KAPPIE en de jungle-man ALLES OVER GLAS VOOR DE MIDDELBURGSE HUISVROUWEN WALCHEREN MEER MIDDENSTANDSCONTACT MET GEMEENTEBESTUUR uit de ETHER VRIJDAG 7 MAART 1958 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT. ONMISBAAR EN MOOI.... Mevr. De Boer-v. d. Hoek hield 400ste lezing. „Stelt U zich de wereld morgen eens zonder glas voor", zo besloot me vrouw ïr. T. de BoerVan der Hoek gistermiddag in „Suisse" op de Markt te Middelburg haar optreden voor de afdeling Middelburg van de Vereniging van Nederlandse Huis vrouwen. Dit „optreden" van me vrouw De Boer bestond uit een over glas handelende causerie en de ex plicatie bij een film, die Leerdam en zijh befaamde industrie onder de loep nam. Vaordat zij dit deed, sprak de presidente van de afdeling Mid delburg, mevrouw M. A. v. d. Boo- gertSelhorst een openingswoord uit, waarin zij in het bijzonder me vrouw De Boerv. d. Hoek, die naast glasexpert tevens hoofdbe stuurslid van de Nederlandse Vere niging van Huisvrouwen is, en de heer H. Engels, demonstrateur en filmoperateur van de Koninklijke Nederlandse Glasfabriek in Leer dam, verwelkomde. De presidente wees nog op het veertigjarig jubileum van de afde ling, dat in april gevierd zal worden. Hierna begon mevrouw De Boer v. d. Hoek haar inleiding over glas. Alvorens de vervaardiging van deze onmisbare substantie te bespreken, gaf spreekster een overzicht van de geschiedenis ervan. Zij vertelde hoe men met zekerheid kan zeggen, dat het glas 3000 jaar voor Christus in Egypte reeds bekend was, hoe het bij het begin van onze jaartelling in Phoenicië voorkwam en hoe het daarna door de handelaars uit dit land in Rome bekend werd. Daarna kwam het in Byzanti um en Venetië en vandaar uit ook bijvoorbeeld in Nederland, waar vooral Anne Roemer Visser de kunst van het glas maken ver stond. In Bohemcn werd het half- kristal gevonden, in Frankrijk 't spiegelglas en in Engeland het pure kristal. Na deze historie („eigenlijk 'n stukje cultuurgeschiedenis" aldus mevrouw De Boer), die kleurrijk en boeiend is, belichtte zij vele facetten uit de „duistere" wereld der glasvervaardiging. Er is sierglas, verpakkingsglas en er is raamglas. Men maakt hierbij onderscheid tussen gewoon glas, uit zand, soda en kalk; halfkristal, uit zand, potas en kalk en kristal, waar van de grondstoffen zand en potas en menie zijn. Voorts kent men nog enige andere grondstoffen. Nadat spr., geassisteerd door de heer Engels, een mimische demon stratie van de fabricage van een wijngl'as had gegeven, gaf zij nade- Zierikzee zal bouwplan „Malta" draineren. Ontstemming aanbesteding restaurant bij „De Val". In de donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad van Zierikzee neeft wethouder A. M. den Boer (a,.r.) een toelichting gegeven op de wateroverlast in het bouwplan „Malta" te Zierikzee.. Zoals bekend is hier enige deining over ontstaan door het telegram, dat de woningbouwver eniging „Beter Wonen" aan de pro vinciale directie Volkshuisvesting te Middelburg zond. Het is gebleken, dat de gemeente Zierikzee volkomen ge rechtigd was, een oplossing te zoeken voor het waterprobleera. Wethouder Den Boer zeide dat een vaste lyn bij de besprekingen tussen de gemeente en de provinciale direc tie wel eens zoek is geweest. In Mid delburg worden thans twee meningen verkondigd, namelijk dat deze zaak door de gemeente op eigen houtje ge regeld kan worden en het tegenover gestelde aldus de wethouder. Burge meester Dijckmeester was van me ning dat dit nogal verwarrend is ge weest. Thans is de gemeente echter begonnen met het afvoeren van het overtollige water. Daarna zal worden overgegaan tot het aanbrengen van een drainage, aldus de burgemeester. De heer S. G. L. Simmers (k.v.p.) betreurde het, dat voor de aanbeste ding van het restaurant van „De Val" van de Provinciale Stoom bootdïenst geen enkele aannemer van Schouwen- Duiveland is uitgenodigd. De burge meester deelde mede, dat het ge meentebestuur hierover al naar G. S. heeft geschreven. De raad ging in principe akkoord met een voorstel voor de eventueel to houden zomer avondfeesten een bedrag van 5000 als garantie beschikbaar te stellen. Marktberichten EIERMARKT.. Aanvoer 1.300.000 stuks, schatting. Han del lcalm. Prijzen eieren van 57-65 gram f 11—f 12; algemene piljs f 11,60 per 100 stuks. Kiloprijs f 1.89. Basis ei'/j gram. Prijsnotering Gcltlcrs-Overijsselse ver. van eierliandelarcn. Grote eieren f 11.50—f 12.25; gewicht 62 —68 gram; kleine eieren f 10.50—f 11,25, gewicht 56—61 gram. GRAANMARKT. Tarwe 27—29. Gerst 24 -28. Haver 20—24. Kleine erwten 28—32. Schokkers 45—55. Bruine bonen 45—50. Koolzaad 3810. Maanzaad 115—190. VEILINGEN BARNEVELD. Barnevcld, elervelling SBE. Aanvoer 704.680 stuks Handel redelijk Prijzen eieren van 59-60 gram f 11.02— f 11.21; eieren 60-63 gram i 11.30—f 11.57; 63-65 gram f 11.60—f 11.87; 06-69 gram f 12.10—l 12.50, alles per 1000 stuks. CÖop. Veluwse elervelling Barneveld-Edfe. Weekaanvoer ongeveer 900.000 stuks. Handel redelijk. Prijzen eieren van 55-00 gram f 10.60—t 11.31, 60-63 gram 11.40— f 11.69, 63-66 gram f 11.74—f 12.03, 66-70 gram i 12.33—f 12.70, alles per 100 st, re toelichting bij de diverse versie ringstechnieken: slijpen, zandstralen, graveren, etsen. Ook werden nog verschillende soorten glas (vlak glas, geperst glas en geblazen glas) ge noemd. Een hoofddoek van geweven glas, die onbrandbaar bleek te zijn, trok vooral de aandacht van de da mes. Na de pauze werd een film ver toond, die de vele details van het werk in de glasfabriek („Leerdam") duidelijk liet zien. Mevrouw De Boer gaf commentaren bij deze rol prent, die werd gedraaid door de heer Engels. Nadat spreekster nog op het nut van het glas en de mogelijkheden ervan had gewezen, werd zij in de bloemetjes gezet door de heer En gels. Want juist donderdagmiddag hield mevrouw De Boerv. d. Hoek haar vierhonderdste lezing. Van de presidente kreeg mevrouw De Boer, die met haar vlotte en verhelderende causerie de middag tot. een geslaag de had gemaakt, een zilveren broche. Ook de heer Engels ontving een at tentie. (Artvertentief KEELTABLETTEN Sterk desinfecterend 60 tabletten f 0.98 PHILIPS-ROXANE NEDERLAND N.V. MIDDELBURG Zeeuwse Balletschool gaf leerlingenuitvoering. De Middelburgse leerlingen van de Zeeuwse Balletschool gaven donder dagavond onder leiding van mevrouw Soesman voor een geheel bezette Schouwburgzaal een uitvoering. Het hoofdstedelijke „Corps de ballet", voor het grootste deel bestaande uit meisjes, heeft deze avond laten zien waartoe het reeds in staat is, voor de pauze met enkele oefeningen en na de pauze met enkele dansjes en fragmenten uit het Zeeballet op mu ziek van Gurlith. Het geheel werd vlot over het voetlicht gebracht, waaraan een gedegen voorbereiding stellig niet vreemd is. Van klein (de jongste „danseres" was 4 jaar) tot groot is er met veel elan gewerkt, waardoor deze leerlingen-uitvoering ten volle geslaagd is. De oefeningen bestonden onder meer voor de kleintjes uit het reage ren op muziek en uit oefeningen aan de barre voor de meer gevorderden. De oudste leerlingen lieten eerst in dividueel goed werk aan de barre zien, waarna hun „oefeningen door de de diagonaal" gedisciplineerd ge bracht werden. Dit optreden, waarin bewezen werd dat door gestadig oefe nen veel bereikt kan worden, vorm de wel één der hoogtepunten van de avond. Na de pauze kregen enkele leerlin gen gelegenheid hun kunnen te tonen door middel van een expressieve dans, een fantasie, enkele kleine dansjes en tot slot fragmenten uit het Zeeballet. De oudere leerlingen lieten de bezoekers genieten van aan trekkelijk en charmant ballet en het hartelijk applaus, waarmee het pu bliek uiting gaf aan zijn appreciatie, was dan ook verdiend. Dit ballet werd gedanst in bijzonder goed verzorgde kostuums. De directeur van de Zeeuwse Mu ziekschool, de heer H. Stam, sprak een openingswoord, waarin hij onder meer aanstipte, dat door de grotere mate van zelfstandigheid van de Bal letschool de tarieven in het vervolg zullen moeten worden opgetrokken naar de normaal in Nederland gelden de lesgelden. Documentaire over Walcheren. Tijdens de donderdagavond in res taurant Wöhler gehouden jaarverga dering van de Stichting Nieuw- Walcheren werd een film gedraaid over verwoesting en herstel van het eiland, een film opgenomen en ge monteerd door de heer P. Casten- miller. Deze slaagde er in als ama teur-cineast een bijzonder knappe documentaire samen te stellen over Walcheren in de laatste decennia, waarbij hij o.m. gebruik maakte van fragmenten uit Duitse en Engelse journaals. Zo zijn er o.a. flitsen te zien uit 1940 van het brandende Mid delburg. De film werd bovendien van een gesproken commentaar voor zien, geschreven door de heer H. Ar- noldus en uitgesproken door C. Hoek. Het geluid werd gesynchroni seerd met de film. Deze eerste vertoning oogstte een groot succes. De film zal ook wor den gedraaid tijdens de jaarvergade ring van de V.V.V. Middelburg op donderdag 27 maart aanstaande. Eervol ontslag Bij Koninklijk Besluit is op zyn ver zoek eervol ontslag verleend aan de heer G. J. Kamphuis als lid van de reclasseringsraad te Middelburg. Dr. J. van Gelder sprak voor Klassiek Verbond Voor de afdeling Walcheren van het Nederlands Klassiek Verbond sprak woensdagavond in het gebouw van het Zeeuws Genootschap der Weten schappen te Middelburg dr. Jan van Gelder over „De objectiviteit van He- i»dotus". Herodotus is de oudst over geleverde Griekse geschiedschrijver, die wel de „vader der geschiedenis" genoemd wordt. Zijn werk is vooral voorbestemd om voorgelezen te wor den. Dr. Van Gelder stipte aan, dat men de „vader der geschiedenis" eerst dan begrijpt, als men zijn wer ken leest met een creatief vermogen, dus wanneer men uit enkele woorden begrijpt, wat hij bedoelt. Dr. Van Gelder betoogde vervolgens, dat de objectiviteit van Herodotus hierin bestaat, dat hij de mensen en hun eigenschappen zonder enig voor oordeel beschouwt. Geen enkele van de klassieke schrijvers is volgens dr. Van Gelder in staat geweest om zich zo in te denken in de geest van de personen, die hij beschreef. Overigens heeft prof. Van Groningen van Hero dotus gezegd, dat hij in zijn- karak tertekeningen niet zo scherp is als de andere klassieken. Dr. Van Gelder beaamde dit, maar voegde er aan toe, dat hij bijvoorbeeld uit de beschrij ving van Xerxes een veel scherper beeld voor ogen krijgt dan bijvoor beeld de Hannibal van Livius. Met talrijke voorbeelden uit werken van Herodotus verduidelijkte dr. Van Gelder zijn visie, terwijl hij voorts een indruk gaf van de manier hoe He rodotus zijn stof behandelt. O.- EN W.-SOUBURG Rode Kruis-colonne en B.B. oefenden De transportcolonne van het Rode Kruis en een blokploeg van de B.B. uit West-Souburg hielden een grote oefening. Om 7 uur werd alarm ge geven een even later was dc eerste hulpploeg reeds op weg naar het ter rein van de ramp waar vlot werd ge werkt tussen de vele gewonden, die goed geschminkt als ze waren,' een weinig bemoedigende aanblik gaven. De mannen en vrouwen van B.B. en Rode Kruis wisten echter wat hen te doen stond. Bij de gefingeerde bomin slag was kortsluiting ontstaan en het reddings- en opruimingswerk moest worden verricht bij het licht van zak lantaarns. Na afloop hield de colonne- comandant, dokter G. A. van Boekei een kritische beschouwing waarbij hij op de gemaakte fouten wees en aan wijzingen gaf om in de toekomst deze fouten te vermijden. De afvoer van de gewonden had de meesje moeilijkhe den veroorzaakt bij déze overigens zeer geslaagde oefening. Officiële publikaties VLISSINGEN Medewerking art, 50 Kleuteronderwljswct B. en W. van Vlissingen brengen ter openbare kennis, dat door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 27 fe bruari 1958 aan het bestuur der Vereni ging voor christelijk kleuteronderwijs medewerking is verleend voor de aan schaffing van meubilair, stoffering en leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de onder het bestuur staande kleuter school aan de Glacisstraat alhier. Vlissingen, 28 februari 1958. MIDDELBURG Verbod uitvliegen duiven. B. en W. van Middelburg brengen ter openbare kennis, dat het op grond van het bepaalde in artikel 25 van de Alge mene Politieverordening van 1 april tot l juni 1958 verboden is duiven te laten uitvliegen. Dit verbod geldt niet tussen 6 en 7 uur en tussen 18 en 19 uur. Middelburg," 5 maart 1958. VLISSINGEN Ouderavond uloschool. Woensdagavond werd in de aula van de zeevaartschool te Vlissingen de ouderavond gehouden van de open bare ulo-school, onder voorzitter schap van de heer H. W. Zwager man, die allen hartelijk welkom heet te in het bijzonder de spreker, dr. Ruarus. De heer Ruarus sprak over „Het testen in school en beroep". In de pauze toonde de heer Ruarus de belangstellenden het testmateriaal. De heer W. A. Segeler werd. tot lid van de oudercommissie gekozen. Na een vrij heftige discussie bij de rond vraag sloot de heer Zwagerman de bijeenkomst. K.V.P. maakte voorlopige kandidatenlijst op. De afdeling Vlissingen van de K.V. P. heeft tijdens een donderdagavond in het Ariënsgebouw gehouden ver- gaderlng de voorlopige kandidaten voor de aanstaande gemeenteraads verkiezing gekozen. Besloten werd, dat een verkiezingsraad hierover een politiek advies zal uitbrengen, waar na bovendien nog een partijstemming zal worden gehouden. De defintieve kandidatenlijst zal dan waarschijn lijk over ongeveer een week worden bekendgemaakt met dc juiste volgor de, waarin men de kandidaten zal hebben gekozen. KOUDEKERKE Jaarvergadering Z.L.M. De afdeling Koudekerke van de Z.L. M. hield dezer dagen onder voorzitter schap van de heer J. S. Vos haar jaarvergadering. Na het openings woord van de voorzitter sprak ir. Jor- ritsma over de suikerbietenteelt, de voorlichtingsdienst en de L.J.G. Ver volgens bracht de secretaris, de heer J. Koole, zijn jaarverslag uit dat ge tuigde van een goed verenigingsle ven. Als bestuursleden werden de he ren P. S. Kodde en A. Janse Jr. her kozen. De heren R. Boogaard, A. de Lange en C. Poppe stelden een rap port op van de vraagpunten over de afzet van de aardappelen, dat na goedkeuring door de vergadering naar het kantoor te Goes werd door gestuurd. In zijn slotwoord dankte de voorzitter de sprekers. MELISKERKE Schoolvereniging vergaderde De vereniging voor christelijk on derwijs op gereformeerde grondslag te Meliskerke vergaderde onder voor zitterschap van de heer W. de Buck, die de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze opende. Het bestuurslid, de heer A. Krijger werd herkozen. Het leer lingental is in het afgelopen jaar iets teruggelopen, maar toch was het over het algemeen genomen geen slecht jaar voor de vereniging. De voorzitter wees nog eens mee nadruk op 't be lang van principieel onderwijs en sprak zich uit tegen het samengaan met een andere school. WESTKAPELLE Ouderavond De belangstelling voor de ouderavond van de christelijke school te Westka- pelle was groot dit jaar. Na de wel komstwoorden van de voorzitter, de heer H. Wouters, declameerden en zongen de leerlingen en trad een fiuit- club op. Het geheel maakte een goede indruk. In de pauze bestond gelegen heid 't werk van de leerlingen te be zichtigen. Naast het gewone school werk was er ook houtsnijwerk te zien en speciaal van de meisjes de resul taten van de handwerklessen. Na de pauze sprak de heer G. de Lugt, on derwijzer aan de school over het on derwerp „Met welk doel?" EEN COMMISSIE TE VLISSINGEN Bezwaren tegen nieuwe bestemming vissershaven. HOOG EN LAAG WATER 8 maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzee W emeldinge nap 3.27 3.59 4.51 5.0C 5.27 2.55 2.69 2.73 1.68 1.95 15.54 16 26 17.24 17.28 17.51 nap 2.52 2.66 2.75 1.81 10.09 10.43 11.21 2.64 2.79 1.80 2.11 22.15 22.51 23.28 22.42 23.15 Onder voorzitterschap van de heer H. G. Daalhuizen vergaderde te Vlis singen de middenstandsvereniging Geineenschapelijk Belang in Hotel Noordzeeboulevard. Als belangrijkste punt kwam aan de orde <le toekomstige bestemming van de Vissershaven en het contact tussen de middenstand en het, ge meentebestuur. De heer Daalhuizen herinnerde er aan, dat Gemeenschap pelijk Belang in overleg met de Mid denstandscentrale bij het gemeente bestuur heeft geprotesteerd tegen het beschikbaar stellen van de Vissersha ven voor uitbreiding van de Zeehon- denwerf. Slechts verpaupering van de bin nenstad, waar zovele middenstandsza ken zyn gevestigd, kan het gevolg ztfn van dit gemeenteraadsbesluit. Het is al eerder gebeurd, dat een reparatieschip ligplaats koos aan de Nieuwendyk-zijde van de haven. Er werd overlast ondervonden van walm en van lawaai. Het is overigens nog de vraag of de plannen doorgaan. De dienst van wa terstaat kan nog een vinger in de pap houden, want het gaat hier om een zwakke plek in de zeewering. Kan waterstaat genoegen nemen met het lage sluisje, dat toegang tot de Vis sershaven geetL wanneer in die haven langdurig acnter dat sluisje een lage waterstand wordt gehandhaafd De Middenstandscentrale zal zich nog tot Gedeputeerde Staten wenden om bezwaar te maken tegen de Vis sershaven. De heer H. van Berkel vreesde, dat er weinig meer te doen valt tegen de Vissershaven-plannen. De actie had eerder gevoerd moeten zijn. Reeds een half jaar geleden zonden de bewoners van de Nieuwendijk een adres aan B. en W. en alle raadsleden, maar daarop werd taal noch teken vernomen. Ook de heer J. Faber vrees de. dat de actie te laat was gestart. Saneringsplan De heer Daalhuizen constateerde, dat er wat de middenstand betreft is „beslist over ons en zonder ons". Bin nenkort komt het saneringsplan voor de oude binnenstad aan de orde en daarin willen wij gekend worden. Ons is de instelling van een contactcom- misie beloofd, aldus spr. In dit verband kon de. heer P. Ven- tevogel mededelen, dat de Midden standscentrale aan het gemeentebe stuur heeft gevraagd een contactcom missie in te stelten. Op 3 maart j.l. kwam een brief van B. en W. binnen, waarin z(j zeggen de instelling van een contactcommissie toe te juichen en elk der drie middenstandsorganlsa^ ties uitnodigen twee leden in die com missie aan te wijzen. De heer Daalhuizen wees op de gro te betekenis van het saneringsplan, dat thans in ontwerp gereedgemaakt wordt door de architecten Schat en Schut. Als dit ontwerp gereed is. zal de middenstand daarover ingelicht moeten worden. Nadat van verscheidene zijden ook van de bestuurstafel was ge constateerd, dat men uitbreiding van de Zeehondenwerf hartelijk zou toe juichen, maar alleen bezwaar had te gen de plaats van de werf, werd over gegaan tot het volgende agendapunt. De voorzitter deed mededeling van de regeling, welke getroffen is voor het huren van vitrines, die half april gereedkomen en die zich ten getale van zestien zullen bevinden in de muur van de (Schelde) zuurstoffa- briek aan de Walstraat. Zomershow AAGTEKERKE Diepvriesinrichting moet worden uitgebreid De coöp. diepvriesvereniging Aagte- kerke W.A. hield haar eerste jaarver gadering onder leiding van haar voor zitter, burgemeester J. Geuze. De voor zitter kon tot zijn genoegen mede delen, dat de vereniging zich nog steeds uitbreidt. Men startte met twintig leden, in 1957 meldden zich vier nieuwe leden aan, terwijl weder om vijf aanvragen zijn binnengeko men. Helaas kunnen er maar vier ge holpen worden, daar het gebouw niet meer plaatsruimte biedt. Aan het technisch bureau zal opdracht wor den gegeven vier nieuwe boxen bij te plaatsen. Uit het jaarverslag van de penningmeester bleek, dat de huur prijs van 60 per box per jaar ge handhaafd kan blijven. Het stroom verbruik viel erg mee. Dit bedraagt slechts f 10 per box per jaar. De voorzitter veronderstelde dat binnen afzienbare tijd tot de bouw van een tweede lokaal in de westhoek zal moe ten worden overgegaan, gezien de frote animo die voor het diepvriezen estaat. Alle leden zijn zeer enthou siast over het produkt zelf. 15. De prettige stemming van Sigrior Rivaldi was helemaal omgeslagen, toen hij de Kraak en zijn sleep van meer nabij kon bezien. „Dit ls ene schandaalmisluk king!" kreet hij, een nieuwe hoed opzettend, „Die capltano van die sleepvaartboot is een stomhoofd! MOn mooie vracht bootschip in riuighouten ach, ach, caro mio' Hoe kan ik nu filmdraaien? Alles voor nlks- niet!" Op dat ogenblik kwam op de Kraak ook Kappie tot de ver velende ontdekking, dat er iets niet deugde. Want toen hij wilde zien hoe zijn sleep de branding bad doorstaan, was een blik voldoende om hem ervan te overtuigen, dat het schip aanzienlijke schade had opgelopen. „Sakkers nng-an-toe!" riep hl; ontsteld. „Wat heb Ik nou op sleeptouw gehad! Dot ding valt ja uit elkaar! Allemaal hout en kartonl Ilc heb een nepsohip gesleept! Landrotte.igeknutself En verbijsterd keek hij de wrakstukken na, die ilchi u legend aan land spoelden „Dol is ja nou spijtig!" mompelde Kappie, die de verslagenheid van het groepje op het strand onmiddellijk in ver band bracht met de aanspoelende brokstukken. Gemeenschappelijk Belang heeft zyn instemmingD etuigd met net hou den van een Zomershow 1958. waar aan een koopactie verbonden zal zijn met prijzen, die ditmaal zullen liggen op reisgebied (naar de Expo te Brus sel, naar Zwitserland enz,). Het amu sement van de zomershow zal dit jaar op iets hoger niveau gebracht worden en het zal geconcentreerd worden in de weken na de uitverkoop. In deze vergadering van Gemeen schappelijk Belang werden de jaar stukken 1957 behandeld. Het jaarver slag van de secretaris, de heer Ter Poorten, en de penningmeester, de heer Jilleba, werd goedgekeurd. Het ledenaantal bleef nagenoeg gelijk en er werd een bedrag van f 1000.ge reserveerd voor eventuele feesten Dij het 60-jarig bestaan. De aftredende bestuursleden, de he den P. Ventevogel en E. T. Oosterhuis werden herkozen en de heer Jae. de Visser werd (onder krachtig applaus) benoemd tot ere-voorzitter. Tot slot werd door de heer J. Dert de film „Vlissingen 1957 en de De Ruyterfeesten" vertoond. Dijkgraaf „De Vrije polders onder Thólen". Bij Koninklijk Besluit is benoemd in de provincie Zeeland met ingang van 7 maart 1958 tot dijkgraaf van het waterschap De Vrije Polders on der Tholen, A. J. A. Wagemaker te Tholen. ..Die nep-schuit. was natuurlijk van die Jongs daar en al wat ze nu terugkrijgen Is een frommel kar ton Maar wat weerga doen ze daar dan ook mee op zee?" Kappie's spijt over het gebeurde was wellicht een grote troost geweest voor Signor Ri- valdi, wiens spijt niet voor dis van hem onder deed. „Hal Mijn film verprutsknoelen, hè?" tierde deze, terwijl hij de trieste resten van zijn decors inspecteerde, „ik ga die sleep-eapitano eens een dutklap geven Grrrl Platvloeren zal ik heml Hoe kan de kartonnen-baby nu de scheepsbreuk overleven, als mijn schipschuit aan brokken is?'-1 ZATERDAG 8 MAR^T. HILVERSUM I. 402 m. 716 kc/S. 7.00 VARR. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.3* V PRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 9.00 V. d. vrouw. (9.35—9/40 Waterst.). VPRO: 10.00 Tijdelijk uitgeschakeld, caus. 10.05 Morgenwijding. VARA: 10.20 Lichte muz. 10.50 Bultenl. weekoverz. 11.05 Pol. cabaret. 11.35 Klari netkwintet. 12.00 Dansmuz, 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Muziekkorps. 13.45 Sportpraatje. 14.00 V. d. Jeugd. 14.35 Gram. 15.00 Boekenwijsheid. 15.20 Gram. 15.35 Streekuitz. 16.00 Kamerork. en so list. 16.50 Wenkend perspectief, caus. 17.05 Lichte muz. 17.30 Act. 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte muz. 18.45 Rege- rlngsuitz.: Atlantisch allerlei. Een en an der over de 15 landen, aangesloten bij het Atlantisch Pact. 19 (10 Artistieke staal kaart. VPRO: 19.30 Passepartout, caus. 19.40 Godsdienst voorheen en thans, caus. 19.55 Deze week, caus. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Waar gaan wij heen? schets. 20.13 Gevar. progr. 21.45 Soc. comm. 22.00 Op sporing verzocht! 22.15 Labyrinth in Lan-Fang, hoorsp. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30—24.00 Lichte muz. HILVERSUM II. 298 m. 1007 kcIs. 7.00 —24.00 KRO. KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Koor zang. 7.45 Morgengebed en liturg, kal. 8.00 Nws. en weerber. 8.15 Gram. 8.50 V. d. vrouw. 10 no V d. kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 V. d. zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok—Noodklok. 12.03 Gram. 12.30 L^nd-en tuinb. meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. en kath. nws. 13.20 Gram. 13.30 Dansmuz. 14.00 V. d. jeugd. 14.20 En gelse les. 14.40 Boekbespr. i4.50 Gram. 14.55 Fanfare ork. 15.15 Kroniek van let teren en kunsten. 15.40 Gram. 16.00 V. d. jeugd. 16.50 De schoonh. v. h. Gregori aans. 17.20 Sportpraatje. 17.30 De spring plank. 17.45 Lichte muz 18.00 Journa listiek weekoverz. 18.10 Gram. 18.15 Pari. overz. 18.25 Strijkork. 18.45 Vragenbe- antw. 19.00 Nws. 19.10 Comm. op het nws. 19.15 Brabants ork. 20.10 Act. 20.25 Act. 20.40 De gewone map. 20.45 Gram. 21.15 Pleidooi voor een non, hoorsp. 22.10 Lichte muz. 22.35 Wij luiden de zondag in. Aansluitend: avondgebed en liturg, kal. 23.00 Nws. 23.15 Nws. in Esperanto. 23.22—24.00 Gram, TELEVISIEPROGRAMMA. AVRO: 15.45—16.15 V. d kind. NTS: 16.30—17.45 Eurovisie: Wereld- kampioensch. handbal. 20.00 Journ. en weerber. NCRV: 20.15 Lied v. d. maanl 20.20 Uit tegen thuis. 20.55 Nieuwe gram. 21.15 Gevar. progr. 22.00 Dagsluiting. (Nagekomen advertentie). Heden overleed na een kortstondig iyden onze geliefde moeder, be- uwd-, groot- en over grootmoeder WILLEMINA LIE VEN SE weduwe van JOHANNES TOUTENHOOFD op de leeftijd van 89 jaar en 5 maanden. N. SIMONSE- TOUTENHOOFD J. SIMONSE W. TOUTENHOOFD J. TOUTENHOOFD- SLABBER K. TOUTENHOOFD A. TOUTENHOOFD- MINDERHOUD Wa. VAN SIGHEM- TOUTENHOOFD A. VAN SIGHEM W. MINDERHOUD weduwnaar van A. TOUTENHOOFD. Klein- en achter kleinkinderen. Westkapelle, 6 maart 1958.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 15