Opgewekte jubileumviering van Chr. Middenstand Vlissingen KAPPIE en de jungle-man WALCHEREN ONNODIG ONRUST GEZAAID OVER BIJDRAGEREGELING DAMES-KEURKORPS VAN K.N.G.V. BIJ UITVOERING VAN L.0. MAANDAG 17 MAART 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 7 VIJF LEDEN ONDERSCHEIDEN Goede samenwerking ten voorbeeld gesteld GEZELLIG EN STIJLVOL heeft de Christelijke Middenstandsvereni ging Vlissingen zaterdagavond in het Strandhotel haar vijfentwintig jarig bestaan gevierd. Met de leden en hun dames schaarden zich talrijke genodigden, onder wie enkele leden van het Vlïssingse gemeentebestuur aan een welverzorgd diner, tijdens welke vele hartelijke woorden van waardering aan het adres van de jubilaresse zijn gesproken. Woorden, waarin ook sterk de goede samenwerking tussen de plaatselijke midden standsverenigingen tot uitdrukking kwam. De secretaris van de landelijke Christelijke Middenstandsbond, mr. M. G. van de Kaa, kreeg daarbij gele genheid enkele leden, die reeds van de oprichting af lid waren en zich voor de vereniging verdienstelijk hebben gemaakt, te onderscheiden met een legpenning van de bond. Nadat de voorzitter van de jubi lerende vereniging, de heer Joh. P. Ventevogel een Schriftgedeelte had gelezen en was voorgegaan in gebed, kon hij bij de aanvang van de maal tijd o.in. de loco-burgemeestcr, wet houder M. A. van Popering, zijn col lega-wethouder W. Poppe en de ge meentesecretaris, de heer A. de Beijl met hun dames verwelkomen. In een toespraak herinnerde de heer Vente gel verder aan de gr< ringen welke zich in de afgelopen 25 jaar voor de Vlissingse middenstan ders hebben voltrokken. Een kwart eeuw geleden zou het bijvoorbeeld voor deze mensen niet mogelijk zijn geweest om op zaterdagavond bijeen te komen. Vakantie kende men niet en overleg ontbrak. „De winkelier was slaaf van zijn zaak", zo schetste de voorzitter de situatie. Steeds meer Is de Vlissingse middenstand in de afgelopen periode ook het nut van organisatie gaan inzien, al betreurde spreker het, dat nog de helft van de Vlissingse zakenlieden zich afzijdig houdt van de middenstandsverenigin gen. Met voldoening gewaagde de voorzitter verder van de uitstekende samenwerking tussen de drie plaat selijke miadenstandsverenigingen, het ovcrkoepend orgaan, de Vlissing se Middenstandscentrale. De afgelopen 25 jaar overziende, bracht spreker bovenal dank aan God, Die dit alles mogelijk maakte. Voorts dankte hij de werkers: 9 van de 55 leden zijn van de oprichting af lid, t.w. de heren H. van Belle, J. Blankenburgh, H. F. Goctheer. H. van Kampen, J. Meijer, G. Polder man, W. Poppe, G. M. Prins en J. J. de Vlieger. Ook de twee andere verenigingen ter plaatse en de chr. zustervereni gingen in Middelburg, Zuid-Beveland en Zoutelande werden in de dank woorden betrokken. GELUKWENSEN. Wethouder M. A. van Popering, die de gelukwensen van het gemeentebe stuur van Vlissingen overbracht, sprak ook aijn voldoening uit over de goede samenwerking der drie ver enigingen. Hij schetste hoezeer de be langen van de middenstand nauw be trokken zijn bij de ontwikkeling van de stad. In dit verband noemde hij het verheugend, dat met het instellen Burgemeester Stemerding voor C,H.-kiesvereniging. Over herindelingsplannen Walcheren Tijdens een bijeenkomst van de christelijk historische kiesvereniging van Koudekerke, waarop ook leden van de kiesverenigingen uit Bigge- kerke en Zoutelande aanwezig wa ren, heeft burgemeester A. H. S. Stemerding van Souburg „Een en ander over de herindeling van Wal cheren" verteld. Een flink aantal le den was in de consistorie van de hervormde kerk bijeen gekomen, waar de voorzitter van de kiesvere niging, de heer W. Roose, de bij eenkomst opende met een welkomst woord en een korte inleiding over de herindeling van Walcheren. Hierna gaf de heer Stemerding eerst een overzicht van „de geschie denis" van de herindclingsplannen van Walcheren. In 1942 wilde Vlis singen Souburg opheffen, doch die poging faalde. In 1947 deed Vlissin- gen opnieuw pogingen in deze rich ting. Gedeputeerde Staten noemden toen een samenvoeging van beide gemeenten niet gewenst. „De menin gen zijn wel veranderd hierna", al dus spr., „want in 1949 wierpen Ged. Staten zich op de herindeling van héél Walcheren. In 1956 kwam de zaak weer op tafel, nu met een nieuw element, na melijk dat van de herverkaveling. Volgens het plan van de herverka velingscommissie zouden er op Wal cheren geen negentien maar vijftien gemeenten meer zijn. En nu zijn er dan de huidige plannen. Aan de hand van kaarten belichtte spr. verschei dene facetten van o.m. het struc tuurplan Vlissingen en het struo- tuurplan Oost-Souburg. „Wat op stapel staat gaat door", aldus spr., „maar het zal alles nog wel enige tijd duren." Voorts noemde spr. de diverse voordelen van de kloine ge meenten (o.m. de ware gemeenschap en de sociale eenheid). Hij gaf voorbeelden van herinde lingen elders, bijvoorbeeld in Fries land, waar de situatie z.i. niet beter op geworden is. Wat de financiële zijde betreft, de kleinste gemeente blijft altijd de goedkoopste. Spr. vergeleek Nederland nog met het buitenland, waar gemid deld 50 van alle gemeenten minder dan 500 Inwoners hebben! Spreker nam het standpunt in, dut de oplossing niet gezocht moet worden in annexatie, in sa menvoeging, maar in samenwer king. „Kan Vlissingen dan geen indtistrieschap in het leven roe- gen?" aldus burgemeester A. II. Stemerding. Na de inleiding ontspon zich nog een discussie. van een commissie van overleg, een nauwer contact tussen gemeentebe stuur en middenstand kan komen. Mr. M. G. v. d. Kaa uit Rijswijk, secretaris van de Chr. Middenstands bond, die de gelukwensen van de lan delijke organisatie aanbood, huldigde ook een viertal leden. De heren H. van Kampen en W. Poppe, medeop richters van de vereniging, G. Pol derman en J. Blankenburgh, die de vereniging na de bezetting heropge richt hebben, werden onderscheiden met een legpenning van de bond. De heer J. J. de Vlieger, die niet tegen woordig kon zijn, zal later eenzelfde onderscheiding worden aangeboden. Tijdens het diner voerden verder het woord de oud-voorzitter, de heer P. I. Hamming, uit Middelburg, die her inneringen ophaalde aan ae oprich ting en de beginjaren, de heer J. Alle- wijn, als voorzitter van de afdeling Middelburg en namens het provin ciaal verbond van chr. middenstands verenigingen. Voorts de voorzitter van de plaatselijke r.-k. midden standsvereniging, de heer W. de Nijs, tevens voorzitter van de Vlissing se Middenstandscentrale die na mens zijn vereniging een voorzitters hamer met inscriptie aanbood. Ook de voorzitter van „Gemeenschappe lijk Belang", de heer H. G. Daalhui zen, liet de gelukwensen van zijn vereniging vergezeld gaan van een geschenk, in de vorm van het boek werk „Vraagbaak voor de midden stand". De heer W. Poppe sprak nog een geestig woord als lid. terwijl de heer G. W. Oskamp als voorzitter van de Vlissingse Zomershow. ge waagde van de prettige samenwer king in dit comité. Voorzitter Vente vogel sprak een dankwoord tot alle sprekers. Na het gezamenlijk zingen van een danklied, sloot de vice-voor- zitter, de heer G. Polderman daarop deze geslaagde avond met dankge bed. Rest nog te vermelden, dat het op treden van de amateurgoochelaar, de heer F. de Jong uit Goes en gezellige pianomuziek de feestelijke stemming verder hielpen verhogen. Het bestuur had de leden, die door ziekte of om andere reden verhinderd waren te- fruit thuisbezorgd. Ouderavond school C Bouw- en grondvoorschot voor 74 woningen In „Stromenwijk" Middelburg B. en W. van Middelburg stellen voor om een bouw- en grondvoorschot aan te vragen voor een complex van 74 woningwetwoningen in de Stro menwijk. Dit contigent is een onder deel van de 336 woningen in het stads gedeelte, dat in drie jaar in continu- bouw wordt uitgevoerd door de aan nemer J. G. Broek. Het eerste deel van 76 woningen, is in aanbouw. Hel tweede deel, namelijk 74 wo ningen, werd 7 oktober 1957 aange vraagd, maar tengevolge van finan- eieringsmoeilijkheden werd nog geen toestemming tot gunning verleewd. Ter tegemoetkoming aan deze moei lijkheden bepaalde de regering, dat voortaan de financiering van de wo- ningwetbouw uitsluitend mag geschie den met door het rijk te verlenen voorschotten. Van de 500 aan Zeeland toegewezen woningwetwoningen hebben Ged. Sta ten er thans 74 aan Middelburg toe gewezen, juist voldoende dus voor de realisering van de reeds aangevraag de tweede fase van het continucon- tract. De bouw- en grondkosten zijn respectievelijk geraamd op f 1.100.000 en f 150.000. In de bovenzaal van de „Gouden Poorte" te Middelburg hield de open bare school C onder voorzitterschap van de heer C. Roelands, het hoofd der school, een ouderavond, die druk bezocht was. Uit het jaaroverzicht van de heer Roelands bleek, dat het schooljaar gunstig was, hoewel men nogal met mutaties van het onder wijzend personeel te kampen had. Hierna boden de leerlingen van de 5e en 6e klas de ouders een aan trekkelijk programma, dat de goed keuring van de aanwezigen ten volle kon wegdragen. Er was zang dbor de 6e klas, een groepje leerlingen bleek al behoorlijk op de blokfluit gevorderd te zijn, waatrta hls hoogte punt van deze avond twee toneel stukjes opgevoerd werden, namelijk „Hoe prins Mario aan het lezen ge raakte" en „De koekepan". Beide stukjes werden erg leuk gespeeld door de jongens en meisjes, waarbij Hans de Koning als prins Mario en Aart van Oosten ais de koning in het eerste stukje, en Jan SchunseTaar als de schoenmaker in het tweede stuk je, ongetwijfeld een pluim verdienen voor hun ongekunsteld spel. Tijdens de pauze werd voorts een verloting gehouden. Twee jubilerende schilders te Sint-Laurens gehuldigd Ten huize van hun werkgever, de schilderspatroon W. S. Pouwer te St. Laurens zijn zaterdag in tegenwoor digheid van vele collega's gehuldigd de heren P. Steijn uit Domburg (rechts met echtgenote) en M. Kar- stanje uit St.-Laurens, (met echtge note links) die 25 jaar aan dit be drijf verbonden waren. De heer Pouwer bood hen niet al leen een geschenk onder couvert aan; hij liet zijn felicitatie naast de ge bruikelijke enveloppe vergezeld gaan van een fraaie ets. De echtgenotes van de bekle jubilarissen werden overla den met bloemen. In een felicitatie- speechje roemde de heer Pouwer de wijze, waarop de beide schilders hun steentje hebben bijgedragen aan de opbouw van het bedrijf, waarvan zij de groei meemaakten. Tevoren reeds had de burgemeester van St.-Laurens, de heer W. Baas, die vergezeld van de beide wethouders, de heren J. Koo- le en J. Riemens, een felicitatiebe- zoek bracht, de goede versbandhou dingen aangestipt, die ei tussen werk gever en werknemers van het schil dersbedrijf bestaan en waaraan de bei de jubilarissen een voortdurende en „levende" bijdrage leveren. Hij prees de sfeer, die er in het bedrijf heerst en sprak de hoop uit, dat het bedrijf dat de laatste jaren een grote groei kende, nog in omvang mag toene men. Jaarvergadering K.A.B. De afdeling Vlissingen van de K. A.B. hield haar jaarvergadering in het Ariënsgebouw te Vlissingen. De voorzitter, de heer P. Wanst, me moreerde in zijn openingswoord de succesvolle ledenwerfactie. Vlissin gen kwam met een wervingspercen tage van tien procent bijzonder goed voor de dag. Uit het jaarverslag van de penning meester, de heer Michielsen bleek, dat de exploitatie van het eigen ge bouw in het afgelopen jaar met gunstig resultaat kon worden afge sloten. In het afgelopen jaar is ook de vergaderzaal grondig en keurig vernieuwd en in moderne kleuren geschilderd. Het financiële jaarver slag gaf een batig saldo te zien. De secretaris besprak in zijn jaar verslag de gewestelijke sociale school en de C. en O. kring. Vooral de jongeren wekte hij op zich op te geven voor de gewestelijke sociale school. Uitvoerig nam de secretaris, de heer B. Biesebroek, de diverse aangesloten vakafdelingen onder de loep, evenals de verschillende so ciale onderafdelingen. Zo stipte hij aan, dat de Centrale Volksbank en „Concordia" zich in een stijgende belangstelling verheugen. In deze vergadering werd besloten een piano voor het Ariënsgebouw aan te schaffen. Voorts werd nog meegedeeld, dat thans een sociale werker driemaal per week des a- vonds spreekuur houdt. In november zal het St. Willibrordusfeest worden gevierd met een feestavond. De C. en O.-kring organiseert op 20 april a.s. een feestavond. Bij de bestuursverkiezingen werden de aftredende bestuursleden, de he ren P. van de Ven, B. Biesebroek en C. Engelbert herkozen. In de plaats van de heer Th. Theune werd de heer L. van den Dries uit Souburg gekozen. De geestelijke adviseur, kapelaan C. van Haastert, installeerde nieuwe leden en sprak vervolgens een kort propagandistisch woord. Hij bracht dank aan de K.A.B.-leden voor het geen zij voor het nieuwe jeugdge- bouw hebben verricht. In deze ver gadering werd aan een zevental le den het bondsinsigne uitgereikt. Nadat achtereenvolgens de heren Steijn en Karstanje, mede nameiu hun echtgenotes een dankwoord had den gesproken, bleef men nog gerui me tijd gezellig bijeen. (Foto P.Z.C.) EERSTE KAMER OVER DELTAWET Waar blijven normen financiering aanpassingswerken Vele leden der Eerste Kamer zon den gaarne zien dat de minister van Verkeer en Waterstaat bij de door hem aan de Staten-Generaal toege zegde verslagen omtrent de uitvoering van het Deltaplan, tevens inlichtingen zal willen verschaffen omtrent de oe- steding der begrote bedragen. Het kwam hun gewenst voor de financie ring van dit grote werk op de voet te kunnen volgen, zo blijkt uit het voor lopig verslag der Eerste Kamer over het Ontwerp-Deltawet. Sommige leden meenden dat er in de praktijk van het bijdragen door anderen in de kosten der door het rijk uit te voeren werken niet veel zal te rechtkomen, o.a. omdat, b.v. in Zee land, vele waterschappen al op lasten zitten, die hun draagkracht te boven gaan. Enige leden meenden dat de rege ring met betrekking tot de bijdrage regeling een gebrek aan psychologisch inzicht had getoond en dat daardoor onnodig onrust in den lande was ge zaaid. Tegen de tegenwoordige gang van zaken bleven zii bedenkingen koesteren. Het moest huns inziens met betrekking tot de financiële con sequenties geen verschil maken, of de werken door het rijk dan wel door een beheerder worden uitgevoerd. Gezien de huidige hoge rentevoet is, zo meenden enkele leden, voor de dijk- beheerders een premie gesteld op het laten rusten van de werken, totdat het rijk het werk overneemt. Desondanks zijn vrijwel alle pol ders, zo vervolgden deze leden, te dezen actief en steken zich in schulden om zwakke plaatsen te verbeteren. In dit verband wordt verwezen naar de dijkverzwaring van het waterschap Ellewoutsdijk. Het rijk verleende een voorlopige subsidie van 80 hetgeen bete kende dat de ingelanden van deze 1300 ha grote polder, een bedrag TEGENSTELLING De heer L. v. d. Steen reeds 40 jaar leider De uitvoering van de Vlissingse da mes-gymnastiekvereniging „Li- chaams ontwikkeling" die zaterdag in „Britannia" werd gehouden, is een turnavond met tegenstellingen ge worden.-Want in feite kreeg men in deze uitvoering twee veruiteenliggen- de uitersten in de gymnast ie ksport te zien. Enerzijds was er het dames keurkorps van het Koninklijke Ne derlandse Gymnastiek Verbond, dat medewerking aan het programma ver leende. Deze selecte groep van zeven turnsters gaf een fonkelende demon stratie van pure, moderne turnsport; modern vooral bij het toestelturnen. En daarnaast stond het optreden van de dames van L.O. Zij turnden niet aan de moderne toestellen, maar tra den voor het voetlicht met een knots oefening, een ritmische oefening, een vrije oefening en een oefening met linten. Ongetwijfeld stonden deze oe feningen op een hoog niveau, maar zij grensden vaker dichter aan het ballet dan de moderne turnsport. Vooral in het nummer ritmische oefe ning was dit laatste het geval. Hier in kwam duidelijk naar voren, dat bij een enkele dame de ongetwijfeld gevolgde balletlessen meer invloed deden gelden dan de gymnastiektrai- ning.... Maar ook in andere oefenin gen waren de bewegingen vaak te sterk gestyleerd voor een gymnastiek -uitvoering. Dat nam overigens niet weg, dat de oefeningen van de dames van L.O. stuk voor stuk voortreffe lijk waren samengesteld en ook zeer logisch van opbouw waren. Boven dien boden deze oefeningen alle ge legenheid om de gratie van de vrouw te doen uitkomen. Uit de sierlijke be heerstheid bleek, dat de dames hun oefeningen grondig hadden voorbe reid. Als kijkspel waren de oefenin gen van de dames dan ook bijzonder Ontwapend was 't optreden van de (nog zeer jeugdige) meisjes. Zij begonnen met een demonstra- tieles Zweedse bank, welke oefe ning was opgebouwd uit goede en nuttige onderdelen. In het num mer „dansje" bleken vele grappi- pe vondsten verwerkt en ooit met een sierlijke baloefcning hadden de meisjes veel succes. APARTE KLASSE. Het optreden van de dames en de meisjes van L.O. werd zowel voor als na de pauze afgewisseld met de de monstraties van het dames-keur korps. Bep Drommel uit Haarlem, de jeugdige Nederlandse kampioene, Nel Fritz uit Vlissingen, Jopie Cox uit Amsterdam, Thea Beekman uit Heilo, Nel Sallé uit Amsterdam, Rinie Wolf-Waaier uit Haarlem en Dinie Krul uit Den Haag toonden zich allen turnsters van aparte klasse. Al direct bij het eerste nummer persoonlij ke vrije oefeningen was de be wondering en het enthousiasme van de toeschouwers zo groot, dat, tegen de ongeschreven wet in. middenin de oefeningen applaus keer op keer op- klaterde. Rinie Wolf, Nel Fritz en Bep Drommel waren in dit geselec teerde gezelschap de uitblinkers. Dat bleek vooral op het nummer even- wichtsbalk. Bij het nummer ringen was de uitstekende oefening van Nel Fritz een verrassing. Dit is haar zwakste onderdeel, maar zij toonde nu een grote vooruitgang. Spectacu lair waren de oefeningen aan de brug met ongelijke leggers, vooral van Nel Fritz, Bep Drommel en Dinie Krul, die allen een achterwaartse spreidsprong van de lage over de ho ge legger in hun oefening hadden ver werkt. Opvallend was ook de rustige leiding van de leidster van het keur korps, mejuffrouw A. Fieseler uit Amsterdam. De presidente van L.O., mevrouw G. van Dijk-Knop, had na afloop vele woorden van dank, alsmede een ver rassing voor de leden van het keur korps. Bijzondere woorden van dank richtte zij ook tot de heer L. van der Steen, dio deze gymnastiekuitvoering weer zo voortreffelijk voorbereid heeft. Voor deze 78-jarige leider van L.O. ongetwijfeld één van de oudste gymnastiekleiders in Nederland was dit min of meer een jubileum-uit voering, want hij traint de dames van L.O. reeds veertig jaar. De heer Wim Dert zorgde voor een passende omlijsting bij de verschil lende nummers. van f 588.000 vootf eigen rekening moeten nemen, terwijl de lasten reeds f 50.per ha bedragen. Sommige leden drongen er bij de re gering op aan te bevorderen, dat het wetsontwerp tot vervanging van het geheel verouderde wet op de calami- teuze polders van 1870 spoedig zal worden ingediend. De bemoeiingen van het rijk met door beheerders uit te voeren werken dienen, naar het oordeel van enige leden, niet zo ver te gaan dat b.v. het gebruik van as falt voor de te versterken dijken wordt voorgeschreven. De hier aan het woord zijnde leden gaven toe, dat het gebruik van asfalt wellicht de kosten iets drukt, doch zij achtten het onzeker, hoe constructies met dit materiaal zich gedurende 40 a 50, jaren zullen houden. Deze leden betoogden, dat taludbe kledingen aan de binnenzijde van dij ken zeer ontsierend kunnen zijn. De voorkeur dient gegeven te worden aan afwerking met een grasmat. Deze leden waren ook van oordeel dat op korte termijn de normen voor financiering en subsidiëring van aan passingswerken als bouw en exploi tatie van nieuwe gemalen, bekend ge maakt dienen te worden. In het voorlopig verslag over dit wetsontwerp van de Tweede Kamer werd betoogd dat degenen, die door de afsluiting schade zullen lijden, recht op volledige schadeloosstelling hebben. Sommige leden noemden dit een gevaarlijke stelling, welke zonder meer een positieve uitspraak doet over het probleem van de schadeloos stelling bij rechtmatige overheids- daad. Zij konden zich verenigen met het standpunt van de regering, dat gerekend mocht worden op de norma le maatschappelijke activiteit van be langhebbenden. De hier aan het woord zijnde leden waren van mening, dat omvangrijke maatregelen tot steun aan de oester- teelt en de visserij moeten worden genomeö. Ook naar hnn mening zal het rijk alles moeten doen om de na delen, welke uit de werken voort vloeien, te beperken. Ook werd de regering gevraagd, hoe het tot stand brengen van de in het kader van het Deltaplan te scheppen nieuwe recreatiegebieden gefinancierd zal worden. Uit welke bron worden b.v. de gelden, benodigd voor het scheppen van recreatiemogelijkheden in het Drie-eilandenplan en in de Ploimpot geput? C.H.-kandidatenlyst voor Vlissingen Dezer dagen vergaderde de Chr. Historische Kiesvereniging te Vlis singen in hét Hervormd Verenigings gebouw. Noordstraat 34, onder voor zitterschap van de heer H. van Rooflen. Het belangrijkste agendapunt was wel het vaststellen van de kandida tenlijst voor de gemeenteraadsver kiezingen. Deze lijst ziet er als volgt uit: 1 H. van Rooijen; 2 F. van Sab- ben: 3 P. Bikker; 4 W. Sanderse; 5 W. P. Jacobs; 6 C. J." P. van Keu len; 7 I. Weug; S M. Eland; 9 G. Geelhoed; 10 J. de Ruijter. Zoals men weet, komen de A.R. en C.H. uit met één gezamenlijke lijst, onder de naam: de Protestants Christelijke partijen. De oneven num mers op die gezamenlijke lijst zijn de kandidaten van de C.H., de even nummers de kandidaten van de A.R. Voorts bracht de heer W. San derse op deze vergadering verslag uit van de algemene vergadering der C.H.U. te Amsterdam die hjj als af gevaardigde heeft bijgewoond. Tenslotte werd nog beraadslaagd over de te voeren propaganda tot werving van leden en die voor de a.s. verkiezingen. BIGGEKERKE Gemeente-avond Woensdag hield de hervormde ge meente te Biggekerke haar gemeen teavond. De predikant, ds. A. D. H. Roscam Abbing, hield een causerie over de op tweede pinksterdag te houden Kerkedag en belichtte de oor sprong en het doel van die dagen. Hij gaf verder een korte uiteenzet ting van het onderwerp, dat op de kerkedag voor Walcheren behandeld zal worden. Na de pauze werden verschillende femeentezaken besproken; deze be- roffen voornamelijk het werk van de kerkvoogdij en het jeugdwerk. 23. De aap Coca voelde er niets voor om de Maat te rul len voor de kartonnen baby pop, die signor Rivaldl haar stond op te dringen. Het was niet eens een pop, die „mam ma" kon zeggen, terwijl de stuurman in haar moederlijke omhelzing een heel register van klaaglijke geluidjes liel horen wanneer zij hem met haar strelingen kneusde. Bo vendien had de Maat een zachte baard, waarin het diei naar hartelust kon graaien en plukken. Dus liet zij Rivakl: praten en snelde, met de schreiende Tjeerd Duizend schoon in de armen gekneld het woud In Op het strand heerste gi«. te ontstemdheld over het zeil zuchtige gedrag van de moe deraap. Kappie stond moppe rend op zijn snor te kauwen „Deksels nog-an-toe", mom pelde hij, „daar gaat mijn stuur! Hoe krijgen we die klont la ooit weer uit de takels van Ook Signor Rivaldl voorzag moeilijkheden, zij het dan van een geheel andere aard. „Weer een beeldscène van mijn draalfilm ver- knoelprutst!" kreet hij en zijn gelaat werd bij die woorden van een opvallend blauwe kleur, zoals men dat wel ziet op heel moderne schilderijen. Daarbij stond hij te dansen als een ketel kokend water op het vuur, die op het punt van ontploffen staat. Deze driftige bewegingen bleven niet onop gemerkt. Daar naderden reeds de fllmparaslet en zijn assistent, de filmcamera in de aanslag en de hoedenvoorraad gereed, om Rlvaldi's driftbul in treffende beelden vast te leggen. „Dit wordt de mooiste scène van mijn film:" voorspelde Parasito, blij aan zijn filmapparaat morrelend. „Let op, dit draait uit op minstens drie vernielde hoedenl" Die voorspelling kwam precies uit. Het werd de mooiste driftbui, die zij ooit beleefden en er wer den drie hoeden vernield. Het was alleen jammer, dat Parasito slechts een onduidelijk beeld van het gebeurde overhield, omdat HIJ het was, die al op fllmband was vastgelegd, toen Rivaldl loeiend zijn assistent door drie sombrero's heenwrong.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3