Vlissinger liet huisdieren na vertrek onverzorgd achter SIrtëötoin DIPLOMA-UITREIKING CHR. MIDDELBARE LANDBOUWSCHOOL WENS VAN RAAD OUWERKERK ZELFSTANDIGHEID BEHOUDEN KRUITHUISJE TE INGERICHT ALS NOOD-ASIEL M3 VRIJDAG 11 APRIL 1958 PROVINCIALE ZERÜWSW COURANT. POLITIERECHTER MIDDELBURG Los-werkman „verwerkte" 30 biertjes Op het eind van vorig jaar verhuisde de benedenburen van me vrouw P. V.van W. uit Vlissingen naar Den Haag. Het was J. C., die in „de Scheldestad gewoond had met vrouw, kind, een wit konijn en een zwarte hond", zoals de Middelburgse politierechter, waarvoor C. donderdagmidag moest terecht staan, uit de dag vaarding voorlas. C. had namelijk het konijn en de hond onver zorgd achtergelaten, zonder ook maar een poging te doen de die ren ergens onder te brengen of de buren te vragen hier voor te willen zorgen. Eenmaal had C. vroeger wel eens aan mevrouw V., zo vertelde zij, gevraagd om eens op zijn dieren te letten, maar thans was hij vertrokken zonder zich om het konijn en de hond te bekommeren. Als tweede getuige werd gehoord de lasser C. G. van L., eveneens uit Vlis singen, die had gezien, dat de hond zijn baas kwispelend naar het station volgde, toen hij met zijn gezin naar Den Haag vertrok. Eenmaal in het station, had C. de hond weer naar bulten gestuurd en de zware deur ge slotenDoelloos was de hond weer naar de buurt, waar zijn baas vroe ger woonde, teruggelopen. De officier van justitie, mr. G. J. B. van de Dus- sen, vond het een hoogst ergerlijk feit, waarvoor een eis volgde van 80. De politierechter, mr. J. A. E. Rink, vonniste conform. Op 6 februari jl. bezocht de Middel burgse los-werkman J. A. L. in de Zeeuwse hoofdstad allerlei café's, waar hij zo ongeveer 30 glazen bier „verwerkte". Tot slot kwam hij des avonds terecht In de zaak van de ca féhouder G. P., waar hij nogmaals een glas bier vroeg, dat hij, nadat het hem gebracht was, weggaf. Op een gegeven moment had hij weer dorst, maar de caféhouder gaf hem niets meer. ,,'t Is beter voor je gezondheid, dat je niets meer drinkt", sprak P. tot zijn bezoeker. Daarna liep L. de straat op zonder de vertering te be talen. Volgens L. is de caféhouder hem toen achterna gelopen. Op straat deelde P. een paar klappen uit, sleurde de man mee naar binnen en gaf hem daar weer een paar klappen. „Ja, dat is wel vervelend" merkte mr. Rink op, „maar U bent er zelf de oorzaak van". De caféhouder verklaarde echter, dat hij niet geslagen had. Wel had hij een dreigende houding aangeno men. Op straat is L. gevallen, merkte P. op. die nogmaas ver klaarde zijn klant niet aangeraakt te hebben. Verschillende getuigen hadden echter gezien, dat de caféhouder wel sloeg, zodat de officier het tenlaste gelegde wettig en overtuigend bewezen acht te. Rekening houdend met de omstan digheden eiste mr. Van der Dussen een boete van 50, die de politie rechter conform overnam. Allerminst fraai Toen de vloerenlegger W. K. B. B. nlt Amsterdam in mei 1957 bij een Vlis- singse onderneming een tegelvloer moest leggen, nam hij een partij te gels weg en bood die de caféhouder D. P. E. uit Vlissingen aan. B. ver klaarde zich er niets van te herinne ren, maar verschillende getuigen ver telden de politie, dat verdachte de te gels wilde verkopen. Hij bracht ze in een wagentje naar de caféhouder. Daar het strafblad van B. allerminst fraai was, eiste de officier een gevan genisstraf van 1 maand. Mr. Rink vonniste conform het gevorderde. Terwijl hij in de tuin van een leeg staand huis aan het werk was, had Vllddelburger S. uit een schuurtje een partij cokes weggenomen. Con form de eis van de officier veroordeel de de politierechter hem tot een boete van 60. De brander J. J. uit Vlissin- :en nam van een opslagplaats bij de mitenhaven een partij lood weg. De officier eiste een week onvoorwaarde- (S.), A. P. de Hullu te Zuidzande, K. de Kam te Grijpskerke, J. Ka- De geslaagden van de christelijke I relse te Koudekerke, M. Kwekke- middelbare landbouwschool te Mid- hoorn te Nieuw- en St. Joosland delburg hebben tijdens de elndles, F- Langebeeke en H. Minderhoud die in het schoolgebouw gehouden I te Gapinge, A. W. Mesu te Arne- werd, hun diploma's ontvangen uit" handen van de directeur, ir. H. {Advertentie) ondergoed.... s'wonder goed 1 W erktij dverkorting in maart afgelopen maand maart is d van do op grond van door de arbeidsinspec tie verleende ontheffingen in 907 on dernemingen door 37.596 mannen in totaal 1.878.523 uren en door 11.114 vrouwen 488.864 uren minder ge werkt dan bij een 48-urige werkweek het geval zou zijn geweest. In Zeeland werd in maart in 11 ondernemingen door mannen 6.341 en door vrouwen 6.802 uren kor ter dan 48 uren per week gewerkt. KERKNIEUWS Ds. Jac. Poort 40 jaar predikant Maandag 14 april a.s. zal het veer tig jaar zijn geleden, dat ds. Jac. Poort van Haarlem werd bevestigd als predikant in de Nederlandse Her vormde Kerk. Ds. Poort stond van 19211924 te Eikerzee. Thans is ds. Poort o.a. nog lid van het dagelijks bestuur van de Nederlandse Christe lijke Radio-Vereniging. Samen met zijn Haagse collega ds. A. J. Wormgoor was ds. Poort inder tijd mede een van de oprichters van de „Jonge Hervormden thans de Jonge Kerk. NED. HERV. KERK. Beroepen te Neerlangbroek (toez.) H. van der Linden te Schcrpenzeel; te Broek in Waterland (toez.): H. van Coeverden te Utrecht, oud-secre taris oecumenische jeugdraad in Ne derland. GEREF. KERKEN. Tweetal te Delft (vac. E. de Vries): H. D. Bruggeman te Rotterdam- Schiebroek en P. Heinen te Noord- wijk-Binnen, van wie eerstgenoemde is beroepen. Beroepen te Gorredijk: H. Bade te Valthermond; te Hoek (Zld.): H. J. Bavinck, kand. te Amsterdam; te Harlingen: B. J. Aalbers te Bant (N.O.P.); te Maassluis (vac. H. Vol- lenhove): T. J. Hagen te Deventer. lijke gevangenisstraf. Mr. Rink vol stond met 14 dagen voorwaardelijk met een proeftijd van 1 jaar. Onder invloed Ondanks de vele waarschuwingen van de zijde van politie en pers en ondanks ook de zware straffen, die de justitie oplegt, zijn er toch nog altijd lieden, die onder invloed van sterke drank hun voertuig besturen. De Vlissingers J. V. had het op 9 maart wel bijzonder bont gemaakt. Ter hoogte van een café op de Boulevard Bankert reed hi' in zijn auto links en slingeren) over de weg. Dat hield hij over een afstand van ongeveer 150 me ter vol over de Boulevard Evert- sen, ging toen naar rechts en be reikte via de Kenau Hasselaar- straat de Badhuisstraat. Daar reed hij bijna tegen een lantaarnpaal. Een agent, die bij de Leeuwentrap de verrichtingen van V. gade geslagen had, rende de trap af en trachtte hem tegen te houden. V. reed echter door, maar met behulp van een passerende automobilist slaagde de agent er in V. aan te houden. Half dragend en half slepend bracht hij de sterk on der Invloed verkerende man naar het Eoiitiebureau. De officier was over et gedrag van V. in het geheel niet te spreken en eiste een onvoorwaar delijke gevangenisstraf van 3 weken en een jaar ontzegging van de rijbe voegdheid. Mr. Rink vonniste con form. De olieman A. vJ d. W. uit Souburg reed op 13 februari jl. over de Edi- sonweg te Vlissingen onder invloed van sterke drank op de fiets. Con form de eis verooraeelde de politie rechter hem tot een boete van 50. Een week later reed de metselaar H. V., eveneens uit Vlissingen onder in vloed over de Irislaan. Eveneens op de fiets. De eis van 50 reduceerde mr. Rink hier tot 40. Tenslotte was het de bejaarde Vlissinger J. R., die voor dronken rijden op de fiets een boete opgelegd kreeg van 40. Aan 24 geslaagden Steur. De voorzitter van de Zeeuw se C.B.T.B., de heer C. de Putter, opende als voorzitter van het school bestuur de bijeenkomst met schrift lezing en gebed, waarna hij de vele belangstellenden welkom heette, on der wie in het bijzonder de heer L. J. van 't Westende als vertegen woordiger van het college van B. en W. van Middelburg, ir. J. Roest, di recteur der rijks middelbare land bouwschool te Schoondijke, de heer M. A. van Strlen, hoofd der chr. la gere landbouwschool te Oostkapelle en de heer H. J. Ikkink, directeur van de „Coöp. Eiland Walcheren" te Middelburg. Hierna werd onder leiding van de directeur der school de eindles ge houden, waarbij een tweetal leerlin gen een inleiding hield. De heer J. de ïuck uit St. Laurens behandelde het onderwerp „De bodemkundlge ge steldheid van Walcheren en haar be tekenis voor de landbouw", terwijl de heer J. Dieleman te Hoek als on derwerp gekozen had: „Het opstel len van een economisch verantwoord bouwplan." Beide inleidingen werden door de aanwezigen bijzonder ge waardeerd. Na de pauze reikte ir. Steur met een toepasselijk woord de diploma's uit, waarna hij de geslaagden en de ouders van harte gelukwenste met het bereikte resultaat. Hij wees daarbij in het bijzonder op de taak, die de leerlingen later in de maat schappij zal wachten, waarbij ieder zijn gaven heeft te ontplooien. Hierna werden gelukwensen gericht aan het adres van de ge slaagden, de ouders en de leer krachten der school, door de heer Van 't Westende namens het ge meentebestuur van Middelburg, door de heer Ikkink namens de Coöp. en door de heer J. Bosse- laar namens de commissie van toezicht. Namens de ouders der leerlin- fen sprak de heer C. Wattel t. Laurens een dankwoord tot de leerkrachten der school, terwijl de heer P. de Buck te Biggekerke dit deed namens de geslaagder onder aanbieding van een boeken- bon aan de docenten en concierge. De heer C. de Putter sprak een gelukwens uit namens het schoolbe stuur, waarbij hij hoopte, dat in d« toekomst nog meer jongelui het mid delbaar landbouwonderwijs zullen gaan volgen. Hij reikte namens het bestuur van de Zeeuwse C.B.T.B. aan de beste leerling, J. Dieleman te Hoek, een boek uit. Hierna ging de heer J. Bossel in dankgebed voor, waarna de voor zitter deze geslaagde bijeenkomst sloot. Soelen te Souburg, A. de Visser te Domburg, C. J. Vos te Middelburg. Niet gediplomeerd: 1 leerling. Bevorderd van de le naar de 2e klasse: J. de Buck, J. Kodde en K. Verhage te Biggekerke; A. Maas en J. de Voogd te Serooskerke (W.); P. Pieterse te St. Laurens; A. van Strien te Anna Jacobapol- der; P. de Visser en A. de Voogd te Vrouwenpolder; A. Vogelaar te Rilland-Bath; M. Wattel te Gapin ge en A. Wiélemaker te Koudeker ke. Niet bevorderd: 1 leerling. Diploma's Gediplomeerd werden de heren: P. Blok te Driewegen, J. C. den Boer en H. van der Wekken te Noordgouwe, J. de Buck, C. Gilde en W. Wattel te St. Laurens, P. de Buck en A. Verhage te Bigge kerke, J. Dieleman të Hoek, A. Geldof en A. P. Rotte te Oostka pelle, J. C. Ranse te Serooskerke (Advertentie) VOOR U, MEVROUW! Geef uw man een shirtwaar van de oronized boord be slist 16 uur per dag glad blijft zitten; een sneeuwwit shirt van no-iron poplin, toaarbij u wérkelijk kunt vol staan met weinig of geheel niet strijkengeef hem zo'n prachtig Kerko „2ïspresso shirt. Eet kost slechts f 13.50. De Ruyterschool won Abel Tasmantoemooi Amsterdam Evenals vorig jaar heeft de „De Ruy terschool" uit Vlissingen het jaarlijk se Abel Tasman-sporttoernooi voor zeevaartscholieren in Amsterdam ge wonnen. Dit toernooi is in de afgelo pen drie dagen gehouden en omvatte atletiek, volleybal, voetbal, hockey, zwemmen en sloeproeien. De Vlis- singse scholieren werden eersten bij atletiek, volleybal en sloeproeien. Vooral het sloeproeien was bijzonder spannend, omdat het in feite een tijd- race was. Stuk voor stuk gingen de elf deelnemende scholen namelijk al leen over de (Bos)-baan. Met een tijd van 3 minuten 8,9 sec. waren de Vlis singers over de 500 meter de snelsten. De zeevaartschool Amsterdam kwam met 3.11,2 op de tweede plaats. Bij het voetballen en het zwemmen eindigden de Vlissingers op de derde plaats. In het voetbaltoernooi moes ten zij tegen de zeevaartschool Ter schelling spelen om een plaats in de finale. De wedstrijd eindigde ge lijk: 0-0. De Terschellingers bleken evenwel beter in het nemen van straf schoppen, waardoor De Ruyterschool uitgeschakeld was. In de strijd om de derde en vierde plaats wonnen de Vlissingers met 1-0 van de Rotter damse scheepswerktuigkundigen. In de afgelopen winter konden de Vlis singers voor het zwemmen slechts drie maal trainen. Bij het hockey kwamen de Vlissingers niet verder dan een gedeelde 8e en 9e plaats. De eindstand werd: 1 De Ruyterschool Vlissingen; 2 Kweekschool voor scheepswerktuig kundigen Amsterdam; 3 Kweekschool voor ae zeevaart Amsterdam; 4 Zee vaartschool Scheveningen; 5 en 6 Zeevaartschool Rotterdam en Noor der Kweekschool voor de zeevaart „Abel Tasman" Delfzijl; 7 Zeevaart school Den Helder; 8 School voor scheepswerktuigkundigen Utrecht; 9 Willem Barentszschool Terschelling; 10 en 11 Zeevaartschool Amsterdam en school voor scheepswerktuigkundi gen Rotterdam. Raad voor de Scheepvaart over aanvaring op Westerschelde De raad voor de scheepvaart heeft over de aanvaring van het motorschip murden, A. Poppe te Roozenburg, i Frampi met het Britse motorschip G. B. Qrnst te Nleuwdorp.I. viui pPerth" f kapitein A. van V.) op de ?„Perth' Westerschelde in zijn schriftelijke uit spraak als oordeel uitgesproken, dat de „Fram" goed gevaren heeft. Zij is misschien dichter hij de zwarte tonnen gekomen dan men meende, maar zij is tijdig, voordat de „Perth" dichtbij zou zijn naar stuurboord gegaan en heeft deze stuurboordbeweging aangegeven door een fluitsein en een lichtsein. De raad is overtuigd „dat indien de loods van de „Perth'r geen vertrouwen had in de manoevre van de „Fram", hij de vaart uit zijn schip had moeten halen. Reeds meermalen heeft de raad zich in die geest uitgesproken". ONTWIKKELING RECREATIE BEDREIGD Verschil in geaardheid met Nieuwerkerk en Oosterland De raad van Ouwerkerk heeft zich in zijn donderdag gehouden verga dering bij de bespreking van het punt herindeling gemeentelijk grond gebied als één man uitgesproken voor het behoud van de zelfstandig heid. Vooral wethouder C. P. Kuij- per (p.v.d.a.) hield een enthousiast betoog over de voordelen van een Ouwerkerk, dat zelfstandig kan blij ven. Uit dit en ook uit het meren deel der andere betogen viel te be luisteren, dat de vrees leeft, dat de beide andere dorpen die in de nieuw te vormen gemeente Duiveland val len, Nieuwerkerk en Oosterland door verschil van geestelijk kli maat een rem zullen zijn op de ont wikkeling van de recreatie in Ouwer kerk. Zo wordt er gevreesd dat het ver schil in geestelijke geaardheid er toe zal kunnen leiden, dat met name op de zondagen de recreatiemogelijkhe den niet ten volle benut zullen kun nen worden. Er waren uiteraard nog vele andere bezwaren, die eerst door wethouder Kuijper werden belicht. Hij vroeg zich af of bij het samen stellen der herindelingsplannen wel gemeente voor gemeente voldoende onder de loep is genomen. Hij wees ook op het goede verzor- gingspeil van Ouwerkerk. „Er is hier geen gebrek aan bestuurs kracht". In een nieuw te vormen gemeente raad zullen de beslissingen voor Ou werkerk ongunstig uitvallen, zo ver volgde hij. Het verzorgingspeil zal achteruitgaan. „Het is geen winst, maar altijd verlies". De heer J. van de Stolpe (v.v.d.) voorzag, dat Ouwerkerk door de sa menvoeging met de beide genoemde gemeenten in de verdrukking zal ko men. Ouwerkerk past niet bij deze gemeenten, zo zei hij. Een goede toekomst voor de recreatie, zag de heer J. L. Kuijper (v.v.d.): „Als dat door een gemeentebestuur goed ge leid wordt, zou het aardig kunnen ontwikkelen". Gematigder was de heer J. van Klinken (s.g.p.). Hij gaf toe, dat er verschillen zijn in geestelijke ge aardheid. „Maar daar moet men niet te zwaar over denken". Hij zag de samenvoeging als „een overgang van de tijd, daar moeten we mee mee". Hij vervolgde echter: „Toch hoop ik, dat Ouwerkerk zelfstandig blijft, maar het is vechten tegen de bierkaai". „Zelfstandig blijven", sprak ook dc heer A. Hage (p.v.d.a.), die zich ver der bij de woorden van zijn fractie genoten aansloot. De heren J. J. Smits en L. Raamsdonk (beiden p.v. d.a.) vreesden eveneens dat het nieu we gemeentebestuur de recreatie met name op de zondag niet voldoende zal stimuleren. „Hier wordt ook ge voetbald op zondag", merkte de heer Raamsdonk op. „Hoe moet dat dan Wethouder Kuijper voegde hieraan tenslotte nog toe, dat nien voor de ontwikkeling der recreatie over een vooruitstrevend gemeentebestuur moet beschikken. De vertegenwoor digers van Ouwerkerk zullen in de nieuwe te vormen raad wel hun stem kunnen laten horen, maar dit zal niet van doorslaggevend gewicht zijn. Ook wees hij nog op een rap port dat is verschenen over de ir Friesland samengevoegde gemeen ten. Hieruit zou zijn gebleken, dat de voornaamste besluiten aan de kerndorpen ten goede waren geko men. Bij de aanvang der vergadering had burgemeester J. Romeijn medege deeld dat G.S. geen bezwaar meer maken tegen de uitgave van f 4000 voor de bouw van een kleedlokaal op het sportterrein. Benoeming Tot hoofd der christelijke school te Ritthem is benoemd de heer E. J. Kling, onderwijzer aan de christelijke school te Onstwedde (Gr.). „DOORGANGSHUIS" Dierenbeschermers zagen 1 oude wens vervuld WLAR vroeger alleen maar de muffe geur van kruit hing en een enkele keer, bij de nadering van een hoogtijdag, ook wel eens vuurwerk werd op- geslagen, daar kan men nu M aan de buitenkant van het oude H Zierikzee op gezette tijden H honden horen blaffen en poesen horen miauwen. H Want wie een stapje dichterbij §1 doet en een blik werpt door de H frisgroen geschilderde venstertjes van het oude Zierikzeese kruit- huisje, ontwaart daar een asieltje, bescheiden van opzet, maar ui- terst keurig ingericht! Inderdaad, het oude kruithuis bij de Zuidwellebrug, aan de buitenkant meer bunker dan huisje, is asiel geworden. Een oude wens van de afdeling Schouwen Duiveland van de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren is hier mee, slechts luttele weken ge leden, in vervulling gegaan. H Kort nadat de gemeente de toe- M zegging had gedaan, dat 't kruit- H huisje hiervoor kon worden inge- richt, is men aan de slag gegaan. Het inwendige werd opnieuw be- pleisterd, er werden twee keuri- ge hokken voor hondep getim- merd, en er werden „mobile" poe- senverblijven aangedragen.... Het grootste genoegen beleefde daaraan wellicht de heer M. de M Looze, al tientallen jaren lid van p de dierenbescherming, enkele ja il ren terug in het bestuur van de afdeling Schouwen gekozen en thans aangesteld als beheerder van het nieuwe asiel. H f-y eland-Noord" van de „Ne- /derlandse Vereniging" wist wel wat ze deed, toen de heer De Looze werd aangesteld. H Deze man verricht in dienst bij de Nederlandse Hcidemaatschap- pij beplantingswerkzaamheden op H Schouwen-Duiveland. m Maar zijn vrije tijd is voor het dier. „Veel voor dieren doen, dat is m'n lust en m'n leven" is de „lijf- spreuk" van/De Looze en dat hij H daarmee niets teveel zegt, is in de M loop der jaren wel gebleken. Toen De heer De Looze bi) het oude kruithuisje te Zierikzee, dat werd ingericht tot nood-asiel. Foto P.Z.C.J. n Looze terecht, die de dieren ver- p zorgde, tot ze naar Middelburg n konden worden getransporteerd. In die periode is het wel ge- p beurd, dat De Looze twee nach ten bij een doodzieke hond zat. De hond, een zwerver, die mager, ziek en smerig was komen aanlopen, lag dan in huize De Looze op de divan Natuurlijk heeft hij ook een „eigen" hond, de 13-jarige Herta, die dank zij haar baas bij de ramp op het nippertje aan de verdrinkingsdood ontsnapte. Toen het water hoger en hoger steeg, zwom Herta rond in een afgesloten, ver beneden het Nieuw Amsterdams Peil gelegen kamertje.... De Looze is in het koude water gedoken en heeft Herta gered. De hond ging ook mee naar het evacuatieadres in Veenendaal. En toen De Looze zich daar liet portretteren, mocht Herta op deze plaat niet ontbre kenDe prent kreeg een ere plaats op het dressoir in de huis kamer. De Looze is oprecht blij met het nieuwe asiel, dat de benaming „nood-asiel" kreeg, waaruit dus kan worden afgeleid, dat er in de toekomst nog eens een groter ge bouw voor dit doel zal worden in gericht. Tenslotte heeft dit asiel tje geheel Schouwen-Duiveland te verzorgen aar voorlopig zal het zeker wel gaan. Het noodasiel heeft al aan twee gasten onderdak verleend, twee honden, een zwerver, die in Zierikzee werd opgepikt en één. afkomstig uit Nieuwerkerk. Het asieltje fun geert als „doorgangshuis"twee maal per week bestaat de moge lijkheid dieren met een beurt- schipper mee te geven, die ze in Goes aflevert. Van hieruit gaan de poesen en honden per bode §1 naar het asiel in Middelburg. Het noodasiel verleent ook onder- §1 dak aan honden, die bij de poli- tie als „gevonden voorwerp" wor- den aangediend. In het vroegere kruithuisje wachten de dieren dan geduldig, tot de eigenaar komt H er in Zierikzee nog geen asiel was, i opdagenIn die tijd kunnen p kwamen de zwei-vers en ook wel de dieren op de beheerder De p „afgedankte" honden bij De 1 Looze rekenen 1 Il!!llllll[!llllllli]llll!lll!{llllll!!illll!llllIIIIIIII[l!!!ll!l!l!lllllllllllllllllll!llllllllllllllllllll!lllllll!!ll[llll!lllll!ltllllllll!'l!!lll!ll!!)lllllllllllllllllllllilli!lllllliÜ Raad Brouwershaventegen herindeling geen bezwaar Wel iegen naam „Ter Gouwe" Duidelijk is in de donderdagmiddag gehouden vergadering van de raad van Brouwershaven naar voren ge komen, dat er bij de raadsleden hoe genaamd geen bezwaren bestaan te gen de samenvoeging van de gemeen ten op Schouwen-Duiveland. Unaniem was de raad echter van mening, dat de naam „Ter Gouwe", die in het wetsontwerp voor de herindeling wordt genoemd voor de nieuw te vor men gemeente, waarin ook Brouwers haven zal zijn opgenomen, een onmo gelijke naam is. De raad was van mening dat de naam „Brouwersha ven" gehandhaafd zal moeten worden. Ook Nieuwerkerk heeft hezwaren tegen herindeling De raad van Nieuwerkerk heeft zich donderdagavond uitgesproken over het wetsontwerp tot samenvoeging van de gemeenten op Schouwen Dui veland. B. en W. stelden vast, dat de bewoners van de polders Gouweveer, Beddewaerde en Jongepolder er veel voor voelen bij Nieuwerkerk als agrarische gemeente te blijven. Zie rikzee heeft daar niet zoveel belang bij. B. en W. vinden het jammer, dat door de gemeente is bijgedragen in de kosten voor waterleiding en elek triciteit in die polder. De heer J. A. van Nieuwenhuijze (v.v.d.) merkte op, dat van het Dijk- water een natuurreservaat zal wor den gemaakt en dat dit bij Dreischor zal worden gevoegd. Hij had tegen dit laatste bezwaar, omdat het van ouds bij Nieuwerkerk heeft behoox-d. Hetzelfde raadslid meende ook, dat de minister indertijd heeft laten uit komen dat de eerder genoemde pol ders bij Nieuwerkerk zouden blijven. Tenslotte sprak de heer M. Dalebout (p.v.d.a.) de hoop uit, dat met de be langen van de betrokken ambtenaren rekening zal worden gehouden. Raad Noordgouwe voor zelfstandigheid In de raad van Noordgouwe kwamen donderdagavond de grenswijzigings plannen ter sprake. De raad stelde voorop, dat het eerder ingenomen standpunt dc gemeente Noordgou we zelfstandig laten met kracht moet worden verdedigd. Wanneer grenswijziging echter beslist noodza kelijk is, maak dan van het gehele eiland Schouwen-Duiveland één grote gemeente, zo stelde de raad voor. De huidige voorstellen zijn half werk, omdat ook de nieuwe gemeenten te klein blijven om alles zelf te kunnen regelen. In verband hiei-mee zullen huidige gemeenschappelijke regelin gen als die van het Roode Kruis, het ziekenhuis, de centrale dienst en de reinigingsdienst Schouwen-Duiveland na onverhoopte totstandkoming der herindeling dienen te blijven bestaan. Men vroeg zich dan ook het nut der herindeling af. Deze vraag is nog nooit beantwoord, zo stelde de raad vast. Intrede ds. E. Jansen Op woensdag 11 juni a.s. des avonds om half acht zal de nieuwe gerefor meerde predikant te Goes, ds. E. Jan sen, tijdens een kerkdienst in de Wes- terkerk zijn intrede doen. Ds. Jansen uit Aduard werd enige tijd geleden beroepen in de vacature ds. R. A. Flinterman.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 13