NIEUWS UIT ZEELAND De noodlottige roos WALCHEREN MEDEWERKING BOUW GEREF. SCHOOL IN „STROMENWIJK" Mode-Show Knap bp die kale schutting met Ceta Bever Bnitenbiits DINSDAG 18 MAART 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. A aver teutte PUBLICATIE VAN HET CENTRAAL GEDlSTlLLEERDBUREAU - SCHIEDAM MIDDELBURG Verkeersborden .,50 km" aan Middelburgse grenzen B. en W. vragen krediet van 1050 B. en W. van Middelburg verzoeken de raad een krediet van rond 1050 toe te staan voor de plaatsing van verkeersborden in verband met de maximum snelheid van 50 km in de bebouwde kom. In de praktijk is na- melijk gebleken, dat de aanduiding van 't plnntsnnumhord aan het begin en einde van de bebouwde kom, niet voldoende is. Voor velen heeft het pUuttsnaambord slechts de betekenis van een toeristische informatie. Thans heeft de minister van Ver keer en Waterstaat te kennen gege ven, dat het wegenverkeersreglement zich niet tegen plaatsing van bor den „50 km" (wit veld met rode rand en zwart opschrift 50 km) ver zet en dat een dergelijke aanwijzing ook aanbeveling verdient. In verband hiermee komt het B. en W. wenselijk voor op de volgende plaatsen in de Zeeuwse hoofdstad dergelijke borden te plaatsen: bij de spoorwegovergangen Nieuwlandse- weg-Kleverskerkseweg en Kanaal- weg-Oude Vlissingseweg, bij de Nieuwe Vlissingseweg, de Koude- kerkseweg, de Seisweg, de Dansberg- laan, de Noordweg en de Veerseweg. Tevens verdient het aanbeveling cm het einde van da bebouwde kom op deze wegen aan te geven. Dit kan geschieden door het plaatsen van een wit rond bord met een van links onder naar rechts boven lopende zwarte balk. Kleuterklas leerschool zoekt nieuw lokaal Het bestuur van de stichting kleu terklas rijksleerschool te Middelburg heeft B. en W. verzocht een lokaal, ter beschikking te stellen voor de door de stichting geëxploiteerde kleuterschool, daar het lokaal, waarin deze school gehuisvest Is, wegens ver bouwing ontruimd moet worden. Het college van B. en W. stelt de raad voor om met ingang van een nader te bepalen datum tijdelijk aan de stichting de zaal in het voormalig „Militair Hospitaal" af te staan. De uitgaven ramen B. en W. op onge veer 2000. Hieronder vallen de kos ten voor het „bewoonbaar" maken van dit gedeelte, die het college raamt op 1500. Voorts moet nog rekening worden gehouden met kos ten van transport, eerste aanschaf fing schoonmaakartikelen enz. Ontslag hoofd v.g.l.o.-school De heer D. C. Steur heeft B. en W. van Middelburg, in verband met zijn benoeming elders, ontslag gevraagd als hoofd van de openbare school voor voortgezet gewoon lager onderwijs te Middelburg. B. en W. stellen de raad voor dit ontslag eervol te verlenen met ingang van een na der te bepalen datum. Vaste lening van 238.000 voor Middelburg B. en W. van Middelburg stellen de gemeenteraad voor een vaste geld lening van 238.000 aan te gaan uit de opbrengst van de rentespaarbrief- lening 1957, voorzover daarvoor geen voorkeur werd uitgesproken. Deze door de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten aangeboden lening is be stemd voor consolidatie en financie ring van woningwetbouw (bouw en grondkosten), waarvoor tussen 1 ja nuari en 12 juli 1957 machtiging tot gunning is verleend. De opbrengst dient voor Middelburg voor de vaste financiering van de bouw van de 76 woningen in de Stromenwijk. Tweetal benoemingen voor burgemeester mr. J. de Widt B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om in de vacature in de commissie van beheer voor het wa terschap Wegschap Walcheren, ont staan door het vertrek van mr. dr. N. Bolkestein, naast het zitting heb bend lid van de gemeente, de wet- hóuder L. J. van 't Westende, aan te wijzen de burgemeester, mr. Joh. de Widt. Ook bestaat nog een vaca ture door het vertrek van mr. Bol kestein in het bestuur van de stich ting Concert- en Gehoorzaal. Naast het bestuurslid namens de gemeen te, wethouder J. W. Kögeler, stelt het college voor als tweede lid mr. De Widt aan te wijzen. Feestavond „De Kolibrie" De Zeeuwse scooterclub „De Kolibrie" hield zaterdagavond in de zaal „Mer- curius" te Middelburg een geslaagde feestavond, die wera verzorgd doof „De Scheldespelers", een cabaret groep, samengesteld uit personeel van de Kon. Mij. „De Schelde" te Vllssingen. De voorzitter van „De Kolibrie", de heer J. Hesselingen, heette de in groten getale opgekomen leden en belangstellenden van harte welkom. Vervolgens was het woord en de daad aan „De Scheldespelers", die op aantrekkelijke wijze een be schaafd cabaretprogramma, bestaan de uit schetsjes, zang, muziek en dans in vlot tempo over het voet licht brachten. Reeds de opening, geheel in „scooterstijl" opgevoerd, ontlokte een waarderend applaus. Voor enkele zangnummers zorgden de „Corjaco's, die vooral met de be kende op wacht staande soldaat succes hadden. Uitstekend was ver der het optreden van een mondhar- monika-trio. In aansluiting hierop was er een klaterend applaus voor de heer J. Verweij, die op het ge bied van chromatisch marmonikaspel z'n sporen reeds verdiend heeft. Voor aardige intermezzi zorgde een acht tal meisjes met twee dansjes. De algehele leiding van dit programma was in handen van de heer Hooger- houd. De avond werd besloten met een ge zellig bal. Geslaagd Voor het examen marconist slaag de te Den Haag de heer W. Rie- mens uit Middelburg, leerling van de „De Ruyterschool" te Vlissingen. Benoeming voorzitter college van curatoren gymnasium Door het vertrek van burgemeester mr. N. Bolkestein bestaat een vaca ture als voorzitter van het college van curatoren van Tiet gymnasium te Middelburg. B. en W. van Middel burg stellen de raad voor om als voorzitter te benoemen mr. Joh. de Widt, de burgemeester der Zeeuwse hoofdstad. VLISSINGEN Jeugd musiceerde in Tehuis voor Bejaarden De algemene Bond van Ouden van Dagen te Vlissingen organiseerde vrijdag voor de bewoners van het Tehuis voor Bejaarden een ontspan ningsavond waaraan de leerlingen van de eerste Zeeuwse Klavar Mu ziekschool hun medewerking verleen den. Nadat de heer W. de Ridder, re gent van het tehuis, de avond had geopend, bracht de voorzitter van de Bond van Ouden van Dagen, de heer König, dank aan regenten en direc trice, die de zaal voor dit doel afge staan hadd^i en er voor zorgden dat de bewoners van het tehuis, die niet aanwezig konden zijn, het program ma via een luidspeakersysteem toch konden horen. Hierna bracht het or kest onder leiding van de heer J. Adriaanse een gevarieerd program ma van oude en nieuwe muziek ten gehore. De oudere nummers zoals ,,'s Nachts na het bal", dat door en kele jeugdige solisten gespeeld werd, werden door de oudjes uit volle borst meegezongen. De heer J. Talmon verzorgde met zijn zoon de conferen ces. De heer Verhoef bracht aan de jeug dige musici dank voor hun optreden. (Advertentie) OP HET MILITAIR APPEL „Stormloop afgelast. Alle officieren zitten nog te lezen in de cantine." (Zó boeiend is nu PANORAMA Feestavond buurtvereniging „De Posthoorn" De Vlissingse buurtvereniging „de Posthoorn", gaf zaterdag j.I. haar jaarlijkse feestavond. Nadat de voor zitter, de heer Van Zutphen een wel komstwoord had gesproken, gaf hij de verzorging van de avond over aan het Vlissingse cabaret gezelschap de „Fako ster's", onder leiding van de heer Frits Koster, waarbij als gasten van het gezelschap, Anneke Ponse- Boone optrad als zangeres. Het „Fako ster"-cabaret, bracht een ge varieerd programma met sketches, muziek en dans, onder de titel „Van dit, van dat, van alles wat, over het voetlicht. De Chromatica's, een mond- orgclkwartet, dat het muzikale ge deelte begon, brachten er direct de stemming goed in. Anneke Ponse- Boone bleek over een goede stem te beschikken. Zeer in de smaak vielen ook de mo derne songs. Begeleid op de gitaar zong Joop Keersemaeckers verschil lende Pat Boone-nummers, die met 'n daverend applaus beloond werden. In de sketches bleek de leider Frits Koster, die zelf teksten schreef, over een flinke dosis goede humor te be schikken. Het kwartet Adriaanse zorgde voor goede dansmuziek. Tij dens de pauze werd een geslaagde verloting gehouden, waarvoor de prij zen door de leden van de buurtvereni ging beschikbaar was gesteld. Bromf ietsberij der gaf geen voorrang Toen de heer S. uit Souburg op zijn bromfiets zaterdagmiddag het kruis punt Singel-Bonedijkestraat te Vlis singen passeerde en daarbij geen voorrang gaf aan de uit de Bonedïjke- straat komende vrachtauto, bestuurd door de heer S. uit Vlissingen. kwam de man in botsing met de vrachtwa gen. S: is met ernstige verwondingen aan een der benen naar het St.-Jo- sephziekenhuis overgebracht. Raad St.-Laurens Nieuwe bode, concierge en gemeentewerkman benoemd Nadat hierover eerst in besloten zitting vergaderd was. heeft de ge meenteraad van Sint-Laurens tydens de laatste vergadering een nieuwe bode-gemeentewerkman-conclerge be noemd. Burgemeester W. Baas deel de by de behandeling van dit agenda punt mee, dat voor de oproep niet minder dan 19 sollicitaties Ingeko men waren. B. en W. hadden een aanbeveling in alfabetische volgorde opgemaakt, bestaande uit de heren: 1. C. de Boeft en 2. P. Wtllemse. Nadat.hierover ge stemd was, bleek de raad de heer P. Willemse met 5 tegen 2 stemmen te hebben gekozen. De benoeming gaat in per 1 april a.s. Het bedrag der vergoeding voor het gebruik van het sportterrein door de korfbalvereniging „Ondo" werd be paald op 125 voor 1958. Een verzoek om premie voor woningverbeterin) van de heer F. Kwekkeboom. wert toegekend, terwijl tenslotte de vergoe dingen over 1957 en de voorschotten voor deze vergoedingen over 1958 voor de christelijke kleuterschool wer den vastgesteld. Op een vraag van de heer A. Si- monse (a.r.) hoe het gesteld is met de volgende 25 woningen in de Van Citterstraat. kon de burgemeester nog geen nadere mededelingen doen. GAPINGE Jaarvergadering Oranjevereniging In het verenigingsgebouw te Ga- pinge hield dezer dagen de Oranje vereniging haar jaarvergadering. In plaats van de heer A. Woudergem, die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer Jac. Goedbloed als bestuurslid gekozen. Na het huishoudelijke deel van de vergadering werd het toneel stuk „Niet onze wegen" opgevoerd. De avond werd Besloten met net zin gen van het Wilhelmus. Behoefte aan vlottende middelen 4,5 miljoen Het door de raad van Middelburg op 9 december 1957 genomen be sluit tot het opnemen van vlottende middelen in het eerste kwartaal 1958 tot een bedrag van maximaal 5.300.000,verliest op 31 maart a.s. zijn geldigheid. Teneinde voor het komende tweede kwartaal op nieuw in de behoefte aan vlottende middelen te voorzien, dient een nieuw besluit te worden genomen. Deze be hoefte wordt geraamd op 4 500.000, zodat B. en W. van Middelburg de raad voorstellen voor het tijdvak van 1 april tot en met 30 juni a.s. vlottende middelen op te nemen tot een maximum van dit bedrag. Jubileum C.J.B. en T.B. In het verenigingsgebouw te Ga- pinge vierden de C.J.B. en de T.B. hun vijfentwintigjarig bestaan. De zang vereniging uit Serooskerke en een damesKOor verleenden aan deze avond uiuiieaKuur vcuccuucu hun medewerking, terwijl een dubbel- kwartet optrad en enkele gedichten werden gedeclameerd. De heer We- bert hield een inleiding over het on derwerp „Ouders en jongens in het boerenbedrijf". ZOUTELANDE Jongensbinnendag De leden van de Christelijke Jon gensclubs van Walcheren hielden de zer dagen een Jongensbinnendag in „Middendorp" te Zoutelande, onder leiding van de heer Th. Wijtman uit Middelburg. De afdeling Voorstel B. en W. Middelburg Het college van B. en W. van Mid delburg stelt de gemeenteraad voor om aan 't bestuur van de Vereniging voor gereformeerd onderwijs te Mid delburg medewerking te verlenen tot de stichting van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs in de Stromenwijk. Het bestuur grondt deze aanvrage om financiële steun op de uitbrei ding van Middelburg op 't Zand en omgeving, alsmede op de plannen, die daar nog tot uitbreiding bestaan. Voorts op de verschuiving van de be volking van de binnenstad naar 't Zand en de Stromenwijk en tenslot te op de behoefte aan een gerefor meerde school, getuige het feit, dat voor 103 kinderen, afkomstig van 't Zand en omgeving, dit onderwijs wordt gewenst. B. en W. zijn van mening, dat de redenen voor de aanvrage van het bestuur gegrond zijn. 't Zand had in 1940 een aantal Inwoners van onge veer 2200, terwijl dit aantal thans is gestegen tot ongeveer 4500. De laatste tien jaar is de uitbreiding van deze wijk sneller toegenomen dan voorheen. Daarbij komt, dat ln de toekomst dit deel der gemeente weer in sneller tempo zal uitbreiden dan thans het geval Is tengevolge van de voltooiing van de Stromenwijk. Reeds dit jaar zal de bevolking ln dit deel, indien alleen al de thans ln aanbouw zijnde woningen zijn ge reedgekomen, met ongeveer 300 zie len toenemen, afgezien nog van de te bouwen woningen. Voorts moet uiter aard gerekend worden met een ver dere „afbouw" van de Stromenwijk. Aangenomen moet worden, aldus B. en W. in hun voorstel, dat dit deel der gemeente uiteindelijk een aantal inwoners zal hebben van ongeveer 7500. „„uciuu.6, Zoutelande voerde het toneelspel „De gestolen uitvinding" en de afdeling Seroosker- ke De wonderlijke uitvinding* op. Tevens werden enkele spannende films vertoond. Ouderavond chr. school De jaarlijkse oudervaond van de school met de bijbel te Zoutelande werd dezer dagen in „Middendorp" gehouden. Na het welkomstwoord van de voorzitter, ds. J. F. Wagener, sprak mejuffrouw A. Samuelse over het onderwerp „Zijn dat uw kinde ren?" Spreekster illustreerde haar inleiding met bandopnamen van kin derstemmen. In de pauze bezichtigden de ouders het tentoongestelde werk van de leerlingen. Vervolgens sprak het hoofd van ae school, de heer H. J. Schoenmaker over „Onze kinderen en hun toekomst". In zijn slotwoord deelde de voorzitter mede. dat over enkele weken de aanbesteding van de nieuwe school zal plaatsvinden. SINT-LAURENS Jaarvergadering N.C.B. De afdeling Sint Laurens van de N. C.B. kwam onder leiding van de heer P. Polderman in jaarvergadering bij een. Na het openingswoord door de voorzitter, sprak de districtsbestuur der, de heer K. Zuidema, die een overzicht gaf van de situatie in het bouwbedrijf, o.a. werkgelegenheid en de besprekingen rond de C.A.O. De avond werd verder gevuld met hersengymnastiek. De opbrengst hier van kwam ten bate van het D.E.L.- fonds. Tenslotte werden onder leiding van de heer L. Verhage nog twee to neelstukjes opgevoerd. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Kandidatenlijst P.v.d.A. De afdeling Nieuw- en Slnt-Joos- land van de PartH van de Arbeid kwam in vergadering bijeen in café „De Roode Leeuw" onder leiding van de voorzitter, de heer S. Janse Jzn. De penningmeester, de heer A. Bliek, bracht het financiële verslag uit, waaruit bleek dat 1957 een batig saldo van 51,27 opleverde. De aftredende bestuursleden. S. Janse Jzn., voorzitter; A. de Kraker, vice-voorzitter; A. Bliek, secr.-pen- ;meester en de leden: P. Baas Izn., w. ..nuyt sr. en L. de Voogd werden allen herkozen. De kandidatenlijst voor de komende gemeenteraadsver kiezing werd als volgt vastgesteld: 1. S. Janse Jzn. (aftredend)2. J. Knuijt sr. (aftredend); 3. C. v. Nimwegen; 4. L. de Voogd; 5. A. de Kraker; 6. P. C. Reijnoudt Pzn.; 7. P. Baas Izn.; 8. Joh. Rijkse Jzn. en 9. M. Theune. Examens Geslaagd te Zetten voor lerares landbouwhulehoudkunde akte N XIX mejuffrouw Henriëtte M. L. Tjeb- bes te Vllssingen. FEULLETON HILLARY WAYNE „Vreemd", zei hij. „gewoonlijk spreekt hij liever zelf met nieuwe klanten. Ik weet niet wat ik zeggen moet. Ga jij soms mee. Lorraine?" Ze schudde zwijgend het hoofd. Da vid ging schouderophalend weg en ze ruimde verder alleen de keuken op. Don was dus in Foxwoord. Ze had er voorlopig geen idee van, hoe en waarom hij naar had opgespoord, maar begreep, dat zo hom -(noest spreken voor hij haar ware naam noemde. De oude meneer Cookson had gelijk gehad het bedrog kwam op haar eigen hoofd neer en zo wilde, dat ze er nooit mco was begonnen. In elk geval scheen Gemma al verdenking te koesteren en zou ze ongetwijfeld op een gegeven ogenblik vol leedver maak de waarheid onthullen. Die ge dachte joeg Lorraine schrik aan, want Martin, zelf zo recht-door-zee, zou nooit begrijpen, waarom ze zich laf hartig achter een valse naam hac' verschanst. Intussen was dit van la- een valse naam had ter zorg; nu kwam het er op aan, con- tacet met Don te krijgen. Ze zocht aanstonds David op, die juist met zijn bl ief klaar was. „Zal ik die tegelijk met de mijne op de bus doen?" vroeg ze. „Zou je dat willen. Graag hoor, wel bedenkt. Tien tegen één, dat ik hem anders zou vergeten en dan de volgen de week in mijn zak vinden. O, dat is al meermalen gebeurd. Hier dan, als jeblieft...... en nu ga ik gauw de nieu we leerling welkom heten". „Leerling?" riep zo verbijsterd. „Betekent dit. dat hij hier lang zal blijven?" „Hoe weet ik dat in vredesnaam?" zei David. „H11 heeft me aan de tele foon niet zijn levensgeschiedenis ver teld, maar de meeste lui houden eerst een slinger om de arm en pra ten van „een ritje makenVer heeld je: Don Drake! Hij zou best een spook kunnen zijn met zo'n naam". „Een spookmompelde Lor raine, terwijl ze met de brieven weg snelde en ondanks al haar angst moest ze om die weinig toepasselijke kwalificatie even lachen. Uiterlijk ge zien was Don het ideaal van iedere vrouw, een lange, gedistingeerde ge stalte met een bijna onwaarschijnlijk goed voorkomen. Hij had ook zin voor numor en beschikte over alle gaven om zich ln gezelschappen populair te maken. Soms kon hij bijna onweer staanbaar zijn en Lorraine zou, al betekende hij niets meer voor haar toch nooit de genoeglijke ogenblik ken, die zij met en door zijn levendi ge persoonlijkheid had gesmaakt, kunnen vergeten. Haar herinneringen gingen uit naar de Don van drie jaar geleden. Zodra ze hem echter naar haar toe zag ko men, besefte ze ten volle hoezeer hij was veranderd. De wat zelfgenoegza me en tamelijk „blasé" figuur van nu had weinig overeenkomst met de veerkrachtige, opgewekte jonge man, die zij in vroeger dagen had gekend. Nadat ze door de dorpstraat naar de brievenbus was gerend, had ze in de kille regen staan wachten: ze wist. dat ieder die de „Cap and Bells" ver liet, daar langs moest komen. David zou op dit ogenblik nog ln de stallen zijn en Martin allicht in het andere blok, dat van de huurpaarden, een heel eind weg. Hij hield zich bezig met de twee, die naar Dainton terug moesten en Lorraine hoopte, dat hij er lang werk mee zou hehben Zo stond ze daar, rillend van kou cn angst af te wachten tot eindelijk Don in zicht kwam. Uit zijn houding, zo helemaal zon der enig teken van verrassing toen hij haar in 't oog kreeg, bleek overduide lijk dat hij met opzet naar Foxwood was gegaan. (Advertentie) STRANDH0TEL Maandag 24 maart 8 uur Dinsdag 25 maart 2.30 uur en 8 uur. „Wel, wel", riep hij uit. „Een of ficiële ontvangst door Lorraine! Zeg eens. kindlief, dat Foxwood van jou is één hoop modder. Wat ter wereld bracht je hierheen en bij dat paar- dengedoe?" „O, Don", klonk het in haar bin nenste. „wat is er met je gebeurd? Ben jij zo radicaal veranderd of ben ik de laatste dagen kritischer ge worden? Wat spreek jo hollo woor den cn wat doe je vervelend „Ik heb altijd van paarden gehou den", antwoordde ze bijna toonloos. „Maar hoe wist jcOch ja, het kwam zeker door die foto". „Juist, juffrouw Lockett". Hij was naast Lorraine gaan lopen en keek met zijn donkere ogen spottend op haar neer. „Toen ik gisteren mijn „Daily Swift" opsloeg werd het me koud om het hart, zoals die oude ma Bunce het uitdrukte. Die arme oude Buncy! Zij maakte zich ook al zor gen over Jou". (Advertentie) „Ook?" „Denk je dan, dat lk niet bezorgd ben geweest? Ik heb het te druk ge had om te schrijven ik was in be trekking, zie je maar dit betekent niet, dat ik niet aan je gedacht heb, liefste. In elk geval zou ik voor Kerstmis weer naar Blackberry Hill zijn gekomen, maar die foto van je in de krant frappeerde me en dus belde ik je bekoorlijke schoonzuster op, om er zeker van te zijn, dat jij cn „juffrouw Lorraine Lockett" één en dezelfde persoon waren; dat er geen noodlottige samenloop van om standigheden in 't spel was. Per slot van rekening was 't maar een prullig stukje fotografie en 't verbaast me dat het ooit werd afgedrukt „Wat antwoordde Janet?" „Nietszodat ik wist wat ik weten wilde. Ik heb in Brighton tij delijk het atelier van een vriend be heerd, maar dat is voorbij. De man mocht weer uit het ziekenhuis en je weet, dat ik nooit graag de tweede viool heb gespeeld. De reis van Brighton naar Dainton valt wel mee en daar ben ik dus, geparkeerd in de dorpsherberg. Maar dat weet jij natuurlijk al", voegde hij er op sluwe toon aan toe. „Hoe laat ia het? Had ik al niet bij de stallen moeten zijn?" „Ja, tien minuten geleden, maar ze zijn vlakbij. Die drie rode schoorstenen ginds be horen tot het huis en de stallen zijn daarnaast. Maar hoor eens Don", ging ze diep ademhalend voort, „ik ben hier Lorraine Lockett". „Dat begrijp lk", klonk het vrolijk. „En zul je eraan denken?" vroeg ze bijna onhoorbaar, als het ware smekend en daarom boos op zichzelf, echter slechts met een kort: „Ik zal maar geen ogenblik aan zijn toe stemming twijfelend. Hij antwoordde het proberen'r. De betekenis van die woorden drong niet onmiddellijk tot Lorraine door. „Probeer het zo goed mogelijk Don", zei ze lusteloos, maar zijn lach joeg haar schrik aan. „Kom je waart meestal nog wel vlug van begrip en er zijn immers middeltjes genoeg om iemands ge heugen wat op te frissen". „Maar DonT' (Wordt vervolgd) (Advertentie) Drink elke dag Stimulans voor de vrouw epothsili es d/ofliu

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 5