Waardering in Vlissingse raad voor herbenoemde burgemeester J Vraag geen verf.vraag RIP O LIN Zeeuwse Almanak Wie in de toekomst kijkt! YOEROEK en KIRAS Tapijten WYERS INTERESSANTE CAUSERIE OVER HET UITBREIDINGSPLAN POLDER-CONCENTRATIE LOKT ZEEUWS-VLAMINGEN NIET AAN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. ZATERDAG 2» MAART 1958 VLOT VERLOPEN ZITTING In principe besloten tot stichting van vierde openbare kleuterschool DE VLISSINGSE RAAD heeft het in zijn zitting van vrijdagmiddag kort gemaakt. De vijfentwintig punten tellende agenda leverde weinig stof tot discussie op, zelfs van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, zodat burgemeester mr. B. Kolff, reeds na een uurtje de theepauze inbegrepen de vergadering kon sluiten. Tekenend voor de goede en prettige verstandhouding tussen burgemeester en raadsleden was, dat het oudste raadslid, de heer J. Marijs, zich met een hartelijk speechje tot mr. Kolff richtte, in verband met het feit, dat deze met ingang van I maart j.l. opnieuw voor zes jaar benoemd is tot burgemeester van Vlls- singen. De heer Marijs, die herinnerde aan de werkkracht welke burgemeester Kolff in de voorgaande ambtsperiode heeft ontplooid, stelde vast, dat men hem had leren kennen als een goede leider. „Wij zouden deze leiding in een toekomst met zeer grote pers pectieven. niet gaarne missen", zo merkte dit raadslid verder op. Uit het feit dat de heer Kolff reeds twaalf jaar in Vlissingen verblijft, concludeerde de heer Marijs, dat deze burgemeester de Scheldestad ook pre fereert, omdat het een man met der gelijke capaciteiten, reeds lang mo gelijk moet zijn geweest een andere standplaats te krijgen, zo hij dit zou hebben gewenst. In de woorden van dank betrok spreker ook mevrouw Kolff. Burgemeester Kólff sprak op zijn beurt dankwoorden aan het adres van de heer Marijs. Hij gaf daarbij de verzekering in de afgelopen twaalf jaren steeds met buitengewoon veel plezier hier te hebben gearbeid. Ook voor de toekomst zag hij nog veel i A Echt jóng door Uw haar als U het één keer thuis zelf gewassen heeft met POLYCOLOR Kleurshampoo Tlntgevende haarwassing met POLYCOLOR (aagt de eerste grijze haart|es (zonder verven!) op de vlucht. 't li verbluffend eenvoudig! o POLY (OlOKia, Tube voor wassingen f 1.95 Bij alle drogisten en parfu meriezaken. aantrekkelijk werk in deze gemeente. Burgemeester Kolff gewaagde daar bij tevens van de goede samenwer king met wethouders en raadsleden. De agenda bleek voor het grootste deel uit hamerstukken te bestaan. Verschillende grondverkopen werden zonder meer bekrachtigd, met de P. Z.E.M. werd een straatverlichtings overeenkomst aangegaan, de leges verordening werd gewijzigd en goed keuring werd gegeven aan een voor stel om een krediet van 7000 toe te staan voor de aankoop van een nieu we politieauto-cabriolet. De heer H. B. J. Knoop (v.v.d.) vroeg bij dit laatste punt of men niet beter een gesloten wagen kon aanschaffen, die belang rijk goedkoper is en z.i. even goed bruikbaar. Het c.h.-raadslid P. I ker pleitte voor een fleuriger kleurtje van de nieuwe wagen. Burgemeester Kolff zegde toe, een en ander nog eens met de commissaris van politie te zullen bespreken, die echter in ver band met de suveillance, de voorkeur geeft aan een open auto. Naar aanleiding van een schrijven van het telefoondistrict Breda, waar- werd meegedeeld, dat wegens het tekort aan telefoonapparatuur niet tot plaatsing van glazen straatcellen kan worden overgegaan, pleitte de heer E. G. Vader (k.v.p.) om nog maals te trachten iets te bereiken. Met de Bank voor Ned. gemeenten werd een lening van 180.000 tegen "o aangegaan. Bij het principe-be- t om tot stichting van een vierde openbare kleuterschool tussen de Adrlaen Coortelaan en de President Rooseveltlaan over te gaan, kreeg de heer C. J. Gillissen Verschage (p.v.d. op zijn vraag ten antwoord, dat deze nieuwbouw niet uit deze lening gefinancierd kan worden. Kleuter scholen mogen nameliik alleen wor den gehouwd met gelden, verkregen tegen het voorgeschreven rentegam ma. KLEUTERSCHOLEN. Wethouder W. Poppe kon overi gens verder verklaren, dat de in- spectrice van het kleuteronderwijs instemt met de plannen voor deze kleuterschool in plan-oost. Ook te genover de plannen voor het schooltje aan de Koestraat staat de inspectrice welwillend, doch deze laatste plannen zullen dit jaar niet meer verwezen lijkt kunnen worden. De drie bestaande gemeentelijke VAN Iwin TOT „KRAAVBEZOEK In de Grote Zoutepolder bij Biervliet heeft een inwoner van deze plaats een tiental, voor onze provincie zeld zame vogels waargenomen, die hier in Zeeland, voor zover bekend, sinds 1944 niet meer zijn gezien, namelijk kraanvogels. Volgens het jaarverslag van de afdeling Rivon van het Staats bosbeheer werd het laatst een kraan vogel in Zeeland gesignaleerd in '44. De kraanvogel hepft in Nederland geen broedplaatsen, vertelt de ency clopedie ons verder, maar passeert ons land op de trek. Dat wil zeggen, dat deze vogel dan bijna uitsluitend in de oostelijke provincies wordt ge zien, soms zelfs in groten getale, Zee land echter ligt niet on de route, die de vogels ieder jaar volgen. DIAMANTEN BRUIDSPAAR De heer J. Bosselaar en mevrouw P. BosselaarLouwerse te Aagte- EMIGREREN In deze milde lentedagen, v.aarin de vogels zingen of ze het „zó" vin den bij de luchtmacht, met enige verbijstering een verhaal in uw en onze P.Z.C. gelezen over een „Zeeuw als emigrant". Onze gewaardeerde Australische medewerker beschreef het wel en wee van een Goesenaar, die o.m. verklaarde: „JVu kunnen wc iedere week een pond of zes naar de bank brengen. Kom daar in Holland eens om." Zes pond, dat is vijftig gulden per week, zo vervolgt onze correspon dent en verder schrijft hij .^latuur- lijk heeft het echtpaar daar een be doeling mee. Er staat een vakantie reisje naar Holland op het program ma. ,J)ie mogelijkheid is er hier; in Holland zou jc geen vakantiereisjes naar Australië kunnen maken," be toogt de heer Kesselaar. Over die opmerkingen van emi grant Kesselaar hebben wij toch wel even nagedacht en als wij het nu goed begrepen is het zó: de heer Kesselaar ging naar Autralië omdat je daar kunt sparen. Als hij genoeg gespaard heeft gaat hij met vakantie tiaar Holland en dan later na tuurlijk weer terug naar Australië. Wéér sparen voor vakantiereizen naar Holland f Kesselaar, man, was toch in Hol land gebleven kerke herdachten dezer dagen de dag, waarop zij 50 jaar geleden in de echt traden. In ,,'t Nieuwe Dorpshuis" werd een receptie ge houden, die door velen werd be zocht, want de heer en mevrouw Bosselaar genieten grote bekend heid. De heer Bosselaar was van 1926 tot 1954 burgemeester van Aagtekerke en van 1925 af com missaris van de Polder Walcheren. Verder was oud-burgemeester Bosselaar o.m. lid van de Zeeuwse Pachtkamer en ouderling van de Gereformeerde Kerk te Domburg. ACTIE DER „VRIJE VOGELS" Aanstaande zaterdagmiddag om kwart over één precies start in Brou wershaven een actie van de Vrije Vo gelclub om geld bijeen te brengen ter financiering van een reisje naar Ommen. In Ommen namelijk willen de „Vrije Vogels" het „Picofeest" bij wonen. De „Vogels" verwachten geen geld, maar zullen zich dankbaar to nen voor lompen, oud papier en oude metalen en alles wat de rommelkast in deze tijd, waarin de schoonmaak op handen is, kan opleveren. VAST PODIUM ONDER DE VOETEN Het jeugdgebonw van de Neder lands Hervormde Gemeente te Bluis is uitgerust met een vast podium. Tot nu toe moest voor ieder optreden van toneelclubs en dergelijke een platform fa de zaal worden opgebouwd. Dat is nu voorbij. Half april wil men de nieuwe „planken" tijdens een ge zamenlijke uitvoering van de jon gens- cn meisjesclubs beproeven. OLIEBOLLEN De oliehollenactie, die de-sportvereni ging „Brouwershaven" onlangs op touw zette, is zo goed geslaagd, dat men besloot deze actie nog eens te herhalen. Donderdagmiddag Is dat dan gebeurd en de opbrengst is nog groter dan de eerste keer, namelijk ruim 112. kleuterscholen kregen een naam en voorts hechtte de raad o.m. zijn goed keuring aan een voorstel om over 1958 een subsidie van 500 te ver strekken aan de vereniging Zeeuws Consultatiebureau voor Alcoholisme te Middelburg. Daar deze vereniging 750 had gevraagd, informeerde de heer Gillissen Verschage of het bu reau nu wel het gedachte werk vol ledig kan uitvoeren. Wethouder Post, die de beweegredenen van B. en W. uiteenzette om het gevraagde bedrag te verlagen, merkte o.m. op. dat een en ander voor volgend jaar nader zal worden bekeken. Voor 1958 wilde men eerst even het verloop afwach ten. Zonder enige discussie ging de raad ook akkoord met het besluit om de stichting Sportbelangen Vlis singen te ontbinden en om een nieu we stichting te vormen met statu ten. die het mogelijk maken het in dienst zijnde personeel onder de Pen sioenwet te doen vallen. Bij het voorstel om met intrekking van de raadsbesluiten van vorig jaar december (bouw van 328 woningen) medewerking te verlenen aan de bouw van 152 woningwetwoningen, waarvan 80 door de Vereniging tot verbetering van de Volkshuisvesting en 72 door de gemeente, gaf de heer J. Marijs uitdrukking aan zijn teleur stelling over het feit, dat nu slechts 152 woningen aan Vlissingen werden toegewezen. Overigens moest hij ook erkennen, dat dit aantal nog meevalt, wanneer men ziet. naar het geringe aantal van 500 woningwetwoningen voor geheel Zeeland. Voorlopig kun nen er van de 153 slechts 80 gebouwd worden; de rest wellicht in de loop van het jaar. In dit verhand infor meerde de heer Marijs naar de ver deling van de nu tc bouwen wonin gen. Wethouder M. A. van Popering verklaarde in antwoord hierop, dat veertig woningen voor de Vereniging tot verbetering van de voikshuisves- ting zijn bestemd en de overige veer tig voor de gemeente. Binnen veer tien dagen zal het gemeentebestuur met de woningbouwverenigingen overleg plegen over exploitatie en be- Advertentie) koopt een Kiras of een Yoe- rock tapijt, waarvan de gloed volle oosterse kleuren jaar in jaar uit behouden blijven. Prijzen: (bijv. 140 x 200 cm) f 108.- en f 125.- Vraag uw woninginrichter naar gegarandeerd door Vrij Evangelische Vrouwendag in Goes. ,Gij hebt recht op heel mijn le ven" zo luidde het thema van de Vrij Evangelische Vrouwendag in Provinciaal verband, die donderdag in het Vrij Evangelische kerkgebouw te Goes werd gehouden. Na opening door de presidente, mevrouw KarelseEnter, werd het ochtendprogramma op vlotte w(jze afgewerkt. Na de middagpauze hield mej. de Vries een lezing over het onderwerp: „Wij en onze buren", hetwelke door dc aanwezigen met grote belangstel ling werd gevolgd. De bijeenkomst werd met een slot woord en dankgebed door de presi dente beëindigd. INSTITUUT BESTUURSWETENSCHAPPEN J Drukbezochte vergadering te Goes. Voor een groot aantal leden van de Studiekring voor gemeente-admi nistratie en gemeente-financiën in de provincie Zeeland van het Instituut voor Bestuurswetenschappen hield de gemeente-secretaris van Arnhem, mr. J. F. Jansen, in „De Korenbeurs'" te Goes een interessante causerie over het uitbreiding behandelde spreker juridische aspecten van dit plan, waarbij hij opmerkte, dat het voor de gemeenten van groot belang is, tijdig de gronden aan te kopen, die op kortere of langere termijn in het uitbreidingsplan zullen vallen. Een uitbreidingsplan bestaat uit drie fasen, namelijk vaststelling, ver wezenlijking en handhaving van de gerealiseerde bestemming, zo begon de inleider zijn causerie. Reeds de eerste fase kan financiële gevolgen voor de gemeente met zich meebren gen, o.m. wanneer tot schadevergoe ding moet worden overgegaan. Uit voerig ging hij op de kwestie van de onteigening in, waarbij hij er aan herinnerde, dat Gedeputeerde Staten steeds nagaan of bij de opstelling van de plannen ook rekening is ge houden met de belangen van de par ticulieren. De verwezenlijking van 't uitbreidingsplan houdt o.m. in het bouwrijp maken van de grond. Zowel particulieren als het gemeentebe stuur kunnen een uitbreidingsplan realiseren, doch in de praktijk komt het er op neer, dat de gemeentebe sturen de plannen verwezenlijken. (Slot van pag. I) verzwaring betalen", zo luidt een me ning. Een ander zegt: „De dijkver zwaring zal ongeveer 200 miljoen kosten en daarvan kan de streek hoogstens vijf h tien procent op zich nemen. Later kan dan het onder houd van de dijken geregeld worden door één of meer dijkringen, waarin alle polders verenigd zuoden moeten zijn En het is vanzelfsprekend, dat juist hier die „ongelijke belangen" een belangrijk woordje gaan mee spreken. Een van de meningen over de bijdrage van de verschil lende polders in het onderhoud en eventueel afbetaling van lenin- fen is deze: voor de polders, ie in de dijkringen zijn verenigd moet een aflopende schaal samen gesteld worden; hoe dichter bij de zee hoe zwaarder de lusten... wie daar voor en wie daar tegen is, ligt voor de hand. Zeer zuinig Ook voor de wegen achten velen die samenwerking wel gewenst. „Een lo- isch wegenplan is er niet", zegt men >e ene polder onderhoudt de wegen wel goed, andere echter niet. Onder tussen is het interlokale verkeer zo toegenomen, dat polderwegen stuk- jereden worden door het verkeer ussen verschillende gemeenten. Een grief is, dat er weliswaar voorwaar den zijn voor rijksbijdragen en dat ook wel mogelijkheden in het provinciaal wegennet liggen, maar dat een vastomlijnde regel ontbreekt. Ook hier willen velen die samenwer king, bijvoorbeeld een wegschap. Maar aan de zelfstandigheid van de polders blijft men zich vastklemmen. Waarom? „De polders werken zeer zuinig, vele grotere openbare licha men zouden hiernnn c;en voorbeeld kunnen nemen; iedereen kent ieder een, waardoor hij moeilijkheden in een polder snelle hesluiten kunnen worden genomen; ook kan men snel ler gevolg geven aan de wensen van ingelanden, die vrezen, dat voor aller lei kleine herstelwerkzaamheden nfê invoering van een volledige samen voeging een napieren rompslomp no dig wordt", dat zijn argumenten, die men uit de mond van iedere Zeeuws- Vlaamse tegenstander kan optekenen. Anderen zeggen echter ook, dat wer kelijk belangrijke besluiten gemak kelijker genomen zullen worden door een grote agglomeratie dan door een aantal polders afzonderlijk. Niet vertegenwoordigd Een moeilijkheid Is ook, dat sommige polder- en waterschapsbesturen be zwaar hebben tegen de samenstelling van de commissie van onderzoek, die binnenkort zal worden geïnstalleerd en die de concentratie zal moeten voorbereiden. Het bezwaar geldt vooral het feit, dat de beide water schappen Stoppeldijk c.a. en Hulster en Axeler Ambacht, die zoals ge zegd een grote oppervlakte van het totale gebied bestrijken, niet in deze commissie zijn vertegenwoordigd. Maar anderzijds wordt naar voren kenbaar te maken. Voor hot grote waterschap Stop peldijk speelt ook nog een „wel vaartsplan" mee. Dit „welvaarts plan", zo genoemd door het be stuur van dit waterschap, is een ruilvcrknvelingsplan, waarvoor een aanvrage is ingediend. Overi gens is dit plan nog in een pril stadium, want de bodemkartering is nog niet gereed. In het grote geheel telt dit echter minder, omdat de concentratie het grootste probleem is. Zeker is, dat de commissio ter voorbereiding van de plannen welke commissie door Ged. Staten Is ingesteld op heel wat tegenstand zal stuiten. Want de polderconcentratie lokt alle Zeeuws- Vlamingen beslist niet aan... Uitbreiding van Vlissingse Zeehondenwerf Middenstand nam contact op met Centraal Orgaan De Vlissingse Middenstandscentrale heeft in verband met de mogelijke uit breiding van de Zeehondenwerf con tact opgenomen met het Centraal Or gaan ter bevordering van de bouw van Middenstandsbedrijfspanden In Den Haag. Dezer dagen hebben dr. A. W. Luyckx en drs. P. H. J. F. Th. Schnellen, resp. secretaris en plv. secretaris van dit orgaan, in gezelschap van de heer A. Korstanje, rijksmiddenstandsconsu- lent voor Zeeland, een bezoek aan Vlissingen gebracht. De heer Joh. P. Ventevogei, voorzitter van de plaat selijke afdeling van de Christelijke Middenstandsbond heeft hen daar* uit voerig ingelicht over de te verwachten moeilijkheden door uitbreiding van de Zeehondenwerf. Na een gemeenschappelijke lunch hebben de drie bonden, verenigd in de Vlissingse Mlddcnstandscentrale, on der voorzitterschap van dhr. De Nijs, langdurig vergaderd met genoemde heren. Hierbij kwam vast te staan, dat men het zeer op prfls stelt, dat het ge meentebestuur bestaande industrieën een kans wil geven zich te ontplooien, maar dat ]n het onderhavige geval er grote nadelen zijn te duchten voor de middenstand ter plaatse. Men zou gaarne zien, dat de Zee hondenwerf op een andere plaats werd gevestigd Tenslotte deed dr. Luyckx de toe zegging ccn rapport over deze materie samen te stellen. Coöp. Afzetvereniging over exploitatie oesterbank Vergadering fe Yerseke In hotel „Ocsterbeurs" te Yerseke hield het voorlopig bestuur van de Coöp. Afzetvereniging een vergade ring voor leden en belangstellenden. Besproken werd de exploitatie van perceel 275 Yerseke Bank. Het be stuur had een concept opgemaakt, gesplitst in'drie delen: algemene re gelen, bijzondere regelen en plan tot exploitatie. De aanwezigen brachten geen veranderingen in dc redactie aan, zodat ingevolge het bestuurs voorstel het perceel in drie delen werd verdeeld. Besloten werd deze delen bij voldoende deelname respectievelijk te bezaaien en met overjarigen, dertigers en grote zaaiers. Tot en met de vol gende vergadering, die op 12 april a.s. wordt gehouden, kunnen gegadigden zich voor deelname opgeven. Voor iedere groep zal een commissie wor den ingesteld, Öie uit die groep be noemd zal worden, terwij! het geheel onder het bestuur van de vereniging blijft staan. De deelnemers zullen ge zamenlijk de pacht en de verdere on kosten werken op te vissen oesters door iedere groep zelfstandig behandeld zal worden. M. G. A. Elzinga directeur van postkantoor Vianen. Middelburgse hoofdemployé I jongste directeur in ons land. Met Ingang van 1 april a.s. is tot directeur van het post- en telegraaf kantoor te Vianen benoemd de heer M. G. A. Elzinga uit Middelburg, momenteel hoofdemployé le klas bij het postdlstrict Middelburg. De heer Elzinga wordt thans de jongste post directeur in Nederland. De nieuwbenoemde directeur is ge boren op 15 juni 1923 in Enschede. Na het behalen van zijn m.u.l.o.-exa men deed hij zijn intrede als „lokale kracht" bij het postkantoor te En schede, waar hij van 1939 tot 1954 verbleef. In 1947 werd de heer Elzin ga bevorderd tot employé lo klas en op 1 januari 1955 tot hoofdemployé le klas. Daarvóór echter, in 1954, was hij overgeplaatst naar het postdlstrict Middelburg, zodat de heer Elzinga ruim drie jaar in de Zeeuwse hoofd stad heeft gewerkt. Hoewel hij dus kort in Middelburg was, maakte de heer Elzinga zich in het verenigingsleven bijzonder ver dienstelijk en wel op toneelgebied voor de r.-k. toneelvereniging „St. Paulus", die in de postambtenaar een actieve voorzitter heeft gehad. Onder de regie van de heer Elzinga had „St. Paulus" veel succes met enkele stukken, waaronder „En toen kwam Oma". Voor de tonelisten is het ver trek van hun voorzitter dan ook een groot verlies, temeer daar de heer Elzinga het als Twentenaar uitste kend met de Zeeuwen kon vinden. Overgangsexamen Rijks middelbare landbouwschool Goes. Aan de Rijks Middelbare Landbouw school te Goes werden van de eerste naar de tweede klas bevorderd de leer lingen: M. J. Bevelander en M. J. Stoutjcs- dUk, beiden Ossendrecht (N.-Br.); D. Boogerd, Zaamslag; D. P. Boonman, J. B. Luteyn en G. H. Toorenaar, allen Nisse; A. F. M. Buijsrogge en J. L. van ge; J. A. van Dijkc. Zuldzande; J. M. van Dljkc, Tho- len; J. Goense, Ovezandc; J. S. M. Hanse, Kerkwerve; A. Knuit, Hein- kenszand; J. Koeman, A. Lindenbergh, P. A. Noteboom en F. D. H. Rutgers, allen Wolfaartsdyk; M. xan Lange- raad, Dreischor; M. Mlnnaard, 's-Heer Abtskerke; D. C. van Nieuwenhuhzen, Sommelsdijk (Z.-H.); L. W. van Nieu- wenhutfzen en A. J. van Poortvliet, beiden De Heen (N.-B.)J. J. van Put te, St.-Annaland; P. M. de Putter, Hoek; B. M. Remtfn, 's-Heer-Arends- kerke; A. H. van 't Westelnde, Nleuw- dorp; B. J. van Westen, Oud-Vosse- meer; H. van Westen, Poortvliet; J. de Zeeuw, Wemeldinge. Herexamen: 2; afgewezen: 2; we gens ziekte wordt het examen met één leerling voortgezet. Van belang noemde de heer Jan sen het, dat de gemeenten de grond in eigendom hebben. Het is daarom zaak, dat een actieve grondpolitiek wordt gevoerd. Als het enigszins mogelijk is, dienen de gemeenten vrijwel alle grond in de onmiddellijke nabijheid van de bebouwde kom aan te kopen. Ondanks het feit, dat vaak hoge prijzen betaald zullen moeten worden, blijkt het achteraf geens zins een dure koop, aldus de in leider. Uitvoerig behandelde spreker ook de prijsbeheersing ten aanzien van de grond. Slechts de gronden binnen het uitbreidingsplan, die voor agra rische doeleinden zijn bestemd, vallen onder het prijsbeleid. Hiervoor uiteraard ook de gronden buiten het uitbreidingsplan mag alleen de landbouwwaarde worden vergoed. Tot slot duidde spreker met enkele praktische voorbeelden aan, dat de gemeenten, willen zij geen financiële strop halen er voor moeten waken niet tè soepel te zijn. Hierop volgde een geanimeerde be spreking. Tevoren was het huishoudelijk ge deelte der vergadering vlot afge werkt. Na een openingswoord van de secretaris, de heer L. A. van Splun- der, las de waurnemend-secretaris, de heer L. v. d. Hiele, het jaarverslag over 1957 voor, dat van een opgewekt verenigingsleven getuigde. Uit het fi nanciële verslag bleek, dat het saldo per 1 januari 1958 718,10 bedroeg. Het verdere gedeelte van de verga dering werd geleid door de vodrzit- ter van de studiekring, burgemees ter jhr. L. E. D. S. van Bönninghau- sen tot Herinckhave te IJzendijke. Gemeentesecretaris van Graauw en Langedam benoemd. F. J. de Nijs uit Kloosterzande. De gemeenteraad van Graauw en Langedam heeft de heer F. J. de Nijs te Kloosterzande tot gemeente secretaris benoemd. De heer De N(js, die op 1 februari 1919 werd geboren, kwam in 1941 als ambtenaar op de secretarie van Hontenisse, waar h(j in 1946 tot ad junct-commies en ambtenaar, van da burgerlyke stand werd bevorderd. Voorts is de heer De Nys ontvan- Eer-griffier van de waterschappen amswaarde cn Kleine Melo-polder. H\j is in het bezit van de diploma's gymnasium, middelbare landbouw school, gemeente-administratie en gemeente-financiën. Vijftien jaar lang heeft de heer De N(js in het eerste elftal van de voet balvereniging „Hontenisse" gespeeld, van welke club hij ook penningmees ter is. Glooiende bongerds vindt tl in Valkenburg en zijn unieke omgeving. Wilt u ge nieten van de kleurenpracht van .dc geurige bloesem van de bloeiende appel- cn pere bomen tegen de.nellingcn va» het afwisselende heuvelland schap? Zoek het niet te ver. u vindt het in Valkenburg- Houthem Gratis inlichtingen met W.T.S-pakket Valkenburg (L.) tcl. 044Q6-2048 VANDAAG Middelburg Electro: „De bruid is niet bleu", 7 en 9.15 uur, 18 Jaar. Schouw burg: „Sissl", eerste deel, 8 uur, a.l. Schuttershof: Propaganda-avönd Volksonderwijs, 8 uur. Concert- en Gehoorzaal: „Fodens Motor Works Band", 8 uur. Nederlands Koffiehuis: Nationale Blljartkainpioenschappen. Vlissingen Alhambra: „Haar eerste liefde", 7 cn 9 uur, a.l. Luxor: „Storm over Perzië", 7 en 9 uur. 14 jaar. Con certgebouw: Toneelavond Spoorweg Toneelvereniging. 8 uur. Kunsthandel Bikker: Schilderijen van Peter van den Braken, 3 uur. Goes Grand: „Bernardino", 7 en 9 uur, .1. MORGEN Middelburg Electro: Als z'aterdag, 3.30, 7 en 9.15 uur. Schouwburg: „Sissl, de Jonge keizerin", (tweede deel), 2.30 en 8 uur, a.l. llsslngcn Luxor: Als zaterdag, 8, 7 en Goes Grand: Als zaterdag, 7 en 9 uur. „Stop over Tokio", 3 uur, 14 Jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2