kerkelijke gemeente is niet erg verguld met de niet-gewenste to ren", zo zei de burgemeester, „maar de vlotte medewerking, die steeds bij de restauratie gegeven is, garan deert, dat liet ook met de toren wel in orde zal komen". Met een hersteld dorpsplein, kerkgebouw en toren acht te hij het voor Sint Anna ter Muiden mogelijk weer tot grotere bloei te komen. De heer G. J. Randoe sprak namens de studentenkring „Sint Anna ter Muiden". Ook voor ons Is het een feestdag, zei hij, „want wij hebben hier graag concertjes georganiseerd en zullen dat ook graag blijven doen". Plicht verstaan „Het werk van het verleden legt ver plichtingen op aan het huidige ge slacht", zei ds. J. Scholten uit Ter- neuzen, die sprak namens de alge mene kerkvoogdij en namens de pro vinciale kerkvoogdijcommissie. „Door deze restauratie heeft men in Sint-Anna ter Muiden zijn plicht ver staan", zo achtte spreker. Reeds in de zomer van 1916 had ds. S. J. M. Hulsbergen uit Hoe- dekenskerko als jonge man ken nis gemaakt met de kerk in Sint- Anna ter Muiden. In datjaar volgde hij, op de toren van deze plaats staande, de beschieting door Engelse boten van de Belgi sche plaats Zcebrugge. Nu sprak deze predikant namens de provin ciale kerkvoogdij-commissie Zee land en hij toonde zich zeer ver heugd over dit prachtige bouw werk. Nadat nog de heer I. Risseeuw-Brak- man uit Zuidzande namens de regio nale commissie voor het zuiden een (Advertentie) wil ik een man hebben die weet hoe het hoort en die schoon, fit en fris is en die er goed verzorgd uitziet, 's avonds nog net zo als 's morgens. Ik bedoel een man die zich scheert met water, zeep* en blauwe Zo'n man ziet er niet alleen tchoon en frit uit, hij voelt zich ook tchoon en fris. Gebruik mt gen ook een Blauw Gillette mesje. Haai meteen een pakje. stuks 75 ct. ..Gillette scheercrème is het beste! gelukwens had uitgesproken, noem de ds. J. Eijgendaal uit Hoofdplaat, praeses van de classis IJzendijke, de ze restauratie „een lichtend voor beeld voor heel Zeeuwsch-Vlaande- ren". Ds. Eijgendaal, die bijna der tig jaar zendingsarbeid op Nieuw- Guinea verricht heeft, vertelde nog, dat hij daar „soms enkele ingebruik stellingen per week" meemaakte. Ds. Groenveld sloot tenslotte met een dankwooi'd en liet nog zingen gezang 112 vers 1 en 4. In het voor malige gemeentehuis van Sint Anna ter Muiden was daarna nog een re ceptie. Hier bood de heer J. Rosseel een tekening aan. Ook de architecten de heren E. P. en W. Messer resp. uit Amsterdam en Vlissingen waren bij de overdracht aanwezig. EXPLOSIES IN OLIEOPSLAGPLAATS „De Blauwe Keet" totaal verloren dag café Een felle brand heeft donderdi avond in amper een uur tijd het ei annex benzinestation „De blauwe keet" met een aangebouwde opslag ruimte aan de rijksweg te Oosterland volkomen in de a» gelegd. Het vuur woedde het felst in de geheel met va ten en flessen benzine en olie gevulde opslagplaats, die reeds direct na het uitbreken van de brand een laaiende fakkel wa» en waaruit talloze explo sies van ontploffende vaten opklon ken. Ook twee ondergrondse benzine tanks gevuld met 6000 liter gasolie en 5000 liter benzine, dreigden te ont ploffen. De brandweer van Oosterland stond voor een schier onmogelijke taak. Voorzichtig werd de explosieve vuur haard benaderd; met zes slangen op de waterleiding werd het vuur bestre den. Toen men na uren blussen de brand brak om negen uur uit de loeiende vlammenzee had beteugeld, was van „De blauwe keet" en de op slagplaats niets meer over dan een ontredderde steenmassa. De eigenaar, de heer A. R. Deurloo, zag nog kans zijn personenauto te redden, evenals enkele waardepapieren. Van de ande re bezittingen kon echter niets meer worden gered. Strijd om winkelpand Twee familieleden boden in Terneuzen tegen elkaar op Ten overstaan van notaris K. J. Ho ving werd in café Du Commerce te Terneuzen in het openbaar verkocht het winkelpand met bovenwoning aan de Noordstraat 9-13 in Terneuzen. groot 2.03 are: de werkplaats met magazijn en erf, Brugpad 7 groot 60 ca en de garage met bergplaats en erf, Tuinpad groot 79 ca. Koper werd de heer G. W, Naeye uit Terneuzen voor 85.200. Deze verkoping ge schiedde krachtens rechterlijk bevel wegens boedelscheiding. De koopsom overschreed met onge veer 35.000 de werkelijke waarde van winkelpand, werkplaats en gara- fe. Dit kwam omdat twee familiele- en onder enorme belangstelling tegen elkaar opboden. A. Haak overleden Op de leeftijd van 65 jaar is woens dag te Zaamslag overleden de heer A. Haak, landbouwer, die door verschillende activiteiten een grote bekendheid in agrarische kringen ge noot. De heer Haak was o.m. voorzit ter van de Kring Axel en lid van het dagelijks bestuur van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij. Als enthou siast fokker was hij ook bekend in de Zeeuwse paardenfokkerskringen. In zijn woonplaats was de heer Haak lid van de commissie voor het Ned. herv. rusthuis. De teraardebestelling is be paald op zaterdagmiddag half drie. Een uit Brabant afkomstige zware vrachtauto, die bjj het ben zinestation stond en waarvan de kap reeds vlam had gevat, kon op het nippertje worden gered, dank zjj het moedige optreden van de achttienjarige Huib Rok» uit Oos terland, die een ruit intrapte en de wagen wegreed. De brandweerlie den die zich bij de blussing bijzon der moedig gedroegen, wisten tij dens de brand de belde ondergrond se tanks af te sluiten. Het verkeer moest worden omge legd, daar de brand een ondoordring baar rookgordijn over de rijksweg legde. De schade wordt geschat op ruim een halve ton. Verleden jaar was „De blauwe keet" een stenen gebouw nog gemoderniseerd en uitgebreid. De eigenaar is verzekerd. De brand, die in de opslagruimte is ontstaan, is vermoedelijk veroorzaakt door een primustoestel. De nablus- slngswerkzaamheden duurden tot diep in de nacht. De brandweer van Oos terland maakte gebruik van haar ne veltankwagen en een motorspuit. Minister Samkalden opent Middelburgse rechtbank De restauratie van hot gebouw van de Arrondissementsrechtbank te Mid delburg is thans zover gevorderd, dat het rechtbankgebouw op donder dag 24 april a.s. officieel ingebruik genomen zal worden. Dat zal ge schieden door de minister van justi tie, prof. dr. L Samkalden. De ope ning is vastgesteld op kwart over twee. Schouwse raden slechts voor 16 maanden De leden van de nieuwe raden van de gemeenten op Schouwen en Dui- veland, die op 28 mei a.s. gekozen worden, zullen als het wetsontwerp, waarover thans advies zal moeten worden uitgebracht door de raden van die gemeenten wet wordt, slechts voor zestien maanden zitting heb ben. Volgens dat ontwerp zullen de be staande gemeenten met uitzonde ring van Bruinisse en Zierikzee met ingang van 1 januari 1960 wor den opgeheven en zullen vóór die da tum voor die gemeenten nieuwe ge meenteraden moeten worden geko zen. De leden van de bestaande ge meenten zullen dus slechts zitting hebben van de eerste dinsdag van september 1958 af tot 1 januari 1960. Dodelijk ongeluk te Nieuw- en Sint-Joosland In Nieuw- en St-Joosiand is een tra gisch ongeval gebeurd, dat aan de 35- jarige landarbeider J. Baas het leven heeft gekost. De man was aan het eggen op de akker van de familie Baas naast hun boerderij. Toen de eg in de grond vast kwam te zitten, trachtte de heer J. Baas door zijn tractor meer gas te geven het werktuig los te trekken. Dit lukte niet, waarbij de trekker omsloeg. De heer Baas kwam onder de trekker terecht en werd doodge drukt. VOORAANSTAANDE AGRARIËR Krabbendijke verliest verdienstelijk inwoner Op 64-jarige leeftijd is in Krab bendijke overleden de heer L. Th. Vogelaar, die in deze gemeente een grote activiteit heeft ontwikkeld op vrijwel alle terreinen van het maat- nchappelijk leven. De verenigingen en organisaties waaraan de heer Vogelaar zijn krachten heeft gege ven, hebben hem leren kennen en waarderen om zijn objectief en be trouwbaar oordeel en bovenal als een bescheiden mens. Bijzonder ver dienstelijk heeft de heer Vogelaar zich gemaakt voor dc plaatselijke gemeenschap, o.m. door zjjn sti mulerende arbeid om van Krabben dijke een fruitcentrum te maken. In 19.56 werd de heer Vogelaar benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau en enkele maanden geleden ontving hij als eerste de ere-pen- ning van de gemeente Krabbendijke. De heer Vogelaar heeft tal van functies bekleed, die hij de laatste jaren in verband met zijn gezond heidstoestand door anderen moest la ten innemen. Zo was hij van 1935 tot 1957 lid van de gemeenteraad voor de A.R.-partij, van 1944 tot 1956 voorzitter van het waterschap Krabbendijke, van 1954 tot 1956 voorzitter van de plaatselijke Boe renleenbank, nadat hij enkele jaren het secretariaat had waargenomen en sedert 1932 dijkgraaf van de Stroodorpepolder. Gedurende tal van jaren was de heer Vogelaar ook ge zworene van de Oostpolder en het waterschap De Valkenlssegeul, voor zitter van de christelijke bewaar school, voorzitter van do landarbei dersstichting Klein-grond Bezit, voorzitter van do Zeeuwse aan- en verkoopvereniging Wemeldinge, hoofdbestuurslid van de Z.L.M., voor zitter van de plaatselijke landbouw- verenlglng, voorzitter van de plaat selijke afdeling van de coöperatieve kunstmestfabriek en voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Kring Gemeenschap Oud-Illegale Werkers Nederland. Met name tijdens moeilijke om standigheden traden zijn leiders capaciteiten naar voren. In de oorlogsjaren was dc heer Voge laar een stuwende krucht in he verzet en in de jaren 1945 en 1946 heeft hij als waarnemend burge meester met kracht geijverd voor de wederopbouw. Als voorzitter van de gecombineerde polderbe sturen te Krabbendijke was de heer Vogelaar de man, die bij de ramp van februari 1953 de leiding gat aan do strijd tegen het water. Bijzonder verdienstelijk heeft de thans overledene zich gemaakt voor de ontwikkeling van Krabbendijke als een der Zeeuwse frultcentra. Te zamen met zijn enkele Jaren jonge re broer Th. Vogelaar, bouwde hij een model-fruitkwekersbedrijf op, dat een voorbeeld is voor de gehele streek. Door zijn rusteloze arbeid en gedegen voorlichting heeft hij daardoor do grondslag gelegd voor de groei cn bloei van de fruitteelt in oostelijk Zuid-Beveland. De begrafenis is bepaald op zater dagmiddag om half twee op de al gemene begraafplaats te Krabben dijke. KUNST j Willem Andriessen gaf jubileumconcert voor Concert- en Gehoorzaal Middelburg. MET groot respect en diepe bewon dering heeft gisteravond een vrij tal rijk publiek in de Middelburgse Con cert- en Gehoorzaal geluisterd naar de zeventigjarige pianist Willem An driessen. En met herhaald en ovatio neel applaus heeft het van deze be wondering en dit respect getuigenis afgelegd. Terecht. Want Willem An driessen mag aanspraak maken op deze bijval, zelfs geheel afgezien van zijn zeventig jaren. Wij stellen dit na drukkelijk, omdat men maar al te snel geneigd is zeker bij een optre den, dat is aangekondigd als een ju bileumconcert ter gelegenheid van 't bereiken der zeventigjarige leeftijd gevoelens van eerbied jegens grij ze haren te stellen bóven overwegin gen van strikt-muzikale aard. Juist daarom is het zo verheugend, dat hier zonder enig gewetensbezwaar kan worden medegedeeld, dat Willem An driessen blijkens dit concert van gis teravond alléén al op grond van zijn fameuze spel de lof verdient, die men hem gisteren heeft gebracht. Dat men hem daarnaast huldigt als een toonkunstenaar, die gedurende een mensenleven zéér belangrijk werk heeft verricht om het Nederlandse muziekleven spreekt als vanzelf. Maar die hulde is niet essentieel voor zijn werk als concert-pianist nu. Het programma maakte het vaststel len van het feit, dat Andriessen nog altijd tot de groten op 't podium be hoort, wel bijzonder gemakkelijk want hij speelde een aantal werken, die uitermate geschikt waren om bepaal de facetten van zijn grote talenten als pianist te belichten. Zo werd met Beethoven begonnen, met diens fa meuze „Mondscheinsonate", die een uiterst muzlkanteske vertolking kreeg, zodat een „Mondscheinsonate weerklonk zonder de vervelende ma-' neschijn, doch alleen maar bestaande uit muziekDaar was vervolgens de grote posthume sonate in Bes van Schubert. Welk een magnifiek werk! Het lijkt te zweven ergens op de grens van vreugde en droefheid en is vervuld van een milde wijsheid. Wat Andriessen in dit werk presteerde was werkelijk groots: de serene sfeer van deze prachtige Schubert-muziek werd haast tastbaar in Middelburgs concertzaal. Een vertolking van ae hoogste orde! Na de pauze werd het concert hervat met Ravel, namelijk met diens uit 1901 daterende „Jeux d'eaux" en de uit 1917 stammende, technisch veel eisende Toccata. Vooral deze toccata werd een virtuoze „tour de force", waarbij evenwel de virtuoos steeds aan de musicus ondergeschikt bleef. En tenslotte weerklonken drie wer ken van Chopin: de Berceuse, de Ma zurka opus 24 nr. 4 en de Ballade in g opus 23. In deze muziek toonde An driessen nogmaals zijn grote veelzij digheid. Want nadat met enkele sim pele akkoorden het publiek uit de fas cinerende klankenwereld van RaveL was geleid, toonde de pianist hoe hij Chopin zag: niet als de bleke salon held, maar als een dichterlijk man, die markante, heroïsche trekken heeft. Na al dit schoons en het vele applaus kwam er nog een toegift, waarbij nog een laatste kant van Andriessens mu zikanten-aard naar voren kwam: die van de pedagoog. Hij kon namelijk niet nalaten op deze toegift (Debus sy's „Polssons d'or") een kleine toe lichting te geven Namens de Z.V.U. sprak aan het ein de van deze geslaagde avond mr. J. A. Abbing sympathieke woorden van hulde en gelukwens tot de pianist, daarbij hem namens Z.V.U. en „en kele Zeeuwse gijzelaarsvrienden" een boekenbon aanbiedend. Willem An driessen dankte met enkele hartelijke woorden. Deze bespreking moge ditmaal wor den afgesloten met een opmerking van organisatorische aard. Het con cert begon om 8.15 uur, terwijl daar entegen het programma als begintijd ".00 uur aangaf. Aangezien het uit- esloten is, dat de Z.V.U. zo onhoffe lijk zou zijn een vrij talrijk publiek een kwartier lang te laten wachten, is de fout zonder enige twijfel aan het programma te wijten. Wellicht, dat hieraan een volgende maal aan dacht aan kan worden geschonken. Velen zullen een juiste tijdsvermel- ding zeker op prijs stellen! de K. Behandeling zaak-IJzendijke uitgesteld De zaak tegen Aimé L. C. uit IJzen dijke, die, zoals bekend, verdacht wordt van aanslag op het leven van wethouder Doens, zou vandaag op nieuw voor het Haags Gerechtshof worden behandeld. De behandeling is echter uitgesteld tot 23 april aan staande, des voormiddags half twaalf. Bewezen betere regenkleding. VANDAAG. Middelburg Electro: „Verboden vrou wen", 7 en 9.15 uur, 18 J. Schouw burg: „Bloed ln de sneeuw", 8 uur, 14 Jaar. Vlissingen Alhambra: „Jenny", 7 en 9 uur, 14 J. Luxor: „Loving you", 8 uur, a.l. Kunsthandel Bikker: Schil derijen van Peter van den Braken en houtplastieken van J. H. Bakker. Goes Grand: „Jenny", 8 uur, 14 J,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2