AUTOBUS GING TE VROEG NAAR RECHTS BIJ PASSEREN Agenda WALCHEREN VRIJDAGSE „KOOPAVOND" IN AXEL GAAT NIET DOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN MARKTBERICHTEN DONDERDAG S APRIL 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RAN T. KANTONRECHTER MIDDELBURG Vrachtauto reed op met paard bespannen wagen Geruime tijd heeft de kantonrech ter te Middelburg, mr. J. Moolen- burgh, zich woensdagmorgen bezig gehouden met een aanrijding, die op 22 november van het vorige jaar ge beurde op de Nieuwe Vlissingseweg tussen Souburg en Middelburg. Te recht stond de Aardenburgse bus chauffeur P. de G., die 's morgens vroeg omstreeks tien over zeven bij het inhalen van een vrachtauto te dicht langs deze auto gereden zou hebben, waardoor het linkerspiegel tje van de auto gerukt was. In de tenlastelegging was vermeld, dat De G. tijdens het inhalen op het linker weggedeelte gereden had en daardoor een tegenligger in gevaar gebracht had, terwijl hij voorts te vroeg naar rechts gereden was. Verdachte verklaarde niet te grijpen hoe de aanrijding ontstaan was. Hij was de auto gepasseerd zo als hij iedere auto passeerde en nog passeert. Daar het vrij donker en bo vendien slecht weer was, had hij de tegenligger niet gezien, die overigens naar uit de getuigenverklaringen bleek, nog vrij ver af was. De chauffeur van de vrachtauto, G. van R. uit Aardenburg, hoorde een 6ekraak toen de bus langs hem reed, >at gekraak werd veroorzaakt door het vernielde spiegeltje. Van R. kon echter niet zeggen, dat de bus goed of fout inhaalde. Van de gemeente werkman J. H. H. uit Biervliet ver nam de kantonrechter in dit opzicht wel iets positiefs. Volgens deze ge tuige was de bus iets te dichtbij ge passeerd. De officier, mr. T. Lebret, eiste vrijspraak ten aanzien van het eerste feit (in gevaar brengen van tegenligger), terwijl de officier voor het te vroeg naar rechts zwenken een boete eiste van 25.Mr. Moolen- burgh vonniste conform. De chauffeur D. L. uit Kruiningen was in de vroege morgen van de 9e december 1957 op de Westsou- burgseweg te Vlissingen met zijn vrachtauto tegen een met 'n paard bespannen wagen gereden. Hij had op deze wagen geen rood licht xien branden. Toen hij in het licht van zijn koplampen de rode reflectoren zag, remde hij sterk, maar door de ffadheid van de weg gleed hij door egen de achterzijde van de be spannen wagen. Toch voerde deze van achter rood licht. Dat verklaarde de getuige E. L. uit Middelburg, die de wagen even tevoren op de fiets gepasseerd was. De bestuurder van de bespannen wa gen, de veehouder W. J. J. uit Mid delburg, werd door de schok achter over gegooid, maar -wist het paard gelukkig in bedwang te houden. De officier eiste een boete van 40, alsmede betaling van de civiele vor dering van 42,20. De kantonrechter vonniste conform. Harder dan 50 km Tweemaal werd in de eerste helft van januari de maximum-snelheid voor de bebouwde kom overtreden. Op 11 januari door de leraar A. J. van R. uit Middelburg, die in de Paul Krugerstraat te Vlissingen volgens een agent de laatste 300 meter 60 km reed. De leraar ontkende dit niet, zo dat de officer een boete vorderde van 15,die de kantonrechter redu ceerde tot 10. Twee dagen later reed de Vlissing- se aannemer J. B. op zijn scooter door de Bonedijkestraat harder dan 50 km. B. erkende dit feit niet, om dat hij in de 3e versnelling reed en daardoor niet harder kon rijden dan 50 km. De verbalisant, die 400 meter achter de scooter gereden had. verklaarde echter, dat ver dachte tegen de 60 km reed. Ook PREDIKBEURTEN VRIJDAG 4 APRIL. Ned. Herv. kerk. Aagtekerke: 7 ds. Theunissen. Arnemuiden: 7.30 ds. Verweij. Domburg: 7 ds. v. Vliet (H. Av.). Gapinge: 7 ds. de Boer. Grijps- kerke: 7 H. Av. Kleverskerke: 5.30 ds. Otte. Koudekerke: 7.30 ds. Hoff man (H. Av.). 't Zandt: 7.30 ds. Durkstra. (H. Av.). Meliskerke: 7 ds. Aalders. Middelburg: Nieuwe kerk 10 ds, v. d. Linde, 7.30 ds. van Woerden (H. Av.). Lutherse kerk 7.30 ds. Dijckmeester. Koorkerk 7.30 ds. v. Houte (H. Av.). Nieuw- en St. Joos- land: 7 ds. v. Haarlem. Souburg: 7.30 ds. Haitjema. Oostkapelle: 7 ds. Ri chard. Ritthem: 3 en 7 ds. van 't Hof (H. Av.). Serooskerke: 7 ds. v. d. Wind (H. Av.). Vccre: 7.30 ds. Otte. St. Laurens: 7 ds. Kalkman (H. Av.). Vlissingen: St. Jacobskerk 7.30 ds. Kloosterman (H. Av.); Johanneskerk 9.30 ds. v. d. Schoot, 7.30 ds. v. d. Schoot (H. Av.). Vrouwenpolder: 5 ds. de Boer. Westkapelle: 2.30 ds. Oosthoek, 7.30 ds. Oosthoek (H. Av.). Zoutelande:7 ds. Wagener (H. Av.). Evangelisatie op G.G. (Kazerne Willem III): 7.30 ds. Grisnigt. Gereformeerde kerk. Arnemuiden: 7 ds. Poelman. Gapinge: 7 ds. Boot Koudekerke: 7.30 drs. Elshout. Mid delburg: Hofpleinkerk 7.30 ds. van Til, Noorderkerk 7.30 ds. de Boer. Oostkapelle: 6 ds. de Groot. Seroos kerke: 7.30 ds. van Wouwe. St. Lau rens: 7 ds. de Groot. Westkapelle: 6 ds. Dondorp. Geref. Gemeente. Middelburg: 7 leesdienst. Oostkapelle: 7.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg: 7 ds. v. d. Molen. Evangelisch Luth. Gemeente. Vlis singen: 7.30 ds. Oostenrijker (H. Av.). Leger des Heils. Middelburg: 10.30. 3 en 8 samenk. o.l.v. maj. Folmer. VANDAAG. Terneuzen Luxor: „The robe", 8 uur, hier legde de kantonrechter een boete op van 10,De eis was volgens het „geldende tarief" 15. De koopman J. P. uit Middelburg gaf op 25 november j.l. geen gehoor aan een stopteken van een hoofd agent. Het gebeurde bij de Stations- brug te Middelburg. „Ik heb deze be keuring niet verdiend", verklaarde P., „omdat de agent zijn hand niet vol doende in de hoogte stak". De verba lisant verklaarde echter de aanwij zing aangegeven te hebben met de armen in „horizontale stand", zoals dat behoort. Nadat de officier een boete van 10.geëist had, veroor deelde mr. Moolenburgh verdachte tot 6,—. De kantoorbediende C. M. B. nit Yerselte reed op 4 januari des mid dags tegen half vijf in de Kiokstraat te Goes op zijn bromfiets in de ver boden rijrichting. B. verklaarde de volgens hem te hoog aangebrachte borden niet gezien te hebben, omdat hij al zijn aandacht bij het drukke verkeer nodig had. Hij vond het wel frappant, dat enige tijd later in deze straat een derde bord bijgeplaatst is, midden op de straat, dus goed zicht baar. De eis van de officier, zijnde 10,bracht de kantonrechter in zijn vonnis tot de helft terug. Schipper van „Virginia" tweetal boeten opgelegd Aanvaring in Mastgat voor kantongerecht Zierikzee De kantonrechter te Zierikzee, mr. W. E. van Vloten heeft woensdagmid dag tijdens de openbare strafzitting van het kantongerecht Zierikzee de Belgische schipper T. E. uit Antwer- Een, schipper v. h. m.s. „Virginia" een oete van 90.subs. 18 dagen hechtenis en een van f 10subs, twee dagen opgelegd, omdat E. op 25 november 19o7 in het Mastgat een aanvaring heeft veroorzaakt met het m.s. „Elodic", waarbij dit schip zo danig werd beschadigd, dat 't in zin kende toestand de vluchthaven van Zijpe binnengebracht moest worden. De officier van justitie, mr. Ph. M. Schenkenberg van Mierop, had een boete gèëist van f 100.subs.- 20 dagen en 10.te vervangen door twee dagen. De raadsman van verdachte, mr. D. T. Henny uit Dordrecht had vrij spraak gevraagd. E. zal tegen dit vonnis hoger beroep aantekenen. De kapitein van de „Virginia" werd ten laste gelegd, dat hij in de late avond van 25 november, komend uit het Zijpe en varend in de richting Wemeldinge niet voldoende stuur boord heeft gevaren waardoor een aanvaring is ontstaan met twee aan elkaar gekoppelde schepen, de „Elo- die" en de „Scheldezonen". Boven dien had kapitein E. niet tijdig ge stopt om een aanvaring te voorko men. Gemeentelijke avondschool voor Nijverheid te Vlissingen In tegenwoordigheid van de com missie van toezicht, directeur en lera ren van de gemeentelijke avond school voor de Nijverheid in Vlissin gen, heeft de wethouder van onder wijs, de heer W. Poppe, de getuig schriften aan de geslaagden uitge reikt. Bij deze uitreiking was voor de groep her- en omscholing aanwezig, de heer M. C. C. de Reeper. hoofd der opleidingen van de Kon. Mij. „De Schelde", die tevens namens het be drijfsleven de belangen memoreerde. De namen der bevorderden en ge slaagden zijn als volgt: Driejarige „A"-cursus. Bevorderd van de le naar 2e klas: W. G. F. Blokpoel (lof), C. G. Nieu- wersteeg, F. A. Hubregtse, A. Mijns- bergen, A. F. de Ruijter, W. G. Hout zager, A. L. de Jonge, P. J. Vtsser, C. A. de Jonge. Bevorderd van 2e naar 3e klas „A"- cursus: A. Davidse, G. L. Francke, A. Kopmels, P. F. J. Louws, A. J. M. Theune, B. J. Smit, A. C. v. d. Hoek, J. A. de Jonge, A. P. Llnders, C. Schout, A. de Witte, A. S. J. v. d. Made, J. C. Schenkenburg, J. J. Pop pe, J. M. Theune. Niet bevorderd 4 leerlingen. Bevorderd van de 4e naar 5e klas (le naar 2e klas ,,B"-cursus)J. v. Aalst, C. M. Boucherie, L. P. Danlëlse, J. P. Pleyte. A. J. de Rijke, A. H. L. Lillpaly, J. de Jager. Geslaagd voor het getuigschrift 3- ne ,,A"-cursus: P. Bosselaar, M. ouff, A. J. v. Brugge, F. H. de Haan, E. Hoorweg (lof), P. Latuhe- P. Maas, W. D. v. Maris, A. C. Mocns, C. J. Stroo, M. A. P. Swen- nen, J. A. Verhage. Afgewezen 5 leerlingen. Niet aan examen deelgenomen J Nieuwland. Geslaagd voor het getuigschrift 2- jarige „B"-cursus: T. Everaers, L. W. Fi;itz (lof), J, J. v. Heulen, J. A. Hoogerheide, J. M. v. d. Lee, W. J. Roth. R. Scheffler, C. J. Stroo, J. M. v. Wijkhuizen. Geslaagd voor het getuigschrift 2- jarlge her- en omscholing: Afdeling algemeen metaal: L. Begh- tel, P. A. Bouterse, J. Lekatompessy, C. E. Llnders, C. Louwerse, M. Meu- lenberg, P. v. Oorschot, J. Stoutha- mer, G. C. J. Uijt de Haag, A. E. E. Vercammen, J. Witte. Afd. scheepsbouw: W. L. Anemaat, L. Fleurbaaij, E. v. Geersdaele, A. A Geervliet, A. v. Genist, J. Giezen. L. de Hamer, W. v. Heese, A. M. Hes- kes, S. B. Huisman, T. v. d. Kaap, C. Kats, T. Klosinski, H. A. B. Mes, Meijer, M. Muller. J. Postema. J. de Ronde, M. Rijsdijk, J. M. Schille- mans. D. A. Tiekstra, F. W. de Trove, P. J. Valckx, G. Venema, L. Wille- boordse, J. H. M. Wubben. Afgewezen 4 leerlingen. I Officiële publikaties VLISSINGEN. HINDERWET. B. en W. van Vlissingen, brengen ter openbare kennis, dat ter gemeentesecre tarie, 2e afdeling, ter Inzage ligt een ver zoek met bijlagen van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" te Vlissingen, om ver gunning tot het uitbreiden van de scheepswerf en machinefabriek door het plaatsen van. een staalgritlnstallatie waar in 4 elektromotoren met een gezamen lijk vermogen van 28,75 p.k. gebezigd zul len worden op het perceel gelegen aan de Singel, kadastraal bekend gemeente Vlissingen, sectie B, nr. 1731 ged. Gedurende tien dagen, te rekenen van 29 maart 1958 af, bestaat voor een leder de gelegenheid schriftelijk bezwaren te gen het verlenen der vergunning in te brengen bij het gemeentebestuur. Bovendien zal op dinsdag 15 april a.s.. des voormiddags 10.00 uur, ten gemeen tehuizo, een openbare zitting worden ge hóuden, waarin mondeling bezwaren te gen de Inwilliging van dit verzoek kun nen worden Ingebracht. Een leder kan ter secretarie der ge meente kennis nemen van de ter zake ingekomen schrifturen. De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd, dat tot beroep ge rechtigd zijn de aanvrager van de ver gunning en degene, die in persoon of bij gemachtigde op de bovenbedoelde zil ts verschenen. Mede is tot beroep gerechtigd degene die, zonder op de openbare zitting te zijn verschenen, bin nen de gestelde termijn schriftelijk be zwaren heeft ingebracht, Indien hij niet oonachtig ls in deze gemeente of in een aangrenzende gemeente, waar open bare kennisgeving wordt gedaan. Vlissingen, 29 maart 1958. „Hosanna" zong voor bejaarden De zangvereniging „Hosanna" heeft voor de bewoners van het tehuis voor bejaarden te Vlissingen dezer dagen een uitvoering gegeven. Onder leiding van de dirigent, de heer J. Suurmona, werd een dertiental nummers ten ge hore gebracht. De bewoners van het tehuis, die niet in de kerkzual waren, konden via een luidspreker het pro gramma op hun kamers volgen. Na afloop dankte een van de huisgenoten, mede namens de regenten en de direc trice, de leden van het koor. Hij sprak de hoop uit, dat „Hosanna" meerde re van deze avonden zal organiseren. De voorzitter van „Hosanna de heer H. B. Woltering, zegde dit toe en wenste allen een goede nachtrust toe. MIDDELBURG Kandidatenlijst V.V.D. De kandidatenlijst voor de afdeling Middelburg van de Volkspartij voor Vrijheid en Democratie is na een re ferendum als volgt vastgesteld: 1. B. A. Hesselink, 2. L. A. Schenk, 3. C. A. Kammeraad, 4. ir. G. Kranen, 5. B. P. Carrière, 6. Mevrouw A. A. L. MoolenburghDijkhuis, 7. C. W. d' Huy, 8. C. W. Visser en 9. Mevrouw E. VriesmanGerde. OOSTKAPELLE Kerk wordt geschilderd Met ingang van vrijdag tot nadere aankondiging worden de diensten van de Gereformeerde Kerk te Oostka pelle gehouden in. het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente, daar het interieur van de gerefor meerde kerk opnieuw wordt ge schilderd. GRIJPSKERKE Coöperatieve Boerenleenbank De Coöperatieve Boerenleenbank te Grijpskerke hield haar jaarvergade ring in het Dorpshuis. Tijdens deze bijeenkomst werd de heer A. de Korte tot bestuurslid en de heer J. C. Ce- vaal tot lid van de raad van toezicht gekozen. Na behandeling van de re kening en de balans werd met alge mene stemmen besloten de winst over 1957 aan het reservefonds toe te voegen. De omzet bereikte in 1957 5.650.000, dat is dertig procent ho ger dan in 1956. Aprilkou duurt voort (Van onze weerkundige medewerker) Het begint er veel op te lijken, dat het voor de tijd van het jaar bijzonder koude weer nog enkele dagen (mogelijk tot de paas dagen) nog zal voortduren. Bo ven Noordwest-Rusland ligt een zeer sterk hoge-drukgebied van 1045 millibaar. Hierdoor komen er boven Midden- en West- Europa oostelijke winden voor, waarmee voortdurend koude lucht wordt aangevoerd. Een storing in deze stroming ver oorzaakt sneeuw- en hagelbuien en de middagtemperatuur komt nauwelijks hoger dan 4 a 5 gra den Celsius. In de nacht bestaat er kans op lichte vorst, hetgeen vooral in de kustprovincies in april maar een enkele keer voorkomt. Boven de oceaan treffen wij wel enkele actieve depressies aan, maar deze ver dwijnen allemaal in de richting van Spanje, zodat er, ó.ók van uit het zuiden, voorlopig nog geen zachte lentelucht tot onze omgeving kan doordringen. llllllllllllllillllllllllllllllllllllltllH Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: C. de Vlieger—Jonker, z.: M. Uitman—Van Egmond, d.; W. P. Stroo— Felj, z.; A. H. A. C. de Bock—Wijnhoven, d.; J. M. Sturm—Rijsdijk, d.; H. Slabbe- koorn—Luteijn, d.; S. Boer—v. d. Pol, z.; A. M. L. van Wanrooij—Geleljn, z.; A. de Risser—Lobbezoo, d.; J. C. Meerman— Kusse, z.; G. Soolsma—Van Belzen, z.\ E. c. van de Volde—v. d. Ketterij, z.; M. VosSuurmond, d.; M. Claessens—De Nooljer, d.; E. G. Slttrop—Coenraad, z.; S. A. Parent—Sinke, z.; P. de Visser- Van Rijmenant, z. Ondertrouwd: P. de Bree, 24 J. en A. K. d. Kooij, 25 J.; R. J. A. M. Maes, 28 j. en G. A. Mulh, 23 j.; D Bakker, 22 j. en K, Floresse. 21 J J. D. Weststrate, 25 j. en J. Th. Hulbregtse, 21 J.; G. Geertse, 28 j. en E. Goud, 23 J. Getrouwd: R. A. Gijbeis, 24 J. en F. W. van Beers, 24 .1.: C. van Belzen, 22 j. en J. Rouw, 18 J. Overleden: C. de Leeuw, 77 j.; D. P. Liebers, 83 j„ echtgenoot van J. Smoor: E. Soetèmeijer, 57 j„ echtgenote van H. n Amersfoort: A. Knop. 75 j„ we duwnaar van W. Oorthuis: J. W. v. d Leije, 82 j., weduwe van O. W. Erdke; W. Stof koper, 77 J,, echtgenoot van M. E. Schneider. OOST- EN WEST-SOUBURG. Bevallen: N. Kaljouw—Dlngemanse, z,; K. AltingNöngkah, z.; N. Wisse—Tange, C. A. van der Knijff—Meerman, d.; A. Hoffman—Klaassen, z.; C. de Kam— Coesijns, z.\ N. Beekman—Van Eenen aam, d. Getrouwd: H. J. P. Eerland, 24 j. en A. de Rijke, 22 j.; J. J. Elich, 22 j. en M. C. Wielemaker, 21 j.: W. Hoogesteger, 23 j. en C. A. Lünse. 21 j.; A. J. Mallie. 26 j. en G. Dekker. 22 j. Overleden: J. P. de Vrleze, 44 J. e. v. J. G. van der Staal. GEMEENTERAAD VERGADERDE Verzoek van winkeliers werd verworpen De raad der gemeente Axel, die dinsdag onder voorzitterschap van burgemeester P. L. D. J. Oeveren bijeenkwam, heeft met acht tegen vier stemmen het verzoek van de winkeliersvereniging „Axel Vooruit", tot het instellen van een koopavond, op vrijdag voor alle winkels, verwor pen. Vóór stemden de heren W. de Feyter, F. Gerrits, P. J. van Bende- gem en C. de Putter. De raad besloot tot het aangaan van een vaste geldlening bij de N.V. Bank van Nederlandse Gemeenten tot een bedrag van f 24.000.Te Zoute spul werd aan de heer A. Oppeneer een perceel bouwgrond, gelegen aan de Sparkstraat, groot 420 ca, ver kocht. Do N.V. P.Z.E.M. kocht een perceel bouwgrond in Plan zuid. groot 49 ca voor de bouw van een transformatorstation. Het perceel Gentsevaartstraat 27 werd onbewoon baar verklaard. De ontruimingster mijn van de percelen Zuivelstraat 45 en Kijkuit K 68, werd met een jaar verlengd. Het nieuwe C.H.U.-raadslid, de heer J. Hollebelt, die in deze vergadering werd beëdigd, is benoemd in de gas- commissie, de commissie voor geor ganiseerd overleg en als plaatsvervan gend lid in de bouwcommissie. De regeling voor het toekennen van een duurtetoeslag op de kindertoelage over het eerste halfjaar van 1958 van f 15.60 per kind, werd goedgekeurd. De zevende en achtste wijziging van de salaris- en loonverordening 1955 en de „instructie keuringsveearts" werden overeenkomstig de voorstel len gewijzigd. Aan de gemeente-voorman-vakman werd een persoonlijke toelage ver leend. met terugwerkende kracht tot 1 juli 1955, voor zolang bevordering in een hogere functie niet mogelijk is. Subsidies De Stichting Luchtverbinding Zecuwsch-Vlaanderen ontving een subsidie van f 1500; de Terneuzense muziekschool ontving als subsidie voor 17 Axelse leerlingen f 90.96. De provinciale commissie ter bevorde ring van rijkswege Van de rundvee fokkerij ontving f 25, evenals de commissie van de provinciale tentoon stelling „Bezige Handen II". De di verse wijzigingen van de gemeente begrotingen over 1957 en 1958 wer den zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd, terwijl de begrotingen van de gemeente, het gemeentelijk gasbedrijf, het woningbedrijf, de vleeskeuringsdienst en het burger lijke armbestuur werden vastgesteld. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen 1 april: Lubox van Bayonne: June van Rotterdam: Glo ry van Hansweert: Patria van Dublin. 2 april: Johannes van Brussel. Vlissingen vertrokken 1 april: Lubox aar Immingham; Tubo naar IJmulden, June naar Hansweert; Spirit naar Hans- weert: Narwal naar Werkendam; Glory naar Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen april: Wilhelmine van Londen; Alhena 'an Londen; Frans Bohmer van Faero: Amsteldijk van Hamburg; Borculo van Le Havre; Spes van Rotterdam; 2 april: Paul Westers van Klng^lynn; Jurgen de Vries van Londen; Solent van zee-Hans- weert. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen 1 april: Arendskerk naar Rotterdam: Tanny naar Londen-Hansweert; Tll-S naar Macduff; Wulp naar Rotterdam: Do- naar Rotterdam; Nèlly naar Rotter dam; Vedette naar Huil; Martetje Bohmer naar Londen; Elda Tiaar Londen; 2 april; Sagitta naar Ipswich; Pr. Willem George Fred, naar Bremen; Birmingham naar Rotterdam-Terneuzen; Diemerdljk naar Rotterdam; Stellaprima naar Tel Aviv; Algol naar Rotterdam: Leopolds- kerk naar Basrah; Hoop op Zegen naar Lomma; Fendo naar Hull-Breskens. Onder tractor bekneld De landbouwer V. uit de Braak manpolder raakte maandagavond tij dens het eggen met zijn been be klemd tussen de tractor en de eg. De tractor is vermoedelijk bij het gas geven achterover geslagen. Na ongeveer een half uur kon de heer V. uit zijn benarde positie bevrijd wor den. Dokter C. Kalkman uit Bier vliet, die de eerste hulp verleende, liet de heer V. met een beenwond naar het ziekenhuis te Sluiskil overbrengen. „Oostpriesterhulp" De actie „Oostpriesterhulp" heeft in Biervliet bijna f 1000 opgebracht. Voorts werd aan goederen ook nog voor één ton ingezameld. De te Aérdenburg gevoerde actie „Oostpriesterhulp" bracht in totaal f 750 op, terwijl ruim 1250 kg goede ren werden ingezameld. SAS VAN GENT Engelse voetballers Zaterdag a.s. ontvangt de perso neelsvereniging van de coöperatieve Beetwortelfabriek (C.B.S.) te Sas van Gent een elftal van de Engelse sui ker- en suikerverwerkende fabriek „Tate en Lvlc" uit Londen. De Engelsen komen hun paasva kantie doorbrengen te Blankenberghe aan de Belgische kust. Zij brengen een bezoek aan Sas van Gent, waar zij van de gelegenheid gebruik maken om een voetbalwedstrijd te spelen tegen hun Sasse collega's. De wed strijd wordt om 4 uur op het gemeen telijk sportterrein gehouden. Na af loop wordt hen te Philippine een mos selmaaltijd aangeboden in hotel „Au Port". SLUIS Hulp aan vluchtelingen In het r.-k." parochiehuis te Sluis werd een film vertoond over het vluch telingenvraagstuk in de landen ach ter 't IJzeren Gordijn. De wagen van de Oostpriesterhulp bracht een bezoek aan de gemeente en haalde tijdens enkele rondgangen door Sluis een groot aantal bruikbare voorwerpen en een geldbedrag op. EIERVEILING BERGEN OP ZOOM Eiernotering van de Coöp Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaan de donderdag 3 april. Prijsklasse 0 19 cent, prijsklasse I 18 cent, prijsklasse II 17 cent, prijsklasse IH 16 cent, prijsklasse IV 15 cent, prijsklasse V 14 cent. Groenten- en fruitveiling Berg. op Z. 2 april. Rode kool 17—26, witte kool 16 —19, kroten 0, prei 27—53, boerenkool 22 —25, witlof 30—95, sla 21—26, spinazie 47—50, raapstelen 4—8, radijs 8—10, sav. kool 28—32, gele kool 14—21, spruiten 43—1,80. Stoofsla G3—72. V.V.Z.B. 2 april. Groenten: spruiten B II 54, wit lof A II 97—110, B I 90, B II 66—100, afw. 70—R7. stek 35—50, kropsla A I 23—25, A II 1517, B I 11, prei 4654, uien 39. radijs II 17—20, spinazie I 68—75, andijvie 1 74—83. knolselderij 2, bosselderij 16—20, St.-Remy 102—104, aardappelen 12. VEILING TERNEUZEN Radijs 21—23, andijvie 68—82, rode kool A 11 9—18, B 10—11, breekpeen 13—23, prei A II 56—65, B 48—54, uien I 20, II 6—15, waspeen A II 25—32, witlof A II 104—112, B II 88-90, afw. 50—94. VISMIJN VEERE 2 april. Exportgarnalen 748 kg 4.49— 4,99. schar 19 kg 0.38, bot 458 kg 0.24—0,34. tong 5 kg 3.95-4.95, rog 13 kg 0,52-4),81. onges. vis 28 kg 0,25—0,38. ZUIDZANDE Laatste onfspannïngsmiddag voor de bejaarden In hotel „De Zwaan" te Zuidzande, werd dinsdagmiddag voor de laatste maal in dit seizoen een ontspannings middag voor de bejaarden gegeven. Naast het gewone programma, zoals een kaartje leggen en een partijtje sjoelen, werden bovendien nog enkele kleurendia's vertoond. Aan het eind van de middag vond de prijsuitreiking plaats voor de beste kaartsters en kaarters, terwijl ook de overige so- ciëteits-bezoekers een verrassing mee naar huis konden nemen. Tot slot werd nog een kort woord gesproken door burgemeester H. P. Everwijn, die de dames en heren van het* Oran je-comité dank bracht voor de wijze, waarop zij de ontspanning voor de bejaarden verzorgen. -1 Propagandawedstrijd korfbal De korfbalafdeling van de „Zuid zande Sport Vereniging" zal over en kele weken deelnemen aan de compe titie van de Zeeuwse Korfbalbond. Met het oog hierop zal zaterdag aan staande te Zuidzande een propagan- da-wedstrijd worden gehouden, waar bij een twaalftal Walcherse speel sters en spelers de strijd zullen aan binden met een Zuidbevelands twaalftal. De wedstrijd zal worden gespeeld op een terrein van de heer Abr. Risseeuw aan de Sluissestraat, op welk terrein ook de competitie wedstrijden zullen worden gespeeld. Met de bank van Nederlandse Ge meenten te 's-Gravenhage werd een tweetal vaste geldleningen van f 162.000 en f 21.000 aangegaan. De eerste lening dient tot de dekking van de kosten van de verbouwing en uitbreiding van de rooms-kathofleke lagere school te Axel. Bij de rondvraag verzochten de he ren D. J. Oggel en W. de Feyter stappen te ondernemen om alsnog voor de gemeente Axel een contingent woningen toegewezen te krijgen. De heer de Feyter wilde graag de amb tenaar van de burgerlijke stand, be last met het voltrekken van huwe lijken, bij deze gelegenheid in toga gekleed zien. Burgerlijke stand BIERVLIET. Bevallen: E. A. de Meijer—Herrebout, Getrouwd: C. M. Dees, 20 j. en J. van Driel, 21 j.; A. P. de Ruijsscher, 23 j. en M. Westdorp, 19 j.; A. J. van Belkum, 24 j en F. S. de Voogelaar, 21 J. Overleden: M. Patijn, 74 j., echtgenote van P. Mullaert. PHILIPPINE. Ondertrouwd: M. Schieman, 30 J. en A. M. Dogger, 18 j.; Getrouwd: A. de Jaeger, 27 j. en A. R. M. Coens, 21 j. NIEUWVLIET. Ondertrouwd: J. A. Risseeuw, 26 J. en S. J. Heule, 28 j. CADZAND. Bevallen: F. A. SonkeRosier, z.; W. E. de Bruijne—Risseeuw, d.; C. Scher- penlsse—De Witte, d. AARDEXBURG. Bevallen: M. J. C. de Witte—Koster, z.; Ondertrouwd: A. B. Corbljn, 26 J. en O, F, Martens, 21 j.; P. D. M. van Waes, 29 j. en R. C. Haverland, 23 J.; A. P. Steijnert, 21 j. en L. L. M. de Croock, 22 J.; A. F. D'Haeseleer, 27 j. en P. A. Ver- meule, Getrouwd: J. G. J. Nieskens, 24 J. en T. M. E. de Muijnck, 21 J.; P. D. M. van Waes, 29 j. en R. C. Haverland, 23 J. Overleden: A. S. du Puij, 61 j., weduwe van J. M. Reijnlers; M. C. Timmerman. 74 echtgenoot van A. de Windt. Bevredigend resultaat bij Mij. Nederland Het exploitatieresultaat van de N.V. Stoomvaart maatschappij „Neder land" is in 1957 hoger geweest dan in 1956. Gezien de huidige situatie meent de directie echter dat een be langrijke vermindering van de exploi- tatiewïnst in 1958 niet zal kunnen uitblijven. Het voordelig saldo der exploitatierekening was f 54.011.904 (v.j. 49.001.251). Voorgesteld wordt, zoals gemeld, 14 procent dividend in contanten over een kapitaal van 56.994.000 (v.j. 14 procent), waarvan 10 pet. in con tanten en 4 procent desgewenst in aandelen). Over de dochterondernemingen zegt het verslag: de resultaten van aa N.V. Vcreenlgde Nederlandsche scheepvaartmaatschappij waren zeer bevredigend. De door de Holland- West-Afrika lijn behaalde resultaten waren bevredigend. De gang van za ken bij de NV. Reederij „Amster dam" was zeer gunstig, de resulta ten van de N.V. Verenigde Neder landse tankvaartrederij waren gun stiger dan over 1956. Per 1 januari 1958 bestond de vloot uit 2 passagiersschepen (Johan van Oldenbarnevelt en Oranje en 41 vrachtschepen met een gezamenlijke bruto tonnenmaat van 381.029 en 463.389 tonnen draagvermogen. Voorts waren in aanbouw resp. be steld 8 vaartuigen met een totaal draagvermogen van 106.150 tonnen. Deze schepen worden afgeleverd in 1958 tot en met 1960. De financiële positie is volkomen gezond en de be taling van alle bestelde schepen, waarvan liet laatste in 1960 wordt afgeleverd kan geschieden uit de hui dige liquide middelen. De gebeurtenissen in Indonesië zullen aan het bedrijf niet onge merkt voorbijgaan. De directie heeft geen reden aan te nemen, dat haar vaart op Indonesië moei lijkheden in de weg zullen worden gelegd. Wel ziet zij aankomen dat het vervoer in beide richtingen geringer zal worden, voorname lijk omdat zij verwacht dat de goederenbeweging van Indonesië belangrijk zal verminderen. Daarom heeft zij plannen klaar om dat deel van het liinbedrijf, dat niet van Indonesië afhankelijk is verder uit te breiden. Ontoïoffing in lyceum le Sneek: 3 gewonden Tijdens een scheikundeles in een vijfde klas van het christelijk ly ceum „Johannes Bogerman" te Sneek heeft zich gisteren een ontploffing voorgedaan. Een ijzeren huls, ge vuld niet kaliumpermanganaat sprong op een gegeven ogenblik uit elkaar. Daarbij werden drie leerlin gen door rondvliegende stukjes me taal getroffen. Hun verwondingen waren van die aard, dat zij naar het St. Anthony ziekenhuis moesten worden overge bracht. Na behandeling konden twee van hen naar huis terug keren. De derde zal vermoedelijk na enige da gen het ziekenhuis kunnen verlaten. Allen hadden zij vleeswonden opge lopen. De gunstige Invloed op de besparin gen bij de Rijkspostspaarbank, die de verhoging van de inleggersrente tot 3 pet. reeds ln februari te zien gaf, hand haafde zich ln maart volledig. Het opge nomen bedrag ging niet uit boven het niveau van februari, het Ingelegde be drag toonde een verdere stijging. PREDIKBEURTEN Ned. Herv. Kerk. Oostburg, donder dag, 7 ds. Van Dalen (H.A.). VRIJDAG 4 APRIL Ned. Herv. Kerk. Aardenburg 7.30 ds. Blom (H.A.); Axel 7 ds. Pennink, vic. den Blaauwen; Bier vliet 7 ds. Evenhuis (H.A.); Bres- kens 7.30 ds. v. Beusekom (H.A.); Cadzand 7 ds. ten Cate (H.A.); Groede 7 ds. de Jong (H.A.), 4 kinderdienst; Hoek 6.30 ds. v. Meeuwen (H.A.); Hoofdplaat 7 ds. Eijgendaal (H.A.); Hontenisse 10 ds. Verbeek (H.A.); Hulst 7.45 ds. Timmers (H.A.); Nieuwvliet 7.30 ds. v. d. Graaff (HA.); Oostburg 2.30 ds. van Dalen, 7 ds. van Da len (H.A.); Philippine 4.30 ds. Stern (H.A.); Sas van Gent 7.30 ds. Stern (H.A.); Schoondijke 7 (H. A.); Sluis 7.30 ds. Groenveld (H. A.); Sluiskil 7.30 ds. Cupédo (H. A.); St. Anna ter Muiden 6 ds. Groenveld (H.A.); Terneuzen 10 v. d. Vlugt (HA.), 7.30 ds. v. d. Vlugt (H.A.); Waterlandkerkje 7 p. Bergsma (H.A.); IJzendijke 7.30 ds. v. Evert (H.A.); Zaamslag 5 ds. Becht (HA.); Zuidzande 7.30 ds. Kuylman (H.A.). Geref. Kerk. Aardenburg 7 ds. Grashoff; Hoek 7 kand. Ba vink; Oostburg 7.30 ds. van Mechelen; Zaamslag 7 ds. Middelkoop. Oud Geref. Gem. Ooslburg 6.30 as. v. d. Gruiter. Vrije Evang. Gern. Breskens 7.30 ds. Praas; Cadzand 7 ds. v. d. Mo len. Evang. Luth. Kerk. Groede 7 H.A.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3