KAPPIE en de jungle-man IN ZEELAND ZIJN MANNEN AL WEKEN ZONDER WERK WALCHEREN MARKTBERICHTEN ETHER DINSDAG 18 MAART 1958 PROVINOIALB ZBEVW8B O O O RANT. (Slot van pag. 1) maarIntussen was de boer ook al bij gebrek aan arbeidskrachten.' tot intensieve mechanisatie over gegaan. In de vlasnijyerheid heerst, zoals bekend, een crisis en van indu strialisatie is hoegenaamd geen spra ke. Een industrieel „achterland", zo als in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen, kent men in West niet. Hoogstens vinden enkele arbeiders uit de bouw vakken wat te doen in de Belgische badplaatsen met onderhoudswerk aan hotels „NET ALS TOEN" Zo komt het, dat vooral in West Zeeuwsch-Vlaanderen in deze dagen „net als toen", in de dertiger ja ren, vele mannen thuis zitten. Vooral landarbeiders en mensen uit de bouwvakken. De omstandigheden zijn sterk verbeterd, maar toch... Als het eigen stukje land bewerkt is, huis en erf tot in de puntjes opgeknapt zijn, dan dreigt de ver veling. „En als je niet in de grens streek woont, dan valt er ook niets te smokkelen", verklaarde men ons openhartig... Intussen is de verwachting, dat er tegen de zomer toch wel enige ople ving in de landbouw zal komen, maar dat kan de bezorgdheid niet weg ne men, die men vooral in West Zeeuwsch-Vlaanderen heeft ten aan zien van de arbeidsvoorziening. Want evenals dat bijvoorbeeld in Vlissingen Chr. muziekveren. „O.N.D.A." bestaat dertig jaar Vrijdag aanstaande viering van dit jubileum met feestavond Voor de christelijke muziekvereni ging „Oefening na de arbeid", bij het Middelburgse publiek beter bekend als „ONDA", is het vrijdag een be langrijke dag. Dan bomt het korps namelijk in liet Schuttershof voor 't voetlicht ter gelegenheid van het 30- jarig bestaan. Overigens heeft het maar heel weinig gescheeld, of „ON DA" had het nog niet een9 tot 28 jaar gebracht. Want in 1955 stond het er met deze Middelburgse mu ziekvereniging niet zo best voor en er werd reeds over gedacht om de instrumenten maar aan de wilgen te hangen. Voordien kende „ONDA", zoals trou wens zovele verenigingen en niet al leen op muziekgebied, tijden van bloeiend verenigingsleven, die wer den afgewisseld door minder goede tijden. Maar in 1955 was het wel bij zonder slecht. Verschillende leden werden ziek, anderen moesten in dienst of vertrokken uit de Zeeuwse hoofdstad, terwijl daarbij kwam. dat de animo onder de jongeren nu niet bepaald te roemen was. Toch is de muziekvereniging in 1955 niet ontbonden. Want tegen het ein de van het jaar „bekeerde" de mu- zlekminnende jeugd zich en meldde zich een 20-tal jongelieden, dat in de geheimen van de fanfare wilde inge wijd worden. Natuurlijk viel een aan tal van deze enthousiasten af, want ook in de muziek is alle hout geen timmerhout. Maar er kwamen lang zamerhand meer aanmeldingen en thans heeft „ONDA" weer een flink ledental van tegen de veertig. Ondanks de moeilijkheden, waarmee de muzikanten te kampen hadden, hebben zij echter altijd hun mede werking aan evangelisatiebijeenkom sten gegeven. Daarvoor past „de kern" een oprecht woord van hulde. Thans zijn de leden er toe overge gaan om een instrumentenfonds te stichten, want de instrumenten zijn hoog nodig aan vernieuwing toe. En ook zou men graag in uniform door 1 de stad marcheren. Maar daar is veel geld voor nodig, terwijl toch het hoofddoel het maken van goede mu ziek is. Hetgeen „ONDA" na al die moeilijke jaren kan presteren, dat zal vrijdagavond a.s. te horen zijn. Na het muziekprogramma zal de to neelgroep van net pijpers- en tam boerkorps „Juliana" een opvoering geven van het blijspel „De tante van Charley". Volledige overeenstemming over Remaert-kwestie Hoewel in de laatstgehouden raads vergadering van Hulst door burge meester A. L. S. Lockefecr een ver klaring was afgelegd, dat het geschil met het Reinaert-comité was opge lost. bleek het toch nog nodig te zijn, dat een gecombineerde vergadering tussen Stedelijk Feestcomité en Rei naert-comité plaatsvond. De voorzit ter van het Stedelijk Feestcomité, wet houder F. de Meurichy. achtte het be ter om de aanwezige persmensen niet toe te laten. Na afloop van de besprekingen ver namen wij. dat uiteindelijk volledige overeenstemming werd bereikt. Het Reinaert-comité zal het gehele nade lige saldo terugkrijgen 729,94). Aanvankelijk was voor de Relnaert- optocht een garantie toegezegd ten bedrage van 400.maar later werd deze weer ingetrokken. Thans gaf het Stedelijk Feestcomité het gehele nade lige saldo terug hetgeen nu anderhalf jaar geleden Dljjkbaar niet mogelijk was. Op deze vergadering kwam o.a. ook nog de vraag naar voren of het colle ge van B. en W. nu eveneens akkoord gaat met dc huidige saamenstclllng van het Reinaert-comité. Hierop kreeg men van de voorzitter een be vestigend antwoord to horen. Toch voelde een lid van het Stedelijk Feest comité zich gedrongen om te zeggen, dat 's burgemeester verklaring in de raad van woensdag j.l. in ieder geval voorbarig was geweest, aangezien het bereiken van een akkoord in niet ge ringe mate afhankelijk zou zijn van de gecombineerde vergadering tussen Stedelijk Feestcomité en Reinaert-co mité. Hoe het ook zij. het bereiken van overeenstemming tussen de beide par tijen. zal door de bevolking zeer wor den gewaardeerd, ofschoon er van nu af hard gewerkt zal moeten worden, wil men er nog in slagen dit jaar een Remaert-optocht door de straten van Hulst te laten trekken. het geval is, telt men ook hier onder de werklozen veel „bouwvakkers", bonafide vakmensen, die zuiver ten gevolge van de omstandigheden „zonder" zijn gekomen. Timmerlieden vooral, maar ook metselaars en grondwerkers, die nu al weken en weken regelmatig de gang naar het arbeidsbureau maken om hun „bewijs van inschrijving" te laten afstempe len. Voor velen zo constateerden wij voor velen op Tholen, in Vlissin gen, maar vooral in West Zeeuwsch- Vlaanderen is dit een zware gang geworden. Het duurt te lang en voor het Zeeuws-VIaamse gewest komt daar nog bij, dat er weinig uitzicht op verbetering is. Tenzij men „elders" zou gaan werken, maar de gebonden heid aan de streek spreekt hier een stevig woordje mee. Opstellingen van Swift en Zeenws korfbaltwaalftal De samenstelling van het Zeeuws Korfbaltwaalftal, dat a.s. zaterdag op de Markt te Middelburg een wedstrijd speelt tegen de hoofdstedelijke twee de klasser Swift, ten bate van „Sport Steunt Zonneveld", ziet er als volgt uit: Aanval: Jan van Dalen, J. Karreman, Nel Gorsse (allen Togo), Truua Dek- ker-Quelery (Luctor); midden: Dick Pietersz (Togo), Jacques Bal jeu (Swift), Corrie Koster en A. Luitwie- ler-Merison (beiden Togo); verdedi ging: Leo Geldof (Swift), T. Schuit (Vitesse), Janny van de Zande (Vios) en een nog nader aan te wijzen dame. De Swiftploeg komt in de volgende opstelling uit: Aanval: Jan Mondeel, Piet Elff, Mop de Voogd en Gré Bets; midden: Jan Maljers, Chris van Leer dam. Lien Meliefste en Anneke Steijn verdediging: Adrie van Moolenbroek, Bert de Vries, Suus Dhont en Gré Gast. De wedstrijd begint om half vier. MIDDELBURG Geslaagde ontspannings avond van L.J.G. en Z.P.M. De afdelingen Middelburg van de Landbouw Jongeren Gemeenschap (de L.J.G.) en de Zeeuwse Platte landsmeisjes (de Z.P.M.) hielden in de Bogardzaal te Middelburg een geslaagde ontspanningsavond. Het programma voor deze bijeenkomst werd verzorgd door de toneelgroep van de Christelijke Besturenbond uit Souburg en door het Veerse muziek- ensemble. De voorzitter van de Middelburgse L.J.G., de heer A. de Nood, heette aan het begin van de avond vele le den en belangstellenden welkom, waarbij hij zich in het bijzonder richtte tot de donateurs en de leden van de bond van plattelandsvrou wen. Nadat het Veerse muziek-en- semble op verdienstelijke wijze en kele nummertjes ten gehore gebracht had, was het woord aan de toneel groep van de Christelijke Besturen bond uit Souburg, die een opvoering gaf van het blijspel In drie bedrij ven „Een geheimtussen jou en mij" van P. L. van Prooyen-Bo- aerds. Onder regie van de heer B. teijerse gaven de tien medewerken den van dit stuk een goede vertol king, waarvoor aan het einde een hartelijk applaus in ontvangst geno men macht worden. Ook tussen het eerste en tweede bedrijf van het to neelstuk liet het Veerse muziek-en- semble zich nog horen. Tijdens de pauze werd een geani meerde verloting gehouden en ook dit onderdeel droeg er toe bij om deze ontspanningsavond van de L.J.G. en Z.P.M. tot een geslaagde tc maken. Zestigjarig bestaan gevierd Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de afdeling Middelburg van de Nederlandse bond van hotel-, café- en restaurantpersoneel (de N. B.H.P.) hielden de leden van deze bond met genodigden een bijzondere geanimeerde feestavond in de boven zaal van de Middelburgse Schouw burg. Na het openingswoord van de voor zitter der feestcommissie konden de aanwezigen, die de zaal tot bijna de laatste plaats bezetten, genieten van een gezellig cabaretprogramma, waar tussendoor gelegenheid be stond om een dansje te maken. Voor een vrolijk programma zorgden mei. Henny de Reuver en de heren J. Caljouw en A. van Baa"ren, die met zang, een praatje en een schetsje de bezoekers aangenaam bezig hielden. Theo Sohler droeg er met een mu zikale omlijsting zorg voor, dat de danslustigen aan hun trekken kwa men. Ter verhoging van de feest- >ret werd er tevens een verloting ge- ïouden. Nieuwe directeur bij N.V. 'Rotterdamsche Bank De heer W. de Boer, directeur van de N.V. Rotterdamsche Bank te Mid delburg, is per 1 april a.s. in gelijke functie overgeplaatst naar het kan toor te Enschede. Als opvolger van de heer De Boer is benoemd de heer E. W. Bosch ridder Van Rosenthal. De nieuwbenoeme directeur zal zijn functie 1 mei a.s. officieel aanvaar den. VLISSINGEN K.V.P.-kandidaten voor de gemeenteraad Het plaatselijk bestuur van de K.V.P. heeft voor de a.s. raadsverkiezingen te Vlissingen de volgende kandidaten lijst geadviseerd: 1. E. G. Vader; 2. S. Adriaanse, 3 P. Wanst; 4 C. Raas; 5 E. Dierikx; 6 mevr. KintPicavet; 7 B. Boschma; 8 C. Bielok; 9 E. Lan- su; 10 P. van de Ven. Over dit advies moet nog een partijstemming worden gehouden. Lezing in Vlissingen over K.V.P. in Europees verband Verkiezingstoespraken van de heren Van Dongen en mr. dr. Mes „De K.V.P. in Europees verband", dat was het onderwerp van de cau serie, die de heer J. M. A. C. van Dongen, lid van de Tweede Kamer en burgemeester van Aardenburg, maandagavond hield voor de afdeling Vlissingen van de K.V.P. in de hal van de Sint Paulusschool. Hij wees er op, dat kleine landen in een steeds moeilijker concurrentiepositie komen te verkeren tegenover andere staten. Voor Nederland heeft zich dat bij voorbeeld doen gelden voor de export van vlas en boter. Door het Europees verband kan uiteraard een grotere markt gevormd worden en dus ook een grotere afzet. In dit verband wees spreker er op, dat men de nieu we Nederlandse personenwagen voor al op de markt heeft kunnen brengen omdat door die Europese eenheid een groter afzetgebied in het vooruit zicht wordt gesteld. De heer Van Dongen achtte het een taak van de Nederlandse regering nu reeds de industriële ontwikkeling te stimuleren. Het is namelijk beslist noodzakelijk, dat het industriële ap paraat zo modern en sterk mogelijk gemaakt worden. De realisering van het Benelux-verdrag kan Nederland belangrijke ervaringen opleveren voor de verwezenlijking van de idea len van de Europese Economische Gemeenschap en Euratom. Spreker projecteerde de Europese eenheid ook op Zeeland en zag in dit verband de ontwikkeling van het Westerschelde- bekken als een Europese zaak. Na de ze causerie werden nog verschillende vragen gesteld. Hierbij kwam onder meer naar voren, dat Frankrijk een zwakke schakel in de valuta-politiek is en dat vooral de landbouw- en ver keersproblemen zwakke punten zijn bij de verwezenlijking van de Euro pese eenheid. Daarna sprak mr. dr. A. J. J. Mes, lid van G.S. van Zeeland, over „K.V. P. in nationaal en provinciaal ver band". Hij wees er op dat ook de sta tenverkiezingen belangrijk zijn, om dat het provinciaal bestuur onder meer door de subsidie-politiek een belangrijke taak heeft. Hij achtte het mogelijk, dat de K.V.P. tien inplaats van negen zetels in de Provinciale Staten krijgt. Hierdoor is ook zeker, dat de K.V.P. in G.S. door twee leden wordt vertegenwoordigd. De heer Mes meende, dat vooral de ontwikke ling van het Westerscheldebekken aandacht moet hebben. In het eerste stadium van die ontwikkeling zijn vooral arbeids extensieve bedrijven nodig. Bij de discussies, die na de re de van de heer Mes volgden, werd on der meer gesproken over het Zuid- Sloe, over het Vlissingse bejaarden tehuis en over de werkloosheid. De heer W. L. M. Groffen, voorzitter van de afdeling Vlissingen van de K.V.P., sprak een dankwoord tot bei de sprekers. Gevaarlijk spel had ernstige gevolgen Toen zaterdagmiddag het zevenjarig knaapje G. te Vlissingen van de Bou levard de Ruyter af met stenen gooi de naar zijn broertjes op de Paarden markt, kreeg het juist passerende 4 jarige knaapje L. H. een steen te gen een der ogen. De gevolgen waren zo ernstig, dat het ventje naar het ziekenhuis „Bethesda" moest worden overgebracht, waar onmiddellijk ope ratief moest worden ingegrepen. Hoogstwaarschijnlijk zal het kind een oog moeten missen. Nieuwe hervormde school binnenkort gereed Tijdens een maandagavond in de Jo- hanneskerk te Vlissingen gehouden vergadering van de Vereniging tot Bevordering van Christelijk Onder wijs deelde de voorzitter, ds. B. F. C. de Groot mede, dat de in aanbouw zijnde school over enkele maanden gereed zal kunnen zijn. Het zal een der mooiste scholen in Zeeland zijn, wat inrichting betreft, zo verklaarde ds. De Groot verder. Van een ty dat momenteel in Nederland n meer gebouwd mag worden, namelijk een zogenaamde aulaschool. In deze tijd van bestedingsbeperking is men van oordeel, dat een aula een to gro te luxe is voor een school. De secretaris, de heer A. de Konink kon over het algemeen in zijn ver slag een optimistisch geluid laten ho ren. Het afgelopen jaar is voor de vereniging gunstig geweest, zoals ook uit het financieel verslag van de administrateur, de heer Geelhoed bleek. Het aantal leerlingen op de vier scholen nam toe en bedroeg bij de laatste telling in totaal 916. Het tekort aan leerkrachten echter wekt nog zorgen. Momenteel zijn er 26. De woningschaarste speelt daarbij een voorname rol. Gehuwde dames brach ten vaak redding, bijvoorbeeld bij ziekte van onderwijzers of onderwij zeressen. De heer De Konink dankte hen daarvoor tijdens deze bijeen komst, die door vele belangstellen den werd bezocht. Het tweede ge deelte van de avond, na een korte pauze, werd gevuld met een lezing door mejuffrouw Voorbergen uit Oostkapelle, die sprak over „De noodzakelijkheid van sexuele voor lichting aan kinderen door hun ou ders". Mejuffrouw Voorbergen licht te haar causerie toe met een film strook. Examen De heer L. J. A. Vroome te Vlissin gen slaagde aan de r.-k. universiteit te Nijmegen voor het kandidaatsexa men Frans. BIGGEKERKE Kandidatenlijst Onder leiding van haar voorzitter, de heer Joh. Kodde, hield de anti revolutionaire kiesvereniging te Big- gekerke dezer dagen haar jaarverga dering. Uit de verslagen van de se cretaris en de penningmeester bleek, dat er een batig saldo was van 18.25, wat met reeds bestaand be zit een bedrag vormde van 114.18. Bij de gehouden bestuursverkie zing werd het aftredende bestuurs lid. de heer Joh. Kodde, herkozen, terwijl in de plaats van de heer P. Polderman, die zich wegens vertrek niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer J. Matthijsse. Voor de a.s. gemeenteraadsverkie zing werd de volgende kandidaten lijst opgesteld: 1. Joh. Kodde; 2. C. Clarisse; 3. P. Lampert Jz.; 4. W. Geschiere; 5. Jac. Simonse; 6. Abr. de Buck Pz.; 7. P. Verhage Lz. Hierna volgde nog het afscheid van de heer P. Polderman, waarna deze op verzoek van de voorzitter deze vergadering met dankgebed sloot. VROUWENPOLDER Jaarvergadering Chr. Oranjevereniging De chr. oranjevereniging te Vrou wenpolder hield haar jaarvergade ring onder leiding van de heer M. v. d. Broecke, die in zijn openings woord burgemeester A. de Kam bij zonder welkom heette. Tevens her dacht hij de overleden penningmees ter, de heer H. Maljaars, die tal van jaren veel voor de vereniging heeft gedaan. De secretaris bracht verslag uit en deelde mede, dat er 241 leden zijn. De rekening Sloot met een batig saldo. De aftredende voorzitter werd met algemene stemmen herkozen. Als bestuurslid werd herkozen de heer W. Jobse en gekozen de heren C. P. Lous en Chr. Frangois. Na afdoening van de huishoude lijke zaken vertoonde de heer Corne- lisse uit Middelburg enige films, n.l. over De koninklijke reis naar de west, Nieuw-Guinea, Walcheren ver woest en opgebouwd en „Prinsessen groeien op". Des middags waren er films gedraaid voor de schoolkinde ren. Burgerlijke stand MIDDELBURG Bevallen: M. F. Th. Heeren. van de Laar d.; J. Cosijn-van Fraeijenhove d.: J. Wondergem-de Nooijer z.; B. J. Quist-Kraan d.; S. W. Romijn-Kwist d.; M. Matzinger-Mantz d.; E. Gideonse- Dieleman z.; C. J. Peper-de Visser d. A. Sinay-Franciscus d. Ondertrouwd: J. Brouwer 27 j. en P. M. Moolenbroek 26 J.; C. Baljeu 24 J en J. P. Fraanje 21 j.; p. Wagenaar 20 1. en A. M. Passenier 19 J.; W. P. Sinke 25 J. en B. E. Leijnse 22 j. Getrouwd: A. van Aartse 24 j. en J. Steen 24 j.: H. Labrujere 26 J en M. B Ou termans 20 J. Overleden: J. W. Ponse 86 j. weduwnaar van H. Swart. ROTTERDAM, VEEMARKT. Aanvoer ln totaal 1801. vette koelen en ossen 1143, varkens 658. Prijs in cents per kg le kw 2e kw 3e kw Vette koeien 300-335 270-300 250-270 Exportvarkens 182 180 178 Vette koelen aanvoer iets kleiner, handel redelijk, goed prijshoudend, enkele pri ma's boven notering; Varkens (lev. gew.) aanvoer korter, handel vlot, ruim prijs houdend. enkele prima s boven notering. VEILING V.V.Z.B. GOES 17 maart. Groenten: Spruiten, afwij kend 51-89. Witlof A I 93—94, A II 85— 87, B 1 87—89, B II 73, afwijkend 49—78, Groene savoolekool 34—39. Rodekool 8 13. Boerenkool 8—12. Prei 42. Spinazie 78—80. Andijvie 82—82. Üien 8—11. VEILING BERGEN OP ZOOM 17 maart. Andijvie 49—84. Rodekool 23. Wittekool 414—8. Gele kool 18—19. Sav. kool 13—37. Waspeen 10—20. Prei 10—28. Spruiten 69—1.40. Boerenkool 30—35. Kro ten 8—8. Sla 21—33. Spinazie 83—1.18. Wit lof 49—99. Raapstelen 8—18. GRAANBEURS ROTTERDAM. Binnenlandse granen, ochtendbeurs of ficieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe, rode op vochtcondi- tle met schaars aanbod tot 30,15. Voeder- granen. prijshoudend. Zomergerst naar Damescompetitie Volleybal bereikte eindstand. Zaterdagmiddag werden voor de da mescompetitie volleybal van de af deling Walcheren der NeVoBo de laatste wedstrijden gespeeld. De uit slagen luidden: E.V.V.C IIZuidwesters 3-1; Mara thon—E.V.V.C. I 0-3; E.V.V.C. H— Marathon 1-3; ZuidwestersE.V.V.C. I 0-3. Hierdoor is de eindstand: E.V.V.C. I 12 11 1 0 23 35-4 Marathon 12 6 0 6 12 19-22 E.V.V.C. n 12 3 1 8 7 13-27 Zuidwesters 12 3 0 9 6 13-27 Op zaterdagavond 19 april spelen te Vlissingen twee geselecteerde dames teams, te weten een A- en een B- team, tegen de vertegenwoordigende zestallen van de afdeling Zuid-Beve land. ZIERIKZEERC9 5—1 Zierikzee heeft een grote en ver diende overwinning behaald op R.C.S. "uit Souburg, waarvan het met 51 wist te winnen. Zierikzee speelde voor de rust een uitstekende partij voetbal en ging de rust dan ook met een 40- voorsprong in. Na tien minuten brak T. Simmers door de R.C.S.-verdedi- ging, maar zijn schot werd door de keeper afgeweerd en weer het veld in- festompt. De linksback van R.C.S. opte hierop het leder in eigen doel, 10. Zierikzee bleef in de aanval en een voorzet van Frans van de Westen werd door T. Simmers in de uiterste hoek van het doel buiten bereik van de doelman geplaatst. 20. Vijftien minuten later plaatste linksbuiten C. Simmers de bal keurig voor het doel, waar rechtsbuiten T. Simmers klaar stond. 30. Nog voor de rust gaf J. Spoel de bal netjes aan T. Simmers, die met een grote sprong inkopte. Het was zijn derde doelpunt. Na de rust speelde Zierikzee een matte tweede helft. Men vond blijkbaar de 40- voorsprong voldoende. Nadat echter vijftien minuten gespeeld was om speelde C. Simmers de R.C.S.-verde- dïging en met een laag schot gaf hij de doelman het nakijken, 50. J. van Eenennaam redde de eer voor R.C.S. Met 51 kwam zodoende het einde. BIGGEKERKE Coöperatieve Boerenleenbank hield jaarvergadering De Coöperatieve Boerenleenbank te Biggekerke hield donderdag haar jaarvergadering onder voorzitter schap van de heer J. Caljé. Het verslag van de kassier over 1957 kon niet anders dan tot tevre denheid stemmen. De ontwikkeling van de bank neemt nog gestadig toe. wat bleek uit de omzet, die voor het eerst in het 39-jarig bestaan steeg boven de twee miljoen gulden. De balans vermeldt ais eindcijfer een bedrag van 1.035.485,92. De winst over het afgelopen jaar bedroeg 1837,43. Besloten werd van de winst een bedrag van 200,te storten in een ondernoudsfonds en het restant toe te voegen aan het reservefonds, waar na dit een saldo aangeeft van 40.754.93. De heren P. Lampert Jz. en J. Pop- pe werden respectievelijk als lid van net bestuur en als lid van de raad van toezicht gekozen. In de vacature P. Polderman werd in het bestuur kozen de heer J. Simonse. De voorzitter deelde nog mede, dat de spaarrente voor 1958 is vastge steld, althans voorlopig, op 3*4 tot een onbeperkt bedrag. kwaliteit 25.25-28.50. Extra kwaliteit tot 29,00. Haver, naar kleur en droogte 25.25—27. Extra blanke daarboven. Rogge, vast, doorsnee kwaliteit tot 22. Bakrogge, prijshoudend. 23. Peulvruchten, groene erwten tot ca. 31. Schokkers tot ca. 62,50. Bruine bonen prima blank en droog tot ca. 64,00. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM. Klei aardappelen 35 mm opwaarts. Alpha 11.50—12. Bintjes 13—«.Eigenheimers 18— 19. Bevelanders 16—17. Furore 20—21.50. Klelaardappelen 40 mm opwaarts, ge wassen. Eigenheimers 17—20. Bintje 1550 —17,50. Voor export. Bintjes. 40 mm, van de kleigrond 16. Alpha, 40 mm, van de kleigrond 15. Zandaardappelen, 35 mm op waarts, Noorderling 10—11,50 Llbertas 10—12. Voeraardappelen 9—4, prijzen be rekend per 100 kg en op de handels- voorwaarden vastgesteld voor de ver koop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. „Baht Nu heb ik nlks- niet over!" riep Rivaldl han denwringend „Carramba! Wat moet er nu van mijn draaifilm worden? Mijn scheepschult weg. mijn aap- bccst wegonisnapt...." „Mijn stuurman weg vulde Kappie knorrig aan. „en zonder die klont kom Ik Ja niet meer weg!" Rivaldi zag hem ontstemd „Slgnor Capitano... begon hij dreigend langzaam, terwijl hij een siddeiende vinger in de lucht priemde. ..lij bent toch de meesteropzichter van het beelddecor van mijn draal- filmo, wat? Dan had JIJ dus op dat aapdier moeten oppas sen en het niet laten wegont- snappeni" ..Lig nu niet kinderachtig te knlezebleteren, Rivaldl". vond Kappie, die een stapje ach teruit deed, „er zit Ja toch niks anders op. dan te wach ten tot die sakkerse aap te rugkomt! Daarom hoef Je Ja niet bij de pakken neer te zitten, jongt Er zal toch wel wat anders te draalen zijn in die drom melse film van jou?" Rlvaldl's gelaat verhelderde en stralend drukte bij Kapple's hand „Welk een voorrrrtrrreffelljke gedachtelnval!" brulde hij. „Brravo, capitano, brravissimo! Wij Kunnen beginstarten met een andere draalopnamei Wil kunnen aanvangstarten met de jungleman en het leeuwbeest!" Onmiddellijk begon hij bedlsseilng om jungleman heen te draalen, wiens montere tandpastagrljns had plaatsgemaakt voor een angstige uitdrukking. Ook Kappie voelde zich minder op zijn gemak. „Een leeuw mompelde ntj .zou Rivaldl to'n sakkers beest ook tot zijn decor lekenen? Een go rilla hoorde er volgens hem ook bij tiei w k van een oecor-opzichter begon een be nauwende betekenis te krijgen I P.Z.E.M. legt nieuwe kabel in Zeeuwsch-Vlaanderen De Provinciale Zeeuwse Electrici- teits Maatschappij heeft plannen in voorbereiding om de electrielteits- voorziening in Z.-Vlaanderen te ver beteren. De momenteel bestaande 10 KV-kabel Westdorpe-Hulst zal ver vangen worden door een 50 KV-kabel. Hiervoor moet in het kanaal Gent- Terneuzen een nieuwe zinker worden gelegd. De kabel zal verder lopen via op te richten bovengrondse steun- masten. Olympia (Kapelle) won driedorpenwedstrijd In het gymnastieklokaal te Hein- kenszand werd zaterdagavond door de gymnastiekvereniging: „Atlas" uit Helnkenszand, „Olympia" uit Kapel le en „UDI" uit Wolfaartsdijk een drie dorpenwedstrijd gehouden. De secretaris van „Atlas", de heer N. C. de Regt, heette de deelnemers wel kom. De dames maakten de volgende oefeningen: vrije oefeningen, ringen, evenwichtsbalk, brug ongelijke, en paardsprong en de heren: rek, brug, vrije oefeningen, ringen, paardvol- tege en paardsprong. De uitslag van deze wedstrijd was: Kapelle dames 390.2; heren 407.6; totaal 797.8. Wolfaartsdijk dames 345.1; heren 423.5; totaal 768.6. Helnkenszand dames S10.8; heren 417; totaal 727.8. De vereniging „Olympia" won de wisselbeker en een kleine beker, „UDI" de zilveren medaille en „Atlas" de bronzen medaille. De verzilverde medaille voor de beste persoonlijke prestatie behaalde bij de dames C. Lo- kerse („UDI") met 80.8, en bij de he ren D. de Koster met 93. De jury bestond voor de dames uit de heren L. Soeting uit Middelburg én P. J. van Boven uit Yerseke, en voor de heren uit d^ heren K. Koog en H. M. Mijnsbergen uit Goes. Voor deze wedstrijd bestond gTote belangstelling, onder de aanwezigen waren o.a. burgèmeester H. J. J. Derx en wethouder C. Nijsse. De voorzitter van „Atlas", dokter H. P. v. Maanen, reikte de prijzen uit en sloot de bij eenkomst. Tijdens deze wedstrijd werd de overleden voorzitter van de „Zebra", de heer F. G. Lemmers, met een minuut stilte herdacht. KÜM\ UIT DE WOENSDAG 19 MAART 1958. HILVERSUM I. 402 m 746 kc/s, 7.00 VARA. 18.00 VPRO. 10 20 VARA. I9J0 VPRO. 20.00—21.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 740 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De ontbtjtciub. 9.00 V. d. vrouw (9.35—9.40 Waterst). VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Gram. 1100 R. V.U.: Beschouwingen over de Juiste om gang met anderen, door mej. mr. dra. A. J. Blita. 11.30 Gevar. progr. 12.30 Land- en tuinb. meded. il.33 V. b. platte land. 12-38 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Tentoon- stelltngsagenda. 13.20 L-'chte rouz. 13.50 Medische kron. 14.00 Pianorecital. 14.30 V. d. Jeugd. 16.30 Koor en ork. 1740 Gram. 17.20 Dansmuz. 17 50 Regerlngsuitz: Rijks delen overzee: Kroniek van Nieuw Gui nea, door Claude Bettaru. 18.00 Nwa. en comm. 18.20 Act. 18.20 R.V.U.: Ethiek en Techniek, door dr. C. J Dlppel. Tweedo lezing. 19.00 V. d. kind. 1940 Langs nieuwe wegen, toespr. 19.25 VARA-Varla. VPRO: 19.30 V. d. jeugd VARA: 20.00 Nws. 20.05 Comm. 2045 Gevar. progr. 22 40 Gram. 22.45 Tussen mens en nevelvlek, caus. 23-00 Nws. 23.15 Dansmuz 2350—24.00 Sos. nws. in Esperanto. HILVERSUM 11. 298 ut. 1007 kc/s. 7.00— 24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dsg. 8 00 Nws en weerber. 845 Gram. 8.30 Marinierskapel. 9.00 V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9-35 Gram. 10.30 Morgendienst 11.00 Gram. 11.10 De zaak Vampier, hoorsp. 12-05 Gram. 12.15 Lichte muz 1240 Land- en tuinb meded. 12.33 Meisjeskoor 12.53 Gram. en act. 13.00 Nws. 1345 Met PIT op pad. 13.20 Blaasork. 13.45 Gram. 15.00 Jeugdork. 15.45 Gram. 16.00 V. d Jeugd. 17.20 Muz. caus. 17.40 Beursber 17.45 Cisveclmberrecital. 18 00 Leger des Hells muz. 18.15 Spectrum h. Chr. organisatie- en vereniglngsle- 18.30 Koorzang. 18.60 Gram. 19.00 Nws. en weerber. 19.10 Op de man af. 19.15 Orgelconc 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 28.00 Radiokrant. 20.20 Passieston- 21.00 Concertgebouwork. en solist. 22.00 Inleiding vakantierubriek. 22.15 Geestelijke liederen. 22.45 Avondoverden king. 23.00 Nws. 23.15 Sportuitsl. 23.20- 24.00 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA. AVRO: 1540—18.00 V. d. kind. NTS: 16.00—17.40 Eurovisie: Voetbalwed strijd Duitsland-Spanje. 18.08—18.40 Euro visie: Rep. v. d. eerste vergadering v. d. Europese Gemeenschappelijke Organen te Straatsburg. NCRV: 20.00 Route Nationale 6. 21J0 Dagsluiting.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 7