KAPPIE en de jungle-man ZEEUWSE RINGRIJDERS IN 1957 BIJZONDER SUCCESVOL WALCHEREN ARNEMUIDEN KRIJGT NIEUWE OPENBARE LAGERE SCHOOL MAANDAG 10 MAART 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE O OU RANT. I JAARVERGADERING TE MIDDELBURG Program 1958 voor grote wedstrijden vastgesteld „In het jaar 1957 werd de kroon gezet op al het werk. dat wij begon nen zijn. Het doel, dat wij beogen, werd ten volle bereikt", aldus de heer P. Brasser in zijn openingstoe spraak van de achtste jaarvergade ring van de Zeeuwse Hingrijdersver- eniging, die zaterdagmiddag in de Mid delburgse Bogardzaai gehouden werd. De heer Brasser wees er voorts op, dat de klassewedstrijden een groot succes geworden zijn, de eerste klas in Veere, de tweede klas in Koude- kerke en de derde klas in Domburg. Waardering had de Z.R.V.-voorzitter voor de plaatselijke verenigingen, die voor een vlotte organisatie zorgde en voor de gemeentebesturen, die al le mogelijke steun verleenden. De waardering ging ook uit naar het ge meentebestuur en de V.V.V. van Vlis- singen, alsmede het gemeentebestuur, de V.V.V.., de stichting „Nieuw Wal cheren", en Handelsbelangen te Mid delburg, „met wie wij tezamen efn paar prachtige folkloristische dagen hebben kunnen organiseren", aldus de heer Brasser. Hij roemde de samenwerking in ae lolkilonstische commissie, -waardoor twee evenementen genouden werden, die in het belang van Middelburg in het bijzonder en van Walcheren in het algemeen. Tot slot betoogde de heer Brasser, dat de Z.R.V. een gezonde en sterke vereniging is, die veel van 1958 ver wacht en die in I960 haar tienjarig bestaan zal vieren. In zijn jaarverslag noemde de se cretaris, de heer A. Janse, 1957 bij zonder succesvol voor de afdeling Veere en voor Cor Abrahamse van St. Laurens. Veere's drietal werd kampioen voor de eerste klas (met 57 ringen) en van de 2e klas (met 63 ringen). Abrahamse won de le klas- titel persoonlijk (met 24 ringen), ter wijl G. Sinke uit Koudekerke kam pioen in de 2e klas werd. De heer Janse besloot zijn verslag met de heer Brasser lof toe *e zwaaien voor het vele werk, dat deze voor de or ganisatie van de diverse wedstrijden verzet heeft. Wedstrijddata Vervolgens werden de verschil lende grote wedstrijden voor 1953 vastgesteld. De kamp om de la klastitels wordt op zaterdag 14 juni a.s. In Aagtekerke gehouden en die om de 2e klastitels op za terdag 12 juli a.s. in Ritthem. Het gemeentebestuur van Ritthem stelde reeds een subsidie van f 100 voor deze wedstrijd beschikbaar In principe werd besloten de 3e klaswedstrijd en de vrije wedstrijd te Vlïssingen te houden en wel op zaterdag 26' juli a.s. Hierover moer ten nog enkele besprekingen met B. en W. van Vlissingen gevoerd worden. Donderdag 24 juli a.s. wordt in Middelburg de sjeezenwederijd ge houden, terwijl dan tevens nog 20 ringrijders in de hanen zullen ko men. Het ligt tevens in de bedoeling om in de vroege middaguren een op- Verenigingsgebouw Aagtekerke officieel geopend Veel gelukwensen en geschenken Donderdagavond heeft burgemees ter J. Geuze in tegenwoordigheid van wethouders, raadsleden, vertegen woordigers der kerkelijke besturen, gemeentepersoneel en vrijwel alle verenigingen, het nieuwe verenigings gebouw Amicitia geopend. De burge meester bracht namens de raad zijn dank over aan allen die hebben mede gewerkt aan de totstandkoming van dit nieuwe dorpshuis. „Dit huis," zo zei de burgemeester, „is niet van mij of van de raad, maar dit is van U al len. Bewoon dit dan ook, alsof het uw eigen huis." Verder spoorde hij aan tot verdraagzaamheid en saam horigheid. „Doe de naam van dit huls verder alle eer aan," zo besloot bur gemeester J. Geuze zijn openings woord. Hierna zong de zangvereni- fing onder leiding van de heer F. akker een voor dit doel speciaal ge maakt openingslied, gevolgd door nog enkele nummers uit het repertoire. Na de pauze voerden diverse sprekers het woord, nl. oud-burgemeester J. Bosse- laar en de heer S. Blaas, die namens de damclub en Oranjevereniging een orgellamp aanbood. Ds. Theunissen noemde het een wijs besluit, toen des tijds de oude school aan een particu lier werd verkocht. Wat er thans voor in de plaats is gekomen, noemde spre ker een mooi resultaat. De heer C. Minderhoud sprak namens de zang vereniging Nut en Genoegen, mej. L. Westerbeke voor de herv. jeugdver enigingen, de heer P. Kodde namens de vereniging Diepvries, de heer A. Bosselaar voor de C.B.T.B. en de heer W. Vcrhage namens de Z.L.M. De heer S. Wisse bood namens het ge vormde comité de burgemeester de opbrengst van de deurcollecte aan. namelijk het mooie bedrag van 1279.25. De heer L. Sturm voerde het woord namens de zangvereniging De Lofstem, terwijl de heer C. Klan als hoofd der Diaconieschool dc rij sprekers sloot. Namens de fa. Bakker werd de burgemeester een elektrische klok aangeboden. Verder waren er talrijke bloemstukken. Nadat de burgemeester alle spre kers en gevers hartelijk dank had ge bracht. bracht de zangvereniging „De Lofstem" onder leiding van de heer L. Joossc enkele nummers ter afwis seling. Na de nu volgende pauze be sloot de muziekvereniging „Agatha" onder leiding van de heer J. Wijkhuis het programma, met als laatste num mer twee coupletten van het volks lied, die door alle aanwezigen staande werden meegezongen. tocht door de stad te houden. De gro te vrije wedstrijd in Middelburg wordt georganiseerd op donderdag 21 augustus a.s. Hieraan zullen weer 100 rijders deelnemen. Daar de hier aan verbonden prijsuitreiking zeer uitgebreid is, zal het bestuur de mo gelijkheid bespreken om dit op een andere dag te doen geschieden. Uit het jaarverslag van de penning- meester bleek, dat het reservefonds gelijk bleef. De inkomsten bedroegen f 4205, 05, terwijl de uitgaven f 3985,70 groot waren, zodat er een batig sal do aan het einde van het jaar was van f 219,35. Tijdens de bestuursvergadering werden de heren F. J. Castel uit St.-Laurens en C. de Visser uit Zoutelande ais jurylid herkozen. De heer Joh. Maljaars werd in het bestuur als penningmeester herko zen. Voorts deden als nieuwe be stuursleden hun intrede de heren P. Rooze uit St.-Laurens ,P. Peper uit Aagtekerke en J. Reijnierse uit Koudekerke. De aftredende bestuursleden, de he ren P. Pleijte uit Nieuw- en St.-Joos- land, J. Nijsse uit Kleverskerke en L. Huijssoon uit Middelburg werd door voorzitter Brasser bedankt voor hun activiteiten. Hierop sprak elk der aftredende bestuursleden nog een dankwoord tot de vergadering. Afscheid ds. H. L. Boonstra Zondagmiddag nam ds. H. L. Boon stra, hervormd predikant te Wisse- kerke, in een goed bezette kerk af scheid van de hervormde gemeente van Wissekerke, in verband met zijn vertrek naar Warmond. Ds. Boonstra had als tekstwoord voor zijn predika tie gekozen Openbaringen 211 tot 8. Na de predikatie sprak burgemeester J. van Halst van Wissekerke, die getuigde van zijn waardering en zijn sympathie voor de scheidende predi kant. Verdere sprekers waren ds. S. P. de Roos van 's Heer Hendrikskin deren namens de ring Goes, ds. Ker sten, gereformeerd predikant te Wis sekerke, de consulent A. Postma van Kamperland namens de collega's op Noord-Beveland en het moderamen van de classis Goes. Voorts de heer C. Louwersè, die namens de kerkeraad ook mevrouw Boonstra dank bracht voor haar uitstekende leiding aan de vrouwen- en meisjesvereniging. Op zijn verzoek werd ds. Boonstra psalm 121 vers 4 toegezongen. Hierna dankte ds. Boonstra alle spre kers voor hun waarderende en harte lijke woorden, in het bijzonder de consulent ds. Postma, die de schei dende predikant zeven jaar geleden had bevestigd, Ook de heer Kraak, de organist, en de leider van de zon dagsschool werden in het dankwoord van ds. Boonstra betrokken. Ook richtte ds. Boonstra zich nog tot twee aanwezige kerkeraadsleden van War mond. De scheidende predikant dank te de gemeente hartelijk voor het mooie geschenk, een radiotoestel met tafel, dat hem als blijk van waarde ring was aangeboden. MIDDELBURG Ir. J. H. Jansen sprak voor natuurkundig gezelschap Ir. J. H. Janssen te Delft sprak 'voor het Natuurkundig Gezelschap te Middelburg over „Akoestiek". Na een inleidend woord over de naamaflei- ding behandelde de spreker achtereen volgens de goede verstaanbaarheid van ruimten en de bestrijding van lawaai. Wanneer een zaal een bepaal de grootte overschrijdt ontstaat oij het produceren van een geluid een na galm. Deze nagalm kan soms gewenst zijn bijv. bij muziek. Hinderlijk is ze voor het beluisteren van het gespro ken woord. Reflecterende vlakken in de onmiddellijke nabijheid van de spreker kan men gebruiken om het gesprokene op de toehoorders te rich ten. Het door de wandkaatser omlaag en naar voren gerichte geluid ont trekt men bovendien aan de nagalm. Aan de hand van lichtbeelden van een klankkaatser boven de preekstoelen in verschillende kerken in ons land werd het een en ander toegelicht. In overigens goede, doch grote ruimten, waar het gesproken woord of te zwak is of waar de luisteraar gehinderd wordt door nagalm, kunnen luidspre kerzuilen hierin verbetering brengen. Bij de bestrijding van luchtlawaal kan men de geluidsbron isoleren met een kast bekleed met absorptiemate- riaal. Voortplanting van het geluid door wanden kan men verminderen door deze zwaarder te makeft of te bekleden met absorberend materiaal. Voortplanting van het geluid via de vaste stof (fundatie) kan men bestrij den door de bron „verend" op te han gen. Aan het eind van zijn Interes sante lezing beantwoordde ir. Janssen verscheidene vragen. „d'Oprechte Amateurs op feestavond „O.D.S." Zeven jaren telt de kleine Huib Mol uit Wolphaartsdljk, maar op het ge bied van voordragen is hij een „groot man". Met veel verve droeg hij vrij dagavond in het Middelburgse Schut tershof enkele gedichtjes voor van mevrouw L. N. Huijsman-Griep. Zijn gehoor bestond uit de leden van de hoofdstedelijke buurtver. „Over de Seisbrug". Huibs optreden was voor afgegaan en werd gevolgd door ge waardeerde bijdragen van leden van de stichting „d'Oprechte Amateur", afdeling Zeeland, die op uitnodiging van de buurtvereniging deze avond verzorgden. De amateurs brachten een geva rieerd en vaak pittig programma over het voetlicht, waarin zang. muziek, declamatie, ballet en enkele schetsjes elkaar op vlotte wijze afwisselden. Geheel belangeloos hebben de Zeeuw se amateurs deze avond verzorgd, ter wijl een gedeelte van de opbrengst ten f;oede kwam aan het „Prinses Bea- rix Poliofonds". Alle uitvoerenden hebben hun aller beste beentje voortgezet om deze avond te doen slagen. Een verdiend applaus was er onder meer voor de heer J. Mondeel, die op uitstekende wijze enkele negro-spirituals zong, voor mevrouw Florusse, die bekwaam de citer bespeelde, voor de „MorccoV' uit Goes, die met enkele cowboyliedjes goed voor de dag kwamen en voor de heer J. Verweij, die zijn chromatisch mondorgel op virtueuze wijze bespeel de. De samenstelling en algemene lei ding was in handen van de heer P. Romijn, die tevens de onderdelen „aan elkaar praatte". De voorzitter der buurtvereniging wees er in zijn openingswoord, nog op, dat enkele weken geleden weer eén verkeerscursus gestart is onder de lei ding van opperwachtmeester N. V. Eekman. De avond werd besloten met een gezellig samenzijn, muzikaal om lijst door Jan Groenewoud. Gemeenschappelijke wijkavond Wijkgemeente V van de Hervormde Gemeente van Middelburg (predikant ds. Dijckmeester) en de Koorkerkge meenschap (predikant ds. Van Houte) hielden een gemeenschappelijke wijk avond in de Bogardzaai. Dit was de eerste maal, dat de Koorkerkgemeen schap in samenwerking met een wijk van de Hervormde Gemeente een wijkavond hield. Vertoond werd de bekende film van Kaj Munk „Het woord". Ds. Dijckmeester opende de bijeenkomst en sprak na lezing van een schriftgedeelte een inleidend woord bij de film. Nadat de film was vertoond, kreeg ds. Van Houte de leiding. Vervolgens wisselden ds. Dijck meester en ds. Van Houte van gedach ten over de inhoud en de strekking van dc film. Voor discussie met de aanwezigen bleef daai'ng, \\jeinig_ tijd over. De gecombineerde wijkavond, die uitstekend slaagde, werd door ds. Van Houté gesloten. VROUWENPOLDER Varkensfonds vergaderde. Het varkensfonds te Vrouwenpolder hield onder leiding van vice-voorzit- ter P. Duvekot zijn jaarvergadering. Er was een batig saldo. De heren J. Louwerse, voorzitter en M. Louwerse secretaris, traden beiden af wegens vergevorderde leeftijd. Beiden kre gen woorden van dank te horen, in het bijzonder de heer Louwerse, die dertig jaar secretaris van het fonds is geweest. Tot bestuurslid werden gekozen de heren J. de Voogd en P. Boone. Tot boekhouder-bode werd benoemd de heer C. Polderman. Vergadering „Eiland Walcheren". De dorpskring Vrouwenpolder van de coöperatieve landbouwvereniging „Eiland Walcheren" vergaderde on der voorzitterschap van de heer S. de Briiyrr. Directeur Ikkink hield een causerie over „Onze landbouw en de Euromarkt en de ontwikkeling van onze coöperatie". Hierna werd een film vertoond over een reis naar Spanje. Officiële publikaties MIDDELBURG. Drankwet. B. en W. van Middelburg maken be kend, dat door de Stichting Sociaal Cul tureel Opbouwwerk Middelburg een ver lof B Is aangevraagd voor het perceel Lange Giststraat no. 7. Binnen veertien dagen na heden kan tegen inwilliging van dit verzoek schrif telijk bezwaren bij hun college worden ingediend. Middelburg, 7 maart 1058. VLISSINGEN Aanwinsten openbare leeszaal Het boekenbezit van de openbare leeszaal te Vlissingen werd uitgebreid met de volgende werken: Barnes, Mary van Carisbrooke; Coolen, De grote voltige; Doedintsev, Niet bij brood alleen; Van Gulik, Labyrinth in Lan-fang; Hasscl, Het bataljon der verdoemden Hidding, Het hart vraagt om een tochtgenoot; van der Kop, Spel van droom en werkelijkheid; No- rel, Vervult de aarde; Renes-Bol- diijgh, En nog zingt de leeuwerik; Waugh, Het eiland in de zon; Hart ley, The hireling; Weidenheim, Tref- punkt jenseits der Schuld Bruyning, Suriname; Ehrströhm, Doktersvrouw op Groenland; Grimek, Geen plaats voor wilde dieren; Jonckheere, Kon go zonder buks of boy; Macgregor, De geschiedenis van Griekenland; Macgregor, De geschiedenis van Ro me; Montessori, Het onbegrepen kind; Schildt, De zonneboot; Stackel- berg, Dokter in Siberië. In de maand februari werden uitge leend 3400 romans, 223 romans in vreemde talen en 1136 studieboeken. In de jeugdleeszaal werden 1832 boe ken uitgeleend. (Totaal 6591). De tijdschriften- en krantenzaal werd bezocht door 433 mannen en 106 vrouwen. De jeugdleeszaal door 90 meisjes en 35 jongens. (Totaal 664). Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Vlissin gen maakt bekend, dat in het tljdvaic van 26 februari tot 4 maart 1958 de volgende voorwerpen aan zijn bureau als gevonden zijn gedeponeerd: diverse rijwielen, diverse handschoenen en wan ten, sleutels, gezangen, bijbel, bood schappentas, sierspeldje, knipbeurs, arm bandje, boekje met psalmen en gezan gen. gebreide sjaal, nylonkousen, re clamebord, kinderkruiwagen. 1 map technische tijdschriften, scheepshoorn, vlaglijn, das. oorhanger en diverse step pen. Dat de adressen zijn te bekomen alwaar de volgende voorwerpen zijn te bevragen: glacéhandschoenen, heren hoed, nylonkous en oorbel, speelgoed- hondje, wollen handschoen, kinderwan tjes, polshorloge, scooterband, ballpoint, fietssleuteltje. gebreide handschoenen, muntbiljet, kinderjasje en geblokte das DOMBURG Jaarvergadering christelijke wijkverpleging Dezer dagen hield de vereniging tot chr, wijkverpleging „Domburg-Aag- tekerke" haar jaarlijkse vergadering in! „Rehoboth" te Domburg onder voorzitterschap van de heer C. Min derhoud. In zijn opénmgswoord richtte de voor zitter een woord van welkom tot dr. F. G. Vaandrager. Wegens ziekte van de penningmees ter werd het financieel verslag uit gebracht door de waarnemend voor zitter, de heer C. Minderhoud. Het bleek dat het jaar 1957 was geëin digd met een nadelig saldo van 79, de begroting voor 1958 gaf een tekort aan van 5,42. Op voorstel van het bestuur werd be sloten de contributie te verhogen van t 3 op 4 por gezin. De Heren C. Minderhoud, P. H. Dulle- rrien en Joh. Vos Werden in het be stuur herkozen. In de vakature die ontstaan was door het vertrek van ds. G. H. van Willenswaard, werd gekozen ds. J. van Vliet te Domburg. Na het huishoudelijke gedeelte wer den nog een tweetal films vertoond betreffende revalidatie van een oor logsinvalide. Dr. Vaandrager lichtte deze films toe. Ds. Van Vliet eindigde deze avond met dankzegging. O.- EN W.-SOUBURG Coöp. Boerenleenbank had gunstig jaar Dezer dagen kwam de Coöp. Boe renleenbank Oost- en West-Souburg in jaarvergadering bijeen, onder lei ding van de voorzitter, de heer Jac. Besuijen. In zijn openingswoord ge waagde deze van een verdere groei van de bank. De omzet over 1957 steeg tot boven 5 miljoen gulden, ter- wijl de balans bijna 2 miljoen gulden aanwees, met een netto winst van 3561,76. Deze winst zal aan de re serve worden toegevoegd. Het aantal spaarboekjes is toegenomen tot bij na 1200, terwijl op al deze boekjes 'ruim 48.000 rente is bijgeschreven. De heer J. M. Deurwaarder, die aan de beurt van aftreding was, wilde voor een herbenoeming niet meer in aanmerking komen. In zijn plaats werd gekozen de heer S. v. Soelen. De heer P. Verheul werd we derom als lid van de Raad van Toe zicht gekozen. In de vacature S. v. Soelen in de Raad van Toezicht werd gekozen de heer W. Simonse. Aan het eind van de vergadering richtte de voorzitter zich tot de heer Deurwaarder, die 14 jaar lid en te vens secretaris van het bestuur is ge weest. Hij dankte hem voor zijn vele diensten voor de baiik verricht, en liet deze woorden vergezeld gaan van enige boeken. GEMEENTERAAD VERGADERDE De openbare lagere school in de kom van Arnemuiden verkeert in een dus danig slechte staat, dat zy spoedig vervangen zal moeten worden. Dat zal in de nabije toekomst gebeuren! Nadat verschillende pogingen van het gemeentebestuur om tot bouw van een nieuwe school te geraken, schip breuk leden, zal hoogstwaarschynlyk de jeugd volgend jaar een nieuwe school kunnen betrekken. Tydens de zaterdagmorgen gehouden raadsver gadering deed burgemeester W. H. van der Helde de verheugende mede deling, dat er geld is toegewezen voor de bouw van de school. „Zo'n over vloed ineens", aldus de heer Van der Heide, „dat B. en W. eerst maar op de provinciale griffie te Middelburg moeten bespreken van welke aangeboden leningen gebruikt zal worden gemaakt Raad benoemde nieuwe onderwijzer Van het ministerie van onderwijs kreeg de burgemeester namelijk een schrijven toegezonden, dat voor de bouw van de school een bedrag van 240.000,geleend kan worden bij de N.V. Bank van Nederlandse ge meenten. Ongeveer tezelfdertijd kreeg men van de provinciale griffie be richt, dat de gemeenten Sint Laurens en 's Heer Arendskerke een deel van hun voorkeurslening uit de opbrengst der spaarbrieven aanboden. St Laurens wil Arnemuiden 120.000 lenen en 's H. Arendskerke 104.120. Zowel de rentevoet van de bank als van de beide gemeenten is 6 procent. De raad gaf B. en W. vrij mandaat om te beslissen het geld rechtstreeks te lenen van de bank óf van de ge meenten. Nog deze week zal het ge meentebestuur zijn beslissing nemen. Burgemeester Van der Heide hoopte, dat dan binnen zeven weken de aan besteding vèn de school achter de rug is. De school in de kom stond deze mor gen in het middelpunt van de belang stelling. Want een volgend belangrijk punt van de korte agenda vermeldde de benoeming van een nieuwe onder wijzer, namelijk de heer C. van Leeu wen uit Rotterdam. Deze moet zijn woning in de Maasstad ruilen met Landbouwvereniging „Oost- en West-Souburg" Dezer dagen hield de Landbouw vereniging „Oost- en West-Souburg' afdeling van de Z.L.M. haar leden vergadering in de Zwaan. De voor zitter de heer P. de Visser memo reerde in zijn openingswoord nog het ongunstige boorenjaar 1957. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek, dat de vereniging 55 leden telt. Tot bestuursleden werden herkozen de heren P. de Visser en J. Brasser. De algemene secretaris van de Z.L.M. mr. J. F. G. Schlingemann hield een betoog over verschillende landbouwaangelegenheden, waarna 'n drukke bespreking volgde. WESTKAPELLÊ Jaarvergadering V.V.V. De Vereniging voor Vreemdelingen verkeer te Westkapelle hield haar jaarvergadering onder voorzitter schap van burgemeester mr, M. Ty- deman. Ieder jaar wordt het drukker, zo bleek uit het interessante jaarver slag van de secretaris. Was het aan tal overnachtingen in 1956 „slechts" 19.008, in 1957 steeg dit aantal tot 35.504. In het afgelopen jaar werden dertien nieuwe leden ingeschreven. De ontvangsten bedroegen 2.072,98, de uitgaven 2.018,13, zodat er een batig slot van 54,85 kon worden vernield. De heer G. W. Oskamp, directeur van de provinciale V.V.V., sprak vervol gens over de betekenis van de we reldtentoonstelling te Brussel. Bij de rondvraag kwamen klachten naar voren over het storten van puin op het strand. De voorzitter zegde toe, daf alles in het werk zal worden gesteld om dit te voorkomen. RITTHEM Feestavond „Atlas" De korfbalvereniging „Atlas" te Rit them hield in „Ons Dorpsleven" haar jaarlijkse feestavond. Daar de voor zitter, de heer H. Roelse door ziekte verhinderd was, opende de heer G. Bot deze druk bezochte avond en heette alle aanwezigen welkom. Voorts dankte hij burgemeester P. Daniëlse en de raadsleden voor hun medewerking bij de aanleg van het sportveld en de bouw van het kleed lokaal, alsmede de familie Goulooze voor het beschikbaar stellen van ruimte bij de bouw. Ook dankte hij allen en vooral de middenstanders, die hebben meegewerkt om een verlo ting mogelijk te maken. Hierna bood de korfbalvereniging „Animo" uit Souburg een verzorgd cabaret-pro gramma aan, bestaande uit 20 num mers, „Geef mij m'n Ritthem maar" en „Ons Walcheren" vielen wel het meest in de smaak. Met een kort woord sloot de heer Bot deze ge slaagde avond. 17. Uitzinnig van drift storm de Rivaldi de stuurhut binnen en wierp zich blindelings op de eerste de beste, die hij daar aantrof. Kapple had het onge luk, diegene te zijn. „Mijn mooie kartonnen vracht boot-schip in stuk fiardens trekken, hè?" knarsetandde hu aan Kappie's hoofd schroevend „Carramba! tk zal met jou dito dito doen!" En met een wre de glimlach beproefde hij de rekbaarheid van Kappie's our Dit was onaangenaam voor Kappie cn hij liet het er dan ook niet bij zitten. Met harde zeemansschoenen bewerkte hij de schenen van zijn aanvaller tot diens greep verslapte. Een ruk, en hij was losén nu keken beiden elkaar eens goed aan. „Rivaldi!" riep Kappie. De woede op het gelaat van de grote muti maakte plaau voor een uitdrukking van blij de verrassing. „Kapltano!" riep hij uit, ,oude amigo! Wat een vreugd-genot om U weer eens te ontmoeten!" „Hm", bromde Kappie, „je schijnt anders rare streken op je kompas te hebben ge kregen. Dat springt me Ja boven op m'n boeg en." „Dat was, omdat U mijn mooie kartonnen zee vrachtboot naar de haaivissen hebt geholpen", antwoordde Rivaldi met een kleine opflikkering ln één in Middelburg, daar B. en W. hem in Arnemuiden geen huis kunnen aanbieden. De heren J. L. Joosse (s.g.) en J. van Belzen (s.-g.) waren getroffen door het feit, dat het onder wijzersechtpaar weinig of niets meer aan het kerkelijk leven doet, zoals beide hefen gebleken was. Na stem ming werd de heer Van Leeuwen be noemd met 5 stemmen voor, terwijl er 2 blanco stemmen uitgebracht wer den. Verder deelde de burgemeester mee, dat het nieuwe hoofd der school, de heer Van de Velde, ongeveer begin april uit Biervliet naar Arnemuiden zal overkomen. In verband met de nieuwe toeristen- kaarten werd de legesverordening aangevuld. De raad besloot tevens 92 vierkante meter grond te verkopen voor de bouw van 2 3 woningen. In de rondvraag deelde de burgemees ter op een vraag van de heer Chr. Dekker (a.-r.) mee, dat voor de be planting van de Singel 30.000 planten en heesters gearriveerd zijn. ZUID-BEVELAND GOES Bevelands C.N.V.-kader besprak actuele vraagstukken Het kader van het C.N.V. op Noord en Zuid-Beveland en te Bergen op Zoom heeft tijdens de zaterdagmid dag ln „De Prins van Oranje" te Goes gehouden kadervergadering in discussiegroepen gesproken over de werkloosheid en de werkgelegenheid, alsmede het vormingswerk onder de bedrijfsjeugd. Tevoren hadden de le den de gegevens met toelichting over deze beide onderwerpen reeds ter be studering ontvangen. Uit de besprekingen kwam onder meer naar voren, dat een krachtige openbare werkpolitiek gevoerd dient te worden, waar structurele werk loosheid het grootst is. Tevens werd op de noodzaak gewezen van indus trie-vestiging in Zeeland. Op een door het hoofdbestuurslid, de heer H. Been hakker te Middelburg gestelde vraag, gaven de discussiegroepen als ant woord, dat zij een loonsverhoging niet wenselijk achten. Zij wilden evenwel een uitzondering maken voor de lager gesalarieerden. Over het vormingswerk onder de bedrijfsjeugd waren de kaderleden van mening, dat dit probleem in Zeeland nog niet aan de orde is. Men dient evenwel waak zaam te zijn met het oog op de toe komst. De vrij druk bezochte bijeen komst stond onder leiding van de heer M. Meijboom te Goes. Geslaagde uitvoering van „Togo" De korfbalvereniging „Togo" te Goes hield vrijdag een geslaagde feestavond in de „Prins van Oranje" te Goes, waarvoor een flinke be langstelling bestond. Na een kort openingswoord door voorzitter M. Robijn zongen adspiranten een feest- korf bal lied, waarna een zestal meis jes-pupillen een dansje uitvoerde. Verschillende oudere meisjes zongen hierna enkele populaire liedjes en na dat een tweetal jeugdige accordeonis ten was opgetreden, was het woord aan de toneelspelers en -speel sters van de vereniging. Zij voerden de klucht in drie bedrijven „Annema- rie, zeg jij het maar" ten tonele. De acteurs en actrices brachten dit stuk met veel verve, zodat de aanwezigen enkele uren aangenaam werden be zig gehouden. Het stuk speelt in een huwelijksbureau, waar Fritz van Doorn (Dick Saaman) de scepter zwaait. Hij gaf een overtuigende uitbeelding van zijn rol, waarbij hij goed werd bijgestaan door Ria Zweedijk, zijn secretaresse. Marjolein Gelok gaf een rake typering van de slagvaardige typiste Elly, terwijl Riek Lizierse- Vermerris aanvaardbaar spel te zien gaf in haar rol van de werkster op het huwelijksbureau. Ook Mar Pak- v. d. Vliet en Rien Geluk als respec tievelijk een tante en een oom van Frits van Doorn met hun spel impo neerden. In bijrollen noemen we ten slotte nog Danker Lizierse. als een cliënt, Ko Gorse, ais chauffeur en Piet Govers als meneer van Deursen. zijn ogen. „Maarvoegde hij bier goedmoedig aan toe, „een oude amigo kan >k deze stomkoppi- tclt wel vergeven". „Zo, zo", zei Kappie, die zich hierin wel wat schuldig voelde. „Maar wat deed je dan ook met zo'n kartonnen ttamaakschuit?" Rivaldi antwoordde niet. Met blijde ogen keek hij naar de aap, die met de piepende Maat voorbij kwam. „Bravo! Bravissimo!" riep hij verheugd, „j® hebt mijn pleeg,moeder gered! Dat maakt alles weer goed en schoon!" „Je pleegmoeder???" herhaalde Kappie, ver bluft, „dat harige mormel???" Zeg Rivaldi, heb je hier te lang in de tropenzon gelopen! Er deugt iets niet in Je bovenkastje!" Burgerlyke stand VEERE. Ondertrouwd: P. Matthljsse, 36 j en C. J. de Punder. 27 j. Bevallen: N. Francke—de Buck, z. Overleden: mej. T. J. Toussaint, 55 j. J. Poppe, 73 j„ echtgenoot vap W. Abra hamse. DOMBURG. LouwsDingemanse, z. J. Geertse, 86 j wed, van Bevallen: F Overleden: J. Vreke. KOUDEKERKE Bevallen: E. Boogaard-Dekker, d.; C. Reijnierse—de Witte, d.: M. M. Geschie- re—Koppejan, d.; N. Schneidersde Ja ger, z.; M. M. Jansen van Rosendaal— Slob, d.: K. Ridderbos—Potappel, d. Overleden: G. E. Maaljen, 69 j„ echtg. van E. Lokerse; G. Krul, 63 j., echtg. van J. Bruijnzeel; M. Schout, 89 j.. wedn. van F. J. Koole; M. Pieper. 72 j„ wedn. van A. Ruissen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3