NIEUWS UIT ZEELAND KAPPIE en de jungle-man WALCHEREN ZEEUWSCH-VLAANDEREN ZUID-BEVELAND MARKTBERICHTEN NOORD-ZEELAND Agenda WOENSDAG 5 MAART 1958 P ROVIN 01 ALE ZERO W SR OOO RANT. 5 MIDDELBURG Jaarvergadering ledenraad Coöp. „De Broederband" De ledenraad van de coöperatieve verbruiksverenigïng „De Broeder band" te Vlissingen-Middelburg, sa mengesteld uit leden van de vereni ging, kwam maandagavond in verga dering bijeen in „De Gouden Poorte" te Middelburg. De voorzitter, de heer S. de Graaf, opende de drukbezochte bijeenkomst met een welkomstwoord, in het bijzonder tot mevrouw F. Hen- drikse-Florusse, die als eerste vrou welijk ledenraadslid was gekozen. De voorzitter sprak de hoop uit, dat er meer vrouwelijke ledenraadsleden zouden komen. Voorts deelde spreker mede, dat er deze zomer een excursie met de ledenraad zal worden gehou den naar de Coöperatieve Meelfabriek te Rotterdam. Beide jaarverslagen, werden goedgekeurd. Voor verschil lende fondsen werd tezamen een be drag van 6.483.69 gevoteerd. De he ren S. de Graaf, E. de Priester en L. J. Florussen uit Vlisingen en D. Din-» gemanse uit Middelburg werden in het bestuur herkozen. De heer L». J. Geldof werd als commissaris herkozen. Hierna volgde de rondvraag, waarvan een tamelijk druk gebruik werd gemaakt. Vereniging Veilig Verkeer hield verkeersforum. Tijdens de jaarvergadering van de Vereniging- voor Veiig Verkeer, afde ling Middelburg en omstreken, werd aan het forum, dat deze avond gehou den werd, onder meer een vraag voor gelegd betreffende de moeilijkheden voor de buspassagiers bij de halten aan de Nieuwe Vlissingseweg tussen Middelburg en Vlisssingen. Een der aanwezigen wilde namelijk weten of het mogelijk is oversteekplaatsen voor de voetgangers aan te brengen, eventueel met bijbehorende borden. Ook wilde men bij de halten een be tere verlichting aanbrengen, temeer daar de laatste tijd op deze voor voet gangers verboden weg al velschillen de dodelijke ongelukken gebeurd zijn. Van politionele zijde werd geant woord, dat aan oversteekplaatsen en aan verlichting reeds geruime tijd aandacht besteed is. Het bleek voorts, dat de autobezit ters in Nieuwland door de nieuwe rondweg nogal eens voor moeilijk heden komen te staan. Een van hen wees er op, dat het voor het verkeer van Goes naar Nieuwland (dorp) vei liger zou zijn indien men via een soort sorteerbaan de oude weg naar het dorp zou kunnen bereiken. Ver volgens meende het forum, dat men bij net afslaan van een weg naar een (huis) inrit, nooit mag voorsorteren, maar het beste even rechts van de weg kan gaan staan om het verkeer te laten passeren. In de rondvraag van de vergade ring merkten enkele leden op, dat er niet door de algemene vergadering benoemde personen zitting hebben in het bestuur. De voorzitter wees er op, dat het bestuur dank zij de rechts persoonlijkheid van de vereniging tot benoeming kan overgaan. Van onze adverteerders Motorshow De Leeuw. Wie niet In de gelegenheid is ge weest om de R.A.I.-expositie te be zichtigen, kan misschien nog iets van zijn gading vinden in café-restaurant „Wöhler". Hij zal in de achterzaal evenwel niet het gebruikelijke gezel lige zitje vinden, maar wel motoren, scooters en bromfietsen. De nieuwste modellen 1958 van allerlei bekende merken zijn daar namelijk voor rij dend Middelburg te vinden op een motorshow, die deze week wordt gc- door motorhandel C. de Leeuw te Middelburg. Nikkel en chroom lachen de bezoe kers toe vanaf een grote verscheiden heid van bromfietsen, voorzien van de nieuwste snufjes. Hieronder kan men de „jongste primeur voor Zuid- Nederland" bekijken: een bromfiets, die bijzonder eenvoudig van bedie ning is. De scooterenthousiasten kunnen stellig ook wel iets van hun gading vinden op deze tentoonstelling. Steeds meer gaan de fabrikanten er toe over om hun modellen te „stroomlijnen" en het de gebruiker zo gemakkelijk mo gelijk te maken. Dan nog is er een tweetal motoren vertegenwoordigd van het „zwaardere" kaliber. Nog twee dagen is deze show te be zichtigen, namelijk vandaag (woens dag) en donderdag. Volgende week „draait" het geheel in Vlissingen, eveneens op dinsdag, woensdag en donderdag. OOSTKAPELLE Bestelwagen ramde bus. Dinsdagmiddag gebeurde op de hoek DorpstraatMolenweg te Oost- kapelle een aanrijding tussen een uit de richting Middelburg komende lijn bus van de N.V. Stoomtram Walche ren en een bestelwagen, dié uit de Molenweg kwam. De bestuurder van de bestelwagen, de bakkersnecht A. R., merkte de bus te laat op en hoe wel de beide chauffeurs krachtig remden, reed de bestelwagen de bus aan. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De bestelwagen liep zware schade op, de bus lichte. De passagiers van de bus moesten enige tijd op een andere bus wachten. BENOEMING De heer P. Zweedijk, onderwijzer aan de openbare lagere school te Sluiskil is naar Goes vertrokken, waar hij is benoemd tot onderwijzer aan de openbare mulo-school. Minister Struycken sprak te Terneuzen voor K.V.P. Tijdens de dinsdagavond in het Con certgebouw te Terneuzen gehouden appèlavond van de Katholieke Volks partij sprak de minister van binnen landse zaken, mr. A. A. M. Struy cken in verband met de aanstaande verkiezingen een rede uit. Mr. Struycken werd (wegens ziek te van mr. dr. A? J. J. M. Mes) in geleid door de heer Th. Andriessen. Minister Struycken wees op de con tacten, welke in Zeeuwsch-Vlaande- ren werden belegd en waarbij de no den van deze streek naar voren wer den gebracht. Hij sprak als zijn over tuiging uit, dat deze problematiek ernstig zal worden aangepakt. Met klem bestreed spreker het verwijt dat de K.V.P. aan de leiband van de Partij van de Arbeid zou lopen. Ver volgens ging hij uitvoerig in op de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie en op de door de K.V.P. gewenste be zitsvorming, welke laatste thans ook bij andere groeperingen gemeengoed is geworden. Om de bezitsvorming te stimuleren zullen belastingfaciliteiten noodzake lijk zijn. De heer Struycken besteed de voorts aandacht aan de belang rijkheid van de aanstaande verkie zingen, hierbij wees hij er onder meer op, dat de regering ondanks de bestedingsbeperking de gemeentelij ke autonomie zo weinig mogelijk wil aantasten. Het verwijt, dat er teveel werd uitgegeven, treft allen en de regering doet alles om de beperkingen zo ge ring mogelijk te doen zijn, aldus mr. Struycken. De appèlavond, die door vele voor aanstaande figuren uit kringen van de K.V.P., onder wie het lid van Ge deputeerde Staten ir. G. P. M. DlkKt- ter en vele burgemeesters werd bij gewoond, werd omlijst door het op treden van het St. Ceciliakoor uit St. Jansteen en een dansgroep der N. C. B. uit West Zeeuwsch-Vlaandercn. Een schets over Zeeuwse perike len liet de bewindsman de vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen bestaande de siderata zien. BIERVLIET Ouderavond o. 1. school In de openbare lagere school B in de wijk Driewegen te Biervliet werd de jaarlijkse ouderavond gehouden. In zijn openingswoord heette het hoofd d'er school, de heer B. J. van de Velde, in het bijzonder welkom 't voltallige college van Burgemeester en Wethouders. Tijdens de behande ling van diverse sohoolzaken kwam o-a. ook ter sprake de desolate toe stand, waarin het schoolgebouw ver keert. De burgemeester kon evenwel de verheugende mededeling doen, dat getracht zal worden om hierin zo spoedig mogelijk verandering te bren gen. Daar het zeer moeilijk is om tot stichting van een permanente school te komen, zal getracht worden een houten sohool te bouwen, ook al zul len dan eventueel andere kapitaal uitgaven van de gemeente uitgesteld moeten worden. Ds. W. Evenhuis gaf hierna een uiteenzetting over godsdienstonder wijs. De jongens en meisjes van de hogere klassen declameerden enkele gedichten. De leerlingen van de lagere klassen brachten 't sprookje Sneeuw witje, bewerkt door de onderwijzeres mevrouw Meert. Na de pauze werd het werk der leerlingen bezichtigd, waarna een verloting werd gehouden. Tijdens de rondvraag bedankte de voorzitter van de oudercommissie- feestcommissie, de heer Den Hamer, het hoofd van de school, die straks de school gaat verlaten in verband met zijn benoeming te Arnemuiden. Het scheidende hoofd werd een waarde- K.I.-vereniging op N. en Z.-Beveland vergaderde. Do K.I. Vereniging „Naar produk- tief vee op de Bevelanden" vergader de dinsdagmiddag in hotel „Centraal" te Goes onder voorzitterschap van ir. W. Kakebeeke. De directeur van de Provinciale Gezondheidsdienst voor Dieren in Zeeland, dr. Teesing, gaf tijdens deze bijeenkomst een overzicht van de gang van zaken in de vereniging. De resultaten van In seminatie over het boekjaar 1956 1957 waren goed, met name op Zuid- Beveland. Vergeleken met het landelijk gemid delde slaat de Bevelandse vereniging een goed figuur, zo deelde hij mede. Ook de individuele resultaten van de drie stieren der vereniging waren goed te noemen. De rekening en ver antwoording over de periode van .1 november 1956 tot 31 oktober 1957 liet een batig slot zien van 2008,17. De rekening sloot op een bedrag aan Inkomsten en uitgaven van 37.805,11. De inscminatiegeldcn werden met ƒ1.verhoogd, zodat zij thans als volgt bedragen: voor Ztild- Bcvcland 14.cn voor Noord-Be veland 15.De begroting voor 19571958 werd goedgekeurd met aan inkomsten cn uitgaven een be drag van 37.000. Bij de bestuurs verkiezing werden de periodiek af tredende bestuursleden, de heren P. H. A. Polderman te Kruiningen en W. Minnaardde Graag te 's Heer- Abtskerke herkozen. Als afgevaar digde naar dc algemene ledenverga dering van het Centraal Stierensta tion, die op 21 maart a.s. des mid dags om half twee ln de Prins van Oranje te Goes wordt gehouden, wer den aangewezen de heren P. H. A. Polderman te Kruiningen, M. Rijk Azn. te Kwadendamme, D. M. Rouw te Goes. H. C. Poley te Kruiningen, J. Boonman te Nieuwdorp en J. Tol- hoek te 's Heer Abtskerke. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voor zitter de vergadering. Goese h.b.s.-ers te gast op Woensdrecht. Dinsdag was een 100-tal h.b.s.-ers uit Goes, Oud-Beijerland en Gouda te gast op de vliegbasis Woensdrecht. Nadat zij in de morgenuren in de manschappenkantlne waren ontvan gen en de veiligheidsofficier luitenant De Korver hun van alles had ver teld mochten zij de diverse onderde len bezichtigen en verschillende de monstraties bijwonen. Ook fims be trekking hebbend op de vliegerij wer den gedraaid. Tot slot werd nog een thee aange boden waarna gelegenheid bestond vragen te stellen die door deskundi gen werden beantwoord. bon aangeboden, terwijl zijn echtge note een plant werd overhandigd. Na dat de heer Van de Velde nog woor den van dank had gesproken, werd de avond besloten met de vertoning van de film „Het Kruger-wildpark in Zuid-Afriika". HULST De heer C. C. van Arent' als een kwarteeuw raadslid Op 15 maart a.s. zal de heer C. C. van Arenthals zijn zilveren jubileum vie ren als raadslid van de gemeente Hulst. In deze kwarteeuw heeft hij zich doen kennen als een man, die niet gewoon is zijn mening onder stoelen of banken te steken. Als „een ling" in de raad verscheidene ja ren kwam hij als enige kandidaat op zijn lijst uit en werd hij ook telken male gekozen heeft hij menigmaal knopen moeten doorhakken, wanneer de stemmen tussen twee blokken van vijf staakten. Hij deed dat altijd naar beste kunnen en weten. De laat ste tijd deed hij zich vooral kennen als een voorvechter voor het rooien van de bomen op de wallen, om de gemeente daarmee een klein half miljoen gulden te bezorgen. Maar ook in deze strijd, die hem hij sommigen de naam van „de man met de bijl" bezorgde, staat hij alleen. De heer Van Arenthals heeft in zijn lange zittingsperiode in de raad ook enige tijd een wethoudei'szetel gehad. Hij is de nestor van de Hulster raad en op 15 maart zal het hem vermoede lijk niet aan belangstelling ontbre ken. RAAD CADZAND W ederopbouwplan Cadzand-bad goedgekeurd Burgemeester J. A. Leenhouts van Cadzand deelde tijdens de jongste raadsvergadering mede, dat de plan nen voor wederopbouw van Cadzand- bad hogere goedkeuring hebben ver kregen. Naar aanleiding van een me dedeling van B. en W. over de voor genomen bouw van woningwetwonin gen, merkten verscheidene raadsleden op, dat het wenselijk is om bij het ontwerpen van uitbreidingsplannen rekening te houden met de bestedings beperking en de uitvoering van open bare werken te beperken. Bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten zal een lening worden aangegaan van 9000een gedeelte van de op brengst van de eerste nationale wo ning-bouwlening, en een lening van 7950.Deze gelden zijn bestemd voor vereffening van schulden en de financiering van woningbouw. De ge meentelijke vergoeding voor het kleuteronderwijs werd voor 1957 vastgesteld op 1072.50. plus 260.10. B. en W. werden gemachtigd om io onderling overleg tuingrond in Cad zand-bad te verpachten aan zes ge gadigden. De oude verordening op de vleeskeuringsdienst, d:e uit 1922 stam de, werd gewijzigd en opnieuw vast gesteld. Afgewezen werd een verzoek om subsidie van de Stichting Lucht- verbinding Zeeuwsch-Vlaanderen. De voorzitter deelde tenslotte mede, dat mejuffrouw M. P. M. Brevet haar be noeming tot onderwijzeres aan de openbare lagere school heeft aangeno men. Burgerlijke stand PHILIPPINE. Bevallen: J. E. A. van Arendonk—van Beek, z. J. R. Thomaes—van Eykeren, z, N. Weststrate—Salm. d. A. R. Krijger—Rammeloo, z. B. M. van Osse- laer—de Mul, d. Overleden: E. E. de Mul, 86 j., echt- VEEMARKT ROTTERDAM Aanvoer ln totaal 4378. Weektotaal 6232. Vette koelen en ossen 385. Gebruiks- vee 938. Vette kalveren 275. Graskalve ren 249. Nuchtere kalveren 2127. Varkens 97. Biggen 67. Paarden 77. Veulens 5. Schapen of lammeren 120. Weidej'zuig- lammeren 9. Bokken of geiten 29. Prijs ln cents per kg le kw. 2e kw. 3e kw. vette koelen 300—325 270—300 250—270 Vette kalveren 220—240 210—220 200—210 Slachtpaarden 2fio 230 210 Prijs ln guldens per stuk le kw. 2e kw. 3e kw. Graskalveren 425 300 250 Nuchtere kalveren 50 45 40 Biggen 45 35 30 Schapen 90 80 70 Lammeren 80 70 60 Kalfkoeien 1275 1000 850 Melkkoeien 1275 1000 850 Vare koelen 885 725 600 Vaarzen 880 780 580 Pinken 575 475 375 Vette koelen, aanvoer iets kleiner, handel vlot, prijzen goed prijshoudend. Vette kalveren, aanvoer iets kleiner, handel stug, prijzen van vorige week waren moeilijk te handhaven. Graskal veren, aanvoer even ruimer, handel kalm, prijzen als vorige week. Nuchtere kalveren, aanvoer flink, handel goed, prijzen van vorige week konden zich goed handhaven. Biggen, aanvoer kort, handel kalm, prijzen Iets hoger. Slacht paarden, aanvoer Iets meer, handel stroef, prijzen vooral niet lager ln prijs. Schapen, aanvoer klein, handel tame lijk, prijzep onveranderd. Lammeren, aanvoer klein, Handel tamelijk, prijzen onveranderd. Kalikoeten, aanvoer tame lijk, handel redelijk, prijzen iets stijver ln prijs. Melkkoeien, aanvoer tamelijk, handel redelijk, prijzen iets stijver in prijs. Vare koelen, aanvoer even groter, handel tamelijk, prijzen ruim prijshou dend. Vaarzen, aanvoer klein, handel traag, prijzen onveranderd. Pinken, aan voer klein, handel traag, prijzen onver anderd. VANDAAG Oostburg Ledeltheater: „Kitty in de grote wereld", 7.45 uur, alle leeft. Sas van Gent Olympia: Kinderleed", 8 uur. Terneuzen Jeugdgebouw Kerkhoflaan: Verkeers- en Hobby-tentoonstelling. Lezing over de veehouderij voor commissie veevoeding. Dinsdagavond heeft ir. C. M. Hup- kes uit Den Haag in een door de com- misie ter bevordering van de ratione le veevoeding op Schouwen-Duiveland in „Het Huis van Nassau" te Zierik- zee georganiseerde bijeenkomst een inleiding gehouden over het onder werp „De veehouderij op Schouwen- Duiveland bedrijfseconomisch beke ken". Dé heer Hupkes betoogde in zijn in leiding dat een gemengd bedrijf het in vele gevallen steeds zal afleggen te gen een gespecialiseerd akkerbouw- of weidebedrijf. Spreker gaf als zijn mening, dat een goed georganiseerd gemengd bedrijf toch wel rendabel te maken is. Immers, de veestapel op een akkerbouwbedrijf betekent, dat men het gehele jaar door verzekerd is van een regelmatige bron van inkomsten. Dit in tegenstelling met een akker bouwbedrijf waar de grote verdien sten in de herfst gemaakt moeten worden. De kwestie van de werkver deling ligt in het akkerbouwbedrijf veel moeilijker dan in een gemengd bedrijf. Het streven van elke boer is er op gericht om 't gehele jaar door een vaste kern vari personeel te hou den; voor een akkerbouwbedrijf is het moeilijk het personeel in de winter voldoende werk te geven. Naast de financiële voordelen en die van de werkverdeling is ook van belang de organische mestvorming bij het gemengde bedrijf evenals het ver werken van-bijprodukten, zoals bie tenkoppen, erwtenstro en andere pro- dukten. De heer Hupkes gaf verder nog een toelichting op de rentabiliteit van de veehouder^ in het akkerbouwbe- drijf. „Het werken met zogenaamde SLUISKIL N.C.V.B. vergaderde De leden van de N.C.V.B. te Sluis kil hielden hun algemene jaarverga dering in jeugdgebouw „De Ark". Na samenzang en een openingswoord van de presidente sprak mevrouw M. Scheele-Hamelink over „Het leven van Sara". Mevrouw Kramer-van Driel uit Middelburg declameerde daarna. Vóór de pauze waren de jaarverslagen uitgebracht door de se cretaresse en de penningmecsteresse. De bijeenkomst werd met samenzang 6 maart Vlissingen Terneuzen Hansweert Zierikzce Wemeldinge HOOG EN LAAG WATER nap nap 2.01 2.34 3.17 3.33 3.58 '2.30 2.44 2.50 1.50 1.78 14.29 14.50 15.53 16.03 16.22 2.40 2.54 2.62 1.72 2.01 8.41 9.15 9.49 9.10 9.25 nap 2.36 2.52 2.66 1.83 2.15 20.47 21.21 21.58 21.21 21.43 2.15 2.31 2.45 1.51 1.79 kostprijsberekeningen is zeer aanlok kelijk doch deze cijfers gelden slechts landelijk. De verbetering van de ren tabiliteit zal toch steeds per bedrijf bekeken moeten worden", aldus spre ker. Tenslotte sprak de heer Hupkes nog over het mesten van vee. waarbij dus de produktie van vlees voorgaat boven die van melk. Het houden van mestvee op het akkerbouwbedrijf is volgens spreker echter niet aan te be velen. Na de inleiding van de heer Hup kes volgde een zeer geanimeerde dis cussie. OOSTERLAND Afdeling van de Partij van de Arbeid opgericht In de koffiekamer der Conferentie zaal te Oosterland werd een vergade ring gehouden, met het doel weer een afdeling van de Partij van de Arbeid te stichten. De leiding berustte bij de heer C. J. van der Hulle. lid van het Provinciale bestuur van de P.v.d.A. Nadat vele vragen op deskundige wij ze waren beantwoord, wérd overge gaan tot oprichting van een afdeling, waarvan het voorlopig bestuur is sa mengesteld uit de volgende personen: Joh. Hage Hz., Jac. van der Zande en A. Oosterboer, Op een vergadering, welke eerlang zal worden gehouden, zal een definitief bestuur worden sa mengesteld. Burgemeester Vermeulen van Dreischor sprak hierna over de gemeentepolitiek van de P.v.d.A. Op dit referaat volgde een uitgebreide bespreking. Jaarvergadering Chr. Schoolvereniging In het kerkgebouw der Oud-Geref. Kerk werd dezer dagen de jaarverga dering van de christelijke schoolver eniging gehouden. De voorzitter, de heer J. Stouten Jz. gaf een kort over zicht over de gang van zaken met de school. De secretaris, de heer K. van Dijke deed verslag over het afgelopen jaar. Het ledental, zowel als het leer lingenaantal beweegt zich steeds in stijgende lijn. Er zyn momenteel 114 leden, terwijl het aantal leerlingen thans 106 bedraagt. Uit het financieel verslag, dat door de penningsmeester de heer D. Bouwman werd uitge bracht, bleek, dat er ook in dit opzicht niet te klagen valt. De aftredende be stuursleden, de heren K. van Dijke en M. Boogert werden herkozen. In de plaats van het aftredende lid van de Commissie van Toezicht de heer J. Bolle Mz. werd gekozen de heer J. de BruineMeerman. De heer J. van der Weele sprak het slotwoord. BROUWERSHAVEN Propaganda-avond Volksonderwijs. De afdeling Brouwershaven van het Volksonderwijs hield dezer dagen een propaganda-avond in hotel „Jacob Cats. Na het openingswoord van de voorzitter, de heer P. de Moor, hield mevrouw GrootArtis een inleiding over het Volksonderwijs. Spreekster wees op het grote nut van net open baar onderwijs. De avond werd be sloten met de vertoning van de film „Whiskey bij de vleet" (Whiskey ga lore). V.V.Z.B. GOES. 4 maart. Exportvelling: Goudreinette, H 85-95 114—115, H 75-85 115, H 65-75 116. H II 97. Jonathan, H 75-80 109, H 70-75 109—113, H 65-70 105—108, H 60-65 100—103, H II 89—95. Golden Delicious, H 80-85 124 —126, H 75-80 119—128, H 70-75 120—127, H 65-70 115—120, H 60-65 104—103, H II 91—96. Winston, H 66-75 113, H 55-65 101—108. Harm Harkes, H 75-85 93—94, H 65-75 93— 98. St. Remy, H 75-85 97—104, H 65-75 107. Gewone veiling: Goudreinette, ke.uken Gewone veiling: Goudreinette, keuken 94—102, fabriek 86—87. Golden Delicious, keuken 101—112, fabriek 80—98. Winston, keuken 95. Harm Harkes. keuken 95, fa briek 92. St. Remy, keuken 05—101. BEURSBERICHT MARKT GOES. 4 maart. Granen en peulvruchten. Rode tarwe, basis 17 vocht, boerenschoon af boerderij f 27.50—f 28.85. Witte tarwe. Idem f 27.75—f 29.10. Gerst, Idem f 23— f 29.50. Haver, basis 15 vocht, boeren schoon af boerderij f 19—f 23. Kleine groene erwten, boerenschoon af boerde rij f 22—f 31. Schokkers, Idem f 48—f 58. Bruine bonen, idem f 30—f 60. Slaglijn zaad, Idem f 35—f 38. Blauwmaanzaad, Idem f 125—f 170. Aardappelen. De prijs van kleiaardap- pelen bedroeg: Bintje, 75 mm opw., bln- nenl. sortering f 9—f 10.25. Alpha, Idem f 9—f 10. Furore, idem f 15—f 16. Meer- lander, idem f 12.50—f 13.50. Bevelander, idem f 15. Alpha. 40 mm opw., blnnenl. sortering f 11. Grove partijen bintjes worden verkocht tot f 11. Deze prijzen gelden per 100 kg, geleverd aan de sor- teerlnrlchting, sorteerkosten voor reke ning van koper. Voederaardappelen no teerden f 1.50f 2.75 per 100 kg. Stro. De prijzen waren voor: Tarwe- stro, per ton, draadgeperst af bedrijf f 40—f 50. Gerstestro, Idem f 45—f 52. Erwtenstro, idem f 65f 74.50. Uien. De prijs van uien bedroeg 10 cent per kg, onafgestaart en droog pro- dukt, geleverd aan de sorteerlnrlchting. Vlas. Goede kwaliteit gerepeld vlas 20— 25 ct. per kg, afwijkende kwaliteit 12 17 ct. Goede kwaliteit ongerepeld vlas 16—19 ct, per kg, afwijkende kwaliteit 6—16 ct. Eieren. Eieren noteerden f 1.83 per kg. VEILING ST.-ANN ALAND. Uien, middel 15.60. Bonken 11.80. Drie lingen 10-22. Pieklers 14.50. Aanvoer I21.i ton. Aardappelen, bintjes voor export 35 op 12.75, aanvoer 20 ton. VEILING SCHERPENISSE. Uien, middel 15.67, bonken 12.01, drie lingen 10-27, pieklers 14.49, aanvoer 9 ton. EIERNOTERING GOES. Bericht van handelaren: kippeëleren 10 cent; eendeëieren 8 cent; ganzeëieren 25 cent. VEILING „KAPELLE-BIEZELÏNGE EN OMGEVING". 4 maart. Golden Delicious, H 75-80 123— 128, H 70-75 120—131, H 65-70 112—122, H 60-65 106—1113, II 92—94, K 101—108, fabr. 85—94, kroet 46. Jonathan, H 75-80 109— 114, H 70-75 108—116, H 65-70 105—113, H 60- 65 94—102, II 86—92, K 94—98, fabr. 83—89, kroet 57. Winston, H 65-70 115—118, H 55-65 93—96, I 83, K 90, kroet 47. Goudreinette, H 65-75 100, n 93, K 102—107, fabr. 85. Bramley Seedling, H 70-80 111, H 82, Saint Remy, H 65-75 103. Rotvlekappelen 25—56. Groenten: Aardappelen 4—11. Ro dekool 12—14. Spruitkool 5365. Boeren kool 10—15. Uien 10. Sjalotten 12. Prei 27—39. Breekpeen 10. VEILING MIDDELBURG. 4 maart, Aardapelen: Bintjes, grote 7— 10.20. Furore, grote 9.30. Groenten: Glasandijvie 69—80. Savooie kool 12—28. Rodekool 10—14. Prei 33—43. Waspeen 21—27. Breekpeen 14—23. Uien 10—15. Uien stek 2—4. Kroten 7—13. Glas sla 12—14. Glasveldsla 1.31—1.45. Spruiten schoon 82—1.03. Spruiten ongesch. 40—69. Witlof 3551. Boerenkool 38. Sla (dun sel) 53—1.23. Herfstrapen 5. Snijsla 1.27— I.47. Spinazie 75—86. Heden werd de eerste glassla en de eerste spinazie aangevoerd: glassla door de heer J. Murre uit Lewedorp. Spinazie door Gebr. J. C. en P. C. van 't West- einde uit 's-Heer-Arendskerkc. UIENVEILING ST.-MAARTENSDIJK. 4 maart. Middelulen 40-70 15.70, bonken II.90, drielingen 11.10, pieklers 15, aan voer 35 ton. VISMIJN VEERE. 4 maart. Aangevoerd: 90 kg exportgar nalen f 3.53; 40 kg ongesorteerde vis f 0.32. 13. „Dat Is Ja een raar ge doe!" mompelde Kappie, ter wijl hU zorgelijk naar zijn vreemde sleep keek. „Eerst va ren we bijna over een houten namaalcmijn heen cn dan drijft cr een schuit zonder kop rond, met alleen een uitgetaande go rilla in 't vooronder! Dat is me ja wat! V/aar zou dat dek selse beest trouwens uithan gen?" Het antwoord op die vraag klonk uit de richting van de boeg, waar d* Mant een ang stig hoge gil slaakto. „Ho! Help!" riep de stuur man klagerig. „Hou op. naar beestl Au, knijp niet zol" „Nou is die sakkerse klont met die aap aan het spelen!" brom de Kappie ontevreden. "Is me dat even een stuurman. Die aardappel heeft ja een heel verkeerde kijk op het leven". Nu, dat was waar; de Maat die met een paars gezicht nan de handen van de gorilla zwaaide, wist langzamorhnnd niet meer wat zee en wat hemel was. Kappie, die het wilde spelletje met klimmende ontstemming had aangezien, greep mopperend zijn kijker. „Dat kinderachtige spul van die klont is 'a bij de beesten af", foeterde hij. Maar plotseling werd zijn aandacht getrokken door een strook land. die hij in zijn kijker kreeg. „Twee graden bak boord. jong!" bromde hij tegen Okki „land in zicht. Compleet met landrotten en al!" Inderdaad stond er op de strook land ln de verte een groep zwaaiende en dansende lieden, die met tevreden gezichten da Krmk zagen naderen. „Wel deksels!" riep Kappie uit terwijl hij zijn Instrument op een van hen vestigde. „Die ene, met die schuithoed ken lk! Die heb ik al eens eerder in mijn vaarwater aeharil" Jaarvergadering Bond van Plattelandsvrouwen. De afdeling Brouwershaven van de bond van Plattelandsvrouwen hield onder voorzitterschap van mevrouw Jansen-Glas haar jaarvergadering in het jeugdgebouw. Naar aanleiding van een brief uit Hongarije werd nogmaals een inzameling van kle ding en voedsel te houden. De dames V. d. Vfelde-de Heer, Verhoef en Pro voost werden tot lid van de kascon trolecommissie benoemd. Mevrouw v. d. Wekken-van Sluis werd als bestuurslid herkozen, ter wijl mej. D. v. d. Velde in het be stuur werd gekozen. Mevrouw Gaan- ders-Ganzenman zal als afgevaar digde de voorjaarsvergadering te Re- ncsse bezoeken. Na de pauze vertel de mevrouw v. d. Wekken-v. Kloos ter over haar reis naar Canada en haar verblijf in dat land. KERKNIEUWS NED. HERV. KERIv Beroepen: Te Rijssen, derde pred. nlaats, J. Wieman te Oudewater; te Makkum (toez.) A. van der Beek te Urk; te Oudhom G. H. van Kootcn te Genemuiden; te Reeuwijk J. Kooien kand. te Delft. Aangenomen: Het beroep der gene rale synode als predikant voor bui tengewone werkzaamheden (jeugd- secretaris Ned. zendingsraad) A. de Haan te Hansweert; de benoeming tot hulpprediker te Overlangbroek S. C. van Wijngaarden emeritus predi kant te Venendaal; naar Bruchem en Kerkwijk-Delwijnen J. Jongerden kand. te Huizen (N.-H.) die bedankte voor Ameide en Tienhoven, Genderen, Giesen-Nieuwkerk en voor Polsbroek en Vlist. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Dordrecht W. C Lamaln te Grand Rapids (U.S.A.). Bedankt: voor Kampen H. Rijksen te Vlaardin- gen; voor Aagtekerke A. Elshout te Utrecht; voor Benthuizen A. F. Hon- koop te Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1958 | | pagina 3