Vereniging van huisvrouwen te Middelburg bestond 40 jaar AFZET ZEEUWSE FRUITOOGST VAN 1957 IS TEN EINDE Zeeuwse Almanak GOESE SPORTVERENIGING IN CONFLICT MET GEMEENTE Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. WOENSDAG 2 APRIL 1958 STIJLVOLLE JUBILEUMVIERING Burgemeester De Widt feliciteerde namens hoofdstedelijke mannen De afdeling Middelburg van de Nederlandse vereniging van Huisvrou wen heeft dinsdag op bijzonder stijlvolle wijze haar 40-jarig bestaan gevierd. Nadat des middags in hotel „De Burg" een geanimeerde en In tieme receptie gehouden was, hadden zich des avonds vele leden en ge nodigden in de Schouwburgzaal verzameld om op de jubileum-avond ge tuige te zijn van vele waarderende woorden, die verschillende spreek sters en een spreker tot de afdeling richtten en van een programma, verzorgd door de voordrachtskunstenares, mevrouw Nel Oosterhout. Voor dat de presidente van de afdeling, mevrouw M. A. van den Boogert- Selhorst, de avond opende, werd het jubilerende bestuur door velen geluk gewenst en ook hier kwam tot uiting welk een belangrijke plaats de vereniging van huisvrouwen in het hoofdstedelijk verenigingsleven inneemt. In haar welkomstwoord tijdens de opening richtte mevrouw Van den Boogert zich in het bijzonder tot de ere-presidente, mevrouw S. C. de Casembroot-baronesse van der Feltz, de burgemeester van Middelburg, mr. Joh. de Widt, het hoofdbestuurslid, mevrouw Koporberg-Samuël, de ge westelijk presidente, mevrouw dr. Van der Vinne-Vinkenberg, de eer ste presidente der afdeling, mevrouw M. Burgersdijk-Bleeker, het ere-lid, mevrouw M. C. Everwijn-Behage, die de afdeling na de oorlog weer op richtte, alsmede tot de vertegenwoor digsters van de Zeeuwse afdelingen. In het kort schetste de presidente vervolgens de „levensloopvan de hoofdstedelijke afdeling, die op 5 april 1918 opgericht werd. In die tijd gold het allerminst als vanzelfspre kend, dat vrouwen in een organisatie een taak aanvaardden inhoudend „het verlenen van bijstand aan de-Neder landse huisvrouw in haar huishoude lijke en gezinstaak, vertegenwoordi ging der gezinsbelangen op econo misch en sociaal gebied bevordering van saamhorigheidsgevoel en ge meenschapszin bij de leden". Nadat de vereniging in 1942 ontbonden werd, is een nieuw bestuur in 1945 weer actief zijn taak begonnen. Hoe actief blijkt wel uit de groei van. het ledental: van 10 tot 230 thans. Mevrouw De Casembroot memo reerde de prettige ervaringen, die zij met de presidente en de afde ling immer heeft. De ere-presi dente schetste, dat er tegenwoor dig meer eisen gesteld worden aan de huisvrouw dan 40 jaar geleden, omdat er thans meer vrije tijd is en omdat het belangrijk is, dat de huisvrouw tegenwoordig een goede sfeer schept. Zij beloofde de presidente en de secretaresse binnenkort twee insignes te zul len overhandigen. Namens de mannen Namens het gemeentebestuur wens te burgemeester De Widt de afde ling geluk. „En ik wil dit ook doen namens de mannen van Middelburg", verklaarde mr. De Widt, die zich er over verbaasde, dat de vrouwen in deze tijd van schoonmaak toch nog kans zien om een jubileum te vieren. De burgemeester schetste vervolgens de belangrijke taak van de huis vrouw, wier functie hij een buitenge woon zware noemde. In dit verband wees spreker op de economische be langrijkheid van de vrouw, daar zij 90 procent van het inkomen uitgeeft. Namens het hoofdbestuur sprak mevrouw Koperberg, die de geschie denis van de afdeling Middelburg een mooi „open boek" noemde. Zij roem de de hechte band, die er tussen de leden en het bestuur bestaat. Na mens het gewest (Zeeland, Brabant en Limburg( bracht mevrouw dr. Van der Vinne gelukwensen over, terwijl zij een insigne voor de pen- ningmeesteresse aanbood. In 'n bijzonder geestige toespraak memoreerde de 84-jarige mevr. Burgersdijk hoe de afdeling tot stand kwam. vooral dank zij het initiatief van mevrouw Verhulst- Pleyte. Mevrouw Burgersdijk merkte op het een buitengewoon genoegen te vinden de afdeling met haar 40-jarig jubileum te mo gen complimenteren. Voor haar „bijdrage" aan het programma ontving zij een hartelijk applaus. Mevrouw Nel Oosterhout droeg hier na voor van Paul Gallico „De onster felijke Dwazen", dit voortreffelijke verhaal met zijn wonderschone symbo liek werd door deze voordrachtskun stenares op eminente wijze over het voetlicht gebracht. De typeringen van de diverse personages waren buiten gewoon knap en het was dan ook geen wonder dat deze voordracht onder ademloze stilte werd aangehoord. Te recht mocht mevrouw Oosthout aan het slot van de avonid een ovationeel applaus in ontvangst nemen. Namens de jubilerende vereniging sprak me vrouw W. TavenierBoone sympa thieke woorden van dank, waarbij ze de declamatrice een aandenken en bloemen overhandigde. Tenslotte verenigden de leden van de vereniging zich met hun echtgeno ten aan een souper in hotel „Sint- Joris", waar nog verschillende harte lijke toespraken over en weer werden gehouden. In de grote zaal van hotel „De Burg" was in de middaguren een re ceptie gehouden, waarop velen het jubilerende bestuur kwamen geluk wensen. Namens het hoofdbestuur fe- liciteeerde mevrouw Koperberg, het geen zij deed onder aanbieding van een geschenk. Felicitaties kreeg men ook in ontvangst te nemen van me vrouw dr. Van der Vinne en van me vrouw De Casembroot. Voorts waren er de afgevaardigden van de afdelingen Goes, Terneuzen, Vlissingen en Westen-Schouwen, als mede van zeer vele vrouwenvereni gingen en -commissies in Middelburg. Het waren echter niet alleen dames, die gelukwensen aanboden. Namens de vereniging „Handelsbelang", met de leden waarvan de dames elke dag veel te maken hebben en die voor een bijzonder aardig bloemstuk ge zorgd had, waren de heren F. B. den Boer en I. M. van Houte aanwe zig. Prettige contacten dat beide verenigingen elkaar zei den ontmoeten, maar dat de con tacten van bijzonder prettige aard zijn. „Wanneer wij tekort schieten in onze taak, dan heeft U het maar te zeggen", aldus de heer Den Boer, die voorts nog sprak als uitgever van het Maandbericht. Mevrouw Van den Boogert dankte „Handelsbelang" en de heer Den Boer hartelijk voor deze attentie. In een kort dankwoord stemde het mevrouw Van den Boogert tot grote vreugde, dat de vertegenwoordigsters van zovele verenigingen, met wie de vereniging van huisvrouwen samen werkt, aanwezig waren. „Hierdoor leren wc elkaar beter waarderen en kennen", zei de presidente, die hoop te de weg te kunnen vinden naar een nog betere samenwerking. Een der oudste leden, mevrouw Neder- veen, ontving een attentie. Advertentie Minister Algera in Zeeland Naar wij vernemen brengt de minister van verkeer en waterstaat mr. J. Algera, vandaag een infor meel werkbezoek aan Zeeland. De minister zal o.m. het dijkherstel in ogenschouw nemen, zoals dat na,,de ramp tot stand kwam en voorts kennis nemen van de stand van zaken bij de werkzaamheden voor het Drie Eilandenplan. Verkiezingsstrijd op de Bevelanden ontbrand. Kiezers in 's Heerenhoek en 's Gravenpolder krijgen ruime keuze Het ziet er naar uit, dat te 's Hee renhoek enige strijd zal komen rond de gemeenteraadsverkiezingen. In een in het café van P. Rijk gehouden ver gadering. belegd door ingeschrevenen van de Kamer van Koophandel, werd van gedachten gewisseld over de kan didaatstelling door de middenstands- vereniging ,|De Hanze" van de heren E. Speller en A. Janse, die reeds zit ting hebben in de raad. Daar deze heren als kandidaat gekozen waren, werd besloten een nieuwe lijst samen te stellen. Op deze lijst werden de he ren H. Verhoeven, F. Rijk en P. Rijk als kandidaten geplaatst. Ook is het zeker, dat enige inwoners met een andere lijst uitkomen, welke kandida ten mogelijk de partij gemeentebelan gen zullen vertegenwoordigen. Van een fusie tussen de leden van de Ka mer van Koophandel en deze partij is geen sprake. Mogelijk zullen er dus vier lijsten zijn. De inwoners van 's-Gravenpol- der zullen nog meer keuze heb ben. Naast de 4 lijsten van de A.R.. C.H.US.G.P. en K.V.P., zijn er ten gemeentehuize nog 3 kandi datenlijsten uitgereikt voor zoge naamde vrije lijsten, dus in totaal 7 lijsten. Zoals men weet, was er de laatste jaren maar één vrije lijst, namelijk van Gemeentebelan gen. De raad bestaat uit totaal 7 raadsleden. TWEE MAANDEN VROEGER Een seizoen met goede prijzen Aan de afzet van de Zeeuwse fruit oogst 1957 is definitief een einde ge komen. Op de veiling te Kapelle-Bie- zellnge was sinds enkele weken nog een. klein aanbod te verwerken de overige Zeeuwse veilingen waren sinds enkele weken al door hun voor raad heen. Dinsdagmiddag werd te Kapello het laatste fruit van de oogst van vorig jaar verkocht. En kele kwekers hadden van hun restant- verkoop nog eens extra werk ge maakt en konden een aardig kwan tum „verpakt" aanbieden. De prijs voor de produkten op deze laatste fruitveiling lag ook dit beer weer hoog. De algehele ruimin? van het win- terfruit is in verhouding tot andere jaren twee maanden vroeger gevallen. De oorzaak: de matige oogst en de aanlokkelijke hoge prijzen. De voor raden in de koelhuizen lieten deze winter dan ook zien, dat het dit voor jaar vlug met de afzet gebeurd zou zijn. Mede door een goede vraag van Franse zijde en de daaruit voort vloeiende hoge prijzen had de afzet in januari en frebruari een vlot verloop. Over het geheel genomen zal de af zet van het fruit het afgelopen sei zoen voor de Zeeuwse fruitkwekers niet zijn tegengevallen, althans wat de prijsvorming betreft. Wel hadden verschillende kwekers het afgelopen jaar te kampen met een kleine oogst, maar uitzonderingen daargelaten, heeft de prijs hierin veel goedge maakt. Ook op de laatste fruitveiling waren zoals opgemerkt de prij zen goed. Zo noteerde de verpakte Jonathan voor de grove sorteringen 1,33 tot 1,41 en voor de fijnere maten 1,231,33. Golden Delicious noteerde voor de grove maten ƒ1,46 tot 1,52 en de fijne maat ƒ1,33. Ook liet niet verpakte lag vastin prijs, want de grove Jonathan liep hier tot 1,28 en de Golden Delicious tot ƒ1,48. Momenteel zijn de kwekers weer volop bezig met de voorbereidende werkzaamheden voor de naderende nieuwe oogst. Een oogst die weer zal beginnen met de kruisbessen, maar waarmee men toch nog wel twee maanden geduld zal moeten hebben, voordat men deze ter veiling zal kun nen brengen. Tijdens de receptie in hotel ,J)e Burg", ter gelegenheid van het veer tigjarig bestaan van de Nederland se Vereniging van Huisvrouwen te Middelburg, werd het bestuur geluk gewenst door de ere-presidente, me vrouw S. C'. de Casembroot-baronesse van der Feltz. De leden van het be stuur van links naar rechts zijn de dames E. Th. P. Kosters-Zaaijer, C. W. Potteboom-Tu8veld, M. A. van den Boogert-Selhorst, Tj. den Boer- Roelfsema en A. Maandag-Derksen, (Foto P.Z.C.) VAN TOT WATER EN... „Nelly", een beurtschip van de ge broeders Voerman, dat in Sas van Gent aan de kade lag maakte maan dagochtend water. Toen dit feit geconstateerd was ging men op onderzoek uit en men ont dekte dat de machinekamer ey het achterste gedeelte van het laadruim onder water stonden. Men belde de brandweer, die met grote spoed arri- FLESSEN Ook In de woning van die Vlis- singse familie tooedde de schoon maak in alle hevigheid en mevrouw, bijgestaan door een werkster, keerde kasten en kamers grondig binnenste buiten. Ergens uit een kast kwamen op die manier enkele lege wijnflessen tevoorschijn, waarop mevrouw tot de werkster sprak: ,fireng die ■tnaar terug naar de winkel, dan kun je het statiegeld wel houden". De werkster knikte instemmend, bekeek de flessen toen nog eens aan dachtig en antwoordde teleurgesteld: Dat kan niet meer. Die flessen zijn al van 1951!" Nee, een land van wijnkenners zijn we nog lang niet veerde en 't schip leeg pompte. Ver volgens zocht men het lek op. Het water had schade aangericht o.m. aan een partij bloem van de meelfa briek „De Walzenmolen" en aan de machinekamer. VUUR. Even later, om half een, werd de Sasse brandweer wederom gealar meerd: er luas een schoorsteenbrand je bij de heer De C. in de Margriet- straat. IJlings snelde de brandweer toe; erger kon voorkomen worden. Nadat het vuur uit de schoorsteen was gehaald en deze schoorsteen met de ramoneur was schoongemaakt, bleek alles weer in orde. Maar de ka mer, vervuild door het rondvliegend roet, zal wel een goede beurt kunnen gebruiken! PER 1 APRIL... De heer Js. Breel te Ritthcm is thans negentig jaar en deze hoge leeftijd heeft geleid tot zijn be sluit, om het ambt van kerke- lijk-ontvanger en secretaris van de kerkvoogdij der Nederlands hervormde kerk met ingang van gisteren neer te leggen. De heer Breel was wellicht de meest be jaarde ontvanger in ons land pn kan er op hogen sedert zijn 27«te jaar de kerkelijke gemeente trouw te hebben gediend, achter eenvolgens als diaken, kerkvoogd, notabel en ontvanger-secretaris. Zijn opvolger is de lieer P. Ovaal Az., die de gemeente reeds diende als ouderling. OM EEN TERREIN Zomeravondvoetbal mede in het geding Het bestuur van de spoorwegsport vereniging „De Combinatie" té Goes heeft zich met een brief tot het ge meentebestuur van Goes gewend, waarin het zich bijzonder ontstemd toont over de „zeer onelegante wijze", waarop de gemeente Goes bezit heeft genomen van het sportterrein aan de M. A. de Ruyterlaan, dat reeds vijf jaar achtereen door „De Combinatie" werd gehuurd. Namens het bestuur van de vereniging betogen voorzitter J. C. Koster en secretaris C. van Wanrooy in hun brief, dat dit ge beurde nog voordat de eerste helft van de zomeravondvoetbalcompetitie rayon Goes 1957, waar de vereniging aan deelneemt, was afgelopen. Nadat het terrein door de „Hajuto", waarvoor het was gebruikt, weer was ontruimd, wees de vereniging er de gemeentelijke autoriteiten op, dat drainage, egalisatie en opnieuw in zaaien op bepaalde plekken van het terrein noodzakelijk zou zijn. Begin januari van dit jaar informeerde de voorzitter, de heer J. C. Koster, mede namens de zomeravondvoetbalcompe titie naar de definitieve bestemming van het terrein. Ook nu kreeg men geen antwoord, zodat begin februari wederom bij de gemeente werd ge ïnformeerd. Men icon de vereniging toen echter nog niets definitiefs me dedelen. Op 28 februari drong de ver eniging nogmaals op een beslissing aan, op welk schrijven tot op heden feen antwoord werd ontvangen. Het eBtuur krijgt nu do indruk, volgens de brief, dat het gemeentebestuur, wetend dat „De Combinatie" als rechtsgeldige vereniging een contract met de eigenaar van het terrein, de fa. Krijger, heeft afgesloten, zich op het standpunt stelt „wat hebben wij met een onderhuurder te maken". Zonder verder de vereniging van de plannen in kennis te stellen, heeft het gemeentebestuur thans namelijk met bulldozers het gehele terrein la ten „omzetten". De nog op het ter rein staande ballenvangers en palen werden afgebroken en „wederrechte lijk weggevoerd", aldus het schrijven van de sportvereniging. De in beton- voeten geplaatste doelpalen werden „gemakshalve" met een bull dozer ter hoogte van het maaiveld af gereden. Tenslotte betreurt de vereni ging het in hoge mate, dat nergens pogingen blijken om de zomer- avondcompetiiie in de toekomst el ders „onder te brengen". Grondkamer voor Zeeland Tot leden van de Grondkamer voor Zeeland, waarvan mr. dr. A. J. J. M. Mes voorzitter en mr. H. B. Bouwman secretaris is, zijn rhet in gang van 1 april benoemd voor het tijdvak tot 1 april 1963 de heren J. van de Zande Hzn, Nieuwerkerk; A. J. Groenewege, St. Maartensdijk; P J. J. Dekker, Wemeldinge; P. Ton, Grijpskerke en F. Dekker, Oostburg. „St. Hilaire" komt dit jaar niet naar Zierikzee De sportraad te Zierikzee heeft uit St.-Hilaire het teleurstellende bericht ontvangen, dat leden van de Union sportive „St.-Hilaire" dit jaar niet naar Zierikzee zullen komen in het kader van dc sportuitwisseling, die er tussen de twee steden bestaat. Een en ander is een gevolg van het feit, dat een groot aantal spelers van de vereniging is opgeroepen voor het vervullen van ae militaire dienst- licht in verband met de moeilijkhe en in Algeriü. De Union sportive „St.-Hilaira' mist reeds vijf actieve spelers en binnenkort zullen weer drie leden van de vereniging naar Algeriü vertrekken. In verband met deze om standigheden zal in 1958 géén sport uitwisseling van Zierikzee naar St.- Hilaire plaatsvinden. Veertig jaar bij de P.T.T. in Sint-Maartensdijk De heer P. Francke gehuldigd Samen met zyn vrouw, zeven kin deren en bijna tien kleinkinderen heeft de heer P. Francke in Sint-Maartens dijk dinsdag z\jn veertigjarig jubileum In dienst van de P.T.T. gevierd. Talrij ke bloemstukken, o.m. van burgemees ter D. C. Bouwense, kaarten, tele grammen en brieven heeft de jubilaris ontvangen en de sympathieke, in „Smerdlek" alom bekende en geziene P.T.T.-ambtenaar genoot kennclyk van al deze blijken van belangstelling. Als negentienjarige jongeman kwam de nu 59-jarige Piet Francke in 1918 in Scherpenisse als hulpbesteller bij de P.T.T. in dienst. Na enkele jaren ver trok hij naar Rotterdam, kwam ver volgens in Aardenburg terecht, werk te enige tijd in Dinteloord en kroeg in september 1929 zijn laatste stand plaats, Sint-Maartensdijk. In verband met zijn gezondheid is de heer Francke niet meer werkzaam- in de bestellersdienst. Hij is nu bu reau-ambtenaar. Ook in het verenigingsleven van Sint-Maartensdijk bekleedt de jubila ris een vooraanstaande plaats. Hij is actief lid van de Oranjevereniging, bode van het departement Sint-Maar tensdijk van het Nutrvan 't Algemeen, lid van de plaatselijke muziekvereni ging, bestuurslid van de commissie voor ontspanning voor bejaarden en bode van de stichting Dorpsgemeen schap. terwijl hij verder nog geïnte resseerd is in talloze andere zaken. Geen wonder dus, dat het hem gis teren niet aan belangstelling heeft ontbroken. De directeur van het P-T. T.-dlstrict. de heer P. J. Waale uit Middelburg en de directeur van het P.T.T.-kantoor in Tholen, de heer G. J. Heezen en vele vrienden en beken den kwamen hem de hand drukken. Schipper uit Rotterdam bij Wemeldinge verdronken Vergeefse reddingspoging van kordate zoon Op de Oosterschelde, ongeveer een kilometer buiten de haven van Wemel dinge, is dinsdagmorgen de 80-Jarige schipper P. Looijschelder uit Rotter dam vnn het Duitse binnenvaartuig „Neptune" een snits overboord geslagen en yerdroiiKen. De circa .350 ton metende „Neptune", afkomstig uit Ruhrort, voer in de richting van We meldinge. De schipper moet, toen hjj over het gangboord liep, tengevolge van een onverwachte schommeling van het schip voorover overboord zjjn geslagen. Zijn zoon, die het roer hield, heeft nog getracht zijn vader te redden. Ter wijl hy zijn vader nasprong, nam de echtgenote van de zoon het roer over. Nadat het hem was gelukt, zijn vader te bereiken, kwam de vrouw met de „Neptune" langszij. Met één hand greep de zoon een toegeworpen touw; met de andere hield hy zyn vader vast. die echter toen reeds veel water had binnengekregen en buiten kennis was. Het mocht de zoon niet gelukken, zijn vader aan boord te hijsen. Toen hij to taal was uitgeput, heeft hy de schip per moeten loslaten. De „Neptune" is in de loop van de morgen het ongeval gebeurde om streeks half elf in Wemeldinge bin nengelopen. Het stoffeiyk overschot van de schipper is nog niet gevonden. Lenteboden Als gewoonlijk ontving onze mode werker, Barend Zwerfmans, enkele eorsto meldingen van lenteboden en wc spreken de hoop uit. dat vooral ook meldingen van eerste verschij ning uit andere hoeken van onze provincie zullen volgen. Bij voorbaat hartelijk dank. Zwaluwen: Nicuwvliet, 27 maart, 1 ex. (oeverzwaluw?) I. C. Verhiige; Goes, 28 maart, 1 cx. (boerenzwa luw), v. Loo, Wolfaartsdijk; St. Phi- lipsland, 29 maart, 2 ex., J. Quaak. Kluten: O. Schcngen, 16 maart, 3 ex., M. v. d. Vrie, Goes; Sirjansland, 24 maart, 8 ex., H. C. Noordhock; O. Schengen en Herenpolder, 30 maart, vele ex., Exc. K.N.N.V. Grutto's: Op laatstgemelde excur sie werden ook enkele grutto's waar genomen. Examen De heer C. B. dc Pauw te Bier vliet legde dezer dagen met goed gevolg een proef af voor taartgarne- ring. Handelingen in- en verkoper M. oorzaak van Zecova-tekort Van de zijde van de Zecova, de Zeeuwse Coöperatieve Vee Aan- en Verkoopvereniging G.A, vestigde men er de aandacht, op, dat het tekort van f 170.000,waarmee de vereniging kampt en waarvan wQ in ons blad van gisteren melding maakten, voor een groot deel Is ontstaan door de hande lingen van de voormalige In- en ver koper van de Zecova, A. Z. M. uit Zie rikzee, waarby ln juni van het vorig jaar een aanzienlijk tekort aan het licht kwam. Voorts zij vermeld, dat niet de Coöpe ratieve Vee Aan- en Verkoopvereni ging Noord- en Zuid-Holland, waar mee de Zecova een fusie is aangegaan, een bydrage van circa 100.000.in het tekort zal leveren. Dit zal geschie den door de Coöperatieve Vleescentra le te Rotterdam, waarby zowel de thans dus gefuseerde Zecova en de „Noord- en Zuid-Holandse" zyn aan gesloten. De Coöperatieve Vleescen trale zal een groot deel van het tekort voor haar rekening nemen. Vele Zeeuwen trekken deze zomer naar het buitenland (Slot van pag. 1) week rydt, brengt de toeristen naar Duitsland, Oostenryk en Zwitserland, alsmede naar Italië eri Jbego-Slavië. Vliegen Vliegen naar hun vakantiedoelen doen de Zeeuwse toeristen ook, hoe wel nog in zeer bescheiden mate. Dit gebeurt per chartervliegtuig, meestal in samenwerking mot een Duitse reis organisatie, die reizen naar Mallorca, Ibïza en Tgnerlffe organiseert. Wan neer er voldoende „klanten!' zijn, ver trekt het vliegtuig uit Rotterdam of Brussel; zyn er niet voldoende, dan worden ze naar de startplaatsen ln Duitsland gebracht. Ook motor- en scooterryders en in mindere mate dc bromfietsende toeristen zal men tijdens hun va kantie tot in het zuiden van Europa kunnen vinden. Zij hebben geen be paald doel, maar trekken „de wereld" ai ronkend door, overnachten ln ho tels. jeugdherbergen of in tenten. Ver der zal men in het zuiden wel eens een degeiyke Hollandse fiets kunnen tegenkomen, hoewel de peddelaars het meer op Frankryk en Duitsland houden. Eigen omgeving Verder natuurlijk ook in „eigen om geving". Want niet iedereen heeft de middelen en de lust om zyn vakantie in het buitenland door te brengen. Honderden zullen op hun karretjes fietstochten door Nederland plus een gedeelte van België en Luxemburg maken. De meer „honkvaste" vakan tiegangers nemen genoegen met een plaats op de Veluwe, Zuid-Limburg of m Brabant, waar de omgeving van de Oisterwijkse vennen in trek is. Tot slot zijn er de Zeeuwen, die Zee land prefereren voor hun vakantie. Zy slaan 2 of 3 weken hun tent of zo merhuisje op in Zoutelande, Domburg, Cadzand of de Schouwse Westhoek. Maar waar de Zeeuwen naar toe gaan, het Coniomeer of Zoutelande, twee dingen zijn belangrijk ten eerste de voorpret en ten tweede de zorg voor een goede vakantie. Advertentie Krimpen van pijn door reumatiek, spit, Ischias, hoofd en zenuwpynen is onnodig. Togal bevrijdt U snel en afdoende van die pijnen. Togal baat waar andere mid delen falen. Togal zuivert de nieren, is onschadeiyk voor hart en maag. Bij a|>oth. en drog. 0,95, 2,40 en VANDAAG. Middelburg Electro: „Wilde vruch ten", 8 uur, 18 J.; Van Benthem en Jutting: Expositie Kunst en Kunst nijverheid. Vlissingen Alhambra: „De heuvel der begeerte", 7 en 9 uur, 14 J.; Luxor: „Moordende handen", 8 uur, 18 j., Kunsthandel Bikker: Expositie schil derijen Peter van den Braken en houtplastieken van J. H. Bakker. Goes Grand: „Stop over Tokio", 8 uur, 14 j.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2