KAPPIE en de jungle-man FRANSEN GAVEN DE JODEN VOLLE RECHTEN STAATSBURGER WALCHEREN ZUID-BEVELAND Waar zijn onze schepen? DONDERDAG 10 APRIL, 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. DE JODEN IN ZEELAND Handel was voornaamste bron van bestaan ni (slot) De Franse tyd gaf aan de Joden de volle rechten als staatsburger. Napo leon nam hun zelfs in bescherming en wilde van hen goede Fransen maken. In ons land worden zy steeds beschouwd als een deel van het Ne derlandse volk. Ontegenzeggelijk heb ben de Joden door hun uitgebreide handel meegewerkt tot de welvaart van het land. Ook hebben velen uit geblonken op wetenschappelyk en cul tureel gebied. Handel is echter altijd hun voornaam ste bestaan geweest. Ik heb een Joods onderwijzer ge kend, die zijn betrekking vaarwel zei en te Goes grossier in suikerwerken werd. Tot dusver schreven wij over de Jo den te Middelburg, daar zij hier het talrijkst waren. Ook woonden er te Vlissingen, Zierikzee en Goes, verder enkelen op het platteland, o.a. in Zeeuwsch-Vlaanderen. In het midden van de vorige eeuw waren er te Mid delburg 310, te Vlissingen 140, te Zie- rikzee 75 en te Goes 46. Doordat en kele familie's uitstierven of zich in Holland vestigden, was in 1890 hun aantal te Middelburg gedaald tot 200, te Vlissingen tot 100, te Zierikzee tot 50 en te Goes tot 27. IN VLISSINGEN In Vlissingen gaf het stadsbestuur 29 maart 1738 aan de Joden toestem ming twee huizen in de Lange Noord straat te gebruiken als synagoge. De ze gemeente heeft echter niet lang bestaan; want reeds op 8 december 1742 schreven Parxazrjns of bestuur ders van de Joodse gemeente te Am sterdam aan het stadsbestuur „om de boeken Mozes nog te Vlissingen zyn- kerk in de Noordstraat af te breken en een muur aan de straat te zetten. Later kwamen er weer Joden in Vlis singen wonen. In 1836 vrogen zij aan het stedelyk bestuur om een verga derplaats. Zij kregen een achterge bouw van de Latijnse school uitko mende in het Rioolstraatje toegewe zen. Ook werd hun een gedeelte van de algemene begraafplaats aan de Koudekerkse weg afgestaan. Nog is het hek, dat toegang gaf, te zien. Daar het aantal Joden toenam, bouw den zij hun synagoge op de Peperdijk dicht bij de toenmalige Doopsgezin de kerk. In 1868 werd zij ingewijd. In 1873 telde de gemeente 129 zielen. Toen de Kon. Mij. „De Schelde" voor uitbreiding het terrein op de Peper- dylt nodig had, kreeg zij de beschik king over de.synagoge. Voor.rekening van „De Schelde" werd toen op de hoek PaardenstraatGravenstraat een nieuwe synagoge, pastorie en ver gaderzaal gebouwd, die op 18 maart 1921 officieel in gebruik werd ge nomen. Dit gebouw, dat overigens de laatste jaren voor de oorlog niet of sporadisch meer werd gebruikt, is door oorlogshandelingen verwoest. In ons land konden de Joden tot 1940 in vrijheid leven, doch in andere lan den werden zij vervolgd. Bekend zijn de z.g. progroms in Rusland en Polen Ook in Frankrijk hadden zij het soms moeilijk. Algemeen bekend is het Dreyfusproces in 1894. Hitler en zijn aanhang hebben in Duitsland en in de door hem bezette landen de Joden fel vervolgd. De na zi's deden zes miljoen Joden ombren gen. In ons land werden na de capitulatie in 1940 door de bezetter direct alle synagogen gesloten. De synagoge te Middelburg werd eerst inwendig, la ter ook uitwendig vernield. Het leven van de Joden werd steeds moeilijker. Als zy op straat kwamen moesten zy op de linkerborst Davids ster dra- f;en. Tenslotte werden zy naar Duits and getransporteerd, zogenaamd om daar te werken in fabrieken. Het vreselijke lot dat hen daar wacht te, ls genoegzaam bekend. Enkele Joden uit Middelburg hebben door onderduiking hun leven kunnen redden. Hun aantal is echter te klein om een gemeente te vormen. Op de Jodenbegraafplaats te Middel burg is 'n monument geplaatst ver meldende de namen van 72 Joden uit Walcheren, die in de jaren 1940-1945 door de vijand zijn omgebracht. Zij waren: H. Alberg S. AlbergAlberge; E. Barkelan, S. Barkelan Meyer; B. Bo- asson, H. Boasson, M. H. Boasson, B. BoassonSanders, H. Bronkmeier Duveer, A. Canes, S. Cohen, J. Cohen, E. CracauFrank, A. CracauKes- ner, D. Cracau, S. CracauEphraim, J. Cracau, D. Cracau, P. J. van Dam, H. van DamPolak, A. van Dam, M. Fischer, I. Fonteyn, J. FonteynKop pel, L. Frank, M. Frank, B. Frank, S. L. Frank, R. de la FuenteCracau E. Gokkes, G. GokkesKeizer, B. Gokkes, I. P. J. de Groot, H. Heertje, R. Hiegentlich, S. HiegentlichRoo sendaal, S. Hiegentlich, D. Hiegent lich, J. Hiegentlichde Metz, L. Hie gentlich, H. HoffmanWolff, E. Je- sayesBraasen, L. Leyersdorff, R. L. Leyersdorffvan Os, S. Leyersdorff, L. Marcus, M. Nathan, S. Polak Braasen, S. Polak, L. Polak, A. Prins S. PrinsMericot, C. Prins, C. M. Prins, C. Schneidervan Zweeden, S. Swaalep, J. M. Tautelbaum, B. Tau- telbaumLevie, R. B. Vriesmanvan Wittene, H. Vriesman, L. B. Vries man, A. Walg, E. Walg-Cracau, V. Walg, M. Walg, A. Walg, J. Walg, B. van WitteneBraasen, L. Zwarte- verver, M. Zw&rteververZiff, E. HeertjeSchoolmeester. RECTIFICATIE Tn het eerste artikel over de Joden te Middelburg schreef ik, dat het pa triciërshuis van de groothandelaar Burgerlijke stand MIDDELBURG. Bevallen: P. D. M. Roovers—Segers, z. A. B. NeufégllseSchullwerve, d. J. de Visser—Baaljens, d. F. Stroo—de Visser, z. D. Boone—de Regt, z. M. J. Sturm— Huijbregtse, d. E. Dubois—Baas, d. A. van Loon—Vroonland, z. Ondertrouwd: W. Ovaa, 24 j. en E. van Dalen, 21 j. j. Castel, 22 j. en A. B. Wis se, 22 J. Getrouwd: P. Wagenaar, 20 j. en A. M Passenler, 19 j. Overleden: H. H. F. Fastenau, 78 J.. wedn. va.n J. Timmermans. L. D. van de Linde, 63 j., echtgenoot van G. P. Male- paard, W. Vader, 79 j„ weduwnaar van J. Mleremet. w. R, Bouman, 34 j„ echt genote van S. Wisse. A. G. Bouwense. 72 j„ echtgenoot van E. M. Geldof. A. F. v. Kampen, 95 j., weduwe van D, van der Net. „Sportweek Souburg" met RCS-Vlissingen Het actieve comité „Sportweek Souburg" heeft haar plannen voor de komende sportweek uitgewerkt. In de week van 16 tot en met 21 juni zal weer een gevarieerd pro gramma worden afgewerkt met handbal, korfbal, volleybal, gym nastiek, hondendre&uur, zwemmen, wielrennen en voetbal. Voor wat betreft de wielersport ligt het in het voornemen een ronde van Souburg te organiseren voor amateurs- en nieuwelingen. Sluitstuk van de sportwedstrijden vormt een voetbalwedstrijd tussen RCS I en Vlissingen I. In 1954 werd te Middelburg op plech tige wijze een monument onthuld ter nagedachtenis van de in 1940 '45 omgekomen Joden uit Walcheren. Archieffoto P.Z.C.) Paula Jacoma de Pinto, staande aan de Rouaanse kade in de meidagen van 1940 met enkele aangrenzende huizen geheel is verwoest. Van bevoegde zijde is mij medege deeld, dat ik mij vergist heb. Het be doelde huis aan de Rouaanse kade staat er nog. Hoewel inwendig ver bouwd, is de Twentse Bank er in ge vestigd. B. J. de M. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Middelbrug zijn de volgende voorwerpen als ge vonden aangegeven: diverse soorten handschoenen en wanten; blauwe sportbroek; bankbil jet; boerinnen ondermuts; muntbiljet armband, imitatie zilver; snoer boer innen kralen met slotje; portemonnee met inhoud; zakmesje; bruine hond, reu; gouden ringetje; 5 rittenkaart H.T.M.; stukje hout met twee penne tjes; zeeverkennerspet; fototoestel; fietssleuteltje; bruine portemonnee met inhoud; rijwiel buitenband; bruin lederen portemonnee-portefeuille met inhoud; grijs kindersokje; zwart da- meshandtasje inhoudende mondhar- monika; regenjas donker beige; mo torbroek; rood met zwart gekleurde ceintuur; padvindersriem; bruin lede ren portefeuille inhoudende rijbewijs en foto's. KOUDEKERKE Gemeenteraad vergadert De gemeenteraad van Koudekerke vergadert maandag a.s., middags om half vijf onder voorzitterschap van burgemeester J. L. Dregmans. De agenda vermeldt o.m. een voorstel van B. en W. om medewerking te ver lenen aan de bouw van een vierde les lokaal aan de hervormde christelijke school. De eerste klas is onderge bracht in het verenigingsgebouw aan de Tramstraat. Voorts stellen B. en W. voor hun college te machtigen tot het verkopen van bouwterrein, in plan- Bromfietser aangereden door motor bij Breskens Op het kruispunt van de wegen naar Groede en Schoondijke te Bres kens werd maandagmiddag de brom fietser W. P. uit Rotterdam bij het oversteken van de weg aangereden door de motorrijder H. S. uit Ooster- land. P. moest met een schouderfrac tuur in het ziekenhuis te Oostburg worden opgenomen. Overplaatsing De heer A. Schepens, ambtenaar dér douane met standplaats Nieuw-Na- men (gem. Clinge), werd in gelijke functie overgeplaatst naar Rotterdam. Kikkerrit Zaterdag 17 mei zal de zesde „Kikkerrit" te Philippine starten. Deze 90 kilometer lange oriëntatie- rit voor automobilisten en motor rijders loopt dit jaar geheel over Nederlands grondgebied. De finish van de rit, die wordt georgani seerd door de M. A. C. A. uit Axel in samenwerking met de V.V.V. te Aardenburg, is te Aardenburg. West. Dit met het oog op een vlotte afdoening van de zaken de grond prijs werd reeds door de raad vast gesteld. Verder vermeldt de agenda een voorstel tot het verkopen van gronden gelegen in het Vebenabos. Eveneens is er een voorstel tot aan koop van gronden, gelegen aan de Noordstraat en het Langeweegje, van de heer P. Hollebrandse uit Koudè- kerke voor 17.188,B. en W. ge ven de raad voorts in overweging voor het egaliseren van het plan-West een krediet van 9200.beschikbaar te stellen. VROUWENPOLDER V.V.V.-Vrouwenpolder had goed jaar De Vereniging voor Vreemdelingen verkeer te Vrouwenpolder hield onder leiding van burgemeester A. de Kam haar jaarvergadering. In zijn ope ningswoord herdacht deze de heer H. Maljaars, de overleden vice-voorzitter die tal van jaren zijn krachten voor de vereniging en in vele andere func ties heeft gegeven. Nimmer werd te vergeefs een beroep op hem gedaan. De heer Maljaars werd, met enkele ogenblikken van stilte, staande her dacht. Uit de verslagen bleek, dat er 116 leden zijn en dat 1957 een goed jaar voor de vereniging was. Er was groei op allerlei gebied. Er waren 90.000 overnachtingen. Het hoog tepunt was wel het 25-jarig bestaan der V.V.V. Herkozen werden burge meester A. de Kam als voorzitter en de heer Jac. Duvekot als bestuurslid. In de vacatures van de heren H. Mal jaars en S. Ludikhuize, werden ge kozen de heer P. Duvekot en J. Wat- tel Azn. Nadat er nog enige vragen waren gesteld, die de voorzitter be antwoordde, sloot deze de vergade ring. Burgerlijke stand BAARLAND. Bevallen: J. de Winter—Vroonland, d.; A. J. Schipper—Zeevaart, z. Ondertrouwd: C. A. van Llere, 24 j. en P. Verhage, 24 j. Overleden: J. Murre, 67 j„ wed. van J. van Maldegem. KATTENDIJKE. Bevallen: J. T. Dekkerde Vrieze, z, Getrouwd: J. H. van Koeveringe, 35 j. en A. Luteijn, 34 J. OVEZANDE. Bevallen: H. Steenbakker—Janse, d. P. M. Koens—Rijk, d. YERSEKE. Ondertrouwd: S. Bakker, 30 j. en K. Paauwe, 23 j. P. Dlngemanse, 31 J. en C. P. Huijssen, 18 j. W. Dlngemanse, 23 j. en A. C. Hagc, 24 j. Getrouwd: J. J. Hollebrands, 23 j. en C. K. van Es, 24 j. Overleden: A. van Stee, 84 J„ weduw naar van M. Houtman. N. Kopmels, 82 j., weduwe van J. Sandee. HOEDEKENSKERKE Coöperatieve Boerenleenbank De eerste drie maanden van dit jaar werd er bij de spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank Hoedekensker- ke 473.581,94 ingelegd en 305.462,97 terugbetaald. Het saldo bedroeg per 1 april 3.341.174,30. In het eerste kwartaal van 1958 kwamen er 94 nieuwe spaarders bij. KAPELLE Om de damtitel Voor het onderling damkampioen schap hebben de leden van de dam club „Kapelle" de volgende partijen fespeeld; C. van LiereJ. Lindhout 0; J. J GansemanA. v. d. .Schraaf 0—2; C. v. d. Schraaf—G. J. Lepoeter 20; C. BlankenburghJ. Lindhout 20 en Chr. Kofs tan jep. Westveer 02. Schietconcours De handboogsociëteit „Willem Teil" te Kapelle heeft op tweede paasdag op de liggende wip een schietcon cours gehouden, waaraan werd deel genomen door 35 schutters van 11 so ciëteiten. De uitslagen hiervan zijn: Hoofdvogel: H. de Fouw, „Batavie ren", Goes; le zijvogel, H. de Fouw, „Batavieren", Goes; 2e zijvogel, H. A. Mol, „Willem'Teil", Kapelle; le kal, D. de Fouw, „Doel naar Hoger", Wolfaartsdijk; 2e kal, L. de Wilde, „Juliana", Öudelande; 3e kal, F. van Loenhout, „Jacoba van Beieren", Goes, 4e kal, P. Vermeulen, „Bata vieren", Goes; meeste kleine vogels L. de Wilde, „Juliana", Öudelande; le klep, H. Koens, „Zeelandia", Ove- zande; 2e klep, C. Bek, „Soranus", Heinkenszand en 3e klep, W. de Jon ge, „A.D.L.M.", Kwadendamme. Eerste en tweede prijs voor „Elto" Bij de op tweede paasdag te Roo sendaal gespeelde korfbalseriewed- strijden, die waren uitgeschreven door de korfbalvereniging Alliance te Roosendaal, wist de korfbalvereni ging „ELTO" te Kapelle met het eer ste twaalftal een tweede prijs en met het tweede twaalftal een eerste prijs in de wacht te slepen. Beide pryzen bestonden uit een beker. NISSE Kandidatenlijst C.H.U. De kandidaten lijsten voor de raads verkiezing te Nisse zijn als volgt: hervormde kiezers: 1 A. M. Jansen: 2 Iz. Luteijn; 3 G. Kramer; 4 G. Otte Cz.; 5 P. v. d. Weele; 6 J. v. d. Does; 7. J. Slabbekoorn; 8 L. Nieuwenhuize S.G.P. en A.R. op één lijst: 1 R. Bo gaard; 2 Joh. Brouwer; 3 P. Bos man; 4 G. Slabbekoorn; 6 J. Mathijs- se; 6 M. Mol Janz)7 M. van Dam me. De R.K. 1 J. Boonman; 2 M. Acda; 3 P. de Baar. WOLPHAARTSDIJK Kandidatenlijsten Voor de a.s. verkiezing van de g meenteraad heeft de C.H.U. te Wol faartsdijk de volgende kandidatenlijst opgesteld: 1 D. Vleugel jr.; 2 J. Knuit; 3 P. Koeman Cz; 4 J. A. Gee- ne Lz; 5 D. Hannewijk Az; 6 D. Zweedijk. Het huidige raadslid tevens wethouder A. v. d. Vliet stelde zich niet herkiesbaar. TULPEN-RALLYE Ook bij déze contrólepost niemand te bekennen allemaal aan 't lezen1" (Zó boeiend is nu PANORAMA/) BORSSELE Uitvoering „V.O.P.O." Vorige week gaf de korfbalvereni ging V.O.P.O. te Borssele haar jaar lijkse uitvoering. De opening ge schiedde door de heer J. Westerweele. Hoofdschotel van deze avond was het spel in vier bedrijven „Filmmaniak ken". In de pauze werd een verloting ge houden. De opkomst overtrof de ver wachtingen. HEINKENSZAND Zondagsschool De zondagsschoolvereniging „Ma- ranatha" te Heinkenszand hield een paasliturgie in de Ned. herv. kerk on der leiding van de heer M. Blok. De paasvertelling werd gedaan door Francien Engelse. De vrije vertelling werd verzorgd door Jannie IJzerman. Collecte De collecte in de Ned. herv. kerk te Heinkenszand gehouden voor de Dia conale Internationale Hulpverlening heeft opgebracht 34,47. Aantal baden In het gemeentelijk badhuis te Heinkenszand werden in de maand maart 813 baden genomen. Vergadering N.C.V.B. De N.C.V.B. afd. Heinkenszand kwam in vergadering bijeen onder leiding van de presidente, mevr. W. Amesz-Franken. Na lezen van een schriftgedeelte en korte meditatie kreeg de spreekster van deze avond, Zr. Vooren, het woord. Deze had als onderwerp voor haar lezing: „Geeste lijke Volksgezondheid". Na deze inte ressante uiteenzetting was er na de pauze gelegenheid tot het stellen van vragen. Concert „Euterpe" De muziekvereniging „Euterpe" te Heinkenszand gaf op de eerste paas dag in de namiddag een concert op de muziektent aan de Kerklaan onder leiding van de directeur H. den Toon der. Gespeeld werden onder meer Ge zang 53; een paasliederenselectie; Panis Angelicus en het „Slavenkoor". Handboogsociëteit Door de handboogsociëteit Soranus II te Heinkenszand werd een con cours gehouden op de liggende wip bij het café van mevr. J. Hoonderc. De meeste punten werden behaald door C. Pikaar, St. Sebastiaan, Yerse ke. De uitslag was: De meeste rozen: P. J. Rijk, Soranus n, Heinkenszand; de meeste negens: C. D. Raas, Soranus H, Heinkenszand; de meeste achten: C. Lindenberg, St. Sebastiaan, Yerse- ke; de meeste zevens: M. Beneder, St. Sebastiaan, Yerseke; de meeste zessen: M. Glerum, St. Sebastiaan, Yerseke; de meeste vijven: L. Re- mijn, Juliana, Kwadendamme; dé meeste vieren: C. Bek, Soranus n, Heinkenszand; de meeste drieën: J. v. Stee, St. Sebastiaan, Yerseke; de meeste tweeën: Jac. Steketee, St. Se bastiaan, Yerseke; de meeste enen: C. de Jonge, Soranus H, Heinkens zand. Examen Bij het te Breda gehouden prak tijk-eindexamen, van de V.E.V. voor het diploma elektrotechnisch instal leren slaagde de heer Leo Huibers te Bruinisse. Collecte De collecte ten bate van Simavl heeft te Dreischor 20,20 opgebracht, terwijl de collecte ten bate van het Leger des Heils 58,90 opbracht. Aagtedljk 6 te Suez Aagtekerk 9 te Antwerpen Aalsdijk 8 te Norfolk Abbekerk 9 te Singapore Aldabl 7 te Rio de Janeiro Alderamln 8 van Rotterdam n. Hamburg Aïamak 6 van Madeira n. Antwerpen Alphard 10 te Antwerpen Alphacca 6 600 ml o Paramaribo Amstelbrug 6 te Karachi, Amsteldijk 6 te Antwerpen Amstelstad 8 van Bahrein n. Koeweit. Ameland 5 te Bullenbaai Annenkerk 7 400 m, z.o. Socotra, Almkerk 9 te East London Aeneas p. 7 Kp. Tenez. Blltar 9 te DJeddah. Boissevain 6 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Boskoop p. 8 Kaap Flnlsterre. Bussum 8 v. Prt. Said n. Rotterdam. Callisto p. 6 Wight. Caltex Leiden p. 6 Kp. Dagata. Caltex The Hague p, 8 Gibraltar. Cartago 8 v. New York n. Cortes. Corilla p. 7 Kp. Guardaful. Amstelkroon 8 v. Aden n. Bombay. Alkaid 7 te Antwerpen. Camltia 7 600 m. z.o. Bermuda. Congokust 7 te Freetown. Crania 9 te Goodhope. Delfshaven 6 te Buenos Aires. Dongedijk 9 te San Francisco. Eemdijk 5 te Houston. Eenhoorn 8 te Cluta. Esso Amsterdam 7 660 n.o. Martinique. 43. „Nu zullen we eens zien, wie van ons de mooi ste film kan maken, Signor Rivaldl of ik!" sprak Para- sito tot zijn trouwe helper, terwijl zij een inlands dorp inliepen. „Dat is helemaal de vraag, baas!" meende de ze met en geniepig lachje. „Dat ligt er al aan. Het hangt er helemaal van af of er weer eenehon gelukje gebeurt, dat zijn film verknoeit en hem zo kwaad maakt, dat de onze lukt!" „Wacht maar eens af!" voorspelde Pasasito met een boosaardig optimis me en hij wendde zich tot een toesnellende wilde. „Jij hoofdman?" vroeg hij. „Ummm-umm!" was het Instemmende antwoord. Paraslto zette een be zorgd gezicht. „Wij jou ko men waarschuwen", fluisterde hij geheimzin nig. „Blanken op het strand zijn bezig om jouw mooie eiland in een draaidoosje te stop pen! Wanneer draaidoosje vol, jij dan geen eiland meer hebben! Ga maar eens gauw kij ken!" „Oei-oel!" brulde het dorpshoofd ontsteld „Eiland in klein doosje! Mag niet gebeuren!" En met luide kreten begon hij zijn stamleden te alarmeren, net zolang totdat het hele dorp zich met angstaanjagende oorlogskleuren had beschilderd en woest roepend zijn wapens had verzameld. „Zie zo!" mompelde da filmparasiet. En nu gaan wij eens kijken hoe dit afloopt!" Esso Nederland 8 te Port Said. Garoet 7 40 m. w. Sabang. Grotekerk 9 te Genua. Haarlem p. 6 Guadeloupe. Helena 7 98 m. w.z.w. Flores. Hulst 1 te Oporto. Ivoorkust 8 v. Abidjan n. Freetown. Kal inga 8 820 o.n. Auckland. Kellia 8 te Bandar Mashur. Kara 7 v. Curagao n. Gibraltar. Kabylia p. 8 Kp. Vincent. Kelletia 7 680 m. z.w. Fayal, Kenia verw. 8 te Gibraltar. Korenia 5 te Punta Cardon. Korovina 5 v. Trinidad n. Lands End. Kositia 7 1300 m. z.w. Santa Maria. Kyllx 8 te Vlaardingen. Loenerkerk 9 v. Rotterdam n. Londen. Lissekerk 8 van Koeweit n. Abadan. Lutterkerk 8 te Suez. Mariekerk 7 te Freemantle. Mataram 7 te Galveston. Langkoeas 8 te Singapore. Limburg 9 te Colombo. Lemsterkerk 7 50 m. n.n.w. Ras al Hadd. Lindekerk 3 te Kborramshahr. Loosdrecht 7 60 m. n.n.o. Madeira. Luna 7 60 n.n.o. Kp, Villano. Merwe Lloyd 8 te Basrah. Mirzam-N. 6 dw. Kp. Palos. Montferland 5 te Casquets. Munttoren 8 te Buenos Aires. Musilloyd 4 v. Aden n. Djakarta. Mijdrecht 6 600 m. z.w. Vancouver, Neass Commander p. 6 Socotra. Nieuw-Holl and 7 v. Colombo n. Belawandeli. Noordam 7 te Rotterdam. Oostkerk 6 te Nagoya. Ouwerkerk 5 te Antwerpen. Overijsel 6 v. Shanghai n. Takubar. Parkhaven 7 te Bremen. Peperkust 8 te Abidjan. Rempang 6 v. Utwara n. Dar es Salaam. Ridderkerk 9 te Duinkerken. Rita 5 te Singapore. Schelpwijk 6 170 m. z. Recife. Schie p. 8 Kp. Finisterre. Rijnkerk 6 te Prt. Said. Meliskerk 7 te Singapore. Sloterdljk verw. 9 te New York. Stella Prima 3 v. Rotterdam n, Haifa. Straat Singapore 7 te Melbourne. Sumatra 8 te Hamburg. Tara 7 te Antwerpen. Tawali 8 te Prt Said. Telamon 6 v. Maracaibo n. Charleston. Ternate 7 90 m. z. van Kreta. Teucer p. 8 Gibraltar. Tomori 6 te Palembang. Utrecht 7 van Prt. Said n. Venetië. Vasum 8 v. Cardon n. Rotterdam. Vivipara p. 7 Rasmadrak. Westerdam 7 te New York. Willem Ruys 7 p. Kp. Guardaful. Witmarsum 4 te Antwerpen. Wonogiri 4 te Cochin. Wonorato 3 te Calcutta. Wonosari 9 te Halifax. Zaankerk 8 v. Hongkong n. Aden. Zeeland 7 360 m. z.o. Kp. Race. Willem Barentz. pass. 9 Dakar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 11