KAPPIE en de jungle-man LANDBOUWER, JACHT MAKEND OP MUSSEN, SCHOOT HAAS WALCHEREN NOORD-ZEELAND Agenda ZUID-BEVELAND ZEEUWSCH-VLAANDEREN MAANDAG 31 MAART 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. KANTONGERECHT OOSTBURG Zonder vergunning en terwijl de jacht gesloten was Voor de kantonrechter te Oostburg-, nir. II. van den Belt, verscheen de 48-jarige landbouwer R. P. S. C. uit IJzendyke met een bijzonder on- waarschynlyk klinkend verhaal. Drie getuigen verklaarden, dat C. op 2 september toen de jacht op hazen gesloten was met zyn jachtgeweer een haas neerknalde, het dier daarna opraapte en mee nam. Tydens de straf zitting echter bezwoer C. niet geschoten te hebben. Hjj had zelfs geen haas gezien. De officier hechtte meer waarde aan de verklaring van de drie getuigen, die met nog meer bijzonderheden kwamen. BOS Machine 5 Zij waren op het land aan het ja gen, toen plotseling op een afstand van ongeveer dertig meter een haas de benen nam in de richting van een perceel bouwland, waar verdachte achter een boom verdekt stond opgesteld. „Om de mussen te schieten, zei C. De haas sprong over een sloot en kwam op een grintweg terecht. De getuigen zagen daarop, hoe C. zijn wapen op de rennende haas richtte. Het eerste schot was mis. De haas bereikte een veld met bonen en C. schoot nu voor de twee de maal. Ditmaal was het raak. Ge tuigen zagen de haas „tuimelen" en zy zagen ook, dat C. zijn buit opraap te. De officier van justitie, mr, Th. Lebret, achtte het strafbare feit be wezen en eiste een boete van 8C subsidiair 16 dagen met verbeurdver klaring van het in beslag genomen geweer. De kantonrechter, in overwe ging nemend dat verdachte nimmer tevoren last had veroorzaakt bij de jacht, maakte er tenslotte 125, sub sidiair 10 dagen van met teruggave van het jachtgeweer. Rijbewijs vergeten G. de B., 22 jaar, student uit Den Haag, vergat als bestuurder van een auto zijn rijbewijs mee te nemen. Omdat hy het bewuste document later kon tonen, kwam hy er met een boete van 1 af. De 27-jarige landbouwersknecht W, S. uit Cadzand reed te hard met zyn tractor en aanhangwa gen. De hoogst toelaatbare snel heid zou 16 km per uur zijn ge weest, doch S. spoedde zich voort met een snelheid van 20 tot 25 km. Bovendien bleek de rem in ondeugdelyke toestand te verke ren. De eis luidde 25, subsidiair 5 dagen; het vonnis 20 subs. 4 dagen. Toen de aannemer J. van 't V. uit Hardinxveld op 21 februari van dit jaar met zijn auto uit de Mercu- riusstraat te Breskens de Dorpsstraat wilde inryden, bleef hy op het fiets pad even wachten om het snelverkeer voorrang te verlenen. Hy vergat daarby, dat ook de wielryders recht op voorrang hadden en versperde deze laatste categorie weggebruikers de weg. De officier eiste een boete van 25 subs. 5 dagen. De kanton rechter legde een boete van 15 subs. 3 dagen op. Boven laadvermogen De vrachtauto van de 50-jarige vrachtryder C. A. C. uit IJzendijke had een laadvermogen van maximum 1875 kg. C. laadde er echter veel meer op. Anders zou het onrendabel zyn en de wagen lijdt er niet onder, was de mening van verdachte. De of ficier van justitie eiste 75 subs. 15 dagen. De kantonrechter maakte er 50 subs. 10 dagen van. De veehandelaar P. M. E. uit Gent moest voor de kantonrechter ver schijnen, omdat liij op '13 september 1957 in de Oude Kerkstraat te Sluis niet voldoende rechts hield met zijn auto. De Belg verklaarde, dat dit door de kuilen en goten bijna onmo gelijk is in deze nauwe straat. Wachtmeester J. uit Sluis was ver schenen om een toelichting op de situatie te geven. De Gentenaar werd tenslotte schuldig bevonden, maar niet gestraft. Heel gevaarlijk Heel gevaarlyk deed de twin tigjarige koekjesbakster F. M. B. uit Breskens, die in haar woon plaats komende uit de Mercurius- straat, bij het per fiets oversteken van de Dorpsstraat geen voorrang verleende aan een naderende au to. De autobestuurder moest in 'n enorme boog uitwijken, waarby liy met zyn auto op het tegen overliggend rywielpad verzeild raakte en daar byna een andere wielryder aanreed. Mejuffrouw B. toonde onder de indruk van het gebeurde te zyn en gaf haar onvoorzichtigheid toe. De eis luidde 25 subs. 5 dagen, het vonnis luidde 20 subs. 4 Zonder op het hem achteropkomen de verkeer te letten, sloeg de melk bezorger A. V. J. de S. uit Aarden burg op de ryksweg links af. De bestuurder van een Belgische vracht auto, die achter De S. reed, was op deze manoeuvre niet verdacht, zodat een botsing niet kon worden voor komen. De S. had de auto niet zien naderen, zo zei hij donderdag voor de kantonrechter. De Belgische be stuurder van de vrachtauto en een mede-inzittende waren als getuigen verschenen. De officier, die het ten- laste gelegde bewezen achtte, eiste 'n boete van 40. De uitspraak luidde 30 subs, 6 dagen. Produktschap: bezorgen van melk is dienstbetoon Geen wijziging in bezorgwijze dan na overleg met consument De minister van landbouw, visse- ry en voedselvoorziening heeft zyn goedkeuring gehecht aan de door 't bestuur van het Produktschap voor Zuivel onlangs vastgestelde verorde ning, waarby voor melkslijters de verplichting tot het bezorgen van de melk is beperkt tot aflevering by woongebouwen aan de ingang op de begane grond. Tot dusver is het gewoonte dat de melk ook op hoger gelegen woonlagen wordt bezorgd. Het bestuur van het Produktschap voor Zuivel acht het van belang en vanzelfsprekend dat de melk handel dergelyk dienstbetoon aan de consument blyft bieden, onge acht het feit dat de melkhandel hiertoe niet verplicht is. Daarom vertrouwt het bestuur erop dat in de huidige wijze van be zorgen van de melk geen wijziging wordt gebracht dan na overleg tus sen bezorger en consument, respec tievelijk tussen melkhandels- en con sumentenorganisaties. Toezeggingen uit kringen van de melkhandelsorganisaties wettigen "de) verwachting dat in de bezorgge- woonten weinig wijziging zal worden gebracht. Weer appelen naar Frankrijk, Voorraden echter bijna uitgeput. Volgens een mededeling van de Franse regering zal dit land met on middellijke ingang de invoer toestaan van 3000 ton appelen uit alle daar voor in aanmerking komende lan den. Dit betekent dat ook ons land weer appelen naar Frankrijk mag, verzenden; sedert 8 maart was die. niet mogelijk. Verwacht moet worden dat er echter geen groot gebruik meer ge maakt zal kunnen worden van deze exportmogelijkheid, omdat de appel- voorraad in ons land bijna is uitge put. Jaarvergadering N.C.B.B. De afdeling Middelburg van de Ne derlandse Christeiyke Beambtenbond heeft vrydagavond in de Bogardzaal haar algemene jaarvergadering ge houden. In deze geanimeerde byeen- komst heeft na afwerking van de huishoudelyke zaken een uit col lega's uit Serooskerke samengestelde toneelgroep onder leiding van de heer W. Onderdyk op alleszins verdienste- lyke wijze het toneelspel „Niet onze wegen" opgevoerd. Tevoren had de heer 3. Vogelaar, afgevaardigde van het Centraal Be stuur te Amsterdam een kort princi- pieel-propagandistisch woord gespro ken. Spreker besteedde speciale aan dacht aan het probleem van de werk loosheid. Zo wees hy er op, dat by ont slagkwesties ook de vakbeweging kan worden ingeschakeld. Het jaarverslag werd uitgebracht door de secretaris, de heer A. F. Klaver. In het afgelopen jaar sloten zich 35 nieuwe leden bij de afdeling aan; het ledental steeg hier door tot 161. De penningmeesteresse, mej. A. J. P. van den Boogaart, ge waagde in haar jaarverslag van een klein batig saldo. De avond was ge opend door de voorzitter de heer A. Maas. Bij de bestuursverkiezingen werden de eerste voorzitter, de heer Maas, de eerste secretaris, de heer F. Klaver en de pennigmeesteresse, mej. A. J. P. van den Boogaart, die allen aan de beurt van aftreden wa- en, herkozen. Vergadering van Vereniging voor Diaconessenarbeid In het gebouw Kooi'kerkhof te Middelburg werd vrijdagavond de al gemene ledenvergadering van de Ver eniging voor Diaconessen-Arbeid te Middelburg gehouden onder leiding van ds. W. Dijckmeester. De vereni ging kampt met een tekort van 4263,57. waarmee de exploitatie rekening 'moest worden afgesloten, zoals de penningmeester, de heer R. Batten, bekendmaakte. Het ledental steeg in 1957 met 24 en kwam daar door op 1161, zoals uit het jaarver slag van de secretaris, jhr. nir. G. D. C. Rutgers van Rozenburg viel te beluisteren. By de ln deze vergadering gehou- „Con Amore" in geldnood NOORDGOUWE Muziekvereniging „Con Amore" te Noordgouwe hield ln tegenwoordig heid van de commissie van toezicht haar jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer Dane. Naar aan leiding van het verslag van de pen ningmeester kwam de precaire finan ciële positie, waarin de vereniging verkeert ter sprake. Het afgelopen jaar bracht namelijk een tekort van 267,18. De begroting 1958 vermeldt een nadelig slot van f 300,Voorge steld werd in een circulaire, die huis aan huis verspreid zal worden, de be volking van Noordgouwe op te wek ken donateur van de vereniging te worden. Tevens zal de donateurs in overweging worden gegeven hun do naties te verhogen. Uitvoeringen zul len bovendien voortaan niet meer gra tis kunnen worden bijgewoond. Voor wat de opleiding van leerlin gen betreft, de lieer Bos heeft zich tenslotte bereid verklaard die op zich te nemen, zodat deze moeilykheid is opgelost. In principe besloot men een „boerenkapel" op te richten, waarvoor zich reeds enkele leden opgaven, Ver lichting voor de instrumenten zal worden aangeschaft. Tenslotte stelde men het zomerprogramma vast. Universitair examen De heer E. A. C. M. de Kort te Axel slaagde aan de r.-k. universiteit te Nij megen voor het doctoraal examen klassieken. Polio-vaccinaties In Noordgouwe zyn bij de iongste vaccinaties tegen polio in totaal 63 kinderen ingeënt. Hiervan werden er 57 voor de tweede maal gevaccineerd. Voor deze behandeling waren 71 kin deren opgeroepen. Er zijn er dus 9 niet verschenen, den bestuursverkiezingen werden me vrouw J. PelMeilink en de heer J. Postma (beide leden) herkozen. De secretaris, jhr. mr. Rutgers van Ro zenburg, werd eveneens herbenoemd. De heer S. Paauwe werd tot lid van de financiële controlecommissie ge kozen. De vereniging levert thans, daar waar deze uitgaat van de verschil lende kruisverenigingen, een aandeel in de bestrijding van de t.b.c. Het werk van de verpleegsters beperkt zich niet tot de thuisverpleging: op het consultatiebureau voor zuigelin gen en kleuters werd een nieuw ar beidsterrein gevonden. Benoeming Ir. H. de Lussanet de la Sablonïère te Middelburg is benoemd, tot lid van de voorlopige monumentenraad voor een tijdvak van één jaar ingaande 1 jnuari 1958. WESTKAPELLE Kandidatenlijst Gemeentebelang De kiesvereniging „Gemeentebelang" heeft de volgende kandidatenlyst voor de gemeenteraadsverkiezing te West- kapelle opgemaakt: 1. Jak.s. Mlnder- houd Jak.s.z.; 2. H. Slabber; 3. P. Min- derhoud Lz.; 4. H. Verhulst; 5. Kr. Minderhoud Jak.s.z.; 6. P. de Vos; 7. Korn.s, Minderhoud Jaks.z. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Ouderavond chr. school Donderdagavond hield de chr. school te Nieuw- en Sint-Joosland haar jaar- lykse ouderavond. Nadat de voorzitter de bijeenkomst had geopend, werd de leiding overgedragen aan het hoofd der school. Eerst traden de kinderen voor het voetlicht. Het bleek, dat on danks de gebrekkige ruimte, toch wel iets aardigs gebracht kon worden. De liederen en de versjes, die de kinderen zongen en opzegden vonden veel weer klank bij de ouders. Vooral het stukje „Jan Klaassen en Katrijn" viel in goe de aarde. Na de pauze sprak de heer Kolk, directeur van de stichting „Kin-, derzorg" te Middelburg. Hij «ertelde iets over de geschiedenis van de kin derbescherming en schetste daarna hoe de situatie thans is. Het werk ln „Kinderzorg" is mooi, maar moeilijk. Tot slot vertelde het hoofd der school nog iets over de plannen, die de school voor de toekomst heeft. KOUDEKERKE Boerenleenbank Koudekerke had een gunstig jaar 1957 In hotel „Walcheren" te Koudeker ke werd dezer dagen de jaarvergade ring van de coöp. boerenleenbank al daar gehouden. De voorzitter, de heer J. Jasperse stelde in zyn openings woord vast, dat het afgelopen jaar zeer goed was voor de bank; dit In Sterk gestegen uienprijs. Er blijft een zeer grote vraag be staan naar de restanten van de Zeeuwse uienoogst. Tengevolge van het koude weer, dat enkele weken in vrijwel heel West-Europa heeft ge heerst, is de vraag naar uien sterk toegenomen, vooral ook omdat het aanbod van vroege voorjaarsgroen ten door 't koude weer wordt ver traagd. Deze sterk toegenomen vraag komt bovendien in een periode waar in de aanvoer gaat afnemen en dit heeft tot gevolg gehad dat de prij zen vrij sterk zrjn gestegen geduren de de laatste twee weken. Op het ogenblik wordt voor de beste kwali teiten van de uien rond 25 ct. per kg betaald. Dat is ongeveer 100 meer dan een drietal weken geleden werd betaald. De uien uit de ren en de hoop van de telers zyn nu praktisch geruimd. Het aanbod dat er thans is komt vrij wel geheel uit de koelhuizen. De voornaamste buitenlandse afnemer is Engeland. Daarnaast gaan er ook ge regeld uien naar België en Noorwe gen en in mindere mate naar West- Duitsland. Verwacht mag worden dat wel licht nog deze week de eerste uien uit Egypte op de Westeuropese markten zullen verschynen in be- hoorlyke hoeveelheden. WEMELDINGE Verkiezing ambtsdragers Bij de gehouden stemming van nota belen in de Nederlands hervormde ge meente te Wemeldinge werd in de va cature G. Schouwenaar Mz., gekozen de heer Arnout de Schipper. OUDELANDE De collecte voor de vereniging ,,S1- mavi" heeft te Oudelande 48,43 op gebracht. KORTGENE Examens De heer C. P. Wiskerke te Kortgene slaagde aan de stichting Klinisch Ho ger Onderwijs te Rotterdam voor het semi-artsexamen. Terneu/.en Luxor: „Als het kin derhart spreekt", 8 uur, a.l. Oostburg Ledeltheater: „Notre Dame de Paris", 7.45 uur, 14 j. a„ van Gent Olympia: „Op naar Hollywood", 8 uur. GOES Ned. Chr. Vrouwen Bond bijeen Onder leiding van mevrouw Van de RestJongepler vergaderde de afde ling Goes van de N.C.V.B. ln „De Prins van Oranje" te Goes. Tijdens de ze druk bezochte byeenkomst hield ds. Homburg te Vlissingen een causerie over het onderwerp: „Pasen en wij". De paasliturgie werd gelezen door me vrouw van de Rest. KRUININGEN Feestavond ouden van dagen De afdeling Kruiningen van de Bond voor ouden van dagen heeft met mede werking van de mandolinevereniging „Excelsior" een geslaagde feest avond gehouden in het Dorpshuis. De ongeveer 300 aanwezigen, waaronder vele bejaarden uit Hansweert en Schore, hebben van het zo afwisselen de en boeiende programma „De tijd en wij" zeer genoten. Burgemeester A. Schipper sprak het openings- en slotwoord. Hij richtte een woord van dank tot het bestuur der afdeling en wel in het bijzonder tot de heer M. Leijs, de voortvarende voorzitter, die zich voor de organisatie veel moeite had gegeven. De burgemeester was de directeur en leden van de mandoline vereniging erkentelijk voor de spon tane medewerking en sprak de hoop uit, dat meerdere ontspanningsavon den kunnen worden gehouden. De voorzitter der afdeling Hansweert- Schore betuigde zijn dank voor de uit nodiging en sprak zijn bewondering uit over de wijze waarop het pro gramma werd uitgevoerd. Jaarvergadering N.C.V.B. De afdeling Kruiningen van de N.C. V.B. hield haar 29e jaarvergadering ln het gereformeerde jeugagebouw, onder leiding van de presidente, me vrouw A. Ligthart Schenk-van Zijt- veld. Het bestond uit een paasinlei- ding, declamatie en het optreden van een zangkoortje. Na de pauze ver toonde de heer J. C. de Ridder door hem zelf gemaakte dia's uit verschil lende delen van Zeeland. WAARDE Eervol ontslag Aan de heer J. K. Dyi te Waarde is op zijn verzoek eervol ontslag ver leend als lid van de agrarische sub commissie Waarde van de herverka velingscommissie Zeeland. KLOETINGE Examen jeugdleidster De dames Van Kleunen uit Goes en Minnaard uit Kloetinge hebben met goed gevolg, na een interne opleiding van anderhalf jaar op het opleidings centrum voor jeugdleiders „Middeloo" te Amersfoort, het afsluitend theore tisch examen afgelegd. RAAD 's-HEER ABT5KERKE Geen subsidie voor „De Poel" over 1957 De raad van 's-Heer Abtskerke ver- faderde onder voorzitterschap van urgemeester J. D. Jansen. Medege deeld werd dat voor aanleg van de beplanting langs de Lange weg Staats bosbeheer zestig procent der kosten zal bijdragen. De burgemeester werd aangewezen als lid van de contactcom missie Zeeuwse Muziekschool. Vast gesteld werden de derde, vierde en vijfde wijziging der gemeentebegro ting 1957. De huur, die de openbare lagere school moet betalen voor het verenigingsgebouw „Irene" is ver hoogd van 300.— tot 400.— per jaar. Het gebouw wordt gebruikt voor 't geven van lessen in de vakken han denarbeid en gymnastiek. De korfbalvereniging „De Poel" krijgt over 1957 geen subsidie, omdat de exploitatierekening van deze club sluitend is en de gemeente in het af gelopen jaar reeds flinke bedragen heeft besteed aan het in orde bren gen van het speelveld. De gemeente rekening 1956, sluitend met een batig slot voor wat betreft de gewone dienst van 8000,werd vastgesteld. Een bedrag van 1500,werd gevoteerd voor werkzaamheden aan de Dorps straat en voor aanleg van trottoirban den bij de „Lindeboom". De gemeente lijke vertegenwoordigers in de Com missie van Beheer van de Schoolart- sendienst Noord- en Zuid-Beveland werden herkozen. Tot lid van de woon ruimtecommissie werd benoemd de heer P. J. Elenbaas. Een, tijdens de rondvraag, door de heer M. Remynse gedaan voorstel om de hoofdpaden op de begraafplaats te verharden werd goedgekeurd. OVEZANDE s Filmavond De vogelwacht „De Kluut" te Ove- zande gaf in café Verbeek een film avond met de bedoeling bij het publiek belangstelling te wekken voor het vo gelleven en voor de taak van de vo gelwacht. Er werd een aantal kleu renfilms met geluidsweergave ver toond. De belangstelling was goed. Kandidaten De prot. Christ, kiesver. te Ovezande heeft tijdens een vergadering de vol gende kandidatenlyst voor de a.s. ge- gemeenteraadsverkiezingen opge maakt: 1. W. A. Mol; 2. Joh. Som- meijer; 3. C. J. van 't Leven; 4. M. Moerdyk; 5. C. Otte. De aftredende bestuursleden C. J. van 't Leven en J. J. Carol werden herkozen. N.V.V.-Vrouwenbond bijeen De afdeling Temeuzen van de Vrou wenbond van het N.V.V. hield onder leiding van mevrouw Dierx in „De Vriendschap" een byeenkomst. In haar openingswoord heette de presidente in het bijzonder welkom de leden van de afdelingen van nabu rige gemeenten, waarna zij medewer king vroeg van een aantal leden der plaatselijke afdeling voor het organi seren van het kindermeifeest. Men hoopt dit, in samenwerking met een andere vrouwenorganisatie, op 1 mei tegenstelling tot de resultaten ln het agrarisch bedrijf. Het bestuur zal trachten in 1958 de spaarrente op nieuw te verhogen en zulks zoals reeds thans het geval, is tot een te goed van 10.000, Uit het verslag van de kassier, de heer C. P. Jongepier, bleek, dat de omzet een stijging van een miljoen te zien gaf, tot ruim acht en een lialf miljoen gulden. Het aantal rekening houders steeg tot 165. Er werd J 11.000,meer aan rente uitbetaald clan in 1956. De spaarders hebben by de bank een tegoed van ruim twee en half miljoen gulden. Aan 103 perso nen werd een totaal bedrag van 519.000,geleend. De heer J. Vreke vroeg naar aan leiding van dit verslag of het reserve fonds niet te hoog wordt, wanneer elk jaar de winst hierin wordt gestort. De voorzitter antwoordde hierop, dat dit fonds thans op 100.000,komt, doch dat men nog tot 120.000,kan stygen. Bij de bestuursverkiezing werd de neer J. Jasperse herkozen. In de plaats van de heer P. Aarnoutse, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd tot lid van de Raad van Toezicht benoemd de heer P. D. Izeboud. De voorzitter dankte de heer Aarnoutse, voor zijn arbeid gedurende 36 jaar in het belang van de bank verricht. Spre ker liet zijn dankwoord vergezeld gaan van een boekenbon. a.s. in het recreatieoord van de Braakman te houden. De spreekster van de avond was mej. Hoekendijk uit Amsterdam, die lange tyd bij de Middemachtzending aldaar werkzaam was. Mej. Hoeken dijk vertelde op zeer onderhoudende wijze over de vele ervaringen tijdens het moeilijke werk in „Donker Am sterdam" opgedaan. Verder werd door haar nog een enkele gestelde vraag beantwoord. Aan het slot van de geslaagde avond bracht de pre sidente mej. Hoekendijk dank voor haar zeer interessante causerie. Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie in Temeu zen zijn de volgende gevonden voor werpen als gevonden aangegeven: blauwe afschermkop van Renault, 2W. damesglacé, wieldop van Opel, wit grijs gebreide want, speldje, portefeuille, bruine portemonnee, grijs kindertasje, doublé kin de rarmbandbankbiljet, paar kinderwantjes (motief poes), 31 Spar- zegels, groene portemonnee inhoud 60 ct., parapluhoes, meetlat (2 meter), kinder wantje en gebedenboek, witte das, springtouw, rood rieten mandje, grijze herenglacé, rechter glacé, zwarte motor- handsohoen, kettinkje om hond te ge leiden, rode portemonnee met inhoud, rechter glacé handschoen, schooltas, ny lonkous, padvindersriem, oorbel (goud), rechter glacé, armbandje, blauwe jon genspet, zilverbon, lederen kinderschou dertas, blauwe kinderpet, zak aardappe len, paar grijze kinderwantjes, 6 rollen wit kastpapier, rechter gummilaars, au- tostep met houten wieltjes, paar witte kinderwantjes, zakje graszaad, porte monnee met inhoud, rood étui met vul pen, paar rode wanten, zwarte knippor- temonnee met inhoud, sjaal, bal, bruine glacéhandschoen, étui met vulpen, pot lood, verschillende wanten, sleutels, bootshaak, rubber poppetje, witte knip- portemonnee, paar lederen motorhand schoenen, sleutel van rolschaatsen, speel goed/trommel, jongenspetje, ceintuur, wit plastic dameskraagje, 20 spaarzegels, gele hoofddoek, zwart lederen boodschap pentas, plasticmonsters, bruine hoed, bruine portemonnee met inhoud. 35. De jungleman stond in tussen mistroostig" onder de boom om de vermoedelijke afloop van het dramatisch gebeuren te overwegen. Ie dere grauw en iedere gil drong hem door merg en been en deed hem huive rend ineenkrimpen. „Ma-madre m-ia!" dacht hij, „dit loopt n-nooit g-goed af! En als het n-nlet g-goed afloopt... d-dan m-moet ik op MIJL" EENTJE d-door dit oerwoud terughele maal alleenSolo mio! Hoe vreselijk!" En in gedachten zag hij zich al in de meest nood lottige gevechten met de meest bloeddorstige ondie ren gewikkeld. Op dat moment stortte Kappie met een luid ge kraak van takken naar be neden en de kreet, die hij daarbij slaakte, sloopte de laatste zenuw van de gevoelige filmacteur. „FinitoU" roep hij huilend, terwijl hij in wanhoop zijn massieve armen breidde. „Het is gebeurd! D-dit is het einde! Thans ben ik geheel en al reddeloos!" Het wanhoopsgebaar, waarmee Rolando de omvang van zijn reddeloosheid illustreerde, werd echter Kappie's redding, omdat hij juist m de reusachtige knuisten van de jungleman plofte. Officiële publikaties MIDDELBURG. VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN. Ter inzage-legging proces-verbaal van de vaststelling van tie uitkomst der stemming. De voorzitter van het hoof dsterribu re au voor de verkiezing van de leden van de provinciale staten ln de kieskring I (Middelburg) maakt bekend, dat het pro ces-verbaal van de zitting van dit hoofdstembureau waarin de uitkomst van de op 26 maart 1958 gehouden stemming, is vastgesteld, ter secretarie dezer ge meente voor een ieder ter Inzage is ge legd. Middelburg, 28 maart 1958. MIDDELBURG. Aanwijzing als voorrangsweg (art. 4, le lid a, Wegenverkeersreglement). B. en W. van Middelburg, daartoe ge machtigd bij besluit van de raad dier gemeente van 13 augustus 1951, overwe gende, dat de Provinciale weg Vlissingen- West-Souburg-Middelburg tot de Poelen- daelebrug door Gedeputeerde Staten van Zeeland is aangewezen als voor rangsweg, als bedoeld in artikel 4, lid 1, aanhef en onder a, van het Wegenver keersreglement; overwegende dat het in het belang van het doorgaande verkeer is, dat de op eerdergenoemde Provinciale weg aansluitende Vlissingse singel tussen de Poelendaele- en de Langevielebuiten- brug eveneens wordt aangewezen als voorrangsweg: overwegende dat de Vlissingse singel binnen de bebouwde kom gelegen is en in beheer en onder houd is bij de gemeente Middelburg: gelet op de artikelen 4 en 5 van het Wegenverkeersreglement; besluiten: I, de Vlissingse singel tussen de Poe lendaele- en de Langevielebuitenbrug aan te wijzen als voorrangsweg, als be doeld in artikel 4, lid 1, aanhef en on der a, van het Wegenverkeersregle ment; Et. dit besluit ter openbare kennis te brengen; III. de vorenbedoelde aanwijzing aan te dulden door borden overeenkomstig de modellen 9, 10, 11 en 12 van de bij lage behorende bij het Wegenverkeers reglement: IV. dit besluit in afschrift mede te de len aan: de gemeenteraad: de commissa ris van politie: de directeur van Ge meentewerken; heren Gedeputeerde Staten van Zeeland: de hoofdingenieur- dfireoteur van de Rijkswaterstaat in de directie Zeeland te Middelburg (4 x); de A.N.W.B.; de K.N.A.C., de K.N.M.V. Middelburg, 27 maart 1958 VLISSINGEN. ONTEIGENING IN HET BELANG VAN DE VOLKSHUISVESTING. Het hoofd van het gemeentebestuur van Vlissingen brengt ter openbare ken nis, dat met ingang van 3 april a.s. ter gemeentesecretarie van Vlissingen, Ka mer 1, gedurende dertig dagen voor een ieder ter Inzage zullen zijn nedergelegd de stukken bedoeld in artikel 80 der Onteigeningswet, welke betrekking heb- beQ op het door de raad der gemeente Vlissingen in zijn vergadering van 28 maart 1958 voorlopig goedgekeurde plan tot onteigening ln het belang van de volkshuisvesting ten name van de ge meente Vlissingen, van een perceel grond, gelegen aan en nabij de Willem Kloosiaan. Belanghebbenden kunnen uiterlijk 14 dagen na verloop van de termijn voor nederlegging hun bezwaren tegen dit plan schriftelijk aan het gemeentebe stuur opgeven. Vlissingen, 29 maart 1958. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, B. KOLÏT.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7