Oók al aan de sigaar? Mr. Van Royen nam afscheid van Middelburgse rechtbank Smulboekl iS.U)in Zeeuwse Almanak - VOORZITTER - OVERLEDEN F. G. LEMMERS VAN ZEBRA PLAN VOOR VERPLEEGHUIS OP DE BEVELANDEN Agenda 2 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT DONDERDAG 13 MAART 1958 BEKWAAM JURIST VERTREKT Mr. C. E. Coester als nieuwe rechter geïnstalleerd Tijdens een buitengewone zitting van de arrondissementsrechtbank te Mid delburg heeft mr. A. J. W. van Royen woensdagmorgen afscheid genomen ais vice-president van de rechtbank, in verband met zijn benoeming tot raadsheer bij het Haags Gerechtshof. In de dankwoorden, die tot de schei dende werden gesproken, kwam wel zeer duidelijk naar voren, dat de hoofdstedelijke rechtbank in mr. Van Royen een hoogst bekwaam jurist verliest, bij wie velen om raad kwamen vragen. De president van de recht bank, mr. P. van Empel, wenste als eerste mr. Van Royen van harte ge luk met zijn benoeming, waardoor de scheidende vice-president in staat wordt gesteld zijn talenten in een hoger college dienstbaar te maken. Mr. Van Empel betoogde, dat mr. Van Royen in de bijna twaalf jaar, dat hij verbonden was aan de Mid delburgse rechtbank, met grote ijver en nauwgezetheid een belangrijk deel van de werkzaamheden der recht bank heeft verricht, niet alleen ten dienste van de rechtspraak, maar ook van de collega's. „U heeft uw plaats in het college ingenomen op een wij ze, zoals dat weinigen gegeven is", aldus de president, die er zijn spijt over betuigde, dat mr. Van Royen de in de loop der jaren gevormde ge meenschap nu zal verlaten. Mr. Van Empel sprak zijn erkentelijkheid uit voor alles, wat de scheidende voor de rechtbank verricht heeft. Mr. G. J. B. van der Dussen, de of ficier van justitie, merkte op, dat het parket de benoeming van mr. Van ftoyen tot vice-president van de hoofdstedelijke rechtbank met ge mengde gevoelens ontving. „Wij wis ten, dat de tijd, waarin U deze func tie zou vervullen, beperkt zou zijn", aldus de officier. Ook thans zijn deze gemengde gevoelens weer aanwezig, Advertentie) tjlütiS N*rg«nt «n voer gt«« 90»* *0«». k» receptenboek .Wal lullea wl| at organ otoaT" Het Ie elleen gritla la krijgen, bij <r eleger. Vél komt het met meer dan drlekonder BIJZONDERE recepten'. attkkell|k kletr la maken en lékker, waaronder ook dleetrecepten. eermagerlngsrecepten an alka waak aan taaatracept van beroemde ebel-koka, EN aan hoek|e met sleede nieuwe, nuttige tips, waardoor a meer verstand krijgt »i Zaterdag heeft u» de boekband voor e klaar liggen vervolgde mr. Van der Dussen. „Ener zijds is er de vreugde om uw benoe ming, anderzijds de spijt om uw ver trek Mr. Van der Dussen verklaar de mr. Van Royen te hebben leren kennen als een jurist van uitnemende kwaliteit, die zich speciaal voelde aangetrokken tot civielrecht. Mr. Van der Dussen was niet alleen erkentelijk voor de grote steun, die het parket kreeg, maar dankte mr. Van Royen ook voor de aangename persoonlijke om gang. „U zult een grote leegte ach terlaten", aldus besloot de officier. Altijd welkom Mr. J. W. Mulder, de griffier, ge lukwensen uitsprekend namens het griffiepersoneel, beklemtoonde, dat mr. Van Royen de benoeming ten volle toekomt. Evenals de officier memoreerde mr. Muller, dat men bij de scheidende immer welkom was, op welk tijdstip dan ook. „Zelfs wanneer U de omvangrijke jurisprudentie raadpleegde, ijverig bouwstenen bij- eengarend voor een zo juist mogelijk vonnis in een civielrechtelijke proce dure. had U een open oog voor onze moeilijkheden", zei de griffier, die voorts wees op de vriendelijke wijze, waarop mr. Van Royen fouten corri geerde. Namens de leden der balie bracht de deken, mr. C. M. Kegge uit Goes, de gelukwensen over. Hij hoopte, dat mr. Van Royen het Nederlandse recht nog lang zal mogen dienen. Vervolgens wees mr. Kegge er op, dat de ver houding tussen de scheidende vice- president en de balie altijd uitste kend geweest is. In zijn afscheidstoespraak betoog de mr. Van Royen uiterst dankbaar te zijn voor de jaren, die hij bij de hoofdstedelijke rechtbank heeft mo gen werken. Vervolgens sprak mr. Van Royen een dankwoord tot de president, de officier, de griffier, de deken der ba lie, terwijl hij in zijn dankwoord te vens betrok de vroegere president van de rechtbank, mr. Th. Portheine, de bureelambtenaren van het parket, de deurwaarder, de parketgroep der rijkspolitie te Middelburg, alsmede de concierge en diens echtgenote. Na de zitting maakten nog vele genodig den van de gelegenheid gebruik om afscheid van mr. Van Royen en diens gezin te nemen. Mr. Van Royen zal volgende week als raadslid bij het Haags Gerechts hof worden geïnstalleerd. Installatie mr. Coester Des middags werd tijdens een bui tengewone zitting mr. C. E. Coester, voorheen griffier van de kantonge rechten te Leeuwarden en Heeren veen en plaatsvervangend kanton rechter te Leeuwarden en Beetster- zwaag, geïnstalleerd als rechter bij de Middelburgse rechtbank. Alvorens tot de installatie werd overgegaan, wenste mr. Van der Dussen de nieuwbenoemde rechter van harte geluk. De officier wees erop, dat de verhouding tussen de zittende magi stratuur en het parket uitstekend is. In zijn installatierede hoopte de president, mr. Van Empel, dat mr. Coester zich zal kunnen aanpassen aan de sfeer van vriendschap, die de besprekingen in het college ken merkt. Namens het personeel van de griffie bood mr. Muller gelukwensen 'aan. De griffier was er van verze kerd. dat mr. Coester zich spoedig zal thuisvoelen in Middelburg. Sprekend namens de balie, be toogde mr. Kegge, dat de verhou ding tussen de leden van de balie en de magistratuur uitstekend is. ..Wij geloven, dat dit ook met U het geval zal zijn," aldus mr. Keg ge, die hoopte dat de nieuwbe noemde rechter In Middelburg een aangename werkkring zal mogen vinden. Mr. Coester sprak zijn dank uit tot allen, die hebben meegewerkt aan de totstandkoming van zijn benoeming. Hij merkte op reeds gehoord te heb ben, dat de samenwerking in Middel burg uitstekend is. Mr. Coester gaf de verzekering, dat hij al het moge lijke zal doen om deze harmonie niet te verbreken. Na afloop van de zit ting maakten talrijke genodigden van de gelegenheid gebruik om ken nis met mr. Coester te maken. VAN TOT TROTS. TROTS waren de leerlingen van de openbare lagere school in Zierikzee op de duiventil, die vorig jaar op het schoolplein werd geplaatst. Met gro te liefde werden de duiven, die er in kwamen, verzorgd. Met spanning derhalve wachtten de kinderen de laatste tijd de gang van zaken af, want de duiven zaten te broeden en binnenkort zouden dus jonge duifjes het levenslicht hebben aanschouwd. Als nieteen paar jongens zich de zer dagen toegang hadden verschaft tot het schoolplein, waar zij zo onge veer alles vernielden, wat er maar te vernielen was. O.m. het duivenhok, dat werd opengebroken. De duiven kozen uiteraard onmiddellijk de vrij heid. Voorts werd een vlaggemast vernield en aan de beplanting werd een behoorlijke schade aangericht. De politie heeft de jongens weten te achterhalen. De drie knapen moes ten op het politiebureau strafregels schrijven en hen werd een ernstig standje gemaakt. Bovendien zullen de jongens óf hun ouders de schade moeten ver goeden. POLITIEK... Her en der in het goede Zeeuwse land rijzen weer de horden uit de grond, die ons wegwijs moeten maken in de politieke doolhof van de komen de verkiezingen. Hoewel volgens po litiek geschoolden het heilig vuur in de na-oorlogse jaren nog steeds ver te zoeken is geweest hoewél schooljongens elkaar niet meer in de haren vliegen ,#oals wij dat vroeger deden" ondanks deze beperkende factoren dan, trekken die borden toch nog wel degelijk de aandacht. Oók van de jeugd. In Vlissingen signaleerden wij al thans twee knaapjes, die zich een drachtig pochend over de trottoirs bewogen. „We hebben toch lekker dat bord van de commenissen omgetrok ken", verklaarden ze tevreden. Wisten die knaapjes veel. Ze hadden wel een bord omgetrokken, maar dat was het schild, waarop de lijstaan voerder van de P.v.d.A. zo deemoedig om uw en ons vertrouwen vraagt. DE SLUISSE JANTJES. De jeugddrumband van „Apol lo" uit Sluis heeft er tiidens de jongste repetitie onder leiding van de heer Fr. van den Bussche eens extra lustig op los geslagen. Dit ter ere van bezoek uit Biervliet, waar ook plannen bestaan om een dergelijke band op te richten. De jongens hadden zich voor deze ex tra repetitie natuurlijk keurig in uniform gestoken en zij ontvingen de delegatie van de Biervlietse muziekvereniging, die onder lei ding stond van burgemeester A. P. Kostense, met vrolijk tromgerof fel. De gasten waren enthousiast over de prestatie van de „Sluise Jantjes", zo verklaarden zij na af loop. We mogen daarom de ver wachting koesteren, dat spoedig ook in de straten van Biervliet een jeugddrumband zal marche ren. NA 65 JAAR In de Nieuwstraat 21 te Oostburg was het zondag feest. Het daar wo nende echtpaar F. J. van de Plassche- Luteyn herdacht namelijk de dag, waarop het 65 jaar geleden in het huwelijk trad. Een kleine kring van familieleden feestte mee met het ju bilerende echtpaar, waarvan de part ners allebei 86 jaar oud* zijn. Op 9 maart 1893 trouwden de heer en me vrouw Van de Plassche-Luteyn in Schoondijke. REDDER GEHULDIGD De heer P. van de Ketterij, onder baas bij de N.V. Haven van Vlissin gen redde op 19 november 1956 de driejarige Eddy de Ronde, die bij de Oranjedijk te Vlissingen in het water was gevallen. De heer Van ,dc Ket terij lag te slapen toen hij werd ge waarschuwd en zonder zich te be denken, sprong hij in zijn pyjama te water. Nadat een poging om deze redder op andere wijze te doen eren was mislukt, heeft het gemeentebe stuur van Vlissingen thans zelf uit drukking gegeven aan de waardering voor wat de heer Van de Ketterij op die koude dag deed. Burgemeester mr. B. Kolff overhandigde hem gis teren in tegenwoordigheid %'an de ge meentesecretaris, de heer A. de Beijl, de commissaris van politie, de heer C. van der Mark en de voorzitter van de Vlissingse Reddingbrigade, mr. H. van Andel, een zilveren sigarettenko ker met inscriptie. Nieuwe haven St.-Annaland kan worden aanbesteed. In de woensdagmorgen gehouden openbare raadsvergadering van St.- Annaland heeft burgemeester J. van den Bos meegedeeld, dat dinsdagavond van Rijkswaterstaat bericht is ont vangen, dat de nieuwe haven te St> Annaland kan worden aanbesteed. Hiermee verdwijnt een zwakke pielt In de zeewering van Tholen. Bij aan leg van de nieuwe haven zal de oude worden afgesloten en gedempt. De nieuwe haven, die geen getijhaven zal zijn, krijgt viermaal de oppervlak te van de bestaande (vier hectare) waartoe een stalen damwand over een breedte van 250 meter nodig is. Deze wordt aangelegd tegenover de Suzan- napolder, waar het industrieterrein is geprojecteerd. De aanleg van deze haven opent dan ook perspectieven voor industrievestiging, aldus burge meester Van den Bos. Het object is geprojecteerd door het Stedebouw kundig advies- en ingenieursbureau Witteveen en Bos te Deventer. Dodelijk ongeval aan de „Val" te Zierikzee Vlissinger onder staalconstructie bekneld De 43-jarige Jac. van R. uit Vlis singen, in dienst van Bijkers aanne mersbedrijf aldaar, is woensdagmor gen omstreeks tien uur aan de „Val", de nieuwe aanlegplaats van de pro vinciale veerboot te Zierikzee, onder een zware staalconstructie bekneld geraakt. De man, die gehuwd is en vader van twee kinderen, werd zo ernstig gewond, dat hij enkele uren later in het Zweedse Rode-Kruiszie- kenhuis te Zierikzee aan de gevolgen is overleden. In de „Val" lag een zolderschuit met een staalconstructie van onge veer zes ton. Van R. moest aan de onderzijde van de constructie, die op houten balken lag, enkele metingen verrichten. Toen de man zich tussen de houten balken bevond, braken de ze plotseling, waardoor Van R. onder het ijzer werd bekneld. Met een drij vende bok, die in de omgeving van het schip lag, moest eerst de con structie worden gelicht, voordat het slachtoffer kon worden bevrijd. Na dat dokter P. Vogelaar uit Zierikzee eerste hulp had verleend, werd Van R. in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij in de loop van de middag overleed. BEKENDE FIGUUR IN TURNWERELD Vele functies in Vlissingen vervuld Op 78-jarige leeftijd is woensdag morgen te Vlissingen overleden de heer F. G. Lemmers, oud-hoofdonder wijzer van de openbare lagere school A aldaar. Behalve in zijn onderwijs loopbaan heeft de heer Lemmers zich ook in tal van andere functies vele jaren zeer verdienstelijk gemaakt voor de Scheldestad, terwijl voorts de Zeeuwse turnwereld in hem een figuur verliest, die tientallen jaren een stuwende kracht is geweest. Tot aan zijn dood was de heer Lemmers voorzitter van de Vlissingse turnver eniging V.T.V. en van de Zeeuws- Brabantse Turnkring. De heer Lemmers die op 10 decem ber 1879 te Bergen op Zoom werd geboren, kwam op 15 april 1901 bij het onderwijs. Vijf jaar later, op 1 april 1906, kreeg hij een benoe ming als onderwijzer aan een open bare lagere school te Vlissingen. Daar bleef hij tot 1 januari 1911, toen hij naar elders vertrok. Maar voor zes jaar, want op 1 januari 1917 vestigde de heer Lemmers zich op nieuw, nu voorgoed in de Schelde stad. Eerst was hij onderwijzer aan de toenmalige school F, waarna per 1 november 1920 zijn benoeming tot hoofd van de openbare lagere school A volgde, welke school hij tot aan zijn pensionering op 1 april 1940 heeft geleid. Honderden Vlissingse jongens en meisjes heeft de heer Lemmers in al die jaren toegerust voor het leven. In de avonduren gaf de heer Lem mers van september 1917 tot mei 1939 ook nog les aan de handels avondschool. Een geheel ander facet van het ge meentelijke leven dat zijn interesse had, was de brandweer. De heer Lemmers was een van de oprichters van de Vlissingse vrijwillige brand weer. Vele jaren was hij brandmees ter, waarna in mei 1940 zijn bevor dering tot commandant volgde. Dit was hij slechts enkele maanden, na melijk tot oktober van dat jaar, toen hij na twintig jaren dienst afscheid nam van de brandweer. IN DE TURNWERELD Vooral ook in de turnwereld was de heer Lemmers een zeer bekende Uitslag aanbesteding van boekhoudbureau Z.L.M. Goes. De uitslag van de door het Coöp. Bouwbureau van de Landbouw in Zeeland tc Middelburg gehouden on derhandse aanbesteding voor het uit breiden van het kantoorgebouw voor het Boekhoudbureau van de Z.L.M. aan de Agncsgang te Goes, luidt: Fa. M. Verburg, Wolphaartsdijk ƒ75.940; A. Blankenburg, Nieuwdorp ƒ78.844; J. van de Linde, Kloetingc 83.830; C. Priem. Lewedorp 85.280 D. van de Poel, Oudelande 86.120; Fa. Verstelle en Verhage, Vlissingen 87.050; Fa. De Bruyn en Van Riet, Goes 87.200; Jac. Geschiere, Middel burg ƒ87.500; Fa. W. J. van de Weert Zoon. Goes ƒ88.998; S. A. Versluys, Middelburg ƒ89.230. Het werk is gegund aan de laagste in schrijver. en geziene figuur. Van 1906 tot 1911 was hij bestuurslid van de Vlissingse turnvereniging V.T.V. en toen hij in 1917 naar de Scheldestad terugkeer de, volgde zijn benoeming tot voorzit ter van deze vereniging, die hij tot aan zijn dood dus meer dan vijf tig jaar leiding heeft gegeven. Te vens was hij nog steeds voorzitter van de Zeeuws-Brabantse Turnkring, in welke functie hij in 1949 werd be noemd. Tevoren was hij van 1907 tot 1911 commissaris van het gewest Zeeland van de Zebra, van 1919 tot 1922 voor zitter van de Walcherse Turnkring, van 1922 tot 1926 commissaris en van 1926 tot 1949 penningmeester van de Zebra. Hij werd onderschei den met de medaille van verdienste, het erespeldje en de zilveren legpen ning van het vetoranenkorps. Van 1948 af was de heer Lemmers erelid van de Zebra. Bovendien werefhij in 1942 secretaris-penningmeester van het veteranenkorps van het Kon. Ned. Gymnastiek Verbond. In zijn woonplaats was hij des tijds ook bestuurslid van „Vlissin gen Vooruit" en later van de Oran- jebond. Voorts voorzitter van de bond van buurtverenigingen van 1930 tot aan het uitbreken van de tweede wereldoorlog. De gezongen uitvaartdienst zal worden gehouden op zaterdag 15 maart, om tien uur in de O.L. Vrouwekerk te Vlissingen, waarna de begrafenis op de r.-k. begraaf plaats aldaar. Reinaert-conflict in Hulst bijgelegd Carillon tijdelijk naar Expo '58 Na afloop van de woensdagavond gehouden vergadering van de raad van Hulst heeft de voorzitter, burge meester A. L. S. Lockefcer een verkla ring afgelegd naar aanleiding van bet Reinaert-conflict. De burgemeester zei letterlyk het volgende: „Na enige besprekingen met bemiddelaars, aan gewezen door het stedelijk feestcomi té, heeft het college van B. en W. ten slotte een zyner leden afgevaardigd naar het Reinaert-eomité. Het gevolg hiervan is, dat besloten werd een punt te plaatsen achter het geschil, tenein de vooral te bereiken, dat voor een Reinaert-optocht een bundeling van alle krachten mogelijk wordt". Tijdens deze raadsvergadering deel de de voorzitter nog mede, dat het voor de toren bestemde carillon een piaats zal krijgen in het paviljoen van het Vaticaan. tijdens de Expo '58 te Brussel. De fabrikant, had hierom verzocht en B. en W. hadden gemeend dit te moeten toestaan, uiteraard on der bepaalde voorwaarden. De burge meester hoopte dat de raad hiermede unaniem akkoord zou gaan maar zo vlot verliep alles aanvankelijk niet. De tegenstanders die de overweging de den gelden, dat Hulst al lang genoeg on het carillon had gewacht, trokken uiteindelijk toch hun voorstellen in. Universitair examen Aan de technische hogeschool te Delft slaagde de heer A. J. Beenhak ker uit Kloetinge voor het kandi daatsexamen voor civiel-ingenieur. IN OUDE GOESE GASTHUIS Commissie zal gedachte nader uitwerken Zoals bekend heeft de Stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland" besloten om, in het kader van haar arbeid op het gebied van de volksge zondheid, ter afronding van haar werk een Zeeuws erpleeghuis op de Be- velanden te stichten. Er zal hier geen sprake zyn van een rusthuis, doch van een verpleeghuis met remobilisatiemogelijkheden voor de patiënten. Functioneel zal deze inrichting een wat andere taak krijgen dan de ver pleeghuizen „Der Boede" en „Ter Poorte". Dit ook om door specialisatie een zo groot mogelijk nut van de aan de stichting toevertrouwde en nog toe te vertrouwen productie-factoren te verkrijgen. In opdracht van het stichtingsbestuur heeft een studiecommissie van de Fe deratie van Verpleeginrichtingen voor langdurige zieken te Utrecht een onderzoek ingesteld naar de moge lijkheden. De commissie had hiertoe onder meer besprekingen op het mi nisterie van Sociale Zaken en Volks gezondheid, waar men de volle me dewerking verkreeg tot verwezenlij king der plannen. Ook werd in Goes en omgeving een onderzoek ingesteld, waarbij onder meer de mogelijkheden tot het gebruiken van een gedeelte van net bestaande oude Gasthuis complex onder ogen werd gezien. Gezien een uitgebracht voorlopig rapport door de commissie heeft Mej. Van de Vooren sprak over erfelijkheidsleer Voor het Zeeuws Genootschap der Wetenschappen sprak woensdag avond in het gebouw van deze instel ling te Middelburg mej. M. J. van de Vooren, specialiste in kinderziekten, over de menselijke erfelijkheidsleer en de praktische toepassing daarvan. Uitvoerig schetste mej. Van de Voo ren in het begin van haar betoog de beginselen der algemene erfelijk heidsleer, o.m. door Mendel geformu leerd, waarna zij naging in hoeverre hier toepassing bij de mens moge lijk is. Spreekster behandelde daarbij wel ke methodiek wordt gevolgd bij het opsporen van erfelijke afwijkingen, alsook die in het geslachtschromo soom. Wat de praktische toepassing betreft, wees zij op het belang van bloedgroepenonderzoek bij gerechte lijke onderzoekingen, voorts op de waarde van adviezen o.a. aan ouders, wanneer er kinderen worden gebo ren met erfelijke afwijkingen, voorts de mogelijkheid bij de erfelijke ziek ten een bepaald ziekteverloop te kun nen voorspellen enz. Ook ging zij na der in op enkele facetten van de eugenetica, alsmede op dysgenetische invloeden in de huidige maatschappij. Met name wees zij daarbij op de na delige gevolgen, die ontstaan door ra dio-actieve straling. Aan het einde van deze belangwek kende lezing sprak de voorzitter van het Genootschap, mr. J. A. E. Rink, een dankwoord. KANTONRECHTER MIDDELBURG Nalatigheid met boete van tien gulden gestraft Voor de Middelburgse kantonrech ter, mr. J. Moolenburgh, verscheen woensdag de kolenhandelaar A. C. J. P. 't G. uit Middelburg, 't G. was enige tijd uit Middelburg weg ge weest. Bij zijn terugkeer had hij er niet zo gauw aan gedacht om naar de Burgerlijke Stand te stappen en zich te laten inschrijven. Toen een kaartje van het gemeentehuis kwam met het verzoek eens te komen, vroeg de ko- ienhandelaar zijn vader, bij wie hij in de kost was, om dit even te doen. Deze vergat het echter en verder werd aan het geval geen aandacht besteed. Tot een hoofdagent van po litie proces-verbaal opmaakte, want men is verplicht om bij vestiging in een gemeente zich te laten inschrij ven. De officier van justitie, mr. Th Lebret. eiste een boete van 10 sub sidiair 2 dagen. Mr. Moolenburgh ver oordeelde 'fc G. voor zijn nalatigheid conform de eis. Do Middelburgse aannemer J. O had op 21 januari het wachtverbod overtreden, toen hij in de Langeviele zijn auto parkeerde, bovendien aan dè linkerzijde. Bij de behandeling van deze zaak op 5 februari j.l. erkende O. de feiten te hebben gepleegd. Met dien verstande echter, aldus O., dat de auto er geen vijf minuten, maar slechts anderhalve minuut gestaan heeft. De hoofdagent van politie, die thans gehoord werd, deelde ten stel ligste mee, dat hij het voertuig op zijn minst vijf minuten langs de kant van de straat heeft zien staan De eis van de officier, zijnde twee boetes tot twee boetes van elk 4 of 2 gen. het dagelijks bestuur der stich ting besloten met de plannen voort te gaan. Er werd een commissie gevormd, welke uit de volgende personen be staat: A. H. S. Stemerding, burgemeester van O.- en W.-Souburg, voorzitter; mej. dr. A. H. A. Bakker, Doopsge zind predikante te Goes-Middelburg; ir. P. J. 't Hooft, bouwkundige te Goes; J. van Tuinen, chef van de afd. financiën ter Prov. Griffie van Zee land te Middelburg. Als ambtelijke leden zyn aan de com missie toegevoegd: - M. L. Almekinders, directeur van de stichting „Verpleeg- en Rusthuizen Midden-Zeeland" en secretaris van de federatie van Verpleeginrichtingen voor langdurige zieken, en mevr. M. MinderhoutJoosse, adjunct-directri ce van de stichting, die als secreta resse van de commissie zal optreden. De commissie is verzocht plannen t« maken en nadere voorstellen aan het algemeen bestuur der stichting te doen voor het stichten van een Zeeuws verpleeghuis te Goes of on middellijke omgeving, hierbij uitgaan de van het voorlopig rapport van de eerdergenoemde federatie. Melkproductie weer gestegen In Zeeland zelfs vijfentwintig procent (Van een onzer verslaggevers) De Nederlandse veehouderijbedrij ven hebben in de week van 16 tot en met 22 februari 73.338.000 kilo melk geproduceerd. Dat is 10.882.000 kilo of zeventien procent meer dan in de overeenkomstige week van het vorig jaar en dertien procent meer dan in de overeenkomstige week van 1956. In Zeeland werd in deze week 19.000 kg melk geproduceerd, of wel achtentwintig procent méér dan in dezelfde week van '56 en vijfen- tingtig procent meer dan in 1957. Deze cijfers zijn op het ogenblik bijzonder actueel ,nu minister Vonde ling in zijn „zuivelnota", aan de Tweede Kamer heeft meegedeeld, dat de regering streeft naar een beper king van de melkproduktie tot het peil van het melkprijsjaar 1956— 1957. In de week van 23 februari tot en met 1 maart was de produktie 78.619.000 kilo. ofwel 11.044.000 kilo, dat is 16 procent meer dan in de overeenkomstige week van 1957. Auto geslipt In de bocht van de weg IJzendjjke Waterlandkerkje, nabij het Kaninhof is zondag een auto geslipt. De be stuurder van de auto, M, v. d. P. uit Oostburg, werd licht gewond. De au to werd zwaar beschadigd. VANDAAG Middelburg Electro: „Zeg nooit vaar wel", 7 en 9.15 uur, 14 jaar. Vlissingen Alhambra: „Geen gehoor op kantoor", 7 en 9 uur, 14 Jaar; Lu xor: „Als mannen kerels zijn", 8 uur 14 jaar. In de avonduren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 2