PILOOT STORM ontvoerd in de stratosfeer VOORUITZICHTEN VOOR 1958 IN ZEEUWSE LANDBOUW WALCHEREN ZUID-BEVELAND SCH00LV0ETBALT0ERN00I IN VLISSINGEN EN MIDDELBURG ZEEUWSCH-VLAANDEREN DONDERDAG 10 APRIL 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 1 (Slot van pag. 1) opkomen van de gewassen. Hierdoor is de gehele ontwikkeling in de land bouw enigszins vertraagd. Een be langrijke rol speelt het weer nu even wel nog niet, want wanneer de dagen spoedig warmer zullen worden, zal het groeiproces de achterstand wel kunnen inhalen. Voor aardappelen is de grond nog wel erg koud, terwijl een laag grond van 5 centimeter met een goede structuur voor dit gewas te gering is. Als er de eerste weken niet al te veel regen valt, kan ook het be gin van de aardappelen goed zijn. Het begin van de voorjaarsge wassen, zoals zomergranen, erw ten, vlas, aardappelen, uien en bie ten, kan op de dag van vandaag gunstig worden genoemd. Hoewel er dus onder gunstige omstandig heden is gezaaid, is het koude voorjaar er oorzaak van, dat er nog vrijwel niets bovenstaat. Overwinterd Van de overjarige gewassen, die dus „overwinterd" hebben, staat de wintertarwe er bijzonder goed voor. Vorst en neerslag hebben vrijwel geen noemenswaardige schade kun nen aanrichten. Het koolzaad is erg achter in ontwikkeling en volgens deskundigen is het nog vrijwel nooit voor gekomen, dat het zo laat was. De kans op een maximale opbrengst wordt hierdoor kleiner, hoewel van een slechte stand beslist geen sprake Foto-zoekrit door Zeeuwsch-Vlaanderen De Motor- en Automobielclub Axel, de MATA, hield op tweede paasdag een geslaagde foto-zoekrit door Z. Vlaanderen, waaraan 27 automobilis ten en 8 motorrijders deelnamen.. De rit, die gold als voorronde voor de provinciale competitie, ging over een afstand van 72 km en bestond uit drie gedeelten. De start vond plaats te Axel en het af te leggen parcours liep verder over Magrette, Reuzen- hoek, Hoefkensdijk, Schelfhoutshoek, Nieuw Namen, Clinge. Sint Jansteen, Heikant, Zuiddorpe, vVestdorpe naar Sas van Gent, waar het eindpunt was. In hotel Centraal aldaar reikte de voorzitter van de MATA, de heer A. Wolfert, met een toepasselijk woord de prijzen, bestaande uit be kers en gebruiksvoorwerpen, uit. De heer Wolfert bracht daarbij dank aan allen, die medewerkten tot het wel slagen van de rit. De uitslag is als volgt: auto's 1 W. Willemse, Axel 63 strafp.; 2 D. Meeuwsen, Terneuzen, 69 str.p; 3 A. Schijve, Groede, 69 str.p,; 4 D. Faas, Axel, 73 strjo.; 5 P. Cappon, Axel, 74 str.p.; 6 P. de Fester Zaamslag 75 str.p.; 7 A. Buijze, Zuidzande, 76 str.p; 8 D. Dees, Terneuzen, 77 str.p; 9 J. Overdulve, Axel, 78 str.p.; 10 J. Verstrate, IJzendyke, 102 str.p. Motoren: 1 P. Baan, Middelburg 62 str.p.; 2 C. Kolijn, Axel, 121 str.p; 3 P. Buijze, Sluiskil, 133 str.p.; 4 J. Crucq, Amemulden, 158 str.p.; 5 J. Geldof, St. Laurens, 251 str.p.; 6 B. Dieleman, Axel, 278 str.p. is. Tengevolge van de weersomstan digheden is ook de karwij achter op het gemiddelde „tijdschema", doch zij staat ei- goed voor. De laatste vijf jaren is een toene mende belangstelling waar te nemen voor graszaad in het Zuidwesten van ons land. Dit in onze omgeving be trekkelijk nieuw gewas, toont thans een goede stand. Wat betreft klaver en lucerne kan worden opgemerkt, dat deze gewassen de landbouwers en veehouders voor moeilijkheden plaat sen. Het zag er aanvankelijk naar uit, dat het voorjaar vroeg zou vallen, zodat men dus vroeg over klaver en lucerne zou beschikken. Het is echter anders uitgevallen, zodat «het vee eerst op een laat tijdstip naar buiten zal kun nen. Op vele bedrijven ontstaat hier door een tekort aan wintervoeding. Onderhoud zeewering van Ooster- en Sirjansland In café „Even Buiten" te Oosterland is woensdagmorgen aanbesteed on- derhouds- en verbeteringswerken aan de natuurstenen bekledingen van de zeedijk aan de noordzijde van het waterschap Ooster- en Sirjansland. Ingeschreven werd als volgt: M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee, f 198.890; J. M. Dekker, Brouwers haven f 19.700; Fa. Van Dongen en De Voogd, Haamstede f 18.995; fa. M. v. d. Velde en Zn., Bruinisse f 18.800. Het werk is gegund aan de laagste inschrijver. Districtswedstrijden EHBO zaterdag in Middelburg In de bovenzaal van de sociëteit „De Vergenoeging" te Middelburg worden zaterdagmiddag de districts wedstrijden gehouden van de ko ninklijke Nederlandse vereniging E.H.B.O. Zeeland. Aan de wedstrijd nemen acht ploegen deel, namelijk uit de kringen Noord-Beveland, Zuid-Beveland, Zeeuwsch-Vlaanderen en Walcheren, elk twee ploegen. De jury bestaat uit Zeeuwse doktoren, terwijl de leiding bij het distrlcts- bestuur berust. De afdeling Middel burg zorgt voor de organisatie. De winnaar van deze wedstrijd zal Zeeland vertegenwoordigen bij de landelijke wedstrijd te Hengelo. Ver leden jaar won de afdeling Middel burg de Zeeuwse wedstrijd, terwijl deze ploeg vierde werd in de lande lijke wedstrijd. Draineren van gronden in het waterschap „Schouwen" Namens de herverkavelingscommis sie Zeeland heeft de N.V. „Grontmij" uit De Bilt woensdagmorgen in café Koomans te Scharendijke aanbesteed het volledig draineren van gronden op de complexen 32 en 33, gelegen in het waterschap „Schouwen", met bijkomende werken. De totale lengte bedraagt 135 km. Ingeschreven werd als volgt: P. de Jonge, Renesse f 86.425; S. Schaafs- ma, Zierikzee f 85.075; N. A. Komen en Co. N.V., Arnhem f 83.650; Drai nage Contact Vereniging, Roosen daal f 80.000; Fa. Katerberg en Bouw, Appelscha f 79.000; F. D. Hil- lebrand, Zierikzee f 78.827; Fa. Wed. G. Hoeke en Zn., Nieuwendijk f 75.266; W. Kesteloo, Middelburg f 70.790; W. Ponsen, Middelburg f 66.112.50; Draineerbedrijf „Barth" 's Gravendeel f 64.750. VLISSINGEN Meisje onder bakfiets In de Margrietenlaan te Vlissingen werd de 2^ jarige Elsje W. aan gereden door een bakfiets. Het meis je kwam zo ongelukkig te vallen, dat zij met een hersenschudding en wonden aan het gezicht in het Sint Josephziekenhuis moest worden op genomen. De berijder van de bakfiets heeft vermoedelijk niet gemerkt, dat de gevolgen vrij ernstig waren. De man is althans doorgereden. Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Vlissingen zijn de volgende voorwerpen ais gevonden gedeponeerd: enige dames- en herenrij wielen, enkele autopeds, enige dames-, heren- en kinderhandschoenen en wan ten, een paar gymnastiekschoentjes, pad- vlndersriem, diverse sleutels, Jongens petje, dop van benzinetank, klnder- achoentje, portemonnee met inhoud, mo- torbril, kinderschoentje met sokje, schuimrubber kussentje, regenkapje, al pinomuts, sjaal, en wit kinderlakentje. Inlichtingen zijn te bekomen omtrent een plasticbal, wanten en handschoenen, sleutels, zadeldek, padvlndersriem, he renhoed, sjaal, bankbiljet, polshorloge, dameshoed, zakdoek, portemonnee met Inhoud, een paar schaatsen en een psalmboekje. VGRAVENPOLDER Groene Kruis vijftig jaar Dinsdag was het vijftig jaar gele den, dat de afdeling 's Gravenpolder van het Groene Kruis werd opgericht. Op 21 maart 1908 kwamen in het ge meentehuis verschillende notabelen bijeen, onder wie burgemeester J. Risseeuw, notaris H. W. Neervoorf, ds. D. Gerritsen en de heren H. P. Glerum, L. Schouten, P. de Koster, gemeentesecretaris D. P. Prumers en N. Anthonisse. Deze commissie trof de voorbereidingen tot oprichting der afdeling op 8 april 1908 in notcl Zaaier. Het bestuur bestond uit ds. Gerritsen, voorzitter en de heren P. Prumers, secretaris, H. P. Glerum, penningmeester en C. Zuldweg en Chr. Verhulst, leden. De gemeente stelde in de Peperstraat een pand beschik baar als zickcnlokaal. Met 77 leden werd gestart. Nu telt de afdeling 325 leden. In 1916 stichtte men met de ge meenten Kloetlnge en 'a- Heer Abts- kerke de wijkverpleging. In 1919 sloot de afdeling zich aan bil de afde ling Zuid-Beveland van het Groene Kruis. Tijdens do feestavond, die woensdag in „Ons Dorpsleven" te 's Graven polder werd gehouden, hebben ver schillende sprekers het bestuur ge lukgewenst. De voorzitter, de heer A. Hogesteger opende de bijeenkomst met gebed. Voorts vestigde hij de aandacht op het werk van het Groe ne Kruis. Met enkele voorbeelden, schetste hij hoe men het vroeger deed, waarbij hij die tijd vergeleek met de tegenwoordige, waarin de wijkzuster de beschikking heeft over een auto. Onder de aanwezigen wa ren burgemeester J. D. Jansen, de heer A. de Lange, secretaris van de provinciale vereniging, de heer R. Buitenhuis, lid van de commissie voor de wijkverpleging der drie ge meenten Kloetlnge, 's Heer Abts- kerke en 's Gravenpolder en zuster M. Bosschort uit Kloetinge. De se cretaris van do afdeling, de heer J. van Overbeeke gaf een uitvoerige terugblik op de afgelopen vijftig jaar. De heer De Lange, die namens de provinciale vereniging gelukwen sen aanbood, sprak over het ont staan van de Groene Kruisafdelingen in Nederland. Zuster Bosschert schet ste de vooruitgang van de wijkver pleging. Burgemeester Jansen bracht de gelukwensen van het gemeente bestuur over, waarbij hij de hoop uitsprak, dat het zal mogen geluk ken ook in 's Gravenpolder een wijk- gebouw te stichten. De heer R. Buitenhuis uit Kloetinge bracht dof felicitaties over van de commissie van zes en sprak het ver trouwen uit, dat de drie gemeenten in de toekomst op dit gebied heil zaam zullen blijven samenwerken. De heer J. Nijsse sprak zijn geluk wensen in dichtvorm uit. Nadat de voorzitter een dankwoord had ge sproken, sloot hij de bijeenkomst met dankgebed. Brand in opslagplaats van oud papier De brandweer te 's Gravenpolder werd dinsdag gealarmeerd voor een brandje in de Schoolstraat, waar een opslagplaats van oud papier in brand geraakt was. Waarschijnlijk hadden enkele kleuters hier met lucifers ge speeld. Toen de brandweer arriveerde laaiden de vlammen hoog op. De brand was echter met behulp van en kele schuimblU89ers en één water straal spoedig geblust. KAPEUE Gecombineerde lijst De christelijk historische kiesvere nigingen van de dorpen Kapelle en Biezelinge zullen voor de komende gemeenteraadsverkiezingen weer met een gecombineerde lijst uitkomen. Deze ziet er als volgt uit: 1. B. de Jager; 2. L. de Koeyer; 3. J. M. Zuid- weg; 4. S. de Puit; 5. P. G. Vermai- re; 6. H. Zuldweg; 7. D. de Jonge Jzn.; 8. M. Wisse; 9. J. Hoogstrate- de Bad; 10. P. J. Kloosterman; 11. F. C. v. d. Vliet en 12. J. Goud Jzn. De kandidaten op de oneven num mers zijn afkomstig van Kapelle, die op de even nummers van Biezelinge. ARNEMUIDEN Jaarvergadering toneelvereniging De toneelvereniging „Arne's Glorie" te Arnemuiden hield haar jaarverga dering in het clubhuis Westdijkstraat 10. Besproken werd het komende seizoen waarvoor als stuk werd ge kozen de klucht in drie bedrijven „Wie van de drie". Het bestuur werd in zijn geheel herkozen. Aftredend waren de heer A. Poortvliet, voorzit ter, en de dames Dini Berendse, se cretaresse en Leni van Hemert, pen- ningmeesteresse. Als nieuwe leden werden aangenomen de dames Nellie Oreel en Jo Kuzze en de heer M. Snoek. Uit de verslagen bleek, dat de vereniging op een goed jaar mag terug zien. De kas sloot met een ba tig saldo van f 71.20. De contributie werd vastgesteld op 25 cent per maand. ZOUTELANDE Raad vergadert De raad van Zoutelande vergadert vrijdagavond om half acht. De agen da vermeldt onder meer voorstellen voor een nieuwe straatverlichting; tot aangaan van enkele geldleningen en tot het doen van een reeks grond aankopen. Verder zullen leden in verschillende commissies worden be noemd. Kapelse Kanaalvissers openden hengelseizoen De hengelsportvereniging H.V.K.K. (de Kapelse Kanaalvissers) opende het hengelseizoen met een wedstrijd in het Kanaal door Zuid-Beveland. Trots het koude weer was er veel animo voor deze eerste wedstrijd. Er waren 35 leden aanwezig. Een jeugd lid ving het eerste visje, wat hem een tulband opleverde. Hoewel zeer weinig vis werd gevangen, mag deze wedstrijd toch geslaagd beschouwd worden, temeer omdat weer drie nieu we leden werden geboekt. GOES Filmavond Christelijke Besturenbond De Christelijke Besturenbond Goes en omstreken hield een filmavond, welke druk werd bezocht. Vertoond werd de C.N.V.-film „De gouden Edelweisz". De voorzitter, de heer A. de Lange, sprak een openings woord. Des middags was er een voor stelling voor de kinderen. KRABBENDIJKE De spaarbank Bij de spaarbank van de Coöp. Boe renleenbank „Krabbendijke" werd in de maand maart ingelegd 386.000. en terugbetaald 259.000.waar door aan het eind van deze maand het totaal van de spaargelden 5.703.954.beliep. Er werden 10 nieuwe boekjes uitgereikt. Burgerlijke stand GOES Bevallen: J. W. A. Burger—Noordhoek, d.; C. Goe thalsNagel kerke, d.; P. D. Llplljn—van Oosten, z.; M. A. Schrler— Koster, z.i N. J. Krlger—Kosten, z.\ S. P. Snoep—de Witte, d. Ondertrouwd: D. H. Paauwe, 27 Jaar en C. J. Cornellsse, 25 Jaar; A. Kik, 23 Jaar en L. G. Jobse, 20 Jaar; C. J. M. Kramer, 38 Jaar en I. C. Borghgraef, 32 Jaar; H. J. P. Visser, 24 Jaar en J. M. de Koene, 24 Jaar. Getrouwd: J. C. Meeuwse, 25 Jaar en M. Geleedst, 26 Jaar; J. Verstelle, 27 Jaar en E. S. Zandee, 29 jaar. Overleden: Johanne Murre, 67 J., wed. van J. van Maldegem; Catharlna Hou tepen, 86 Jaar, ong.; Willem Melieste, 81 Jaar, echtg. van J. S. Schippers; Joos de Kramer, 89 Jaar, wedn. van J. A. E. Blanckenburg; Adriaan Witkam, 71 Jaar, echtg. van M. de Jonge; Cornells Lolter- se, 25 jaar, ongehuwd. Rijkskweekschool en h.t.s. behaalden de titels De vier kampioenen van het naas- schoolvoetbaltoernooi in Middelburg zijn woensdag bekend geworden. In de afdeling D behaalde 't eerste elftal van de rijkskweekschool de titel door in de finale met 3-0 te winnen van de machinistenschool. In afdeling C ein digde het tweede team van de r.h.b.s als eerste, want de „reserves" van de chr. h.b.s. werden met 8-1 verslagen in de finale. In de afdeling B was de eindstrijd bijzonder spannend. Deze SLUIS Vrije katholieke lijst De afdeling Sluis van de K.V.P., die enige tijd geleden besloot naet met een eigen lijst uit te komen voor de aanstaande gemeenteraadsverkieziin- gen, heeft een vrije katholieke lijst samengesteld, waarop de volgende na men voorkomen. 1 J. Gevaert, 2 J. Aernoudts, 3 K. van de Vijver, 4 M. van Winsberghe, 5 C. F. A. Dekker, 6 N. Andries, 7 Fl. Dusarduijn. KOEWACHT Vlasopmaak-wedstrijd Te Koewacht werd ter gelegenheid van de Jaarmarkt een grote vlasopmaak- wedstrijd gehouden, waarvoor veel be langstelling bestond. De uitslag was als volgt: 1 A. Mortier, St.-Jansteen, 238 punten; 2 F. de Letter, St.-Jansteen, 233 ptn.; 3 C. Buys, Koewacht, 223% pnt.; 4 H. de Bruyn, Koewacht 223 pnt.; 5 J. Rombaut, Koewacht. 222% pnt.; 6 A. Buys, Koewacht, 218% pnt.; 7 F. Rom baut, Koewacht, 217 pnt.; 8 H. Coppie- ters, Koewacht, 21114 punten. De beste vlasopmakers kwamen na se lectie, ln een aparte „ere-afdellng" uit. Ook hier had de jury een zware taak. De uitslag van deze „ere-vlasopmakers- wedstrljden" waren als volgt: 1 I. Calle, St.-Jansteen, 254 pnt.; 2 A. Segers, Koe wacht, 251% pnt.; 3 A. de Pau, Koe wacht, 249 pnt.; 4 R. Martens, Koewacht, 248% pnt.; 5 L. Fermont, Koewacht, 244% punten. Burgemeester G. C. E. Dlerlck van Koewacht en burgemeester J. M. A. C. van Dongen van Aardenburg reikten de prijzen uit. De Jury voor deze wedstrij den bestond uit de heren: A. van de Putte; J. van Damme; A. v. d. Linden; E. d'Hooghe; A. v. Gremberghe; J. Pae- linck en J. Marceel. AXEL Grenswachters- -Axel 15 Axel speelde tegen Grenswachters een pittige partij voetbal, die veel ver schil te zien gaf met de ontmoetingen, welke eerder voor de competitie wer den gespeeld. Reeds na 4 min. gaf Stockman Axel de leiding (01). Voor rust golfde het spel verder op en neer en Grenswachters wist door haar mid- voor net voor de rust gelijk te ma ken. Na de thee was binnen 10 mi nuten door H. Dieleman en Dey de stand opgevoerd tot 13. Van de Ber ge en nogmaals Dey wisten nog te scoren, waarmee Axel een verdiende en geenszins geflatteerde 15 over winning wist te boeken. WISSEKERKE Sportmiddag met atletiek en voetbalwedstrijd In Wissekerke werd op derde paas dag een sportmiddag gehouden, die begon met een rondgang door het dorp van muziekvereniging „Apollo". Hierna begaf men zich naar het sport terrein. Het atletiekprogramma werd aangevangen met de ronde van Wis sekerke. die werd gewonnen door M. Huibregtse. Daar dit voor de der de achtereenvolgende maal geschied de kreeg Hulhregtse de wisselbeker voorgoed in zijn bezit. Het vèrsprin- gen werd gewonnen door M. A. van der Maas, die ook het hoogspringen voor ziln rekening nam. De nonderd meter hardlopen werd een overwin ning voor J. Geluk uit Geersdijk. Met een voetbalwedstrijd werd deze ge slaagde sportmiddag besloten. Middelburg I versloeg een combina tie van Noordbevelanase clubs met 81. Na afloop reikte burgemeester J. van Halst de prijzen uit. Ondanks de kou was er een tamelijk grote be langstelling. HOEDEKENSKERKE Aantal baden In de maand maart 1958 werden in het badhuis te Hoedekenskerke 245 baden genomen. Zoeken en rapen van kievitseieren De Vogelbeschermingswacht Weat- Zeeuwsch-Vlaanderen schrijft ons: Het blijkt steeds meer en meer dat niet iedereen op de hoogte is van de bepalingen genoemd in de Vogelwet 1936 ten aanzien van het rapen of zoeken van kievitseieren. Ten aanzien van het zoeken of ra pen van kievitseieren lezen wij in ar tikel 17 van de Vogelwet 1936: „het zoeken en rapen van eieren van kie viten is gedurende de raaptijd toege staan tot een bij algemene maatregel van bestuur vastgestelde datum, wel ke voor elke provincie verschillend kan zijn". Deze datum nu is voor de provincie Zeeland vastgesteld op 13 april. Kie vitseieren mogen dus gedurende het tijdvak van 1 februari tot en met 12 april worden gezocht en geraapt. Ook betreffende het vervoeren en verhandelen is een bepaling opgeno men. Het vervoeren en verhandelen van kievitseieren mag plaatshebben van 1 februari tot en met 14 april. Gedurende de twee dagen na de slui tingsdatum van de raaptijd is het vervoeren echter alleen geoorloofd binnen de bebouwde kom der gemeen ten en langs openbare wegen en pa den. Ten aanzien van het zoeken of ra pen van eieren van kieviten zijn ech ter nog enkele bepalingen waarvan een ieder op de hoogte moet zijn. Zo is het verboden zich bij het zoe ken of rapen van eieren van kieviten door één of meer honden te doen ver gezellen. Hij die eieren van kieviten zoekt of raapt op gronden, welke niet aan hem toebehoren en niet bij hem in gebruik zijn, mag dit slechts doen in tegen woordigheid van de eigenaar of met diens schriftelijke toestemming. Is een ander dan de eigenaar ge bruiker van de gronden, dan is het gezelschap of de schriftelijke toe stemming van de gebruiker vereist. Het onder zich nebben van kievits eieren, waaruit de inhoud niet Is ver wijderd, is het gehele jaar toegestaan. Dit teneinde het gebruik van Ingeleg de of in koelruimten bewaarde eieren mogelijk te maken. Ledige schalen van kievitseieren (uitgeblazen eieren) mag men buiten het tijdvak van 1 februari tot 15 april derhalve niet onder zich te heb ben. TERNEUZEN Sint Joris-wandeltocht De deelname aan de traditionele Sint-Joriswandeltocht, die zaterdag a.s. te Terneuzen wordt gehouden, blijkt dit jaar bijzonder groot te zijn. Tot nu toe hebben circa 650 deelne mers ingeschreven. Ofschoon enkele Walcherse groepen ditmaal verhin derd zijn, blijkt de Belgische deelna me thans groter te zijn dan vong jaar. Verder schreven nieuwe groe pen in, die voor de eerste maal na 10 km (welpen en kabouters) of 20 km (verkenners, gidsen, padvindsters, padvinders enz.) gelopen te hebben hun medaille zullen ontvangen. De start van de tocht, waaraan de verkennersband uit Westdorpe me dewerking verleent, is om 15.15 uur op de Markt, waarna de prijsuitrei king om 18.30 uur in de garage van de Z.V.T.M. aan de Schoolweg word: gehouden. Wedvlucht „De Eendracht", Terneuzen. Vlucht op Hulsse (B.). Uitslag: 1 J. Willemsen; 2, 5, 6, 7 en 8 gehrs. de Bakker; 3 J. Harte: 4 J. Geelhoed: 9 M. v. d. Akker; 10 J. Oppeneer (allen Terneuzen). BRESKENS Wedvlucht De uitslag van de wedvlucht van post- duivenhoudersverenlglng „Nog Sneller" te Breskens van Moescroen had de vol gende uitslag-: 1 R. van Quekelberghe, 2 J. van Gljs, 3 J. Quaars, 4 C. Hertogh, 5 A. Poppe, 6 J. Risseeuw, 7 A. de Krij ger, 8 J. Datthijn, 9 C. van Opdurp, 10 G. van Grol. ging tussen de r.h.b.8. m en de chr. h.b.s. IV. Deze twee teams eindigden zoals ze begonnen waren (0-0), waar na de chr. h.b.s. uiteindelijk de titel won, omdat dezeploeg beter de straf schoppen nam. Tenslotte was het de o.l.s. Arnemuiden, die in afdeling A kampioen werd, want in de finale werd de r.-k. lagere school met 3-0 geklopt. Vandaag (donderdag) speelt de rijks kweekschool in Vlissingen tegen de Vlissingse kampioen om de titel van Walcheren, waarna de winnaar van deze wedstrijd vrijdag in Oostburg in het veld komt tegen de andere gewes telijke kampioenen. De uitslagen van de in Middelburg gespeelde wedstrijden luiden: afde ling A: technische school Vll-r.-k. la gere school 1-2, finale: o.l.s. Arne- mulden-r.-k. lagere school 3-0; afde ling B: r.h.b.8. Ill-openbare u.l.o. III 1-0, chr. u.l.o. n-chr. h.b.s. IV 2-2 (chr. h.b.s. wint na strafschop), fina le: r.h.b.8. III-chr. h.b.s. IV 0-0 (chr. h.b.s. IV wint na strafschop); afde ling C: r.h.b.s. Il-technische school UI 10-0, technische school U-openba- re u.l.o. n 0-2, openb. u.l.o. I-chr. h.b. s. III 5-0; r.h.b.s. U-openbare u.l.o. U 7-0, openbare u.l.o. I-chr. h.b.s. H 0-1, finale: r.h.b.s. Il-chr. h.b.s. H 3-1. Afdeling D: De machinistenachool- technische school (gisteren al ge speeld) 1-0, r.h.b.s. I-chr. h.b.s. I 1-0, rijkskweekschool I-chr. u.l.o. I 4-0, rijkskweekschool H-chr. kweekschool I 0-0 chr. kweekschool wint na straf schop), r.h.b.s. I-rijkskweekschool I 0-5, chr. kweekschool-machinisten- school 2-3, finale: rijkskweekschool- machlnistenschool 3-0. ln Vlissingen In Vlissingen behaalde de h.t.s. na ee nspannend wedstrijdverloop het kampioenschap. De h.t.s. en de l.t.s. hadden tegen elkaar gelijkgespeeld (l-l) en daardoor verwachtte men, dat deze scholen gelijk zouden eindi gen. De h.t.s. won alle overige wed strijden, maar de l.t.s. struikelde in de wedstrijd tegen de r.h.b.s. Dit werd namelijk een 0-0-puntenverde- ling. De uitslagen van de afdeling D luiden: hts 11-r.h.b.s. 0-1; h.t.s. I-lts II 3-0; lts I-rhbs 0-0. Eindstand: hts I 4-7; lts I 4-6; r.h.b.s. 4-5; h.t.s. II 3-1; l.t.s. II 3-1. In groep C werd het kampioenschap behaald door lts IH. In poule I van deze groep had lts IU eerst met 2-0 van de openb. ulo gewonnen en daar door groepswinnaar geworden. In poule li werd rhbs H poulewinnaar door een 4-0-zege tegen lts V. In de finale won lts IH met 3-1 van rhbs n. In groep B waren de uitslagen: poule I: openb. ulo H-St.-Josephschool 5-0; lts VH-rhbs III 0-4; vglo I-openb. ulo II 0-5; rhbs HI-St.-Josephschool 2-0; lts VlI-openb. ulo n 0-1; vglo I- St.-Josephschool 1-0 (poulewinnaar: openb. ulo H). Poule II: lts VHI- openb. ulo III 0-0; vglo n-rhbs IV 0-0 (lts VIII poulewinnaar door beter doelgemiddelde dan openb. ulo IU). Poule III: lts IX-vglo Hl 3-0; lts IX- St.-Paulusschool 0-1; lts X-vglo III 3-0 (poulewinnaar Sint-Paulusschool In afdeling A waren de uitslagen als volgt: poule I: Bonedijkeschool III- Bonedijkeschool II 1-0; J. Catsschool III-V. v. Goghschool II 0-2; Bonedij keschool n-Fr. Naereboütschool II 1-1; V. v. Goghschoool II-P. Louwer- seschool H 1-6; J. Catsschool. HI-Fr. Naereboütschool II 0-4; Bonedijke school in-V. v. Goghschool U 3-0; Bonedijkeschool II-P. Louwerseschool H 0-1. Poule H: Pr. Willemschool-J. Lighthartschool 2-0; V. v. Gogh- school-Pr. Bernhardschool 2-0; J. v. Daleschool-Kon. Wilhelminaschool, 0-6; Pr. Bernhardschool-J. Catsschool 0-6; Kon. Wilhelminaschool-Pr. Wil- Iemschool 0-0; J. v. Daleschool-Jac. Catsschool 1-1; V. v. Goghsehool-Kon. Wilhelminaschool 0-2: Pr. Bernhard- school-Pr. Willemschool 0-11. Poule Hl; ger. school Kasteelstraat-J. v. Stolbergschool 0-0; Bonedijkeschool- P. Louwerschool 0-0; Oranjeschool- herv. school Koudekerke 1-4; P. Lou- werseschool-B. Ewoutschool 0-1; her vormde school K-ger. school Kasteel straat 2-0; Oranjeschool-B. Ewout school 0-0: Bonedijkeschool-herv. school K 0-0. 849. Opeens zat Piloot Storm, de man van de aar de, midden in een fantas tisch ruimte-duel tussen de patrouilleschotels van in specteur Shor Nun en de pl- ratenkruisers van dictator Zorln. De eerste geconcen treerde aanval, was met suc ces afgeslagen,, clank zij de koelbloedige manoeuvre van Shor Nun. Met enorme snel heid schoten de vijf slanke schepen over de plotseling uit formatie gebroken scho tels heen en in gedachten hoorde Arend hun comman dant knarsetanden. Bij deze hyper-moderne wijze van oorlogvoeren hing alles af van koélbloedige berekenin gen in onderdelen van se conden. Opnieuw klonk Shor Nun's vaste stem: „Ro bot-torpedo's twee en tien vuurklaaropgeletLos!" Als ve nijnige kleine wespen spoten twee radiogra fisch bestuurde raketten weg van de ijlings gerichte lanceer-buizen. In minder dan geen tijd hadden zij hun weg naar een der agressors gevonden, en daar Zorin's kruisers blijkbaar niet over zulke krachtige elektroschermen be schikten als de schotels, kon de eerste raket onda-' *116 -crtwijfelde manoeuvres van de piraat m. f ontgaan, in het kwets bare staartstuk doordringen. Tegeiykertyd trof de tweede raket hem midscheeps. In een ver blindende lichtflits explodeerden de atoommo toren en brokstukken van de kruiser werden naar alle kantèn de ruimte ingeslingerd. Door het ontbreken van lucht plant het geluid zich in het heelal niet voort. Het was voor onze pi loot dan ook een zonderlinge gewaarwording, dat er op zo'n formidabele explosie geen enkel geluid volgde. Hij was diep onder de indruk van het gebeurde. Maar nauwelijks een halve minuut later volgde er 'n ontploffing, die hij wel degelijk hoorde! Als kegels werden de men sen in de controle-koepel door elkaar gesmakt. De schotel was getroffen!! Marktberichten VEILING GOES 8 april. Groenten: Witlof A II 90—98, B II 82—100, afwijkend 78. Kropsla A I 15—16, A H 13, B I IS—17. B II 10. Spina zie 69—79. Andijvie 75—80. Prei 45—54. Peen 10—13. Radijs 15—19. EIERNOTERINGEN Elernoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaan de donderdag 9 april 1958. Prijsklasse 0 19 cent, prijsklasse I 18 cent, prijsklasse II 18 cent, prijsklasse IU 16 cent. prijs klasse IV 15 cent, prijsklasse V 14 cent. VEILING TERNEUZEN 9 april. Per 100 stuks: Sla A 18.90—18.50, B 14.9015.50. Per stuk: Bloemkool C II 22, D II 15. Per bos: Radijs 14—20. Per kg: Bintjes I 13.10. Andijvie 75—83, afw. 51. Kroten B 4y2. Rodekool A 15—19, B 10. Waspeen A n 34—37, A afwijkend 28 33. Breekpeen 10—19. Prei A IX 59—65, B 51—64. Uien, afwijkend 1—7. Witlof A II 88—101, B I 98—101, B II 80—89, A afwij kend 50—90. VISMIJN VEERE 151 kg exportgarnalen 3.92. 4 kg schar 44 cênt. 78 kg bot 17—33. 4 kg tong 3.20— 4.49. 4 kg wijting 39. 5 kg ongesorteerde vis 40. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG 9 april. Aardappelen: Koopmans BI., grote, 11.30 per 100 kg. Groenten: Sla A 12—20. B 8—17, C 10—13. Aanvoer sla 12.000 6tuks. Rabarber 70— 80. Andijvie 56—73. Spinazie 75—86. Radijs 12—18. winterbloemkool A 89, B 64, C 41— 49. Prei 46—75. Rodekool 17—29. Breek peen 26—29. Witlof 93—1.27. Boerenkool 15 —16. Savooiekool 31—57. Kroten 9—li. VEILING BERGEN OP ZOOM 8 april. Rodekool 13—27. Wittekool 18— 22. Gelekool 23—25. Prei 15—67. Radijs 10 —18. Sla 10—23. Stoofsla 66. Spinazie 65— 74. Raapstelen 7—11. witlof 47—92. Boeren kool 38. Rabarber 7985. Spruiten 40- l.<2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15