Rederij van ,Norlanda' verzuimde te betalen ALLEEN COLGATE SUPER TANDPASTA BEVAT GARDOL, DAT DE GEHELE DAG TANDBEDERF BESTRIJDT. Win VERKEERSMOEILIJKHEDEN OP KRUISPUNT TE HEINKENSZ AND Ook Spierpijn Aambeien? HEMOTABS Agenda EROV INOIALE ZEEUWSE COURANT. DONDERDAG 27 MAART 1958 CIVIELE ZAAK VOOR RECHTBANK Zeven maal beslag op schip in haven Vlissingen. Voor dc enkelvoudige civiele ka mer van de Middelburgse rechtbank diende woensdag een zaak ten ver zoeke van de N.V. „Fulton Marine Engeneering" te Antwerpen. Deze onderneming is eiseres in de civiele zaak tegen de rederij van het in de Vlissingse buitenhaven gemeerde on der Griekse viag varende schip „Nor- landa", daar betaling van leveran ties en reparaties achterwege bleef. Gedagvaard werd de „Ismene Com- pama Naviera S.A." te Panama, de rederij, waarvan de „Norlanda" eigen dom is, de „Mina Shipping Company Ltd.", de vertegenwoordigende firma te Londen, de kapitein van het schip, de heer Emanuei Moschakis te Lon den en de S.A. „Importazione Carboni E Navigazione", gevestigd in Italië, zonder verdere bekende verblijf plaats. Daar geen enkele der gedagvaarde personen of maatschappijen versche nen was, werd verste* verleend. De officier van justitie vorderde betaling van 656.565 Belgische francs of de te genwaarde daarvan in Nederlandse couramit. De uitspraak zal gesciiheden op woensdag 9 april a.s. Reeds sinds de 5e januari ligt de Sportdag middelbare rijks landbouwscholen Begunstigd door uitstekend weer hielden de leerlingen van de Rijks Middelbare Landbouwscholen uit Goes en Schoondijke een geslaagde sportdag te Goes. De directeur van de R.M.L.S. te Goes sprak het openingswoord, waarna'de leerlingen het programma afwerkten, dat bestond uit hoog- en verspringen, hardlopen, veldloop etc. Na de pauze werd gekampt door leerlingen die in de morgen de beste prestaties hadden bereikt op de on derdelen 100 meter hardlopen, 8 x 100 meter estafette en touwtrekken. Tot slot werd er gevoetbald door de elftallen van de twee scholen, waarbij Schoondijke als winnaar uit de strjjd kwam. Na veel rekenen bleek, dat de leer lingen uit Schoondijke de hoogste ge middelde prestatie hadden behaald. Schoondijke verkreeg hiermede de wisselbeker die door de Zeeuwse Landbouw Mij. was geschonken. De heer J. M. Klompe te Wolfaartsdijk reikte deze prijs met een toepasse lijk woord uit. De beste persoonlijke prestaties werden geleverd door W. Cappon, Schoondijke en A. Lindenbergh, Wolfaartsdijk. Verdere prijzen werden o.a. uitge loofd door de Prov. Gezondheids dienst voor Dieren, de Heide Mij., de Ver. van oud-leerlingen der beide scholen en door de scholen zelf. Dank zij de medewerking van de sportleraren, de heren J. Gcedee te Goes en W. Huitema te Schoondijke, verliep alles uitstekend. Tot slot dankte de directeur van de R.M.L.S. uit Schoondijke allen die aan het welslagen van deze dag hadden medegewerkt. Griekse vrachtboot tegen de Vlis singse kademuur. Op die dag na melijk liet de N.V. Steenkolen Han delsvereniging te Vlissingen hei sohdp aan de ketting leggeij, daar op eerder aan de rederij gedane olieleveranties geen betaling was gevolgd. Tevens zijn nog zes andere beslagen op het schip en de gehele inventaris gelegd. Woensdag j.l. werd het zevende beslag gelegd, door een Rotterdamse onderneming. Voorts zijn beslagen gelegd onder meer door nog twee Rotterdamse ondernemingen, een Amsterdamse en enkele buitenlandse, onder wie dus de N.V. Fulton' Lading zit vast Wanneer het schip eventueel verkocht moet worden, zal eerst de lading, die apart verzekerd is, er uit gehaald moeten worden. Dat zal momenteel met gemakkelijk zijn, daar deze la ding, bestaande uit cement, met wa ter in aanraking gekomen is en muur vast zit. Wielrijder uit Breskens bij auto-ongeval omgekomen Op de rijksweg SchoondijkeOost burg is woensdag de 72-jarige heer B. G. uit Breskens door een auto aangereden en vrijwel op slag ge dood. De heer G., die zich per rijwiel in de richting Oostburg begaf stak ter hoogte van de landbouwhuishoud- school ae rijweg over omdat daar het rijwielpad rechts van de weg op houdt en overgaat naar de linkerzij de van de weg. Op dat ogenblik werd de heer G. gegrepen door de bestelauto toebe horende aan de heer C. du F. uit Sluis. Het slachtoffer werd over de auto geslingerd en overleed ter plaat se. De heer G. was gehuwd en had een schoolgaand kind. Door het krachtige remmen kwam de bestelauto tegen een boom terecht. Het voertuig werd zwaar bescha digd. De chauffeur bleef ongedeerd. Ds. Odé met emeritaat Ds. A. W. M. Ode, de nestor van de hervormde predikanten te Goes, gaat op 1 mei met emeritaat wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Hij is voornemens op zondag 27 april a.s. afscheid te nemen van zijn gemeente, maar blijft te Goes woonachtig. Ds. Ode werd in 1893 te Goes gebo ren. In 1924 werd hij kandidaat in Zeeland. Op 1 februari 1925 aan vaardde hij het predikambt te Hoog vliet, welke standplaats hij in 1928 met Koudekerk aan de Rijn verwis selde, op 27 maart 1938 verbond hij zich aan zijn tegenwoordige gemeen te, waar hij zich op allerlei gebied heeft bewogen. Ds. Ode was voor zitter van het Prov. Kerkbestuur van Zeeland, gedelegeerde vanwege de Generale Synode voor de emigratie, curator en leraar godsdienstonder wijs aan het lyceum te Goes, lid van de commissie stichting Zeeland voor cultureel en maatschappelijk werk, en lid van de commissie voor de stichting van een prot. streekzieken huis. Gedurende de eerste wereld oorlog deed ds. Ode als reserve officier dienst. VAN TOT -'esss* LENTEBODEN De onlangs door Joan Hupkes te Koudekerke aan een spreeuwenpoot fevonden ring van het vogeitreksta- ion te Lelden, zo vertelde Barend Zwerfmans ons, is op 16 november '57 bij Wassenaar aan de bewuste spreeuwenpoot bevestigd. Hieruit blijkt, dat deze spreeuw tot een groep behoorde, die niet ver naar het zui den is getrokken en lange tijd nest plaatsen heeft gehad in het jonge bos van Ter Hooghe. Ook in de duinbos jes bij Biggckerke en op het Molen water in Middelburg hebben zich spreeuwen in grote groepen verza meld. In Biggekorke heeft men en kele dagen een bijzondere gast ge had. Daar hickl zich namelijk een le pelaar op tussen verschillende rei gers. Na enige tijd schijnt het dier echter zijn vergissing te hebben ge- STEMM1NGSBEELD... Een stemmingsvol dagje, gisteren lieve lezersmet allemaal opge wekte mensen op weg naar tot stem bureaus omgebouwde gymnastiek en andere lokalen, in Vlissingen zat een eenzaam joch op een verbannen paard, i?i de hoek van het gymna stieklokaal en aan het wandrek wa ren nette jassen en hoeden opgehan gen, van de leden van dat stembu reau. Een hagelwitte badhanddoek hing er enigszins misplaatst tussen in en op een tafeltje hokten lege melkflessen plus gebruikte glazen en kopjes een beetje bokkig bijeen. Veel stemgerechtigden waren er op dat ogenblik niet aanwezig en het stem bureau hield zich onledig met het schiften van de paperassen. De rust was volkomen, de sfeer bijna plech tig. Men kon de keurig opgevouwen stembiljetten bij wijze van spreken in de bus horen vallen. Traag en weloverwogen, zoals dat serieuze kiezers in een serieus land past. Géén geschreeuw, maar ladingen wol en heden is al weer gebleken hoe die wol verdeeld werd. Een pluk hier en een plukje daar. Of er veel zal ver anderen in de wolwinkel....? merkt of wellicht voelde de vogel zich tussen de reigers niet zo thuis, in ieder geval is de lepelaar inmid dels weer verder getrokken. TOCH GEVONDEN Niet langer zit men in Westdorpe opgescheept met een wasmachine, een der prijzen in de loterij-actie ..Wintermanoeuvres" van het Ka tholiek Nationaal Thuisfront. Me vrouw P. Kerckhaert uit West dorpe heeft zich als de gelukkige bezitster van het lot, waarop de ze prijs viel, gemeld. Tenslotte werd dus toch iemand voor de wasmachine gevonden. IN HET GROEN Het plateau voor het standbeeld van Willem Beukelszn. op de Markt te Biervliet is gereed. Het voetstuk is fchcel in natuursteen opgetrokken en et wachten is nu op het standbeeld van de grote inwoner van Biervliet uit de middeleeuwen. In ieder geval hoopt men het monument nog dit jaar te kunnen onthullen. Als omlijs ting zal een beplantingsstrook wor den aangebracht, zodat, wanneer al les naar wens verloopt, Willem Beu kelszn. volgend jaar in het groen zal staan. Ds. K. G. van Smeden 70 jaar Ds. K. G. van Smeden, predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk van Utrecht-Noord, hoopt don derdag 27 maart a.s. zijn zeventigste verjaardag te vieren. Ds. Van Sme den werd in 1888 te Middelburg ge boren. Eerst was hij vele jaren ad junct-commies bij de belastingen te Zwolle. In zijn vrije tijd studeerde hij theologie. LEZERS SCHRIJVEN Werkloosheid te Vlissingen Naar aanleiding van de dreigende werkloosheid vraag ik als Vlissin- ger mij af, hoe het mogelijk ls dat bij een particulier bedrijf, dat werk zaamheden uitvoert voor twee be drijven te Vlissingen de Vlissingse arbeiders worden ontslagen en zich naar de W.W. moeten begeven voor uitkering en de arbeiders van bui ten de provincie Zeeland werkzaam bij hetzelfde bedrijf en die duurder zijn o.a. door kost- en reisgeldver goeding aan het werk kunnen blij ven. Terwijl de prestaties van de Zeeuwse arbeiders* in hetzelfde be roep niet minder zijn. Dit is m.i. toch zeer oneconomisch, want de ar beider die in de W.W. loopt ontvangt minder geld dan wanneer hij nor maal werkt en kan dus in eigen woon- j n plaats minder besteden. Grote tube 1 I.od Ik vraag mij als één van die ont slagen arbeiders af hoe het kan om duurdere mensen zo lang moge lijk te handhaven en eigen mensen te ontslaan. Een Vlissingse arbeider. Noot van de redactie. De kwestie, waarover de inzender schrijft, ligt inderdaad pijnlijk voor de Vlissingse arbeiders. Het gaat hier echter om een Rotterdams bedrijf, dat bepaalde werkcontracten met Vlissingse be drijven heeft afgesloten en dat daar voor met eigen personeel naar Vlis singen komt. Dit eigen Rotterdam se personeel wordt zo nodig aange vuld met losse werkkrachten, die in Vlissingen worden aangenomen. Is de aanvulling niet meer nodig dan wor den de Vlissingse arbeiders ontsla gen door dat Rotterdamse bedrijf en het houdt de eigen (vaste) mensen zo lang mogelijk in dienst. Het gaat hier om een kwestie van bedrijfs beleid en zeker niet om de geringere prestaties van de Zeeuwse arbeiders. De directie van het betrokken be drijf zal zelf wel weten in hoeverre dat beleid voor haar noodzakelijk en voordelig is, maar het is teleurstellend voor de Vlissingse werkkrachten. Alleen Colgate Super bevat Gardol, het meest actieve bestrijdings middel tegen tandbederf, dat de moderne wetenschap tot nu toe ontwikkelde. Gardol vormt na éénmaal poetsen een onzicht baar beschermend schild op Uw tanden, dat er minstens 12 uur niet afgaat! Ook met eten en drinken niet! Standaard tube f 0.75 Vertrouw op de bescherming, die Colgate U geeft. Begin er vandaag nog mee en ondervind, waarom Colgate met Gardol de meestverkochte tandpasta terwereld is. Chr. geref. bondsdag te Vlissingen Tweede paasdag, 7 april, zal in het kerkgebouw der Chr. Geref. Kerk te Vlissingen de jaarlijkse paasvergade- ring van het Zeeuws Verbond van Chr. Geref. jeugdverenigingen wor den gehouden. De paassamenzang van de morgen vergadering zal geschieden met medewerking van het plaatsèlijk evangelisatie-sextet. De paastoe- spraak zal worden gehouden door ds. S. van der Molen. Chr. Geref. predi kant te Middelburg, terwijl in ut mid dagvergadering zal refereren mr. C. J. Verplanke, burgemeester van 's-Gravenhage. over: „Op zoek naar Hans Brinker". KANTONRECHTER MIDDELBURG Scholieren in Vlissingen monteerdenbel. Het kruispunt DorpsstraatClaris- pad te Heinkenszand munt nu niet bepaald uit door overzichtelijkheid en uiterste voorzichtigheid is dus daar geboden. De fabrikant P. M. R. uit Heinkenszand had de moeilijkhe den van dit kruispunt ondervonden. Woensdagmorgen moest hij verschij nen voor de Middelburgse kanton rechter, mr. J. Moolenburgh, omdat hij op dit kruispunt geen voorrang verleend had aan een van rechts ko mende personenauto. Gelukkig ge beurde er geen botsing. R. verklaar de, dat hij nog voldoende tijd en ruimte had om het kruispunt voorbij te rijden, voordat de andere auto het genaderd was. Volgens de wacht meester, die het proces-verbaal opge maakt had, naderden de auto's elk aar echter bijna gelijktijdig. „U moet het gehele kruisingsvlak vrijlaten", merkte de kantonrechter op. R. verweerde zich met te zeggen, dat dit niet mogelijk is, omdat men eerst kan zien wat over het Claris pad nadert, wanneer men het kruis punt reeds voor de helft opgereden is. „Dan is uiterste voorzichtigheid geboden", was de repliek van de kantonrechter. De officier, mr. T. Lebret, stipte aan, dat het kruispunt een erkend gevaarlijk punt is. Hij eiste een boete van 35 of 7 dagen. Mr. Moolenburgh veroordeelde ver dachte tot betaling van een boete van 15 of 6 dagen. De vertegenwoordiger E. H. W. van D. uit Rotterdam had op het kruispunt MairestraatHoofdweg te Rilland-Bath geen voorrang verleend aan een autobus, omdat hij de bocht te veel links maakte. Een botsing was er het gevolg van. Volgens de wacht meester, die als getuige gehoord was, had verdachte rustig langs de bus de weg kunnen opgaan, maar hij maak te de bocht naar links te ruim. Con form de eis van de kantonrechter veroordeelde de kantonrechter hem tot betaling van 30. Twee scholieren uit Vlissingen waren het slachtoffer geworden van een „aardigheidje" van enke len hunner medescholieren. Die hadden namelijk het bovenste deel van de bel van hun rijwiel „ge demonteerd". Op 11 mrt. j.l. wer den beide jongelieden op het Bel- lamypark te Vlissingen geverbali seerd. Het waren J. N. en J. H. H„ die beiden conform 5 moesten betalen. Wellicht nemen de mede scholieren deze schade voor hun rekening. De landbouwer H. P. uit Yersekc was op 3 december j.l. met zijn land- bouwtractor met aanhang op de Postweg naar links de weg overge stoken. Hij veroorzaakte daardoor een botsing met een achteropkomen de personenauto. Bovendien had hij geen richting aangegeven. Conform de eis werd hij veroordeeld tot een boete van 1Ö0. De vrachtrijder P. A. K. uit Oost- kapelle gaf te Grijpskerke bij het naar links afslaan niet tijdig genoeg richting aan, hield bovendien niet goed rechts en had aan een uit de wagen stekende ladder geen rode doek bevestigd. Het kwam hem con form op 25 te staan. De landbou wer C. J. van H. uit Wissekerke had zijn knecht op het spatbordscherm van een tractor laten zitten. De trac tor was met een cabine ingericht voor het vervoer van twee personen, maar toch achtte de officier deze wijze van vervoer gevaarlijk. Mr. Lebret eiste een boete van 25, die de kantonrechter reduceerde tot 10. (Advertentie! S jT=L en rheumatische pijnen wrijft U weg met Zeeuwse organisten te Zierikzee bijeen Het district Zeeland van de Neder landse Organistenvereniging hield de zer dagen een vergadering in de con sistoriekamer van de Christelijk Ge reformeerde Kerk te Zierikzee. Tij dens deze vergadering kon men luis teren naar het nieuwe door Gebroe ders van Vulpen te Utrecht gebouwde orgel in deze kerk De voorzitter, de heer J. Rijn, opende de vergadering met het lezen van Ps. 150, gebed en heette de organist der kerk dc heer S. de Vlieger wel kom. Na het huishoudelijke gedeelte deelde de heer De Vlieger een en an der mede over de totstandkoming van dit sleeplade-orgel, ter vervanging van het onbruikbaar geworden pneu- matische. Als bijzonderheid kon wor den opgemerkt, dat de z.g. „Spaanse trompet" voor het eerst door Neder landse orgelmakers is toegepast. In de kerk liet de heer J. Blaas, orga nist van de Groote Kerk te Zierikzee, eerst de afzonderlijke registers horen, gevolgd door enkele eenvoudige com binaties. Daarna bespeelde ae heer Rijn en enkele andere organisten het orgel. Algemeen was men van oordeel dat hier wel een bijzonder mooi werk :ht van de der Ned. De voorjaarszendingscollecte |n Ne derlands hervormde kerk te Heinkens zand heelt i 271.15 opgebracht. Aanbesteding havendam Hansweert en duiker Duivendijke De, directie Zeeland van Rijkswater staat heeft woensdag aanbesteed het aanbrengen en herzetten van steen glooiingen op de west en zuid-haven- dam te Hansweert, omvattende bestek nummer 114 voor de dienst 1958 J959. De nitslag van de inschrijvingen luidt als volgt: Fa. gebr. Hakkers en fa. J. Scher mers en Zn, Werkendam-Nieuwendijk f 189.600; J. en K. T. de Oude, Bier vliet f 233.500; Aannemersbedrijf L. Paans, Werkendam f 236 000; A. Visser en Co, Werkendam f 237.000; A. van der Straaten jr's Aannemingsbedrijf N.V. Hansweert f 239.500; C. v. d. KMppe, Vlissingen f 239.500; N.V. v.h. fa. B. N- vain Noordenne, Hardinx- veldGïessendam f 243.000; J. la Gas- se, Koudekerke f 250.000; P. J. van de Sande Breskens f 251.700; P. J. de Bourgraaf, Wemeldinge f 253.000; fa. A. Otten en Zn., Nieuwdorp f 254.400; fa. S. Besuijen en Zn., Ouddorp f 263 000; K. Lucasse, Walsoorden f 275.000; L. J. Dekker, Vlissingen, f 304.000. Voorts werd aanbesteed bestek no. 116, het maken van een duiker van ge wapend beton in de gemeente Dui vendijke. De uitslag van deze inschrij ving luidt; Fa. A. W. Wandel, Nieuwerkerk f 167.000; Aannemingsbedrijf H. Stou ten, Brouwershaven f 170.800; M. de Oude en K. T. de Jonge, Zierikzee, f 171.000; J. W. Verdooren, Papen- drecht f 174.712; J. en K. T. de Oude, Biervliet, f 174.900; fa. Colijn en ïppel, Nieuwendijk f 179.644, Bouwbedrijf P. de Raad, St. Philips- land f 180.480; fa. Van Dongen en De Voogd, Haamstede, f 181.885; Kon. Ned. Mij. van Havenwerken N.V- en Van der Straaten NV. Amsterdsm- Hansweert f 183.900; Volkers beton N.V., Sliedrecht f 184.700; N.V. Aan nemingsmaatschappij v.h. J. M. Strij- land, Uithoorn f 188.000; N.V. aanne mingsmaatschappij v.h Hielen en Roosen, Amsterdam f 187.000; J. A. v. Housselt, Bergen op Zoom f 189.133; J. Leijs, Kapelle f 192.000; Aannemings bedrijf Zeeland N.V., Middelburg, f 204.800; fa. K. en R. Haverland, Zwolle f 210.174; CV Aannemingsbe drijf v.h. A. Dubbers, Malden, f 219.780; N.V. Aannemingsbedrijf v h. Van Dongen en Van Hoven. Dord recht f 211.000; N.V. Visser en Smit's Aannemingsmaatschappij, Papcn- drecht f 215.000; Aannemingsbedrijf D. Verstorp, Den Haag f 220.000; Aan nennngsbedrijf E. Blok, Rotterdam f 221.700; L. van de Klippe, Vlissingen f 258.000; L. J. Dekker, Vlissingen. f 284.000. „Fodens Motor Works Band" op iubileumavond „St Caecilia" Vrijdag in „Britannia" te Vlissingen. Het Engelse fanfare-orkest „Fo dens Motor Works Band" zal vrij- dagavond a.s. in „Britannia" te Vlis singen luister bezetten aan de vie ring van het vijf en zestig jarig be staan van de bekende harmonie „St. Caecilia." Vrijdagmiddag vyf uur zal het ge zelschap officieel worden ontvangen, terwijl de burgemeester van Vlissin gen, mr. B. Kolff, erevoorzitter van „St. Caecilia" de Engelse gasten 's avond zal toespreken. Evenals de daarop volgende avond In Middelburg, zal vrijdag ook in Vlissingen de bekende Nederlandse componist van harmonie en fanfare muziek. Gerard Boedyn, als gastdiri- gent optreden bij het uitvoeren van een tweetal van zijn eigen compo sities. Ongetwijfeld zal dit Engelse fan fare-orkest, dat in Zeeland geen on bekende meer is, ook vrijdag de mu ziekliefhebbers weer een avond van groot muzikaal genot bieden. Onderwijs benoeming De heer M, C. Droogers te Oud- Vossemeer werd tot onderwijzer be noemd te Anna Jacobapolder. Benoeming Mej. L. Buys te Axel werd benoemd tot gezinsverzorgster bij de Stich ting Katholieke Maatschappelijke Ge zinszorg te St. Jansteen. KUNST „De barbier van Sevilla". Vlissingen „Britannia" Operagezelschap „Forum". Evenals vorig jaar maakt het ope ragezelschap „Forum" uit Enschede ook dit seizoen onder auspiciën van de Z.V.U. een tournee door Zeeland. In de concertzaal van „Britannia" te Vlissingen is gisteravond onder regie van Paul Pella de première gegeven van deze reeks voorstellingen. Velen zullen zich de opvoerihg van vorig jaar februari Cimarosa's „Het verzwegen huwelijk" stond toen op het programma herinneren als een uiterst plezierige kennismaking met het Enschedese operagezelschap. Dit jaar is „Forum" op tournee met een van de bekendste werken van de negentiende eeuwse Italiaanse compo nist Gioacchino Rossini: „De Barbier van Sevilla". Ook ditmaal dus weer een komische opera, en ook nu een Nederlandse bewerking, van de hand van de bekende schrijver Adriaan Morriën. Men mag sceptisch staan te genover het uitvoeren van opera's in een andere taal dan dc oorspronkelij ke: dit sceptisme verdwijnt by het luisteren zeer zeker, wanneer het gaat om een geestige en tot in finesses ver antwoorde bewerking als deze van Morriën Er zullen maar weinig muzieklief hebbers zijn die de geschiedenis van „II Barbiere" in 1816 door de toen tertijd 24 jaar oude Rossini gecompo neerd met kennen; de historie van de rijke, jonge en schone Rosina, mid delpunt van de avances van twee man nen: haar oude voogd Bartolo en de ionge rijke graaf Almaviva die, met hulp van de vindingrijke barbier Figa ro, elke voorhanden zijnde list aan grijpt om met de schone geliefde te kunnen samenzijn. De liefde overwint vanzelfsprekend alle tegenwerking, zij het dan pas na vele moeilijkheden en legio misverstanden. Na de gisteravond in Vlissingen ge geven opvoering kan men nogmaals constateren dat de medewerkers van „Forum" niet alleen goede en voor het merendeel geroutineerde zangers zijn, maar dat zij bij tyd en wijle ook koste lijk weten te acteren, hetgeen de vaak geestige dialogen in de Nederlandse bewerking dubbel goed tot hun recht deed komen. De mogelijkheden tot kluchtspel die de Intrige van „De Bar- hier" op vele plaatsen biedt, werden echter door sommigen der medewer kenden wel wat heel erg uitgebuit, waardoor de opvoering af en toe ont aardde in een minutenlang clownesk schouwspel. Vooral Jaap de Vries (als de oude dokter Bartolomaakte zich hieraan nogal eens schuldig, al ver goedde hij anderzyds veel door de wij ze waarop hy zijn roi zong. De ster van het gezelschap was An- toni Wink die met talent, verbluffend gemak en vcei komisch acteertalent de legendarische Figaro tot leven bracht. Zijn flonkerende entree in het eerste bedrijf werd dan ook terecht met een geestdriftig en langdurig ap plaus beloond en het was geen wonder dat de prestaties van de overige me dewerkenden en toe wat leken te vervlakken tegenover zijn zuidelijk aandoend temperament. Die overigen waren: Cora van Does burg als een frisse Rosina; Harry France die de partij van de verliefde graaf beheerst zong en speelde^ even als Bert Bijnen dit deed met de rol van Fiorelli; Jan Duiveman als de louche muziekleraar Basilio, in voordracht af en toe ook nogal naar het kluchtige neigend, en tenslotte nog Annie Stei- ner en Care] Swagerman als twee ge dienstigen. De Nederlandse Orkestvereniging, gedirigeerd door Chris Burgers, speel de na enkele deraillementjes in de ouverture en een wat aarzelend begin in het eerste bedrijf de probleemlo ze, frisse en eeuwig jonge muziek van Rossini op meeslepende wijze. Fleuri ge decors van Nicolaas Wijnberg vormden de achtergrond van deze op voering, die vanavond in het Ledel- theater te Oostburg en morgenavond in de Concertzaal te Zierikzee wordt herhaald. AD INTERIM. KERKNIEUWS CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Maassluis: J. Keuning te Barcndiecht. VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN Aangenomen de benoeming tot voor ganger te Honsclcrsdijk G. M. C. de Vries, catecheet-hulpprediker te Nes (Ameland) GEREF. GEMEENTEN. Bedankt voor Mocrkapelle H. Rijkeen te viaarrfingen neem Hemotabs. de nieuwe behande ling van binnen uit. Een simpel vrijwel smakeloos tabletje plus een glas water ts alles wat U nodig hebt om pijn en ongerief van aambeien te verlichten. Hemotabs werken weldadig tegen Uw pijn en ongemak. Zalf en zetpillen zijn overbodig. Met hun werking van binnen uit, doen Hemotabs de zwellingen slin ken en bevorderen »o de genezing. Ze «Un bovendien Mcht laxerend en helpen todoende de normale functies herstellen, to belangrijk voor volkomen herstel en angdurige vrijwaring van pijn. 'n complete kuur 1.^7 bij apotheken en drogisten VANDAAG. Middelburg Electro: „The Killers", 7 en 9.15 uur, 18 J.; Restaurant Wöhler: Jaarvergadering V.V.V., 8 uur; Neder lands Koffiehuis: Nationaal biljart- kampioenschap, 8.30 uur; Gouden Poorte: Jubileumavond Alg. Bouwbe- drijfs Bond, 8 uur. Vlissingen Alhambra: „In vuur en vlam", 7 en 9 uur, 18 j. Goes Grand: „Voetlicht", 8 uur, 18 J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 8