In Zeeland oprichting gewenst van regionale bouwcorporaties Schrootfraude loopt in de miljoenen Zeeuwse Almanak ifuin EERSTE STEEN GELEGD VOOR KLEUTERSCHOOL ST.-LAURENS SER00SKERKE EEN NIEUW BOUWT AAN DORPSHUIS Agenda 3 PROVINCIALS ZBBUW8B COURANT. maandag 31 maart 1958 POSITIE VERSTERKEN Conclusie van rapport over de Zeeuwse woningbouwverenigingen In de zaterdagmiddag In „De Korenbeurs" te Goes gehouden leden vergadering van de afdeling Zeeland van dé Nationale Woningraad heeft de heer Th. J. Henrar van de Nationale Woningraad te Amsterdam rap port uitgebracht over de verschillende Zeeuwse woningbouwverenigingen. Voor de samenstelling van dit rapport had de heer Henrar, die daartoe samenwerkte met het bestuur van de federatie, deze verenigingen in de afgelopen winter bezocht. De voorzitter, de heer A. O. van de Velde, die de bespreking van dit rapport aankondigde, wees er op, dat uit het on derzoek wel gebleken is, dat van voor voldaanheid zeker geen redenen zijn. Er zal nog veel moeten veranderen, willen de woningbouwvereni gingen aan het gestelde doel beantwoorden, aldus de heer Van de Velde. In een toelichting, die de heer Henrar op het rapport gaf, zeide hij, geen „heilige huisjes" te zullen sparen het gaat er om ,de ontwikkeling van de woningbouw te nemen en de positie der corporaties ten opzichte van de gemeentebesturen te versterken. De bestuurskracht der bouwvere nigingen moet verbeterd worden. De activiteit van de leden zal vergroot moeten worden. Factoren, die in de opkomst-periode van de bouwcorpo raties de stimulans zijn geweest, zijn door de gewijzigde tijdsomstandig heden tot een minimum gedaald. Er dient derhalve te worden overwogen, of de unieke positie der bouwcorpo raties, haar betekenis voor de demo cratische samenleving, niet op een andere basis gecontinueerd kan wor den. De heer Henrar besprak vervol gens de verschillende methoden, die kunnen worden aangewend om de bouwverenigingen weer een nieuwe glorie-periode te geven. Spreker wees op het grote belang om te komen tot de oprichting van regionale verenigingen men komt dan veel sterker te staan tegenover gemeentebesturen, die de taak der bouwcorporaties trachten over te ne men, zoals in vele gemeenten 't ge val is. In dit verband wees de heer Henrar op de gemeente Goes, waar de toestand uiterst onbevredigend is te noemen. Hij zeide, dat de woningbouwvere nigingen daar praktisch „niets te ver tellen hebben". Het aantal woning wetwoningen, dat wordt gebouwd, is nihil. Er worden teveel midden standswoningen gebouwd, die niet verhüurd kunnen worden. De Goese woningbouwcorporaties dienen ech ter ook de hand in eigen boezem te steken, zo vervolgde spreker. Een groter samenwerking tussen de besturen van de woningbouwvereni gingen zal nodig zijn. Weinig voel de hij voor het in het leven roepen van een zogenaamde beheerstichting „Nieuw Goes". De heer Henrar drong er op aan, zo spoedig mogelijk over te gaan tot het samenstellen van streek-verenigingen om daardoor in geheel Zeeland tot mee bouwacti viteit te komen. Er zijn nog enkele streken in Zee land, waar de bouwcorporaties wei nig of geen invloed hebben. Spreker noemde West Zeeuwsch-Vlaanderen en Tholen. Laatstgenoemd eiland is in de sfeer van het landbouwschap getrokken, dat er zich over heeft beraden hier landarbeiderswoningen te doen bouwen Voor West Zeeuwsch- Vlaanderen vroeg de heer Henrar de bijzondere aandacht van de Zeeuw se federatie. Het mag in het algemeen twijfel achtig worden genoemd, of een wo ningbouwcorporatie in een gemeen te met minder dan 300 zielen voldoen de ontplooiingsmogelijkheden heeft. In Zeeland is 't aantal gemeenten dat hieronder valt, uitzonderlijk groot (75 Het aantal gemeenten, waar plaats zou zijn voor meer dan één bouwcorporatie is slechts vier (ge meenten met meer dan 10.000 inwo ners). Spreker concludeerde, dat hier mee het grote belang van regio nale bouwcorporaties voldoende is aangetoond. Zo verricht de r.-k. woningbouwvereniging „Oost Zeeuwsch-Vlaanderen" belangrijk werk, evenals de chr. woningstich ting „Walcheren" en „Noord- en Zuid-Beveland". Uit de levendige discussie, die hierop volgde, bleek, dat de verschil lende besturen het lijvige rapport nog tekort in hun bezit hadden om het bestudeerd te kunnen hebben. Daarom zal reeds binnenkort weer een vergadering worden gehouden. De voorzitter deelde mee, dat de taak van het bestuur van de fede ratie zodanig verzwaard zal worden, dat bijstand van de Nationale Wo ningraad noodzakelijk zal zijn, om geheel Zeeland te kunnen bewerken. Met een voorstel, om de Nationale Woningraad te verzoeken daarvoor iemand uit zijn midden beschikbaar te stellen, ging de vergadering ak koord. Inundatieschade In de loop van zijn betoog deelde de heer Henrar mee, dat binnenkort door het departement een financiële regeling voor de inundatie-schade zal worden bekendgemaakt. Uit de discussie bleek, dat de ver gadering gezien de ervaringen met voorheen gedane beloften, hierin niet veel vertrouwen stelde. VAN TOT JONGE KONING. In Overslag is de grote „Konings- schieting" 1958 gehouden. Ruim 40 deelnemers schoten dat het een lust was, maar de 15-jarige André Co quet spande zijn boog en de kroon; André haalde de hoogvogel naar benedenZo „ontschoot" hij zich van zijn mede.kandidaten en voert OP DE BEEN... De eerste waarlijk stralende lente zondag in Zeeland, die nu dan -weer verleden tijd is, bracht vele mensen op de been. „Op de been" is eigen lijk onjuist uitgedrukt, want gisteren is het ons weer eens volslagen duide lijk geworden hoe weinigen onder ons in feite nog op de been kómen. Het is alles geros en gerij wat de klok slaat: in grote en kleine auto's, op gewone, motor- en bromfietsen en op scooters, zo beweegt men zich lieden ten dage over 's heren wegen. Snel, sneller en snelst, de maximum snelheid terzijde gelaten. Wie maar even rijden kan, rijdt en wie maar even hard kan rijden, laat dat niet na. Dat is althans de indruk, die men op een zo zonnige zondag opdoet een indruk, die wij nog eens nadruk kelijk bevestigd zagen op de Vlis- singse stranden. Want daar, over het nog vrijwel ongerepte zand, stoof luidkeels ronkend een bromfiets, be mand door twee in kleurige hemden gestoken jongelieden, die alles wat daar op die stranden tenmin ste nog daadwerkelijk op de been was verschrikt opzij deden stuiven. „Dat moesten ze toch verbieden", hoorden wij een heerachtig persoon mompelen en misschien had de man wel gelijk. Maar aan de andere kant, o lieve help; in onze (nog vrij recen- te( jeugd zongen wij reeds een paro die op een vaderlands lied, waarbdn de eerste regelen luidden: Waar de blanke top der duinen afgezet met prikkeldraad 'en op elke honderd meter een bord „verboden toe gang" staat". Moeten daar nou nóg meer borden bijkomen f Alleen maar om op de been te 'blijven—f nu trots de titel Van schutterskoning 1958 van Overslag Tijdens de feestelijke „Konings maaltijd", die op de schieting volgde, is André hoe kan het anders uitbundig gefêteerd. bollebozen! Twee leerlingen van de openbare lagere school van Sint Annaland Krijn van Driel en Frans den Engels man hebben zich in de halve fina le geplaatst van de landelijke ver- keerswedstrijd, die door de A.V.R.O. wordt georganiseerd. Voor de A.V.R. O.-microfoon schudden zij zich in de kwart finale twee leerlingen van de openbare lagere school uit Vaals van het lijf. Een mooie resultaat ook voor de oostconmmandant van de rijks politie in Sint Annaland. de heer P. J. van Engeldorp-Gastelaars. onder wiens leiding de jonge „Annalan- ders" aan de wedstrijd deelnamen. De knapen uit Vaals lieten 35 pun ten voor zich aantekenen, maar die van Sint-Annaland scoorden er veertig. diamant. Sedert Alva zich in deze lage landen liet zien, Is de le april een merkwaardige dag gebleven. Het geen echter allerminst wil zeggen, dat er op zulk een dag geen basis voor een goed huwelijk kan wor den gelegd. Het echtpaar Huijbregtsevan de Broeke, dat in het Middelburgse Klein Vlaanderen woont, kan daar van getuigen, want dinsdag gedenkt het al voor de 59ste maal de huwe lijksdag. De echtelieden hebben zich nu dus zestig jaar geleden niets van de miraculeuze sprongen van Alva aangetrokken, zijn op 1 april 1898 „in den echt" getreden en vieren dus morgen hun diamanten huwelijksfeest. viering. Die merkwaardige eerste april schijnt zich trouwens goed voor vie ringen te lenen: a.s. dinsdag zal het leesgezelschap „Onderling .Genoegen" te Wilhelminadorp het veertigjarig bestaan gedenken in café Dalebout. Maar niet omdat het gezelschap op een eerste april het licht zag. De eigenlijke jubileumdatum 13 maart ligt alweer twee weken in het verleden. De heer Henrar ging hierop nader in; zo wees hij op de pogingen, die door de Nationale Woningraad wor den gedaan om deze zaak tot een oplossing te brengen. Hij verklaar de, dat voor de technische proble men nog geen oplossing is gevon den. Thans wordt een financiële rege ling voorbereid, welke de minis ters is voorgelegd. Wanneer deze regeling uit de bus komt spre ker verwachtte, dat dit niet al te lang meer zal duren zal deze regeling zoals het zich laat aan zien zich niet beperken tot de bouwcorporaties. Zij zal gelden voor ieder, die naschade onder vindt. De heer Henrar was van mening, dat de afdeling Zeeland een gunstige invloed zal kunnen uitoefenen op de wijze, waarop het beschikbare geld zal worden besteed. Het verdient aanbeveling, aldus spreker, dat de gezamenlijke bouwcorporaties straks onder leiding van dit bestuur met de deskundige leiding van de provincia le directie van Volkshuisvesting en Wederopbouw aan één tafel gaan zit ten om zo tot de meest aanvaardbare oplossing te komen. Tevoren waren enkele huishoude lijke zaken afgehandeld. De penning meester, de heer W. C. L. de Ruijter uit Middelburg, gewaagde in zijn jaarverslag van een batig saldo van 389.14. De aftredende bestuursle den, de heren A. C. van de Velde, Vlissingen, Jac. Meeuwse, Terneuzen en W. C. L. de Ruijter werden her kozen. De heer Van de Velde werd tevens herkozen als bestuurslid van de Nationale Woningraad. Belgische Scheldecommissie achter Nederlandse loodsen Naar wij vernemen heeft de Neder landse permanente commissie, belast met het toezicht op de Scheldevaart, van haar Belgische „zustercommis- sie" een brief ontvangen, waarin de Belgische commissie zich nadrukke lijk distancieert van het artikel, dat onlangs in het Antwerpse blad „Le Matin" is verschenen. Zoals men zich zal herinneren werd In dit artikel een Nederlandse rivierloodsen aanval gedaan op de reputatie van de In deze brief, ondertekend door de directeur-generaal van het Belgische Zeewezen, wordt o.m. verklaard dat de in het artikel voorkomende ver klaringen over opleiding en compe tentie van de Nederlandse rivierlood sen in geen enkel opzicht de mening weergeeft van de Belgische commis sie, belast met liet toezicht op de Scheldevaart, noch die der Belgische Loodsdiensten. Kustvaarder „Frida" - bij Kamperland omhoog - vlot Zondagmorgen bij hoog water, om streeks kwart voor acht, is de kust vaarder „Frida" uit Blokzijl, die donderdagavond in de monding van de vaargeul naar de haven van Kam perland aan de grond was gelopen, op eigen kracht vlot gekomen. Het schip heeft gisteren zijn reis naar Engeland voortgezet. Er was geen schade. Miniatuur-W alcheren opent zijn poorten De burgemeester van Middelburg, mr. Joh. de Widt, zal donderdag 3 april a.s. „Miniatuur Walcheren" her openen. Blijkens het programma voor deze dag zal eerst de waarnemend voorzitter van de stichting „Nieuw Walcheren" om half elf 'n toespraak houden. Na de openingstoespraak door mr. De Widt volgt een rond gang over de Miniatuur en langs en door de verschillende paviljoens. Daarna wordt een aperitif gebruikt in restaurant „Don Suisse". Tot slot wordt de geluidsfilm „Walche ren Herrezen", vervaardigd door de heer P. J. C. Castenmiller, vertoond. CONTROLESYSTEEM DEUGDE NIET Onderzoek naar schadevergoeding De Hoge Autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal heeft het volgende antwoord gegeven op de schriftelijke vraag gesteld door de heren Van der Goes van Naters en Nederhorst naar aanleiding van de schrootfraude bij het ministerie van Economische Zaken: De Hoge Autoriteit heeft na een In gesteld onderzoek geconstateerd, dat In de loop der jaren 1956 en 1957 enige malen partijen schroot door bemidde ling van de O.C.C.F. zyn verkocht, waarby als bewijs van herkomst ver klaringen betreffende scheepssloop- schroot zyn gebruikt, opgemaakt door het hoofd der afdeling yzer en staal van het Nederlandse ministerie van Economische Zaken. Naar thans is gebleken stemden de geleverde partyen niet overeen met et In de verklaringen bedoelde schroot. De Hoge Autoriteit is tot de con clusie gekomen, dat het door de kas toegepaste systeem van controle op de herkomst van het voor de perequa tie in aanmerking komende schroot en met name de samenwerking tussen de kas en de regionale bureaus in de verschillende landen der gemeenschap dient te worden verbeterd. De hoeveelheid die op de aange duide wijze ten onrechte van de prijs- verevening heeft geprofiteerd, be draagt in totaal 22.204 ton. Wat de or de van grootte van dit bedrag betreft, dient opgemerkt te worden, dat de vereveningskas in de loop van 1956 de verevening heeft toegepast op een to tale hoeveelheid van ongev. 3.270.000 ton en op ongeveer 4.260.000 ton in de loop van het jaar 1957. De bedragen die door de kas voor de verevening van bovengenoemde Werkman pleegde tal van oplichtingen O.m. in Middelburg Zaterdag werd de 33-jarige losse werkman D. C. voor de officier van justitie geleid, omdat hij tal van ver duisteringen en oplichtingen zou heb ben gepleegd. Woensdag j.l. werd hy door een agent aangehouden, nadat hij een veehouder voor tien gulden had opgelicht. Hij had zijn slachtoffer verteld, dat hij er voor kon zorgen dat de veehouder afval van ziekenhuizen toegewezen zou krijgen. Aan het bu reau probeerde hij door het opgeven van een valse naam de dans le ont springen. Men vermoedde echter, dat hij meer op zijn kerfstok zou heb ben, want hij was een goede bekende van de politie. Het vermoeden bleek juist te zijn, want in Rotterdam was een rijwielhandelaar door hem opge licht voor een stel fietsbanden, bo vendien had hy diens nieuwe fiets verduisterd. Bovendien bleek hij een zwerf tocht door Nederland achter de rug te hebben, die na was te gaan door de verduisteringen en op lichtingen, die hy her en der ge pleegd had. In december 1957 had de man, een geboren Rotterdam mer, zyn vrouw in Enschede ver laten. Inwoners van Enschede, Emmen, Winterswijk, Meppel, Utrecht, Den Haag, Middelburg en Roosendaal werden de dupe van zUn praktyken. 22.204 ton zyn toegekend, belopen ongeveer 646.200 dollar in totaal. (Kond ƒ2.468.484.) De Hoge Autoriteit heeft in een brief van 24 februari 1958 aan de voor zitter van het bestuur van de kas ver zocht voorstellen in te dienen tot op heffing van de gebreken, die de hui dige werkwyze aankleven. Deze brief is behandeld op de be stuursvergaderingen van het O.C.C.F. van 4 maart 1958 en van de kas van 5 maart daaraanvolgende. Men heeft besloten op korte termijn voorstellen te ontwerpen om een snelle en effi ciënte samenwerking tussen de kas en de regionale bureaus te verzekeren. Zowel het bestuur van het o.c.c.f. als het bestuur van de verevenings kas hebben hun voorzitter gemach tigd advies ln te winnen van advoca ten over ln te stellen rechtsmaatrege len teneinde schadevergoeding te ver krijgen. Op het ogenblik houden advocaten zich met dit onderzoek bezig. De Hoge Autoriteit wacht het resultaat van dit onderzoek af. (Zoals bekend Is de Zeeuwse Metaal- mnatschappij te Vlissingen in deze fraude betrokken.) Door inspectrice, mej. J. A. E. G. van Waesberge Op een terrein aan de Ooststraat te Brigdamme is zaterdagmiddag de eerste steen gelegd voor de nieuwe christelijke kleuterschool te Sint- Laurens. Deze handeling werd ver richt door mejuffrouw j. a. e. g. Ruim 1100 Zeeuwen op „aanvullende werken." - Het aantal arbeiders in Zeeland dat op 24 maart j.l. bij Aanvullende Werkgelegenheldswerken was te werkgesteld bedroeg 1166. Hiervan waren er 265 tewerkge steld in het rayon Goes, 179 in het rayon Middelburg, 402 in het rayon Terneuzen, 210 in het rayon Zierikzee terwijl er 110 op A.W. werken waren geplaatst met' huisvesting. De geplaatste werklozen waren te werkgesteld bij grondverbeterings- warken, bij het maken van brand putten in Noord- en Zuid-Beveland, bij de aanleg van sportvelden (in Terneuzen 75), het uitbaggeren van de binnenvest te Hulst (119), alsmede bij herverkavelingswerken op het eiland Tholen en te Ellewoutsdijk. Wethouder opende expositie in Vlissingse kunsthandel In tegenwoordigheid van genodig den en belangstellenden heeft de wethouder van onderwijs te Vlissin gen, de heer W. Poppe, zaterdag middag in de kunsthandel Bikker de tentoonstelling geopend, welke daar is ingericht met werken van de kunstschilder Peter van den Braken uit Nymegen. In een korte toespraak wees de heer Poppe nog eens op de betekenis van deze fraaie expositie ruimte voor Vlissingen. waarna hij in enkele woorden de indruk schetste, die het werk van de schilder Van den Braken op hem had gemaakt. De heer Poppe kwam tot de conclu sie, dat én kunsthandel Bikker én Vlissingen zich met deze tentoonstel ling gelukkig kunnen pryzen. Ver volgens vroeg hij de aandacht voor de houtplastieken van de heer J. H. Bakker uit Vlissingen, die thans eveneens in kunsthandel Bikker te zien zijn. Nadat de heer Poppe de tentoonstelling voor geopend had ver klaard, bood de heer Bakker één van zijn werken aan de gemeente Vlis singen ten geschenke aan, welk verrassend gebaar door de wet houder bijzonder op prijs werd ge steld. In onze kunstrubriek komen wij dezer dagen nog nader terug op deze expositie, die geopend blijft tot 19 april a.s. (Slot van pag. 1) komt ccn aanbouw met twee kamer tjes en verder krijgt het dorpshuis een keuken, een kantoor en een gro te garderobe. Tot de samenvoeging van gemeenten doorgevoerd zal wor den, komt het gemeentehuls ook in het dorpshuis. Intussen zal het oude gemeentehuis, dat geheel vervallen en verwaarloosd is. afgebroken wor den. De afbraak van dit kleine ge bouwtje betekent eigenlijk al het verlies van de gemeentelijke zelf standigheid. Zo zal dus hot dorpshuis van de Nu de openbare lagere school van Serooskerke wordt afgebroken, ver maakt de jeugd zich op de vrije za terdagmiddag met de oude banken. Een dankbare gelegenheid om school tje te spelen... Foto P.Z.C.) van Waesberge, de inspectrice van. het kleuteronderwijs voor Zeeland en Noord-Brabant. De voorzitter van het bestuur der kleuterschoolvereni ging, de heer J. van den Bosse, heette de talrijke aanwezigen wel kom en sprak er vervolgens zijn vreugde over uit, dat de plannen van de bouwcommissie en de architect, de heer K. J. Joosse, thans tot ver wezenlijking gebracht kunnen wor den. Bijgestaan door twee jeugdige op perlieden, die specie en stenen aan brachten, legde de inspectrice daar op de eerste steen voor de nieuwe school. Mej. Van Waesberge uitte haar vreugde over het feit, dat na een lange tijd van voorbereiding voor de bouwplannen straks in deze- school gewerkt zal kunnen worden. Burgemeester W. Baas van Sint- Laurens, die met de wethouders J. Koole Dzn. en J. Riemens aanwezig was, hoopte, dat de school een pret tig onderdak zal mogen zijn voor de jeugd. Voorts werd het woord ge voerd door de heer J. Koole Mzn. namens de gereformeerde kerkeraad, de heer G. F. Weede namens de christelijke school, ds. W. A. Kalk man namens de hei-vormde gemeen te, mej. P. Vereist, de kleuteronder wijzeres, en de heer P. Mesu, aan nemer. Daarna verenigden de genodigden zich ten huize van de secretaris- penningmeester van het schoolbe stuur, de heer M. Davidse, die de in spectrice het troffeltje, waarmee zij de eerste steen legde, overhandigde. (FOTO P.Z.C.) gemeente Serooskerke in de toekomst het centrum worden van 't gemeentelijk bestuur, maar daar naast betekent het gebouw een uit komst voor de o.m. de gymnastiek vereniging, de tafeltennisvereniging en de toneelvereniging. Foden's Motor Works Band gaf voortreffelijk concert In Concertzaal Middelburg Voor de meeste leden van de 25 man' sterke „Foden's Motor Works Band" is Middelburg geen onbekende stad meer. Zaterdag was dit befaamde En gelse fanfarekorps voor de vierde maal te gast ln de Zeeuwse hoofdstad, op initiatief van de muziekvereniging „Excelsior". .Des avonds gaf de band een concert in de Concert- en Gehoor zaal en ook ditmaal werd het voor de 700 fanfare-minnende bezoekers een muziakle belevenis van de eerste orde. Wat de 25 muzikanten, onder leiding van de trompettist Harry Mortimer, diens broer Rex Mortimer en de Ne derlandse componist van fanfaremu ziek, Geard Boedijn, die avond boden, was voortreffelijk. Het programma van de band bevat te elf nummers, die het bestuur van „Excelsior" had mogen kiezen uit een uitgebreide catalogus van meer dan 300 nummers... De heren bestuursle den hebben een bijzonder goede keus gedaan, een keus, die door de Engelse gasten alle eer aangedaan werd. Welk een eenheid en voortreffelijke muziek bereikte het korps in Offenbachs ouverture „Orpheus in de onderwe reld", in het „Ballet Egyptian" van Luiglni en ih het laatste nummer, de ouverture Ruy Blag van Mendels sohn. Een hoogtepunt van de avond- werd de uitvoering van „A Foster Ouverture" van Gerard Boedijn, gedi rigeerd door de componist zelf. Ge durfd en eveneens uitstekend gebracht werd de symfonische prelude „Black- frlars" van E. Cundeu, -bewerkt door Fr. Wright. Een verdiende ovatie kreeg voorts dc trompettist W. Illingworth voor zijn twee xylofoonsoli, die bijzonder vir tuoos gespeeld werden. Het concert was, na een welkomstwoord van „Ex celsior's" voorzitter, de heer J. J. La- roes, begonnen met het „Wilhelmus". Besloten werd met het „God save the Quecn". Het applaus was ovationeel. Des middags was het Engelse korps met de leden van „Excelsior" in «e burgerzaal van hei stadhuis ontvan- £en door B. en W. van Middelburg, oco-burgemecster J. W. Kögeler ver zekerde, dat het bezoek van de Engel se gasten aan Middelburg bijzonder op prijs gesteld wordt. Namens „Excel sior" bracht de heer Laroes B. en W. dank voor de ontvangst. Een speciaal dankwoord richtte de heer Laroes tot de impresario van het korps, de heer Molenaar uit Wormerveer en de heer Gerard Boedijn. Namens het Engelse korps sprak dirigent Harry Mortimer een dankwood. VANDAAG. Middelburg Electro: „De bruid ls niet bleu", 8 uur, 18 j. Schouw burg: „Sissi, de jonge keizerin", 8 uur, a.l. Kunstzaal Van Bent- hem en Jutting: expositie kunst en kunstnijverheid. Vlissingen Alhambra: „Haar eerste liefde", 7 en 9 uur, a.l. Luxor: „Storm over Perzië", 8 u., 14 1. Kunsthandel Bikker: Expo sitie Peter van den Braken en houtplasttekon J. H. Bakker. Goes Grand: „Bernardine", 8 uur,

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2