PREDIKBEURTEN CONCERT VAN FODENS MOTOR WORKS BAND IN VLISSINGEN WALCHEREN MARKTBERICHTEN ZATERDAG 29 MAART 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 6 OUVERTURETOT JUBILEUM ST. CAECIL1A Gerard Boedijn dirigeerde eigen composities. EEN OPTREDEN van de Fodens Motor Works Band in „Britannia" te Vlissingen was de glorieuze ouverture tot het jubileumprogramma van de harmonie St. Caecilia, die op 26 juni vijfenzestig jaar bestaat. Velen had den de weg naar „Britannia" gevon den, om daar te luisteren én te k(j- ken naar de vijfentwintig in rode jasjes en donkere broeken met rode blesjes gestoken musici, die onder lei ding van hun (befaamde) dirigenten Harry en Rex Mortimer een program ma ten gehore brachten, waarin zowel voor de wat „zwaardere" muziek, als voor operette- en shownummers plaats was gemaakt. De bekende Nederland se componist Gerard Boedijn dirigeer de voorts twee van zijn eigen werken. BEGROETING, 's Middags waren de leden van de band verwelkomd in „Britannia", waar gastheren en -vrouwen van de Britse muzikanten reeds een tijd op de band, die uit Emmen moest komen, hadden gewacht. De bus was te laat, zodat burgemeester mr. B. Kolff ook later dan de be doeling was zijn welkomstspeech uitsprak, waarin hij o.m. wees op de bekendheid van de Fodens Mo tor Works Band, de vriendschaps band tussen Engeland en Neder land dezer dagen weer verste vigd door het bezoek aan ons land van het Britse vorstenpaar en waarin hij tevens de vorige malen, dat de band in Zeeiand.optrad me moreerde. Harry Mortimer dankte hem in hartelijke bewoordingen, waarna de impresario en muziek uitgever J. P. Moolenaar nog in een kort woord de hoop uitsprak dat het concert mocht slagen. CONCERT. Dit gebeurde inderdaad, zo bleek 's avonds. De dirigent van het binnen kort jubilerende St. Caecilia, de heer J. P. W. de Graaf, (voorziter Van Erck kon door ziekte niet aanwezig zijn) sprak een welkomstwoord. De heer De Graaf toonde zich te leurgesteld over de opkomst: de eer ste vier a vijf rijen waren praktisch leeg. Het bestuur van St. Caecilia had er op gerekend met deze bekende band een volle zaal te kunnen trekken. De heer De Graaf deelde voorts mee, dat men Vlissingen ter gelegenheid van 't jubileum van St. Caecilia een origineel programma wil aanbieden, waar mo menteel reeds hard aan gewerkt wordt Hierna begon het optreden van de Fodens Motor Works Band die, na het Wilhelmus, een Hollandse mars brAht, gevolgd door een bekende ouverture van Harolds: „Zampa", Het publiek, dat reeds bij de eerste tonen van de band geboeid was, beloonde trombone-solist English na zijn „The joker" van Moss met zo een daverend applaus, dat er een toegift volgde. Im presario Moolenaar beklom het po dium vervolgens en gaf een beknopte uiteenzetting van een nieuw werk van de comhponist van „Indian Summer", Eric Ball, te weten „A Devon Fanta sy", dat uitstekend werd vertolkt. Na Fucik's pittige ouverture „Marinarel- la" en een pauze bracht de band een stuk van Harry Mortimer, die nu de dirlgeerstaf verwisselde met de eerste cornet. Zijn broer Rex Mortimer diri geerde „The Medaellion". Wederom nam hierna de heer Moolenaar het woord en hij gaf een korte uiteenzetting over het werk van de componist Gerard Boedijn, die vooral naam maakte met zjjn harmonie- en fanfare-composities. Toen deze rijzige figuur, na een In leiding over zyn „Slnfonle Concer tante" (bestaande uit een allegro, een andante maestro en een alle gretto Giocoso) gegeven te hebben, de Fodens Motor Works Band lei- MELISKERKE Kandidatenlijst hervormde kiezers De hervormde kiezers te Melis- kerke hebben voor dc aanstaande gemeenteraadsverkiezingen de vol gende kandidatenlijst samengesteld: 1. Js. Koene; 2. Jac. Bommeljé; 3. KI. Dekker; 4. A. Krijger; 5. P. Polderman. Eindles landbouwcursus Te Meliskerke word een eindles ge houden van het eerste winterhalfjaar van de algemene landbouwcursus. Hierbij waren tegenwoordig ir. J. Ver steeg, de rijksconsulent voor het land bouwonderwijs en de voltallige com missie van toezicht. Nadat de cursus leider, de heer G. Beukelman, de twaalf cursisten uitgebreid aan de tand had gevoeld over de gedurende dit eerste winterhalfjaar door hen verworven kennis, maakte hij bekend, dat alle cursisten tot het tweede leer jaar zijn toegelaten. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 27 maart Florcs van Waterford; Tubo van Water ford; Alberta van Lcith; Bornriff van Trapani; Oldambt van Grlmsbey; Frisia van Hansweert; La-Paloma van Hans- weert; Duivel and van Terneuzen; op 28 maart Zanzibar van Cork; Presldent- Roosevelt van Antwerpen; Jura van Ant werpen; Waalborg vfln Antwerpen. Vlissingen vertrokken op 27 maart Volente naar Hansweert; Walcheren naar WatÉMord. Omfiance naar La-Spezia, op 28 maart Bornriff naar Vardo; Old ambt naar Hansweert: La-Paloma naar Chattam: Frisia naar Londen. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 27 maart Makkum van Goole; Maron van Bremen; Rini van Zee-Hansweert; Astra van Londen; Flardlnga van Zee; Racket van Ierland; Rudolf-J van Lon den; Odlle-R van Rotterdam; Vanessa van Manchester; Oranjcfonteln van Rot terdam; op 28 maart TjerkljHiddea van Goole; Meerkerk van Bremen; Noord- land van Dublin. Confid van Rotterdam, Maas van Zee; Megrex-N van Hamburg Brouwersgracht van Londen; Parkhaven van Buenos-Aalres. ding gaf, betekende dit een hoogte punt van de avond. „A Foster Ouverture", een moder ner werk. met jazzinvloeden en sa mengesteld uit drie compositie van de Amerikaanse componist Foster, ont lokte eveneens een ovationeel aplaus. Slagwerker Ulingworth bespeelde ver volgens de xylofoon. Zyn „Csardas" werd zozeer gewaardeerd, dat ook hier een toegift (een eigen compositie: „Splinters") volgde. Na een aantal melodieën uit Jerome Kern's musical show „The show boat" en de ouverture „Lichte Cavallerie" van Von Suppé kwam een einde aan dit zeer geslaag de concert, echter niet voordat het „God save the queen" had weerklon ken. N.V. Nationaal Bézit Kon. Mij. „De Schelde" In hotel „Noordzeeboulevard" Vlissingen werd vrijdag een vergade ring gehouden van aandeelhouders der N.V. Nationaal Bezit van aandelen Kon. Mij. „De Schelde". Deze vergade ring, die onder leiding stond van mr. dr. D. G. Kortenhorst, was nodig om dat enkele weken geleden in de toen gehouden vergadering van aandeel houders geen meerderheid voor de herziening van de statuten der N.V, aanwezig was. Thans werd de statu tenwijziging met algemene stemmen goedgekeurd. Medegedeeld werd nog, dat naar aanleiding van een vraag uit de kringen van aandeelhouders en na overleg met het bestuur van de Ver. voor de Effectenhandel de statuten wijziging behalve de mogelijkheid tot splitsing van aandelen ad 1000,in 10 stukken van 100,ook de moge lijkheid tot samenvoeging van 10 aan delen ad 100,— tot een stuk van 1000 zal openen. De kosten van split sing en samenvoeging komen voor re kening van de vennootschap. Acht jubilerende leden van de A.N.B. gehuldigd Voor 40- en 25-jarig lidmaatschap Tijdens een feestelijke bijeenkomst der afdeling Middelburg van de Al gemene Nederlandse Bouwbedrijfs- bond, die donderdagavond in do grote zaal van „De Gouden Poorte" gehou den is, zijn acht leden van deze afde ling gehuldigd in verband met hun 40- of 25-jarig lidmaatschap van de A.N.B. Veertig jaar lid zijn de heren T. Naerebout en J. C. S. Flipse, ter wijl de heren M. J. Hulssens, W. Hu- breclisen, Roelink, C. W. de Witte, W. Streefkerk en P. H. Kasander 25 jaar lid zijn. Nadat de voorzitter van de Middel burgse A.N.B., de heer J. Goossen de vele leden en belangstellenden welkom geheten had, werden de jubilarissen gelukgewenst door de districtsbe stuurder, de heer J. van der Hout uit Vlissingen. In zijn toespraak wees de heer'Van der Hout er op, dat de ge schiedenis van de vakbeweging een boeiende is, daar er vandaag de dag minstens zo veel problemen zijn als vroeger. „De organisatie vergt de grootst mogelijke aandacht", aldus vervolgde spreker, „niet alleen wat de uitbreiding van het ledental, maar ook wat het behouden van de leden betreft. En hierbij zitten we midden in de propaganda. We hebben ons als taak gesteld om de 70.000 leden te halen. Dat is niet gelukt. Het vindt niet zijn oorzaak in net feit, dat er niet vol doende inschrijvingen binnengeko men zijn, maar nog meer in het gro te aantal leden, dat meende te moe ten bedanken. „Uitvoerig ging de heer Van der Hout in op de problemen, die de vakorganisatie voor deze vroegere leden met zich bracht. „Er gebeuren ook vandaag dingen, die het bonds- bestuur van de A.N.B. tegen de borst stuiten", aldus zei de heer Van der Hout, die hierbij onder meer de loon- sanering in de bouwnijverheid aan stipte. Met voldoening constateerde de districtsbestuurder evenwel, dat de bouwarbeider op een steeds hoger plan gekomen is. Zich tot de jubilarissen wendend be toogde de heer Van der Hout, dat zij 40 en 25 jaar terug de grondslag ge legd hebben voor de plaats die het N.V.V. thans heeft in net internatio naal vakverbond. Namens het hoofd bestuur bracht hij hen hartelijk dank. Vervolgens speldde hij de acht leden het gouden of zilveren insigne van het N.V.V. op. Namens het afdelings bestuur overhandigde de heer Goos sen de dames bloemen. Het verdere gedeelte van deze avond werd op aangename wijze verzorgd door Adrie Kaan en Harry Bordon, die een programma brachten onder de titel „Een en een is twee". Viruly en mr. Van Schagen spraken in Middelburg In de foyer van de Concert- en Ge hoorzaal te Middelburg organiseerde boekhandel Van Benthem en Jutting een literaire avond. Als sprekers wa ren uitgenodigd de heren A. Viruly uit Amsterdam en mr. J. C. J. van Schagen uit Domburg, die hun toe hoorders een aangename avond heb ben bezorgd, waarvoor zij aan het eind een hartelijk applaus in ont vangst mochten nemen. De oud-gezagvoerder van de K.L.M. sprak over „Achtervolgd door Zee land", hetgeen hij deed naar aanlei ding van zijn laatste boek „Vrouwen nemen de tijd". De Zeeuwse auteur, mr. Van Schagen, las voor uit „Onge bundeld werk", waarbij hij verder nog een praatje hield. De heer B. P. Carriere, die de avond geopend had, dankte de heren Viruly en Van Scha- fen na afloop hartelijk voor hun omst naar Middelburg. Propagandavergadering bond van eden van dagen. De heren Rippen en König spraken aanwezigen toe. De afdeling Middelburg van de Algemene Bond van ouden van da gen hield In zaal „Mercurius" onder leiding van de voorzitter, dc heer T. Wondergcui, een pronaganda- ergadering, waar als spreker op traden de heren F. Rippen uit Noord- wijk en A. R. König uit Vlissingen. Beiden heren hebhen de aanwezigen hun toespraken duidelijk ge maakt, waarom zij lid moeten zijn van deze bond. Hoewel de heer Rip pen, de eerste spreker, er van over tuigd was, dat de „goodwill" voor do ouden van dagen bij de diverse instanties en de bevolking steeds groter wordt, stelde hij vast, dat er nog talrijke rechtvaardige wensen voor de bejaarden onvervuld zijn gebleven. De heer Rippen betoogde, dat het uiterste minimum voor een echtpaar op 50 per week gesteld behoort te worden. „Daarbij is dan nog geen luxe." Van dat sociale minimum is echter nog lang geen sprake, aldus vervolgde de heer Rippen. „We krij gen 29 van de A.O.W., zij die er recht op hebben, krijgen gemiddeld 7,87 uit een pensioenbedrijfsfonds, maar 30 pet. van de bejaarden krijgt niets uit dit fonds." De heer Rippen betoogde, dat de bond van ouden van dagen daarom moet streven naar een verhoging van de AOW-uitkering. De kans op deze verhoging, achtte spreker zeker aanwezig. Maar daarvoor riep hij al le aanwezigen op om intensieve be langstelling te tonen en zich te scha ren achter het bestuur van de bond. Tweede bondsvoorzitter König ging nader in op de toestanden, die mo menteel nog in verschillende tehuizen aangetroffen worden en waarover ook in de Tweede Kamer gesproken is. De heer König was van oordeel, dat de gehele gemeenschap zal moe ten meewerken om er voor te zor gen, dat de wensen van de ouden van dagen vervuld worden. „Wij moeten niet wachten tot de regering maatregelen neemt, maar zelf sterk staan." In dit verband merkte de heer König op, dat de bond besloten heeft om een intensieve propagan da ter hand te nemen, ook in Mid delburg. Voorzitter Wondergem dankte uit naam van alle aanwezigen beide sprekers voor hun aandeel aan deze bijeenkomst. Het verdere program ma van de middag bestond uit de clamatie en muziek. Uitstekend turnen op' uitvoering „Wilhelmina". Inzameling Vrije Vogels Tentenshow De uitvoering, die de Middelburgse turnvereniging „Wilhelmina" vrijdag avond in het Schuttershof gaf, heelt meer belangstelling verdiend dan de ruw geschat 150 toeschouwers, die de prestaties van de gymnasten in ogen schouw genomen hebben. Want de tur ners en turnsters van „Wilhelmina" hebben voortreffelijk werk geleverd die avond, zodat met recht geconstateerd kon worden, dat. hun vaardigheid on der leiding van gymnastiekleraar Kees Willeboordse sinds de laatst© uitvoering met sprongen vooruitge gaan Is. De persoonlijke vrije oefeningen, die een groepje van drie dames en twee heren over het voetlicht brachten, behoorden ongetwijfeld tot het hoog tepunt van dc avond. Hier werd werk van klasse geleverd! Onmiddellijk hierna moeten de prestaties van de heren op de hoge brug en die van de dames op de brug met ongelijke leg gers genoemd worden. Voorts bewezen de heren de oefeningen hoog rek uit stekend te beheersen en datzelfde geldt voor de meisjes V voor hun werk op de lage brug, waarbij vooral hun goed doorzwaaien opviel. De jongens IV leverden hun aandeel in deze op goed peil staande uitvoering aan dc ringen en met kastspringen. De dames .senioren kwamen nog voor het voet licht met een sierlijke hoepel- en bal oefening. Besloten werd met de vrye oefening, die op het K.N.G.V.-bonds- feest te Arnhem zal uitgevoerd wor den. Een bijzondere vermelding verdient de afwerking, die de gymnasten aan alle oefeningen meegaven. Slechts heel zelden liet men een „steekje" vallen en voor dit punt én voor de vlotte afwerking van de diverse nummers, waarbij enkele gymnasten tussendoor voor muzikale afleiding zorgden moet „Wilhelmina" dan ook de hoog ste lof gegeven worden. De voorzitter van de hoofdstedelijke vereniging, de heer R. van Roo, speld de, nadat hij een welkomstwoord ge sproken had, mevrouw C. Helm-Traas het insigne voor 25-jarig lidmaatschap op en mej. J Lahr het insigne voor het afleggen van achtmaal de vaardig- heidsproef. Rest nog te vermelden, dat tijdens de pauze een verloting gehou den werd. J aarvergadering Ned. Reis Vereniging De afdeling Walcheren van de Ne derlandse Reisveremging hield in dc bovenzaal van café-restaurant „WÖh- lcr" te Middelburg haar jaarvergade ring. De aftredende bestuursleden, dc heren A. P. I-I. Goossen, voorzitter, C, J. van Herwijnen, penningmeester en C. A. Schippers, lid, werden allen in dezelfde functie herkozen. Als secreta ris werd gekozen de heer W. P. de Nooijer te Middelburg, terwijl mede als nieuw bestuurslid werd benoemd de heer H. G. Daalhuizen te Vlissingen. Ais afgevaardigde naar de alge mene vergadering werden aangewezen de heren Van Herwijnen en Goossen. Als lid van de raad van afgevaardig den werd aangewezen de heer Van Herwijnen, Na de afwerking van het huishou delijke gedeelte hield de heer P. C. Bujjterse uit K'kerke een lezing met kleurendia's over Denemarken en Noorwegen. Ondanks de geringe op komst van de leden was het een Inte ressante avond. Opening kleuterhuis van zuster H. H. Dop. Vandaag (zaterdag) zal het nieuwe kleuterhuis van zuster H. H. Dop aan de Koudekerkseweg te Middel burg, dat in de plaats gekomen ls van het oude tehuis „Vyvervreugd", geopend worden. Hier worden jonge kinderen met opvoedings- en voe- dingsmoeilykheden tijdelijk aan de zorgen van zuster Dop toevertrouwd. De directrice heeft de inrichting van het nieuwe verblijf zelf bekostigd, zonder subsidie daarvoor aan te vra gen. Het kleuterhuis was vroeger een woning, die door architect P. Götzen geheel in „kleuterstyl" is verbouwd. Ook de inventaris is geschikt om door kleuters te worden gebruikt. Beneden zijn drie kamers gebouwd, die door een glaswand van elkaar gescheiden zijn, een speelkamer, ge heel volgens de eisen ingericht, een eetkamer en een waslokaal. Boven zijn slaapkamertjes voor de kleuters ingericht en een aparte kamer voor de hoogtezon, alles In frisse kleuren geschilderd. Zuster Dop, die dit werk als een roeping beschouwt, heeft de beschik king over de modernste elektrische apparaten op huishoudelijk gebied. Bovendien heeft een aantal ouders, op initiatief van mevrouw Tak, voor een grote elektrische oven, een nieu we vloer en voor schommels ln de speeltuin gezorgd. Het nieuwe tehuis biedt plaats aan tien tot twintig kin deren. VLISSINGEN Jaarvergadering V.A.R.A. In het gerestaureerde gebouw aan de Noordstraat hield de afdeling Vlis singen van de VARA dezer dagen haar jaarvergadering onder voorzit terschap van de heer J. C. Net. De voorzitter huldigde de penningmees ter, de heer C. Kaptein, die 25 jaar bestuurslid is en bood hem een boek aan; mevrouw Kaptein—-Vob ontving bloemen. De heer M. J. van Poelje gaf aan de hand van de verkiezings uitslagen een uiteenzetting over de Statenverkiezing. Spreker was de me ning toegedaan dat de doorbraak van de christelijke partijen stand had ge houden, terwijl deze van r.-k.-zijde teloor is gegaan. Tot slot gaf de heer Van Poelje aan de hand van dc cijfers commen taren op de landelijke, provinciale en plaatselijke uitslagen. Uit het jaar verslag van de secretaris, de heer L. J. Fiorusse, bleek dat de vereniging nog steeds groeit: het aantal leden- abonnees steeg van 2020 tot 2186. Het jaarverslag van de penningmees ter, de heer C. Kaptein. vermeldde een batig saldo van 231,75. De af tredende districtsbestuurders en de hoofdbestuurders werden wederom kandidaat gesteld. In de plaats van de heer J. Hekhuis. die als afdelings functionaris bedankte, werd de heer L. A. P. van Dijke benoemd. De af tredende leden van de verenigings raad werden herkozen; de heer L. J. Fiorusse werd hieraan toegevoegd. Naar de districtsvergadering te Goes op 29 april worden het hele be stuur en drie leden afgevaardigd. Tot slot van deze vergadering werden 't jaarverslag, het omroeprapport en de viering van het dertigjarig be staan van de afdeling besproken. Katholieke Arbeiders Vrouwen bijeen Donderdagavond kwam de afd. Vlissingen van de Katholieke Arbei ders-Vrouwen, in het Ariënsgebouw, bijeen. De voorzitster mevrouw Kint- Picavet opende deze bijeenkomst, waarna enkele belangrijke ingekomen stukken werden behandeld. Hierna werd de Lourdes-reis onder de loep genomen, alsmede de zomer- trip en de bed aartreis naar Oost- acker. Een voorstel tot verhoging van con tributie van het weduwenfonds was een onderwerp van gesprek. De secretaresse, mevr. Ruig las de A<tv0rtentiej Doe de was de deur uit maar dan naar STOOMWASSEK1J „EDELWEISS" Paul Knigerstraat 248-250 - Vlissingen Bel even no. 2589 <K 1184) en wij verzorgen gaarne een proefwas. VEILING „WALCHEREN" G.A. MIDDELBURG. 28 maart. Aardappels: Furore, grote 11.30—15. Appels; Golden Delicious, H I 65-70 1.33, 55-65 1.27, keuken 1.22—1.30. Groenten: Witlof 90—1.13. Spinazie 61— 86. Sla A 21, B 16—22, C 14—17. Radijs 14— 29. Andijvie 70-85. Glasveldsla 1.88—1.98. Boerenkool 4—28. Breekpen 13—27. Uien 22—27. Rodekool 12—18. Savootekool 37- 45. Prei 2753. Spruiten 79—1.22. Rabarbet 77. Waspeen 27—33. Stoofsla 10—90. verslagen van het winterprogramma en een referaat over de politieke toe stand onder de titel; „Laat U niet regeren, regeer mee." Na nog enkele minder belangrijke besprekingen sloot de voorzitster deze goed bezochte vergadering. V.V.D.-kandidaten. In een vrijdagavond gehouden ver gadering heeft de V.V.D. te Vlissin gen de kandidatenlijst voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen als volgt vastgesteld: 1. H. B. J. Knoop. 2. C. Wigmont Janssen, 3. E. T. Oosterhuis, 4. Frans Naerebout Jr., 5. mejuffrouw N. E. Priester, 6. me vrouw Jansen-Ouwehand, 7. N. L. Lu- nlng Prak, 8. P. Ventevogel. NIEUWS VAN ADVERTEERDERS. N.V. L. J. van 't Westende moderniseerde haar winkel Het N.V. Electrotechnisch Instal latiebureau L. J. van 't Westende opende vrijdag in de Walstraat te Vlissingen een geheel gemoderni seerde winkel. De etalages zijn la ger en ruimer geworden, zodat deze nu tegelijkertijd als toonkamers dienst doen. De vergrote winkel is in moderne kleuren uitgevoerd, o.a. met een blauw plafond, waartegen de lampen beter tot hun recht ko men. Langs de wanden bevindt zich een hekwerk, waaraan de radio's en stofzuigers bevestigd zijn. Naast de T.L.-verlichting zorgen schijnwer pers voor een gelijkmatige licht- sprciding in de gehele winkelruim- Tentenshow te Vlissingen. Aan de Nieuwe Markt te Vlissin gen organiseert de firma Roovers tot en met vandaag een tentenshow. Naast eenvoudige sheltertjes staan er grote dubbeïdaks familietenten, sommige zelfs met een keukenruim te of garage voor een kleine auto. Midden in dit tentenkamp stond het revolutionaire model „Domburg". Deze 6-persoons tent is door de fir ma Roovers zelf ontworpen en onder scheidt zich van de traditionele kam- peertent met een vierkant grondvlak, door een veelhoekig grondvlak waar mee op een zelfde oppervlakte méér ruimte wordt verkregen. Behalve tenten zijn op deze show ook ande re kampeerattributen te zien, zoals luchtbedden, opvouwbare stoelen en complete kampeerkeukens. KOUDEKERKE Kandidatenlijst P. v. d. A. 1 W. A. Kaan; 2 W. Touw (aftr.); 3 C. Don; 4 G. van Oorschot; 5 J. J. van Overbeeke; 6 A. Joziasse; 7 P. C. Buijterse. ZATERDAG 29 MAART. Adventisten. Middelburg 10 hijbel- studie, 11 ds. dc Raad; Vlissingen 9.15 ds. de Raad. 10.15 bijbelstudie. Interkerkelijk avondgebed. Vlissin gen (Engelse kerk) 7.308; Middel burg (Koorkerk) 88.30. ZONDAG 30 MAART. Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunisse; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Biggekerke 9.30 ds. Abbing, 2 vic. Duvekot; Domburg 10 en 7 ds. v. Vliet, 7 (H.A.); Gapinge 10 ds. de Boer; Grypskerke 10 openb. bel., 2.30 ds. Wisse; Kleverskerke 2 ds. Otte; Koudekerke 10 ds. Hoff man (bev.), 7 ds. Hoffman (zangd.), Vliss. str. geen dienst; 't Zandt 10 ds. Durkstra (bev 10.15 jeugdkerk. 7 ds. Wagener; Meliskerke 2.30 ds. Roscam Abbing; Middelburg Nieuwe kerk 10 ds. Dijckmeester en ds. v. Woerden, 7 ds. Aalders (H.A.); En gelse kerk 10 geen dienst; Koorkerk 10 ds. van Houte (openb. bel.); Nw- en St. Joosland 10 ds. v. Haarlem (H.D.), 7 ds. v. Haarlem (jeugdd.); Souburg 9.30 vic. Duvekot, 11 ds Haitjema, 7 ds. Kwast (jeugdd.); Concordia 9.30 jeugdkerk; Oostka- pelle 10 en 2.30 ds. Richard: Ritthem 10 ds. v. 't Hof (bev.), 2.30 ds. v. 't Hof (H.D.); Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 en 7 ds. Kalkman; Veere 10 ds. Otte; Vlissingen St. Jacobskerlc 10 ds. Kloosterman, 5 ds. Kwast; Engelse kerk 9.30 kerk voor jongeren; Johan- neskerk 9.30 ds. v. d. Schoot. 7 ds. Kloosterman; Havendorp 10 ds. Kwast (H.A.); Vrouwenpolder 2 ds. de Boer. 7 zangdienst; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelan- dc 9 30 ds. Wagener (bel.), 2.30 ds. Theunissen. Evang. op G.G. Vlissingen Willem iJi kazerne 10 en 5 de heer v. d. Kolf. Geref. Kerk. Arnemuiden 10 en 2.30 dis. v. d. Berg; Domburg 10 en 2.30 ds. van Dijk; Gapinge 9.30 en 2 ds. Boot; Grijpskerke 10 en 2.30 drs. VlaardingerbroekKoudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Heesen; Middelburg Hofpleinkerk 9.30 dr. Kunst, 2.30 en 5 ds. de Boer; Noorderkerk 9.30 ds. Streefkerk, 5 dr. Kunst; Lutherse kerk geen dienst; Oost- en West- Souburg 9.30 en 2.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 ds. van Wouwe, 2.30 dr. Schep; St. Laurens 10 en 2.30 drs. Verschoor; Veere 10 ds. de Boer, 2.30 ds. Streefkerk; Vlissingen 9.30 en 5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 9.30 en 2.30 ds. Dondorp. Geref. Gem. Aagtekerke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.; Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2.30 leesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.30 leesd.; Westkapelle 9.30. 2 en 6 leesd.; Zou- telande 10 en 2.30 leesd. Chr. Geref. Kerk. Middelburg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlissingen 9.30 leesd.. 5.30 ds. v. d. Molen. Ver. van Vryz. Herv. en Remonstr. kring. Middelburg 10 ds. v. Houte; Vlissingen 10.30 ds. v. d. Wall (kapel bejaardentehuis) Evang. Luth. (Jem. Middelburg 7 ds. v. d. Linde; Vlissingen 10.15 ds. van Duijne, Doopsgez. Gem. Middelburg 7.30 mej. dr. Bakker (H.A.); Vlissingen 10 ds. de Boer. Herst. Apost. Zendingsgem. Vlis singen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils. Middelburg 10 Hclls9amenk., 7.30 verloss. samenk. o.l.v. kapt. Vermeulen; Vlissingen 10 Heilssamenkomst. G.G.N. Middelburg (kantinezaal) 9.30, 2 en 6.30 leesd. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter C. F. Frumau. Groenmarkt 17, tel. 2635. Vlissingen: dok ter J. W. F. Clerex, P. Krugerstraat 240, tel. 3933. Veere, Serooskerke en Oostka pelle: dokter G. Schep, Dorpstraat 46 tel. 01189—212. Koudekerke, Zoutelande en Westkapelle: dokter M. Huyghens, De Casembrootstraat 26, Westkapelle, tel. 01187—234. Apotheek Middelburg: Hummelen. Markt 69. tel. 2134. Apotheek Vlissingen: J. H. Tan-Meüer, Singel 60, tel. 3025. V.V.Z.B. GOES. 28 maart. Groenten: Spruiten B II 68, afw. 54—58. Witlof A I 109—114, A II 96, B I 94—102, B II 68—94, afw. 56—62. Krop sla A I 30. Rodekool 10. Koolrapen 7. Prei 45—52. Uien 2—14. Spinazie 70—82. Andij vie 72—80. Radijs 26—33. Sjalotten 18. Knolselderij 1—9. VISMIJN VEERE. 28 maart. Aangevoerd: 706 kg export garnalen 423—453 33 kg schar 33—29; 282 kg bot 16—19; mo kg pufgamalen 6; 109 kg doorgedraaide bot. Zangdienst Ned. Herv. Kerk. A.s. zondag (Palmzondag) zal des morgens in de Ned. herv. kerk te Koudekerke (dorp) de bevestiging plaatsvinden van 18 nieuwe lidma ten. Deze dienst wordt geleid door ds. J. H. J. Hoffman. De avonddienst, welke om 7 uur aan vangt en wordt geleid door ds. Hoff man, is een speciale zangavond voor de gehele gemeente. De kerkdienst op Lammerenburg komt in verband hiermede te verval len. OOSTKAPELLE Jaarvergadering Z.L.M. Dezer dagen werd de jaarvergade ring gehouden van de afdeling Oost- su.ielle van de Z.L.M, onder voorzit terschap van de heer K. de Buck. Na de notulen en enkele ingekomen stuk ken werd de aanschaf van een diep vriesinstallatie besproken, doch hier voor was niet voldoende animo. De vergadering bleek zeer ontstemd te zijn over de door het bestuur van Pol der Walcheren ges'telde einddatum ten aanzien van het schoonmaken der sloten, n.l. 15 november. Men achtte in verband met de werkzaamheden op de bedrijven het dringend gewenst de ze te bepalen op uiterlijk 20 december. Het aftredend bestuurslid, de heer J- Maljaars Jzn., werd bij acclamatie herkozen. In de plaats van de heer K. Poppe Joh.zn., die zich niet herkies baar stelde, werd de heer W. van Nieu- wenhuize gekozen. In het jaarverslag van de secretaris kwam tot uiting dat 1957 een slecht boerenjaar was. Na de pauze sprak mr. F. G. Schlln- gemann, secretaris der Z.L.M., over „Actuele problemen in de landbouw". Spreker zette duidelijk de principiële verschillen tussen de nieuwe minister van landbouw en de landbouworgani saties uiteen. De voorzitter dankte aan het eind der vergadering in hartelijke woorden de heer Poppe, die 20 jaar lang zitting in het bestuur had. Ned. Chr. Vrouwen bijeen De afdeling Oostkapelle van de Ne derlandse Christen Vrouwen Bond kwam in vergadering bijeen onder leiding van de presidente mevrouw M. den HollanderWondergem. Ds. J. van der Wal van Vrouwenpolder sprak over het onderwerp: „Lijdensmedita tie". Deze causerie werd met een filmpje toegelicht. Als secretaresse van de afdeling ls mevrouw A. de VoogdWondergem benoemd. Officiële publiltaties MIDDELBURG De gemeentelijke kantoren zullen op 4 april 1958 (Goede Vrijdag) voor het publiek gesloten zijn. VLISSINGEN Sluiting bureaus en diensten der gemeente op Goede Vrijdag. Burgemeester en wethouder der ge meente Vlissingen brengen ter openbare kennis: dat op de Goede Vrijdag, 4 april a.s. de bureaus van alle openbare instel lingen en diensten der gemeente voor het publiek gesloten zullen zijn, zulks met uitzondering van het bureau van de bur gerlijke stand, welk kantoor op die dag zal zijn geopend des morgens van 9 tot 10 uur. Vlissingen, 26 maart 1958. MIDDELBURG Vergunning verzocht. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat door P. Götzen vergunning Is verzocht tot het overschrij den van de achtergevelrooilijn van het perceel Lange Delft 25. Tot 8 april 1958 bestaat ter gemeente secretarie (kamer 14) gelegenheid tot het inzage nemen van het verzoek en tot het schriftelijk Indienen van bezwaren. Middelburg, 24 maart 1358. Prinses MargaretPeter en koningin Elizabeth Ongeveer op hetzelfde moment dat koningin Elizabeth en prins Philip vrijdag voet aan wal zetten in Dover, reed een nogal stuurs kijkende prin ses Margaret weg uit Clarence House voor haar reis naar de Engelse troe pen in Wcst-Duitsland. Naar in krin gen van het hof verluidt is zij hier door voorlopig ontkomen aan een ernstig onderhoud met haar konink lijke zuster, die erover ontstemd zou zijn, dat de ontmoeting van prinses Margaret en Peter Townsend juist plaatshad, '.oen de koningin in Ne derland was. Townsend is naar Somerset gegaan om een bezoek te brengen aan zijn moeder. Hij vertelde aan journalisten dat hij van plan is zondag naar Lon den terug te keren. Prinses Margaret komt dan ook terug. Advertentief Zondagtciieiiit taxi'» vnuafihui T. C. WALCHEREN, tel. KOO. VAN DOESBLAAR, tel. 8158.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 11