KAPPIE en de jungle-man C BEGIN ACHTTIENDE EEUW SYNAGOGE IN MIDDELBURG J WALCHEREN NIEUWE VOORZITTER,V.H.S10 HERDACHT DE HEER LEMMERS ZEEUWSCH-VLAANDEREN ut de ETHER Agenda MAANDAG 24 MAART 1958 PROVlNUlALbl Z B HU W 8 bl O O U ti A NT. 7 JODEN IN ZEEUWSE HOOFDSTAD Gemeente groeide geleidelijk (H) De kerkeraad der hervormde ge meente te Middelburg hield voortdu rend het oog op het gedrag der Jo den en kwam dikwijls met klachten bij het stadsbestuur. Zo was het voor de predikanten een ergernis, dat iedereen de besnijdenis van Joodse kinderen kon bijwonen. Ook protes teerden zij tegen het huwelijk van een dochter van de in het vorig arti kel genoemde P. J. de Pinto met de halfbroer van haar vader. Het huwe lijk ging echter door. In 1664 werd aanmerking gemaakt op het te luxe leven van sommige Joden. De kerkeraad verzocht vaak aan de vroedschap om goed op de Joden te letten „tot eer der stad en tot bewaring der zuivere religie". De Door: B. J. DE MEIJ. overheid hield echter de Joden zo veel mogelijk de hand boven het hoofd. Verscheidene Portugese Joden ver lieten Middelburg weer en vestigden zich in de Hollandse steden, waar zij meer vrijheid hadden. Opmerkelijk, dat zij in Utrecht niet werden toegelaten. Dit geschied de eerst in 1789, toen daar de patri ottische leuzen: vrijheid, gelijkheid en broederschap bijzonder opgeld de den. Ondertussen kwamen andere Joden zich te Middelburg vestigen. Het wa ren Duitse landverhuizers, die een toevlucht in ons land vonden. Over het algemeen waren zij niet zo be middeld als de reeds gevestigde Jo den. Allen kregen echter dezelfde burgerlijke rechten en vormden sa men een Jootlse gemeenschap. In 1704 gaf het stadsbestuur toe stemming om een synagoge te bou wen. Daar zij niet aan de openbare weg mocht staan, werd deze synago ge achter de huizen van de Heren straat gebouwd. In 1705 werd deze synagoge inge wijd. De Joodse gemeente bestond toén nog maar uit 13 families. Toen in 1905 het 200-jarig bestaan van de synagoge feestelijk werd herdacht, waren er zestig. In de samenkomsten worden voor namelijk gebeden in het Hebreeuws gelezen, die op de Thora of wetsrol zijn geschreven. Geen volk moet zulk een schat van gebeden hebben als het Joodse volk. De dienst in de synago ge kan alleen plaats hebben in 'n sa menkomst van 10 of meer Joden, die minstens 13 jaar oud zijn. Op deze leeftijd is de Jood meerderjarig en wordt hij voor het eerst opgeroepen voor de lezing van de Thora of wets rol. Een rabbijn of leraar wordt door de gemeente telkens voor een bepaal de tijd gekozen om leiding te geven en de jeugd te onderwijzen. De Joden trachtten zoveel mogelijk dicht bij elkaar te wonen. Door de komst van meestal arme OOSTKAPELLE Jaarvergadering „Groene Kruis" Tc Oostkapelle werd onder leiding van de heer J. A. Aalewijnse de al gemene jaarvergadering gehouden van de vereniging Chr. wijkverple ging „Het Groene Kruis". De wijkverpleegster, mej. M. G. K. van der Slikke gaf aan de hand van een flanelbord een duidelijk overzicht van haar werk in 1957 voor de ver eniging. De heer A. J. de Broekert bracht verslag uit van de te St. Maar tensdijk gehouden provinciale verga dering. De penningmeester, de heer C. Wondergem, meldde over 1957 een batig saldo van f 103.39. Voorts was er een financieel verslag'van de heer A. Maljaars, algemeen penningmees ter van de combinatie met de afde ling Grijpskerke. De aftredende be stuursleden, de heren A. J. de Broe kert en C. Wondergem werden bij acclamatie herkozen en in de plaats van de heer A. Joziasse (niet her kiesbaar), de heer Jan Schoe. Mevr. C. Brasser-Schoe stelde zich ook voor 1958 beschikbaar als bode. Dr. P. J. Bom sprak hierna tot de vergadering over de „kinderverlamming". Op dui delijke wijze besprak hij deze be smettelijke en gevaarlijke virusziek te, waartegen het juiste geneesmiddel nog niet gevonden is. Wat betreft de voorzorgsmaatregelen en bestrijding is de wetenschap een enorme sprong vooruit gegaan. Uitvoerig ging spre ker ook in op de grote waarde van de inenting. Het laatste punt van de agenda ver meldde een wijkverplegingsforum. Verschillende vragen betreffende de wijkverpleging werden besproken. Uit de vergadering kwam de wens naar voren tot het stichten van een bouwfonds, om te zijner tijd in staat te zijn Oostkapelle een wijkgebouw te geven. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Geslaagde uitvoering „Nieuwlands Koor" De christelijke zangvereniging „Nieuwlands Koor" gaf haar uitvoe ring in zaal Pluijmers te Nieuwland, Een beetje laat in het winterseizoen, waarvoor echter gegronde redenen waren, dié door mevrouw J. Jeras Janse werden medegedeeld. Onder leiding van de heer J. Hek huis werden achtereenvolgens ten gehore gebracht het bondslied, een avondlied, een wiegelied en nog enkele zangnummers. Grote waarde ring had het publiek voor de presta ties van mevrouw N. Reijnhoudt-De Klerk en van Hans Cevaal. Ook de voordracht van mevrouw S. Adriaan- se werd met luid applaus begroet. Na de pauze voerden de leden het to neelspel „De troonopvolger" op. De uitvoering werd besloten met het zin gen van gezang 262. Polen, die uit hun land verdreven werden en in hun nieuwe woonplaats niet altijd eerlijk in hun handel en wandel moeten zijn geweest, werd het aanzien der Joodse gemeente niet bevorderd. Daar de Joden van ver schillende afkomst waren, waardoor de ene groep meer en oudere rechten meende te hebben dan de andere, kwamer er wel eens onenigheden voor; vooral bij de verkiezing van oen rabbijn. De aftredende wilde niet altijd uit zijn ambt -ontzet worden. De Joden, die zich verongelijkt voel den, wendden zich dan met hun klachten tot het stadsbestuur, dat zo veel mogelijk trachtte te bemiddelen. Dat de Joodse gemeente zich in de 18e eeuw uitbreidde,; blijkt ook uit de vergroting van de begraafplaats bij het Seisplein in 1760. (slot volgt) Keukenbrand in huis in Nieuwe Oostersestraat. Omstreeks half elf is zondagavond brand uitgebroken in de keuken van een huis in de Nieuwe Oostersestraat te Middelburg, bewoond door het jon ge echtpaar P. De gordijnen hadden vlam gevat en het plafond liep ge vaar, toen de bewoners de brand ont dekten en de blussingswerkzaamhe- den zelf krachtig ter hand namen. Zo krachtig, dat de Middelburgse brand weer, die spoedig „ter plaatse" was, slechts nablussingswerkzaamheden behoefde uit te voeren, zonder dat daarbij slangenmateriaal behoefde te worden ingeschakeld. Toen ook dit was gebeurd, vertoonde het interieur van de keuken echter een haveloze aanblik. De oorzaak van de brand is niet bekend. OPROEP. De commissaris van politie te Mid delburg roept getuige(n) op van de botsing tussen een geparkeerd staan de bestelauto en een vrachtauto in de Singelstraat, op vrijdagmiddag j.l., vijf minuten over één. Getuige(n) worden verzocht zich aan te melden aan het bureau van politie. MIDDELBURG Vrouwenbond P. v. d. A. De afdeling Middelburg van de Vrouwenbond van de P.v.d.a. hield een goedbezochte vergadering in „De Gouden Poorte" onder leiding van haar presidente mevr. Van RooBiesen. Vóór de pauze sprak het lid van Ged. Staten, de heer M. J. van Poelje over de taak van de Provinciale Sta ten met betrekking tot deze provincie. De heer Van Poelje wees er op, dat Zeeland door zijn eilandenkarakter een „moeilijke" provincie is, zowel uit bestuurlijk als uit verkeersoogpunt. De uitvoering van het Deltaplan zal hierin evenwel belangrijke veranderin gen brengen. De heer Van Poelje wees tenslotte nog op de sociale en de culturele taak van de provincie, inzonderheid ook voor het platteland, waarbij h(j nog stilstond bij de door de Staten gestel de mogelijkheid van het verstrekken van studiebeurzen. De presidente dankte de spreker hartelijk voor zijn voordracht. Z\j deel de mede, dat het lid der Staten, de heer Van Oorschot, op 25 april a.s. zal spreken'over de gemeenteraadsver kiezingen. Na de pauze was er decla matie van mevrouw SchuitemaVa der. VLISSINGEN Stichting Sportbelangen. Reeds geruime tijd worden pogingen in het werk gesteld om te bereiken, dat personeel in dienst van de „Stich ting Sportbelangen Vlissingen", even als het personeel in dienst van de ge meente vlissingen, kan worden be schouwd als ambtenaar in de zin van pensioenwet 1922. Om dit doel te bereiken is het nodig de bestaande stichting te ontbinden en een nieuwe stichting met anderslui dende statuten in het leven te roepen. Het bestuur van'genoemde stichting heeft daarom reeds op 10 juni j.l. be sloten de stichting te ontbinden en zichzelf te belasten met de liquidatie. Thans stellen B. en W. van Vlissin- :en de raad voor, goedkeuring aan dit jesluit te verlenen, een nieuwe „Stich ting Sportbelangen Vlissingen" in het leven te roepen, de gemeente voor een bedrag van 100.te doen deelnemen in het oprichtingskapitaal van deze nieuwe stichting, de statuten hiervan vast te stellen en de activa en passiva van de eerste stichting, overeenkom stig de balans per datum van ontbin ding, te aanvaarden en deze te bren gen onder de nieuwe stichting. In de nieuwe statuten is een over gangsbepaling opgenomen, waarin is bepaald, dat net bestuur der stichting voor de eerste maal zal worden ge vormd door de thans daarin zitting hebbende leden, namelijk de heren J- Post (voorzitter), H. B. J. Knoop, M. J. van Poelje en W. P. Jacobs, als ver- Zeeland die ook ultra-violette stra len „uitzendt" en zodoende op de huid een uitermate gunstige en ver fraaiende invloed heeft. Voorts is er een diathermie, een apparaat dat licht-chirurgische handelingen kan verrichten. Het is een zogenaamde „wrattenverwijderaar", die tevens elektrisch onthaart. Een hoogtezon completeert de moderne inventaris van de salon, waarin een naar alle kanten verstelbare stoel is geplaatst. BIGGEKERKE Jaarvergadering kolenvereniging. Dezer dagen hield de kolenvereniging „Helpt Elkander" te Biggekerke haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer P. Wijkhuijs. Uit de verslagen van secretaris en penningmeester bleek, dat de vereni ging 60 leden telt en dat over het af- fclopen jaar voor een bedrag van 7881,87 aan brandstoffen werd om gezet. Bij de gehouden bestuursverkiezing werd de heer J. den Hollander herko zen. Een voorstel van het bestuur tot verhoging van de lopende rekening bij de Coöperatieve Boerenleenbank werd na enige bespreking aangeno men. Chr. Hist. Kiesvereniging. Donderdagavond kwam de Chr. Historische Kiesvereniging in verga dering bijeen voor het samenstellen van de kandidatenlijst voor de ver kiezing van de leden van de gemeen teraad. De lijst werd als volgt sa mengesteld: 1. P. Schout Gz., 2. P. Lampert Pz„ 3. P. Wijkhuijs, 4. M. Koets, 5. J. Harpe, 6. M. Caljé, 7. Jan Caljé. tegenwoordigers van de gemeente Vlissingen; de heer M. F. van H(jfte als vertegenwoordiger van de voetbal verenigingen en de heren F. Naere- bout en A. C. Kole, als vertegenwoor digers van de overige sportverenigin gen. VAN ONZE ADVERTEERDERS Schoonheidssalon Kotoun opent vandaag. Vanmiddag om drie uur wordt de schoonheidssalon van de dameskap perszaak Kotoun in de Walstraat te Vlissingen geopend. Dat betekent dat de Scheldestad er een mooie ruimte „ten dienste van de schoonheid" bij krijgt. De heer G. Kotoun en zijn assisten te, mejuffrouw L. van Dijk, zullen de dames ontvangen in een kleine, mo dern en licht beschilderde kamer, waar enkele nieuwe en zéér inge nieuze instrumenten staan. Zo is er een nevelspuiter nieuw en enig ln Burgerlijke stand SOUBURG Bevallen: P. Rijnhart—Reekers, z.: Kruljfhout—Westrate, z.; G. M. Avink— Steutel, z.; M. K. Kruit—Hellingwerf, Geslaagde Rally „Youth for Christ" in Vlissingen. De rally die het comité Vlissingen van „Youth for Christ" zaterdagavond in „Britannia" te Vlissingen had ge organiseerd trok dermate veel belang stelling, dat de eerste bijeenkomst nog moest worden gevolgd door een twee de, die eveneens goed bezocht was. Honderden en nog eens honderden Vlissingse jongeren én ouderen vulden de zaal, toen de heer Leo Pas man, landelijk voorzitter, kort en a,r het doel van „Youth for Christ" uiteenzette. Zjjn toespraak werd gevolgd door zang van een uit jonge Vlissingers sa mengesteld koortje en door samen zang, die werd geleid door Jan van Capelleveen. Vervolgens werd de film „Seventeen" vertoond. De rolprent handelt over een middelbare school in de Verenigde Staten en geeft een beeld van het leven der Amerikaanse jongeren met rugby, fuifjes en het scheuren in auto's. Een nieuwe leerlin ge komt dan met een nieuw idee naar voren: zij sticht een „Bijbelclub". Ze krijgt vele reacties te verwerken, va riërend van schampere opmerkingen tot spot of vijandigheid. Zo ontstaan er twee groepen, één, die het evangelie het leven wil laten beheersen en de an dere wil het evangelie slechts een plaatsje gunnen in de kerk. Deze groe pen ontmoeten elkaar in een climax, namelijk bij het dode lichaam van een bij een zogenaamde „chickenrace" om het leven gekomen populaire mede scholier. Tenslotte wijst de film een oplosing aan. Jennifer, de hoofdrolver tolkster, en leerlinge van een christe lijke school, won er een „christelijke Oscar" mee. De film werd zeer ge waardeerd. Na de pauze, die op de vertoning van „Seventeen" volgde en waarin zang door het koortje en samenzang werden beoefend, sprak de heer L. Pasman over 't geluk dat Christus in het leven kan brengen. Spr., vroeger beeldhouwer van beroep en thans evangelist, noemde zijn eigen leven als voorbeeld. De rally was zeer zeker geslaagd en zal bij voldoende belangstelling bin nenkort worden herhaald. SINT-LAURENS Feestavond N.C.V.B. In een feestelijk met planten en bloemen versierde zaal vierde de af deling Sint-Laurens van de Ned. Chr. Vrouwenbond haar eerste lustrum. De avond werd geopend door de pre sidente, mevrouw D. H. Baas-Kemp, die na een korte meditatie een wel komstwoord richtte tot het dagelijks bestuur der gemeente, de vele aan wezigen, onder wie dc presidente in Zeeland van de N.C.V.B., mevrouw De Jong-Bikker. en de afgevaardig den van zusterverenigingen. Na de gebruikelijke verslagen kwam als grote verrassing de ont hulling door mevrouw Baas van een prachtig vaandel. Verder werden tableaus opgevoerd, voorstellend „Vorstinnen uit het Oranjehuis", begeleid door zang en declamatie. Hierbij aansluitend in overeenkomstig kostuum sprak bur gemeester W. Baas een woord van g"eltrk\VenS namens'Hfet g'emeentebé- -stuur. Ook mevr.'De Jong-Bikker.en anderen voerden het woord. De af deling kan terugzien op een geslaag de avond. Op 24 april a.s. wordt weer een gewone vergadering gehouden. Bestrijd met ECHTE medicinale bloed wijn,, ATLAS"! l Verhoogt Uw weerstand J V en... de smaak is heerlijk.M ALLEEN VERKRIJGBAAR BIJ DE SLIJTER WIJNHANDELAAR :Voof de handel 'EMCOVINOS Schn Jiim JAARVERGADERING ZEBRA" Werkprogramma voor komend seizoen zeer gevarieerd. De Zeeuws-Brabantse Turnkring („ZEBRA") hield zaterdag in „De Landbouw" te Goes haar jaarlijkse algemene vergadering der 33 aange sloten verenigingen onder leiding van de waarnemend voorzitter, te vens penningmeester, de heer V. H. A. C. Sio uit Breda. In zijn ope ningswoord gaf de heer Sio een kort overzicht van het afgelopen jaar. Hij herdacht enkele leden, die de organi satie waren ontvallen, in het bijzon der de voorzitter, de heer F. G. Lem mers uit Vlissingen, die enkele weken geleden ten grave werd gedragen. SLUIS Postduivenhoudersvereniging „Recht voor allen". In café „Lamminsvliet" te Sluis hield de postduivenhoudersvereniging „Recht voor Allen" een ledenverga dering. De voorzitter, de heer S. Blokdijk, 'herdacht het zo tragisch overleden lid Arie Schouten en de vergadering nam hiervoor enige mi nuten stilte in acht. Er wordt een eigen der by-vlucht ge houden op 13 juli vanuit Dourdan. Het clubkampioenschap werd gere geld. Het eindigt voor oude duiven op 3 augustus en voor jonge duiven op 21 september. TERNEUZEN Raad vergadert. De raad van de gemeente Terneuzen komt donderdagavond 27 maart a.s. in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer voorstel len van B. en W. tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer C. M. Weststrate, hoofd van de openbare la gere school A, onder dankbetuiging voor de in die betrekking gedurende 22 jaren bewezen diensten; tot benoe ming van leden in het bestuur van de stichting „Beschuttende Werkplaatsen Midden Zeeuwsch-Vlaanderen"; tot aankoop van percelen grond aan de Zuidlandstraat en de Stationsweg en tot verkoop van percelen grond aan de Spoorstraat te Sluiskil en in de Noordpolder. Burgemeester en wet houders stellen de raad verder voor over te gaan tot het vaststellen van een nieuwe vleeskeuringsverordening. Aanrijding. Op het -kruispunt SchoolwegSche- pendijk—Noordstraat te Terneuzen ontstond'dezer dagen een aanrijding tussen een personenauto, bestuurd door de heer J. van D. uit Terneuzen, en een rijwiel. De wielrijder, de heer R. H. A. uit Hardinxveld, zou geen voorrang hebben verleend. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor De auto werd licht, het rijwiel zwaar beschadigd. OOSTBURG Vara in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. In café „Victory" kwamen de be stuursleden van de Vara-afdelingen uit West Zeeuwsch-Vlaanderen bij een. Er was een klein tekort op de la&tste feestavond, hetgeen onderling werd verrekend. De mogelijkheid werd besproken om Ln de toekomst twee avonden te or- faniseren, omdat er niet meer vol- aan kan worden aan de grote aan vraag naar kaarten. Met het hoofdbestuur zal overleg geplee'gd worden om hier de gemeen ten Oostburg en Breskens in te scha kelen. WESTDORPE Oudste inwoner overleden. Op 19 maart is de oudste inwoner van Westdorpe, de heer Valerianus Gustaaf van Zoes, in het ziekenhuis te Sluiskil overleden. Hij was 89 jaar oud. Samenstelling stembureaus. De samenstelling van de stembu reaus te Westdorpe voor de op woensdag a.s. te houden verkiezing is als volgt: Stemdistrict I (oude school): G. H. E. M. van Waes, voor zitter; G. de Beleir en X. Janssens, leden. Stemdistrict II (woning van C. Schclstraete: G. E. P. Mechelink, voorzitter; M. v. Acker en M. Wille, leden. GROEDE Feestavond openbare lagere school, Dezer dagen hield de openbare la ge school te Groede haar gebruike lijke feestavond in hotel „de Drie Koningen". Na openingswoord van de voorzitter van de oudercommissie, de heer J. de Smit, begonnen de eer ste en tweede klassen met het zin- fen en spelen van enkele liedjes en et voordragen van enige versjes. Zij oogstten grote bijval. De derde en vierde klassen speelden hierna een toneelstukje, waar hartelijk om gelachen werd. Ook het toneelstuk, dat door de hogere klassen gespeeld werden waar van de twee eerste bedrijven voor de pauze werden op gevoerd, had veel succes. In de pauze werd een verloting gehouden, die een flink bedrag opbracht. Het was in alle opzichten een zeer geslaagde avond. SAS VAN GENT „Wenen, stad mijner dromen". Ook in Sas van Gent in het so ciaal gebouw van de Stijfselfabriek hield de heer R. van Dijk, pro grammater van het N.I.R. te Gent, zijn lezing, getite'd „Wenen, stad mijner dromen". Deze boeiende cau serie werd verlucht met muziekwerk jes van Weense meesters. Bij deze begrafenis, zo deelde de voorzitter mede, werd de nieuwe kringvlag voor het eerst gebruikt. De huishoudelijke zaken als notulen, jaarverslagen en begroting gaven geen aanleiding tot uitvoering dis cussies. De heer Bal van „Achilles" uit Middelburg mocht van de voor zitter het erediploma van de kring in ontvangst nemen. Voorts werd het werkprogramma voor 1958-1959 sa- niengesteld. Dit programma vermeldt o.m., dat men op 3 mei zal deelnemen aan de 3-kringénwedstrijd te Al- blasserdam, waar behalve de „ZE BRA" ook de kring Gelderland Brabant en de kring Dordrecht zullen deelnemen. Op 12 juli zal er te Rilland-Bath een adspiran- ten-dag zijn. Hieraan zal 't keur korps van de ZEBRA zijn mede werking verlenen. In september, zo vermeldt het werkprogramma voorts, zal men starten met de nieuwe voorturncursus. Op een nader te bepalen plaats zal 15 november een kringparade worden gehouden. De kringkam- pioenschapswedstrijden zijn vast gesteld op 7 februari. In mei wordt er te Middelburg een vere nigingswedstrijd gehouden. Tot voorzitter plaatsvervanger van de heer Lemmers werd geko zen de heer V. H- A- G. Sio, de heer Jóh. v. d. Sande werd tot penning meester gekozen. In de plaats van mevrouw I. Xooteboom-de Leeuw werd de heer J. Hendriksc tot secre taris benoemd. In de technische com missie werden herkozen de heren P. J. van Boven en H. C. Verkooyen. De heer Y'crkooyen is thans 25 jaar bestuurslid. Officiële publikaties MIDDELBURG Spreekuur burgemeester Het spreekuur van de burgemeester van Middelburg gaat op 26 maart a.s. niet door. Burgerlijke stand TERNEUZEN Bevallen: P. M. van Swaal-Dooms z, M. L. Dierick-Thomas z; P. S. Haem- lijnck-de Caluwê z; L. B. Z. Gommers- Lauret d; E. Melndertsma—Dijkinga a, E. T. Duine-Geurts d; T. B. Scheele-Rot- tier z. Ondertrouwd: M. Dieleman 21 Jaar en W. Neals 21 Jaar; A. Pladdet 35 jaar en A E. van de Wege 26 Jaar. Getrouwd: C. J. van Drongelen 30 Jaar en H. A. de Jonge 20 jaar; D. J. de Poo- ter 26 jaar en D. de Bokx 21 jaar. Overleden: J. Cornelïssen 98 jaar we- duwn. van S. Flipse; L. A. Stoffels 87 J. weduwnaar van J. de Ruijter; A. Ris- seeuw 72 jaar echtgenoot van A. M. Haartsen; R. Florijn 80 jaar echtgenote van O. van Hecke; V. G. van Waes 89 jaar weduwnaar van J. M. Vael. HOOG EN LAAG WATER 25 maart Vlissingen Terneuzen Harisweert Zierikzee Wemeldinge nap 4- nap nap 4.40 5.07 5.41 5.59 6.26 2.07 2.23 2.36 1.31 1.57 17.02 17.29 18.07 18.20 18.16 1.87 2.03 2.20 1.29 1.54 11.09 11.37 12.10 11.48 12.04 2.11 2.27 2.41 1.74 1.98 23.16 23.43 1.92 2.08 29. Het was een opwindend ge zicht om Rodngo Rolando be zig 1c zien in zijn rol van Jungleman. Niet voor niets had hij trouw de leerzame boekjes voor Spierkwekerij en Biceps-Bouw bestudeerd en zich jarenlang enkel gevoed met droge havermout en sui ker! Zijn machtige gestalte kraakte van Inspanning terwijl hij de ledematen van de film- lecuw ln een ingewikkeld vlechtwerk verstrengelde, het vermeende roofdier vervolgens ontknoopte, rondslingerde en met een welgemikte schop ten slotte in de struiken deed be landen, waar het Jankend heensloop. Kappie, die het verloop van de tweekamp met ademloze spanning had gevolgd, zuchtte bewonderend. „Kerel nog eireis aan toe!" mompelde hij. „Die leeuwman is behoorlijk geenterdI Die zal me daar een bult blauwe plek ken van overhouden, als hij tenminste niet helemaal van de kaart is!" Maar tot Ieders verbazing en vooral tot die van de ningleman, verscheen plotseling de man met het leeuwenpak even fris alsof er helemaal niets met hem was gebeurd. „Jullie zullen even moeten wachten met dat iceuwgevecht", riep hij monter, „Ik kan zo niet optreden, want er zit een scheur in mijn leeuwen huid"! Op slag drong de ontstellende betekenis van die woorden tot een ieder door. Er was helemaal niets gebeurd met de man, die voor leeuw speelde! Wat er was gebeurd, had Rodrigo een échte leeuw aan gedaan. Dit besef was teveel voor het denkvermo gen van de Jungleman en met een zwakke zucht en een doffe slag stortte hij ter aarde. DINSDAG 25 MAART Hilversum I. 402 m. 74 kc/s. 7.00 AVRO 7.50 VPRO. 8.0024.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 7.50 Dagopening AVRO; 8 00 Nws. 815 Gram. 9.00 Gym v. d. vrouw. 9.10 De groenteman. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10 00 Gram. 10.40 Staatsiebezoek Kon. Elizabeth en Prins Philip. 11.30 Kamermuz. 11.50 Gram. 12.00 Accordeoospel. 12.20 Rege- ringsuitz.: Landb. rutr Melkcontrole- vereniging. 12.30 Land- en tulnb. meded. 12.33 Metropble-ork. 13.00 Nws. 13.15 Me ded. en gram. 13.25 Dansmuz. 13-55 Beurs- ber. 14.00 Gram. 14 40 Schoolrad!-. 15.00 Sopr. en piano 15 30 voor de zieken. 16.30 voor de jeugd, 17.20 De dierenwereld en wij, caus. 17.30 Gram. 17.50 Staatsiebe zoek van koningin Elizabeth en prins Philip. 18.00 Nws. 18-15 Act. 18.30 Ama- teursprogr. 18.55 Paris vous parle. 19.00 voor de kinderen. 19.05 Gram. 19.30 Staat siebezoek v. koningin Elisabeth en prins Philip. 20 00 Nws. 20 05 Ge var. progr. 22.15 Plano-Improvisaties. 22.35 Muzikale caus. over experimentele muziek. 22.55 Ik geloof, dat,., caus. 23.00 Nws. 23.15 Koersen te New York. 23.16 New York calling. 23.21—24.00 Gram. Hilversum II. 298 m. 1007 kc/c. 7.00— 24.00 KRO. KRO: T OO Nws. 7 10 Giam. (plm. 7.30— 7 35 Staatsiebezoek v. koningin Eliza beth en prins Philip) 7.45 Nws. en weer- ber. 8.00 Gram. plm. 8.10 Staatsiebezoek v. koningin Elizabeth en prins Philip. 8.20 Gram. 8.25 Hoogmis. 9.30 Gram. 10.00 voor de vrouw. 10.30 Schoolradio. 10.50 Gram. 11.00 Voor de kinderen 11.15 Gram. 11.30 Schoolradio. 11.50 Gram 12.00 Middag klok- noodklok. 12 03 Gram. 12-30 Land en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.45 Staat siebezoek v. koningin Elizabeth en prins Philip. 13.00 Nws en Kath. nws. 13.20 Gram. 13.25 Lichte muz 14.00 Schoolradio. 14.30 Voor de vrouwen v h. platteland. 14.40 Pleidooi voor een non, hoorsp. 15.35 Gram. 16.00 Voor de zieken. 16.30 Zieken- lof. 17.00 Voor de Jeugd. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsultz.: Rijksdelen Overzee: Het tienjarenplan en de landbouw in Su riname. door lr. J, van As.. 18.00 Lichte muz. 18:20 Chansons. 18.45 Jazzmuz. 19.00 Nws. 19.10 Commentaar op het nieuws. 19.15 Lichte muz. 19,35 Gram. 19.45 Act 20 00 Lijdensmeditatie. 2l.oo Strijkkwart. 2135 Gram. plm. 22.05 Staatsiebezoek v. koningin Elizabeth en prins Philip: Con- certgebouwork. plm. 23.00 Nws.. 23.15— 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 10.30—plm. 12. V5 Staatsiebezoek v. koningin Elizabeth en prins Philip. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Staatsie bezoek v. koningin Elizabeth en prins Philip (Film) 22 10—23.10 Staatsiebezoek v. koningin Elizabeth en prins Philip (Concertgebouwork.) VANDAAG. Ledeltheater: „De laatsten 7.45 uur, a.l. Oostburg zullen de eersten zijn' Terneuzen Luxor> „Mijn hart zingt voor jóu", 8 uur-, a.l. Sas van Gent Olympla: „Nina", 6 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7