KAPPIE en de jungle-man V.G.L.O.-SCHOOL IN MELISKERKE HIELD OPENBARE LES WALCHEREN OFFICIËLE PUBLIKATIES MARKTBERICHTEN DONDERDAG 6 MAART 1958 P KOV 1 N O I A LE ZEEO W 3 E OOO RANT. 5 ONDER GROTE BELANGSTELLING: Met boekhouden, zang, soep en geslaagde verkoping. JEUGDIG MELISKERKE zingt, boekhoudt, kookt soep en timmert kruiwagens en doet dit respectievelijk zuiver, nauwkeurig, lekker en ste vig. Vele ouders en belangstellenden constateerden dit gistermiddag tij dens de openbare les van do ,-erefor- ineerde V.G.L.O.-school te Moliskerke. Trouwens, deze lof dient niet alleen do Meliskerkse jongeren toegezwaaid te worden: ook uit Zoutelande, Dom burg, Oostkapelle en andere Walcher- se dorpen bezoeken kinderen deze V.G.L.O.-school. Dientengevolge wa ren ook ouders en geïnteresseerden uit andere plaatsen dan Meliskerke naar het (nog maar twee jaar oude) gebouw van de Boaz-school getogen. Eén lokaal, als miniatuur-theatertje ingericht, was gevuld met leerlingen, en leerkrachten, maar bovenal met ouders en belangstellenden, die een soort „gevarieerd programma" voor geschoteld kregen, waartoe 'n boek- houdles, een showtje van zelfgemaak te kledingstukken, het consumeren van soep en een verkoping behoorden. De heer A. Janse, hoofd der school, opende de bijeenkomst met gebed en een bijbels verhaal. Daarna kwamen de kinderen aan bod. De V.G.L.O.-school van de gerefor meerde gemeente in Meliskerke volgt een modern systeem, hetgeen bleek uit de prostaties op orgel, fluiten en accordeons. Het orkestje („alleen In Over- Ijsel is er, geloof ik, nog zo een", zei de heer Janse ons) maakte vrij gebruik van eigen arrangementen en niettemin klonk het geheel zui ver en goed. De heer J. de Rooy gaf een hoekhoudles; feilloos ver vaardigde één der leerlingen de balans van een landbouwbedrijf. Maar ook de leerlingen zélf gaven les: enige Meliskerkse peuters traden binnen en werden op kleino kleurige stooltjes - die later overigens aan do man werden gebracht gedepo neerd. Toen beklom eerst Nel Jo- zinsse' de katheder en vertelde een verhaaltje over een hondje. Vervol gons gaf de kleino lieftallige Rikie de Jong een verhaaltje over arme kin dertjes uit een gezin in een Amster damse achterbuurt ten beste. Zij droeg goed voor en de peuters, die zo in het middelpunt der grote mensen- belangstelling stonden, leefden al gauw geheel mee. „Ja, wij volgen de psychologen op de voet", zo vertelde de heer Janse ons later, die momenteel zowel de scepter zwaait over de lagere (de feitelijke Boaz-) school als over de V.G.L.O.-klas. „Hier leiden wij de Handboogconcours te 's-Heerenhoek De handboogschuttersvereniging „VIOS" te 's-Heerenhoek hield in hot café van P. Rijk, een wedstrijd op de liggende wip. De uitslag van deze wedstrijd is als volgt: le zijvogel A. Schouwenaar van „de Batavieren" Schouwenaar van „de Batavieren" uit Kapelle; 2e zijvogel P. Vermue van „Jacoba van Beieren" uit Goes. Ie hoofdkal P. Pamtus „Zeelandia" uit Ovezande; 2e hoofdkal B. Rijk uit Ovezande; 2e hoofdkal B. Rijk uit Ovezande; 2e hoofdkal B. Rijk „Concordia" uit 's Heerenhoek. le onderkal A. Bordui „VIOS" uit, 's Heerenhoek; 2e onderkal P. Pantus „Zeelandia" uit Ovezande. le klep A. v. d. Dries „Eensgezindheid" uit 's Heerenhoek; 2e klep C. Bek „Sau- ranus" uit Heinkenszand; 3e klep C. Raas i,Willem Teil" uit Ovezande; 4e klep A. de Jonge „Willem Tel" uit Ovezande. De meeste kleine vogels werden geschoten door W. Pantus van „Zeelandia" uit Ovezande. Het was een gezellige wedstrijd. Eerste Kamerleden vragen: Waarom slechts 500 woningen voor Zeeland? In het voorlopig verslag over de be groting van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid voor 1958 hebben enige Eerste Kamerleden zich met verwondering afgevraagd, hoe de mi nister een zo geringe toewijzing van woningen voor 1958 aan de provincie Zeeland, te weten 500 stuks, kon rij men met de ongunstige woningtoe standen, welke in dat gewest heer- Zij herinnerden eraan, dat uit de be schikbare statistische gegevens om trent de woningtoestanden in Zee land was gebleken, dat een naar ver houding veel te groot aantal wonin gen slechts één of twee kamers heeft. Deze leden vroegen ook In welk sta dium thans de voorbereiding van de regeling ter tegemoetkoming in do kosten van herstel van wonin gen, welke gedurende en na de oor log met name ten gcvolgo van de watersnoodramp in 1953, schade hadden geleden, doordul zij in het zeewater hebben gestaan, zicli be vindt. In de Memorie van Antwoord over dit wetsontwerp aan de Tweede Ka mer had de minister immers mede gedeeld, dat een regeling, in voor bereiding was. Zij drongen erop aan, ter zake grote spoed te betrachten, daar deze aan gelegenheid reeds te lang was opge houden. Het gaat niet aan, zo betoog den zij, dat deze schade nog langer voor rekening van de eigenaren van do betrokken woningen moet blijven, uitsluitend omdat de technici geen overeenstemming kunnen hereiken over de vraag, wat er te dezen dient gebeuren. jongens meestal in één jaartje op voor landbouwonderwijs, m.u.l.o. of h.b.s. De meisjes blijven meestal wat langer eh krijgen ook naai- en knip- les; we maken ze klaar voor het huishouden. Maar het grootste voor deel is, dat ons onderwijs individueel onderwijs is". Eind maart eindigt de cursus, vele leerlingen zullen dan de school verlaten en zodoende plaats maken voor jongere. Anderen, vooral meisjes, blijven nog een jaartje. Na de les ging men de expositie van het werk der leerlingen bezichti gen. Sjoelbakken, kruiwagens, baby kleertjes en vilten poesbeesten be hoorden tot de verzameling, die door de aanwezigen wel erg werd gewaar deerd. Dat bleek bij de verkoping. De meeste zaken gingen grif van de hand: een slee voor zeven gulden, een riks voor een klein strijkplankje. En tussen de verkoping door droegen jongens gedichten voor; kwamen de meisjes op in verpleegstersuniformen, zelfgemaakte schorten of nachthem den. De soep werd bij dit alles op goede temperatuur geserveerd; daar zorgde de kooklerares, mevrouw E. de VriesSehorel wel voor, die, ge assisteerd door haar dochter, de be drijvige kinderschare verhinderde om flauw, met lege magen, huiswaarts te keren. Dat huiswaarts keren ge beurde overigens pas toen het al schemerde. Rijkskweekschoolteam won „literaire" wedstrijd. Donderdagavond werd in „De Gou den Poorte" te Middelburg een „lite raire" wedstrijd gehouden, uitgeschre ven in het kader van de boekenweek door de boekhandel Van Benthem Jutting. Van de chr. h.b.s. (de rijks kweekschool, de chr. kweekschool en het gymnasium waren elk twee leer lingen aanwezig, die teamsgewjjs op de aoor drs. F. G. van de Poll gestelde vragen moesten antwoorden. De zeer gevarieerde vragen bewogen zich op literair en literair-historisch terrein. Het team van de rijkskweekschool, be staande uit Joop Meuimeesteafcen Ja nus Radder, behaalde het hoogste aantal punten. Zij kregen als prijs de Kleme Winkler Prins. De heer B. P. Carrière wenste ze daarmee geluk en de ongeveer 80 aanwezige leerlingen van de genoemde scholen onderstreep ten dit door een hartelijk applaus. De iury, bestaande uit mej. M. Minder hout en de heren M. Beinema, Van de Poll en J. van Wijk brachten van de vragen die de heer Carrière aan hen stelde niet veel terecht! De heer Van de Poll veroverde de eerste prijs. De heer Carrière, de initiatiefne mer van deze wedstrijd, kan op een geslaagd experiment terugzien. Definitieve nummering kandidatenlijsten. De definitieve nummering van de ingediende kandidatenlijsten voorde gemeenteraadsverkiezingen luidt voor Zeeland als volgt: 1. P. v. d. A. 2. K.V.P.; 3. C.H.U.; 4, A.R.; 5. S.G.P.; 6. V.V.D.; 7. G.P. V. (x)8. C.P.N. De beide laatste partijen hebben niet in alle kieskrin gen een lijst ingediend. OOSTKAPELLE Jaarvergadering Onderlinge Hulp Het ondersteuningsfonds „Onder linge Hulp" uit Oostkapelle hield een dezer dagen onder leiding van de heer C. Wondergem zijn jaarvergadering. Uit het jaarverslag van de penning meester bleek, dat het saldo over 1957 172,74 bedroeg. Besloten werd door het verspreiden van folders meer be kendheid aan het doel en streven van dit fonds te geven. De aftredende voorzitter werd herkozen, terwijl de heer Adr. Joziasse in het bestuur werd gekozen. Burgerlijke stand VLISSINGEN. Bevallen: M. Bos—Marijs, z. M. E. N. Stokman—Louws, d. M. Goorls—Schout, d. P. DaaneJansen, z. J. J. Zijl—Ho ving, d. G. A. KoudUs—Mekenkamp, d. J. G. Schaafsmade Kam, d. D. L. de Nooljer—Kervink, z. M. de Ridder—Jas- perse, z. J, H. H. T. Benée—Vervenne, d. J. M. Bakker—v. d. Steen, d. A. P. Kruit—Vreeke, z. N. M. CapelloRoe lans, z. M. J. van der Linden—Kramp, z. Ondertrouwd: E. Q. Abbas, 23 j. en J. H. Gunst, 20 J. P. van Breda, 25 j. en M. J. de Jonge, 23 j. Getrouwd: R. F. van Opbergen, 23 J. en H. J. M. Besooljen, 27 J. J. H. W. Kaij- ser, 22 j. en G. J. de Pagter, 21 j. A. G. Arentshorst 22 j, en M. M. R. Brasser, 22 J. SOUBURG. Bevallen: J. w. Asscheman—Melse, z. M. E. Kok—Damhuis, z. D. Crucq—West- veer, z. M. A. Rijnberg—Petersen, d. E. Langerak—Hirs, z. P. J Vermeulen—de Meij, d. J. W. Marteijn—Poppe, d. A. J. Horstman—van der Hoek, d. Ondertrouwd: J. F. Lsmbregts, 26 J. en L. E. Aspeslagh, 21 J, Getrouwd: W. Kous, 23 J en C. Vader, 21 j. Overleden: M. van Sluljs, 76 J., wed. van A. Wielemaker. WESTKAPELLE. Bevallen: K. Lievense—Willeboordse, z. J. W. de Pagter—Roelse. z. L. Lievense— Minderhoud, z. Overleden: N. Wouters, 91 J., weduwe van L. A. van Sighem. AAGTEKERKE. Bevallen: N. Bouman—de .Visser, d. E. Moens—Maljaars, z. Getrouwd: P. Louws, 69 J. en P. Keste- loo, 50 j. Overleden: C. de Visser 82 J.,'wed. van J. de Visser. Opening diepvriesinstallatie Donderdag 13 maart a.s. zal de heer Blankenburgh, slager te 's-Hee renhoek, een door hem geëxploiteerde diepvriesinstallatie in gebruik nemen. In deze installatie zijn veertig boxen van 200 liter aanwezig. Zoals de heer Blankenburgh medeelde, bestaat er te 's-Heerenhoek grote belangstelling voor deze instalatie. Het is dan ook een aanwinst voor 's-Heerenhoek, dat mede door het initiatief van genoem de heer blijk heeft gegeven met zijn tijd mee te willen. MIDDELBURG Gevonden voorwerpen De commissaris van politie te Middel- burg maakt bekend, dat aan zijn bureau inlichtingen zijn te bekomen omtrent In het tijdvak van 26 februari tot en met 4 maart 1958 als gevonden aangegeven voorwerpen. Indien voorwerpen bij particulieren worden afgehaald, gelieve dan hiervan kennis te geven aan het bureau van po litie te Middelburg. Gevonden zijn: diverse wanten en hand schoenen, 4 roeiriemen ongeschilderd, zakkammetje, ring waarin steen, groene step op luchtbanden, \ulpen, huissleu tel no. 6, portefeuille met inhoud klein model; vierkante grenenhouten balk ter lengte van ongeveer 7 meter, koperen gewicht van 500 gram, muntbiljet, klein sleuteltje, gebreide muts (rood), gladde ring (verm. goud), rood plastic kinder tasje, slagersmes met zwart heft, bruin gele hond (setter), stalen kunstschaatsen, springtouw, parkiet (geel met oranje), blauwe meisjesmuts, oranjekleurige doek, vulpotlood, rozenkrans, grijze deken van personenauto gevallen, bruinachtige Jon gensjas met capuchon, goudkleurige das speld, rijwielpompje (zwart), honderlem, zwarte das. parapluhoes, rode portemon- VLISSINGEN Schoorsteenbrand De Vlissingse brandweer moest woensdagmiddag weer uitrukken voor een schoorsteenbrandje. Ditmaal was het in een pand aan de Leeghwaterstraat. Met het schoon maken van de schoorsteen was het euvel verholpen. ZUID-BEVELAND Ledenvergadering Z.L.M.-afdeling Dezer dagen werd een algemene le denvergadering gehouden van de af deling Oudelande der Z.L.M. Bij de opening deelde de voorzitter de heer D. J. Dees mede, dat de afdeling thans 120 leden telt en de grootste is van de Z.L.M. Uit de verantwoor ding van de penningmeester bleek, dat er 2432,50 werd ontvangen en 2266,55 uitgegeven, zodat er een saldo van 165,95 in kas is, Bij de bestuursverkiezing werd de voorzit ter de heer D. J. Dees bij acclamatie herkozen en in de plaats van de heer G. Minderhout, die zich niet meer herkiesbaar stelt werd de heer J. J. Boone te Hoedekenskerke benoemd. De heer Van Balen, bracht als rapporteur van een kleine commissie verslag uit over het vraagpunt „De teelt en afzet van aardappelen". Ir. I. B, van Warmenhoven, werkzaam op de sociaal-economische afdeling van het Boekhoudbureau van de Z.L.M, sprak over „Verdient de Zeeuwse boer te weinig door eigen schuld" deze spreker stond uitvoerig stil bij de oorzaken, die het verschil bepalen tussen het gemiddelde inko men van stad en platteland. Ook de prijsbepalende factoren van de land- bouwprodukten behandelde de sp ker. Tijdens de rondvraag deelde de voorzitter mede, dat een excursie zal worden georganiseerd naar de Wereldtentoonstelling te Brussel. Er werd nog een film vertoond over Amerika en het Z.L.M. journaal 1957. KATTENDIJKE „In Opmars" Maandagavond werd in het Blokhuis te Kattendijke een bijeenkomst van het Leger des Heils belegd, waar de bekende film „In opmars", die een beeld geeft van het werk van het Leger des Heils in Nederland, werd vertoond, 's Middags was reeds een voorstelling gegeven voor de jeugd. Scheepvaartberichten Vlisslngen aangekomen op 4-3-'58: La- Paloma van Den Bommel. Op 5-3-'58: geen. Vlisslngen vertrokken op 4-3-'58: Wes- terschelde naar Gent. La-Paloma naar Weymouth. Op 5-3-'5B: geen. Vlisslngen gepasseerd naar Antwerpen op 4-S-'58: Colytto van Savannah. Car men van Portsmouth. Margaretha van Rotterdam naar Gent. Bonaire van Par. Gerry-S van Emden. Lien van Rouen naar Hansweert. Modjokerto van Ham burg. Hendrlk-B van Denemarken. Mar- ne van Rotterdam. Dalerdijk van Van couver. Hebe-Nobel van Middlesborough. Op 8-3-"58: Finlandla van Amsterdam. Anja van Goole. Marian van Chattam naar Gent. Hink van Rotterdam. Sons- beek van Stockholm, Senegalkust van Le Havre. Miriak-N van Hamburg. EU- sabeth-Roorda van Fel'xstone. Matzy van Boulogne naar Hansweert. Vlisslngen gepasseerd van Antwerpen op 4-3-'58t Energie naar Hamburg van Gent. Dongedljk naar Rotterdam. Isls n. zee. Albatros naar Londen. Irene naar naar Londen. Matthew naar Klrcaldy. Maas naar Amsterdam. Op 5-3-'58: Kon- ny-M naar Port of Spain. St.-Walburg New Castle. Vedette naar Hull. Helvetia naar Rouen. Goeree naar zee van Gent. Twente naar zee van Gent. MIDDELBURG. TEELT AARDAPPELEN IN TUINEN. De burgemeesters der gemeenten Mid delburg en Vlisslngen maken bekend, dat op het gemeentehuis voor een ieder ter inzage liggen de beschikking van de Mi nister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening van 10 januari 1957, no. L/PA 3012 en de daarbij behorende op deze gemeente betrekking hebbende lijst, zoals deze aangevuld is bij de beschik king van 27 januari 1958 No L/PD 94. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een ln de lijst omschreven gebied, be halve op dat gedeelte van die tuin, dat voor het betrokken teeltjaar ls aange duid op een door of vanwege de directeur van de Plantenzlektenkundlge Dienst ver vaardigde situatieschets van dia tuin. De beschikking is niet van tóepassing op tuinen, ook al zijn ze gelegen In het in bovenbedoelde lijst omschreven ge bied, die in min of meer geordend ver band (b.v. volkstuincomplexen) bij elkaar liggen en waarvoor reeds een teeltrege ling van toepassing is volgens de be schikking van 8 februari 1957, No. L/PA 3037. Deze teeltregeling is op bij ge noemde beschikking behorende kaarten vastgelegd en ligt op het gemeentehuls ter Inzage. Telers van aardappelen In tuinen, waar. op bovengenoemde beschlkking(en) nlel van toepassing ls (zijn), zijn gehouden de bestaande voorschriften nauwkeurig óp te volgen, te weten slechts daar aardap pelen te verbouwen waar deze In de twee voorafgaande jaren niet hebben ge staan en bovendien jaarlijks niet meer dan hoogstens 1/3 gedeelte van de tuin. Telers op wier tuin door deze bekend making de beschikking No. L/PA 3012 van toepassing wordt en die nog niet in het bezit zijn van de situatieschets, kun nen deze schriftelijk aanvragen bij het Landbouwschap, Grote Markt 28a, Goes. 4 maart 1958. MIDDELBURG. TEELT AARDAPPELEN IN TUINEN. De burgemeesters der gemeenten Mid delburg en Vlissingen maken bekend, dat op het gemeentehuls voor een leder ter Inzage liggen de beschikking van de Mi nister van Landbouw, Visserij en Voed selvoorziening van 8 februari 1957, No. L/PA 8037 en de daarbij behorende, op deze gemeente betrekking hebbende kaart(en) zoals deze op 1 februari 1958 opnieuw zijn vastgesteld. Deze beschikking verbiedt de teelt van aardappelen in een tuin, gelegen binnen een op de kaart(en) aangeduid en op de lijst omschreven gebied, tonzij deze teelt wordt uitgeoefend op een voor het be trokken teeltjaar tn de beschikking ge noemd en op de kaart(en) aangeduid ge deelte van het gebied. 4 maart 1958. BERGEN OP ZOOM. EIEKNOTERINGEN. Eiernoteringen van de Coöp. Wouwse Melkinrichting Bergen op Zoom. Ingaan de donderdag 6 maart 1258 Prijsklasse 0: 15 cent: prijsklasse I: 14 cent; prijsklasse II: 13 cent; prijsklasse III: 12 cent: prijs klasse IV: II cent; prijsklasse V: 10 cent. GROENTEN EN FRUITVEILING BERGEN OP ZOOM. 5 maart. Rodekool 7—13. Wittekool 4',i 10',Kroten 6. Waspeen 15-28. Prei 10—30. Spruiten 20—1.18. Witlof 36—67. Boerenkool 913. Savooiekool 7—35. Sla 23—31. Schorseneren 20 -Radijs 18 per bos. Raapstelen 510 per bos. BEURSBERICHT MARKT GOES. Door een verkeerde opgave In het beursbericht was onder aardappelen ver meld: alpha 40 mm opw„ blnnenl. sorte ring 111.—, Dit moet namelfjk zijn: alpha 40 mm opw., exportsortering f 11.—. Ministers verdedigen wijziging werkloosheidswet In de gisteren verschenen nota naar aanleiding van het eindverslag van de commissie van rapporteurs uit de Eerste Kamer, over het ont werp van wet tot wijziging van de werkloosheidswet (tijdelijke wijzi ging verdeling premie werkloosheids verzekering), delen de ministers van sociale zaken en volksgezondheid en van financiën mede het ten zeerste te betreuren dat men vrij algemeen de memorie van antwoord naar aan leiding van het voorlopig verslag omtrent dit ontwerp van wet, waar in toch zeer omstandig op alle te berde gebrachte bezwaren is inge gaan, niet overtuigend achtte. De ministers kunnen niet inzien, dat en waarom de bezwaren tegen het onderhavige wetsontwerp sedert de openbare beraadslaging daarom trent in de Tweede Kamer eerder zouden zijn toegenomen dan vermin derd, Hoezeer zij ook ervan door-* drongen zijn, dat een behoorlijke fondsvorming ten aanzien van de werkloosheidsverzekering bijzondere aandacht vereist, veroorloven zij zich de opmerking, dat de reservevorming in het kader van de werkloosheids wet geen doel in zichzelf is. De ministers herhalen nogmaals, dat het voor de rijksoverheid niet mogelijk is, tot bezuiniging van eni ge betekenis te geraken indien elke wijziging in bestaande wetten of an dere regelingen onder alle omstan digheden achterwege zou moeten blijven, omdat in een bepaalde sec tor op een bepaalde prestatie van de zijde der overheid wordt gerekend. Het is de ministers niet duidelijk in welk verband het element sociale zekerheid, zoals dit in de werkloos heidswet is verankerd, hierbij op enigerlei wijze zou zijn betrokken, aangezien de tijdelijke wijziging van de verdeling der premie geen enke le invloed heeft op de aanspraken ingevolge die wet, terwijl bovendien de bijdragen van werkgevers werknemers geen reële wijziging ondergaan. V.V.Z.B. GOES. 5 maart. Groenten: Spruiten A II 70, B I 36—65, afw. 89—51. Witlof A U 36—52, B I 41—52, afw. 23—24. Groene savoole- kool 17—27. Rodekool 7—9. Ge Je savoote- kool 7—13, Boerenkool 2—7. Koolrapen 7. Peen 14—19. Prei 38—43. Uien 4—7. Spina zie 84—91. Sjalotten 18 VISMIJN VEERE, 5 maart. Aangevoerd: 85 kg exportgar- nalen f 3 43; 45 kg bot t 8.34. Z.V.U.-lezing in Zierikzee en in Vlissingen. Onder auspiciën van de stichting Zeeuwse Volksuniversiteit werd dins dagavond in de bovenzaal van café-restaurant „Mondragon" te Zie rikzee een bijeenkomst gehouden waarin de kunstschilder-radio-com mentator Jelle Troelstra een cau serie met lichtbeelden hield over het zien van schilderijen. De heer Troel stra betoogde in zijn inleiding dat het ware kunstgenot weinig te maken heeft met het verstandelijk begrip en volgens de spreker moet men bij het zien van schilderijen trachten het eigene van de kunstenaar te benade ren door het vergelijkend beschouwen van de wijze waarop een of meer kunstenaars hetzelfde onderwerp heb ben gezien en uitgebeeld. Woensdagavond nield de heer Troel stra zijn lezing in „Delta" te Vlissin gen. ARNEMUIDEN Geldlening voor bouw van openbare lagere school Zaterdag 8 maart vergadert de raad van Arnemuiden. Het voor naamste agendapunt is het voorstel van B. en W. tot net aangaan van een geldlening bij de N.V. Bank voor Ne derlandse Gemeenten voor de bouw van de openbare lagere school. An dere voorstellen behelzen de benoe ming van een onderwijzer aan de o.l. school in de kom en een wijziging van de legesverordening voor deToe- ristenkaarten. De vergadering begint 's morgens om tien uur. 14. De sleepboot Kraak koers te nu met grote snelheid op de landtong aan, waar het uitbun dige groepje vreemdelingen stond te wachten. „Halve kraent, jong!" zei Kappie tegen Okkl, terwijl hu met een bezorgd oog naar zijn wrakke sleep keek, „we moe ten dat gammele geval Ja nog door de branding zien tc lood sen!" Toen richtte hij zijn kij ker weer op het troepje vóór hen, dat alle verrichtingen van de sleepboot met stUgend en thousiasme scheen tc volgen. „Deksels!" riep Kappie plot seling. „Nou weet ik wie die briesende hm-denman tsl Dat is Ja Signor Rivaldll" Nu zou men uit het blijde ge- drag van Signor Rlvaldl op kunnen maken, dat hij op zijn beurt Kappie op de Kraak had herkend. Maar dat wns niet het geval. De vreugde van de grote man gold heel Iets anders. „Carasslmal" jubelde hij. „VI- va ll filmo! Daar Is onze vrachtvaarboot weerl Welk een schone kijuuitzicht! Prestol WIJ gaan beglnstarten met mlin filml Ga de draaicamera's halen - de vaarboot moet nu su- blto aanstranden actio I" En wild gebarend Joeg hij het gezelschap uiteen. Maar plotseling scheen er iets te zijn, dat hem hinderde. Op zijn gelaal weerspiegelden zich allerlei onprettige ge voelens on hij hapte hijgend naar lucht. „Carainbai Caramblssimal" loeide hij en wees met toornige vinger naar de naderende sleepl „De sig nor van die sleepschlp moet wel en enorrrme koe- varrken wezen!!! Zo loopt mijn filmo in de soep- slijkl Mijn strandtngsscene strandt op het zand strand!" En met zuidelijk temperament begon hij zijn sombrero te vertrappen, welk onbeheerst ge drag door een kleine cameraman met grote gretig heid op de fiimband werd vastgelegd. Rechter benoemd in rechtbank Middelburg Mr. C, E. Coester Bij koninklijk besluit is met ingang van een nader te bepalen datum be noemd tot rechter in de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg mr. C. E. Coester, thans griffier van de kantongerechten te Leeuwarden en Heerenveen, tevens plaatsvervangend kantonrechter te Leeuwarden en Beetsterzwaag. Mr. Coester, die op 21 maart 1904 te Batavia werd geboren, studeerde in 1929 aan de Rechtshogeschool te Ba tavia af. In het voormalige Neder lands Indië bekleedde hij verschil lende betrekkingen bij de rechter lijke macht. Tijdens de Japanse be zetting werd hij geïnterneerd. In 1949 twee uur na de soevereini teitsoverdracht verliet hij Indone sië om zich in Nederland te vestigen. Hier werkte hij de eerste tijd voor het centraal comité van kerkelijk en particulier initiatief „Sociale Zorg voorGerepatrieerden". Na te zijn opgetreden als waar nemend griffier van de kantonge rechten te Leiden en Oud-Beierland, volgde de benoeming te Leeuwarden. Begrafenis van slachtoffer mijnramp te Lamswaarde. Een van de slachtoffers van de ramp in de Staatsmijn Maurita de heer L. F. Blommaart uit Geleen zal in Zeeland, te Lamswaarde in de ge meente Hontenisse worden begraven. Voordat de heer Blommaart enkele jaren geleden naar Geleen vertrok, was hij te Lamswaarde woonachtig. Zijn beide ouders, die enige jaren ge leden bij een auto-ongeluk te Breda om het leven kwamen, werden even eens te Lamswaarde ter aarde be steld. De begrafenis van het stoffelijk overschot van de heer Blommaart zal vrijdagmorgen om tien uur plaats vinden. Vlissingse Nutsspaarbank in de maand februari Het tegoed van de spaarders bij de Vlissingse Nutsspaarbank is gedu rende de maand februari gestegen van 15.388.386.72 tot 16.576.080,23 Er werd gedurende deze maand inge legd 756.766,69 en terugbetaald 569.073,18. Het verschil bedraagt 187.693,51. Er werden 195 nieuvve rekeningen geopend en 121 rekenin gen afbetaald, waardoor het aantal rekeningen op 23037 kwam. De inleg van het schoolsparen bedroeg 3.162,85; uit de spaarbusjes kwam f 8.683.87. Hoofdkantoor: inleg 446.162,23; terugbetaald 334.934,60; tegoed 10.239.764,31. Souburg: inleg 43.635.99; terugbetaald 24.970,91; tegoed 887.799.44. Goes: inleg 170.925,74; terugbetaald 120.313,56 tegoed 2.999.469.76. Wolfaartsdiïk inleg 12.177,22; terugbetaald 6.132,99; tegoed 588.766,20. Ter- neuzen: inleg 27.346,43; terugbe taald 49.937,19; tegoed 407.573,56 Zaamslag: inleg 4.923; terugbetaald 2.085,22; tegoed 100.321,28. Axel: inleg 5.620,83; terugbetaald 9.510,25; tegoed 118.332,18. Noord-Beveland: inleg 4.149,48; te rugbetaald 2.411,45; tegoed 80.245.04. Kapelle: inleg 13.155,07 terugbetaald 12.180,08; tegoed 106.339,20. Eilandgemeenschap houdt forumavond in Bruinisse Visserijbelangen worden besproken De in 1957 opgerichte stichting „Ei landgemeenschap" op Schouwen-Dui- veland zal op 13 maart aanstaande in Bruinisse haar eerste bijeenkomst houden, namelijk een forumavond in het Ned. herv. verenigingsgebouw. Het forum voor deze avond ts sa mengesteld uit drs. M C. Verburg, directeur van het Economisch Tech nologisch Instituut in Zeeland, te Mid delburg, mr. J. F. Hornstra, directeur van de stichting Zeeland voor maat schappelijk en cultureel werk te Mid delburg, dr. P, Kornnga, directeur van het Rijksinstituut voor visserij- onderzoek te IJmuiden, en de heer D. de Koning, voorzitter van de visserij- vereniging „Algemeen vtssersbelang" te Bruinisse, De burgemeester van Bruinisse, de heer H. K. Michaelis, zal als voorzit ter optreden. Alle forumleden zullen een tien-minuten-toespraakje houden, dat in verband zal zal staan met de binnenkort te Bruinisse te beginnen werkzaamheden voor het Deltaplan. De organisatoren hebben de verwach ting, dat vooral tijdens de discussies visserijproblemen uitgebreid ter spra ke zullen komen. Volleerd" N.P.G.-leidster in Middelburg. Tijdens een bijeenkomst van de leidsters van de Middelburgse „Gou den Cirkelgroep", aangesloten bij het Nederl. Padvindsters Gilde, is aan „oehoe" C. JeroenseJacobse het „Paddestoel-insigne" uitgereikt, het hoogste leidstersinsigne, dat men in Nederland kent. Het insigne werd overhandigd door „alpa" A. Alewijn- se, in tegenwoordigheid van de dis- trictscommissaresse voor Zeeland, me vrouw Fransen—Van de Putte. Mevr. Jeroense Is hoofdleidster van de „Gou den Cirkelgroep". Zij ontving als tweede leidster in Nederland het in signe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3