KAPPIE en de jungle-man WILNO II KAMPIOEN VAN DE TWEEDE KLAS WALCHEREN Agenda ZEEUWSCH-VLAANDEREN OFFICIËLE PUBLIKATIES DONDERDAG 27 MAART 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 1 ZEEUWSE TAFELTENNISCOMPETITIE Degradatiekandidaten voor Wom^noivP.yt tweede en vierde klas nog niet bekend Wilno n heeft door een 6-4 overwin ning op Goes het kampioenschap van de tweede klas van de Zeeuwse tafel- tenniscompetitie behaald. De Vlissin- gers hebben van het begin van de competitie af de leiding in handen ge nomen en deze niet meer afgestaan hoewel Sla Raak II, met uiteindelijk slechts twee punten achterstand, keu rig Is blijven volgen. Wilno II en V.S. V. moeten nu promotie-degradatie wedstrijden spelen. VLISSINGEN „Melodie in Kleur" De Vlissingse aquariumvereniging „De Vangklok" kwam dinsdagavond Dijeen in café-restaurant „Delta".#Na het openingswoord van de secretaris, de heer Van Weert, werd een bandop name van de lezing „Melodie in Kleur" van de voorzitter van een Amster damse aquariumvereniging, de heer De Haan, ten gehore gebracht. Deze lezing werd regelmatig door muzikale intermezzo's onderbroken, waarbij kleurendia's van de fotograaf Van Raam werden vertoond. Na een korte inleiding over het houden van huis dieren in het algemeen, besprak de heer De Haan aan de hand van dia's de leefwijze en karaktereigenschappen van enkele algemene bekende soorten aquariumvissen. Na de pauze behan delde spreker enkele moeilijker te houden vissen. Voorts wees hij nog op het belang van een goede beplanting van een aquarium. Aan het slot van deze lezing werd een serie kleurendia's van verschillende dieren in Artis ver toond. R.-k. metaalbewerkers vergaderden De r.-k. metaalbewerkersbond „9t. Eloy", afd. Vlissingen, hield haar jaarvergadering in het Ariënsgebouw, onder voorzitterschap van de neer C. Bielok. De jaarverslagen van secreta ris en penningmeester werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Als bestuursleden werden bij accla matie herkozen de heren S. J. Dogge, L. Sterzenbach, J. Machielsen en P. Wanst. Hierna richtte de districtbestuurder, de heer J.^Rijkers zich met een kort woord van gelukwens tot enkele jubi larissen. De heer J. Oosterhoud was 40 jaar en de heer J. Schreurs 25 jaar lid. Zij ontvingen hiervoor resp. de fouden en zilveren ere-insigne. Ver- er was er nog de heer J. van Laar schot, woonachtig te Middelburg, die veertig jaar lid was. Na de huldiging heeft de heer Rij kers gesproken over de werkgelegen heid, net ontslag en de werklozenver- zekering. Over de werkloosheid merk te spreker o.m. op dat de wetenschaps mensen een werkloosheid van drie pro cent normaal noemen; onder de be roepsbevolking is echter nu reeds 3,8 pet. werkloos. In West-Brabant werd reeds een werkloosheidscijfer van gemiddeld 20 fct. genoteerd. Alles bij elkaar, ziet et er in het bedrijfsleven niet zo gun stig uit. Voorts haalde spreker de structuur wijzigingen aan. Zwarte lonen van 120,en meer zijn gehalveerd, on geschoolden worden reeds geweerd en geschoolden krijgen lonen, welke voor neen aan ongeschoolden werden be taald. Wat de ontslagaanzegging be treft, gaf spreker het advies, steeds bezwaar te maken, daarna het gewes telijk arbeidsbureau en de betreffende vakbond in te lichten. Ook besprak de heer Rijkers de wettelijke regelingen, o.a. de wacht geldverzekering. De wel pessimistische causerie van de heer Rijkers werd met de nodige aandacht gevolgd, waarna nog enkele vragen werden gesteld, die door de heer Rijkers werden beantwoord. Bjj de rondvraag heeft de heer P. Wanst, voorzitter van de K.A.B. een korte ge lukwens uitgesproken tot de gouden en zilveren jubilarissen. 4 Jaarvergadering Christ. Hist. Vrouwengroep Op de jaarvergadering van de Chris telijk Historische Vrouwengroep te Vlissingen werden eerst de gebrui kelijke jaarverslagen uitgebracht. Na het verslag van de ziekenbezoekster werden twee afgevaardigden gekozen naar de algemene vergadering, die op 8 mei tc Rotterdam zal worden gehouden. Vervolgens gaven enkele leden iets ten beste, waarna in de pauze een verloting plaatsvond, ten bate van de kas en ter bestrijding van de onkosten bij de verkiezings propaganda. Na een paar goed ge slaagde toneelstukjes sprak de pre sidente een dankwoord aan alle me dewerksters en voegde daar een wel sprekend propagandawoord aan toe, als waardig slot voor deze goed be zochte en gezellige avond. Ned. Christen Vrouwenbond bijeen De afdeling Vlissingen van de Ne derlandse Christen Vrouwenbond hield In de Noorderkapel haar maan delijkse vergadering. Ds. P. Hom burg uit Vlissingen hield een lezing getiteld: „Opstanding en een eeuwig leven". Op de volgende vergadering die op 29 april zal worden gehouden, zal de Christelijke Bond van Pa troons ln het meubileringsbedrijf een lozing verzorgen over „Gezelligheid en sfeer". OOSTKAPELLE Hervormde kandidaten Tijdens de jongste vergadering van de hervormde kiesvereniging „Ons Be lang" te Oostkapelle werden de vol gende kandidaten voor de gemeente raad aangewezen: 1. W. K. van Nieu- wenhuize, 2. C. den Hollander Hzn., 3. J. Maljaars Z.zn., 4.J. C. B. de Bruijne, 5. K. Melis, 6. W. Bommeljé, 7. P. van Liere. Til. Spint II kreeg bij Sla Raak II met 9-1 de kous op de kop. In de der de klas is Wilno III er totaal uit. De laatste wedstrijd tegen W.v.Z. IV werd een puntenverdeling waardoor de Middelburgers opklommen naar de 2e plaats. Spirit III won met 10-0 van Luctor III maar moet toch degrada tie-wedstrijden spelen. In de vierde klas won kampioen Wilno IV op het nippertje van Sorry V 6-4. De Middelburgse tafeltennisvereni- ;ing Will van Zoelen organiseert op en 9 mei a.s. voor de zesde maal de Middelburgse Tafeltennis Kampioen schappen in het gymnastieklokaal van de Ver. Kinderzorg te Middelburg. M. Hofman zal hier zijn titel moeten ver dedigen. Op 30 en 31 mei organiseert dezelfde vereniging het „sterrentoer- nooi". De deelnemers worden gevormd door de 10 beste spelers van Zeeland die hiervoor door de K.T.C. zullen worden aangewezen. Het toernooi wordt verspeeld in twee poules van 5 spelers, waarvan uit elke poule de twee best geplaatste overgaan naar de finale, evenals de best geplaatste derde. Dit sterrentoernooi is voor het laatst gehouden in 1953 te Goes. VAN ONZE ADVERTEERDERS „Hollandia" uitgebreid De melkfabriek te Bergen op Zoom van het Hollandia-conceru heeft het laatste jaar mede met het oog op de te verwachten bevolkingsaanwas in West-Brabant en Zeeland een belang rijke uitbreiding ondergaan. Hier door is het mogelijk geworden om naast de gesteriliseerde melk in fles sen ook gepasteuriseerde melk in de handel te brengen. Eerst genoemde melk wordt verhit tot een tempera tuur boven de honderd graden, doch de gepasteuriseerde melk wordt ver warmd tot circa 73 graden. Door toepassing van dit zogenaamde laag- pasteurisatie-systeem dat sedert enkele maanden in de Bergen op Zoomse fabriek is ingevoerd wordt de kwaliteit en de smaak van rauwe melk zoveel mogelijk benaderd. Ge pasteuriseerde melk is min of meer een ééndagsprodukt, want ln tegen stelling tot de gebruikelijke flessen- melk, kan men het nieuwe produkt slechts korte tijd bewaren. Daar mo menteel in Ieder district dagelijks verse melk wordt aangevoerd, zal' dit voor de consument van onderge schikt belang zijn. Tijdens een bij eenkomst in de melkinrichting van „Hollandia" te Bergen op Zoom heeft de directeur van het concern, mr. A. Hooites Meursing, enkele mede delingen gedaan over deze voor Zee land nieuwe soort melk. Tevens werd daarbij een rondwandeling door de fabriek gemaakt. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen Aan het bureau van politie aan de Lange Giststraat te Middelburg zijn inlichtingen te verkrijgen over de vol gende gevonden voorwerpen. Indien één dezer voorwerpen wordt afge haald, wordt verzocht hiervan be richt te geven aan het bureau van politie. Verschillende handschoenen, motor- bril, blauwe kindersjaal, vulpen, springtouw, sleutels, muntbiljetten, zilveren armband, grijs kindertasje, bol rode wol, regenkapje, portemon nee met inhoud, blauw-zwarte vul pen, stofbril gev. te Oostkapelle, bankbiljet, ballpoint, groene jas met handschoenen, psalmboekje in étui, kinderbroche, bougie, wit tasje inh. haarkammen enz., grflze pet, 3 foto's, bril met licht montuur in étui, motor- bril, grijze dameshandschoen, kinder sjaal, rode vulpen, springtouw, sleu tel, zilverbon, herenglacéhandschoen, zilveren armband, 2 autosleuteltjes, gebreide handschoen, zwarte dames glacéhandschoen, kinderjasje met ritssluiting, bol rode wol, regenkapje, rode want, groen-gele want, dames glacéhandschoen, zwarte motorhand schoen, zwarte plastic portemonnaie, wollen handschoen, groene kinder- want, 1 pr. zwarte handschoenen, bruine glacéhandschoen, blauw-zwar te vulpen, kinderhandschoenen, stof bril, bankbiljet, ball point, groene jas, psalmboekje in étui, kinderbroche, bougie, wollen want, wit tasje, grijze pet, 3 foto's, bril in étui. GRIJPSKERKE Filmavond Rode Kruis In de gereformeerde kerk te Grijps- kerke hield het Rode Kruis dezer da gen een filmavond. Na het openings woord door burgemeester Sprenger van Oostkapelle werd een film over de boottocht voor chronische zieken vertoond. Vervolgens hield de heer Constandse een korte toespraak, waarna de film „Zwervers van de twintigste eeuw" werd vertoond. Aan het eind van de avond gaven zich 17 nieuwe leden op. Kanaalzone-toernooi In het kanaalzone-schaaktoernooi werden weer diverse partijen ge speeld. De uitslagen hiervan waren als volgt: Landau"„Jos Gobert" 3%; J. PeetersL. Watteeuw 01, F. JansenJ. Régaux J. Lensen A. Fernade 01, J. VerbruggeJ. v. Vliet 01; V.S.V.„Amicale" 2—2; G. Schoof fH. Theys b^—Vs, F. v. d. HooftM. Aarse 0—1, P. Tacq—A. Thijs 1—0, G. Tissink—A. Blancquart V2„Terneuzen" „Jean Jaurès" 1%2V2; G. Dyselinck A. Verwilst 10, J. v. d. ReeE. Paepens 01, M. v. d. HoekA. Schatteman V*U. F. LammensA. Quentijn 0-^-1. VANDAAG. Oostburg Ledeltheater: Forum met „De barbier van SevlUa", 8 uur. Sas van Gent Olympia: „Menselijke begeerte", 8 uur. ZOUTELANDE C.H.U.-kandidaten Tijdens de dinsdagavond gehouden vergadering van de christefijk-histo- riscne kiesvereniging te Zoutelande onder voorzitterschap van de heer J. Jonker werden de volgende kandida ten voor de gemeenteraad aangewe zen: 1. P. Leynse, 2. J. Riemens, 3. J. Jonker, 4. J. Lievense, 5. C. Kleine- pier, 6. J. Kruit, 7. J. Dominicus. Middenstanders bijeen De op 28 februari j.l. opgerichte vereniging van Zoutelandse Midden standers „ZOMID", die in haar ver gadering van maandag j.l. deze offi ciële naam verkreeg, heeft reeds be sprekingen gevoerd over de a.s. zo- merplannen. Het bestuur bestaande uit de he ren: Joh. Kruit, voorzitter, Jac. Do minicus, secretaris en J. Melis Hzn., penningmeester, kwam met een na dere uitwerking voor de reeds voor gestelde zomeracties namelijk de „Etalage-raadwedstrijd" en de bra derie te houden in de maand juni a.s. en een fotowedstrijd voor het gehele seizoen. De nu uit 9 leden tellende vereniging voerde geanimeerde be spreking over deze onderwerpen, kwamen verder overeen tot het voe ren van een herkennings-embleem; men zal een regelmatig contact met de bestaande Evenementen-commis sie blijven onderhouden. BIERVLIET Moedercursus Wit-Gele Kruis. De afdeling Biervliet van het Wit- Gele Kruis heeft de organisatie ter hand genomen van een moedercur sus. Deze cursus bestaat uit 10 les- die zullen worden gegeven in de r.-k. kleuterschool. By voldoende deelname zal de cur sus de donderdag na Pasen beginnen. Actie Oostpriesterhulp. Die actie Oostpriesterhulp te Bier vliet begon maandagavond met een tentoonstelling ln de kapelwagen op het Rooms Katholieke kerkplein. Verder werd deze avond In de zaal van het café „Willem Beukelszoon" de film „Vervolgden en Verjaagden" vertoond. Zowel voor de film als voor de tentoonstelling bestond veel belangstelling. Dinsdagmorgen reed de kapelwa gen door de gemeente om een inza meling te houden. Rijdende Viskeuken. De Rijdende Viskeuken bracht dezer dagen een bezoek aan Bier vliet. Nadat eerst een demonstratie tfas gegeven op de wrjk Driewegen, volgde er nog twee op het Markt plein. Voor de hulsvrouwen waren deze demonstraties bijzonder interessant en leerzaam. Het is jammer dat er maar twee demonstraties gegeven konden worden, want meerdere be langstellenden moesten teleurgesteld worden, daar het aantal plaatsen maar beperkt was. Verkeersexamen. Te Biervliet legden dezer dagen de leerlingen van de lagere scholen, die geslaagd waren voor het landelijk afgenomen theoretische gedeelte, het praktische gedeelte van het ver keersexamen af. Uit het aantal ver gissingen dat de kinderen maakten bleek, dat de opgaven blijkbaar moei lijk waren. SINT-JANSTEEN Aanbesteding De uitslag van de te St-Jansteen gehou den aanbesteding van de bestratings- en rioleringswerken voor de buurtschap „Heikant" was als volgt: K. Lucasse, Walsoorden, f 62.630.—; gebr. De Boks, Terneuzen. f 67.450.—; J ae Oude, Bier vliet, f 64.550.N.V. Elk, Schoondljke. f 67.700.—; G. Sponselee. Kloosterzande. f 63.250.—; P. Mollet, Hoofdplaat, f 70.500.—; C. de Rutjsscher, Biervliet, f 66.275.J. Freijser. Sint-Jansteen, f 72.500.M. Hol. Hulst, f 64.390.—. AARDENBURG Uitvoering „Gibamas" In het dorpshuis te St.-Kruis ver zorgde de muziekclub „Gibamas" uit Oostburg een gezellige avond, met medewerking van het gezelschap Le Grand „De Kwakende Kikkertjes" uit Aardenburg. Verder traden met muziek en zang op het duo Lia An- driessen en Joke Vermeulen uit Oostburg. Tot slot werd een film vertoond over het landschapsschoon in Amerika. SLUIS Duivenhouders bezochten duivenkweekstation. De leden van de postduivenhouders- verenigingen „Recht voor allen" te Sluis en „Getrouwe Duif" te Cad- zand bezochten dezer dagen het dui venkweekstation Scheemakers te Oostmalle bij Antwerpen. SI NT-JANSTEEN Koningsschieting De schuttersvereniging „Molen straat" te St. Jansteen organiseerde haar „Koningsschieting 1958" in haar sociëteit. Voor deze wedstrijden be stond grote belangstelling. Na span nende strijd wist de heer J. Pluym de Konïngsvogel neer te halen en leg de daarmee beslag op de titel. Een fezcllige „Koningsmaaltijd" besloot it jaarlijkse schuttersfestijn. ZAAMSLAG Kandidatenlijst De kandidatenlijst van de Partij van de Arbeid afdeling Zaamslag voor de op 28 mei a.s. te houden stemming le den gemeenteraad, is als volgt sa mengesteld: 1 L. F. Florussen; 2 J. N. F. Serrarens; 3 J. H. Verhelst; 4 A. C. de Koeijer. WESTDORPE Oost-Priesterhulp De actie „Oost-Priesterhulp" bracht in Westdorpe een bedrag van 750, op. Voorts werd voor twee ton aan goederen bijeengebracht. KOEWACHT Wielerwedstrijd Te Koewacht zal op maandag 5 mei a.s. ter gelegenheid van de jaar lijkse kermis een grote wielerkoers worden georganiseerd. Het „Sport comité Koewacht", dat zich met de organisatie heeft belast, ontving hier voor een subsidie van gemeentewe ge van 500,Aan de wedstrijd zullen diverse prominente amateurs deelnemen. ZUIDZANDE Uitvoering „Veronica" De koninklijke muziekvereniging „Ve ronica" te Zuidzande, gaf dezer dagen in hotel „De Rode Leeuw", in samen werking met het dameskoor „Juliana" haar tweede uitvoering in dit seizoen. Na het openingswoord van de voor zitter van „Veronica", die een speciaal woord van welkom richtte tot burge meester en mevrouw Everwijn en dank bracht voor de door de gemeenteraad onlangs toegezegde verhoogde subsi die, speelden de werkende leden van „Veronica" een zestal nummers onder leiding van de nieuwe dirigent, de heer A. Verschuur uit Oostburg. Vervolgens traden de dames van „Juliana' op. Het koor zong o.a.: De Kriekrode Zunne van Guido Gezelle; Vrede van C. S. Adema van Schelte- ma en de wals Rozen uit het Zuiden van Johan Strauss. Na de pauze, waarin met goed suc ces een verloting werd gehouden, werd een bont programma van zang, mu ziek en voordracht geboden, waaraan door leden van beide verenigingen werd medegewerkt. DRANKWET. VERZOEK VERGUNNING. B. en W. van Vlissingen, gelet op ar tikel 45 der Drankwet: doen te weten: dat bij hen is ingekomen een verzoek J. F. Perwez, wonende te Vlissingen, verlof tot de verkoop van alcohol vrije drank (verlof B) voor gebruik ter plaatse van verkoop voor de beneden voorlocaliteit van het perceel 6t.-Jacobs- straat J; dat vanaf heden gedurende twee we ken tegen het verlenen van het gevraag de verlof schriftelijke öezwaren kunnen worden ingediend bij burgemeester en wethouders voornoemd. Vlissingen, 25 maart 1BS8. VLISSINGEN. WEGENVERKEERSREGLEMENT. B. en W. van Vlissingen, gelet op ar tikel 8, 6e lid, sub c van het wegenver keersreglement, brengen ter openbare kennis, dat zij in het belang van de vrij heid van het verkeer en de veiligheid op de weg op grond van ertikel 4, lid, sub h en artikel 5, le lid, sub c van genoemd reglement hebben besloten; I een verbod wachten (wachtverbod) ln te stellen voor: A 1) de zuidelijke rijbaan van het gedeel te van de Boulevard de Ruyter, gele gen tussen het aldaar geplaatste kust licht en het terras van hotel Noord- zeeboulevard, geldende gedurende de maanden mei tot en met september; 2) de rijbaan van het gedeelte van de Boulevard de Ruyter. gelegen tussen de verlengden van de korte zijden van het terras van hotel Noordzee- boulevard, geldende gedurende de maanden mei tot en met september; 3) de westelijke rijbaan van het ge deelte van de Boulevard de Ruyter. gelegen tussen de Gevangentoren en de grens van deze Boulevard met de Coosje Buskenstraat. geldende gedu rende het gehele jaar; B l)de zuidwestelijke rijbaan van het ge deelte van de Boulevard Bankert, ge- Eindles fruitteelt- en tuinbouwcursus Op het gemeentehuis te Aarden burg werd de eindles gehouden van de fruitteelt- en tuinbouwcursus. die in het kader van de streekverbete- ring Eede is gehouden. Van de der tig cursisten werd aan 26 het diplo ma uitegreikt. Na de opening door de heer C. van Belleghem, lid van de commissie Streekverbetering Eede, sprak burgemeester J. van Dongen over het belang van deze cursus voor het verkrijgen van goed verzorgde bedrijven. Vervolgens wees ir. J. J. van Hennik, rijkstuin- bouwconsulent voor Zeeland en W. Brabant op het nut van vakonder wijs voor de kleinere bedrijven. Hier na sprak wethouder C. Sturtewaegen over het belang van de tuinbouw voor Eede. De leraar A. J. van der Bliek en E. Lansu ondervroegen de cursisten over de verschillende vak ken van de cursus. Vervolgens reik te burgemeester Van Dongen de di ploma's uit aan de heren: H. Buzeijn, J. van de Wynckel, W. Statelens, J. de Jaeger, G. de Baere, A. Rodts, R. van de Wynckel, P. van Belle ghem, A. Nubus, O. Rodts, C. Stae- lens, H. Marteljn, L. Rodts, J. van de Wynckel en H. Heijndrikx, allen uit Eede. S. Buijsse en A. van Deur- sen uit Aardenburg. P. Remijn en G. van Deursen uit Reille. A. van den Hemel uit Groede en A. Veraert uit IJzendijke. Namens de cursisten dankte de oudste deelnemers, de heer C. Staelens (55 jaar), de leraren voor het genoten onderwijs en bood hen een geschenk aan. AXEL Gemeenteraad De raad van Axel zal op 1 april a.s. te 19.00 uur in openbare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat als eerste punt de beëdiging van het nieuwe CJH.U.-raadsIid, de heer J. Hollebek. Verdere punten zijn ojn.; de onbewoonbaarverklaring van en kele woningen, verkoop bouwgrond, instelling van een „koopavond" voor alle winkels, diverse subsidieverzoe ken en de vaststelling van enkele be grotingswijzigingen. Voorlichtingsavond De afdeling Axel van de Bond van Pluimveehouders in Zeeland, organi seerde een drukbezochte voorlich tingsavond in hotel ,,'s Lands Welva ren" onder presidium van de heer A. Dekker uit Zaamslag. De heer Wisse, voorlichtingsambtenaar voor de Pluimveeteelt hield een causerie over het onderwerp: „Is kippen hou den rendabel?" De interessante le zing onthulde onder meer dat de pro- duktieprijs van eieren pl. m. 13ct. per stuk bedraagt. Leerzame films over voedermethoden vulden het pro gramma. 32. „Goed, goed!" riep Ri- valdi, „ga jij mijn pleeg moederaap maar zoeken, capitano! Dan kunnen we straks de draaiscène met de kartonnen baby opne men. Neem de jungle-oer woudman ook mee, die kan je helpen zoekspeuien naar zijn pleegmoeder!" Met haastige passen verwijderde hij zich om de volgende filmscène te gaan voorbe reiden. „Subito! Pronto, capita no!" riep hij nog. „Mijn draaifllmo kan niet wach ten!" „Wat kan mij die dek selse film eigenlijk schelen!" mopperde Kappie, terwijl hij met de jungleman het oerwoud inliep. „Ik wou, dat ik mijn stuurman maar terughadwie weet, waar die uitgetaande gorilla ia met die klont uithangt! En de Kraak ligt hier maar al die tijd voor anker, terwijl wij onze tijd ja verbeuzelen met kinderachtig land- haaienspul!" Pruttelend zocht Kappie in het dicht be- groeisel naar enig spoor van de Maat, op de voet gevolgd door de forse Rodrigo Rolando, die schuwe blikken om zich heenwierp cn be klemd naar het akelig geroep van 'a Herhand gedierte luisterde. Van tijd tot tijd zette Kap- pie zijn handen aan ui. om de Maat te roepen. ,,Ahoy!" sci,. i. zijn stem. „Geef antwoord! Waar zit je?" Maar als enig antwoord Klonk dan van alle kanten het gegrom, gebrul en gekrijs van de woedende jungledieren, die uit hun middag slaap werden gewekt. „Madre mia jammerde de jungleman ach ter Kappie, „roep toch niet zo! Dadelijk ko men al die griezelige beesten op ons af— ooch, misschien ziln er wel leeuwen bij! „Sakker niet, man!" sprak Kappie korzelig. „Hoe kom ik ja anders te weten waar die aard appel van een stuurman zit!" Op dat moment klonk temidden van het beestachtig tumult een vertrouwd gepiep, als van een wezentje in doodsnood. „Da's de Maat!" zei Kappie prompt. „Daar moeten wij op af!" J legen tussen het pand no. 24 (dit pand niet medegerekend) en de grens van deze Boulevard met de Boulevard Evertsen, geldende gedurende het ge hele jaar; 2) de noordoostelijke rijbaan van het gedeelte van de Boulevard Bankert. gelegen tussen het pand Boulevard Bankert 90 (dit pand medegerekendi en de grens van deze Boulevard met de Boulevard Evertsen, geldende ge durende de maanden mei tot en met september: C de rijbaan van het gedeelte van de Boulevard Evertsen. gelegen tussen de grens van deze Boulevard met de Boulevard Bankert en het terrein, toe behorende aan de N V. Grand Hotel „Britannia", geldende gedurende de maanden mei tot en met september; D de zuidwestelijke rijbaan van het ge- deel van de Kenau Hassèlaarstraat gelegen tussen de Leeuwentrap en het terrein, toebehorend aan de N.V. Grand Hotel „Britannia" geldende ge durende de maanden mei tot en met september: II ln te trekken hun besluit van 10 ok tober 1953 (gemeenteblad 1953 no. 36) dat dit besluit voor een leder ter In zage ligt ter gemeentesecretarie. 2e af deling, kamer 1; dat Ingevolge het bepaalde ln artikel 5, 7e lid van het wegenverkeersreglement bovengenoemd besluit in afschrift ls toe gezonden aan de hoofdingenieur-directeur van de rijkswaterstaat ln Zeeland, aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, aan de A N.W.B., aan de KJC A C. en aan de KN.M.V. Vlissingen, 11 maart 1958. MIDDELBURG. BEKENDMAKING. VERLENEN MEDEWERKING L.O.-WET 1920. B en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad dezer ge meente in zijn vergadering van 24 maart 1958 besloten heeft medewei king te ver lenen ex artikel 72 e.v. van de Lager Onderwijswet 1920 aan net bestuur van de Vereniging voor Gereformeerd Onder wijs voor de stichting van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs in de Stromenwijk. Middelburg, 24 maart 1958. MIDDELBURG. BEKENDMAKING. VERLENEN MEDEWERKING KLEUTERONDERWIJSWET. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat de raad dezer ge meente in zijn vergadering van 24 dezer besloot aan het bestuur van de Stichting Kleuterklas Rijksleerschool medewerking te verlenen ex artikel 50 e. v. van de Kleuteronderwijswet door tijdelijk in bruikleen af te staan ten behoeve van zijn kleuterschool, de zaal van het v.m. Militair Hospitaal, Achter de Houttuinen no. 30. Middelburg, 24 maart 1S53. IIDDELBURG. UITBREIDINGSPLAN Het hoofd van het gemeentebestuur van Middelburg brengt ter openbare ken nis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 24 maart 1858 is be paald, dat een herziening van het plan van uitbreiding in vooroereldlng is. Middelburg. 24 maart 1938. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: M. de BreeTheune, d.; P. Lous—Tavanier. z.; J. Wortman—Colijn, d.; E. E. J. Brugmans—Stultiens, z.; T. van Tatenhove—Kaijser, d.; M. J. Span- jer—Nieuwdorp, d.; J. M. Boschma—van Gemert, z.; E. R. v. d. Eeden—Dlerikx. z.; M. Kleboom—Oreel, d.; K. Karelse— Overgaard, G. J. Jansen-Cemmink, z.; E. J. v. d. BulckMach geels, d.; M. J. C. de Roos—De Seun. d.: E. E. R. Hoevenaar—Deug, z.; V. Boerma—Koorn. Ondertrouwd: P. Sinke, 23 J. en S E. Ekkebus, 20 j.; P, h. J Clerx, 21 j. en E. C. Dlerlckx, 20 J.; B. Vahlkamp, 26 j. en W. M. van Akkeren, 21 j.; H. Heyt, 27 j. en I. J. Kosten, 18 j.. P. Bakker, 24 j. en W. J. Cljsouw, 20 j.; M. H. P. Zopfi, 24 J. en A. M. van Hoeydonck, 20 J.; A. A. M. de Waal. 27 j. en J M. Nederlof. 28 j.; C. de Nooijer, 23 J. en E. Nleuweboer. 18 J.; S. F. Lako, 24 j. en P. A. T. Vader, 23 j. Getrouwd: J. F. Monflls, 22 j. en A. Breel, 22 j.; E. Q. Abbas, 23 j. en J. H. Gunst, 20 J.; w. P. Hak, 35 j. en M. J. Stander, 25 j. Overleden: M. E. Lute, 18 j., echtgenote van H. J. Knegt: L. A. Smith, 65 j„ echt genoot van R. A. M. Sommers. Marktberichten VLISSINGEN. Spreekuur wethouder der Volks huisvesting en bouwnijverheid. Het spreekuur van de wethouder van volkshuisvesting en bouwnijverheid, op hederi 27 maart, gaat niet door. EIERNOTER1NG BEUGEN OP ZOOM. Eiernotering van de coop. Wouwse melk inrichting Bergen op Zoom. ingaande donderdag 27 maart 1858. Prijsklasse 20 ct.; prijsklasse I 19 ct.; prijsklasse H 18 ct.; prijsklasse lil 17 ct.: prijsklasse IV 16 ct.; prijsklasse V 15 ct. VEILING BERGEN OP ZOOM. 26 maart. Rode koot 7—25, witte kool 14 —16, kroten 6, prei 12—40. spruiten 23— 177, witlof 51—118, boerekool 22. sla 12 70. andijvie 55—81. radijs 14—25. per bos: raapstelen 615 par bos komkommers 13 -18 per stuk, schorseneren ih—20. spina zie 57—85e savoye kool 1—34, gele kool 18. VISMIJN VEERE. 26 maart Export garnalen, aanvoer 483 kg, 407—45H. Schar aanvoer 133 kg, 31— 43. Bot, aanvoer 545 kg 18—19, Puf gar nalen, aanvoer 720 kg, 6. VEILING OOES. 26 maart Spruiten, afw 69—79. Witlof A II 94—Uo. afw. 7181 Groene sav kool 10—14. Rode Kool 13 Prei 45—49. Uien 2—13. Peert ih Koolrapen 7. Spinazie 72_83. Andijvie 75—31. Knolselderij per kg 7. Knolselderij per st 8—15. Radijs 30. Sjalotten 15—16. VEILING TERNEUZEN. Kassla 22.30—23.40- Radijs 23—28 Andijvie 86—90. Rode kool A II 7— 19. Prei 9—10, A II 39—54, B 30—35, C 10. Spruiten afw. 78. Uien II 5—6 Witlof A II 90—107. B II 91—103, afw. 60—93. B reekpeen 12—20. Was peen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 19