I KAPPIE en de jungle-man EXPERTS TEVREDEN OVER PROEFVAART „JAWAHAR" s Receptenboek' e I WALCHEREN MARKTBERICHTEN 538ste STAATSLOTERIJ wi„. DINSDAG II MAART 1958 PROVINCIAL*; Z E El U W 8 E ÜO U R A N T. 7 IN SNEEUWBUIEN OP OOSTERSCHELDE Snelheid van 22,4 knopen op mijl van Wissekerke Zoals gisteren reeds aangekondigd, heeft het te Alblasserdam in op dracht van de regering van India ge bouwde politievaartulg „Jawahar" maandag vanuit Veere zijn officiële proefvaart gemaakt. De ambassadeur van India in Nederland, mr, Thivy, die zondag een officieuze proefvaart met de „Jawahar" meemaakte, was bij deze tweede tocht door de Zeeuw se wateren niet aan boord. Dit lag aanvankelijk wel in zijn bedoeling; de lage temperaturen van gisteren deden do ambassadeur uit het zonnige India echter terugschrik ken. Maandag, bij de officiële proef vaart, die bijna de gehele dag duurde, hebben een Engels expert, mr. Tho mas, vertegenwoordigers van Lloyds (Advertentie) Zitcrdag hoeft uw vakman-ilagtr «ooi u klaar liggen eon reuza handige bookband „Wat «Vllea wij morgan etenT" Gratia krijgt Udoio weok van hem een nieuw recoplenblad mot: vijf recepten voor héérlijke achoteli die mOkkelijk zijn klaar te maken, oon feestrecopt tilt de hoge keukon van talkent een andera berotmde chif-kok én con hookjo met nuttige i tlpo over vlees en vlooowarenl Zo krijgt u eon onochatbaar Recoptenbook mot moor dan 300 apeciala recepten (ook dloot- en ver- megeringirecepten) bij elkaar niet voor 17.90 maergratle I Vraag vaat uw daalnemando «lager, een band voor u te reeerveren I Aanvaring op rede van Vlissingen Zaak-,,Corole" voor de Raad voor de Scheepvaart De raad voor de scheepvaart heeft maandag het onderzoek voortgezet in de zaak van de aanvaring tussen de Nederlandse kustvaarder „Corale" en het Russische s.s. „Nikolai Bauman", op 5 november jl. als gevolg waarvan de „Corale" vlak voor de Boulevard de Ruyter te Vlissingen zonk. Enige tijd geleden was de gezagvoerder van de „Corale" reeds gehoord, terwijl nu de Belgische zeeloods G. werd ge-r hoord, die even voor de aanvaring aan boord van het Russische schip was gekomen. Naar aanleiding van de afgeleg de verklaringen, ook van getuigen, die van de wal af de ramp hadden zien gebeuren, kwam de hoofdin specteur voor de scheepvaart, de heer J. Metz, tot de conclusie, dat door beide schepen te laat is ach- teruitgeslagen. De heer Metz con cludeerde dan ook tot „schuld van beide partijen". De „Corale" is niet tijdig stuur- boorduit gegaan, toen de wijkplicht op dit schip rustte en op de „Nikolai Bauman" zijn niet tijdig maatregelen genomen om de aanvaring te voorkom men. De heer Metz stelde tenslotte de raad voor „mede gezien de ernstige financiële consequenties voor de ka pitein" de gezagvoerder van de „Co rale", de heer T. uit Utrecht, te be straffen door hem de bevoegdheid voor de tijd van twee weken te ont nemen. De raad zal in deze zaak schrifte lijk uitspraak doen. Eervolle vermelding voor compositie Kousemaker Teneinde het peil van het harmpnier, en fanfare-repertoire op een hoger plan te brengen heeft een combinatie van muziekuitgeverijen een nationale compositie-prijsvraag uitgeschreven. De jury, bestaande uit de heren Jurriaan Andriessen, Mr. Guillaume Landré, Jos. Moerenhout (België), Gijsbert Nieuwland en H. M, Schei fes, kende daarbij aan de heer Adr. Kousemaker te Goes een eervolle ver melding toe voor diens compositie: Preludium, Koraal en Fuga. Dit werk werd geschreven voor de hoog ste afdelingen. en het Nederlands Scheepsbouwkun dig proefstation te Wageningen. waar een model van het schip werd beproefd, het schip op zijn technische kwaliteiten getoetst. Wederom was de Oosterschelde, voornamelijk ten noorden van Noord- Beveland. waar de gemeten mijl van Wissekerke is uitgezet, het „opera tie"-terrein voor de „Jawahar". Hoe wel de navigatie door de veelvuldige sneeuwbuien verre van gemakkelijk was, bereikte het politievaartuig een snelheid van 2?,4 zeemijlen pf ruim veèrtlg kilometer per uur. Ruim schoots boven de vereiste 20 knopen. Vier uur achtereen voer het schip op volle kracht. Tevens werden an- kerproeven genomen en werd de wendbaarheid van de „Jawahar" be proefd. Voorts wérd het brandstof verbruik van het schip gemeten. De experts, vertegenwoordigers en de directieleden van de werf „De Noord" uit Alblasserdam, waar het schip werd gebouwd, toonden zich zeer tevreden over de prestaties van de „Jawahar". MIDDELBURG Gezelschap Frans du Mee op feestavond „Achilles" Met een geslaagde feestavond in het Schuttershof hebben de oudere leden van de Middelburgse gymnas tiekvereniging „Achilles" zaterdag '1 35-jarig bestaan gevierd. Alvorens met de afwerking van het program ma begonnen werd, moesten enkele leden voor het voetlicht komen. De heer K. de Vries, „Achilles'" oud- voorzitter, werd voor zijn vele ver diensten beloond met de benoeming tot ere-voorzitter. Voorzitter C. J. Nieuwenburg „decoreerde" hierop enkele leden in verband met hun lid- maatschaps-jubileum. Het waren de heer J. A. Bal, directeur-secretaris (35 jaar lid), mevr. J. Geldof—Bal en de heren P. en A. Kooman (25 jaar lid), mevr. M. de Bruin Schoolmeester (20 jaar), mej. N, Gillissen (15 jaar lid), waarna de heer P. Kooman de voorzitter een Wat deze vijf letters betekenen? Ze vormen een naam. Als u ze goed leest, weet u de naam van een plezierige gezel in uw leven. U hoort er meer over van uw sigaretten- leverancier! speldje voor 15 jaar trouwe dienst op de revers stak. De heer A. Imanse vertolkte als voorzitter van de huldigingscommis sie de waardering van deze com missie voor „Achilles". Niet alleen met woorden, maar ook met daden. Twee splinternieuwe vlaggen kreeg de vereniging aangeboden, een vere- nigingsvlag voor de signaalafdeling er. een K.N.G V.-vlag, terwijl de sig naalafdeling verder verrijkt werd een grote trom, 36 draagriemen en vier bandeliers. Voorzitter Nieuwen burg bracht de huldigingscommissie hartelijk dank voor deze fraaie ge schenken. Hierna verzorgde het radio-gezel- schap Frans du Mee een feestpro gramma onder de titel „Daar zijn we weer". Du Mee is in Middelburg geen onbekende meer en ook thans had hij weer succes, getuige de bijval van het publiek. Du Mee kreeg de lachers op zijn hand met zijn conferences en lied-. J terwijl hij tevens de vrolijke noot in de schetsjes bracht, samen met Ellen Castell en Fred Wiegman. Verder werkten aan dit programma mee de accordeoniste Ria Vcrda, die enkele liedjes tep beste gaf en met potpourri's de „zaal" liet „meewer ken" en de „Tardona's", die zich aan de ringen even goed thuisvoelden als op de begane grond. Na afloop van dit programma Werd er nog enkele uurtjes gedanst op muziek van het „Hammond kwartet" van Jan Groenewoud. OOSTKAPEILE Ernstig ongeval in timmermanswerkplaats Tijdens werkzaamheden aan één der machines in de tiipmermanswerk- plaats van het aannemersbedrijf fir ma Franke Zonen te Oostkapelle werd de timmermansknecht A. de K. aan het onderlichaam door een stuk hout verwqnd. Dokter Bom achtte overbrenging naar het ziekenhuis in Middelburg noodzakelijk.- Per ambu lance werd het slachtoffer naar Mid delburg vervoerd. Propaganda-bijeenkomst kankerbestrijding Koningin Wilhelmina-fonds begint actie in de Scheidestad In het Scheldekwartier te Vlissin gen werd maandag een voorlich- tings- en propaganda-avond van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding gehouden. De bij eenkomst, belegd door het comité va» het fonds in Vlissingen, werd geopend door de secretaris van dit comité, de heer J. P. Springveld, voorzitter, dokter R. Grïppeling kwam eerst- later die in het bij zonder mevrouw M. Kolff—Kruizin- ga, voorzitster van de federatie van vrouwelijke vrijwillige hulpverlening verwelkomde. De zaal was goed gevuld met geno digden van diverse vrouwenorganisa ties. Na het openingswoord* speelde het anibtenarcnorkest van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" onder leiding van de heer H. S. O. Erjelmann eni ge licht klassieke melodieën. De heer J. van Wijk, verbonden aan het centraal bureau van het Ko ningin Wilhelmina Fonds te Amster dam, sprak een kort doch krachtig propagandistisch woord voor de kan kerbestrijding in het algemeen en dit fonds in het bijzondei'. Hij noem de verschillende plaatsen, waar reeds] propaganda werd gemaajtt en een actie op touw gezet met vaak ver bluffende resultaten. Vlissingen' steekt bij Gorkum, Den Helder en ook Middelburg sterk af met zijn '47 leden. Spreker wekte de aanwezigen op het fonds te steunen. Hij rekende er op dat minstens 180 dames aan de propaganda-actie in Vlissingen zul len medewerken. Na zijn woorden ging een zevental verpleegstertjes van het ziekenhuis „St.-Joseph" door de zaal, die inderdaad 'n goéde oogst mgakten. Meer dan honderd dames gaven zich op. Voordat de heer Van Wijk spi-ak, was er een propagandis tische film vertoond: „Er is een tijd van komen en een tijd van gaan", die o.m. een blik achter de schermen van de kankerbestrijding wierp. Na zijn woorden én na de pauze, tijdens welke het ambtenarenorkest weder om musiceerde, sprak dokter J. J. Okker uit Middelburg, over het kan- kervraagstuk. Spr. volgde de gang van zaken bij de behandeling van een patiënt en gaf zijn aandachtig gehoor eveneens een kijkje in het ziekenhuis en het laboratorium. Hij ried de mensen aan, niet ang stig te zijn en géén middeltjes van „uitvinders" te aanvaarden. „Het la boratorium heeft geduld nodig ge vlei is tjjd - en tijd is geld", aldus spreker. Tenslotte bleek, dat men er niet in is geslaagd, alle wijken (voor de propaganda-actie) in te delen, zo als aanvankelijk de bedoelingwas. Men zal alsnog pogingen in" het werk stellen, het resterende aantal dames te vinden. HOOG EN LAAG WATER 12 maart nap nap nap nap Vlissingen 6.-11 1.89 19.16 1.73 0.41 1.91 13.15 1.99 Terneuzen 7.08 2.07 19.47 1.91 1.11 2.08 13.43 2.16 Hanswecrt 7-39 2.16 20.12 2.04 1.43 2.21 Zierikzee 7.19 1.33 20.21 1.20 1.17 1.47 1349 1.61 Wemeldinge 8.18 1.6* 20.51 1.40 142 1.71 14.12 1.83 VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer in totaal 1962. Vette koeien en ossen 1197. Biggen 765. Prijs in cents per kg, le kw. 2e kw. ïe lew. Vette koelen 300—325 270—300 250—270 Varkens (lev, gew.) 182 179 170 Vettfe koeien: aanvoer even ruimer, han del kalm, prijzen prijshoudend, enige pri ma's boven notering. Varkens (lev. gew.): aanvoer iets groter, handel tamelijk, prtjr zen Jets stijver m prus, slioop lager, en kele prima exemplaren boven notering. Inbraak in stations restauratie Vlissingen. Toen de gerant van de stations restauratie te Vlissingen maandag morgen in zijn zaak kwam, ontdekte hij dat 's nachts ongenode bezoekers door het opendrukken van een deur, de restauratie waren binnengedron gen. Uit een geldlade hadden zij wat kleingeld tot een bedrag van onge veer 80 weggenomen. De politie stelt een onderzoek in. Verkeersongevallen te Vlissingen. Tijdens een sneeuwbui botsten op do hoek President Rooseveltlaan en Koudekerkseweg te Vlissingen twee auto's op elkaar, waardoor beide wa gens zwaar beschadigd werden. De heer B. uit s'-Reerenhoek reed met zijn auto over de President Roose veltlaan, doch verleende op het kruis punt aan de Koudekerkseweg geen voorrang aan een auto, bestuurd door de heer D. uit Middelburg. Persoon lijke ongelukken deden zich hierbij niet voor. Ongeveer tegelijkertijd stak het 14-jarig dochtertje van de fam. D per rijwiel plotseling de Eaul Kru- gerstraat over. De heer O. uit Vlis singen, die met zijn auto over deze verkeersweg reed, trachtte het meis je nog te ontwijken, doch kwam nog met het achterwiel van de fiets in aanraking. Het meisje wei-d licht ge wond en is, nadat dokter Bil de eer ste hulp had verleend, niet een poli tieauto naar huis gebracht. Toneeluitvoering „A.G.V." Onder moeilijke omstandigheden heeft de „Amateur Groep Vlissingen" A.G.V.) zaterdagavond in „Bi'itan- pia" te Vlissingen het toneelstuk „De schipper van de Maartje Jacöba" op gevoerd. Jan Lemaire Jr.. die de raam-: regie zou voeren, had dit tengevolge van ziekte slgchts ten dele kunnen doen en bovendien was een der hoofd rolvertolkers, de heer K. Lommers, door familieomstandigheden verhin derd op te treden. Wanneer men daar naast in aanmerking neemt, dat A. G.V. het zich met de keuze van dit stuk toch al niet gemakkelijk had ge maakt, valt het te begrijpen, dat het geen feilloze opvoering is geworden. Niettemin waren er individueel goede prestaties te zien en dal gold dan mot name voor het. spel van de heer J. Stuub als de schipper van de «Maartje Jacoba" en voor Magda van der Eyk als de schippei'sdochter. De heer J. van Dijk had de piet eenvou dige taak om de heer Lommers als dc eerste machinist te vervangen en hij deed zulks, gezien de omstandigheden. Verdienstelijk. De heer C. J. Kesteloo Vertolkte de schipperszoon met over het algemeen teveel nadruk op diens kacajrterzwakte en mevrpuw A. Flip- sc—Berrevoets tenslotte slaagde er ip zioji naast de sterke figuur van de schipper te handhaven. Het viel te betreuren, dat sommige toeschouwers zich bij enkele zwak gespeelde scènes aan enigp .hilariteit overgaven. A G.V. bracht dit stiik onder regie van de heer E. C. Boogerd. NIEUW- EN ST.-JOOSLAND Ouderavond openbare lagere school Het bestuur van de openbare lage re school te Nieuw- en St. Joosland belegde een ouderavond in de school onder leiding van de voorzitter de heer J. G. Fritz. Het hoofd der school, de heer Kra mer, gaf een kort verslag van de verrichtingen in het afgelopen jaar en wierp eeji blik op het nieuwe schooljaar, De kinderen van de hoogste klas sen voerden het sprookje „De Gan zenhoedster" op, hetgeen bij de ou ders zeer in de smaak viel. Er werd goed gespeeld en aan de kostuums was veel zorg besteed. SINT-LAURENS Ned. Chr. Vrouwenbond In een vergadering van de afd. Sint Laurens van de Ned. Chr. Vrouwen bond die onder leiding stond van me vrouw D. H. BaasKemp. sprak dr. H W. ter Haar. arts te Kapelle-Bie- zelinge over „Geloof en ziekte". Donderdag 20 maart a.s. zal het 5- jarig bestaan van dc afdeling met leden en genodigden feestelijk wox> den herdacht. 18. „Ik maak een kijkfllm". verklaarde Rivaldl. „waarin de stranding van een vrachtboot- schip voorkomt. Daarvoor wil de ik de vaai-schlp van kar tonpapier gebruiken" En hij wees met een De- droef gebaar naar het achter^ schip, waar Okki de sleeptros binnenhaalde, die nog aan ccn restje vrachtschip verbon den warf. „Zo", zei Kappie, „dat drij vende l^ndrottenaepruts was dus voor de film bedoeld Maar wat deed dié aap daar aan boord? En waarprp poepi- de Jé het mormel Je pleeg moeder?" „Het aap-beest ls niet mijn* pleegmoeder, „maar van de jungleman". weerlegde rtl- valdl „Welke lur.g.eman?" vroeg Kappie. „Die |n mijn draai-film voor komt", gntvvpbVtlde Rivaldl. „Vertel ipe nu de boei eens duidelijk Jong" verzocht Kap pie, „van dat landkwabben- gesmoes snap i|c ja geen biet!" „iu ga een praaifun, maken van een verhaal-vertelsel, dat il< èens hel> gelezen", verklaarde Rivaldi „Hat gaat óver een wildeman, die wild is. omdat hij als baby DIJ een schipbreukramp bij de oerboswildernis aanspoelde en door een aapbeest werd opgevoed. Maar...." GRAANMARKT ROTTERDAM Binnenlandse granen ochtendbeurs officieuze noteringen per 100 kg franco Rotterdam. Tarwe: rode op voehtcondltie met schaars aanbod tot f 30.10. Witte even eens weinig ter markt tot t 30 50. Voedergranen vast door kleine aanvoer, welke vlot wordt opgenomen. Zomei- gerst naar kwaliteit f 25.25—t 28.50. Extra kwaliteit tot t 29.—. Haver: zeer vast naar kleur en droogte f 24.50—f 26 25. Extra blanke tot f 26.75. Rogge: doorsnee kwaliteit f 21.75. Bak- rogge f 23.—. Peulvruchten: eveneens vast met ta melijk levendige handel- Groene erwten tot circa f 31.50, Schokkers tot circa I 58.50. Bruine bonen, prima blank en drpog, circa t 82,—. AARDAPPELBEURS ROTTERDAM Klel-aardappelen 35 mm opwaarts, Bintjes t 11,50—i 12.50. Eigenheimers f 15 t 18.—. Bevelanders f 16—f 17. Furor$ f 18—1 19. Meerlanders f 13.50-1 14.50. Klei-aardappelen 40 mm opwaarts. Fu rore f 18—f 20. Voor export: Bintjes, 40 mm, van de kleigrond, f 14.—, Alpha's f 13.25. Gewassen van de kleigrond, 40 mm op waarts. Eigenheimers t 17—f 19. Bintjes f 15.50—f 16.50. Zandaardappelen. Noorderling f 10— f 11. Llbertas f 9—i 11. Voeraardappelen f 1.5G—1 3, prijzen be rekend per 100 kg en op de handelsvoor- waarden vastgesteld voor de verkoop van consumptie-aardappelen op wagon, schip of auto. PREDIKBEURTEN Ned, Ilerv. Kerk: Aagtekerke 10 ds. Theunissen; Domburg 10 en 7 ds. van Vliet; Gapinge 7 ds. de Boer; GrQps- kerke 10 ds. Wisse; Kleverskerke 9.30 ds. Otte; Koudekerke 7,30 ds. Hoffman; 't Zandt 7.30 ds. Durkstra; Meliskerke 10 ds. Kwast; Nieuw- en 9t. Joosland 10 ds. van Haarlem; Souburg 7.30 vic. Duvekot; Seroos- kerke 10 ds. v. d. Wind; St. Laurens 10 ds. Kalkman, 7 ds. Wisse; Veere 11 ds. Otte; Vrouwenpolder 10 ds. de Boer; Westkapelle 2.30 en 7.30 ds. Oosthoek. Geref. Kerk, Arnemuiden 10 ds. Goedendorp, 2.30 ds. Poelman; Dom burg 10 drs. Verschoor, 2.30 ds. Don- dorp; Gapinge 9.30 ds. Boot, 2 ds. Van Wouwe; Koudekerke 9.30 ds. Brederveld, 7.30 ds. Elshout; Middel burg Hofpleinkerk 9.30 ds. De Boer, 2 ds. Van Til, 7.30 ds. v. d. Wal; Oost en West-Souburg 2.30 drs. Elshout, 7.30 ds. Brederveld; Oostkapelle 10 ds. De Groot, 2.30 en 7.30 drs. Vlaar- dingerbroek; Serooskerke 10 ds. Van Wouwe, 2.30 ds. v. d. Wal; St.-Lau- rens 10 drs. Elshout, 7-30 ds. Equw- knegt; Vlissingen 8 ds. Homburg; Vrouwenpolder 10 ds. v. d. Wal, 2.30 ds. Boot; Westkapelle 2.30 drs. Ver schoor. 7 ds. Dondorp. Geref. Gem. Meliskerke 9.30 en 2.30 ds. Kersten; Middelburg 9.30, 2 en 7 ds. Rijksen; Oostkapelle 10, 2.30 en 7 dienst; Westkapelle 9.30 en 2 student Hofman." Cfxr. Geref. Kerk. Middelburg 3 en 7 ds. Van der Molen; Vlissipgen 7.30 ds. Drechsler. Evangelisatie op G.G. Vlissingen (Willem IU) 3 en 7.30 ds. Grisnigt. Officiële publikaties MIDDELBURG Kleuterschool Zanddorp. b. en w. van Middelburg brengen ter kennis, dat op de gemeentelijke kleuter school, Zanddorp 73—75, nog enkele kleu ters, die inmiddels de leeftijd van vier jaren dienen hebben bereikt, kunnen worden toegelaten. Aanmeldingen kunnen geschieden bij de hoofdleidster tijdens de schooltijden. Middelburg, a maart 1958. Vijfde „Matth'aus Passion" te Aardenburg Zondag 23 maart zal voor de vijfde maal in de nu geheel herstelde St.- Baafskerk te Aardenburg de „Mat- thaus Passion" van Bach worden uit gevoerd. Het comité, dat deze uit voeringen organiseert en waarin zo wel Belgen als Nederlanders zitting hebben, heeft er immer naar ge streefd dit culturele evenement, waarvoor de belangstelling aan beide zijden van de grens nog steeds groeiende is, zo goed mogelijk te brengen. Ook dit jaar zijn hiervoor kosten noch moete gespaard. Niet al leen wat betreft het grote aantal me dewerkenden dat men heeft kunnen engageren en van wie we de namen reeds publiceerden. Er is ook gezorgd voor meer comfort in de kerk, die verwarmd is. Er is een houten plan kier aangebracht, zodat men op de lagere rangen even warm en even hoog zit als in het schip van de kerk. Een aangename verbetering, want de uitvoering zal onverkort zijn en van twee tot zes uur duren, met slechts een korte pauze. Evenals de vorige jaren zal de leiding bij Piet van Eg- mond berusten, die ditmaal een or kest zal dirigeren, waarmee hij reeds eerder optrad. Ook het Amsterdams Oratoriumkooi' en het jongenskoor van de Amsterdamse „Vredesseho- len" zijn gewoon onder de leiding van Piet van Egmond te zingen. Vanuit Vlissingen zal een extra boot varen, die om kwart over twaalf vertrekt. In aansluiting daarop rijdt een extra bus van Breskens naar Aardenburg, terwijl ook uit andere plaatsen In Zeeuwsch-Vlaanderen ex tra bussen zullen rijden. Inwoner uit St Philipsland bij auto-ongeval omgekomen Maandagmiddag is op de verkeers weg van Roosendaal naar Bergen op Zoom een ernstig auto-ongeval ge beurd, waarbij de 55-jarige W. Wes- seling uit St.-Philipsland is omgeko men. Op genoemde weg was de be stuurder van een militaire rodekruis- auto bezig met het nemen van rem proeven. Toen hij zijn auto afremde, werd deze van achteren door de auto van de heer W. uit St.-Philipsland in volle vaart aangereden. Vermoedelijk heeft W. de stoplichten van de voor hem rijdende auto door de zon niet of te laat gezien. De auto van W. werd aan de#voorkant totaal in elk aar gedrukt. Het slachtoffer is kort na het opgeval ter plaatse aan zijn verwondingen overleden. Koninklijke onderscheiding wegens 50-jarige dienst. Vrijdagavond werd op de boerderij „Land en Zeezicht" te Kamperland de heer Abr. Jille gehuldigd, in verband niet het feit dat hij 50 jaar onafge broken op de boerderij heeft gewerkt. In tegenwoordigheid van het perso neel en de burgemeester van Wisse kerke. werd hem door zijn werkge vers K. A. v. Langeraad Zoon een getuigschrift wegens 50-jarige dienst en een geschenk overhandigd. Burgemeester Van Halst speldde hem de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst en sprak de hoop uit dat hij deze nog vele jaren zal mogen dragen. Door het personeel werden hem enige passende geschenken over handigd. De heer Jille is in 1908 op 13-jarige leeftijd zijn werk begonnen en heeft in deze 50 jaar een grote verandering in de landbouw meegemaakt. Zaterdagmiddag kwamen velen hem in zijn woning met deze konink lijke onderscheiding gelukwensen. Wegens plaatsgebrek moest de strip Piloot Storm ontvoerd in de strato sfeer, blijven overstaan. 13e lijst HOGE PRIJZEN Lt6°56666 G120 SmI® 0O, i&g ,-365 6921 11531 15441 21002 ƒ400 1009 142°l°5 31514923914936Ü15352 44983 20927 21834 l535? 16319 16431 13712 17277 19059 1920S 19009 '20496 20797 PRIJZEN VAN 1 80.— 1033 0S3 177 221 241 302 878 383 613 764 771 859 949 973 975 'SSHSaaB583 M,4W,4° si tg249 434 499 547 4U04 148 409 499 706 728 755 816 821 6193 271 451 506 631 641 631 919 976 998 *336 949 318 353 402 824 624 798 1Q11 900 248 308 335 893 709 733 809 843 7I2 lat332 333 423 4M 490 644 641 *808 8<i 243 302 384 493 411 131 m 10101 328 453 487 597 956 11055 071 339 357 449 579 790 S59 12078 213 215 273 553 597 60S 609 614 783 927 13026 135 316 360 419 440 466 616 649 686 699 877 14103 114 148 329 385 387 395 429 471 642 716 757 775 810 822 908 15037 133 144 170 208 313 317 334 345 598 611 744 849 871 16053 110 149 225 304 541 567 633 731 849 17072 100 101 415 618 677 711 760 852 963 18003 060 063 191 242 414 487 18073 137 249 252 337 436 462 616 731 813 20186 200 280 372 391 433 572 676 722 31082 147 194 233 405 490 536 573 623 NIETEN 4S$S SU SSi SS2 Sü 1U !!S J5? yervoigtie nij, zich weer opwindend „alles loopt in de honderd soepen! Mijn karmnnen schipbpot, waarmee iR de schlpbreijliramp wou filtpen. dreëi af met rpun pleegmoederraap. He fieb nog geep millimeter gefilmd, carramba. De enige, die filmt ls HIJ daarl De paraslto!" En hü se luidde zijn vuist naar dn icielne camera man, die in een bontje aankwam en dadelijk opria men van Riyaldi s hernieuwde wóecjeruitbarstina maakte, „wie is die snuiter dan?" vroeg Kappie verbaasd. 214 233 238 356 384 408 413 432 483 508 534 537 543 576 607 611 652 667 675 677 7-16 772 841 861 894 962 2035 069 093 173 235 241 877 303 313 400 403 440 459 470 520 545 549 551 592 598 fm b4a 654 675 686 689 691 733 754 755 7i7 788 790 831 837 844 856 866 873 978 «044 090 116 145 149 163 187 222 227 228 259 298 334 342 345 374 377 382 386 420 421 441 442 514 527 551 570 610 61j 682 688 694 707 724 734 813 838 875 895 896 907 918 964 971 975 4006 021 024 025 065 071 119 143 169 198 253 262 286 303 307 328 355 364 423 450 463 478 432 487 511 517 580 595 629 638 641 60S 673 703 771 789 823 862 392 897 900 911 954 987 995 «026 042 060 0s2 087 164 170 219 234 237 244 278 296 306 339 351 390 484 5i3 52o 532 541 554 562 643 652 736 783 882 923 934 942 963 979 6032 045 063 092 138 148 166 180 219 221 240 292 381 393 397 405 485 561 570 58-1 623 639 640 675 688 701 739 775 793 818 829 838 878 900 7019 067 090 093 098 110 121 171 234 245 246 256 267 295 412 415 458 459 462 490 494 514 526 541 548 549 550 551 592 618 697 700 701 708 711 800 839 876 933 946 8046 066 077 079 081 082 088 131 156 195 246 271 284 2s8 290 291 349 414 422 4s7 449 467 500 503 516 543 563 577 608 618 623 650 656 673 676 712 726 727 756 763 76s 776 782 802 805 836 837 871 906 944 948 975 976 902s 048.096 137 183 202 239 246 262 287 295 301:312 339 364 407 413 415 453 457 Z 873 iÜ I? 400 124 400 401 803 11006 034 038 043 0S8 091 111 112 125 131 151 162 186 199 208 234 251 253 261 279 283 298 319 330 337 356 405 42S 440 441 458 482 488 491 513 568 586 591 613 621 980 985 675 682 792 810 847 848 957 979 13067 082 091 151 163 214 242 244 297 304 341 363 376 470 499 501 530 582 626 629 6DO 671 766 798 853 874 928 956 963 13011 027 095 096 116 133 166 178 192 206 211 227 234 318 324 326 353 420 434 445 lof i9.- i97 511 323 530 615 638 694 749 823 S4o 851 887 905 937 952 968 987 14c^2 I94 1S0 197 218 433 523 537 538 5a6 570 586 609 639 692 792 821 835 851 So2 917 946 957 979 997 15012 023 035 071 079 106 159 206 213 224 257 262 304 309 372 382 461 539 636 715 718 723 778 829 90S 952 16S39 222 096 143 151 156 162 Ï65 191 195 202 227 2b9 323 334 373 434 442 478 505 £06 o42 o48 566 591 592 621 675 699 718 926 846 868 899 907 913 919 924 17002 010 016 040 050 063 064 085 089 137 "2 173 178 179 200 203 246 299 313 316 f35 3So 388 396 44S 455 461 486 514 552 560 aS6 -615 616 630 631 661 784 851 S97 18222 2V 944 058 076 144 156 173 187 236 fJl -!§ 4?° 446 498 502 56S 613 643 660 688 748 i64 780 854 872 919 931 957 19006 037 051 052 054 077 109 122 132 138 122 JSf !®2 36S 273 288 290 300 311 332 til K~A iff ifo J-6 511 514 522 52S 537 543 5(4 646 648 6o2 671 700 77" 780 7v=; 7g| «a 8aa 883 S8S 897 «00 él! Ml !°2S 2?! 555 Vs 221 X» SM MO 589 440 4do 4(2 4b3 486 519 522 534 537 kan 956 III 987 738 764 787 834 864 892 904 21924 040 054 103 115 133 161 188 20S 220 J üo ffn 412 481 499 577 5S6 595 604 662 669 746 795 813 821 889 944

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3