BEJAARDE MAN VEROORDEELD WEGENS VERGIFTIGEN HOND WALCHEREN KREDIET VOOR PLANNEN ZUIVERINGSINSTALLATIE VRUDAG 14 MAART 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. 7 POLITIERECHTER MIDDELBURG Drie maanden voor oplichter uit Kapelle Voor de politierechter te Middelburg moest zich donderdagmiddag ver antwoorden de 72-jarige inwoner uit Nissc, C. J. B., die er van beschul digd werd een hond, toebehorend aan P. C. V., eveneens uit Nissc, te hebben gedood. Het gebeurde op de 10e januari J. De bejaarde B. fiet ste op die dag langs de woning van V., waarvoor twee honden speelden, een van V., een Groenendaler, en een hond van de 26-jarige landarbeider C. de B., eveneens uit Nisse. Naar B. verklaarde liep de hond van de De B. voor zijn fiets. Hij stapte af en gooide toen „iets" naar de honden toe, althans volgens de getuigen, de landarbeider De B. en de landbouwer A. V. (78 jaar), de vader van de eigenaar van de hond. Beiden hadden B. een „brokje" zien neergooien, waarop de Groenendaler was afgekomen en het opgegeten had. Een klein half uur later was het dier dood. Verdachte ontkende ten stelligste Iets aan de hond te hebben gegeven. De officier van justitie, mr. J. L. Andreae, achtte het ten laste gelegde echter wettig en overtuigend bewe zen. De hond van De B. kreeg geen kans om het toegeworpen „iets" op te eten, omdat de Groenendaler hem al voor was. Na het onderzoek bleek, dat de hond vergiftigd was. Hieruit zou men kunnen opmaken, aldus de officier, dat B. even goed de beide dieren had kunnen vergiftigen, waar bij het feit, dat B. verklaarde een hekel te hebben aan de hond van De B. deze veronderstelling kan staven. De officier eiste 1 week gevan genisstraf met toewijzing van de civiele vordering van 70. Gezien de leeftijd van verdachte veroor deelde mr. B. S. Sieperda, de poli tierechter, B. tot een boete van 50 plus betaling van de civiele vordering. Oplichting De landarbeider A. van D. uit Ka pelle, thans gedetineerd, moest zich verantwoorden wegens oplichting, waarvoor hij op 7 januari j.I. in Bres- kens gesnapt was. Van D. had in de ze plaats de handelaar De F. getracht op te lichten voor 11.000 kg aard appelen, nadat hij zich had voorge daan als een vertegenwoordiger van een Rotterdamse firma. De officier van justitie, die de feiten wettig en overtuigend bewezen achtte, eiste 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 3 maanden onvoorwaardelijk met af trek, 8 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en toezicht van de P.C.R.V. Mr. H. Bruin, de raadsman van van D., wees op het moeilijke ka rakter van zijn cliënt. Uitvoerig schetste mr. Bruin de voorgeschiede nis van deze zaak. Pleiter verzocht de politierechter het onvoorwaardelij ke deel van de straf zodanig te stel len, dat Van D. zo snel mogelijk naar huis kon. Mr. Sieperda achtte de feiten echter zo ernstig, dat hij conform de vordering van de officier veroordeelde. Mevr. C. E. R. uit Middelburg moest voor de politierechter verschij nen, omdat zij zich beledigend had uitgelaten tegenover een buurvrouw en voorts huisraad van deze buur vrouw vernield had. Daar mevrouw R. in haar bovenwoning de was drui pend aan de lijn hing, ontstond in net huis eronder een algemene lekka ge. „In stromen liep het water door ae zoldering", vertelde de verbali sant. „De familie heeft ons al zoveel gepest", kreeg de agent van mevr. R. te horen, „dat ze het nu ook maar eens moest ondervinden". Het bleek de officier, dat er opzet In het spel was, hoewel het best kan zijn, dat ook de tegenpartij zich niet onbetuigd gelaten heeft. De officier eiste 3 weken gevangenisstraf, waar van 2 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en 15 boete. De boete nam de politierechter conform over, de gevangenisstraf gaf mr. Sie perda geheel voorwaardelijk, met een proeftijd van 3 jaar. Bevoegdheid ontzegd De monteur H. R. uit Westkapclle bestuurde op 23 december j.I. een vrachtauto, terwijl hem de bevoegd heid tot het besturen van motor voertuigen wegens het rijden onder invloed was ontzegd. Het was niet de eerste keer, dat hij dit deed. Hij verklaarde, dat zijn vader moeilijk heden had met de auto en om die op te zoeken, moest R. een eindje met de auto rijden. Conform de eis van de officier veroordeelde mr. Sieperda R. tot een boete van 100. De koopman A. K. van E. uit Val- kenswaard reed In Goes als bestuur der van een vrachtauto, eigendom van W. M„ door na in de Magdalena- straat tegen een auto en een houten schuur te zijn gebotst. Conform de eis kwam hem dit op 30 te staan. De 18-jarige mej. J. J. de M. uit Oostburg had te Schoondijke 2 bank biljetten van 10 uit de mantelzak van een dame weggenomen. Zij kreeg hiervoor 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar, alsmede een boete van 15. Drie verdachten werden veroor deeld wegens het rijden onder in vloed van sterke drank. De chauf feur G. H. M. uit Zierikzee deed dit op de bromfiets te Noordgou- we. „Ik was bevangen door de kou", zei hij. De officier wilde dit echter niet aannemen en eiste een week onvoorwaardelijke gevange nisstraf. Daar verdachte momen teel een kuur ondergaat volstond mr. Sieperda met 1 maand voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar en een boete van 50. De metselaar L. M. uit Sluis en de landbouwersknecht S. F. M. uit 's Heerenhoek reden onder invloed op de fiets. Voor L. M. werd het 60 en voor S. M. 40, beide boeten con form. Voor mishandeling stonden te recht de schilder C. A. J. uit Vlis- singen, die veroordeeld werd tot 12,50, en de carrosseriebouwer P. T. H. uit Goes, die een boete van 20 moest betalen. In het laatste geval had de officier 30 geëist.. (Advertentie) Houten Wasmachines Prtjwm v.n.f /2«.- Ook grote modellen voor 4\'. kg- goed. eveneens met electr. wringeï Vraag demonstra We thuis! Eigen financiering VELO Bierkade 1, Goes Wal straat 53, Vllssingen Diepvriesinslallatie in 's-Heerenhoek geopend Tere gelegenheid van de opening van een diepvriesinstallatie te 's-Hee renhoek werd donderdagavond in café Verhoeven een voorlichtings avond op het gebied van de diepvries techniek gegeven, verzorgd door de P.Z.E.M. De burgemeester van 's- Heerenhoek, de heer R. O. M. Wael- put opende de bijeenkomst met een toespraak waarin hij onder meer zei het verheugend te vinden, dat in deze gemeente nu ook een dergelijke in stallatie is gevestigd. Hij dankte daarvoor de heer Blankenburgh, die het initiatief nam. Verder vestigde de burgemeester de aandacht op het feit, dat de middenstand van 's-Hee renhoek doorgaat met uitbreiden en verbouwen, teneinde het kopend pu bliek steeds meer te kunnen bieden. In de pauze werd het publiek in de gelegenheid gesteld de installatie, die veertig diepvriesboxen met elk een inhoud van 200 liter telt, te bezich tigen. De burgemeester verrichtte daarbij eerst de officiële opening. Het geheel maakt een keurig ver zorgde indruk en is ondergebracht in een pand naast de slagerij van de heer Blankenburgh. Na de pauze werden de films „Diepvries van vlees" en „Diepvries van groenten" vertoond. De belangstelling was groot. Onder de aanwezigen waren onder anderen de wethouders P. Raas en E. Spelier. Marktberichten MARKTBERICHTEN BARNEVELD Eierveiling S.B.E.: aanvoer 782.420 st. Handel in kleine eieren vlug, ln grotere kalmer met aflopende prijzen. Notering: eieren van 53-60 gram 11.92 tot 12,15, eie ren van 60-63 gr. 12,29 tot 12.40. eieren van 63-67 gr. 12,31 tot 12.91, eieren van 67-72 gr. 13.05 tot 14,25, olies per 100 stuks. Coop. Veluwse eierveiling Barneveld- Ede: aanvoer 900.000 stuks, handel rede lijk. Notering: eieren van 58-60 gr. 11,65 tot 11,79, eieren van fift-63 gr. 11,87 tot 12,43, eieren van 63-67 gr. 12,57 tot 13,04 eieren van 67-69 gr 13,23 tot 13,42 alles per 100 stuks. Eiermarkt: aanvoer 1.200.000 stuks. Han del redelijk. Notering: eieren van 57-65 gr 12 tot 13, algemene prijs 12,25, kiloprijs I,99, basis 61.5 gr. Prijsnotering Gclders-Overijselse ver eniging van eterhandelaren' grote eieren II.25 tot 13. gewicht 62-68 gr., kleine eieren 11,80 tót 12, gewicht 56-61 gr. VISMIJN VEERE Exportgarnalen 140 kg 4,02, bot 74 kg 38 VEILING ST.-M AARTEN SDI J K 13 maart. Uien raiddel 23, bonken 18,80, aanvoer 20 ton. Bintjes export 35 mm opw. 14,10, aanvoer 10 ton. GRAANMARKT ST.-MAAETENSDIJK 13 maart. Tarwe 27—29. gerst 25—29, ha ver 20—24, kl. erwten 28—33, schokkers 44—60, bruine bonen 45—45, koolzaad 38— 40, maanzaad 115—195. MIDDELBURG Lezing met dia's voor plantkunde en tuinbouw Op uitnodiging van de afdeling Wal cheren van de Kon. Ned. maatschap pij voor tuinbouw en plantkunde ver zorgde de politiefotograaf P. C. Smol ders woensdagavond in café-restau rant „Wöhler" te Middelburg een vertoning van een aantal kleurendia's onder de titel „Uit eigen omgeving en Luxemburg". Voor de talrijke bezoekers was er op deze avond veel te ge nieten, want de heer Smolders had een collectie dia's meegebracht, die het aankijken ten volle waard was. Een groot aantal van deze kleu renplaatjesviel op door hun goede inhoud van kleuren en een uisteken de compositie, met name bij de close- ups. „Uit eigen omgeving" kregen de toeschouwers een aantal dia's te zien, dat hen via Vllssingen, de Zouteland- se stranden, naar Middelburg voerde, waar talryke karakteristieke plekjes bezocht werden, onder meer langs de singels en in het stadspark „Tooren- vliedt". Na de pauze nam de heer Smolders zijn publiek mee naar4 Luxemburg en ook deze beelden vermochten te boeien. De voorzitter van de afdeling Walcheren, de heer J. Sanderse, was dan ook stellig de tolk van de aan wezigen, toen hy aan het einde van de avond de heer Smolders hartelijk dank bracht voor het gebodene. Verordening ontheffing winkelsluiting op zondag B. en W. van Middelburg stellen de raad voor om op verzoek van een drietal winkeliers in de Segeersstraat de verordening betreffende de ont heffing van winkelsluiting op zondag aan te vullen, zodat ook de Segeers straat onder deze verordening valt. Het geheel houdt in, dat de winkels op zondag gedurende de maanden mei tot en met september en op paas zondag, van 12 uur tot 4 uur des middags geopend mogen zijn. In deze winkels worden voornamelijk waren en artikelen verkocht, die van belang zijn voor het vreemdelingenverkeer. KOUDEKERKE Gemeente-avond Herv. Kerk Dezer dagen hield de Nederlands Hervormde Kerk een gemeenteavond ln het gemeentelijk verenigingsge bouw te Koudekerke. Na het openingsgebed sprak ds. J. H. J. Hoffman een kort wel komstwoord, waarin hij op het nut van deze gemeentenavonden wees. Hierna voerde de president-kerk voogd, de heer W. P. Rooze, 't woord. Spreker legde de nadruk op het feit, dat ieder lid zijn plichten in de ker kelijke gemeenschap heeft en dat men niet alles aan enkele ambtsdra gers moet overlaten. Na de pauze hield- ds. Hoffman een inleiding geti teld „Wat doen we met de preek?" De preek staat in direct verband met de predikant. Na een interessante in leiding besloot ds. Hoffman met op Lc merken, dat de preek' goed verstaan wordt als de gemeente er de vol devo tie naar luistert. ZOUTELANDE Gemeenteavond Ned. Herv. Kerk Woensdagavond werd in Middendorp door de leden van de Hervormde Kerk te Zoutelande een gemeenteavond ge houden. Diaken S. van Sluys sprak over „De diakonie" en ds. J. F. Wa goner hield een causerie over „Wat willen toch de Jehova's getuigen?" Op beide onderwerpen volgde een geanimeerde bespreking. Ouderling C. Pattenier verzorgde ae dagsluiting Forumavond Hervormde Jeugdraad Vragen over kerk, voetbal en dans Kerk, voetbal en dansen waren wel de belangrijkste vragen, die woens dagavond aan het forum van de Her vormde Jeugdraad te Vlissingen wer den voorgelegd. Na enkele leuke schetsjes van jon gens en meisjes uit de diverse jeugd honken van het Hervormde Jeugd- zorgwerk Bellamypai'k, Havendorp en Noorderkapel) hield de heer A. Jorritsma, hoofd van de chr. ulo school, een inleiding over „De jeugd van nu". Daartoe had hij aan jonge ren van 16-17 jaar een vragenlijstje voorgelegd, zodat hij dus zijn betoog kon illustreren met wat de jonge ge neratie er zelf van zegt. Hieruit bleek, dat het gezinsverband nu veel minder hecht is dan vroeger en het gezag van ouders en leer krachten kritisch wordt beoordeeld. Van de gelegenheid om in de pauze schriftelijke vragen in te dienen werd een druk gebruik gemaakt. „Hervormd-zijn verondersteld geeste lijke volwassenheid. W\j accepteren elkaar als volwaardige leden der kerk, ook en juist déér, waar wij in de beantwoording van bepaalde vra gen geen eensluidend antwoord geven Ónze verscheidenheid is geen zwakte, maar juist onze kracht, als wii voort durend gericht blijven op de levende hoeksteen der kerk: Jezus Christus". Met deze woorden stelde ds. Van der Schoot, voorzitter van de Hervorm de Jeugdraad het forum voor. Daarin hadden naast enkele mensen uit het jeugdwerk ook plaats genomen de heren C. van der Mark, commissaris van politie; A. Jorritsma, die het pro bleem reeds had ingeleid en H. Zwa german, hoofd van de openbare ulo school. Bij de behandeling van de „voetbal kwestie" kwamen de volgende punten naar voren: Het heeft de kerk ln het verleden ontbroken aan een vooruit ziende blik, ook in het zinvol besteden van de vrije tijd, juist op zondag. Voetbal is zeker niet toe te juichen als dé oplossing voor dit probleem, maar waar dit verboden wordt, ziet men een onrustbarende toename van allerlei baldadigheid en ergerlijke uit spattingen. De jongeren vragen zich af, hoe het komt dat tallozen zo sterk bewogen worden door voetbal terwijl een dergeiyke bewogenheid bij kerk gangers nauwelijks wordt aangetrof fen. Juist de zondag zal een „enthou siaste" dag moeten zijn: enthousiast betekent letterlijk immers ,,in God". De kerk zal weer opnieuw moeten leren om zich te vermaken voor Gods aangezicht. Recreatie is dan ook we zenlijk „her-schepping". Er moet ruimte gevonden worden, juist voor de jongeren, om zich onder een open hemel te ontspannen. Van hieruit werd ook liet „dans-prp- bleem" benaderd. Dat dansen tot de christelijke levensstijl behoren kan, klonk sommigen wel vreemd in le oren. Toch zal men er mee moeten rekenen o.a. in verband met jongeren die naar grote steden trekken voor studie e.d., datin het geheel der kerk het dansen niet zonder meer ver worpen wordt. Er is ook op dit ge bied een diepere bezinning en oriën tatie nodig. Uiteraard is met deze avond het laat ste woord nog niet gezegd. Maar de Hervormde Jeugdraad heeft wel in de roos geschoten met het organise- ren van een dergelijke open gespreks- i gelegenheid. Wegschap Walcheren komt op 27 maart a.s. bijeen Het waterschap Wegschap Wal cheren komt donderdag 27 maart a.s. in het stadhuis te Middelburg in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt onder meer de toe lating van een nieuw lid, aan- te wij zen door de gemeenteraad van Mid delburg, de beëdiging van dit lid en de benoeming van een lid in het dage lijks bestuur in de vacature van mr. dr. N. Bolkestein. Voorts komt 'aan de orde het voor stel tot het aangaan van een nieuwe rekening-courantovereenkomst, een voorstel betreffende de verpachting van „overhoeken" en een voorstel tot aankoop van een snoei- en zaaima- chine voor de beplanting. Het op- snoeien van beplantingen is elk jaar noodzakelijk over een lengte van on geveer 50 km weg. Deze beplanting bestaat in vele gevallen uit mei doorns. Het verrichten van deze werkzaamheden met de hand levert moeilijkheden op en is bovendien tijd rovend, terwijl snoeien van het daar voor in aanmerking komend hout een tijdsbesparing geeft van 60 pet. Bo vendien zal de beplanting in mindere mate worden beschadigd dan bij uit voering in handwerk. De kosten van de snoeimachine worden geraamd op 2700. Van onze adverteerders Nieuwe „IJsbeer" Maanden geleden is „De IJsbeer" de bekende ijszaak op de Oude Markt te Vlissingen verdwenen. Het pand. waarin de zaak was ondergebracht werd ongeschikt verklaard en de heer J. P. Perwez, die er eerst filiaal houder was, maar later de winkel overnam, verdween. Echter niet voor goed, want dezer dagen opende hij op de hoek van de Oude Markt en de Sint Jacobsstraat een spiksplin- tetrnieuwe zaak, waarin niet alleen ijs, maar onder meer ook frites, worstjes en croquetten worden ver kocht. Enkele stoeltjes nodigen de klanten uit om er eèns even rustig bij te gaan zitten. Speelautomaten wil de heer Perwez niet in de nieuwe „IJsbeer" hebben. De enige automaat is de juke-box in de hoek, die dan ook flink wordt „bespeeld". Een bij zonderheid is, dat de heer Perwez zelf het geheel heeft opgeschilderd in aangename, lichte kleuren. Twee grote ramen geven uitzicht op de straat. Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlis singen, maakt bekend, dat in het tijd vak van 5 tot 12 maart 1958, aan zijn bureau als gevonden voorwerp zijn gedeponeerd handschoenen, kinderschoentjes, r.- k. kerkboekje, touw, oorknopje, step. polshorloge, kinderbril, tasje, sjaal, leesboek, wantjes, bril, rozenkrans, sleutels en-enkele rijwielen; en dat aan zijn bureau inlichtin gen zijn te bekomen van dc navol gende gevonden voorwerpen: rozenkrans, speelgoedbeertje, bril in etui, damesschoen, bankbiljet, wan ten, vergrootglas in etui, armbandje, aansteker, kettinkje, muts, emmertje, hond, sleutels, handschoenen, munt biljetten,riem, leesboek, doosje met geld, kinderportemonnee met inhoud, fietstas met inhoud. O.- EN W.-SOUBURG Inleidingen voor C.H.U. Voor de C.H.U. te Souburg spreekt maandag de heer C. Philipse, lid van Gedeputeerde Staten, en de heer Van der Peijl, lid der Tweede Kamer. Ge sproken zal worden over Zeeuwse pro blemen. De bijeenkomst heeft plaats in „Rehoboth VROUWENPOLDER Dirigent kinderkoor De hepr J. Hekhuis te Vrouwenpolder is benoemd tot dirigent van het kin derkoor de „Duinzangertjes" te Zou telande. De repetities zullen voortaan op woensdagmiddag plaatsvinden. OOSTKAPEJAE A.R.-kandidalen voor de gemeenteraad De a.r.-kiesvereniging „Nederland en Oranje" te Oost kapelle vergader de onder voorzitterschap van de heer J. Jobse Mzn. Tijdens deze bij eenkomst, waarvoor grote belang stelling bestond, sprak de heer De Wolf uit Serooskerke over „De c.h.u. en wij." Spreker betreurde het ten zeerste, dat straks bij dc verkiezin gen de protestanten weer ln vier groepen verdeeld zullen zijn. Na in het kort de voornaamste bezwaren, die er bij s.g.p., g.p.v. en a.r.p. tegen een samengaan bestaan te hebben uiteengezet, schetste de heer De Wolf de moeilijkheden, die een fusie van de c.h.u. en a.r.p. in de weg staan. „Voorzichtigheid bij het zoeken naar een weg om toch zover te ko men. is geboden", aldus spreker. De kandidatenlijst der a.r.p., die in deze vergadering werd samengesteld, ziet er als volgt uit: 1 C. Wondergem; 2 Adr. Coppool- se; 3 A. H. Geertse; 4 L. Wonder gem; 5 Abr. Maljaars Jaczn.; 6 J. de Kam; 7 J. Geldof. RITTHEM Kandidatenlijst C.H.U. De c.h.u.-kicsvereniging. te Rit- them hield dezer dagen naar leden vergadering. De voorzitter, de heer W. Cevaal Az., heette de aanwezi gen welkom. Na het verslag van se cretaris en penningmeester, werd op voorstel van het bestuur tot contri butie-verhoging besloten. Hierna volgde de vaststelling van de kandi datenlijst voor dc as. gemeente raadsverkiezing. In volgorde werden gekozen de heren: 1 W. Cevaa! Az.; 2 Joh. Cevaal Wz.; 3 W. J. Oevaal; 4 Jac. Osté; 5 Adr. de Pagter; 6 W. J. Machielse: 7 P. C. Dieleman; 8 M. de Visser; 9 P. Machielse; 10 Adr. Poelman; 11 J. Karreman; 12 C. Wisse Cz. Het is ditmaal niet, zoals steeds het geval was, dat de c.h.u. en a.r. met een gemeenschappelijke lijst uitkomen. Het gevolg hiervan is dat er nu sinds de inundatie van 1944 voor het eerst in deze gemeente ge meenteraadsverkiezing ls. Scheepvaartberichten Vlissingen aangekomen op 12 meart: Doni van Antwerpen. Ador van Cowess. Vllssingen vertrokken op 12 maart: Ador naar Purmerend. Vlissingen gepasseerd naar Antwerpen op 12 maart: Dinkel van zee/Gent. Olde- kerk van Casablanca. Amerskerk van Marseille. Noordland van Reguejada/ Gent. Maron van Rotterdam. Jannie van Par. Thuban van Ventspils. Olwe van Londen. Soestdijk van New-York. Vesta van Bremen/Gent. 13 maart: Aruba van Avonmouth. Delfborg van Skagen. Rlnl van zee. Cresta van zee. Trompenberg van Hamburg. Vlissingen gepasseerd van Antwerpen op 12 maart: Hada naar Boston. Minerva II naar Londen. Nanny naar IJmuiden Unitas naar Southampton. Margaretha naar Chattam/Gent. Maron naar Rotter- dam/VUssingen rede. Zephyr naar Bres- kens. Olympia naar Cork. Deo-Duce naar Rotterdam, Angeja naar Guernsey. Tanny naar Chattam/Gent. Aaltje naar New- Castle/Gent. Alja naar Waterford. IJ maart: Westpolder naar Rotterdam. Bar- carola naar Dublin. Irene naar Cork. San- dettie naar Kingsiynn. Tamo naar Rot terdam. RAAD HULST Totale kosten geraamd op honderdduizend gulden In een vrij vlot tempo werkte de raad van Hulst zich woensdagavond door de 17 punten tellende agenda heen. Er waren verschillende hamerstuk ken bij, zoals o.m. de wijzigingen van de onderscheidene gemeentebe grotingen. Niet zo vlot ging liet met het voorstel tot het beschikbaar stel len van een krediet voor de voorbe reidende werkzaamheden voor de stichting van een rioolwater zuive ringsinstallatie. Ter toelichting deelde de voorzit ter mede, dat men een informatief bezoek had gebracht aan de gemeen te Voorschoten, waar een door T. N. O. te Delft vervaardigde zuverings- installatie als proef wordt gebrukt. Naar de voorzitter, burgemeester A. L. S. Lockef eer, het uitdrukte „het ei van Columbus" op dit gebied. Naast de omstandigheid, dat het hier gevolgde systeem zeer doelmatig werkt, zijn de kosten van deze in stallatie beduidend lager dan die van het reeds bestaande plan. Aan het Adviesbureau ir. K. Drok te Terneu- zen was verzocht een begroting van de aan de voorbereiding verbonden kosten te maken. Die was vastgesteld op 3000. Met de totale kosten van deze zuiveringsinstallatie zou een bedrag gemoeid zijn van rond 100.000. De voorzitter noemde deze kwestie zeer acuut, aangezien thans moest worden begonnen aan- de uit baggering van het gedeelte van de vest, gelegen tussen de stalen dam- wand en de Bagijnepoort. Nadat zo wel de '-eet A. J. Blommaert (k.v.p.) als de 'teer C. C. van Arenthals (on- afh pertij) enge bijzonderheden had den gevi n.-.gd, wilde de heer Th. Pee- ter.s i vi ije lijst) weten waarom B. en W nl'een met ir. Drok „in zee" gegaan zijn. Naar zijn mening wa ren ei meerdere bureaus, die derge lijke werken kunnen „plannen" en hij zag zelfs kans om een en ander te doen geschieden met veel minder kosten. „Er kan best een nulletje af", aldus de heer Peeters. Hij stel de voor om ook anderen een kans te geven en dan de goedkoopste te ne men. Daar dit werk waarschijnlijk zal kunnen worden uitgevoerd in D. A. C. W.-verband kwam naar zijn mening de subsidie er toch wel, on afhankelijk van de persoon, die de begroting opmaakte. Er ontspon zich hierna een in teressante discussie tussen de voorzitter en de heer Peeters, waarbij burgemeester Lockefeer nog opmerkte, dat het idee was uitgegaan van het Adviesbureau Drok, terwijl uit de stukken bo vendien nog bleek, dat dezo kos ten waren inbegrepen in het i eindelijk totaalbedrag van IUO.OOO. Tenslotte ging dit voor stel er door. In verband met het uitbaggeren van bovengenoemde gedeelte van de Binnenvest kwamen diverse over eenkomsten ter tafel tussen de ge meente enerzijds en de eigenaren, resp. gebruikers van gronden ander zijds, welke benodigd waren om het uitbaggcringswerk tc kunnen uitvoe ren. Tegen geen van deze contrac ten hadden de raadsleden bezwaar. Daar de heren J. Morres en J. Ma- ris hun benoeming niet hadden aan vaard als lid van de commissie tot wering van schoolverzuim, werden na stemming aangewezen de heer Th. A. Stailaert en mevr. G. van de ElshoutHermans. Een verzoek van het opvoedkundig instituut „Saint Marie" te Huijbergen, om gelden be schikbaar te stellen in verband met de eerste inrichting van de nieuwe jongensschool aan de Zandstraat, werd ingewilligd. De tolale kosten, welke hiermede gemoeid zijn, bedra gen 24.730,30. Met de heer A. de Vetter werd een ruilovereenkomst aangegaan, betref fende een stukje grond naast zijn woning. Het in 1955 aan de Z.T.C. N.V. ter grootte van 5075 m2 ver kochte bouwterrein wérd door de ge- ZUID-BEVELAND GOES Programma viering Koninginnedag De Oranjevereniging te Goes heeft in haar donderdagavond in hotel „Centraal" gehouden ledenvergade ring het programma voor de aan staande Koninginnedagviering op 30 april, vastgesteld. De dag wordt 's morgens om 8.00 uur begonnen met klokgelui, gevolgd door carillonmu- ziek van 8.159.00 uur. Om 9.15 uur marcheren alle leerlingen van lagere scholen, die inmiddels in schoolver band naar de Koepoort zijn gekomen, naar de Markt, met begeleiding van het pijperkorps „Excelsior". Om half tien zal de burgemeester 'n toe spraak houden, waarna samenzang volgt onder leiding van „Hosanna". Van 9.00 uur af zullen in een nog na der aan te wijzen lokaliteit filmstro ken worden vertoond voor de kleu ters en om 10.00—11.15 uur zijn er bioscoopvoorstellingen in 't „Grand"- theater voor de leerlingen van de eerste, tweede en derde klassen der lagere scholen. De leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klassen zullen van 10.0012.00 uur in groepsver band etalage- en opdrachtenwedstrij den houden. Na de middagpauze volgt er tussen 2.00 en 3.00 uur een gymnastiekuit- voering op de Markt door de drie plaatselijke gymnastiekverenigingen. Van 3.004.15 uur zal de korfbal vereniging „Togo" zeer waarschijn lijk tegen een vertegenwoordigend Zeeuws team spelen. Deze wedstrijd wordt op de Markt gehouden, even als wielerwedstrijden met hindernis sen van 4.155.00 uur. Tenslotte ver meldt het middagprogramma estafet tehardloopwedstrijden, die van 5.00 tot 5.30 uur op de Markt worden ge houden Het avondfeest brengt verder van 7.30 tot 8.30 uur een der beide plaat selijke muziekverenigingen „Eurpho- nia" of „Hosanna" op de Markt, voor het geven van een coiicert. Tegelijk zal het korps dat niet concerteert een muzikale wandeling door Plan Oost maken, terwijl het pijperkorps „Excelsior" vrolijke klanken zal bren gen in Plan West. De Moreco's tre den op ran 8.309.00 uur en van 9.0010.30 uur zijn er op de Grote Markt onder leiding van wika D. E. Hiensch volksdansen. Tenslotte zal vrolijke grammofoonmuziek de dag besluiten. Bij de behandeling van de huishou delijke zaken werd er de aandacht op gevestigd, dat het ledental door vertrek van ingezetenen langzaam terugloopt. Daar staat geen aanwas van leden tegenover. De Oranjevere niging telt thans 562 leden, doch voor een plaats als Goes is dit veel te wei nig. Dat bleek om. uit de rekening over 1957 van de penningmeester, de heer Jacq. de Smit. Niet alleen was de reserve van enkele honderden gul den geheel uitgegeven, doch er was zelfs een nadelig saldo over dat jaar: namelijk 176,75. De vergadering stond onder leiding van de heer W. J. J. M. Vroomc. WISSEKERKE Ledenvergadering Oranjevereniging Maandagavond werd in hotel „De Kroon" te Wissekerke een ledenver gadering gehouden door de Oranje vereniging van Wissekerke. Het bestuur trad in zijn geheel af. Het nieuwe bestuur bestaat uit de heren C. Ketelaar (voorzitter), L. L. van Halst (secretaris), H. Filiufe (penningmeester), Joh. van Haver en M. Hoogerheide (leden). Plannen werden besproken tot het organiseren van een kinderfeest op 30 april a.s. (koninginnedag). Mede werking zal dan ook het muziekge zelschap „Apollo" verlenen. SEROOSKERKE (W.) Jeugdsamenkomst De jongelingsvereniging op Gere formeerde Grondslag, ring Seroos kerke en omgeving organiseerde in de gereformeerde kerk te Oostka- pelle een jeugdsamenkomst onder leiding van R. Jobse. Ds. Vlaardin- gerbroek uit Grijpskerke sprak tij dens deze bijeenkomst over „Mijn moeder en ik, ik en mijn moeder", terwijl het programma verder uit declamatie en zang door een koortje bestond. De belangstelling van ae jeugd was niet groot. meente teruggekocht voor dezelfde prijs n.l 3,50 per m2. De grond-, bestratings- en rioleringswerken in het exploitatieplan in de omgeving van het nieuwe ziekenhuis tussen de Glacisweg en Zandstraat werden ge gund aan J. en K. T. de Oude te Biervliet voor de prijs van 98.928. Bij de ingekomen stukken was zoals gemeld een brief van de klokkengieters oveT het voor de ge meente Hulst bestehide carillon. Zo als wij reeds hieromtrent berichtten besloot de raad unaniem hiermede akkoord te gaan, maar tevoren had de heer Van Arenthals „het geen stijl" van de firma genoemd om Hülst nog langer te laten wachten. De heer C. Streijdonck (k.v.p.) was het in grote lijnen met de vori ge spreker eens, terwijl de heer Chr. Willemsteijn (onafh. partij) het een tegenvaller noemde, dat het carillon niet voor 30 juni a.s. zou arriveren. Bovendien was hij niet erg gerust op de eventuele schade aan het ca rillon, welke hieruit zou kunnen voortvloeien. Dit was evenwel naar de voorzitter zeide goed ge regeld. Dc heer D. J. A. v. d. Walle (k. v.p.) zag in de door genoemde firma beloofde reclamevoering voor Hulst een toeristisch aspect. Tenslotte werd het voorstel z.h.a. aangenomen. De heer Willemsteijn informeerde bij de rondvraag nog of B. en W. reeds onderhandelingen hadden aan geknoopt met de Z.V.TAI. over het eventueel verdwijnen van de bus diensten naar Nieuw-Hulst met in gang van de zomerdicnstregeling. Hierop kon de voorzitter mededelen, dat het college vandaag vrijdag een onderhoud heeft met de direc teur van bedoelde maatschappij. Ook informeerde spreker naar de tele fooncel in Nieuw-Hulst, maar dit heeft de aandacht van het college.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15