PREDIKBEURTEN OESTERPROEFIN HET VEEREGAT MOET WORDEN GENOMEN WALCHEREN LANDBOUWSCHOOL OUDELANDE VOERT NIEUW LEERPLAN IN ZATERDAG 15 MAART 1958 PROVINCIALE ZEEUW 8E COURANT. EERSTE KAMER OVER ONTWERP-DELTAWET Overgang van garnalenvisserij op kleine zeevisserij? Algemeen was men in de Eerste Kamer van mening:, dat de oester- proef in het Veersegat moet worden genomen, zo blijkt uit het voorlopig verslag der Kamer over het ontwerp- Deltawet. De mosselcultuur zal naar het oor deel van sommige leden minder moei lijkheden opleveren. De garnalenvis serij, zo vervolgden deze leden, wordt voornamelijk beoefend in Veere. Aan gezien het technisch bezwaarlijk zal zijn een sluis in de te maken dam in het Veersegat te leggen, zal deze visserij uit Veere moeten verdwijnen. Verplaatsing b.v. naar Colijns- plaat zal dan aanbeveling verdienen. Zulks zal echter geen blijvende oplos sing bieden. Wanneer immers de Oos- terschelde zal zijn afgesloten, zal ook de haven van Colijnsplaat van verbinding met de zee zijn verstoken. Deze leden vroegen dan ook, of het niet meer aanbeveling zou verdienen deze vissers om te scholen voor de kleine zeevisserij. Daarvoor zou dan een visserijschool moeten worden op gericht. Deze leden vertrouwden, dat de regering te zijner tijd bereid zal zijn, daarvoor subsidie te verlenen. Welk standpunt, zo vroegen vele andere leden, neemt de regering in ten aanzien van de overgang van de garnalenvisserij op de kleine zee visserij? Is zij voornemens die over gang te bevorderen? Zij stelden deze vragen, omdat hun uit de visserijnota niet van voldoende compensatie voor de garnalenvissers was gebleken. Vele leden beschouwden de in de memorie van toelichting nopens dit wetsontwerp bestede aandacht aan de sociale aspecten van de Deltawer ken zelf en de sociale gevolgen, wel ke zich waarschijnlijk in de toekomst in het Deltagebied zullen voordoen, als onvoldoende. Deze leden dachten aan de sociale implicaties van de te verwachten industrialisatie en aan het zich ontwikkelen van belangrijke delen van het Deltagebied tot recrea tiegebied voor de omliggende dicht bevolkte streken van ons land. In dit verband wilden deze leden erop wij zen, dat sociale en culturele overwe gingen het scheppen van mogelijkhe den voor industrialisatie aldaar drin gend gewenst maken. Zij achtten het uit sociale overwe gingen ongewenst, dat er tussen Groot-Rotterdam en Vlissingen-Mid- delburg een weinig of niet-geïndustri- aiiseerd gebied zal ontstaan, zodat de bevolking tengevolge van de geringe arbeidsmogelijkheden hetzij tot ver trek, hetzij tot arbeid buiten de plaats van vestiging zal worden ge noopt. De leden achtten de instelling van een sociaal-cultureel ontwikkelings fonds noodzakelijk. Dit fonds zou steun moeten veidenen aan de zo ge wenste geestelijke en maatschappe lijke begeleiding, waarbij huns in ziens o.a. gedacht moest worden aan de jeugdvorming. Ds. A. C. Diederiks veertig jaar predikant Maandag 17 maart zal het veertig jaar geleden zijn, dat ds. A. C. Diede riks van Hilversum werd bevestigd als predikant in de Nederlands hervorm de kerk. Ds. Diederiks begon zijn loopbaan in Serooskerke (Sch.) waar hij op 17 maart 1918 door wijlen prof. dr. H. M. van Nes in het ambt werd bevestigd. In 1921 verwisselde de ju bilaris deze gemeente met die van Kruiningen, vanwaar hij in 1929 naar Hilversum vertrok. Op 7 september 1947 deed ds. Diederiks zijn intrede in zijn vierde en laatste gemeente Blaricum in de classis Hilversum, waar hem met ingang van 1 mei van het vorige laar op ruim vijfenzestig jarige leeftijd emeritaat werd ver leend. Moderamen Gen. Synode Herv. Kerk bezocht Zeeland Het moderamen van de Generale Synode der Ned. Herv. Kerk, is voor nemens eind april a.s. een werkbe zoek te brengen aan de kerkprovin- vie Zeeland. Men stelt zich voor een samenspreking te hebben met de ver schillende classicale vergaderingen, alsmede met de Provinciale Kerkver gadering in deze provincie. In verband met deze samenspre- kingen heeft het moderamen aan de kerkeraden van alle hervormde ge meenten in de classes Zierikzee, Mid delburg, IJzendijke en Goes enkele vraagpunten voorgelegd, die als uit gangspunt zullen dienen van het te houden gesprek. De kerkeraden is verzocht deze vragen ook in een vergadering van de kerkeraad, ter voorbereiding van de classicale vergadering, te behan delen. Ir. B. C. Roeters van Lennep verzocht ontslag Per 1 mei a.s. In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd heeft de directeur van gemeentebedrijven te Middelburg, ir. B. C. Roeters van Lennep, het gemeentebestuur ver zocht hem met ingang van 1 mei a.s. ontslag te verlenen uit deze functie. B. en W. van de Zeeuwse hoofdstad stellen de raad voor dit gevraagde ontslag eervol te verlenen, met dank betuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. Nog voor de volgende raadsver gadering (de laatste maandag van maart) zullen B. en W. de raad een aanbeveling doen toekomen voor de opvolger van ir. Roeters van Lennep. I\ VLISSINGEN op maandag 17 maart in liet Concertgebouw JKmmnstraat 10 OM 2.30 en 8.00 ÜUR DE MANNEQUINS staan al klaar, de show gaat weer beginnen. Stamp volle zalen zullen kijken en genieten! Maar.... de avondvoorstelling is al uitverkocht. Als U nog geen plaats hebt besteld, probeer dan of u er nog een voor de middagvoorstelling kunt krijgen! Voorzover de voor raad strekt kaartenverkoop aan de zaal op zaterdag 15 maart van 10 tot luur en voor de aanvang van de show. MIDDELBURG Uitstekend toneelspel op feestavond M.H.B. Op twee punten hadden de leer lingen van de Middelburgse r.h.b.s, tijdens de jaarlijkse M.H.B.-feest- avond vrijdag in een uitverkocht Schuttershof gegeven extra hun best gedaan. Dat was ten eerste op het programma en ten tweede op de toneeluitvoering. Het „zwaarlijvige" boekske, dat de bezoekers van deze avond als programma was uitgereikt en waaraan alle scholieren hadden meegewerkt, vermocht reeds hoogge stemde verwachtingen op te wekken voor de avond. Welnu, de M.H.B. heeft de bezoekers niet teleurgesteld. De toneelgroep had het zich bepaald niet gemakkelijk gemaakt met het toneelspel in 3 bedrijven „Rumigny" van E. S. Wlllartz, maar de elf me dewerkenden hebben er een uitste kende opvoering van gegeven. Van begin tot eind werd vlot gespeeld, terwijl met name het tweede en der de bedrijf de overtuigende zeggings kracht meegegeven werd, die nodig was. Zodoende mag geconstateerd worden, dat de beide regisseurs, de heren jhr. mr. Wttewaal van Stoet wegen en L. Rlvière, bijzonder veel eer met deze toneelgroep ingelegd hebben. „Rumigny" is een eeuwenoud Frans kasteel, bewoond door graaf Armand de Chateauvieux, die ae bodem van zijn schatkist steeds meer ziet nade ren naarmate het aantal malheurs aan het kasteel groter wordt. Maar verkopen doet hij het niettotdat zijn dochter, geholpen door haar moe der en een schare medestudenten uit Parijs hem doet inzien, dat dit toch de beste oplossing is. Het is niet gemakkelijk om uit blinkers aan te wijzen, maar toch willen we een uitzondering maken voor Rob van Hoek, Marian Luyen- dijk, Betty Joosse en Peter Bulthuis, De eerste gaf een bijzonder goede vertolking van de trotse graaf De Chateauvieux; Marian Luyendijk hoewel zij pas tegen het eind ten to nele verscheen maakte veel in druk met haar creatie van zijn vrouw Raymonde, Betty Joosse gaf op char mante wijze zijn zuster Clothilde ge stalte, terwijl Peter Bulthuis in de student Serge al zijn gaven geli had. De anderen deden niet veel voor dit kwartet onder; ook zij maakten ten volle aanspraak op het bijna ova tioneel applaus, waarmee de toe schouwers hun waardering voor het gebodene kenbaar maakten. Een woord van lof past hier tevens voor het stillvolle decor en voor de uit stékende grime van de heer I. Lorier. De avond werd geopend door Tjerk de Jong, in de pauze was er een ver loting, en de directeur der school, de heer E. Kuiper, sprak een slotwoord. Een gezellig bal onder leiding van de heer W. J. M. Meeuse met medewer king van „The Orpheans" besloot de feestavond. Regeling tegemoetkoming bij afstaan woonruimte B. en W. van Middelburg hebben de gemeenteraad een voorstel doen toekomen betreffende een nieuwe re geling voor tegemoetkoming bij vrij willige beschikbaarstelling van woon ruimte. De vroegere regeling, waar voor de raad in 1949 een krediet van '4000 beschikbaar stelde, leidde een sluimerend bestaan, omdat toen maar in één geval tegemoetkoming is toe gekend. De nieuwe regeling tracht door verruiming van de vergoedings mogelijkheden de vrijwillige beschik baarstelling van woonruimte een gro tere stimulans te geven. De volgende vergoedingen kunnen worden toege kend (het rijk keert hierbij 75 pet. van de toegekende bedragen uit): Een vergoeding voor de kosten van het aanbrengen van voorzieningen om meer gezinnen woongelegenheid te verschaffen of te blijven verschaf fen tot een maximum van ƒ800: een vergoeding van de transportkosten van het meubilair in geval van ver huizing: een vergoeding van de in richtingskosten tot een bedrag gelijk aan twee-derde van de huurwaarde van de in gebruik genomen kleinere woning; en een vergoeding van de eventuele opslagkosten van meubi lair tot een maximum van 100. Voor het dienstjaar 1958 komt B. en W. een krediet van 4000 vol doende voor, waartegenover dan een tegemoetkoming van het rijk kan worden geraamd van 3000. Huisvrouwen ingelicht over ,Expo 1958" Voor de afdeling Middelburg van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen hielden de dames Van Lie- dekerke en Robberechts een lezing met films over de Wereldtentoonstel ling in Brussel, die van 17 april tot half oktober gehouden wordt. De ge hele bevolking van België streeft er naar haar gasten uit alle delen van de wereld zo goed mogelijk te ont vangen en stelt zich tot doel de ver schillende volken nader tot elkaar te brengen. In totaal zijn er 53 deel nemers, waaronder vier grote, tot welk kwartet ook Nederland be hoort. Andere grote deelnemers zijn Bel gië, Rusland en de Verenigde Staten. Het Russische paviljoen is het resul taat van een wedstrijd, terwijl het Amerikaanse het grootste ronde ge bouw ter wereld is. Verder streeft elk deelnemend land ernaar iets van z'n volksaard te laten zien. De totale op pervlakte van de tentoonstellingster reinen is 50Ö.Ó00 vierkante meter. Vooral aan de tuinarchitectuur is veel aandacht besteed. Naast moder ne zijn er ook nationale tuinen van de verschillende deelnemers, alsmede een Vlaamse Renaissancetuin. In het middden van het geheel overheerst het atomium, het symbool van het vreedzame gebruik van atoomenergie. Op de terreinen zullen permanent grote tentoonstellingen worden gehouden. Tevens zijn trein tjes en zweefbanen aangebracht. De presidente van de afdeling, mevrouw M. A. van de Boogert-Selhorst, dank te de belde dames voor hun duidelijk Inzicht in dit grote gebeuren. VLISSINGEN „De vallende ster" Herald Braun's film „De vallende ster" is eigenlijk een moderne visie van het aloude Elcerlyc. In dat geval is een illusionist de personificatie van het kwade en een koorddanser van het goede. De filosofie van de eerste is samen te vatten als: „Help je zelf en daarmee uit"; de tweede: „Help de ander, dan is er geen plaats voor angst en eenzaamheid". Uitgaande van de angstgevoelens die bij velen de overhand hadden, toen in 1910 de ko meet van Hally de aarde naderde, heeft Braun een adembenemende beel denreeks samengesteld, die de toe schouwers voornamelijk verplaatst naar de vluchtelingenkampen van na de Tweede Wereldoorlog. De in 1910 zo grootsprakige illusionist is dan een bedelaar... de ex-koorddanser, nu ma chinist. ziet van een trein uit, een treffend voorval, dat niet alleen zijn theorie der naastenliefde bevestigt, maar ook een gevolg van zijn persoon lek optreden is. Voordat deze belangwekkende film vrijdagavond in de Johanneskerk te Vlissingen werd vertoond in het ka der van de filmcyclus, georganiseerd door de culturele commissie Bijzonder Kerkewerk der Nere. herv. gemeente te Vlissingen. gaf. ds. Y. v. d. Schoot een korte toelichting. Voorts werd een documentaire gedraaid over kerkelij ke „hulp aan de ander" in de vluch telingenkampen. Splitsing afd. Middelburg zomeravondvoetbal Vrijdagavond werd in café-restau rant Wöhler de algemene jaarverga dering gehouden van de zomeravond voetbal, afdeling Middelburg. De voorzitter, de heer J. Sukkel, gaf een kort relaas, van het afgelopen jaar en memoreerde in het kort de moei lijkheden die met de afdeling Zeeland van de K.N.V.B. waren gerezen. Het voornaamste punt van de agen da was het bespreken van de K.N. V.B.-voorstellen. Tijdens deze verga dering, aldus de voorzitter moet be slist worden of de Z.A.V. al of niet in K.N.V.B.-verband zal blijven spe len. Het bestuur van de Z.A.V. was niet van plan om onder de gestelde voorwaarden onder auspiciën van de K.N.V.B. te blijven spelen. Toen ten slotte de vertegenwoordigers van de clubs hun standpunt bepaald hadden, bleek dat drie clubs voor aansluiting bij de K.N.V.B. waren en dat drie clubs achter het oude bestuur wilden blijven staan. Twee clubs namen nog geen beslissing; terwijl van de Broek Boys geen vertegenwoordiger aan wezig was. Bij de drie clubs die in K.N.V.B.-verband willen blijven spe len was ook nog een zekere verdeeld heid merkbaar. De voorzitter was dan ook van mening dat alvorens de competitie begint er weer enkele clubs naar het z.g. „wilde voetbal" terugkeren. Na de stemming werden de vertegenwoordigers van de clubs, die voor aansluiting in K.N.V.B.-ver- band waren, verzocht om de vergade ring te veriaten, waarna met de an dere vertegënwoordigers nog enkele punten werden besproken. Binnen korte tijd zal een nieuwe vergade ring worden uitgeschreven, waarbij alle voetballiefhebbers die zich tot het „wilde voetbal" voelen aange trokken welkom zijn. C.B.T.B. bijeen Dezer dagen hield de afdeling Veere van de C.B.T.B. een vergadering on der voorzitterschap van de heer Jac. de Nood. De rijksvëeteeltconsulent, ir. W. L. Harmsen uit Middelburg sprak over het onderwerp „Veeteelt". Spreker toonde aan. dat de melkpro- duktie de grootste brond van inkom sten in de veeteelt is. Vervolgens be sprak de heer Harmsen de verschil lende veetypen en de voeding. In de plaats van de heren P. de Buck, die naar St.-Laurens vertrekt, en J. de Buck, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werden de heren W. Kasse Dz. en J. de Nood Jzn. in-het bestuur ge kozen. Vervolgens spraken de voor zitter en de oud-voorzitter, de heer D. Kasse. de scheidende bestuursle den. die 25 jaar in het bestuur geze ten hadden, toe. GRIJPSKERKE Uitvoering zangvereniging De chr. zangvereniging „Halleluja", te Grijpskerke gaf haar jaarlijkse 'Uitvoering, onder leiding van de heer J. Hekhuis Wzn. De voorzitter, de ieer Fk Dronkers, opende op gebrui- v. ijze de avond en sprak een kort welkomstwoord. Daarna werd een gevarieerd programma uitge voerd, bestaande uit koorzang, dub- belkwartet en duet. Ter afwisseling zongen de aanwezigen enkele gezan gen. Er werd met overgave gezongen en vooral „Wohl mir, dass ich Jesum habe" van Joh. Sebastiaan Bach, de ALS EERSTE... V akvaardigheidslokaal wordt gebouwd De lagere landbouwschool van de Z.L.M. te Oudelande zal met ingang van het nieuwe eursnsjaar' per 1 sep tember a.s. als eerste school in Zee land in het gebied ten noorden van de Westerscheide het nieuwe leerplan voor deze tak van onderwijs invoe ren. Tegelijkertijd zal de school dan de beschikking hebben over een gloednieuw 20 bij 10 meter vakvaar- digheidslokaal, dat binnenkort zal worden gebouwd. Dit deelde het hoofd der school, de heer W. Fase, mede tijdens een vrijdagmiddag in lagere landbouwschool te Oudelande gehouden bijeenkomst. Het heeft er enige tijd geleden naar uitgezien, dat de school zou moeten verdwijnen, doch uiteindelijk heeft men deze dreiging toch kun nen afwenden. In plaats daarvan zal de school thans worden uitgebreid met een vakvaardigheidslokaal, ter- koraalcantate „Morgenglans der eeuwigheid" van J. Nauta en „Nacht wachterslied", bewerkt door J. Nau ta, werden goed uitgevoerd. Ook de twee laatste liederen „Blijf bij ons, Heer" en „Avondzang", beiden van Leo Mens, kwamen goed tot hun recht. De vereniging kan op deze uitvoe ring, die beëindigd werd door Wisse, met genoegen terugzien. KOUDEKERKE Jeugddienst De Jonge Kerk te Koudekerke belegt a.s. zondag 16 maart des avonds 7 uur een jeugddienst, in de Ned. her vormde kerk, op het dorp. Ds. W. S. Duvekot uit Souburg zal spreken over het onderwerp: „De man die veel te verliezen had". SINT-LAURENS Feestavond Oranjevereniging De Oranjeveriniging te Sint-Lau- rens gaf een feestavond in het ver enigingsgebouw. De voorzitter, de heer W. S. Pouwer, heette in zijn openingswoord het college van B. en W. en de grote schare aanwezigen welkom, waarna men samen net volkslied zong, begeleid door „De Minstreels", die ook het verdere mu zikale gedeelte verzorgden. Het grootste gedeelte van de avond werd gevuld met „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Holland gevrijd werd",-regie de heer C. van Slooten, dat door aankleding van toneel, kos tumering, grime en spel buitenge woon veel bijval oogstte. De burgemeester, de heer W. Baas, hield een korte toespraak en reikte enkele van de 20 tulbanden uit, die verloot waren. De vice-voorzitter, de heer J. Koole Dzn., sprak een dankwoord tot de spelers, vergezeld van bloemen en geschenken, waarna met het zingen van het Zeeuwse volkslied werd ge sloten. Walcheren ZATERDAG 15 MAART Adventisten: Vlissingen 9.15 ds. Smit, 10.15 bijbelstudie; Middelburg 10 bij belstudie, 11 ds. Smit. Interkerkelijk Avondgebed: Vlissin gen (Engelse kerk) 7.30 en 8; Mid delburg (Koorkerk) 8 ep 8.30. ZONDAG 16 MAART Ned. Herv. Kerk. Aagtekerke 10 en 2.30 ds. Theunissen; Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Verwey; Biggekerke 9.30 ds. Abbing, 2 ds. Abbing; Domburg 10 en 3 ds. Van Vliet; Gapinge 10 ds. Kalkman; Grijpskerke 10 ds. Oosthoek^ 2.30 ds. Wisse; Kleversker- ke 2 ds. Ótte; Koudekerke 10 ds. v. d. Schoot. 2.30 (Vlissingsestr.) ds. Durk- stra, 7 jeugdd., ds. Duvekot; 't Zandt 10 ds. Durkstra, 10J.5 jeugdkerk, 7 jeugdd., ds. Dijckmeester; Meliskerke 2.30 dienst; Middelburg, Nieuwe Kerk, 9 ds. Aalders, 10.30 ds. Van Woerden, 7 ds. v. d. Linde Engelse Kerk 10 ds. Dijckmeester, Koorkerk 10 ds. Van Houte; Nieuw- en St. Joosland 10 ds. Van Haarlem 2.30 ds. Kalkman; Sou burg 9.30 en'11 ds. Haitjema, 7 ds. Wagener, Concordia 9.30 jeugdkerk; Oostkapelle 10 ds. Richard, 2.30 ds. De Boer; Ritthem 10 ds. Van 't Hof, 2.30 ds. Kwast; Serooskerke 10 en 2.30 ds. v. d. Wind; St.-Laurens 10 dienst, 2.30 ds. Van Haarlem; Veere 10 ds. Otte; Vlissingen, St. Jacobs- De l Advertentie j Doe de was de deur uit maar dan naar STOOMWASSERIJ „EUELWEIS" Paul Rrugerstraat 248-250 - Vlissingen Bel even no. 2589 (K 1184) en wij verzorgen gaarne een proef was. HOOG EN LA. WATER 16 maart nap nap nap nap Vlissingen 12.02 1.66 5.47 1.70 18.17 1.67 Terneuzen 12.30 1.82 6.12 1.87 18.41 1.84 Hansweert 0.14 1.74 12.53 2.01 6.39 2.00 19.10 1.97 Zierikzee 0.26 0.96 13.02 1.18 6.32 1.50 19.03 1.38 Wemeldinge 0.54 1.15 13.25 1.38 6.39 1.71 19.41 1.60 17 maart nap nap nap nap Vlissingen 0.32 1.62 12.52 1.79 6.48 1.89 19.07 1.75 Terneuzen 0.51 1.7S 13.19 1.95 7.14 2.06 19.34 1.92 Hansweert 1.14 1.94 13.47 2.14 7.44 2.19 20.05 2.05 Zierikzee 1.26 1.05 13.57 1.30 7.28 1.60 19.48 1.42 Wemeldinge 1.55 1.26 14.22 1.52 7.41 1.84 20.08 1.66 kerk 10 ds. Kloosterman, 5 ds. Groot, Engelse Kerk 9,30 kerk voor jongeren, Johanneskerk 9.30 ds. Beer- nink, 7 ds. De Boer, Havendorp 10 ds. De Groot; Vrouwenpolder 2 ds. Ri chard; Westkapelle 9.30 ds. Wisse, 2.30 ds. Oosthoek; Zoutelande 9.30 en 2.30 ds. Wagener. Evangelisatie op G.G. Vlissingen (Willem Hl) 10 en 5 ds. Grisnigt. Gereformeerde kerk: Arnemuiden 10 en 2.30 ds. Poelman (bed. H.A.); Domburg 10 leesd., 2.30 ds. de Boer; Gapinge 9.30 en 2 ds. Schep; Gri jps kerke 10 en 2.30 drs. Vlaardinger- broek; Koudekerke 9.30 en 2.30 drs. Elshout; Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. van Heesen; Middelburg (Hofplein- kerk) 9.30 ds. de Boer, 2.30 en 5 ds. van Til; Noorderkerk 9.30 ds. van Til, 5 ds. de Boer; Lutherse kerk 7.15 de heer Wester; Oost- en West Sou burg 9.30 en 2.3Ó ds. Brederveld; Oostkapelle 10 en 2.30 ds. de Groot; Serooskerke 10 en 2.30 ds. van Wou- we; St. Laurens 10 en 2.30 ds. Boot; Veere 10 en 2.30 ds. Streefkerk Vlissingen 9.30 en,5 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 en 2.30 ds. v. d. Wal; Westkapelle 9.30 leesd., 2.30 dienst. Gereformeerde gemeente: Aagteker ke 9.30, 2 en 6 leesd.; Arnemuiden 9.30, 2 en 6 leesd.: Meliskerke 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Middelburg 9.30, 2 en 6.30 leesd.; Oostkapelle 10 en 2. eesd.; Vlissingen 9.30, 2.30 en 6.__ leesd.; Westkapelle 9.30, 2 en 6 leesd.; Zoutelande 10 en 2.30 leesd. Chr. gereformeerde kerk: Middel burg 9.30 en 3 ds. v. d. Molen; Vlis singen 9.30 en 5 ds. van Wilsum. Ver. van vrijz. hervormden en Re- montr. kring: Vlissingen 10.45 ds. Breukink. Doopsgezinde gemeente: Middelburg 10.30 mej. dr. Bakker; Vlissingen 10 ds. Vis. Hersteld Apostolische Zendingsge meente: Vlissingen (Bakkersgang) 10 en 4.30 dienst. Leger des Heils: Middelburg 10 heilsk. 7.30 Verlos, sk. o.l.v. majoor Hak; Vlissingen 10 heils. samenk. Middelburg G.G.N.: (Kantinezaal vei ling) 9.30, 2 en 6.30 leesd. wijl ook het nieuwe leerplan zal wor den ingevoerd. Op deze wijze wil men trachten de school in Oudelande weer tot bloei te brengen. Het nieuwe leerplan is nogal in grijpend, want de eerste twee jaren van de in totaal vier jaar durende cursus zal het accent worden gelegd op de algemene vorming. Nieuwe vakken zijn o.m. Engels, boekhouden, biologie, eenvoudige wiskunde en de handvaardigheid. Volgens dit nieuwe leerplan is het mogelijk de leerlingen reeds na de zesde klas van de lagere school op de landbouwschool toe te laten. De eerste twee jaar zullen zij evenwel vijf dagen per week de les sen moeten volgen, in het derde jaar 4 dagen per week en gedurende het vierde jaar 3 dagen. Voorheen was het zo, dat de jongens zich eerst kon den laten inschrijven voor het vol gen van onderwijs aan de lagere landbouwschool, na met gunstig re sultaat de zevende klas doorlopen te hebben. Het eerste jaar hadden zij 2V» dag per week les, het tweede, het derde en het vierde jaar steeds 1 dag per week. Met de invoering van het nieuwe leerplan in 1960 moeten alle lagere landbouwscholen er mee zijn gestart wordt dus ongeveer driemaal zoveel les gegeven als voor heen. Het blijkt, dat er veel belangstel ling bestaat voor deze nieuwe vorm van onderwijs. Ook al met het oog op de vestigingseisen die straks voor de landbouw zullen gelden, juichen ve len dit leerplan toe, zodat algemeen aangenomen mag worden, dat het leerlingenaantal van de school in Oudelande over enkele jaren zal zijn toegenomen. Momenteel bezoeken 26 jongens uit ruim 10 gemeenten in de Zak van Zuid-Beveland de school. Ook het aantal onderwijzers aan de school zal worden uitgebreid. Met in gang van I september a.s. komt 'er 'n onderwijzer in vaste dienst bij voor algemeen volmend onderwijs en het jaar daarop zal een derde leerkracht als onderwijzer algemeen vormend onderwijs aan de school worden ver bonden. Voorts zal ook het aantal vakonderwijzers worden uitgebreid. Voor het houten vakvaardigheidslo kaal dat achter het uit 1958 dateren de schoolgebouw zal verrijzen, zijn reeds vrijwel de hele inventaris en de gereedschappen aanwezig, zodat zich hier geen moeilijkheden kunnen voor doen. Deze gereedschappen worden namelijk door het rijk beschikbaar gesteld, dat ook de kosten zal dra- ren van de bouw van het vakvaar- ligheidslokaai. Kaderkampioenschap te Vlissingen Zondag begint in de biljartzaal Van de heer Van de Velde te vlissingen de strijd om het algemeen kaderkam pioenschap van het district Walcheren Zuid-Beveland van de KNBB. Hier aan nemen deel Fr. Verhulst van ABC uit Vlissingen, die In de competitie 'n algemeen gemiddelde bereikte van 29,80, de pas naar de tweede klas ka der gepromoveerde Ovezande speler P. Vermeule van DOS, J. Izeboud, kampioen van vorig jaar. en zijn club genoot I. van de velde van ABV, welke vereniging ook de organisatie heeft. J. Eggermont van OHGL uit Ovezande. M. C. Reijnhoud en Chr. Gabriëlse van ALM Middelburg en J. Passenier van VEG. Souburg. Reser ves zijn C. Merk van De Hoek en F. G. Melse van ALM, beiden uit Middel burg. Verhulst speelt 400 caramboles, Van de Velde en Vermeule 300 en de andere spelers 250. Marktberichten VEILING MIDDELBURG 14 maart. Aardappelen, bintjes, grote Fruit: Golden Delicious huish. 75-op 28; huish. 70-75 1,28; hulsh. 65-70 1.27; huish55-65 1,14—1,17; keuken 98—1,13: Groenten: Glasandijvie 74^81; sav. kool 3240; rodekool 9—17; prei 1951; breek- peen 17—19; uien 8—21; kroten 4—13; uien afw. 4—11; witlofpeen 3—4; spruiten on- gesch. 77—99; spruiten schoon 72—1,14; boerenkool 17; sla (dunsel) 4889: spi nazie 68—99; witlof 90-4,13; snljsJa 75— !,17; sjalotten 36: sla 21-23. ZONDAGSDIENST ARTSEN. Middelburg: dokter A W. Boerwinkel. Noordweg 48, telefoon 2460. Vlissingen: dokter L. P. Boone, Badhuisstraat 30, 2950, Serooskerke, Veere en Oostka pelle: dokter G. Schep, Dorpstraat 46, tel. o 1189212. Koudekerke, Westkapelle en Zoutelande: dokter H. Frima, Duln- veg 59, Zoutelande, te;. 282. Apotheek Middelburg: Van der Harst, Korte Delft 12, telefoon 2789. Apotheek Vlissingen: J. H. Tan-Meyer, Singel 60, telefoon 2025. LEZERS SCHRIJVEN E.V.C. Metaal ontkent wild-west Toch heus wel het één en ander ge woon van de anti communistische rommelzolder, heeft uw berichtge ving over de hoofdbestuursvergade ring van de E.V.C. „Metaal", op 8 maart jl. in Amsterdam gehouden, mij van de ene verbazing In de ande re doen vallen. Mocht U zich ten doel stellen uw le zers op de juiste wijze voor te lichten, dan raad ik U aan' de op 9 maart jl. door de Bondsraad van de*- E.V.C. ..Metaal" uitgegeven (en aan de pers verstrekte) verklaring te raadplegen. Voor het geval U de verantwoording van het wild-west verhaal over be doelde hoofdbestuursvergadering naar de Volkskrant van 11 maart ver wijst. kan ik U mededelen dat dit stuk Ie journalistiek van A tot Z gelogen is. Ik kan dit zo pertinent neerschrij ven, daar ik bedoelde vergadering van het begin tot het eind heb bijgewoond. C. MULDER Hoofdbestuurder E.V.C. Metaal Noot van de redactie. Het bedoelde stuk werd door ons met bronvermel ding ontleend aan De Volkskrant. Wij kennen De Volkskrant als een fat soenlijk blad. f Advertentie} Zondag-rii„n>i imkI'. uinoi-itiuig: TRIO TAX. tel 2600. BLANKER, tel. 2865

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15