GLASPANEEL VOOR ZWEEDSE RODE KRUIS VRIJWEL GEREED WALCHEREN ZUID-BEVELAND TOCH GEZAMENLIJKE BLOEMEN EN VOGELEXPOSITIE TE GOES MARKTBERICHTEN V KI J DAG 11 APRIL 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. „EILANDGEMEENSCHAP SCHOUWEN" Ook forumavond in de Westhoek In de donderdagavond in het Huis van Nassau te Zierikzee gehouden vergadering van de Stichting Eiland- gemeenschap Schouwen en Duiveland, onder leiding van de vice-voorzitter, ds. C, J. van Royen, is medegedeeld, dat het glaspaneel bestemd voor het Zweedse Rode Kruis als geschenk van de eilandbewoners, eind april ge reed zal zijn. Voordat dit paneel naar Stockholm zal worden verzonden om daar in het Rode Kruis centrum blij vend de dank van Schouwen-Duive- land te vertolken voor het geschon ken ziekenhuis, zal het nog enkele dagen in de Schutterszaal van het Zierikzeese stadhuis ten toon worden gesteld. Men wil trachten het paneel mét een oorkonde vóór 11 mei de datum waarop vorig jaar het Zweed se Rode Kruisziekenhuis werd ge opend in Stockholm te hebben om het daar op die dag te kunnen aan bieden. Ook kwam in deze vergadering, wel ke o.m. werd bijgewoond door de he ren mr. J. F. Hornstra en A. L. A. Borst, resp. directeur en adj.-direc- teur van de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, de geslaagde forumavond te Bruinis- se nog ter sprake. Men is hiermee op de goede weg. Daarom werd ook be sloten in de komende herfst een soortgelijke bijeenkomst in de West hoek te houden, waar men ln het bij zonder de toeristische aspecten van het Deltaplan wil belichten. Uit de vergadering kwam de wens naar vo ren, dat hierbij wel in het bijzonder de eilandelijke stem zal doorklinken. Als nevenonderwerpen wil men op deze bijeenkomst eventueel de fruit teelt en hét verdrogingsprobleem be handelen. Ook werd besloten discussieavonden te organiseren, en daarbij te begin nen in de kleinste gemeenten, om zo de bevolking over diverse problemen aan het praten en denken te brengen. In verband met de gemeentelijke her indelingsplannen, kwam de geestelij ke zelfstandigheid van de dorpsge meenschap in deze vergadering aan de orde. Men vroeg zich af of het eigen dorpsleven in grotere gemeen tes zich kan handhaven. Er werd NOORD-ZEELAND SINT-ANNALAND Begroetingsavond De jaarlijkse begroetingsavond van- de nieuwe lidmaten der Ned. Herv. Kerk te Sint-Annaland zal gehouden worden op dinsdagavond a.s. in de School met de Bijbel tijdens een ver gadering van de hervormde bijbel- kring. De heer Ths. Overbeeke zal de bijbelinleiding houden. W.H.S.Zwaluwse Boys Te Lage Zwaluwe speelde W.H.S. uit Sint-Annaland een competitiewed strijd tegen Zwaluwse Boys, die door laatstgenoemde met 52 gewonnen werd. OUWERKERK Filmavond culturele vereniging De Culturele vereniging te Ouwer- kerk heeft het seizoen besloten met een filmavond. Na een openingswoord van de voorzitter, de heer C. P. Kuy- per, werd de film „Wachter, wat is er van de nacht?" vertoond. Ouderavond openbare school De openbare lagere school te Ouwer- -kerk hield een ouderavond, waarop de heer Bokelman, propagandist van de Nederlandse Jeugdherberg Centra le, een causerie over het werk van de ze centrale hield. Hierna vertoonde spreker een film over een schoolreis naar Bakkum en een trekkersfilm. Na de pauze volgde het jaarverslag van de penningmeester, waaruit bleek dat het batig saldo 47,98 bedraagt. De aftredende leden van de ouder- commiesie de heren A. M. Bakker en C. J. Zoeter waren niet meer herkies baar; in hun plaats werden de heren C. Hendrikse en M. Hage gekozen. Na het bezichtigen van het werk van de leerlingen gaf het hoofd van de school, de heer J. Berrevoets, een overzicht van wat er in 1957 op de school gebeurde en droeg hij het schetsje in het Zeeuws „Een nieuw behangetje" voor. ZONNEMAIRE Raad vergadert De raad van Zonnemaire komt op maandag 14 april a.s. 's avonds om 7 uur in openbare vergadering bijeen. De volgende agendapunten worden onder meer behandeld: voorstel tot vaste benoeming van de heer M. J. Wisse tot on.'a. wijzer van de o.l. school, wijz'g n egesverordening, voorstel tot v.-.a' iel ling Instructie se cretarie en ontvanger, vaststelling van de begrotingswijzigingen 1957 en 1958, voorstel tot vaststelling veror dening op de keuringsdienst van slachtdieren en vlees in de keurings-^ kring Zierikzee, voorstel tot aangaan" van een geldlening van 4000.en de behandeling van het wetsontwerp gemeentelijke herindeling van het eiland Schouwen-Duiveland. DUIVENDIJKE Raad vergadert maandag De rand van de gemeente Duiven- dyke komt maandagmiddag om twee uur in vergadering Dijeen. De agenda vermeldt o.m. de gemeentelijke herin deling, wijzigingen van de rechtsposi tieregelingen van gemcentcpcrsonccl en een wijziging van de gemeenschap pelijke regeling van het Zweedse Rode- Krulsziekenhuis. daarbij gewezen op de mogelijkheid van vorming van dorpsraden, die in Friesland uitstekend werk verrichten. In do bestuursvacature van een C.N. V.-vertegenwoordiger in de stichting moet nog worden voorzien. Bij de rondvraag werd gewezen op de noodzaak ten gerieve van de toeris ten een nieuwe wegenkaart voor het eiland uit te geven, terwijl eveneens de idee werd geopperd, de relatie met de eilandengemeenschap Goeree en Overflakkee te intensiveren. Wat betreft de financiële positie van de Stichting Eilandgemeenschap werd medegedeeld, dat toezeggingen tot een bedrag van 600 werden ont vangen. K.V.P. neemt deel aan raadsverkiezing Souburg Voor de eerste maal zal de K.V.P. bij de a.s. gemeenteraadsverkiezingen te Oost- en West Souburg met een kan didatenlijst uitkomen. Hiervoor zijn de volgende kandidaten gesteld: 1 W. M. Jansen, 2 P. A. Vervaet, 3 W. P. Burrekers, 4 E. van Reenen, 5 A. M. van Someren, 6 L. van de Dries. Officiële publikaties GEMEENTE VLtSSINGEN. DRANKWET. B. en w. van Vllssingen; gelet op ar tikel 45 der Drankwet; doen te weten: dat bij hen is Ingekomen een verzoek van de heer A. J. de Keizer, wonende te Boxtel, domicilie kiezende te Vllssingen, Prins Hendrlkweg 3, om verlof tot de verkoop van zwak-alcohollsche drank ln het klein (verlof A) voor de Stations restauratie; dat van heden af geduren de twee weken tegen het verlenen van het gevraagde verlof schriftelijke bezwa ren kunnen worden ingebracht bi] hun college. Personeelsvereniging P.Z.E.M. In de koffiekamer van het P.Z.E.M.- febouw te Middelburg sprak voor le en van de personeelsvereniging der P.Z.E.M. de neer H. Stam, directeur van de Zeeuwse Muziekschool over „Moderne muziek". De bedoeling van deze avond was „de moderne compo nist onder de aandacht te brengen en meer begrip aan te kweken voor de hedendaagse muziek". De heer Stam behandelde zijn onderwerp op bijzon der interessante en vaak humoristi sche wijze, toegelicht door grammo- foonmuziek. Ongetwijfeld zullen de toehoorders door deze avond meer in zicht hebben gekregen in de bedoe ling van de moderne componisten. De directeur van de P.Z.E.M., ir. T. Mi- chielsen, wist zich aan het slot van de avond de tolk van alle aanwezigen toen hij de heer Stam zeer hartelijk dankte voor zijn buitengewoon leer zame voordracht. O.- EN W.-SOUBURG C.H.U. en A.R. komen met aparte lijsten Voor de gemeenteraadsverkiezingen te Souburg heeft de C.H.U. de volgen de personen kandidaat gesteld: 1. G. J. Janse (aftr.), 2. Jac. Sinke (aftr.), 3. C. de Visser (aftr.), 4. L. Frangois, 5. H. A. Jager, 6. A. P. Brombacher, 7. J. v. d. Brockc 8. L. W. Kodde, 9 J. Cevaal, 10. J. W. Kogelenberg. Uit de indiening van deze lijst blijkt dat de samenwerking door het uitko men met één lijst C.H.-A.R. bij deze verkiezing, zoals dit een aantal jaren geschiedde, niet voortgezet zal wor den. Er schijnen moeilijkheden gerezen te zijn bij de samenstelling van de lijst over de volgorde der kandidaten. MELISKERKE Jaarvergadering „Vrederust" De afdeling Moliskerke van „Vre derust" kwam ln jaarvergadering bij een onder voorzitterschap van de heer W. de Buck. In zijn openings woord herdacht de voorzitter het overleden bestuurslid de heer P. Sturm. De heer Jac. de Korte, die sinds 1922 secretaris geweest is, stel de zich niet meer herkiesbaar. De he ren P. de Korte en A. Krijger wer den in het bestuur gekozen; het be stuurslid de heer C. van Maels&ke werd herkozen. De heer J. Poppe bracht vervolgens verslag uit over de jaarvergadering van de stichting den werden heer Jac. de Korte tot ere-lld van de afdeling benoemd. Vervolgens werd langdurig gesproken over de verto ning van de film over de stichting „Vrederust" op de volgende jaarver gadering. Men besloot het bestuur hierover te laten beslissen. ZOUTELANDE De Simavicollecte heeft in Zoute- mde 65 opgebracht. Burgerlijke stand VLTSSINGEN. Bevallen; L. P. L. BurbéVan Esbroeck. z-: M. A. Vos—De Buck, z.; S. Y. L. M. Noël—De Groote, z.; J. C. F. Cozijnsen— Kroon, d.; A. Burgerhoff—Van As. z.; A. F. J. van Doesum—Janssen, z.; M. Th. Jagt—Lauret, d.; G. C. J. Ducrot— Van Oudheusden, z.; E. van RiJsewijk— Stam, z. Ondertrouwd: J. C. Kloeg, 60 j. en H. J. Willems, 54 j.; C. W. Euwe, 26 J. en C. L. Poppe, 24 j.; A. J. Sommeijer, 19 j. en L. M. L. M. Aspeslagh, 20 j.; A, Witte, 22 j. en J. M, Pleijte; H. M. Die ters. 26 j. en J. J. M. van der Wart; A. Smid, 25 j. en W. J. Kuljper, 20 j.; J. F. Nijssen, 23 j. en C. van Loon, 18 j., Getrouwd: C. P. Post, 34 J. en C M. de Wolff; A. Meulmeester, 19 j. en A. T. den Hollander; P. van Breda, 25 j. en M. J. de Jonge, 23 L. A. Frijns, 22 j. en M. J. Roelse, 22 j.; H. Sluiter, 25 j. en E. Pleijte, 21 j.; L. Blankenburgh, 23 j. en C. Vaane, 24 j.; B Vahlkamp, 26 j. en VV. M. van Akkeren, 21 j. Overleden: J. Vader, 90 j„ echtgenoot ven E. M. Maas; J. J. Stroo, 80 j„ we duwe van J. Verhage; J. Nijssen, 57 J„ echtgenote van H. Breel; M. Vogel, 80 J„ weduwe van J. de Nooijer; D. van Bel. 75 echtgenote van W de Neef: P. J. Goebert, 84 weduwe van C. 't Gilde. VEERE. Bevallen: A. M. van den Berge— Gel- lings, z.; J. J. Kasse—De Jonge, d. Scheepvaartberichten Vllssingen aangekomen op 9-4-"58: Prin sengracht van Bordeaux. Confld van Col- Chester. Admlraal-Courbct van zee. Ri tornel van Londen. Op l0-4-'58: Zanzi bar van Londen. Llreco van Londen. Eg- bert-S van Colchester. Fokke de Jong S R. van Preston. Vllssingen vertrokken op 9-4-'58: Llen naar Rotterdam. Frieda naar Delfzijl. Banka naar Gent. Ritornel naar Hans- VLISSINGEN Openbare leeszaal en bibliotbeek Vlissingen Het boekenbezit van de Openbare Leeszaal te Vlissingen werd uitge breid met de volgende werken: v. Ammers-Kuller, Drie gouden dochters; Baumgarten, Dokter Solm; Bender, Costaldos was hier; Daisne, Lago Maggiore; Van der Geest, Mist; Mons, Een meisje verdwijnt; Ras mussen, De hémel beware ons; Van Reest, De Samaritaan: Van Schou wen, Slipgevaar; Schulberg, Haven kwartier; Verburg, Groeten uit Zuid- Afrika; Was-Osinga, Marion West; Massip, La petite Anglaise; Tumler, Der Schritt hintiber; Heyerdahl, Aku- Aku (Het mysterie van Paaseiland); Hornman, Het masker af; Löhlein, Wij doken naar schatten; Morus, Achter de schermen; Rittershaus, Werking en inrichting van verbran dingsmotoren; Schmidt, Huishoudpoë zie; Van der Vat, De Londense wan delaar. In de maand maart werden uitge leend 3565 romans, 251 romans in vreemde talen en 1134 studieboeken. In de jeugdleeszaal werden 2067 boeken uitgeleend, (totaal 7017). De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 440 mannen en 105 vrouwen. De jeugdleeszaal door 64 meisjes en 30 jongens, (totaal 639). V.V.V. Zoutelande bestaat 35 jaar Bestuur houdt vanmiddag receptie Vandaag, vrijdag, is het 85 jaar geleden dat in Zoutelande een ver eniging tot bevordering van het vreemdelingenverkeer werd opge richt. In de loop van deze periode Is er uit een kleine groep een ver eniging gegroeid met 212 leden. Enkele ook buiten Zoutelande zeer bekende personen hebben veel tot de groei en de bloei der vereniging bij- §edragen; namen als Bergsma, Von rückenFock en Vaandrager zijn voor de V.V.V. in deze badplaats van grote betekenis geweest. De geschiedenis der vereniging heeft tijdens de crisis- en oorlogsja ren wel enkele zwarte bladzijden, maar getuigt van een steeds verder groeiend vreemdelingenbezoek. Het totaal aantal hier verblijvende vreemdelingen is gestegen van rond de 500 in het oprichtingsjaar (een juiste telling werd toen nog niet ge houden) tot ruim 16.000 in het afge lopen jaar. Dit laatste betekent niet dat het rustige karakter verloren ging, integendeel, de landelijke sfeer werd ln de loop der jaren steeds ge handhaafd en is het nog mogelijk, in deze jachtige tijd, de badgasten van een rustige vakantie te laten ge nieten op de kilometers lange zui- derstranden. De werkzaamheden van de vereni ging hebben zich over velerlei ter rein uitgestrekt. Reeds in het oprich tingsjaar werd besloten banken op de duinen te plaatsen. In 1926 wer den de eerste duizend folders in druk uitgegeven, terwijl ook in dit jaar de koninklijke goedkeuring op de sta tuten werd verkregen. Sedert 1925 exploiteert de vereniging de beide badstranden. De pogingen van de vereniging om goede toegangswegen naar de stranden te verkrijgen, ziln dankzij de medewerking van de di verse autoriteiten, grotendeels ge slaagd. Ook dit jaar wordt een groot scheeps plan tot uitvoering gebracht in de vorm van wandelpaden over de duinen. Ondanks het vele dat de vereniging in de tijdsduur van 35 jaar heeft weten te bereiken, leven er nog vele plannen om het verblijf van de badgasten verder te veraan genamen. Het bestuur der V.V.V. zal vanmiddag tussen 16 en 18 uur in de zaal van hotel „Willebrord" te Zoutelande recipiëren. GOES Verkoop goederen voor jeugdgebouw De actie voor de bouw van een hervormd jeugdgebouw in Goes, die gedurende de maand maart is ge houden, heeft tal van meubelen, ver- bruiks- en andere goederen opgele verd. Op woensdag 16 april a.s. zul len de goederen, die bereidwillig door honderden Goesenaren zijn afgestaan, in het gebouw van de veilingsvereni ging Zuid-Beveland worden verkocht ten bate van het jeugdgebouw. BORSSELE Kandidatenlijst Gemeentebelang De kandidatenlijst voor Gemeente belang voor de aanstaande gemeente raadsverkiezingen te Borssele ziet er als volgt uit: 1. J. Walhout Jobsz., 2. W. P. Nieuwenhuize, 3. Jac. de Smidt, 4. L. Minekinders, 5. J. v. Coeveringe. 6. C. Corstanje. KRABBENDIJKE Aantal baden Ai de maand maart werden in het badhuis van het „Groene Kruis" te Krabbendijke 1366 douchebaden ge nomen. Ambtenaren-centrum hield kadercongres Enkele honderden ambtenaren, al len kaderleden van het Ambtenaren- centrum, hielden gisteren in Utrecht een kadercongres waar het bestuur de opvattingen uiteenzette, die bU het Ambtenarencentrum heersen ten aan zien van de bezoldiging van het over heidspersoneel. De secretaris van het Ambtenaren- centrum, tevens eerste vertegenwoor diger in het georganiseerd overleg, mr. B. Plomp, gaf een uitvoerige uit eenzetting van wat hij noemde de lij densweg van het salarisoverleg. Over de motleven die tot afwij zing van de regeringsvoorstellen door het Ambtenarencentrum heb ben geleid, sprak vervolgens de heer Kenemans, bestuurslid van 't Ambtenarencentrum en tweede vertegenwoordiger in het georga niseerd overleg. 's-HEER ABTSKERKE Kandidatenlijst pretestanten Voor de aanstaande gemeente raadsverkiezingen te 's-Heer Abts- kerke zal van protestantse zijde één lijst worden ingediend, die er als volgt uitziet: 1. J. Froos, 2. M. H. van Lie- re, 3. Q. A. van de Vrie, 4. M. S. Tol- hoek, 5. M Remijnse, 6. A. de Jonge, 7. J. Markusse, 8 G. Braam Gzn., 9. Q. A. Remijnse, 10. J. Tolhoek Lzn., 11. G. Braam Jzn., 12. A. M. Braamse. KRUININGEN P.v.d.A.-kandidatenlijst De kandidatenlijst voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen is door de plaatselijke afdeling van de Partij van de Arbeid als volgt samengesteld: 1. J. van Ballegoojjen, Hansweert; 2. A. Weststrate, Kruiningen; 3. C. Slabbe- koorn, Hansweert; 4. P. Bauer, Krui ningen; 5. M. C. Daane, Kruiningen; 6. J. Mathflsse, Hansweert; 7. C. van Fraeijenhove, Kruiningen; 8. W. ,T. Slabbekoorn, Hansweert; 9. P. M. Jansen, Kruiningen; 10. H. van Balle- gooiJen, Hansweert: 11. J. L. J. van Koeveringe, Hansweert. Burgerlijke stand OUDELANDE. Ondertrouwd: K. Nagtzaam, 32 j. en M. Drijdijk. 31 j. Getrouwd: A. de Pree, 26 j. en J. Mol, 22 j. NISSE. Bevallen: M. Hulge—Vroonland, d. C. VermueGeus, z. Ondertrouwd: C. Baaljens en G. C. Bosman. Getrouwd: A. J. de Smit en N. A. HoogCsleger. MOEILIJKHEDEN OPGELOST Van Mij. voor Tuinbouw en de „Vogelvrienden" Na een vrij bewogen vergadering ln „de Landbouw" te Goes is een oplos sing gevonden voor de moeilijkheden, die een breuk dreigden te veroorza ken tussen de afdeling Goes van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde en de plaatselijke afdeling van de Bond van Nederlandse Vogellief hebbers. „de Vogelvrienden". De bei de afdelingen zijn donderdagavond tot een compromis gekomen, zodat zij ln september wederom gezamen lijk hun jaarlijkse bloemen- en vogel tentoonstelling in Goes zullen orga niseren. Aanleiding tot het conflict vormde het besluit van „De Vogelvrienden" om de tentoonstelling van 13 tot en met 20 september te houden, terwijl de Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde het aantal expositledagen op drie 11, 12 en 13 september wilde hand haven. Het argument van „de Vogel vrienden" was, dat zij de intensieve en moeilijke voorbereidingen met meer tentoonstellingsdagen beloond wilden zien. Daar de afdeling van de Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde gedurende acht dagen niet voor de nodige eerste kwaliteitbloe- men kan zorgen, zag het er aanvan kelijk naar uit, dat beide verenigin gen een aparte tentoonstelling zou den houden. Wel heeft de Evene mentencommissie Goes getracht bei de partijen tot elkaar te brengen, maar dat is niet eerder gelukt dan donderdagavond. Gisteravond is na melijk tijdens de vergadering van de LEZERS SCHRIJVEN Gevaarlijk kruispunt te Souburg Het wordt gelukkig weer zomer, dus iets langer licht. Gelukkig voor de weggebruikers, maar ook voor de po litie, want ook voor deze mensen brengt het gevaar mee om op een zeer slecht verlicht druk kruispunt In Souburg het verkeer te staan rege len. Het is dan ook-meer dan tijd dat hier eens iets aan gebeurt. Ér zijn op dit kruispunt al genoeg ongeluk ken voorgevallen. Vele mensen zullen het met mij eens zijn, het betreft n.l. het kruispunt bij de kanaalbrug te open uur en vervolgens tussen 17.30 en 18 uur. Dan is het drukste gedeelte van de dag opgevangen. Verder zou het kruispunt met de Nieuwe Vlissingse weg een solide verlichting moeten hebben, zodat men daar in donker een politie-agent tenminste van verre op merkt. Ook zal de instantie, die er voor zorgen moet het eindje straat tussen kanaalbrug en spoorwegover gang eens opnieuw moeten latch be straten want ook daar kunnen onge lukken gebeuren. A. van Eenennaam Vrijburgstraat 27 Souburg Nieuw waterleidingtarief Blijkens een artikel ln uw blad ligt het In de bedoeling van het water leidingbedrijf „Midden Zeeland" de aangeslotenen op het waterleiding net te laten betalen op grond van het aantal tappunten, dat zich in een wo ning bevindt. Opnieuw dus worden wij met een regeling geconfronteerd, waarbij niet het verbruik als de enige juiste cn rechtvaardige basis wordt genomen. Het is heel goed. zelfs een vaak voorkomend verschijnsel dat zich in een woning tapkranen bevin den, die niet of praktisch niet ge bruikt worden. Ik denk hier b.v. aan tapkranen in logeerkamers enz. Toch worden deze tapkranen in de bereke ning opgenomen. Waarom toch een dergelijke ge zochte berekening en niet de meest voor de hand liggende en rechtvaar dige toepassing: betalen naar het verbruik Hopelijk zullen de instanties die aan deze regeling hun sanctie moeten ge ven zich hiertegen verzetten. Een abonnee. weert. Admiraal-Courbet naar Hansweert Op 10-4-'58: geen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 8-4-"58: Muiderkerk van Bremersha- ven. Elda van Londen. Denl van Londen Dacapo van Lisbon. V.D. Haven van vee naar rede. Sagitta van Klngslynn. Rid derkerk van Boulogne, Angeja van »ee. Op 10-4-'58: IJsel van Le-Havre. Helvetia- S van Honfleur. Jakob-Oorburg van Rot terdam. Bernlna van Rotterdam. Angola- kust van Amsterdam. Vesta van Inswich naar Gent. Valsana van Calais Vllssingen gepasseerd van Antwerpen op 9-4-'58: Sencgalkust naar Amsterdam. V.D. Haven naar zee van rede (proef vaart). Isls naar Londen. Kars naar Ko penhagen van Gent. Aardenburgh naar Stockholm. Marne n. Stockholm. Orient naar Suffren. Prlns-Aleyander naar Rot terdam. Michel-Swenden r.«ar Dublin. Mercurius naar Truro. Op 10-4-'S8: Tara naar Rotterdam. Oiwerkerk naar Ham burg. Alkaid naar Rotterdam. Jagersfon tein naar Amsterdam AARDAPPELVEILING SINT-MAARTENSDIJK Furore, export, 40 mm opw., 22.40. Al pha, export, 40 mm opw., 20.10. Bintjes, er,port, 35 mm opw., 18.10. Aanvoer 40 graanmarkt SINT-MAARTENSDIJK Tarwe 27—29, Gerat 25—28. Haver 23— Kleine erwten 28—35. Schokkers 45— 65. Bruine bonen 35—55. Koolzaad 38—42 Maanzaad 115—185. MARKTBERICHTEN BARNEVELD Coöperatieve Veluwse eierveiling Bar- neveld—Ede Weekaanvoer 900.000 stuks Handel redelijk. Notering eieren van 44 tot 48 gram 10 20—11.26. eieren van 50-54 gram 12.10—12.90, eieren van 58-60 gram 13.0513.80, eieren van 60-63 gram 13,87— 14.34. eieren van 6G-68 gram 14.80—14.95, alles per 100 stuks. Eieryeillng S.B.E.: aanvoer 640.800 st. Handel redelijk. Notering: eieren van so os gram 13.90—14.34, eieren van 63-68 gtam 14.40—14.87, eieren van 67-69 gram 14.81— 15.19, eendeëieren van 67-62 gram 9.12— 10.09, alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 1.100.000 stuks Han del kalm. Notering: eieren van 58-G5 gr 14—15. Algemene prijs 14.50 per i'V) «tukt, Kiloprijs 2.34. Basis 62 gram. Kievitseieren: aanvoer 1250 «tuk- Prij zen 0,15—0.30 per stuk. Prijsnotering Gelders-Overijselse ver eniging van elerhandelaren: grote eieren 14.S0—15, 82-68 gram, kleine eieren 13.50 14.75, 56-61 gram. henneëleren 101.50, 42- 48 gram VISMIJN VEERE 47 kg exportgarnalen 4.81. 4 kg tong 3.20. TERMIJNMARKT VAN AARDAPPELEN De belangstelling op de eerste tcr- mijnmarkt voor aardappelen is boven verwachting groot geweest. Voor al le soorten consumptie- en pootaard- appelen was de stemming levendig en werden vele contracten afgeslo ten. Hier volgen de officiële slotnoterin- gen: consumptie-aardappelen: bintje (35 mm opwaarts klei), resp. laten en bieden, in guldens per 100 kilo's, aug. 12 en 11.9, sept. 11.3 en 11, okt. 10.7 en 10.5, nov. 11 en 10.5. Stemming levendig, 90 contracten. Eigenheimers (35 mm opwaarts klei) aug. 14 en 13, sept. 13.5 en 12.2, okt. 12 en 11%. Levendig, geen omzet. Pootaardappelen. Bintje e. (35/45 mm klei), okt. 16.6 en 16.4, nov. 16.6 en 16.4, levendig, 6 contracten, eers telingen e. (35/50 mm klei), okt. 18.3 en 18, nov. 18.2 en 18. levendig. 5 contracten. Donderdag werd slechts In 4 rassen gehandeld. Vandaag begint de handel in 11 rassen. In totaal zijn er 60 tot 70 aardappelrassen, maar voor de termijnhandel zijn die rassen uitge kozen welke kunnen gelden als de meest representatieve. Dat de belangstelling groot was blijkt wel daaruit, dat er donderdag een half uur voor was uitgetrokken, maar dat de call ruim een uur heeft geduurd. Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde uitvoerig van gedachten ge wisseld over de gerezen moeilijkhe den. Daarbij waren o.a. tengenwoor- dlg de secretaris van de Evenements commissie, de heer W. G. M. de Valk. en de voorzitter en secretaris van „de Vogelvrienden" resp. de heren C. Ha melink en J. Stadhouders. Verschil lende voorstellen van de zijde van de evenementscommissie konden aan vankelijk de bezwaren niet wegne men, doch nadat eerst een tweetal films over de bijen waren vertoond, kon men de zaak nog eens in een rus tiger sfeer behandelen. Op voorstel van de heer De Valk werd uiteinde lijk besloten in de zalen-Krijger een gezamenlijke tentoonstelling te hou den, die op donderdag, 11 september a.s. zal worden geopend. De Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde exposeert dan tot en met zaterdag 13 september terwijl „de Vogelvrienden" een week langer nun vogelmateriaal ten toon zullen stellen. Wel zal de Mij. v. Tuinbouw en Plantkunde in die week voor enige bloemen zorgen. De vrij druk bezochte vergadering stond on der leiding van de heer Kr. Goud zwaard. ZEEUWSCH-VLAANDEREN AXEL Toneelavond „O. en O." Het spaarfonds „O. en O." te Axel faf m „Het Centrum" voor een goed ezette zaal haar laatste uitvoering van dit seizoen. Na een kort openings woord van de voorzitter, de heer A. v. Gink, bracht de toneelgroep „Studio" het bekende stuk „Sektor Oost-West" van Gerd Oelschlegel voor het voet licht. De goed-verzorgde décors en het op hoog peil staande spel vonden bij de toeschouwers een goed onthaal. Een dankbaar applaus na afloop be loonde de vertolkers van dit „spel van twee werelden". Een geslaagde verlo ting hielp mede tot dekking der kos ten. Oriëntatierit M.A.C.A. De motor- en autoclub Axel (M.A.C.A.) organiseerde een oriën tatierit voor auto's en motorfietsen. Start was te Axel, finish te Pas- sluis (gem. Westdorpe). Het moeilij ke traject van deze interessante rit leverde de deelnemers vele proble men op en niemand kon zonder straf- punten de rit beëindigen. De uitslag was als volgt: categorie motorrij ders: 1 P. Kaan (Middelburg) 62 Btr.p; 2 C. Kolijn (Axel) 121 str.p; 3 P. Buyze (Sluiskil) 133 str.p; 4 J. Crucq (Arnemuiden) 158 str.p; 5 J. Geldhof (St. Laurens) 251 str.p. Categorie automobilisten: 1 W. Wfl- lemsen (Axel) 63 str.p; 2. D. Meeuw- sen (Terneuzen) 69 str.p; 3 A. Schij- ve (Groede) 69 str.p; 4 D. Faas (Axel) 73 str.p. 5 B. Cappon (Axel) 74 str.p; Na afloop reikte voorzit ter A. Wolfert de wisselbekers en andere prijzen uit. Kandidatenlijst S.G.P. De Staatkundig Gereformeerde Partij afd. Axel maakte na een ge houden vergadering, haar kandida tenlijst bekend voor de a.s. gemeen teraadsverkiezingen. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1 J. v. Cadzand; 2 J. Bouman; 3 A. v. d. Schoor; 4 A. van Arenthals. Deze kandidaten wor den op de gecombineerde lijst van SGP-AR geplaatst en komen op de gecombineerde lijst op de nummers 3, 6, 9 en 12. TERNEUZEN Rijkspostspaarbank Bij dc Rijkspostspaarbank in het ressort Terneuzen. omvattende Ter- neuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil en Zaamslag werd gedurende de maand maart 243.282,59 ingelegd en terug betaald 141.481,05. BIERVLIET Gunning bouw wijkgebouw De onlangs aanbestede bouw van een gemeentelijk badhuis annex wijk gebouw van het Groene Kruis te Biervliet werd gegund aan de laagste inschrijver, J. van Poucke en Zonen te IJzendijke. In de krant van zater dag j.l. stond dit bericht abusievelijk onder IJzendijke. PHILIPPINE Kandidatenlijsten Te Philippine werd door een drietal partijloze groepen een kandidatenlijst ingediend voor de aanstaande gemeen teraadsverkiezingen. Deze lijsten zijn als volgt samengesteld: Lijstl: 1. H. v, d. Broek, 2. A. Klaas- sen, 3. J. Brouwer, 4. E. v. Hecke, 5. A Wijne, 6 A. Ploegaert, 7. J. Jansen, 8. M. Ploegaert, 9. A. Hoefijzers. Lijst 2: 1. R. Barbé, 2. A. v. Oote- gem, 3. M. Antonissen, 4. J. Ramme- loo, 5. L. Goense, 6. J. Vermast, 7. H. Haers. Lijst 3: 1. J. Cornells, 2. J. Kind, 3. M, v. Dixhoorn, 4. G. de Krijger. SLUISKIL F. Klaassen ter aarde besteld Te Sluiskil is ter aarde besteld het stoffelijk overschot van de heer F. Klaassen, die na een kortstondig ziek bed op 67-jarige leeftijd ln het St.-Eli- zabeth-ziekenhula overleed Dc heer Klaassen was o.m. raadslid van West dorpe voor de P.v.d.A.; lid van de huur- en adviescommissie en vervulde een bestuursfunctie in de voetbalver eniging „Sluiskil", waarvan htj de oprichter en tal van jaren voorzitter was. Voorts was de heer Klaassen ac tief lid en donateur van de duiven- sociëteiten Sas van Gent en Sluiskil. Leden van het eerste elftal van „Sluis kil" droegen en begeleidden dc baar. Aan de groeve werd het woord ge voerd door ds. Cupedo. burgemeester G. H. E. M. van Waes vai. VVcstdorpe, een afgevaardigde van de huur- en ad viescommissie, de voorzitter van de voetbalvereniging, de heer L. van Hijf- te en de heer A. Jansen namens de plaatselijke afdeling van de Pv.d.A. Namens de familie dankte de heer Doelder voor de goede zorgen van doktoren en verplegend personeel van fM-.-E'izabetn-ztekpnhiilo

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15